Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Jyväskylä : Brno - 5. prosince 2017   18:00

Brno

To je z finského stadionu v Jyväskylä pro tuto chvíli vše, za týden se budu těšit u odvety. Pěkný zbytek večera a posílám pozdravy do České republiky.
Závěr zápasu patřil domácím, kteří chtěli rozhodnout a překlopit výsledek na svou stranu, ale Kometa zaslouží za obětavost velký kompliment. Bylo vidět, už nemá mnoho sil, ale solidní výsledek do odvety dokázala udržet.
Je dobojováno. Domácí si ve třetí části vytvořili až enormní tlak a možná je škoda, že Kometa nevyužila dlouhou početní výhodu. Soupeř se ubránil a tři minuty před koncem vyrovnal na konečných 3:3. Brňané nakonec těsnou remízu uhájili a do domácí odvety jdou s výsledkem velmi přijatelným.
59:00'
Už se hraje poslední minuta a Kometa bojuje s vypětím všech sil. Teď to byla u Jekela snad tyčka.
58:28'
Jedovatou střelu vyslal Puustinen a Jekel vytáhl další ze svých skvělých zákroků.
58:13'
Čas na poradu také pro domácí střídačku. Kometu dvě minuty před koncem čekají znovu horké chvíle. Bude v oslabení.
58:13'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gulaši – 2 min., podražení).
56:43'
Brněnská střídačka si vzala oddechový čas.
56:43'
JYP právě vstřelilo branku!
MIKKO MÄENPÄÄ dokázal po velké tlaku svého týmu vyrovnat. Kometa dlouho odolávala, nakonec už ani Jekel nedokázal zabránit střele finského obránce. Ten se dostal ke střele na pravé straně kruhu a poslal puk do sítě. Asistence: Jerry Turkulainen, Michel Miklík.
54:37'
Obránce Gulaši je zpátky na ledě, Kometa přežila horké chvíle a stále drží výtečný výsledek.
53:48'
Brno se dál drží, prožívá těžké chvíle v oslabení, ale bojuje na hranici obětavosti.
52:26'
Parádní akce Dočekala, který ujel v oslabení a tvrdou střelou z pravého kruhu trefil konstrukci brány. Následně vypíchl puk Nečas a mohl střílet, to už si domácí pohlídali.
52:07'
Kometa je ve čtyrech. Jekel výtečně po střelách Kuukka a také Jokinena. Gulaši ještě dvě minuty bude hrát v oslabení.
50:58'
Kometa hraje ve třech, ale Jekel čaruje. Nyní pochytal několik střel a ještě se na něj musí Kometa spoléhat. Čeká ji dlouhé oslabení.
50:32'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gulaši – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
50:16'
Zápas pokračuje, hraje se 4/4.
50:05'
No a další problémy. Lukáš Nahodil dostal pukem do obličeje, je tam i krev a ihned putuje na ošetřovnu. Nehraje se, ledová plocha se musí uklidit.
49:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Plášek – 2 min., příliš mnoho hráčů).
49:11'
Brno hrálo krátce dvojnásobnou přesilovku, Vincour střílel, poté ještě Gulaši hledal prostor na zakončení. Nezadařilo se.
48:39'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Kuuka – 2 min., vysoká hůl).
48:26'
Už se blíží závěr přesilovky, Kometa si v ní mnoho zajímavých příležitostí nevytvořila.
48:00'
Tak máme info, že Adam Gajarský bude v pořádku. Zůstává v kabině otřesen po hrubém faulu loktem, ale nemělo by se jednat o vážnější zranění.
46:38'
Pokračuje se ve středním pásmu, Kometa se dopustila ofsajdu.
45:57'
Kometa drží kotouč, ale zatím se do šancí neprotlačila.
44:37'
Kometa tak hraje dlouhou pětiminutovou přesilovku 5/4. Uvidíme, co s Adamem Gajarským, snad bude vše v pořádku.
43:59'
Juha-PekkaHytönen inkasuje trest do konce utkání za nedovolené bránění.
43:59'
Podle všeho to byl Adam Gajarský, který je v péči lékařů a ihned putoval do kabiny na ošetřovnu.
43:59'
Zatím z dálky nevidím dobře, o koho se jedná, ale nevypadá to moc dobře.
43:59'
Na ledě zůstává jeden z hokejistů Komety, hra je přerušena.
42:26'
Dobře brankář Jekel. Mäenpää v přesilovce tvrdě vypálil a brněnský gólman musel zasáhnout. Kometa se v plném počtu, ale přežila těžké chvíle před svým strážcem.
41:22'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dočekal – 2 min., hákování).
41:17'
Buly je silná stránka Finů, opět se hned střílelo. Immonen trefuje připraveného Jekela.
40:50'
Podruhé v řadě je pískán icing, Kometa se osvobozuje i za tuto cenu.
40:38'
Nahození Honky brankář Jekel dobře viděl a má puk v lapačce.
40:15'
Úvodní buly třetí části vyhráli domácí a ihned zaměstnávají Jekela. Kometa se brání zakázaným uvolněním.
40:01'
Druhá třetina nabídla dva góly. Nejprve dokázal vyrovnat v přesilovce Puustinen a Finové byli na koni. Oživli a měli velké šance, ale Kometa tlak dokázala otupit a dostala se zpátky do hry. Ba co víc dnešní kanonýr Jan Süss se s ničím nepáral a potřetí poslal puk za záda Olkinoury. Tolik tedy druhá třetina přímo z místa zápasu. Ze stadionu se opět přihlásím za patnáct minut.
40:00'
39:18'
Obrovská šance finského obránce Mäenpää. Ten se dokázal zorientovat na brankovišti a chtěl překvapit Jekela, ten ale tygřík skokem podržel kotouč pod svým tělem. Důležitý zákrok ke konci třetiny.
38:47'
Tak beru zpět, Jan Süss má v Kometě zkušenosti pouze v přípravě a v Lize mistrů. Na extraligu stále čeká.
37:57'
Brňané překombinovali celou akci, která vypadala slibně. Svoboda se nakonec ke střele nedostal.
36:14'
Kometa právě vstřelila branku!
Čepice na led, klobouky dolů, JAN SÜSS dokonává svůj velký příběh. Dnes podruhé zakončuje přesně bekhendem a ba co víc, dokázal vsítit hattrick. Mladík nabírá v Kometě zkušenosti, v extralize nemá ještě jediný zápas, ale dnes si říká o šanci. Parádní střela a Finové znovu prohrávají. Asistence: Tomáš Vincour, Lukáš Vágner.
35:57'
Buly domácím jde znamenitě. Po něm dokáží rychle zahrozit a je z toho polízanice před hostující svatyní.
35:47'
Obránce Kalteva střílel od modré čáry a Jekel měl co dělat, aby kotouč udržel ve výstroji.
35:00'
Vzápětí pronikal po levém křídle Gajarský, ale nedokázal vystřelit ideálně. Poté zasažen Štencel do obličeje hokejkou, nepíská se.
33:58'
Hra se malinko uklidnila, Kometa dokázala otupit tlak soupeře a navíc měl Tomáš Svoboda s Martinem Dočekalem velkou možnost. Olkinoura dvěma zásahy podržel svůj tým.
33:43'
Ofsajd zastavuje rychlou akci Jyväskylä. Následuje komerční přestávka.
33:00'
Dobrá šance Malleta. Jeho střelu vyrazil Olkinoura pouze před sebe a škoda, že Nahodil nebyl u kotouče o chloupek dřív na dorážku.
31:37'
Měl to těžké, ale nakonec to zkusil. Karel Plášek vyrazil do brejku s Gajarským, střela končí mimo.
30:37'
A začíná se od začátku. Kometa v první třetině měla dobré šance, teď ale toho mnoho v útočné fází nemá, soupeř je mnohem aktivnější a víc bruslí.
29:44'
Je vyrovnáno. JUUSO PUUSTINEN vypálil ihned po buly a byla to blesková střela. Vše proběhlo hrozně rychle a navíc střela byla milimetrově přesná. Asistence: Jarkko Immonen.
29:42'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Barinka – 2 min., držení hole).
29:21'
Kotouč mimo hřiště, ještě po skončení přesilovky střílel od modré Gulaši, jeho pokus byl zblokován do bezpečí..
28:20'
Hosté kombinují, ale mnoho šancí si zatím nevytvořili. Soupeř dobře přistupuje k protihráčům.
27:15'
Kometa hraje přesilovku a ihned střílel Hynek Zohorna, Olkinoura byl v těžké pozici připraven. Poté finský tým vyhazuje kotouč až k Jekelovi.
27:02'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Rooba – 2 min., hákování).
27:02'
Komerční pauza, oba týmy v této třetině zatím dobře brání a nesledujeme tolik útočný hokej plný šancí.
25:37'
Střelu od modré vyslal Furch a Olkinoura vyráží do bezpečí. Brňané ještě chvíli zůstali u kotouče, ale další šance se nekonala.
24:59'
Už to bylo pro něj trošku složitější. Tupparainen dorážel z nebezpečné pozice, Kometa se s vypětím všech sil ubránila.
24:40'
Před Jekelem byl natlačený Kolehmainen, brněnský mág celou situaci dokázal ustát.
23:56'
Finové se snaží přitopit pod kotlem a je z toho solidní závar, zatím naštěstí pro Kometu bez nějaké šance.
22:42'
A ta teď přišla. Nahodil poslal kotouč přesně na Hynka Zohornu, jenž sám před brankářem těsně míjí bránu.
22:15'
Zatím čekáme na nějakou solidní šanci v této třetině...
21:17'
Vainio vyhazuje přes všechny čáry. Kometa se ale usadila v pásmu a snaží se vytvořit zámek.
20:27'
Hosté dohrávají svou přesilovku, hraje se ale spíše u Jekela.
20:06'
Puk vypadl z hlediště, vhazování ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:58.
Máme za sebou první třetinu, která skončila vedením brněnské Komety. Ta šla v úvodu rychle do vedení.. Po akci Süsse se měnilo skóre a vlastně to byl znovu mladík brněnské sestavy. Ten ukázkovým blafákem překonal Olkinouru podruhé. Domácí měli k dispozici tři přesilovky, z jedné dokázali vytěžit snížení. Prosadil se střelou přes obránce Suomela.
20:00'
19:28'
V závěru střílel Štencel, poté chtěl dorážet Nahodil, ale víc už se v této třetině nestane.
19:17'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Tuppurainen – 2 min., podražení).
18:42'
Blíží se konec první třetiny, Tomáš Svoboda ztratil hokejku, musel jít rychle střídat.
17:42'
I na druhé straně šance, byl to Louhivaara, jehož otočka byla velmi nebezpečná. Jekel se jen ohlédl za sebe.
16:49'
Po vyhraném buly střílel Hynek Zohorna, Olkinoura si připisuje jistý zákrok.
16:40'
Velká šance Martina Nečase, který si zpoza brány vybruslil mezi kruhy a střílel nad lapačku brankáře. Ten ale dokázal kotouč zastavit a přidržet ve výstroji.
16:31'
Icing týmu JYP. Bude se hrát před Olkinourovou bránou.
16:23'
Tomáš Vincour si dlouho připravoval střelu z pravého kruhu, nakonec yla sražená do ochranné sítě.
15:45'
Je sníženo. Třetí přesilovka je využita, i když to vypadalo, že se dlouho nic nestane. Finové neměli velký tlak, ale nakonec se prosadil ANTTI SUOMELA. Ten vypálil přes obránce, Jekel toho asi mnoho neviděl a kotouč končí v síti. Asistence: Michel Miklík, Jerry Turkulainen.
14:58'
Třetí přesilovka pro hráče v červených dresech. Zatím se Kometa úspěšně brání.
14:33'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vincour – 2 min., hákování).
14:20'
Když už jsme u jména Miklík, tak fanoušci Komety jej mohou znát, krátce pod Špilberkem působil. Jeho velkým kamarádem je Marcel Haščák, který ale dnes nedorazil kvůli zdravotní indispozici.
13:46'
Přesilovka skončila, teď se hraje u Jekela. Ve středním pásmu ztratil kotouč jeden z brněnských hráčů, Miklík střílel a kotouč se zastavil u brankáře Komety.
13:15'
Další závar před finskou bránou měl na starosti Nahodil a řekl bych, že byl i seknutý přes rukavice, nepíská se.
12:26'
Vincour si najel mezi kruhy a vystřelil doprostřed brány, kde se ale Olkinoura dokázal včas zorientovat a zaklapnout své betony.
11:59'
Domácí ihned vyhodili kotouč přes všechny čáry.
11:46'
Přesilovka pro Kometu. Na trestnou putuje Honka za hákování.
11:35'
Michal Barinka je na ledě. Jekel musel v závěru přesilovky zasahovat proti nájezdu důrazného Hytönena.
11:01'
Píská se přihrávka rukou, vhazování ve středním pásmu. Kometa bude ještě půlminuty ve čtyřech.
10:20'
Kometa i v oslabení znovu zahrozila. Byl to Mallet, který pronikl po pravé straně plochy, vřítil se před Olkinouru, ten ale zachránil svůj tým pravým betonem.
09:33'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Barinka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
09:21'
Brno vede 2:0 a je příjemné slyšet v dalekém finsku i české pokřiky. Nyní se ale bude muset Kometa opět bránit.
07:50'
No to jsou věci. Brněnští fanoušci v hledišti a jistě i u nás v České republice mohou mít radost podruhé. A znovu to byl JAN SÜSS, který se rozjel od modré čáry a střelou bekhendem zmrazil kompletně hlediště a gólmana Olkinouru. Asistence: Tomáš Vincour, Michal Gulaši.
07:17'
V hledišti je i hrstka brněnských fanoušků, ale skutečně jen malinkatý zlomek, který se teď může znovu radovat!
07:00'
První komerční přestávka, bude se následně vhazovat ve středním pásmu.
07:00'
Finové neměli vůbec špatnou přesilovku, pak si ale trestuhodně nepohlídali brněnského dravce, který prokázal šikovnost a také správnou drzost.
06:00'
Tak to je skvělý úvod Komety. Přežila oslabení a poté se nebála zaútočit. Byl to dravý mladík JAN SÜSS, který vybojoval puk a poté se utkal v souboji s brankářem Olkinourou. Ten neměl kotouč vůbec pod kontrolou a brněnský útočník toho dokázal pohotově využít. Asistence: Alexandre Mallet, Tomáš Bartejs.
05:47'
05:00'
Kometa je pod tlakem, Tuppurainen měl výbornou pozici na skórování, ale z pravého kruhu finský hokejista neuspěl. Následně Vincour šetří čas.
04:27'
Hraje se znovu před Jekelem a Rooba na něj střílel, puk končí v ochranné síti.
04:10'
Výborný zákrok Pavla Jekela, na něj nyní střílel Kolehmainen.
03:46'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Süss – 2 min., nedovolené bránění).
03:40'
Bude se vylučovat, JYP si zahraje první přesilovku. Rozhodčí viděli nedovolené bránění.
03:07'
Kometa je dál aktivní, pod naším komentátorským stanovištěm nyní pálil ostře Štencel, jeho pokus kryje jistým zákrokem vysoký finský gólman.
02:32'
Za Jekelem je posunutá brána. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:10'
Nečas zachytil kotouč ve středním pásmu, k němu se dostal Gajarský a přihrál na pravou stranu, kde byl rozjetý Plášek. Jeho nebezpečný pokus kryje Olkinoura.
01:32'
Jekel si připisuje první zákrok po střele Ikonena z mezikruží. Kometa je i nadále častěji na kotouči.
00:30'
První náznak šance, Mallet hledal Nahodila před odkrytou tyčkou, ale ten nezpracova puk. Poté to zkoušel Vágner od modré, ale neuspěl.
00:01'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu sympatického stánku finského klubu.
Ještě jednou hezký večer z Finska, za pár chvil odstartuje úvodní zápas čtvrfinále play-off Ligy mistrů. V Jyväskylä se hala pozvolna zaplňuje, zatím tak z poloviny je kapacita naplněna.

JYP Jyväskylä: Olkinoura (Parkkinen) – Vainio, Kalteva, Kuukka, Mäenpää, Jokinen, Ikonen, Honka, Yonkman – Tuppurainen, Immonen, Kolehmainen – Miklík, Hytönen, Louhivaara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Sund, Kanninen, Rooba.

HC Kometa Brno: Jekel (Čiliak) – Barinka, Furch, Vágner, Gulaši, Bartejs, Štencel – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Horký, Süss, Vincour, Dočekal, R. Zohorna, T. Svoboda – Plášek, Nečas, Gajarský.

Rozhodčí: Alessandro DiPietro Daniel Stricker – Pasi Nieminen Tommi Niittylä.
Hokejistům Komety se na mezinárodní scéně daří. Brněnští hokejisté naskočili v Lize mistrů do osmi zápasů, z nichž hned sedm vyhráli. V osmifinále play off v obou zápasech přehráli vicemistra švýcarské ligy Zug, když v omlazené sestavě nejprve triumfovali na domácím ledě 4:3 a o týden později zvítězili ve Švýcarsku 5:2.
Čtvrtfinálový vyzyvatel Komety pochází ze severu Evropy jako všichni brněnští soupeři v základní skupině. Podruhé v tomto ročníku Ligy mistrů se brněnští hokejisté postaví proti finskému celku. Čtvrtfinálovým soupeřem Komety je třetí tým minulého ročníku finské SM Liigy JYP Jyväskylä, který dlouhodobě patří mezi špičku nejvyšší soutěže.

V letech 2009 a 2012 dokonce klub ze 120 tisícového města ve finském vnitrozemí oslavil mistrovský titul. Cestu za třetím titulem v poslední dekádě Jyväskylä v semifinále uplynulého play off znemožnila KalPa Kuopio, tedy celek, který Kometa dokázala v základní skupině dvakrát porazit. V aktuálním ročníku patří Jyväskylä pátá pozice tabulky, poslední dva zápasy před úterním kláním JYP prohrál.
Sportu zdar a hokeji zvlášť přejeme přímo z finského města Jyväskylä. Mistrovská Kometa pokračuje v úspěšném tažení Ligou mistrů a dnes začíná svůj první čtvrfinálový zápas. O postupujícím mezi čtyřku nejlepších mezinárodní soutěže rozhodne celkový dvojzápas. První utkání je na programu právě dnes, odveta se odehraje přesně o týden později v úterý 12. prosince od 17:30 v Brně.