Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Jyväskylä : Tappara - 31. října 2017   18:00

Tappara
Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Mikkola – Vittasmaki, Rantakari – Elorinne, Kemilainen – Salonen – Ojamaki, Jarvinen J.M., Peltola – Záborský, Jasu, Kuusela – Luoto, Jarvinen M., Repo – Nurmi, Rauhala, Karjalainen, Karki

Ode mě to je pro dnešek vše a přeju vám příjemný zbytek úterního večera a zase někdy u nějakého textového přenosu napočtenou.
Máme zasebou první osmifinálové utkání mezi finskými týmy JYP Jyvaskyla a Tappara Tampere. Utkání vyznělo lépe pro domácí, kteří si odváží do odvety na led Tappary dvoubrankové vedení. Po dvou třetinách jsme viděli pouze jedinou branku v podání domácího Miklíka, ale v poslední části se skoré pohnulo. Nejdříve využil zaváhání hostující obrany Suomela. Poté v 48. minutě ať tísněn snížil na rozdíl jediné branky Jasu, ale v 57. minutě rozhodl o dvoubrankové výhře po přihrávce Nattinena Tuppurainen. Odveta je na programu přesně za týden na ledě Tappary.
Dnešní utkání sleduje 3279 diváků.
59:30'
Domácí drží puk daleko od své branky a zápas se již pouze dohrává.
58:49'
Pokus Nattinena brzdí ofsajd.
58:39'
Hosté se snaží něco vymyslet, ale jejich akce končí ve středním pásmu.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24'
Hosté jsou ted jako opaření horkou vodou a neví jak na skore zareagovat.
56:17'
JYP právě vstřelilo branku!
Domácím se podařilo využít dva na jednoho. Nattinen našel JANI TUPPURAINENA, který prostřeluje Hrachovinu. Asistence: Nattinen Joonas.
55:32'
Hytonen mířil Hrachovinovi na vyrážečku, hostující brankář stihl včas zareagovat.
55:08'
Icing Tappary.
54:00'
Dva na jednoho ujeli Kuusela se Záborským, druhý jmenovaný nedokázal v tísni zakončit.
53:39'
53:19'
V šanci se před Hrachovinou ocitl Nattinen, ovšem tísněn Záborským nezakončil přesně.
52:11'
Do zakončení se dostal Rantakari, ale byl rozhozený proto nemířil přesně.
52:00'
Přihrávka rukou v podání hostů a následuje poslední dnešní reklamní break.
51:34'
Střela z kruhů v podání Karjalainena mířila těsně vedle branky.
51:30'
S nahozením Mikkoli měl Laurikainen veliké problémy.
50:50'
Suomela hledal před branou některého ze svých spoluhráčů, ovšem puk našel pouze hůl hostů.
49:53'
Jasu nestihl puk proto se píská icing.
49:25'
Tappara se snaží najít mezírku v obraně domácích. Pokus Peltoli Laurikainena neohrozil.
48:49'
Domácí se snaží vzít si dvoubrankové vedení zpět, ovšem zatím marně.
47:38'
Tappara právě vstřelila branku!
Máme tu postaráno o drama. Ať tísněn se dokázal k dorážce dostat JUHANI JASU. Asistence: Záborský Tomáš, Kristian Kuusela.
47:09'
Pokus Vainia se snažit tečovat Tuppurainen, Hrachovina puk ukryl v lapačce.
47:01'
Hrachovina přd Nattinenem raději puk zalehl.
46:45'
Hostující obránce fauloval podle diváků domácího útočníka, rozhodčí byly jiného názoru. Následuje komerční break.
46:08'
Nahození Kemilainena nenašlo žádnou z hokejek spoluhráčů.
45:21'
Do šance se dostal Rauhala, Laurikainen vytáhl znovu vynikající zákrok.
44:53'
Nahození Rantakariho mířilo vedle.
44:20'
Domácí chybovali v rozehrávce, hosté toho nedokázali využít tak jako domácí na druhé straně.
43:40'
Lauko se snažil zakončit, ale přistoupil k němu domácí obránce a bylo po šanci, na druhé straně zastavil ofsajd Hytonena.
42:55'
Domácí se druhou brankou v zápase dostáli do "laufu" a mačkají nyní Tapparu v jejich pásmu.
41:40'
Domácí utíkají do dvoubrankového vedení. Chybu v rozehrávce Tappary trestá ANTTI SUOMELA. Bez asistence.
41:05'
Dělovku v podání Rantakariho schytal jeden z domácích borců.
40:25'
O puk bojoval v sedě Rooba, ale pro svůj tým ho nevybojoval.
40:01'
Týmy se zpátky vrací na ledovou plochu.
Další třetina začne přibližně v 19:37.
Máme zasebou druhou třetinu ve které jsme branku neviděli. Zatím jediným úspěšným střelcem je na domácí straně Miklík. Před námi je tedy poslední třetina a uvidíme, jestli padne ještě dnes nějaká branka. Buďte u toho snámi.
40:00'
39:25'
Pokus Turkulainena míří nad.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Repo ujel, ale v tísni nedokázal přesně zakončit.
38:05'
Těsně před Hrachovinou se snažil clonit Tuppurainen, ale hostující brankář přesto střelu v podání Nattinena viděl.
37:49'
Elorinne střílel od modré hodně vedle Laurikaineno branky.
37:00'
Puustinen v útočném zkoušel něco vymyslet, ale o puk přišel.
35:41'
Dobrou rychlost nabral Karjalainen, ale v obraném pásmu si na něj počíhal Vainio o puk ho připravil.
34:34'
Dělovka Tuppurainena mířila hodně vedle branky a poté to zkoušel také Honka, jeho pokus našel nastavenou lapačku Hrachoviny.
34:04'
Postavení mimo hru hostů.
33:53'
Hrachovina nyní nepředvedl vůbec jistý zákrok po střele Immonena.
33:37'
Ofsajd také na straně domácích v podání Puustinena.
33:20'
Ofsajd Tappary.
33:08'
Znovu to zkoušel Vainio od modré, tentokrát Hrachovina vyrazil jeho pokus betonem.
32:44'
Nahození od modré v podání Vainio, Hrachovinu nerozhodilo. Následuje komerční přestávka.
32:26'
32:05'
Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.
31:34'
Tappara se osvobozuje.
30:42'
Mezi kruhy to zkoušel Puustinen jeho střela mířila moc vysoko.
30:26'
Vyloučení v týmu Tappara (Rauhala – 2 min., držení protihráče).
30:15'
Na druhé straně nahození Ikonena Hrachovina z přehledem chytá.
29:54'
Luoto to zkoušel z úhlu, ale Laurikainen byl pozorný.
29:32'
Puk opět mimo kluziště.
29:11'
Nahození Rantakariho končí v připravené lapačce domácího brankáře.
29:07'
Laurikainen musel proti střele Záborského puk zalehnout. Následuje komerční break.
28:48'
Do pásma se dostal Jarvinen, ale puk na holi dlouho nedržel.
27:45'
Nyní se hra přelévá z jedné strany hřiště na druhou bez vážnějších zakončení.
26:40'
Honka osvobodil domácí a udělal to tak chytře, aby se nepískal icing.
26:18'
Laurikainen střelu Luota vyrazil do rohu, ale přesto tlak Tappary pokračuje.
25:46'
Hrachovina raději před Sundem schoval puk v lapačce.
25:02'
Domácí se dožadovali vyloučení, ale zákrok Záborského rozhodčí netrestají.
24:34'
Nahození od modré v podání Lehtonena ukryl v lapačce Laurikainen.
24:21'
Střelu Ojamakiho skončila na chráničích domácího obránce.
23:21'
Rooba se snažil vystřelil puk se mu svezl z hole a bylo po akci domácích.
22:34'
Hosté se snaží dostat do tempa, ale jejich útočné pokusy končí na útočné modré čáře.
21:51'
Záborský nevyvezl puk z obranné třetiny a tak se ho zmocnili domácí, ale nic nedokázali vymyslet.
21:25'
20:43'
Kuusela bojoval v rohu kluziště, ale puk na svého spoluhráče nevyhrál.
20:01'
Oba týmy se vrací zpět na ledovou plochu.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
Máme zasebou první třetinu 1. osmifinálového zápasu ve kterém jsme viděli jednu branku o kterou se postaral domácí Michel Miklík, poté měli hosté šanci na vyrovnání, ale Peltola ani Repo, Laurikainena nepřekonali. Druhá čás třetina patřila naopak domácím a nebýt českého brankáře ve službách Tappary Dominika Hrachoviny mohli domácí odcházet do šatny z vícebrankovým vedením. Budu rád, když zůtanete s námi při sledování zbývajících dvou třetin.
18:00'
Domácí drží puk na holi a vypadá to, že jim jednobrankové vedení stačí.
16:37'
Hrachovina vyrážečkou zasáhl proti zakončení Jokinena.
16:15'
Hosté se snaží o vyrovnání, ale zatím narážejí na pevnou domácí obranu středního pásma.
15:18'
Tentokrát to zkoušel na Hrachovinu Rooba, ale hostující brankář drží jednobrankové manko svého týmu.
14:42'
Domácí se snaží navýšit vedení, ale pokus Suomeli našel Hrachovina v lapačce.
14:20'
Suomela vyzkoušel pozornost Hrachoviny, ten puk vyrazil betonem do rohu a následuje komerční přestávka.
13:20'
Proti střele Repa výborně zasáhl přesouvající se Laurikainen.
13:18'
12:15'
Peltola měl na holi vyrovnání z pravého kruhu trestuhodně přestřelil.
11:18'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Immonen – 2 min., držení protihráče).
10:41'
Závar před brankou končí golem. Hrachovina vyrazil puk pouze před MICHELA MIKLÍKA, který ho poslal za záda hostujícího brankáře. Asistence: Hytonen Juha-Pekka
09:18'
Nahození Karjalainena končí v rohu kluziště, kde se ho zmocnují domácí.
08:37'
Zpoza branky našel Luoto Jarvinena, ten mířil přímo do Laurikainena.
08:12'
Puk po odrazu o hostujícího hráče končí mimo kluziště.
07:34'
Pokus Immonena zblokovala hostující obrana.
07:26'
Hrachovina raději ukryl puk před dotírajícími domácími a následuje komerční přestávka.
06:10'
Domácí zakládají útočnou snahu od svého brankáře a Hrachovina musel vyrážet puk betonem po pokusu Kanninena.
05:39'
Střelu od modré v podání Rauhala v klidu schovává Laurikainen do lapačky.
04:35'
04:16'
Hra je plná nepřesných přihrávek, ani jedem z týmů nemá puk delší dobu na holi.
02:40'
Karjalainen si stáhl pěkně puk ze vzduchu, ale nikdo z jeho spoluhráčů mu nepřijel pomoci k ohrožení branky.
01:33'
Na druhé straně se do šance dostal Repo, ale nestihl vystřelit.
01:11'
Hrachovina musel zasáhnout proti střele Tuppurainena.
00:30'
Zatím se ani jeden z týmů nikam nežene.
00:01'
Domácí nastoupí v červených a hosté v bílých dresech.

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Vainio, Kalteva – Honka, Kuukka – Ikonen, Jokinen – Allén – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Hytonen, Miklík – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Sund, Kanninen, Kolehmainen, Saari

Tappara: Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Mikkola – Vittasmaki, Rantakari – Elorinne, Kemilainen – Salonen – Ojamaki, Jarvinen, Peltola – Záborský, Jasu, Kuusela – Luoto, Jarvinen, Repo – Nurmi, Rauhala, Karjalainen, Karki

Rozhodčí: Andris Ansons, Mikael Sjoqvist – Pasi Nieminen, Hannu Sormunen.
Příjemný úterní večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z osmifinálového utkání play off Ligy Mistrů mezi týmy JYP Jyvaskyla a Tappara Tampere. Úvodní buly je stanoveno na 18:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Tappara Tampere

vyhrála skupinu A s 5 výhrami a pouze jedinou porážkou a skóre 26:11. V domácí soutěži se tým drží po 20 kolech na 3. místě z 15 se ziskem 38 bodů.
JYP Jyvaskyla

se umístila ve skupině C na druhém místě za švýcarským Zugem s 3 výhrami jednou remízou a dvěma porážkami se skóre 16:15. V domácí soutěži se tým drží po 20 odehraných kolech na 5. místě z 15 se ziskem 34 bodů.

Poslední vzájemný zápas

27. 10. 2017 Jyvaskyla 4:5 Tappara po prodl. (1:1,3:2,0:1-0:1)

Branky a přihrávky: 15. Hytonen (Kolehmainen, Kalteva), 22. Suomela (Puustinen, Turkulainen), 37. Puustinen (Turkulainen, Suomela), 39. Rooba (Kolehmainen, Hytonen) – 17. Karjalainen (Vittasmaki, Rauhala), 22. Rantakari (Jarvinen, Karjalainen), 34. Jasu (Kuusela, Salonen), 45. Luoto (Kemilainen, Repo), 65. Repo (Rantakari, Záborský).