Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  KalPa : Stavanger - 4. října 2017   18:00

KalPa
KalPa
05:23' Maione  • 06:01' Tavi  • 09:02' Jokinen  • 21:25' Nuutinen  • 49:25' Lavoie  • 58:22' Tavi  • 59:56' Ruutuu
Stavanger

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost.
Domácí KalPa nakonec rozdrtila Stavanger jasně 7:1. V poslední třetině už to byla jasná dominance domácích, kdy vstřelili hned tři góly a k tomu jim rozhodčí neuznal jeden gól. Nejlepší střelec dnešního zápasu je Janne Tavi, který se dvakrát prosadil.
59:56'
KalPa právě vstřelila branku!
A domácí vstřelili i sedmý gól! Po přihrávce od Nuutinena se k puku dostal ALEXANDRE RUUTTU a dává poslední gól zápasu. Asistence: Nuutinen, Ikonen.
59:17'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Henriksen – 2 min., podražení).
58:22'
Tohle už je jasný debakl! Nejprve se ve zmatku před brankovištěm dostal k puku Ikonen, ale gól nedal a poté vystřelil JANNE TAVI a druhým gólem zvyšuje vedení na 6:1! Asistence: Ikonen.
57:28'
Lorentzen se řítil po pravé straně a následně vystřelil, ovšem bránu netrefil.
56:12'
55:52'
Ikonen vystřelil z pravé strany, ale brankář střelu viděl a vyrazil.
55:40'
Ofsajd domácích.
55:10'
Domácí kontrolují hru a ani moc nechtějí střílet na bránu v přesilové hře.
54:18'
Riikola vystřelil přímo do brankářské výstroje Opsakly.
54:12'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Salsten – 2 min., hákování).
53:12'
Komerční přestávka.
52:34'
51:35'
Ruotsalainen musel vyjet z brány, aby byl u puku dříve než hráč ze Stavangeru.
50:23'
Janne Tavi přihrál puk Alexandru Ruutovi a ten ho dokázal dostat za záda Opsakla. Ovšem rozhodčí gól neuznal, protože Ruutuu úmyslně kopl do puku, který skončil v síti!
49:25'
ALEX LAVOIE se v přesilovce dostal k odraženému puku a neměl problém ho vstřelit do poloprázdné brány. Bez asistence.
47:34'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Hoff – 5 min., nadměrná tvrdost + osobní trest do konce utkání, nadměrná tvrdost).
46:47'
Opsakl si poradil se střelou hráče z domácího celku.
46:27'
46:27'
Vainiola pokoušel projít mezi obránci, ti mu ovšem puk odebrali.
45:36'
Zápas se hraje v tempu, ale bez střel.
44:12'
Maione se pokusil o střelu zpoza modré čáry, ovšem ta šla vedle pravé tyče.
42:22'
Zatím Stavanger tlačí domácí hráče, ale k ničemu vážnějšímu se nedostal.
41:10'
Reed si obkroužil bránu a následně vystřelil, ovšem puk šel pouze do masky brankáře a poté do ochranné sítě.
40:17'
40:15'
Hosté začali ihned aktivně, ale Soares brankáře nepřekonal.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla pouze jeden gól a to už po minutě a půl, kdy se prosadil Mikko Nuutinen. O dvě minuty později se dostal do totožné situace, ale trefil pouze pravou tyč. Domácí pak nedokázali využít ani čtyřminutou přesilovku a stav je tedy 4:1.
40:00'
39:09'
Hosté se zatím nedostali do žádné vážnější šance.
38:17'
Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Lavoie – 2 min., hákování).
37:21'
36:56'
KalPa zkouší střely od modré, ale ty jsou zblokovány.
35:52'
Henriksen se v oslabení dostal do šance, ale puk do brány nedostal.
35:15'
Tommi Jokinen se před bránou málem dostal do zakončení, ale brankář Opsakl skočil po puku.
34:09'
Domácí mohou zvýšit svůj náskok při čtyřminutové přesilovce.
33:21'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Salsten – 2 min., naražení zezadu + 2 min., naražení zezadu).
32:59'
Zakázané uvolnění domácích. Zápas se nám nyní herně vyrovnal, ale hosté nemohou vstřelit druhý gól.
32:34'
31:46'
Solberg vypálil ránu z modré čáry, ale Ruotsalainen jí viděl a chytil.
30:35'
Riikola zkusil od modré, ale Opsakl si sním poradil.
29:04'
Konsta Mäkinen se dostal do pěkné šance, ale Opsakl jeho pokus chytil.
27:46'
27:40'
Lukka vystřelil od modré, ale jeho střela byla zblokována.
26:46'
Domácí se v další přesilovce ještě nedostali ke střele, jelikož hosté brání vysoko vepředu.
25:46'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Reed – 2 min., podražení).
24:53'
Kantola se krásně vytočil a vystřelil ránu vedle brány.
24:08'
Totožná situace, ale tentokrát Mikko Nuutinen trefil pravou tyč branky!
23:23'
Domácí jsou jasně lepším týmem a hosté si neví rady.
22:46'
Hosté mohli jít 3 na 1, ale Reedovi utekl puk.
21:25'
Sebok předal puk na pravou stranu MIKKU NUUTINENOVI a ten pěknou střelou zápěstím umístil střelu do pravého rohu branky. Asistence: Sebok.
20:59'
20:47'
Medhus poslal puk na bránu, ale ten se odrazil mimo.
20:17'
Hosté ještě mají možnost vstřelit gól z přesilovky, která začala už v první třetině.
20:01'
V první třetině jsme viděli hned čtyři góly. Začátek zápasu jasně patřil domácím, kteří už v šesté minutě vstřelili gól z přesilovky. Čtyřicet vteřin poté se prosadil Tavi a KalPa se dostala do vedení 2:0. Ovšem poté využili i druhou přesilovku a dostali se do vedení o tři góly. Hosté snížili tři minuty před koncem první části, kdy se po parádní přihrávce dostal do zakončení Tony Romano a nemýlil se. Šest vteřin před sirénou se ještě do šance dostal Kokkala ale druhý gól svého týmu nepřidal.
20:00'
19:54'
Kokkala se po parádní přihrávce dostal do skvělé příležitosti, ale puk nedokázal dostat do brány!
19:22'
Ovšem domácí už podruhé vyhodili puk ze svého území a zatím se hosté nedostali ke střele.
19:05'
První přesilovku si zahrají i hosté.
18:59'
Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Lavoie – 2 min., příliš mnoho hráčů).
18:56'
Salsten vystřelil nenápadnou ránu vedle brány.
18:24'
Hosté po vstřelení gólu ožili a bruslí o dost aktivněji.
17:07'
Stavanger právě vstřelil branku!
Harrison Reed dal fantastickou přihrávku TONYMU ROMANOVI a ten střelu umístil do pravé části branky. Asistence: Reed, Solberg.
16:19'
Následně tvrdou ránu vypálil Jonas Djupvik, se kterou si ovšem sedmnáctiletý Ruotsalainen poradil.
16:00'
Borresen napadal domácí obránce při rozehrávce, ale bezúspěšně.
15:47'
15:08'
Hosté vyhodili a málem se dokonce Djupvik dostal ke střele, ale puk mu sjel z hole.
14:28'
Zatím krouží kolem čtyřky hráčů Stavangeru a následnou střelu chytil osmnáctiletý Opsahl.
13:55'
Domácí mají třetí přesilovku, uvidíme jestli jí také využijí.
13:47'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Lorentzen – 2 min., vysoká hůl).
13:12'
Sebok teď nepřihrál přesně a domácí budou muset začít akci od znova.
12:48'
12:15'
Lukka vystřelil z pravé strany, ale brankář Opsahl si sním poradil.
11:56'
Zakázané uvolnění hostů.
11:22'
Hosté jsou po takovém začátku zaraženi a zatím poslali pouze dvě střely na branku.
10:04'
Zatím parádní start z pohledu domácího týmu, který využil už dvě přesilovky a vede o tři branky.
09:02'
A domácí využívají i druhou přesilovou hru! Sebok rozehrál buly poté se TOMMI JOKINEN dostal k odraženému puku a krásným bekhendem dostal puk za Opsahlova záda. Asistence: Sebok.
08:14'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Opsahl – 2 min., podražení).
08:14'
06:01'
JANNE TAVI nejprve poslal puk do mantinelu a po jeho odrazu vystřelil přesně do pravé části branky. Asistence: Ruutuu.
05:23'
Kantola v přesilovce nahrál MATHEWU MAIONOVI a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě! Asistence: Kantola, Lavoie.
04:43'
Domácí hrají první přesilovku zápasu ve které zatím nevystřelil pouze Mutanen, který trefil protihráče.
04:23'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Mostue – 2 min., hákování).
03:44'
Domácí se pokoušejí dostat co nejblíž k bráně hostů a následně vystřelit, ale zatím je obrana Stavangeru zastavuje už ve středu kluziště.
02:33'
Začátek zápasu se hraje převážně ve třetině hostů, ale zatím se domácí KalPa dostala pouze k jedné střele.
02:09'
01:16'
Ovšem prozatím jsou aktivnější domácí, kteří mají puk pod kontrolou.
00:21'
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01'

KalPa Kuopio: Ruotsalainen (Helenius) – Maione, Riikola, Lukka, Seppala, Kinnunen, Makinen – Sebok, Nuutinen, Jokinen – Gymer, Luostarinen, Kantola – Tavi, Texier, Lavoie – Vainiola, Mutanen, Ruuttu, (Ikonen)

Stavanger Oilers: Opsahl (Holm) – Mostue, Solberg, Strom, Rokseth, Humphries, Gedig, Kjellesvik – Soberg, Borresen, Soares – Lorentzen, Medhus, Salsten – Reed, Romano, Lovlie Djupjik – Henriknes, Kokkala, Hoff

Rozhodčí: Mikael Andersson, Joonas Kova – Jani Pesonen, Jussi Thomann.
Stavanger Oilers:

Tento norský tým je v tabulce na posledním čtvrtém místě s jedním bodem a skóre 8:12. Všechny zápasy zatím prohrál pouze o gól. Domácí zápasy prohrál jak s Kometou Brno 1:2 tak s Malmö 3:4 a venkovní v Malmö 1:2 a první bod urval v Brně, když prohrál po prodloužení 3:4. Nejlepším střelcem je kanaďan Joshua Soares, který se třikrát prosadil. V lize se Stavanger po osmi kolech nachází na pátém místě s jedenácti body. Poslední zápas nezvládl na domácím ledě proti Vålerenga, když prohrál 3:4 na nájezdy. Nejlépe hodnoceným hráčem podle kanadského bodování je Curtis Gedig, který jednou vstřelil gól a pětkrát nahrával. Hlavním trenérem je Pål Gulbrandsen.
KalPa Kuopio:

Tento finský tým to bude mít ještě hodně těžké a bude muset spoléhat nejen na vlastní výsledky, ale pokud chce postoupit tak taky na výsledky zápasů mezi Kometou Brnem a Malmö. KalPa se totiž nachází na třetím místě se čtyřmi body a druhé Malmö je o příčku výš s devíti body. Nicméně Liga mistrů začala pro KalPu skvěle, když v prvním kole vyhrála doma s Malmö 6:4. Ovšem potom v domácím i hostujícím prostředí prohrála s Kometou Brno. Zápas v Brně prohrála po prodloužení a poslední zápas v Malmö nezvládla a prohrála jasně 2:6. Nejlepším hráčem je zatím třicetiletý fin Kai Kantola, který si připsal tři úspěšné zásahy a dvě přihrávky. V lize se týmu s Kuopy vůbec nedaří a po deseti kolech se nacházejí až na třináctém místě s deseti body. Poslední zápas nezvládli v Pelicans, kde prohráli těsně 0:1. Nejlepším hráčem KalPy je prozatím Santeri Lukka, který se jednou prosadil a čtyřikrát nahrál. Tým vede fin Sami Kapanen.
V pátém kole základní fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají KalPa Kuopio a Stavanger Oilers. Tyto týmy se už spolu dvakrát utkaly a to před dvěma lety taky v základní skupině Ligy Mistrů, kdy společně s nimi byli i Oceláři Třinec. Oba vzájemné zápasy vyhrálo vždy domácí družstvo. Nejprve hostila na domácím ledě KalPa, která vyhrála 2:1. Poté ovšem doma dominoval Stavanger, který jasně vyhrál 3:0. Hrát se bude na stadionu Kuopion jäähalli ve městě Kuopio. Tato hala nabídne kapacitu pro 5 064 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.