Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Klagenfurt : Zürich - 3. října 2017   19:30

Zürich

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 1 653 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 23:20
Zásahy brankářů: 19:21
Vyhraná vhazování: 27:32
Trestné minuty: 6:4
Je dobojováno, domácí Klagenfurt vybojoval v prodloužení extra bod a zasloužil se tak o to, že utkání posledního kola na ledě Curychu bude přímou bitvou o druhé postupové místo do další fáze Ligy mistrů. Vítéznou branku tohoto duelu dal ve 24. vteřině prodloužení Martin Schumnig a KAC tak vyhrál 2:1.
60:28'
Klagenfurt právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Sotva se začalo hrát, tak se do sóla dostal MARTIN SCHUMNIG, dojel vyhozený puk a svou střelu dokázal procedit přes Flüelera do branky – 2:1! Asistence: Matthew Neal.
60:01'
Začalo prodloužení.
Už to vypadalo, že Klagenfurt udrží hubené vedení až do konce třetí třetiny, jenže v 54. minutě dostali Lions výhodu přesilové hry a tu dokázali rychle využít – puk za Dubu dostal Chris Baltisberger a zařídil tak, že šedesát minut nebude vším, co diváci uvidí.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:54'
Duba posunul puk do rohu, dáme si tak ještě nášup k šedesáti minutám.
58:41'
Před branku Lions si sjel Ganahl a snažil se tečovat puk, ten skončil vedle Flüelerovy branky.
57:59'
Ani jeden z týmů nepředvádí útočnou smršť, zřejmě i jistota jednoho bodu je pro mužstva důležitá.
56:32'
Klagenfurt oproti tomu pouze vyhazuje puky ze svého pásma a snaží se držet hru co nejdál od Duby.
55:43'
Lions jsou vyrovnávací trefou povzbuzeni a opět se tlačí do útoku.
54:43'
Lions právě vstřelili branku!
Přesilovka je využita. Nahození od modré tečoval před brankovištěm CHRIS BALTISBERGER a puk prolétl okolo Duby do sítě. Rozhodčí se šli ještě přesvědčit k videu, zda nebylo porušeno pravidlo o vysoké holi, či hře útočícího hráče v brankovišti, ale po chvilce gól uznali. Bez asistence.
54:23'
Lions si zahrají přesilovku, neboť dvouminutový trest za hákování dostal Michael Kernberger. Domácí reklamovali, že se o faul nejednalo, pouze o podklouznutí soupeře v plné rychlosti, s protestem ale neuspěli.
53:40'
Hráči Klagenfurtu pouze zavezli puk do útočného pásma a kde pak o něj chvíli probíhal souboj v rohu. Získali jej hosté.
52:23'
Duba i nadále odolává, nutno ale podotknout, že to má v mnoha případech ulehčené, obrana k němu pouští většinou jen střely z dálky.
51:14'
Rozhodčí rozpažil, rychlý výpad domácích hráčů neskončil za Flüelerovými zády, po Talbotově zakončení šel puk těsně vedle.
50:20'
Obrana Lions je v posledních vteřinách trochu pootevřená, domácí hokejisté do ni opatrně nakukují, ale na nebezpečné okamžiky stále čekáme.
49:06'
Do brejku dvou na jednoho se dostávali domácí Ganahl s Nealem, prvně jmenovaný se rozhodl pro přihrávku, tak však šla na paty nejlepšího střelce Klagenfurtu.
48:16'
Hostující Klein zachytil rozehru na modré čáře, celá akce však skončila pouze střelou do nohou bránícího hráče.
47:40'
Postavení mimo hru domácích. Kapstad naznačil střelu a jeho spoluhráči mu vjeli do pásma. Jenže příliš brzy...
46:45'
No, tohle bylo nebezpečné a nebylo daleko od druhé branky domácích. Od modré nahodil Schumnig a před brankou clonící Brucker nadělal Flüelerovi docela potíže.
46:04'
Z domácího pásma letělo dlouhé vyhození, o zakázané uvolnění se ale podle sudích nejednalo, pokračuje se ve hře.
45:06'
Kenins nedokázal z pukem vyjez z rohu, zastavil jej Lundmark.
44:59'
Stále se hraje před Dubou, Lions vyvinuli zatím svůj největší tlak.
43:48'
Hosté se už radovali z vyrovnávací trefy, prudká střela z dálky ale pouze zacinkala o tyčku a poté se odrazila k Dubovi, který ji skryl mezi svými betony! Rozhodčí měl dobrý výhled, nešel ani situaci kontrolovat k videu.
42:43'
Kuenzle se po přechodu do útočného pásma dokázal proháčkovat přes několik protivníku, před zakončením byl ale zastaven. Domácí už vyráží do protiútoku.
41:47'
Klagenfurt je v plném počtu.
41:06'
Nilsson při své střele z pravé strany trochu podklouzl, Duba si s jeho střelou poradil.
40:55'
Hosté jdou od úvodního vhazování do útoku, snaží se o co nejrychlejší vyrovnání.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:08.
Čtyřicet minut hry je minulostí a skóre je stejné jako po první třetině. Druhá část utkání přinesla ještě větší boj a o to méně šancí. Duba, ani Flüeler neměli moc práce a střelci obou týmů zůstali na suchu. Stav je tak stále 1:0, no a do třetí třetiny je tak postaráno o zápletku.
40:00'
39:47'
Na závěr třetiny se bude vylučovat, za podražení je potrestán domácí Marco Richter.
39:23'
Domácí neudrželi puk v útočném pásmu, Shore jej již vyváží do protiakce.
38:12'
To přišlo až nyní, Duba však s nahozením Nilssona neměl větší problémy.
37:58'
Lions jsou na trochu delším útočném výletě, zatím tomu však schází střelecké vyjádření.
36:12'
Opravdu nesledujeme přehlídku hokejových dovedností, spíše urputný souboj o každý metr ledu.
35:39'
Duba je bez masky, po nájezdu zleva do něj vrazil Fredrik Pettersson. Po zákroku se gólmanovi ihned omluvil, i nyní se to obešlo bez trestu.
35:02'
Ganahl rozehrál u mantinelu akci, která vedla ke střele z mezikruží, puk však skončil vedle Flüelerovy branky.
34:15'
Další strkanice, nyní u Duby. Aktivní tam při obraně svého gólmana zejména Schnetzer.
33:17'
Začíná se nám na ledě i trochu přitvrzovat, hokejky jsou čím dál výše. Zatím je to ale pro rozhodčí udržitelné.
32:37'
U Flüelera se po neúspěšném dorážení v podání Bruckera strhla mela, branka byla vychýlena ze svého správného postavení a rozhodčí měli rozhodně co uklidňovat. Vše se ale obešlo bez vyloučení.
31:22'
Hosté jsou v plném počtu, Blindenbacher se vrátil do hry.
30:46'
Do brejku v oslabení se vydali hned dva hráči hostů, už to vypadalo na něco podobného, jako se podařilo v první třetině Klagenfurtu, zde to ovšem skončilo prováhání nejlepšího okamžiku na střelu.
30:14'
Na Flüelera vystřelil zleva Neal, brankář Lions vyrazil mimo své brankoviště.
29:22'
Přesilovka pro domácí. Ti sice nezvládli rychlý brejk dvou na jednoho, celá akce ale skončila faulem na Talbota a dvě minuty za podražení dostal Severin Blindenbacher.
28:51'
Duba si vysloužil potlesk publika, zkrotil prudkou ránu z levého křídla.
28:15'
Domácím se nyní podařilo vyvinout alespoň krátký tlak, v tomto utkání zatím nejsouvislejší.
27:36'
Rychlá kombinace Klagenfurtu. Fischer nabil na pravou stranu Kochovi, Flüeler se stačil přemístit a střelu z první vyrazit.
26:27'
Hodně prostoru na střelu od modré měl hostující Klein, Duba však jeho ránu moc dobře viděl a srazil ji pryč ze svého brankoviště.
25:47'
Neuspěli ani hosté, Ch. Baltisberger neprotlačil přihrávku na najíždějícího spoluhráče.
24:31'
Domácí Rheault neprošel okolo pravého mantinelu, narazil tam na přesilu hráčů Lions.
23:51'
Duba neměl žádné problémy s výpadem Lions po pravém křídle, puk u své tyčky zvládl pokrýt.
22:52'
Úvod druhé třetiny zatím postrádá šťávu, hra trpí častými přerušeními.
21:45'
Schuming nenašel odvahu ke střele od modré, pouze nahodil po mantinelu za branku. Domácí jsou i nadále v útoku.
21:16'
Teď už musel dávat Duba docela pozor, zkoušel to na něj Wick. Vhazuje se po levici domácího brankáře.
20:30'
Pokus o rychlé přesunutí do útoku se hostům nepovedlo, Suter puk nezachytil a vzniklo z toho pouze zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:19.
Je za námi první třetina, která nepřinesla až tak úplně hvězdný hokej. Spíše se vyčkávalo, hrálo pozičně a šancí mnoho nebylo. O něco aktivnější byli hosté, několikrát prověřili gólmana Dubu, ten je ale zatím neprůstřelný. No a tak udeřilo na druhé straně. Během vlastního oslabení se do kontru dostal Julian Talbot a svou individuální akci dotáhl do konce povedeným švihem. Do kabin tak odešel Klagenfurt s těsným vedením 1:0.
20:00'
19:53'
Už to vypadalo na ještě jedno zakázané uvolnění domácích, rozhodčí však situaci pustili.
18:36'
Okolo levého mantinelu se do útoku vydal domácí Neal, nedotáhl však do konce kličku a o puk přišel.
17:57'
Hosté střídají během hry, Klein trpělivě čeká s pukem na holi za vlastní brankou.
16:59'
A opět tu máme trochu pomalejší a poklidnější fázi bez šancí a střeleckých pokusů.
15:49'
Urputný souboj o puk probíhal v rohu u Duby, i tohle dokázali domácí přečkat.
14:14'
Tohle zvládl domácí KAC na jedničku a hraje zase v plném počtu.
13:30'
Lions jsou docela zaskočeni a ani jim přesilovka vůbec nejde.
12:42'
No a je to 1:0! Domácí JULIAN TALBOT vystihl na obranné modré rozehru Lions, potáhnul sám po pravé straně a švihem z kruhu pro vhazování prostřelil Flüelera! Klagenfurt tak jde do vedení při vlastním oslabení. Bez asistence.
12:14'
Přesilovku si zahrají i hosté, Klagenfurt dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Jamie Lundmark.
11:47'
Od pravého mantinelu přilétl nepříjemný puk. Duba vše pokryl a vytěsnil do rohu.
10:31'
Duba nepříliš dobře rozehrál zadovkou za svou brankou, jeho spoluhráči pak měli docela honičku, aby zabránili nejhoršímu.
09:49'
Pettersson pouze nahodil puk do útočného pásma, tam domácí dokázali celou akci Lions zastavit.
09:13'
Další Dubův povedený zákrok, nyní čelil Kleinově bombě od modré. Po přerušení se před ním strhla menší potyčka, ale nic, co by sudí nezvládli rychle ukočírovat.
08:15'
Přerušení hry ve středním pásmu, oba týmy v poklidu střídají. Zatím to není kdovíjak akční zápas.
07:30'
Nyní už ale musel gólman Duba zasahovat, zpoza branky dostal přihrávku Pettersson a pálil z první. Český gólman zasáhl u své levé tyčky.
06:42'
Přenechání puku P. Baltisbergera nepřineslo vytoužené ovoce, jeho spoluhráči nedokázali přihrávku převzít.
05:15'
Rozehrávku dokázal narušit i hostující Kuenzle, s pukem si však nedokázal ihned porozumět a vzniklo z toho postavení mimo hru.
04:39'
Od modré střílel Kapstad, gólman hostů měl ale perfektní výhled a dokázal puk vytěsnit do rohu.
04:13'
Domácí Richter vystihl rozehru Lions, zprava si najel do útočného pásma a zkusil to z ostrého úhlu. Rozvlnil ale pouze boční síť Flüelerovy branky.
03:19'
Hostující tým je v plném počtu, tohle oslabení zvládl na výbornou.
02:43'
Konečně se dostali na dostřel, u brankoviště operoval zejména Ganahl, na Flüelera si ale ani on nepřišel.
02:16'
Úvod přesilovky není pro domácí moc povedený, nají velký problém se vůbec udržet v útočném pásmu.
01:35'
Flueler si připsal dobrý zákrok proti nahození od modré čáry, jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
01:19'
Je tu první vyloučení, za hákování dostává dvě minuty hostující Roman Wick.
00:23'
Pettersson přihrával od pravého mantinelu před Dubovu branku, jeho spoluhráči se však k dorážce nedostali. Dopředu už jde Klagenfurt.
00:01'

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Kapstad, Schuming (A), Schnetzer, Fischer, Robar, Duller, Kurath, Kernberger – Ganahl, Neal, Richter – Geier (C), Koch, Lundmark (A) – Kraus, Talbot, Rheault – Bischofberger, Hundertpfund, Kernberger. Trenér: Steve Walker.

ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Geering (C), Klein (A), P. Baltisberger, Blindenbacher, Marti, Karrer, Guerra, Sutter – Petterson, Suter, Nilsson – Kenins, Schappi, Wick – Kuenzle, Shore, Pelletier – Ch. Baltisberger (A), Sjögren, Pestoni. Trenér: Hans Wallson.

Rozhodčí: Rohatsch, Smetana – Verwohner, Raković.
Vše je připraveno, zápas může začít!
Zápas v hale Eissportzentrum začne v 19:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavními sudími tohoto utkání budou Marian Rohatsch a Ladislav Smetana, kterým budou na čárách asistovat Maxmilian Verwohner a Damir Raković.
ZSC Lions

Hosté jsou na tom o malinko lépe, na druhém místě mají sedm bodů, k postupu jim tak stačí jeden ze dvou zápasů vyhrát k základní hrací době. Curyšští hokejisté jsou jediným týmem, který dokázal vzít bod suverénní Frölundě a i tohle dělá před dvojzápasem z ZSC Lions mírného favorita.

Odehrané zápasy

Frölunda – ZSC Lions 5:4 pp
Gap Rapaces – ZSC Lions 1:11
ZSC Lions – Gap Rapaces 4:0
ZSC Lions – Frölunda 1:2
KAC Klagenfurt

Domácí tým je po čtyřech odehraných utkáních na třetím místě skupiny se ziskem šesti bodů a dnes je čeká velký zápas. Šance na postup do další fáze je velká, chce to jen dnes uspět proti soupeři, který má na postup stejný zálusk. Dnes je to první duel mezi těmito týmy a je tedy o co hrát!

Gap Rapaces – Klagenfurt 3:6
Frölunda – Klagenfurt 2:1
Klagenfurt – Frölunda 2:4
Klagenfurt – Gap Rapaces 4:2
Dobrý večer u pokračování hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny H mezi týmy KAC Klagenfurt a ZSC Lions.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.