Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Frölunda - 31. října 2017   17:00

Frölunda

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterního večera.
První utkání osmifinále je u konce. Vítězství nakonec pro sebe uzmula švédská Frölunda, která si tak do druhého utkání přenese jednobrankové vedení.
59:40'
Martin Ševc se dostal mezi kruhy ke střele, bránu ovšem minul.
59:25'
Liberečtí jsou v útočném pásmu a zkouší hru v šesti!
59:02'
Severočeši si vyžádali čas na poradu.
58:47'
Tygři se snaží o vyrovnání ale nedaří se jim dostat do útočné třetiny.
58:15'
Hjalmarsson svou dělovkou od modré libereckou bránu těsně netrefil.
57:15'
Jaroslav Vlach zavezl kotouč do útočné třetiny a nahodil puk na Mattssona. Ten jej ukryl do své rukavice a přerušil hru.
56:50'
Icing domácího celku, buly proběhne před Romanem Willem.
55:45'
Tygři rozjeli přečíslení tři na dva, jenže někdo z hráčů překročil modrou čáru dříve než kotouč a rozhodčí odpískal postavení mimo hru.
53:11'
Frölunda právě vstřelila branku!
Frölunda si bere zpět své vedení! RASMUS DAHLIN se podél levého mantinelu protáhl až před Willa, kterého překonal bekhendovou střelou a vsítil třetí branku Indiánů. Asistence: Matthew Donovan.
52:34'
Hosté získali útočné pásmo zpět jen na chvíli, Tygři opět vyhazují.
52:03'
Michal Plutnar se dostal ke kotouči a poslal jej až na druhou stranu kluziště.
51:37'
Michal Bulíř (LIB) inkasoval do sudího dvě minuty za podražení a posílá svůj tým do oslabení.
51:10'
Nyní se v útočné třetině usadila Frölunda. Všechny její střely ale zatím mířili mimo tři tyče.
50:37'
Oba gólmani už si dlouhou dobu nepřipsali žádný zákrok. Hraje se především ve středním pásmu.
49:30'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
48:19'
Dnešní utkání sleduje 3 712 diváků.
48:19'
Slibně se rozvíjející akci Frölundy zastavil ofsajd.
46:37'
Indiáni začínají získávat převahu na svou stranu, Tygři neví kam dřív skočit.
45:09'
Christoffer Ehn zavezl kotouč do pásma, sjel si do pravého kruhu pro vhazování a bekhendem zkusil překonat Willa. Ten ale stačil zareagovat.
43:14'
Liberec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Martin Bakoš poslal puk před bránu na Petra Jelínka, který ještě Mattssona nepřekonal, jenže kotouč se odrazil přímo na hůl LUKÁŠE KRENŽELOKA, který jej dorazil do napůl odkryté brány Frölundy a vyrovnal na 2:2. Asistence: Petr Jelínek, Martin Bakoš.
42:48'
Tygři se sami vykazují z útočné třetiny. Petr Jelínek se provinil postavením v brankovišti.
42:24'
Liberec si zahraje přesilovku. Ryan Lasch (FRO) se provinil hákováním.
41:07'
Dominik Lakatoš zkoušel z obranného pásma přihrát na červenou najíždějícímu Martinu Bakošovi, který ale nezpracoval kotouč. Ten se následně doklouzal až k Johanu Mattssonovi, který jej raději ukryl do své lapačky.
40:21'
Zakázané uvolnění Liberce.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. V ní se švédskému celku podařilo otočit skóre, když se nejdříve trefil Sebastian Stålberg a následně Joel Lundqvist. Tygři poté sice měli šanci na srovnání v podobě čtyřminutové přesilovky, tu ovšem nevyužili a v závěrečném dějství tak budou muset dohánět jednobrankové manko. Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
40:00'
39:31'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
38:30'
Jan Ordoš mohl je sám na bránu, jenže se mu nepodařilo zpracovat kotouč.
37:58'
Jan Ordoš přihrál najetému Filipu Pyrochtovi, který vypálil z první. Bránu ale těsně netrefil.
37:27'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vlach – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Nyberg – 2 min., hrubost).
37:00'
Carl Grundström objel bránu a zkusil střelu z úhlu, jenže Romana Willa nepřekvapil.
35:52'
Rasmus Dahlin se proháčkoval až do zakončení, tváří v tvář Willovi ale netrefil bránu.
33:30'
Severočeši stále drží útočné pásmo, hosté však velmi dobře brání a nepouští český tým do zakončení.
32:57'
Hosté dlouhé oslabení přečkali bez úhony a hrají v plném počtu hráčů.
32:00'
Ladislav Šmíd dostal trochu více prostoru, sjel si mezi kruhy a vypálil ze zápěstí. Jeho střela jen těsně minula Mattssonovu svatyni.
31:34'
Michal Bulíř našel svou křížnou přihrávkou volného Martina Bakoše, který ale trefil pouze přesouvajícího se Mattssona.
30:50'
Odpískána přihrávka rukou v podání Liberce. Rozhodčí hru vykazuje do střední třetiny.
30:41'
Martin Bakoš přihrál zpoza brány na modrou Ladislavu Šmídovi, který vypálil z první. Jeho dělovku ovšem někdo ze clonících hráčů tečoval do ochranné sítě.
30:22'
Tygrům se zatím přesilovka moc nedaří.
28:57'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Norstebo – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
28:28'
Frölunda otáčí vývoj zápasu! Adam Almqusit přihrál od modré Victoru Olofssonovi, který poslal kotouč směrem na bránu. Tam do jeho střely vložil hůl JOEL LUNDQVIST, jenž nasměroval puk do sítě. Asistence: Olofsson, Almquist.
28:05'
Indiáni se dostali do útočného pásma a rozjíždí přesilovkový kolotoč.
27:38'
Tygři vyhazují kotouč až za hostující bránu a můžou vystřídat.
27:06'
Lukáš Krenželok (LIB) se provinil vysokou holí a je vyloučen na dvě minuty.
26:39'
Rasmus Dahlin na modré čáře kličkou obehrál Milana Bartoviče a poté vyslal projektil směrem na bránu. Liberecký maskovaný muž měl však dobrý výhled a Dahlinovu přízemní střelu vyrazil do rohu.
24:15'
A je vyrovnáno! Po nepřesné přihrávce jednoho z libereckých obránců se kotouče chopil SEBASTIAN STÅLBERG, který si sjel před bránu a bekhendem prostřelil Romana Willa.
23:45'
Ladislav Šmíd zajel do útočné třetiny a přihrál Lukáši Jaškovi, který si sjel do pravého kruhu a vypálil. Johan Mattsson jeho střelu vyrazil.
22:36'
Bílí Tygři se usadili v útočném pásmu a chvíli kombinovali. Nakonec od modré nahodil kotouč Lukáš Derner, jehož pokus nenadělal švédskému brankáři sebemenší problémy.
21:22'
Dominik Lakatoš to zkusil zpoza obránce a málem uspěl! Kotouč totiž zůstal ležet za Johanem Mattssonem. Jako první si toho ovšem všiml obránce Frölundy, jenž puk odpálil pryč.
20:27'
Rasmus Dahlin od levého mantinelu poslal křížný pas na úplně volného Carla Grundströma, který vypálil na bránu. Roman Will se ale bleskově přesunul a jeho střelu vyrazil.
20:07'
Icing hráčů s tygrem na dresech. Vhazovat se bude před Romanem Willem.
20:01'
Máme za sebou úvodní dějství. V něm byli o něco aktivnější domácí, kteří se také dostali zásluhou Martina Bakoše do vedení. Zápas se však zatím nehraje v nějak zvlášť ostrém tempu a příchozí diváci se moc šancí nedočkali. Doufejme, že se to v prostřední periodě změní. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20:00'
18:47'
Lukáš Krenželok přenechal ve střední třetině puk Lukáši Jaškovi, který jej zavezl do pásma a svižnou ranou prověřil Johana Mattssona. Švédský brankář jeho jedovatou střelu jen tak tak stačil vyrazit ramenem.
17:40'
Dominik Lakatoš sprintoval za vyhozeným kotoučem, Johan Mattsson ale vyjel z brány a puk odpálil do bezpečí.
17:22'
Tým z města pod Ještědem se provinil icingem. Hra se přestěhuje před Willa.
16:24'
Ryan Lasch to zkusil z ostrého úhlu. Roman Will si mezeru mezi tyčí a tělem pohlídal. Následně rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:23'
I hosté své první oslabení zvládli.
15:10'
Po pěkné kombinaci vypálil z levého křídla Martin Bakoš. Mattsson se však stihl přesunout.
14:34'
Dominik Lakatoš nahodil puk do brankoviště, kde se následně strhla mela o kotouč. Tu nakonec ukončil svým hvizdem hlavní sudí.
14:17'
Lukáš Jašek to zkusil od modré, bránu ale netrefil.
13:43'
Tygři kombinují v útočné třetině. Ke střele se ale zatím nedostali.
13:23'
Přesilovku si vyzkouší i Severočeši. Dvě minuty za držení protihráče si odsedí Mattew Donovan (FRO).
11:38'
Frölunda se usadila v útočné třetině a chvíli kombinovala. Po nepřesné přihrávce se ale hosté o pásmo sami připravili.
09:53'
Domácí se dostávají do vedení. Obrana Indiánů se nedohodla při rozehrávce, čehož využil MARTIN BAKOŠ, který se chopil puku a Mattssona překonal střelou do pravého horního rohu!
09:26'
Po chybě v rozehrávce Liberce se ke kotouči dostal Christoffer Ehn, který se ocitl sám před Willem. Libereckého gólmana ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
08:25'
Bílí Tygři se ubránili. Lukáš Derner je na ledě.
08:14'
Petr Jelínek se zmocnil kotouče a vyhazuje ho do neutrální zóny.
07:45'
Matthew Donovan dostal přihrávku na pravý kruh a vypálil z první. Roman Will jeho střelu vyrazil levým betonem a poradil si i s následujícími dorážkami.
06:41'
Domácí se zmocnili kotouče a osvobozují se.
06:37'
Adam Almqusit to zkusil od modré čáry. Roman Will si i přes vydatnou tlačenici v jeho brankovišti poradil.
06:25'
Uvidíme první přesilovku. Za nedovolené bránění si trest odsedí Lukáš Derner (LIB).
05:55'
Zatím se hraje v celkem poklidném tempu. Týmy se spíše jen oťukávají.
05:00'
Indiáni zamkli Tygry v jejich obranném pásmu. K dorážce se dostal Carl Grundström, jenž bekhendem trefil pouze připraveného Romana Willa.
03:30'
První zákrok si nyní připsal i Roman Will, když pokryl střelu Carla Grundströma zpoza obránce.
02:46'
Lukáš Jašek zavezl kotouč do pásma a přihrál na modrou Ladislavu Šmídovi, který se napřáhl a vypálil. Jeho dělovku vyrazil Mattsson vyrážečkou.
01:39'
Lukáš Derner nahodil puk do skrumáže před bránou. Někdo ze clonících hráčů tečoval kotouč mimo tři tyče a Mattsson nemusel zasahovat.
01:06'
Frölunda se poprvé dostala do útočného pásma. Nyní mají ale puk zpět ve své moci Liberečtí.
00:24'
První střelou se prezentoval z levého kruhu Jelínek. Jeho pokus byl ale zblokován nad bránu.
00:08'
Hosté začali utkání zakázaným uvolněním.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní oficiální hymna Ligy mistrů.
Bílí Tygři dnes obléknou modré dresy, Frölunda bílé.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Havlín, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Pyrochta – Jašek, Jelínek (A), Krenželok – Bakoš, Bulíř, Lakatoš – Stránský, Hrabík, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Vlach – Jeník

Frölunda Indians: Mattsson (Gustafsson) – Dahlin, Almquist, Nyberg, Donovan, Norstebo, Sigalet, Gunnarsson, Emanuelsson – Lasch, Lundqvist, Grundström – Friberg, Andersson, Olofsson – Stålberg, Hjalmarsson, Fjällström – Westrholm, Ehn, Widerström

Rozhodčí: Staňo, Kubuš – Lhotský, Ondráček.
Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři jsou jediným českým mužstvem, které se účastnilo zatím všech čtyř ročníků evropské soutěže (včetně letošního). I tentokrát se hráči z města pod Ještědem probojovali do vyřazovacích bojů. Cesta do play-off nebyla vůbec jednoduchá, svěřenci trenéra Filipa Pešána ovšem z náročné skupiny postoupili, když za sebou v tabulce nechali velšský Cardiff a švýcarský HC Davos. Rady si šelmy nevěděly akorát se švédským celkem Växjö Lakers, který po zásluze obsadil první příčku.

Severočeši budou mít v prvním utkání osmifinále výhodu domácího prostředí a rozhodně se budou chtít před svými fanoušky předvést. Tygři se navíc v české extralize nachází na předposlední pozici a jejich motivace bude dnes o to větší. Liberečtí budou navíc proti Frölundě bojovat o postup do čtvrtfinále, kam se v krátkodobé historii CHL ještě nepodívali.

Zaskočí Bílí Tygři švédského giganta? To se dozvíme dnes a v následné odvetě, která se odehraje 7. listopadu!
Frölunda Indians

I tuto sezónu CHL zatím Indiáni dokazují, že se řadí mezi hlavní kandidáty na titul. V základní skupině jako jediní ze všech týmů neokusili hořkost porážky, když ztratili pouze jeden bod v úvodním zápase s Zürichem a do play-off postoupili z prvního místa skupiny H. V ní za sebou nechali druhého postupujícího z již zmíněného Zürichu a následně rakouský Klagenfurt s francouzským Gapem.

Na soupisce týmu z Göteborgu navíc figuruje řada známých jmen. Velkou pozornost na sebe jistě váže teprve sedmnáctiletý obránce Rasmus Dahlin, který je pravděpodobně největším kandidátem na post jedničky draftu NHL 2018. Mezi hlavní lídry se poté řadí kapitán týmu, Joel Lundqvist. Dvojče ještě slavnějšího brankáře New York Rangers Henrika Lundqvista, trojnásobný mistr světa, trojnásobný švédský šampion a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů.

Bílé Tygry tak nečeká na cestě do čtvrtfinále vůbec jednoduchý soupeř. Jejich soupeř se totiž dostal do finále Ligy mistrů ve všech třech ročnících, přičemž poslední dva ovládl a letos se bude pokoušet o zlatý hattrick!
Přeji pěkný úterní večer, vítám vás u textového přenosu prvního zápasu osmifinále hokejové Ligy mistrů. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec (CZE) a Frölunda Indians (SWE).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.