Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Banská Bystrica - 4. října 2017   18:00

Vhazování: 31:24
Snaha HC 05 Banské Bystrica v žádném případě nestačila na um hráčů Tappary Tampere, která je jistým postupujícím do další fáze soutěže. Bystrica zatím sbírá cenné zkušenosti. Domácí celek si připisuje výhru 3:0 a 3 body do tabulky.Hezké je, že domácí fanoušci hromadně zatleskali a skandovali jméno finského brankáře chytajícího za Bánskou Bystrici – Teemu Lassila. Přeji všem čtenářům onlajnů, hezky zbytek dnešního večera.
59:54'
Poslední útok domácím gólově nevyšel.
59:35'
Obrana na obranné modré dobře zafungovala v podání finských hráčů.
58:58'
Vhazuje se v útočném pásmu domácího celku.
58:40'
Domácí obránci si za domácí brankou hrají s pukem.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:11'
Alanen leč podražen dokázal nahrát svému spoluhráči, ten však Lassilu v brance nepřekonal.
56:29'
Tappara má splněno, už se její hráči nikam neženou.
55:37'
Mikkola odpálil puk do útočné třetiny.
54:43'
Tappara právě vstřelila branku!
Troufám si říci, že je rozhodnuto.JAN – MIKAEL JÄRVINEN zcela volný před brankou dostal ideální kotouč, finsky se zeptal Lassily kam mu má dát góla zavěsil bez váhání pod břevno jeho branky – 3:0!
54:05'
Niko Mikkola ukázal, že i on umí hrát pořádně tělem.
53:23'
První střelu vyrazil Heljanko, druhá byla nepřesná a šla vedle domácí branky.
52:45'
Tappara šikovně vyhazuje kotouč, tak aby to nebyl icing.
51:58'
Další komerční přestávka. Úkol hráčů Banské Bystrice je jasný, vše střílet směr brána a pokud možno trefovat zařízení,něco se určitě gólově ujme.
51:15'
Obraz hry je pořád stejný. Snaha a zmar na jedné straně. Kontrola hry a údržba na straně druhé.
50:39'
Hosté to zkoušejí s nahozením puku na zadní mantinel, to nebude ta pravá cesta.
49:55'
Puk je opět na holích domácích hráčů.
49:14'
Střely hostů nejsou vůbec přesné či dokonce nebezpečné.
48:36'
Mikko Lehtonen zakládá útok domácích za brankou Heljanka.
47:58'
Bystrica se snaží něco udělat s výsledkem, zatím marně.
47:02'
Velmi dobrou práci u mantinelu předvedl Toni Utunen.
46:35'
Komerční pauza.
45:49'
Lassila přerušuje hru svým zásahem.
45:13'
45:01'
Hráči domácího celku nedokázali zamést volný puk před hostující brankou za záda Lassily!
44:44'
Vhazuje se ve středním pásmu.
44:25'
Domácím se přesilovková hra vůbec nevede.
43:55'
Hosté dostali puk až za branku domácího brankáře.
43:13'
Éric Faille (Bánská Bystrica) oslabuje svůj tým – 2 minuty za hákování.
43:02'
Ofsajd Bánské Bystrice.
42:41'
Alanen pohrdl s možností jet zcela sám na Lassilu! Bánská Bystrica velmi otvírá hru a v zadní řadách vznikají okna až výlohy. To by se jim při rychlosti domácích hráčů nemuselo vyplatit.
41:59'
Zakázané uvolnění Tappary Tampere.
41:14'
Zcela volný Mätti Järvinen minul klec brankáře Lassily nepřesnou střelou z dobré pozice.
40:58'
Domácí obránce za svojí brankou zakládá další útok svého týmu.
40:25'
Bystrica vyhrála buly, ale puku se brzy chopila Tappara.
40:01'
Ve druhé části jsme branku neviděli, po 40 minutách tedy trvá stále stav 2:0. Poslední část hry začne cca v 19:40 hodin.
40:00'
39:52'
Brankář Heljanko musel svým zákrokem přerušit hru.
39:41'
Domácí snaha končí na útočné modré čáře na pozorné obraně hostí.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Hosté nahazují za domácí branku.
37:55'
Kärki byl včas zablokován, proto se ke střele vůbec nedostal.
37:07'
36:35'
35:52'
Hra 4 na 4 svědčí více domácím, ale pokus Kärkiho neprošel přes Lassilu.
35:07'
Vitasmäki v oslabení všem ujel a za záchrannou brzdu zatáhl Éric Faille (Bánská Bystrica) – 2 minuty za podražení. Bude se hrát 4 na 4.
34:35'
Na krátkou chviličku si podržel protihráče a proto musí Toni Utunen (Tappara) pykat – 2 minuty držení protihráče.
34:18'
Repo důkladně prověřil svého krajane Lassilu v brance hostí!
33:52'
Komerční přestávka. Hostující trenér nabádá své svěřence jak slovensky tak i anglicky k většímu používání obránců a pak k častější střelbě.Pravdu má, když řekl že je to o "One shot" (o jedné střele).
33:36'
Heljanko si připisuje další úspěšný zákrok.
33:17'
Tappara sice v útočné třetině, ale bez většího úspěchu. Z rohů hřiště se dávají branky velmi těžko.
32:29'
Před domácím brankářem zůstal volný puk, rozhodčí raději přerušil hru. Poté předbrankový prostor vyčistil Brejčák.
31:53'
Známý hit Macarena roztančila celou halu.
31:19'
Heljanko přerušuje svým zásahem hru.
30:57'
V čem jednoznačně vítězí hráči Bánské Bystrice je tvrdost v osobních soubojích. Tappara si zato daleko více zakládá na technice a bruslení.
30:29'
Puk v hledišti mezi diváky. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:14'
Ve skrumáži před Lassilou byli úspěšnější domácí hráči.
29:38'
Ofsajd domácího celku.
29:12'
Nahození puku přes celé hřiště opravdu Lassilu překvapit nemohlo.
28:34'
Další komerční přestávka.
27:53'
Bystrica se po dlouhé tlaku dokázala konečně dostat ze svého obranného pásma. Byť zákrok Mateje Češíka byl dost na hraně (podražení).
27:05'
Bystrica má velký problém. Hraje ve třech jelikož jeden z hráčů zlomil svou hůl.
26:36'
domácí střela byla sražena, ale hráči Tappary stále zůstávají u puku i v útočném pásmu.
25:58'
Nepřesný střelecký pokus domácího obránce.
25:34'
Dalekonosná střela od modré čáry Oliviera Dame – Malka domácího brankáře nezaskočila.
25:12'
Pailleho střela končí v lapačce brankáře Heljanka.
24:40'
Hráči Bánské Bystrice nahazují puk do útočné třetiny.
23:58'
Snahu domácích hráčů u mantinelu zhatil Vladimír Mihálik.
23:25'
Další vhazování před finským brankářem ve službách Bánské Bystrice.
22:48'
Rozklek Lassily byl úspěšný.
22:03'
Nyní si bodyček na své konto připisuje hostující hráč číslo 7 Branislav Kubka – dobře známý z působení v ČR (K.Vary, Sokolov, Plzeň).
21:25'
Na druhé straně nevyšel pokus o rychlý kontr.
20:41'
Bystrica do druhé třetiny vlétla aktivně, ale příliš dlouho útočné pásmo neudržela.
20:01'
Tappara Tampere svojí aktivitu dokázala proměnit ve dvě branky zásluhou Repa a Alanena a proto také vede po 20 minutách 2:0! Druhá třetina začne cca v 18:47 hodin.
20:00'
19:45'
První třetina se již pouze dohrává.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:35'
Vhazuje se před domácím brankářem, Nurmi celou předchozí situaci bere s lehkým úsměvem na tváři.
17:48'
Ukázkový big hit obdržel domácí hráč Teemu Nurmi od Jána Brejčáka, při němž navíc finský hráč přišel o svou přilbu.
17:12'
Domácí hráči si až na podesáté věděli rady se skákavým pukem a dostali ho alespoň do středního pásma.
16:57'
Hosté zavážejí puk do útočné třetiny.
16:26'
Ofsajd domácího celku. Chystanou rozmíšku dvou hráčů řeší čárový rozhodčí s jasnou uklidňující větou "No problem, no problem".
16:05'
Komerční přestávka. Při níž si trenér Országh stěžuje na špatný pohyb svých svěřenců.
15:53'
Nepřesná střela hráčů Bánské Bystrice.
15:12'
Bombu Järvinena srazil Lassila.
14:48'
Tappara Tampere úplně v poklidu kontroluje hru v první třetině.
14:10'
Střela domácího hráče byla obráncem sražena do rohu kluziště.
13:29'
12:08'
Domácí ani na několikrát nedokázali vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.
11:29'
Jarno Kärki (Tappara) nechtěně a nešťastně trefuje soupeře holí do obličeje a dostává 2 minuty za hru vysokou holí.
10:36'
Skákavý kotouč přesně do branky trefuje JERE – MATIAS ALANEN – 2:0! Asistence: Toni Utunen, Aleksi Salonen.
09:53'
Diagonální nahození domácí Tappary do útočné třetiny.
09:19'
A domácí hráči jsou i po vstřelené brance zjevně při chuti.
08:45'
SEBASTINA REPO se po vyhraném buly dostal ke kotouči a nenápadnou střelou nachytal Lassilu – 1:0! Asistence: Jan – Mikael Järvinen
08:38'
Kotouč v ochranné síti, bude se vhazovat před Lassilou.
08:10'
Nahození hostí tlumí vyražením kotouče domácí brankář.
07:34'
Brejk hostí skvěle vyřešil obránce Niko Mikkola, který ho perfektně zastavil a odebral útočníkovi čistě kotouč.
07:07'
Komerční přestávka.
06:49'
Vysoký forčeking domácích dělá hostům při rozehrávce problémy.
06:11'
Vhazování před domácím brankářem.
05:30'
Domácí akce 1 proti 3 opravdu nemohla vyjít a také nevyšla.
04:52'
Tappara se pomalu dostává do provozní teploty. Zatím ze hry měla více Bánská Bystrica.
04:16'
Pohotovou střelu Salonena likviduje brankář Lassila.
03:43'
02:57'
Nahození domácího celku s nečekaným odrazem od zadního mantinelu zkomplikovala na chvíli život Lassilovi v brance hostí.
02:11'
Následná střela měla již daleko lepší parametry a Heljanko musel úspěšně zasáhnout.
01:25'
Nepřesná střela hostí.
00:39'
Domácí celek vyhrál když Repo šikovně zablokoval Brittaina. Nic většiho z toho však nevytěžil.
00:01'
Tappara nastoupí ve svých typických dresech oranžovomodrých. Bánská Bystrica bude hrát v bíločervené kombianci.

Tappara: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, Rantakari, Salonen, Utunen, Haš – J. M. Järvinen, Kuusela, Repo – M. Järvinen, Ojamäki, Kärki – Karjalainen, Rauhala, Levtchi – Alanen, Nurmi, Mäkinen – Redenbach.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Brejčák, Sedlák, Gélinas, Mihálik, Dame – Malka – Brittain, Faille, Surový – Lunter, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Belluš, Gabor, Češík – Andrisík.

Rozhodčí: Marcus Linde, Kristian Vikman – Pasi Nieminen, Tommi Niittylä.
V tomto duelu uvidíme několik českých hráčů na obou stranách za Tapparu talentovaného brankáře se skvělými čísly Dominika Hrachovinu a obránce Martina Hugo Haše jenž je odchovancem celku Letci Letňany a přes Spartu Praha se dostal do Finska, kde zatím sbírá zkušenosti v juniorské lize, nicméně na soupisce pro Ligu Mistrů je uveden. Za Bánskou Bystrici se z českých hráčů může objevit dvojice brankář Jan Lukáš, který má v současnosti lepší formu než konkurent Lassila, ten zas má na své straně větší zkušenosti a velmi dobrou znalost soupeře, jelikož je Fin a druhým hráčem je obránce Adam Sedlák.