Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Brynäs - 5. prosince 2017   17:00

Brynäs

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji hezký zbytek večera.
Utkání končí, z vítězství se radují domácí Oceláři Třinec, kteří třemi brankami v poslední třetině otočili zápas na svou stranu! Hráči s drakem na hrudi tak k odvětě ve Švédsku odcestují s dvoubrankovým náskokem! Druhý zápas série je na programu 12.12. ve švédském městě Brynäs.
Dnešní utkání sleduje 4 081 diváků.
59:23'
Nahození hostujícího celku do útočné třetiny končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:51'
Oceláři mohli navýšit své vedení! Tomáš Marcinko poslal ideální pas pro Davida Ciencialu, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal ztečovat kotouč mimo Fernströmův dosah!
58:24'
Chmielewski zpoza branky hledal Růžičku či Marcinka, oběma třineckým hokejistům ale kotouč projel pod čepelí hole.
57:53'
Doudera kombinoval s Musilem, druhý jmenovaný pak pálil od modré čáry. Fernström vyrazil puk do rohu kluziště.
57:20'
Polanský protečoval kotouč pro Irgla, ten mohl pálit z levé strany kluziště. Hostující brankář jeho střelu zastavil.
56:42'
Oceláři převzali iniciativu na svou stranu. Na Fernströma mířily tři střely, hostující brankář si se všemi poradil.
56:07'
Michal Kovařčík mohl připravit ideální pozici pro Martina Růžičku, přihrávka ale šla o metr vedle, než by třinecký kanonýr potřeboval.
55:52'
Mikulík je na ledě, Oceláři hrají v kompletu.
55:33'
Daniel Rákos se sám řítil na hostujícího brankáře, třineckému útočníkovi ale scházely síly, aby se dostal blíže ke švédské brance. Rákos proto střílel z uctivé vzdálenosti, Fernström byl připraven.
55:21'
Oceláři brání velmi dobře, Adamský a Doudera dvakrát odpálili kotouč za Fernströmovu branku.
54:51'
Hrubec opět drží svůj tým, tentokráte musel likvidovat nepříjemný pokus z mezikruží z Clarkovy hole.
54:29'
Oceláři dobrou poziční hrou zachytili hostující rozehrávku a odpálili kotouč do pásma soupeře.
53:49'
Hosté mohli početní výhodu využít velmi rychle, proti ale znovu byl Šimon Hrubec! Třinecký brankář se roztáhl přes celé brankoviště a betonem zastavil gólovou střelu Andrew Millera!
53:40'
Teď už to domácí s aktivitou přehnali, nedovoleným zákrokem se prezentoval Milan Mikulík. Ten si odpyká dvě minuty za hákování. Komerční přestávka.
53:25'
Oceláři velmi ožili, do dobré šance se dral Martin Růžička. Třinecký snajpr ale proti Fernströmovi neuspěl.
52:21'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři odskakují do dvoubrankového trháku! Domácí zvládli buly po zakázaném uvolnění velmi dobře, střídající čtvrtá formace pak zařídila třetí branku Třince! Bratři Kovařčíkové si v útočném pásmu předali kotouč, mladší Michal poté z úrovně brankové čáry ke skórování vyzval ARONA CHMIELEWSKÉHO! Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: M. Kovařčík, O. Kovařčík.
51:37'
Polanský chtěl ze středního pásma do akce vyslat Irgla, přihrávka ale byla příliš prudká. Icing, buly před Hrubcem.
51:09'
Růžička a Linhartem zavezli kotouč do útočné třetiny, první jmenovaný poté připravil ideální střeleckou pozici pro Mariana Adámka! Třinecký obránce se do kotouče opřel vší silou, Fernström ale předvedl bleskurychlou lapačku!
50:20'
Ihned po buly se do kotouče od modré čáry opřel Musil, Fernström byl připraven.
50:16'
Paluchaj si byl moc dobře vědom, že Gunderson zastavil kotouč již za modrou čarou. Úmyslný ofsajd hostí.
49:48'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Před Hrubcem neuspěl Paluchaj, na druhé straně pak Mikulík nezpracoval Ciencialův pas.
48:55'
Oceláři získali kotouč ve vlastním pásmu, ve čtyřech se poté vydali proti bránící dvojici hostujícího celku. Linhart z osy hřiště posouval kotouč Chmielewskému, ten si jej ale špatně zpracoval a zmařil tak celou šanci domácích.
48:09'
Na druhé straně se po Jankově zaváhání mohl ke kotouči dostal Miller, Hrubec si ale celou situaci pohlídal a ukryl puk v lapačce.
47:55'
Oceláři se vydali do rychlé protiakce, Adamský ale nepřesně přihrával Irglovi. Hostující brankář nemusel zasahovat.
47:31'
Brynäs je nastěhováno v útočné třetině, střela Larssona ale Hrubce nijak nepřekvapila.
46:48'
Hosté se řítili do přečíslení dvou proti jednomu, Kilström ale netrefil prudce letící přihrávku.
46:10'
Brankář Ocelářů zastavuje další akci hostujícího celku, hra bude pokračovat po komerční přestávce.
45:54'
Paluchaj uklouzl ve středním pásmu, po kolenou ale s kotoučem doklouzal do útočné třetiny a připravil střeleckou pozici pro Bjurströma. Ten trefil Hrubcovu vyrážečku.
45:09'
Hosté se dostali do protiakce, Miller ale nedokázal trefit rychle letící přihrávku do předbrankového prostoru.
44:50'
Marcinko si nerozuměl s Ondřejem Kovařčíkem, akce domácích skončila u modré čáry.
44:17'
Na ledě se začíná trochu přiostřovat, jeden z hlavních rozhodčí musel domlouvat Michalu Kovařčíkovi a Jacobu Blomqvistovi.
43:45'
Oceláři otáčejí vývoj zápasu na svou stranu! Druhý gól má na svědomí třetí třinecká formace. Zbyněk Irgl zavezl kotouč do hloubi hostujícího pásma, tam jej přenechal Jiřímu Polanskému. Centr této útočné řady obkroužil branku, namazal MARTINU ADAMSKÉMU, ten z první trefil mezírku mezi Fernströmovými betony! Asistence: Jiří Polanský, Zbyněk Irgl.
43:30'
Ani Ocelářům se ale v pásmu soupeře nevedlo ideálně, Růžičkův pas na Rákose byl zastaven Clarkem. Hosté se poté vydali do protiakce, tu ale zastavil ofsajd.
42:54'
Hosté se vydali do útočné třetiny, po akci Carlssona mohl od modré pálit Larsson. Kotouč ale trefil jen bránícího Krajíčka.
42:18'
Další akce slovenského útočníka v třineckém dresu, Dravecký tentokráte z mezikruží trefil lapačku hostujícího brankáře.
42:07'
Cienciala zatáhl kotouč do útočné třetiny a přenechal jej Draveckému. Ten pálil vedle.
41:45'
Na jedné straně Hrubec zastavil nahození Kilströma, na druhé pak byl Jankův pokus sražen do ochranné sítě.
41:12'
Doudera chtěl do akce vyslat Irgla, přihrávka ale byla sražena a Irglovi byl odpískán ofsajd.
40:25'
Oceláři svou převahu využívají a srovnávají krok! Martin Růžička nejprve z mezikruží trefil jen Fernströmův beton, akce domácích ale pokračovala a po přesném pasu Tomáše Marcinka zpoza branky se z mezikruží prosadil DANIEL RÁKOS! Asistence: Tomáš Marcinko, Milan Mikulík.
40:13'
Přesilovka pěti proti třem je u konce, domácí hrají v klasické výhodě.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 22:23,
zblokované střely: 9:4,
vhazování: 21:15,
trestné minuty: 4:8.
Druhá třetina je u konce, do kabin jdou s jednobrankovým vedením hráči Brynäs. Hra se v prostřední periodě vyrovnala, místy byli lepší právě hráči ze Švédska. Ti se do vedení dostali po rychlém přečíslení, které využil Andrew Miller. Oceláři mohli v závěru třetiny odpovědět ve dvojnásobné početní výhodě, tu ale zatím nevyužili. Osm vteřin si však přenesou do závěrečné části.

Třetí třetina začne přibližně v 18:38.
40:00'
39:46'
Růžičkova střela trefila betony hostujícího hráče, Brynäs se poté osvobodilo.
39:22'
Výhoda Ocelářů bude dvojnásobná, Jacob Blomqvist se provinil sekáním. Domácí mají k dispozici 47 vteřin přesilovky pěti proti třem.
39:09'
Mikulík chtěl křižným pasem k zakončení vyzvat Růžičku, přihrávka ale byla zastavena hostujícím Ölundem. Švédský celek se poté osvobodil.
38:21'
Další kombinaci domácích zakončoval Rákos, ani on ale nenašel skulinku v postoji hostujícího brankáře.
38:14'
Oceláři ji zahajují tvrdou střelou Martina Růžičky od modré čáry. Fernström si věděl rady.
38:09'
Oceláři mají šanci ke srovnání, Mikulíka totiž nedovoleně zastavil Marcus Westfält. Početní výhoda pro domácí.
37:27'
Hosté jsou aktivnějším týmem, Hrubec musel likvidovat další dva pokusy.
37:07'
Další protiakce Brynäs opět zaváněla gólem, Miller ale tentokráte neseřídil správně svá mířidla.
36:21'
Tempo hry trochu opadlo. Oceláři se pokusili o vyrovnání, k ohrožení hostující branky se ale nedostali. Na druhé straně pak Hrubec zastavil pokus Kilströma.
34:48'
Brynäs právě vstřelili branku!
Hosté se poté pustili do rychlé protiakce a radujíc se z úvodní branky zápasu! Brynäs šlo do útoku ve čtyřech hráčích, přihrávka Kevina Clarka se nešťastně pro domácí odrazila od bránícího Musila přímo na hůl ANDREWA MILLERA, který našel skulinku mezi Hrubcem a levou tyčí třinecké branky! Asistence: Kevin Clark, Lukas Kilström.
34:31'
Martin Růžička si udělal kolečko po útočné třetině, jeho následná střela ale trefila jen vyrážečku hostujícího brankáře.
34:06'
Oceláři se pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, Jank ale byl za modrou čárou rychleji než Růžička s kotoučem. Ofsajd.
33:51'
Kotouč se po teči jednoho z hostujících hráčů dostal mimo hrací plochu. Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu po komerční přestávce.
33:29'
Alcén pálil z pravé strany, trefil ale pouze Hrubcův beton. Podobně dopadla také Carlssonova dorážka.
32:44'
Alexander Bjurström v úniku! Útočník švédského celku dostal pas za třineckou obrannou linii, na Hrubce pak zkusil střelu ze zápěstí. Kotouč ale netrefil branku!
32:06'
Clark zachytil Polanského pas, poté do akce vyslal Kilströma. Hostující bek se dostal do útočné třetiny, proti pětici bránících hráčů ale neuspěl.
31:24'
Čtvrtá formace domácích drží kotouč v útočném pásmu, Chmielewski ani bratři Kovařčíkové se ale k další střele nedostali.
30:34'
Michal Kovařčík mohl poslat svůj tým do vedení! Třinecký mladík dostal přihrávku za hostující obranu, tváří v tvář brankáři Fernströmovi ale neuspěl! Kovařčík zkusil kličku mezi nohy, hostující gólman byl připraven!
30:00'
Polovina utkání je za námi. Oceláři se vydali do útočné třetiny, elitní formace domácích dvakrát zaměstnala brankáře Fernströma. Nejprve do betonů hostujícího brankáře pálil Rákos, od modré pak Fernströmovu vyrážečku trefil Doudera.
29:30'
Kovář na útočné modré čáře ztratil kotouč, protiakce hostí neskončila v síti jen díky skvělému zákroku Šimona Hrubce! Aaron Palushaj pálil z první, Hrubec vyrazil puk před sebe. Ke kotouči se nejrychleji dostal Lucas Carlsson, který mohl dorážet do z poloviny odkryté branky! Hrubec se ale skvěle natáhl a vyrazil puk!
28:50'
Třetí formaci domácích se nepovedla kombinace, na druhé straně pak Hrubce z dobře pozice nepřekonal Palushaj.
27:47'
Po Růžičkově práci mohl pálit Chmielewski, trefil však jen nejbližšího bránícího hráče. Hosté poté s obtížemi dostali kotouč do středního pásma.
26:54'
Oceláři jsou kompletní, hned po skončení oslabení se vydali do přečíslení tří proti jednomu. Akci po Draveckého přiklepnutí zakončoval Martin Růžička, trefil však jen bránícího Adama Boqvista.
26:13'
Rychlou kombinaci hostí střelou z pravého kruhu pro vhazování zakončil Blomqvist, Hrubec byl opět připraven. Domácí se poté osvobodili.
25:41'
Švédský tým se velmi rychle vrátil do útočné zóny, střela Mannberga ale Hrubce nijak nepřekvapila.
25:31'
Oceláři zastavili hostující rozehrávku a poslali kotouč do soupeřova pásma.
25:09'
Brynäs začalo početní výhodu velmi aktivně, Hrubec musel likvidovat střely Jensena a Palushaje. Třinecký brankář při druhém zákroku poslal puk do ochranné sítě.
24:39'
Oceláři si nepohlídali střídání, sudí domácím uděluje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Růžička.
23:48'
Chmielewski mohl těžit z dobré práce Ondřeje Kovařčíka, třinecký útočník si ale špatně zpracoval kotouč a ke střele se nedostal.
23:24'
V akci opět Adamský, třinecký útočník tentokráte trefil Fernströmovy betony.
22:39'
Z jedné strany Adámek, z druhé Adamský, ani jeden z třineckých hráčů ale nedokázal vměstnat svou střelu do brankové výseče.
21:55'
Na druhé straně se po Linhartově chybě do předbrankového prostoru tlačil Bjurström, po kličce ale nedokázal trefit branku.
21:31'
Další dva dobré pokusy Ocelářů, Mikulík a Musil si ale vylámali zuby na hostujícím brankáři.
20:45'
Martin Růžička ve středním pásmu vybojoval kotouč pro Rákose, ten si nebruslil do útočné třetiny, pak ale trefil jen vyrážečku hostujícího brankáře. Oceláři pokračovali ve své akci, Marcinko ale z mezikruží netrefil branku.
20:11'
Druhá třetina začíná nepřesnou rozehrávkou Doudery a icingem domácích. Buly před Hrubcem.
20:01'
Statistiky první třetiny:

Střely na branku: 12:8,
zblokované střely: 6:3,
vhazování: 12:5,
trestné minuty: 2:4.
Máme za sebou dvacet minut prvního čtvrtfinálového souboje mezi Oceláři a Brynäs, branku jsme zatím neviděli. V úvodní periodě byli aktivnější domácí hokejisté, kteří hostujícího brankáře zasypali velkým množstvím střeleckých pokusů, žádný se však neujal. Šimon Hrubec na druhé straně nebyl v takové permanenci, musel ale předvést pár velmi těžkých zákroků.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.
20:00'
19:34'
Dravecký se v útočné třetině nedohodl s Polanským, mrzet to domácí ale nemusí. Hosté odpálili kotouč na icing.
19:01'
Cienciala se připravil střeleckou pozici u modré čáry, prudkou střelou pak ale netrefil branku.
18:44'
Hosté se osvobodili a hrají v plném počtu.
17:58'
Marcinko mohl z brankové čáry dorazit Růžičkovu střelu, slovenský útočník trefil však jen boční síť hostující branky. Neujala se pak ani Douderova bomba.
17:25'
Martin Růžička dostal kotouč do mezikruží, třinecký snajpr se ale trochu zamotal do svých kliček a nedokázal vystřeli. Brynäs opět odpaluje kotouč za Hrubcovu branku.
16:57'
Oceláři začali přesilovku velmi dobře, střely Doudery a Marcinka ale hostujícího brankáře nepřekonaly. Hosté se poté osvobodili.
16:44'
Martin Růžička byl velmi aktivní za hostující brankou, svým pohybem vybojoval Ocelářům početní výhodu. Na trestnou lavici odjíždí Henrik Larsson (2 minuty, vysoká hůl).
16:30'
Adamský dostal kotouč na útočnou modrou čáru, třinecký útočník se rozhodl pro střelu z velké vzdálenosti. Fernström kryje kotouč.
15:50'
Oceláři již jsou kompletní, hosté se ale dostali do dobrého tempa. Hrubec likvidoval další střelu.
15:00'
Další velká chvíle Šimona Hrubce! Domácí brankář byl ve velmi svízelné situaci, z bezprostřední blízkosti do odkryté branky dorážel Jacob Blomqvist, Hrubec se neskutečně přesunul a vyrážečkou poslal kotouč do rohu kluziště!
14:06'
Tomáš Linhart chtěl od vlastní branky odpálit kotouč do bezpečné vzdálenosti, trefil však pravou nohu Christofera Liljewalla. Hostující útočník odkulhal na střídačku.
13:25'
Menších zmatků v před třineckou brankou mohl využít Kevin Clark, který se snažil dorazit odraženou střelu Palushaje! Hrubec vůbec nevěděl, kde je kotouč, nakonec však dokázal skvěle zasáhnout!
13:02'
Hosté započali početní výhodu velmi aktivně, následná střela Palushaje ale Hrubce nijak nepřekvapila.
12:52'
První početní výhoda pro Brynäs, na trestnou lavici usedá Vladimír Dravecký, který podrazil jednoho z protivníků. Komerční přestávka.
12:34'
Mikulík předvedl krasojízdu skrz celé kluziště, v útočné třetině pak ke střele vyzval najíždějícího Janka. Třinecký obránce minul.
11:55'
Růžička vybojoval kotouč pro Marcinka, ten poté v útočném pásmu kombinoval s Rákosem. Fernström vyrazil kotouč do rohu kluziště.
11:29'
První zákrok Šimona Hrubce v dnešním utkání. Samuel Asklöf si převzal kotouč ve středním pásmu, pak se jako štika prokličkoval až do útočné třetiny. Střelou ze zápěstí ale trefil jen připraveného brankáře Ocelářů.
10:52'
Podobně na tom byl také Mannberg, jehož pokus z pravé strany byl přizvednut nad třineckou branku.
10:27'
Hosté se po delší době dostali do blízkosti Hrubcovy branky, ani teď ale třineckého brankáře k zákroku nedonutili. Střela Adama Boqvista mířila vedle branky.
09:46'
Cienciala vybojoval kotouč pro Adámka, ten mohl nahazovat od modré čáry. Trefil však jen neblíže stojícího protihráče, který poté uklidil kotouč do středního pásma.
08:47'
Icing hostí, hra zůstává v útočném pásmu Třince.
08:30'
Martin Růžička si pohrál s hostujícími obránci, po jeho akci mohl pálit Marcinko. Hostující brankář střelu třineckého forvarda vyrazil, podobně si poradil i s následným pokusem Doudery.
08:05'
Nebezpečněji vypadala akce Polanského, který mezi svými nohami našel Adámkovo nahození. Fernström byl připraven.
07:46'
Domácí pokračují v aktivní hře. Irgl znovu zatáhl kotouč do útočné třetiny, následná Kovářova rána od modré čáry ale netrefila branku.
06:59'
Hostující brankář opět v akci, jeho pozornost tvrdými střelami otestovali Chmielewski a Ondřej Kovařčík. Fernström byl připraven v obou případech.
06:27'
Oceláři po buly získali kotouč, Dravecký jej velmi rychle zavezl do útočné třetiny. Snažení domácích končí střelou Musila z modré čáry a Fernströmovým zákrokem.
06:04'
Také další akce švédského celku končí neúspěšně, Blomqvist poslal kotouč do hlediště. Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu po komerční přestávce.
05:40'
Marcinko v útočné třetině hledal najíždějícího Růžičku, tomu ale kotouč přeskočil čepel hole. Hosté poté poslali kotouč do středního pásma.
05:00'
Doudera drží kotouč za vlastní brankou a čeká na své spoluhráče. Hostům se předtím nepovedla útočná akce, nepřesně nahrával Ölund.
04:28'
Oceláři jsou aktivnějším týmem, brankář Šimon Hrubec zatím nemusel zasahovat. Domácím se ale nedaří přechod středního pásma.
03:59'
Martin Růžička dobře kombinoval s Ondřejem Kovařčíkem, druhý jmenovaný pak tečoval Růžičkovo nahození od modré čáry. Kotouč těsně minul levou tyč hostující branky.
03:16'
Adam Boqvist se po návratu z trestné lavice ihned zapojil do útočné akce svého celku, bekhendovou kličkou ale netrefil Hrubcovu branku.
03:06'
Hosté jsou kompletní, Oceláři svou první přesilovku nevyužili.
02:44'
Adamského dělovka od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě, buly před Fernströmem. Do konce početní výhody Ocelářů zbývá 22 vteřin.
02:32'
Chmielewski kombinoval s Ciencialou, druhý jmenovaný pak ale nepřesně hledal Krajíčka. Hosté se znovu osvobodili.
02:10'
Růžičkovi se nepovedl pas na Marcinka, hosté se osvobodili.
01:57'
Oceláři drží kotouč v útočné třetině, na hostujícího brankáře ale zatím nevystřelili.
01:19'
Douderův pokus od modré byl sražen do hlediště, buly v pásmu Brynäs.
01:06'
Také druhá útočná řada Ocelářů se dostala do pásma soupeře, Musilova ani Linhartova střela ale úspěch nepřinesla. Domácí ale budou hrát svou první přesilovku, podražením se provinil Adam Boqvist.
00:25'
Úvodní buly pro Oceláře. První formace domácích poslala kotouč do útočné třetiny, Martin Růžička jej ale stíhal marně. Na druhé straně se nepovedla přihrávka Clarkovi.
00:01'
Hráči obou týmů jsou na ledě, utkání začne za malou chvíli! Domácí Oceláři nastupují v červených dresech, hostující Brynäs v bíločerné kombinaci.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Dodera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A, TS) – Dravecký, Mikulík, Cienciala – Adamský (A), Polanský, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov. Trenér: Václav Varaďa.

Brynäs IF: Fernström (Rautio) – Ersson, Gunderson (A), Kilström (A), A. Boqvist, Carlsson, Larsson, Westfält – Miller, Jensen, Clark (TS) – Bjurström, Ölund, Palushaj – Alcén, Blomqvist (C), Mannberg – J. Boqvist, Liljewall, Asklof. Trenér: Tommy Sjödin.

Rozhodčí: Manuel Nikolić (AUT), Marc Lemelin (USA) – Jiří Gebauer, Jiří Ondráček (oba CZE).
Brynäs IF

Jeden z nejstarších hokejových klubů v zemi Tre Kronor byl založen už v roce 1912. Domácí zápasy hraje v Gavlerinken areně, která pojme 7909 diváků. Tradiční účastník švédské nejvyšší soutěže celkově získal 13 mistrovských titulů, jednoznačně nejslavnější však bylo období mezi roky 1964 až 1980, kdy Brynäs slavilo hned desetkrát. Poslední zlaté medaile se podařilo vybojovat na jaře 2012. Také loňská sezona byla velmi úspěšná. Tým pod vedením zkušeného kouče Rogera Melina dokráčel do finále, kde v nesmírně dramatické sérii podlehl týmu HV71 3:4 na zápasy.

Skvělé výkony předvádějí hráči Brynäs i v letošní edici Champions Hockey League. Základní skupinou prošli jako nůž máslem. V konkurenci finského IFK Helsinky, polského Krakova a německého Mnichova dokázali vyhrát prvních pět zápasů. V posledním utkání už měl tým z Gävle postup "v kapse" a po těsné porážce s Mnichovem obsadil v tabulce druhé místo. Švédský vicemistr v osmifinále CHL vyzval Ocelářům dobře známé mužstvo z Mannheimu. První duel v Německu ovládlo Brynäs poměrem 3:2, odveta na severu Evropy byla rovněž vítězná, tentokrát s výsledkem 2:1.

Aktuální forma Brynäs může budit zasloužený respekt. V tabulce švédské ligy jim sice v konkurenci 14 týmů patří až desátá příčka, ale poslední čtyři zápasy dokázal rival Ocelářů vyhrát. Naposledy v sobotu na vlastním ledě zdolal dosavadního lídra z Växjö 2:1.

Velkou útočnou hrozbou by měl být subtilní kanadský forward Kevin Clark, který oblékne dres Top Scorer díky bodové bilanci 4+5. Velký pozor si Oceláři musí dát rovněž na ofenzivní schopnosti hráče s číslem 36, kterým je teprve dvacetiletý šikula Linus Ölund (5+3) Největší porci zápasů (7) v letošní Lize mistrů odchytal 32letý brankář David Rautio.

Švédský vicemistr neponechal nic náhodě a do místa konání prvního utkání čtvrtfinále přicestoval s denním předstihem. Výprava z Gävle přistála v pondělí odpoledne na letišti v polském Krakově a odtud následoval autobusový přesun do Třince.

Poslední ligové utkání: Brynäs IF – Växjö Lakers 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).

Branky a nahrávky: 3. Clark (Jensen, Falth), 18. Gunderson R. (
Palushaj, Ersson).

Sestava Brynäs IF: Fernstrom – Ersson, Gunderson, Falth, Kilstrom, Larsson, Carlsson, Boqvist – Clark, Jensen, Miller – Palushaj, Olund, Ikonen – Mannber, Blomqvist, Alcen – Boqvist, Liljewall, Asklof.
HC Oceláři Třinec

Navzdory poměrně velké marodce se Ocelářům v rámci extraligových bojů daří docela pravidelně sbírat body. V minulém týdnu se třinečtí dvakrát představili na ledech mimořádně silných rivalů a pokaždé dokázali bodovat. Po skalpu mistrovské Komety získali cenný bod i v aréně dosavadního suveréna z Plzně. Je však naprosto zřejmé, že nyní je na evropské scéně čeká možná ještě tvrdší oříšek.

"Proti švédským týmům jsme už letos v Lize mistrů dvakrát hráli, víme proto, co nás přibližně čeká. Musíme se snažit hrát náš hokej, který nám zatím přinášel úspěch. Jsem přesvědčen o tom, že máme sílu a potenciál k tomu, abychom vybojovali další postup," tvrdí před konfrontaci proti Gävle Martin Růžička, který je nejen nejproduktivnějším Ocelářem v extralize (19+15), ale rovněž v CHL (4+3).

Otázkou zůstává, v jakém složení se tým pod vedením trenérské dvojice Varaďa-Zadina představí. Během pondělní dopolední tréninkové jednotky už na ledě kroužili například nedávno absentující Jakub Petružálek či Jiří Polanský. Definitivní podobu sestavy určí trenérský tým až po úterním dopoledním rozbruslení.

Poslední ligové utkání: HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 4:3p (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0).

Branky a nahrávky: 4. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák – 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil, Rákos).

Sestava Ocelářů: Hamerlík – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Dravecký, Mikulík, Christov – Adamský (A), Cienciala, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
Hezký úterní podvečer z třinecké WERK ARENY! Hokejová Liga mistrů vstupuje do čtvrtfinálové fáze, osmička nejlepších celků Evropy se ve dvojzápasech utká o postup do semifinále. Česká Tipsport extraliga má mezi nejlepšími osmi celky hned trojnásobné zastoupení, což je nejvyšší počet ze všech evropských zemí! My budeme společně sledovat úvodní klání mezi Oceláři Třinec a švédským týmem Brynäs IF. Duel startuje v 17:00, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.