Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Turku : Nottingham - 10. října 2017   18:00

Turku
Turku
07:26' Ekestahl  • 11:23' Kallio  • 53:55' Palmu  • 55:51' Palmu  • 57:27' Pajuniemi
Nottingham

Tohle je pro dnešní utkání ode mně vše, děkuji vám za pozornost a s přáním hezkého zbytku dne se s vámi loučím.

Těm největším hokejovým fanatikům doporučuji přesun na onlajn z utkání Bernu s hradeckým Mountfieldem, který rozhodne o konečném pořadí ve skupině F!

Nyní hrané druhé utkání ve skupině F:

Bern (Sui) – Mountfield HK (Cze) 0:1 po první třetině.

Autorem zatím jediné branky je Lukáš Vopelka.
Hosty ale tahle porážka příliš mrzet nemusí, jelikož vyřazovací boje mají zajištěné z předchozích utkání. Za to dnes domácí TPS Turku s devíti body musí doufat, že zástupce českého hokeje, hradecký Mountfield, neudrží vedení ve Švýcarsku, což by finský tým posunulo taktéž do bojů o vyšší příčky.
Utkání posledního kola skupinové fáze Ligy Mistrů, mezi týmy TPS Turku a Nottinghamem Panthers je u konce! Šťastnější z něj rozhodně odjíždí domácí, kterým se po přesvědčivém výkonu v poslední desetiminutovce podařilo třemi góly zvítězit!

Ve 48. minutě se nejprve hostům podařilo srovnat stav na 2:2 zásluhou vynikající předpovědi Lachowicze. Na konci 54. minuty ale dal svému celku zpět vedení Palmu, který jej dokonce o necelé 2 minuty poté zdvojnásobil! V polovině 58. minuty ještě vítězství domácího TPS ztvrdil Pajuniemi.
59:21'
Půl minuty a nějaké drobné před koncem bude ještě vhozen puk před brankářem Galbraithem, který už zřejmě doufá v konec utkání.
59:00'
Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání, o tom, kdo si z tohoto zápasu vezme 3 body je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
58:50'
Domácí tři branky v krátkém sledu rozhodně nakopli a nyní se sympaticky snaží o další!
57:27'
TPS právě vstřelilo branku!
Hostující obrana je totálně na vážkách! Domácí po vynikající kombinaci přidávají další branku o vítězi utkání je tak zřejmě rozhodnuto. To ale hosty mrzet nemusí, ti mají totiž vyřazovací boje už z předchozích zápasů zajištěné! LAURI PAJUNIEMI dostal vynikající přihrávku k pravému kruhu a střelou do dolního rohu navýšil vedení svého celku! Asistence: Erik Nystrom, Lucas Ekestahl Jonsson.
56:13'
Vyloučení v týmu Nottingham Panthers (Brown – 2 min., nedovolené bránění).
55:51'
Tak tohle je takřka neuvěřitelné! Domácí opět totálně rozložili obranu celku z Velké Británie a v rozmezí dvou minut navyšují své vedení již na dvoubrankové! PETRUS PALMU dostal vynikající přihrávku přes celou šíři kluziště a z první překonal bezmocného Galbraitha! Asistence: Henrik Tallinder, Erik Nystrom.
53:55'
Domácí se i přesto dostávají do jednobrankového vedení! Na samotný závěr přesilové hry podnikli hráči TPS kombinaci u modré čáry a po přihrávkách Nystroma a Ekestahla se ke střele odhodlal PETRUS PALMU, který následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Lucas Ekestahl Jonsson, Erik Nystrom.
53:44'
K střele po vynikající akci z pravé strany, se dostal Lindsten, i s jeho dělovkou si ale Galbraith poradil!
53:30'
Nyní ale mají více než minutu z přesilové hry za sebou, stále se ale nemohou dostat do vyložené šance.
52:50'
O vstřelení vedoucí branky se pochopitelně snaží i domácí, kterým nic jiného k postupu do vyřazovacích bojů nezbývá.
52:06'
Vyloučení v týmu Nottingham Panthers (Brisebois – 2 min., krosček).
51:48'
Hosté se vehementně snaží o vedoucí branku, stále jim to ale důsledná obranná činnost domácích neumožňuje.
51:05'
Po další teči a nechtěném vyhození puku mimo kluziště je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:30'
!!! Střely na bránu: 20 – 36 !!!
48:50'
Hosté jsou stále aktivnější na puku a snaží se o další obrovské překvapení v jejich tažení Ligou Mistrů! Povedou se jim urvat všechny 3 body?!
47:40'
Nottingham Panthers právě vstřelili branku!
To, co se domácím dařilo v oslabení, se nepodařilo těsně po něm! Hosté se dostali k puku po velké chybě TPS v rozehrávce a dokázali vyrovnat! ROBERT LACHOWICZ výborně vystihl přihrávku před celou šíři kluziště a následnou ránou propálil bezmocného Setanena! Bez asistence
47:03'
Hostům se nepodařila využít ani druhá přesilová hra v krátkém sledu, domácí se tak obránili a stále drží jednobrankový náskok.
46:20'
44:52'
Snaha hostujících hráčů o vyrovnávací branku je zřejmá, zatím se ale nedostali k vyložené šanci.
44:20'
Vyloučení v týmu TPS Turku (2 min.).
44:18'
44:00'
Domácí se opět osvobozují vyhozením až do obranného pásma hostí, těm tak zřejmě přijde přesilová hra vniveč.
43:10'
Hosté se v přesilové hře nastěhovali do svého útočného pásma, následnou střelu od modré čáry ale Santanen dokázal udržet ve výstroji a přerušil hru.
42:18'
Vyloučení v týmu TPS Turku (Pajuniemi – 2 min., krosček).
41:30'
Po šanci domácích přišlo další přerušení hry na druhé straně, vhazovat se bude v obranném pásmu TPS.
40:01'
Za sebou máme i druhé dějství dnešního atraktivního utkání Ligy Mistrů, to se ale bohužel odehrálo bez jediné vstřelené branky. Hosté z Velké Británie měli v druhé třetině jednoznačně navrch, jejich útočnou snahu ale výbornými zákroky hatil domácí brankář Sentanen a do kabin se tak jde za stavu 2:1, který určila už první část utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 19:45, zůstaňte u toho s námi!
40:00'
39:28'
Reunanen mohl navýšit svému týmu vedení, jeho střela z mezikruží se ale do takřka odkryté branky Galbraitha nevlezla!
38:30'
Nyní sledujeme tvrdou hru u mantinelů od obou celků, žádný z nich se ale nemůže dostat do vyložené šance na vstřelení branky.
37:50'
Domácí se začali vrhat do útočného pásma ve více lidech, což má za důsledek i povedené kombinace, zatím ale beze střel.
36:12'
Domácí se stále nemohou uchytit na puku, po získání jej ihned ztrácí a umožňují soupeři další útočné výpady.
35:45'
Nebezpečnou ránu nyní vyslal ze své hole Virtanen, i přes problémy ji ale finský ochránce domácí svatyně dokázal zneškodnit!
34:36'
Svatyně finského brankáře je stále obstřelována tvrdými projektily, ani jeden z nich se zatím za záda Sentanena nedostal!
33:31'
Sentanen nejprve přerušil hru po střele Lindhagena, poté ihned po vhazování udržel i střelu Lachowicze a opět přerušil hru.
32:55'
Hráči Nottinghamu Panters rozhodně nepotvrzují roli outsidera, naopak stvrzují první příčku ve skupině F! Výbornou útočnou i obrannou hrou se snaží srovnat stav utkání.
32:31'
Hosté jsou nyní rozhodně aktivnější na puku, další tvrdou ránu musel krotit ve své výstroji až Sentanen, který následně přerušil hru.
31:55'
Vynikající zákrok nyní předvedl Sentanen, který se stihl rychle přemístit od levé k pravé tyči a zneškodnit následnou ránu soupeře!
31:43'
30:38'
Další vyhození TPS, ti tak mohou v klidu vystřídat a dále čelit oslabení.
30:20'
Domácí se ale ihned po vhazování dokázali osvobodit a hosté se tak zatím k žádné šanci nedostali.
29:43'
Vyloučení v týmu TPS Turku (Pajuniemi – 2 min., naražení zezadu).
29:37'
Hráči finského TPS se nemohou dostat ze své obranné třetiny a nadále čelí tlaku soupeře.
29:07'
Domácí se při další útočné snaze dopustili postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
28:28'
Kallio se dostal až do mezikruží, následně ale místo střely zvolil přihrávku na modrou, kde domácí přišli o puk.
27:40'
Nebezpečný průnik Vayrynena vyřešil až pohotový zákrok Galbraitha, který puk udržel pod betony a přerušil hru.
26:31'
Domácí hráči TPS jsou nyní aktivnější jak ve hře u mantinelu, tak na puku. Hosté se nemohou takřka dostat z vlastního pásma.
26:05'
Hra se nyní odehrávala především ve středním pásmu, následně se dostal puk, po odrazu hole jednoho z hostujících borců, mimo kluziště. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
24:05'
Zmatek před domácím brankářem vyřešilo až důrazné vyhození jednoho z hráčů TPS, puk byl ale hosty zachycen ještě před zakázaným uvolněním.
23:35'
Hosté nyní nevyřešili přečíslení 3 na 2 vůbec dobře a k puku pustili soupeře.
23:09'
Další ofsajd v podání hostujících hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:18'
Po další střele Spanga udržel domácí brankář puk ve výstroji a přerušil hru. Vhazovat se tak bude právě před Sentanenem.
21:52'
Domácí se nyní nemohou dostat ze své obranné třetiny, hosté je obstřelují co jen to jde.
20:47'
O nebezpečnou střelu z pravé strany kluziště se pokusil domácí Nystrom, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
20:30'
Postavením mimo hru se dopustili o hostující hráči Nottinghamu, vhazovat se bude opět na polovině plochy.
20:26'
Domácí začali druhou periodu nájezdem na branku soupeře, jejich akce ale končí postavením mimo hru.
20:01'
První třetina dnešního utkání je za námi a sledovali jsme v ní opravdu velkou podívanou! Mimo tři branky jsme se dočkali i bitky, prostě vše, co k modernímu hokeji patří! Vedení se ujali domácí, kdy na začátku osmé minuty skóroval Betteridge. O necelých 20 sekund poté ale dokázal srovnat skóre Ekestahl a v polovině 12. minuty dal domácím vedení Kallio.

Do kabin se tak jde za stavu 2:1 pro domácí celek z Turku, druhá třetina začne přibližně v 18:55, buďte u toho s námi!
20:00'
19:46'
Domácí se usadili v útočném pásmu, nemohou se ale stále dostat do vyložené šance na střelu.
19:00'
Rozjíždí se nám poslední minuta prvního dějství!
18:10'
Domácí nyní měli velkou příležitost na zdvojnásobení vedení, přihrávka z pravé strany kluziště ale proletěla nikým nedosažitelná Galbraithovým brankovištěm.
17:28'
16:08'
Santanen podržel puk v lapačce po nahození jednoho ze soupeřů, vhazovat se tak bude před domácí svatyní.
15:50'
Hraje se opět v plném proudu, hosté pokračují v přesilové hře, zatím se ale nedostali pořádně ani do útočné třetiny.
15:42'
Vyloučení v týmu TPS Turku (Virtanen – osobní trest do konce utkání, bitka).
Vyloučení v týmu Nottingham Panthers (gagnon – osobní trest do konce utkání, bitka).
15:42'
Virtanen byl dokonce chvíli i bez dresu, který mu hostující borec zřejmě chtěl sundát. Vše ale nakonec rozdělili rozhodčí!
15:42'
A pozor! Máme tu bitku, ve které je hostující Gagnon a domácí Virtanen! Kdo z ní vyjde jako vítěz?
15:29'
Vyloučení v týmu TPS Turku (Nurmi – 2 min., sekání).
15:28'
15:09'
Hráčům TPS Turku zbývá posledních 13 sekund z přesilové hry a stále může zůstat hostující brankář v klidu.
14:40'
Domácí se nyní usadili v útočné třetině, zatím ale z jejich holí nepřišla žádná pořádná střela směrem ke Galbraithovi.
13:50'
Hosté z Nottinghamu se ale bezpečně osvobozují, domácí takřka k ničemu velkému i přes oslabení nepustili.
13:28'
Vyloučení v týmu Nottingham Panthers (Gagnon – 2 min., sekání).
13:11'
Galbraith je nyní obstřelován z každé strany kluziště, hostující obránci si s útočnou snahou soupeře neví rady!
12:10'
Domácí jsou nyní jasně lepším týmem, celek z Velké Británie se ale snaží ze všech sil i v útočné fázi.
11:23'
A domácí se nyní dostávají dokonce do vedení! Patrik Virta si najel po levé straně až k bráně, poté dal puk zpět do ohně, kde se k němu dostal TOMI KALLIO a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Patrik Virta, Jasper Lindsten.
09:56'
Zahanbit se nenechávají ani hosté, kteří stále vedou skupinu F! Jejich útoky jsou ale také zatím bezhlavé.
08:21'
Domácí nyní drží více puk na svých holích, chybí jim ale nějaký nápad na pořádnou kombinaci před brankou Galbraitha.
07:26'
Neuvěřitelný začátek utkání! Domácí inkasovaná branka jakoby nakopla a ihned z dalšího útoku vyrovnávají skóre! Autorem branky je LUCAS EKESTAHL JONSSON! Asistence: Otto Nieminen, Jani Forsstrom.
07:06'
A hosté se po dvou nevyužitých přesilovkách dostávají do vedení! Autorem branky je OLIVER BETTERIDGE! Asistence: Jeff Brown, Erik Lindhagen.
06:51'
05:59'
Hosté se ani v další přesilovce nemohou dostat k pořádné kombinaci.
04:51'
04:49'
04:02'
Přichází další vyhození domácích, hosté se zatím k žádné větší šanci na vstřelení úvodní branky nedostali.
03:11'
První osvobození domácích v podobě vyhozeného puku do útočného pásma, přichází už po necelé půl minutě oslabení.
02:49'
Vyloučení v týmu TPS Turku (Taavitsainen – 2 min., vysoká hůl).
02:35'
Na druhé straně ihned musel zasahovat i Sentanen, který podržel puk a vhazovat se tak bude právě před brankářem domácího celku.
02:31'
Virtanen se nyní pokoušel o střelu z mezikruží, ani jeho technická rána ale v brance neskončila.
01:14'
Mokšancev se pokusil po samostatném nájezdu překvapit domácí brankáře z pravého kruhu, ten ale puk bezpečně ukryl ve výstroji.
00:22'
Hned v úvodu se hosté z Nottinghamu dopustili chybné rozehrávky, což mohli potrestat domácí. Vše ale zbrzdil jeden z jejich hráčů.
00:01'
Před začátkem utkání ještě probíhají menší změny, důležité jsou ale především ty mezi třemi tyčemi. Za domácí se do branky v úvodu postaví Sentanen, za hosty Galbraith!

TPS Turku: Tirronen (Setanen) – Tallinder, Berger, Eronen, Reunanen, Ekestahl Jonsson, Forsstrom, Kaskinen – Kallio, Virta, Lindsten – Palmu, Karvonen, Nystrom – Pajuniemi, Vayrynen, Nieminen – Nurmi, Virtanen, Taavitsainen.

Nottingham Panthers: Gospel (Galbraith) – Spang, Mosey, Lee, Sauve, Coderre-Gagnon, Billingsley – Brisebois M., Derlago, Phillips – Shalla, Perlini, Farmer – Betteridge, Lindhagen, Brown – Lachowicz, Bussieres, Mokshanstev.

Rozhodčí: Holm M. (Swe), Salonen A. (Fin).
Všem hokejovým nadšencům přeji krásné úterní odpoledne. V rámci hokejové Ligy Mistrů a jejího šestého kola, se utkají dva rozdílné týmy. Favorit skupiny F, dnes domácí TPS Turku, hostí ve svém ledovém království outsidera a zároveň největší překvapení soutěže v letošním roce, tým z Velké Británie Nottingham Panthers! Utkání je na programu už v 18:00, buďte u toho s námi!