Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Zürich : Liberec - 12. prosince 2017   20:00

Liberec

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 3 412 diváků.
Je dobojováno. Liberečtí Bílí Tygři porážejí domácí Zürich i v samostatných nájezdech a postupují do semifinále Ligy mistrů, kde doprovodí dalšího českého zástupce z Třince. Tak to je opravdu spanilá jízda Bílých Tygrů hokejovou Ligou mistrů. Alespoň náplast na to, že v nejvyšší soutěži to zatím nejde podle jejich představ.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
MARTIN BAKOŠ zamíchal kotoučem před Niklasem Schlegelem a poté si vrátil puk na forhend a svou přízemní střelou prostřelil domácího brankáře mezi jeho betony. Liberecký útočník, Top Scorer, tak rozhoduje toto čtvrtfinále a hosté tak postupují mezi nejlepší čtyři celky Evropy!
Samostatné nájezdy začínají.
Nakonec do nájezdů nastupuje Jaroslav Janus.
Jako první pojedou Bílí Tygři.
Roman Will se rozcvičuje na ledové ploše a vypadá to, že zasáhne do samostatných nájezdů.
Ani nastavená hrací doba postupujícího neurčila. Tygři měli čtyřminutovou přesilovku, kterou nevyužili a domácí se tak ubránili. Čekají nás tak samostatné nájezdy, ve kterých už semifinalistu odhalíme.
70:00'
Prodloužení skončilo.
69:40'
Adam Jánošík dostal puk do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů ho nedokázal zpracovat a ke střele před Schlegelem se tak hosté nedostali.
69:28'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
69:18'
Martin Bakoš se proháčkoval mezi obranou domácích a poté svou střelou přehodil branku Niklase Schlegela.
69:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
68:37'
Střelu od modré čáry z hole Geeringa chytá opět Jaroslav Janus a raději prak zase přerušil hru. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
68:06'
Poté střílel Lukáš Vantuch, ale bylo to hodně nepřesné. Obrana Zürichu si tak bere puk zase do své moci a otáčí hru na opačnou stranu.
67:24'
Martin Ševc střílel z levé strany, Schlegel vyrazil kotouč před sebe a na dorážku před ním ale nebyl nikdo z hostů připraven. Znovu tak mají kotouč Lvi a míří před Januse.
66:43'
Po nepřesné střele Michala Bulíře se puk dostal k obránci Sutterovi a ten ho okamžitě vyváží zpět na opačnou stranu.
66:07'
Roman Wick střílel hned po buly v útočném pásmu a Jaroslav Janus musel znovu zasahovat. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
65:48'
Geering je na ledě a hosté tak dlouhou přesilovou hru využít nedokázali. Tohle může Bílé Tygry hodně mrzet.
65:20'
Další chyba hostů, kterou se Liberec připravil o útočné pásmo. Domácí pak spěchali na druhou stranu a snažili se vystřelit.
64:36'
Poté střílel Martin Bakoš, ale trefil jen holenní chránič Korpikoskiho a puk poté opustil pásmo. Tygři se tak musí vracet zase zpátky.
64:06'
Michal Bulíř se natlačil až před Schlegela, jeho přízemní střelu ale domácí brankář vykryl. Dále ale hosté drží útočné pásmo.
63:27'
Po střele Adama Jánošíka zachytila puk obrana Zürichu a ta ho hned znovu posílá až před branku hostů, kterou hájí Jaroslav Janus.
62:55'
Domácí se zatím v oslabení velmi dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Hosté tak musí další akci zakládat z vlastní obranné třetiny.
62:37'
Hosté mají k dispozici přesilovku, Geering zasáhl holí Dernera do obličeje, kde se objevila krev a za to dostává 2+2 minuty.
61:48'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Patrick Geering – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
60:56'
Domácí drží kotouč na svých holích a směřují před libereckou branku. Poté střílel Korpikoski a po něm pak zakročil Jaroslav Janus, jenž má v kapse další přesný zákrok.
60:21'
Domácí jsou ve čtyřech. Ve stejném počtu hráčů pak bude pokračovat i desetiminutové prodloužení.
60:01'
Celkové skóre z obou zápasů je 1:1 a na řadu tak přichází prodloužení. Oba celky tak mají stejně blízko a zároveň daleko k postupu do semifinále.
60:00'
59:45'
Domácí se osvobozují a hosté tak musí zakládat svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma. Už to ale spíše vypadá, že nás bude čekat prodloužení.
59:35'
Bílí Tygři si berou oddechový čas.
58:59'
A další šance hostů. Martin Bakoš pálil z levého kruhu, ale Schlegel byl znovu připraven. Nakonec puk končí znovu na tygřích hokejkách a pokračuje útok Liberce.
58:44'
Bulíř z pravé strany jen těsně minul Schlegelovu klec!
58:21'
Velká příležitost pro hosty. Domácí dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Tygři budou hrát přesilovou hru. Trest odpyká Roman Wick.
58:21'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Roman Wick.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37'
Mário Bližňák dostal přihrávku do jízdy, ale nedosáhl na ni. Nakonec puk raději přikryl Niklas Schlegel, který tak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
56:40'
Před libereckou brankou to nyní vřelo. Dvě střely mířily na Januse a ten si připisuje další veledůležitý zákrok. Drží tak svůj tým a jeho naděje na úspěch.
55:38'
Kapitán Bílých Tygrů Martin Ševc je na ledové ploše a Tygři jsou po delší době zase v plném počtu a nyní jsou i u kotouče.
54:56'
A další obětavé obranné zákroky ve vlastním pásmu předvedli Bílí Tygři a znovu se dokázali osvobodit. Domácí se tak musejí vracet zpět.
53:59'
Vantuch obětavě padl do střely a kotouč letěl až před domácí branku. V tuto chvíli jsou už hosté ve čtyřech.
53:38'
Ševc nyní zbytečně oslabil svůj tým a sedí na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí tak budou hrát pět na tři.
53:38'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., nedovolené bránění).
53:27'
Daniel Špaček se ve vlastním oslabení dostal do šance, vystřelil na Schlegela, který musel do zákroku a poté hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
52:57'
A další vyhození hostů a ti tak šetří další cenné vteřiny ze svého oslabení, které zatím Tygři hrají velmi dobře. Nyní ale střídají svou unavenou čtveřici.
52:22'
Hosté vybojovali puk ve vlastním obranném pásmu a Stránský pak poslal puk až před domácí branku.
51:59'
Další faul pro hosty. Na trestné lavici sedí znovu Lukáš Derner, jenž tentokráte dostává trest za sekání. Další oslabení, které budou muset Tygři zvládnout, pomýšlejí-li minimálně na prodloužení.
51:59'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., sekání).
51:30'
Domácí ale stále drží pásmo a na Januse mířily další střely. Brankář hostů pak raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
51:20'
Liberečtí se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
50:28'
Petr Kolmann získal puk a poté ho bez čekání poslal až před branku Schlegela. Hosté tak ušetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení.
49:40'
Dave Sutter střílel na Januse, který si připisuje veledůležitý zákrok a poté raději přerušil hru. Vhazovalo se po jeho levé ruce a k další střele se dostal Wick, ale ani on nebyl přesný.
49:20'
Přichází přesilovka pro domácí tým. Lukáš Derner inkasuje dvě minuty za hákování a hosté se budou muset bránit ve čtyřech hráčích.
49:20'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., hákování).
49:01'
Jan Stránský pálil z větší dálky, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl před Schlegelem připraven na dorážku a další akce libereckého týmu je tak u konce.
48:49'
Jelínek hledal svou přihrávkou Dominika Lakatoše, který ale těsně před Schlegelem na kotouč nedosáhl a nakonec ho mají zpět ve své moci hráči Zürichu.
48:21'
Lukáš Jašek střílel z levého kruhu, trefil ale brusli jednoho z domácích hráčů a hned na to raději ukryl puk do své lapačky Schlegel, který tak přerušil hru.
47:20'
A šance také na domácí straně. Hned po vhazování v tygřím pásmu se uvolnil Inti Pestoni a zblízka málem překonal Januse. Ten ale nastavil svou lapačku a poté pod ní kotouč raději ukryl.
47:05'
Další komerční přestávka.
46:50'
Filip Pyrochta měl na holi druhou libereckou branku. Z levého kruhu pálil z první na Schlegela, jenž dalším bravurním zákrokem zastavil velkou šanci hostů.
46:40'
Krenželok našel volného Petra Jelínka, který se z otočky snažil překvapit Schlegela, ale jeho bekhendová střela nakonec končí znovu na Schlegelovi.
45:35'
Roman Wick vyslal další jedovatou střelu směrem na branku Liberce, ale Jaroslav Janus byl opět pozorný a drží tak svůj tým i v pro tyto chvíle.
45:09'
Domácí hráči se snažili nepustit hosty do další střely před jejich brankou. A to se jim povedlo. Rázem tak spěchají na druhou stranu, aby ohrozili Januse.
44:19'
Reto Schappi se snažil probít až před Jaroslava Januse, jeho přízemní střela ale za jeho zády nekončí. Hned na to poté střílel ještě Pestoni, jenž mířil mezi betony Januse. Ale povyjetím snížil liberecký brankář úhel a kotouč dostal do své moci.
43:51'
Domácí ujeli čtyři na tři, ale Petr Kolmann dobře zastavil útok Lvů a hosté tak mohou postupně projít do dalšího útoku.
42:57'
Tygři ožili a to i fanoušci v hledišti, kteří tak táhnou svůj tým znovu do dalších šancí. Jenže Schlegel si po střele Ordoše připsal další přesný zákrok.
41:39'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají hned po tom, co byly oba celky v plném počtu, do vedení a v celkovém součtu srovnávají stav obou utkání. LUKÁŠ KRENŽELOK dostal přihrávku na pravou stranu a poté zblízka poslal kotouč ke vzdálenější tyči a ten končí za Schlegelovými zády – 0:1. Asistence: Petr Kolmann a Petr Jelínek.
41:33'
Oba celky jsou v plném počtu.
40:48'
Herzog přebruslil Jánošíka a z levé strany vystřelil. Bylo to ale nepřesné a puk si tak znovu přebírají Bílí Tygři, kteří už spěchají do útočného pásma.
40:19'
Hra pokračuje ve čtyřech hráčích na obou stranách a hosté se hned dostali do útočného pásma, kde se ale ke střele nedostali.
40:01'
Střely na branku: 10 – 10
Také druhá třetina je minulostí. Ani v této části hry branka nepadla, i když ano. V samotném závěru druhé třetiny, jenomže nemohla být uznána, neboť Jan Stránský byl natlačen na brankáře Januse, který si poté svou nohou poslal kotouč za svá záda. Stav je stále nerozhodný, blíže postupu mají stále hráči domácího celku, kteří vedou v součtu obou utkání 1:0. Hosté ale mají ještě dvacet minut na to, aby se pokusili minimálně dostat zápas do nastavené hrací doby. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně ve 21:40.
40:00'
39:57'
Roman Wick se radoval z branky, ale Stránský byl natlačen na brankáře Januse a až poté sklouzl puk za jeho záda. I když publiku i hráčům se to nelíbí, branka není uznána.
39:32'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Phil Baltisberger – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., hrubost).
39:32'
Po šanci Liberce před domácí brankou se strhla kousek od Schlegela potyčka mezi Dominikem Lakatošem a Philem Baltisbergerem.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Karrer je na ledě a domácí jsou tedy v plném počtu.
38:30'
A další vyhození kotouče až před Januse a domácí tak pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení.
37:38'
Domácí se ale ve vlastním oslabení zatím statečně brání a i nyní vyhodili puk do bezpečí. Tygři tak musejí zpátky a další akci založit z hloubi vlastního obranného pásma.
36:54'
Za vysokou hůl si dvě minuty odsedí Roger Karrer a hosté mají možnost strhnout vedení na svou stranu v přesilové hře.
36:54'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Roger Karrer – 2 min., vysoká hůl).
36:20'
Daniel Špaček sklepl kotouč po střele Jana Ordoše, ale znovu nechal vyniknout také Niklase Schlegela. Ten tak dalším zákrokem drží celkový těsný náskok svého celku.
35:20'
Samuel Guerra nebezpečně pálil z prostoru pravého kruhu a Jaroslav Januse musel jít opět do zákroku. Znovu Tygry podržel a raději pak také přerušil hru.
34:13'
Pak se ale do rychlého přesunu před domácí branku dostali Bílí Tygři, ale střela Dominika Lakatoše z levé strany se mezi tři tyče nevešla.
33:14'
Phil Baltisberger objel libereckou branku a poté se zkoušel prosadit těsně před Janusem. Skulinku mezi jeho betony ovšem nenašel a další akce hostů je u konce.
32:55'
Komerční pauza.
32:39'
Wick je na ledě a Zürich je tedy v plném počtu.
32:16'
Následně pak se domácí hráči dostali ke kotouči a okamžitě ho vyhazují až před Jaroslava Januse a jejich oslabení se už chýlí k samému konci.
32:02'
Od modré čáry pálil Adam Jánošík, těsně před domácí branku ještě tečoval Petr Jelínek, ale Niklas Schlegel si připisuje další přesný a hlavně veledůležitý zákrok.
31:07'
Lvi ujeli ve vlastním oslabení, dostali se do útočného pásma, ale ke střele se nedostali. Poté poslali puk až před vlastní branku, aby pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení.
30:39'
Roman Wick dostává dvě minuty za podražení a hosté si tak zahrají vůbec první přesilovou hru v tomto utkání.
30:39'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Roman Wick – 2 min., podražení).
30:32'
Hosté mají ponechanou výhodu a hrají tak se šesti hráči. Pokud nevstřelí branku, budou po přerušení hry hrát přesilovku.
29:54'
Na řadě je další komerční přestávka.
29:14'
Jan Stránský dostal přihrávku do jízdy, sjel si na levou stranu a zblízka střílel na Niklase Schlegela, který pohotovým zákrokem jeho střelu dokázal pokrýt a podržel tak svůj tým.
28:18'
Fabrice Herzog nebezpečně vystřelil před libereckou klecí, ale jeho střela pak skončila na jednom z domácích obránců. Do útoku tak nyní míří znovu hráči domácího celku.
27:44'
Hosté pronikali směrem dopředu, ale těsně před útočnou modrou čárou jim domácí puk sebrali a hned na to otočili hru před branku Jaroslava Januse.
26:45'
A Jaroslav Vlach si sjel těsně před Schlegela, kde se snažil prostrčit puk mezi jeho betony, ale to se mu nepovedlo. Stále je tak bezbrankový stav a na úvodní branku utkání si tak budeme muset počkat.
25:24'
Na druhé straně se prezentoval dobrou střelou Pestoni, ale také jeho střela mezi tři tyče nezamířila. Nicméně od úvodních minut ve druhé třetině se oba celky snaží strhnout vedení na svou stranu.
24:49'
Petr Kolmann po objetí domácí svatyně zakončoval z pravé strany, ale Niklas Schlegel byl připraven. Jeho ránu chytil do své lapačky a hru nechal plynout dále.
23:26'
Zodpovědně hráli Tygři zase v obraně a sebrali tak domácím hráčům kotouč. Poté se natlačili zpět do útočného teritoria, ale Schlegela svými pokusy o střely neohrozili.
22:46'
Z levé strany to zkoušel, ač z úhlu, Mário Bližňák, ale jeho střele příklepem končí jen na pravém betonu Niklase Schlegela, který tak má kotouč zase ve své moci.
21:49'
Jenže po chvilce se Liberečtí zpět do útočného pásma vrátili a opět hrozili před brankářem Schlegelem. Ten tak měl opět plné ruce práce před dotírajícími hostujícími útočníky.
20:55'
Na druhé straně pak domácí hráči ztratili puk a do rychlé akce se tak řítili hráči Bílých Tygrů. Jenže Martin Bakoš se před Schlegelem prosadit nedokázal a šelmy tak ztrácejí kotouč.
20:09'
Hosté se po vhazování vrhli do útočného pásma, ale zastavil je ofsajd a hra tak byla vykázána do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
20:01'
Střely na branku: 9 – 4
První třetina tohoto odvetného čtvrtfinále mezi Zürichem a Libercem je za námi. K vidění byl z obou stran hodně opatrný hokej, nikdo nechtěl udělat chybu, která by ho stála inkasovanou branku. Přesto si oba celky nějaké šance vypracovaly, ale oba gólmani byli zatím pozorní a kotouč za svá záda nepustili. Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne přibližně ve 20:50.
20:00'
19:55'
Ještě se vhazovalo v útočném pásmu Liberce, ale hosté už to nemohli stihnout. První dějství je tak u samého konce.
19:31'
Ofsajd zastavil Bílé Tygry ve snaze dostat se do blízkosti domácí branky a hra se tak stěhuje zpět do středního pásma, kde se také bude vhazovat.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:12'
Lukáš Vantuch číhal před domácí brankou, nakonec se přihrávky nedočkal. Obrana Lions totiž sebrala hostům puk a zamířila s ním okamžitě na druhou stranu kluziště.
17:23'
Ladislav Šmíd sice kousek od domácí branky upadl, přesto stačil přihrát svému spoluhráči. Martin Bakoš ale svou střelu v prostoru před Schlegelem poslal mimo tři tyče.
16:24'
Na druhé straně pak vypracovali další akci před brankou domácích hosté z Liberce a obrana Zürichu se tak musela mít znovu na pozoru.
15:17'
Střela Daniela Špačka z pravé strany provětrala levý beton Niklase Schlegela a ten tak poté raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
14:54'
A další výpad před libereckou branku a další střela Zürichu. Nakonec vše vyřešil opět Jaroslav Janus, který poté poslal kotouč rovnou mezi své spoluhráče.
14:05'
Roman Wick se nadvakrát nedokázal prosadit těsně před Janusem a ten tak znovu proti nebezpečným domácím hráčům podržel svůj tým.
13:15'
Mattias Sjögren se sice probil do útočného pásma podél levého mantinelu, ale proti obránci Ladislavu Šmídovi neuspěl. Hostující bek poté poslal kotouč do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
13:00'
Následuje další komerční přestávka.
12:16'
Po nepřesné rozehrávce Zürichu se k puku ve vlastním obranném pásmu dostali Liberečtí a hned na to mířili zase před Schlegelovu branku. Jenže ke střele se nedostali, neboť o kotouč záhy přišli.
11:20'
Jan Ordoš si sjel těsně před Schlegela a poté se snažil zasunout puk mezi jeho betony. Ale domácí brankář byl opět pozorný a jeho pokus zastavil.
10:48'
Michal Bulíř se napřáhl ke střele kousek za modrou čárou a brankář Schlegel musel zasahovat. Kotouč vyrazil před sebe a okamžitě si ho sebrala domácí obrana.
10:07'
Petr Jelínek opouští trestnou lavici a Liberec je tedy v plném počtu.
09:41'
Hosté se opět osvobozují a ze svého oslabení tak ukrojili další cenné vteřiny. Nyní střídají svou unavenou čtveřici a na led skáčou čerstvé síly.
08:22'
Pius Suter se natlačil před Jaroslava Januse, ale ten včas sklapl své betony a puk mezi ně nepustil. Chvíli na to pak hráči Zürichu dotírali před ním znovu, ale obrana Tygrů vše zažehnala a poslala puk až před Schlegela.
08:07'
Další vyloučení na straně Bílých Tygrů. Petr Jelínek si půjde odpočinout na dvě minuty za podražení a domácí tak mají k dispozici další přesilovou hru. To ale až po první komerční přestávce, která právě následuje.
08:07'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podražení).
07:24'
Hosté se dokázali v oslabení ubránit a nyní jsou už v plném počtu.
06:47'
Přichází osvobození hostů, kteří po zisku kotouče okamžitě poslali tento až před domácí branku. Lvi tak budou muset svou další akci zakládat z hloubi svého obranného pásma.
06:10'
Domácí hráči se uhnízdili v libereckém obranném pásmu a už roztáčejí svůj přesilovkový kolotoč. Na Januse poté mířily dvě střely, obě ovšem dokázal pokrýt.
05:24'
Domácí si zahrají jako první přesilovou hru. Ladislav Šmíd dostal dvě minuty za držení protihráče a už sedí na trestné lavici.
05:24'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., držení protihráče).
04:50'
Střelu Intiho Pestoniho z pravého kruhu chytil Jaroslav Janu a poté před dotírajícími domácími útočníky raději přerušil hru. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
04:24'
Obrana Zürichu zabránila další šanci Liberce, který se nastěhoval do jejich pásma. Nakonec pak právě obránci spěchají před libereckou klec.
03:52'
Na opačném konci kluziště se do slibné akce dostávali hosté z Liberce, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se tak stěhuje zpět do středního pásma.
03:41'
Dave Sutter sebral obránci Bílých Tygrů puk a hned založil další útočnou akci pro domácí Lvy.
02:35'
Martin Ševc nahodil puk do útočného pásma, hosté se poté odhodlali střídat a na led tak naskakuje čerstvá pětice.
01:55'
Tygři vybojovali kotouč za brankou domácího celku, nakonec se ale ke střele nedostali a rázem tak skončil další pobyt v útočném pásmu.
01:09'
Nyní musela zasahovat liberecká obrana, která zastavila střelu z větší dálky a hosté se tak opět ubránili dalšímu domácímu útoku.
00:15'
Domácí hráči se hned po úvodním vhazování vydali do útoku, chvíli tam pobyli, ale Tygři nakonec získali kotouč a zamířili s ním na opačnou stranu.
00:01'

ZSC Lions: Schlegel (Guntern) – Sutter, Geering, Klein, Baltisberger P., Karrer, Seger, Guerra – Korpikoski, Suter, Wick – Baltisberger Ch., Sjögren, Herzog – Kuenzle, Schappi, Pestoni – Prassl, Pelletier, Miranda – Hinterkircher

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Havlín – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, Jašek – Stránský, Bližňák, Ordoš – Špaček, Vantuch, Vlach – Mikyska

Rozhodčí: Holm, Nord – Kaderli, Fluri.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Bílí Tygři měsíc bez Filipa Pešána

V tomto čtvrtfinále a následně pak i v několika extraligových duelech, povede tým dosavadní asistent Karel Mlejnek. Hlavní trenér Filip Pešán má už totiž reprezentační povinnosti u hokejové dvacítky, kterou povede jako hlavní trenér na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se bude konat v americkém městě Buffalo.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba celky se utkaly přesně před týdnem v Home Credit Aréně v Liberci, kde Zürich zvítězil těsně 1:0. Dnes nás tak čeká velice zajímavý duel, který si nenechte rozhodně ujít.
Bílí Tygři Liberec

Co se týče Bílých Tygrů, těm se letos daří hlavně v Lize mistrů, kde dokázali vyřadit v osmifinále dvojnásobného šampiona CHL, a sice švédskou Frölundu. Díky tomu se dostali mezi elitní osmičku a dnes se vynasnaží o postup do semifinále, což by byl pro klub další historický milník. V rámci klubové soutěže je to s Tygry ale o něco horší. Po dvou velice plodných letech, kdy se stali dvakrát vítězi Prezidentova poháru za vítěze základní části, jednou za zisk mistrovského titulu v extralize a v poslední sezóně se pak stali vicemistry, přišel herní útlum a zatím se hráčům z Podještědí nedaří tak, jak by chtěli. V tabulce jsou na jedenáctém místě se sedmatřiceti body. Jsou tedy v pásmu ohroženém play-out, tedy skupiny o udržení se v nejvyšší soutěži. V posledních dvou duelech, které Tygři odehráli na venkovních kluzištích, nestačili na Zlín – 3:4 a Olomouc – 1:4. Před reprezentační přestávkou si tak pokusí spravit chuť a vybojovat postup do dalších bojů v CHL.
ZSC Lions

Zürichu se daří nejenom v Lize mistrů, ale také na domácí scéně. V tabulce švýcarské nejvyšší soutěže NLA je na čtvrtém místě s devětačtyřiceti body a drží tak pozici pro nadcházející vyřazovací boje. V posledních dvou duelech ovšem vyšli hráči Zürichu naprázdno, když nestačili na Biel 2:5 a poté také prohráli s Klotenem 1:5. Dnes by si tak rádi spravili chuť a chtěli by zpečetit postup do semifinále hokejové Ligy mistrů před vlastními fanoušky. Povede se jim i podruhé porazit Bílé Tygry z Liberce? To nám napoví až samotné utkání.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů dospěla do čtvrtfinále a dnes jsou na řadě odvety. My budeme v rámci toho sledovat druhý duel mezi týmy ZSC Lions a Bílí Tygři Liberec. První vzájemné měření sil skončilo před týdnem výhrou švýcarského Zürichu na půdě Liberce poměrem 1:0. Pro českého zástupce tak není rozhodně nic ztraceno a o postup mezi elitní evropskou čtyřku se určitě popere.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.