Já se s vámi již pro tuto chvíli loučím. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z KHL napočtenou.
Utkání je za námi a výsledek hovoří jasně. Lokomotiv Jaroslavl svého dnešního soupeře ve všem předčil a konečné skóre 8:1 v neprospěch Astany je ještě poměrně milosrdné.
59:44
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Předzápasové prognózy nelhaly, když jasně favorizovaly hostující celek. Ten totiž svého soupeře jasně válcuje, čehož je důkazem osmý gól z hole MOSALJOVA. Asistence: Galimov, Apalkov.
59:02
Kučin se sice byl o puk statečně, leč marně. Hrát budou hosté.
Dnešní utkání sleduje 6 213 diváků.
58:43
Dallmanova nahození kryje Sudnicin a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
58:08
Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl využívají početní výhody po 37 vteřinách, kdy sedmou branku přidává KRASKOVSKIJ. Asistence: Rafikov, Polunin.
57:31
Avšak je tu další problém pro domácí, neboť za hákování je vyloučen Bochenski.
57:02
56:48
Šalapov vyhazuje přes všechny čáry a unavená čtveřice domácích střídá.
56:09
Jako na střelnici se musí cítit Kolesnik, který vytáhl další zákrok po dorážce Pašnina.
55:54
A další zákrok pro Kolesnikova, tentokrát po ráně Loktionova.
55:29
Ljubuškin mohl přidat sedmou branku Jaroslavle, ale proti byl brankář Kolesnik.
55:02
Zmar a zmar. Asi tak by se dalo okomentovat snažení Barysu o snížení. To bude o to komplikovanější, že na trestnou lavici usedá za podražení Semjonov.
54:29
Snad ani Rymarev teď nevěří tomu, co že to spálil. Na domácího útočníka vzývala odkrytá klec, ale on namísto jasného gólu trefil pouze beton brankáře.
54:02
Lipinovu střelu skryl ve své výstroji Sudnicin.
53:49
Ani ti už se však nevrhají do útočení s takovou vervou, jako tomu bylo ještě před několika málo minutami. Utkání se tak již víceméně dohrává.
53:09
Osipov vystřelil od modré, leč nepřesně. Hrát mohou domácí.
52:19
Modla finského hokeje teď navíc předvedla efektivní a efektní kličku proti Trivinimu.
52:07
Grencova zadovka se stala snadnou kořistí pro Kontiolu.
51:57
Frustrovaný Kučin teď s velkou nelibostí nese verdikt sudích, a sice ofsajd.
51:29
Sudnicin se zaskvěl zákrokem lapačkou po střele Kučina.
51:01
Rafikova střela končí pouze na boční síti klece.
50:42
Dallmanova dělovka byla sice tečována, ale pouze soupeřem a to tak šikovně, že končí v ochranné síti.
50:18
Pašninovu střelu z úhlu zablokoval obránce.
49:16
A rozhodčí pískají další ofsajd. Tímhle tempem domácí na nějaký zvrat v zápase rozhodně nedosáhnou.
48:59
Starčenko si narazil se spoluhráčem, ale výsledkem budiž jen ofsajd.
48:29
Hostujícího hokejisté teď drží puk ve svém vlastním obranném pásmu a nikam se již nehrnou.
48:03
Dawes zkusil své štěstí napodruhé, ale dopadl stejně jako před malou chvilkou. Ztroskotal na brankáři.
47:42
A další zákrok pro Kolesnika, tentokrát po střele Dawese.
47:13
Talbotovu dorážku z bezprostřední blízkosti brilantně vyrazil Kolesnik.
46:53
Šin neudržel proti přesile puk a hrát mohou hosté.
46:11
Tohle je již pořádný debakl. Po ose Korškov, Rafikov se puk dostal až k POLUNINOVI, který jej umístil do sítě. Asistence: Rafikov, Korškov.
45:57
Kontiola mohl ujet do přečíslení s Kozunem, ale nakonec z toho bude pouze vyhozený kotouč a střídání.
45:19
Rafikov vybojoval puk a hosté tak mohou vystřídat.
44:57
Tentokrát se o možnost zaútočit připravili domácí sami, jelikož nezvládli přechod do pásma.
44:29
Nahození Semjonovoa sbírá hostující obrana, která puk posílá okamžitě směr Kolesnik.
44:14
Tohle situaci hráčům Barysu nikterak neusnadní, neboť po špatném střídání musí jít do čtyř.
43:56
Kronwall ranou od modré prověřil Kolesnika.
43:02
Ještě při střídání na sebe oba kohouti něco pokřikují u střídaček. Dočkáme se ve zbytku utkání nějaké vážnější výměny názorů?
42:28
Střelec poslední branky si však nenechal nic líbit a teď naopak přišpendlil Markelova na mantinel.
42:17
Markelov poslal k ledu tvrdým hitem Talbota.
41:38
Ani ti si však kusu černé gumy příliš dlouho neužili, neboť jim ji uzmul Osipov.
41:29
Loktionov přišel o puk při přechodu do pásma a hrát mohou domácí.
41:10
Domácí sice vstoupili do třetí třetiny skvěle, ale pátou branku v zápase přidávají domácí. Připisuje si ji na své konto TALBOT. Asistence: Kronwall, Kontiola.
40:56
A Dallman si v krátkém časovém sledu připisuje druhou střelu, která je však zablokována.
40:36
A další zákrok pro Sudnicina, tentokrát po střele Dallmana.
40:13
Semjonov vypálil, avšak jeho střelu kryje Sudnicin.
40:01
Druhá třetina je minulostí a stav je prozatím příhodnější pro hokejisty z Jaroslavle. Ti ve druhé třetině přidali dvě branky a aktuálně tedy vedou 4:1.
40:00
39:12
A hostující defenzíva se znovu osvobozuje a na led přichází čerstvé síly.
38:49
Koledov vyhazuje a hosté střídají.
38:20
A další přesilovka pro domácí, tentokrát po podražení Polunina.
37:59
37:18
A podobně dopadl při svém zakončení i Bochenski.
36:54
Střelu Dawes pohodlně kryje brankář.
36:42
Hosté jsou sice uzamčení při vlastním oslabení v obranném pásmu, ale hokejisté Astany si nejsou schopni vytvořit kloudnější šanci.
35:59
Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Pašnin.
35:46
Další rána Kozuna již byla o poznání přesnější, ale Kolesnik si s ní věděl rady.
35:18
Kozunovo zakončení od modré postrádalo nejen přesnost, ale i razanci.
34:52
Do jednoho takového ujel Polunin, ale Semjonov obranným zákrokem z kategorie last minute překazil hostujícímu útočníkovi šanci.
34:15
Domácí vědomi si své ztráty vrhají všechny síly do útoku. Hosté se spoléhají především na rychlé brejky.
33:58
Grenc sváděl na brankovišti tvrdý souboj, ale k dorážce se nedostal.
33:26
Rymarev našel v dobré palebné pozici Starčenka, jehož pokus jen těsně míjí branku.
32:46
Šin ujížděl sám na brankáře, ale bekhendovou kličku nezvládl.
32:09
Ljubuškin střelou od mantinelu míjí!
31:46
Hra má i za poměrně jednoznačného stavu solidní tempo a diváci se rozhodně nenudí.
31:09
Kronwall měl volný prostor ke střele a tak také vystřelil, leč nepřesně.
30:54
Domácí nezvládli přechod do pásma je pískán ofsajd.
30:15
Koledov ujel svému strážci, ale následně ztratil rovnováhu a o puk přišel.
29:56
Domácí střídají brankáře. Karlssona nahrazuje Kolesnik.
29:56
Hokejisté Jaroslavle navyšují svůj náskok na rozdíl tří branek, což se bude domácím již těžko dohánět. Po asistence Averina si branku připisuje ČISTOV. Asistence: Averin.
29:03
Kontiola mohl přidat druhou branku v zápase, ale proti byl Karlsson a jeho levý beton.
28:46
Tentokrát již Pašnin vypálil, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný.
28:34
Pašnin mohl střílet, ale namísto toho volil přihrávku, která se stala snadnou kořistí pro soupeře.
27:59
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Sudnicina.
27:31
Mé předcházející tvrzení však vzalo velice brzy za své, neboť po přihrávce Kozuna střílí branku KONTIOLA. Asistence: Kozun.
26:58
Po delší časové odmlce způsobené technickými potížemi se vracíme zpět do utkání. Stav zůstává i nadále příhodnější pro Jaroslavl.
23:54
Hosté jsou od úvodu druhé třetiny přeci jen aktivnějším celkem a diktují tempo.
22:54
Totéž však platí i o střele Dallmana a dorážce St. Pierra.
22:03
Kozunova střele neměla takové parametry, aby se dala považovat za nebezpečnou.
21:43
A domácí těží z této chyby Osipova, neboť svírají soupeře před jeho bránou.
21:12
Osipov si neporozuměl se spoluhráčem a pouze odevzdal puk soupeři.
20:53
A ani napodruhé nedokázal domácí bek zamířit přesně.
20:23
Dallman dostal nabito, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
20:01
První třetina utkání je za námi a spokojenější po ní mohou být hosté. Ti sice od osmé minuty po brance St. Pierra prohrávali, ale díky trefám Apalkova a Kozuna jsou momentálně ve vedení 2:1.
20:00
19:53
Domácí budou moci vyrovnat v samém úvodu druhé periody, neboť do ní nastoupí v přesilovce.
19:30
KO pro Astanu! Trojice hráčů, jejichž příjmení začínají shodně na KO si teď pohrála s obranou a výsledkem je branka KOZUNA. Asistence: Koledov, Kontiola.
18:54
Koledov našel rozjetého spoluhráče, ale ten prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.
18:23
Starčenko vybojoval v rohu kluziště puk a vyhazuje jej přes celé hřiště.
18:02
Osipov se nerozpakoval a střelou od modré vyprášil výstroj brankáře.
17:52
Semjonov si odsedí dvě minuty za držení protihráči.
17:03
Kronwallova střela míjí jen těsně levou tyč!
16:40
15:55
Kadějkin si počínal v souboji na hranici pravidel, ale hosté mohou i nadále útočit.
15:26
Kontiola dostal nabito, avšak z dobré pozice trefil pouze bránícího hráče.
14:59
Hra v početní převaze se prozatím hostům nedaří a domácí se v poklidu brání.
14:40
Domácí půjdou do čtyř. Proti pravidlům se provinil Dallman.
13:39
Nikulin nahodil puk, který skryl hostující gólman ve výstroji.
13:09
Lipinova dělovka od modré končí pouze za brankou.
12:54
Grenc přišel o puk v nebezpečné blízkosti vlastní klece, čehož však hosté nedokázali využít.
12:03
Na ostřejší výměnu názorů to teď vypadalo mezi Savčenkem a Osipovem, avšak sudí oba kohouty rychle rozehnali.
11:42
Markelov pouze nahodil puk za bránu, kde se o něj nyní svádí tvrdý souboj.
11:23
Starčenko je velice aktivní, ale prozatím svými pokusy míří pouze do připraveného brankáře.
10:59
Rymarev zkusil štěstí střelou z úhlu, avšak na brankáře Sudnicina si nepřišel.
10:13
Domácím však radost z vedoucí branky nevydržela dlouho, neboť již o dvě a půl minuty později vyrovnává APALKOV. Asistence: Talbot, Kozun.
09:56
Kronwall ujel svému strážci, ale nedokázal vystřelit přesně.
09:02
Manuchov si vybruslil až do střelecké pozice, odkud však nezamířil přesně.
08:24
Před brankou se snažil tečovat Starčenko, ale puk vůbec netrefil.
08:12
Kronwall se elegantně zbavil dotírajícího protihráče a rozehrál.
07:50
Astana právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení v utkání! Po ose Bochenski, Dawes se kotouč dostal až k ST. PIERROVI, který jej posílá do sítě. Asistence: Dawes, Bochenski.
06:54
Talbota střela nebyla z nejpřesnějších a končí mimo.
06:23
Osipov to zkusil od modré, ale jeho střela končí pouze za brankou.
05:31
Jejich útočné choutky však po skvělém obranném zákroku Dallmana neměly dlouhého trvání.
05:23
Korškov vybojoval puk u mantinelu a hosté tak mohou i nadále útočit.
05:00
Rafikov se s ničím nerozpakoval a prudkou střelou nechal vyniknout Karlssona.
04:48
Pokus Starčenka byl sražen do ochranné sítě.
04:12
Koledov unikl protihráči, ale přesně nahrát již nedokázal.
03:54
A ani napodruhé nedokázal Dawes trefit prostor brány.
03:31
Dawes střelou od modré nezamířil přesně.
02:54
Hokejisté Astany vstoupili do zápasu aktivněji, ale to je tak prozatím vše. Stav zůstává prozatím bezbrankový.
02:23
Starčenko nerozehrál přesně a hrát mohou hosté.
01:52
Sudnicin toho sice mnoho neviděl, přesto dokázal zasáhnout.
01:42
Pašninova střela byla zablokována.
01:00
Semjonov nepřihrál přesně a je pískáno zakázané uvolnění.
00:35
Šalapov zkusil své štěstí střelou od modré, ale narazil pouze na připraveného brankáře.
00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Barker, Trjasunov, Lipin, Šalapov, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Rymarev, Kučin – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Grenc, V. Nikulin, Šin – Melichov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Krasotkin) – Koledov, Ljubuškin, Manuchov, Kronwall, Pašnin, Rafikov, D. Osipov – Loktionov, Čistov, Averin – Kontiola, Kozun, Talbot – Apalkov, E. Galimov, Mosaljov – Kadějkin, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Ovčinikov, Kuljov – Bersenjov, Judin.
Favoritem utkání jsou bezpochyby hokejisté Lokomotivu. Těm se vstup do nového ročníku vydařil a aktuálně jim patří osmé místo v 29. členné tabulce. K tomu jim dopomohl zisk 40 bodů.

Z opačné strany pelotonu k Jaroslavli vzhlíží tým Astany. Kazašský celek se s 26 body drží na 26. pozici, s čímž vedení Barysu nemůže být spokojeno.
Zdravím všechny příznivce nejkvalitnější hokejové ligy v Evropě, a sice KHL. Během sobotního dne pokračuje KHL dalšími zápasy a já vás svým komentářem provedu utkáním mezi celky Barys Astana a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.