Do zápasu nezasáhl nikdo z českých či slovenských hráčů.
Díky velmi dobře takticky zvládnuté třetí třetině vyhrávají tento dramatický duel, který nabídl tři branky, Helsinky. Domácí prohospodařili jednobrankové vedení. Rozhodující branku zaznamenal Masi Marjamäki.
59:53
Domácí hrají v šesti.
59:30
Posledních třicet sekund třetí periody.
59:12
Domácí od své branky zakládají akci, gólman míří na střídačku. Pak ale se ale Čeljabinsk dostal do postavení mimo hru.
59:00
Oddechový čas Traktoru.
58:44
Až nyní se domácí dostávají do útočného pásma, gólman Traktoru míří na střídačku.
58:00
Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a hostující celek kontroluje hru, drží ji daleko od své branky.
57:32
Čeljabinsk nyní nehraje vůbec aktivně, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Čas z jeho pohledu ubíhá velmi rychle.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Helsinky se dostaly do vedení, které je stále aktuální.
55:30
Domácí se dostávají do obtížné pozice, hosté se z ničeho nic ujali vedení a Traktor nyní nečeká vůbec nic snadného. Metr po metru budou muset získávat hrací plochu.
54:49
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak nyní to už neplatí, hosté jdou do vedení. Po krásné kombinaci se prosazuje střelou do odkryté branky MASI MAJARMÄKI, který měl velmi snadnou práci. Díky pohledné akci se Helsinky dostávají do vedení. Asistence: Mika Niemi, Sakari Salminen.
54:37
Závěr třetí třetiny se blíží, stav zápasu je stále nerozhodný.
53:02
Jokerit se při pokusu dostat se do útočného pásma provinil postavením mimo hru. Buly bude ve středním pásmu.
52:10
Helsinky hrají aktivněji, jejich problém je střelba. Respektive přesnost střelby výrazně pokulhává.
51:30
Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, rána od modré čára se však neujala.
50:01
Za vyrovnaného stavu a dramatického hokeje se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Oba celky mají k výhře momentálně stejně blízko či daleko.
49:24
39:26, taková je převaha domácích na střely na branku. Hostující gólman však své spoluhráče zatím drží ve hře.
48:10
Kirill Kolcov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ani on však nepřekonal Ryana Zapolského.
47:34
Třetí třetina nabízí stejně jako předchozí části rychlý hokej, který diváky rozhodně nenudí. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří však nemohou najít recept na brankáře.
46:58
Jokerit hraje v plném počtu.
46:40
Výborně oslabení sehrála hostující čtveřice, která se velmi obětavým způsobem hraničícím s jejími možnostmi dokázala ubránit.
45:54
Přesilovou hru nyní hrají domácí hokejisté. Maxim Jakuceňa měl před sebou odkrytou část branky, kotouč do ní ale poslat nedokázal.
44:58
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., nedovolené bránění).
44:37
Traktor oslabení zvládl, nyní už hrají domácí v plném počtu a okamžitě se pouští do útočení.
44:00
Domácí celek se zatím velmi dobře brání přesilové hře soupeře. Helsinky jsou sice v útočném pásmu, kde kombinují, ale do střelecké pozice se ne a ne dostat.
43:15
Rychlou akci zakončil střelou Peter Regin. Vasilij Děmčenko byl pozorný, s jeho pokusem si dokázal poradit.
43:00
Ryan Zapolski má kotouč za svou brankou, hosté tak musí rozehrávat právě od svého gólmana.
42:37
Přesilovou hru mají nyní k dispozici hostující hokejisté.
42:27
Helsinky momentálně hrají asi nejlépe z dosavadnímu průběhu zápasu.
40:40
Aktivněji zahájili třetí třetinu hráči domácího celku, ti se však nemohou dostat přes dobře postavenou obranu Jokeritu.
40:01
Atraktivní hokej nabídla i druhá třetina. Domácí celek pokračoval v aktivní hře, díky níž se také dočkal vyrovnání. Jsem moc zvědavý, s čím přijdou oba celky do třetí třetiny. Střelecky vedou domácí 26:16, jen to skóre tomu neodpovídá.
40:00
39:20
Posledních 40 sekund hry ve druhé třetině. Buly v útočném pásmu domácí celek prohrál.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry ve třetině a domácí útočí. Snaží se skórovat. Proti je pochopitelně obrana Jokeritu včele s gólmanem.
38:31
V poklidném tempu se druhé dějství dohrává, stav je stále nerozhodný.
38:00
Další minuta rychlého hokeje je pryč. Sakari Salminen nedokázal najít pasem před brankou stojícího spoluhráče. Zajímavá akce Helsinek končí nepřesností.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, dramatický hokej stále pokračuje. Oba celky vyznávají útočný hokej, což je jen a jen dobře. Z pohledu diváka. Trenéři tento názor pravděpodobně nemají.
36:12
Alexej Kručinin projel obranou soupeře velmi hladce, dostal se do jedinečné střelecké pozice, ale nepřekonal výborného gólmana finského celku.
35:52
Helsinky hrají v plném počtu, domácí komanda nevyužila početní výhodu.
35:39
Ryan Zapolski nyní výborně přečetl hru. Ke kotouči měl blíže než obránce před sebou. Proto po kotouči skočil a zamezil tak soupeři ve snaze skórovat.
35:00
Přesilovka domácích se dostává do své druhé poloviny, střelu jsme ještě neviděli a z hlediště se ozývá pískot.
34:24
Jokerit Helsinky se snaží hrát velmi aktivně oslabení, napadají útočící tým hned ve středním pásmu. Vypadá to, že tento styl hry nese úspěch.
34:00
Domácí celek má v závěru druhé třetiny k dispozici přesilovou hru. Zahájil jí aktivně, rychle se dostal do útočného pásma.
33:52
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sakari Salminen – 2 min., podražení).
Dmitrij Pestunov se dost vehementně dožadoval odpískání faulu na svou osobu. Sudí tento názor nesdílejí. Pravdou je, že atak ze strany obránce byl přinejmenším na hraně pravidel.
32:37
Další vyloženou gólovku si dokázali vypracovat domácí hokejisté. Ti ale situaci poněkud podcenili a nedokázali tak soupeře překonat. Poslední přihrávka už byla příliš okatá a obránci zblokovali kotouč.
31:21
Vyrovnávací branka dodala hře náboj, hraje se z obou stran daleko aktivněji. Prostě a jednoduše, tento hokej baví. Nyní měl domácí tým obrovskou šanci, ale brankář Helsinek ukázal svou kvalitu.
30:01
Dostáváme se za vyrovnaného stavu do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Aktivněji hrající domácí tým dokázal vyrovnat.
28:55
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Nyní už kotouč brankovou čáru přešel, je vyrovnáno. KIRILL KOLCOV dorazil do odkryté branky kotouč a stává se prvním úspěšným střelcem domácích. Asistence: Maxim Jakuceňa.
27:41
Domácí vyrovnávají. Alexej Kručinin našel lépe postaveného PAULA SZCUECHURU, který tvrdou střelou pod horní tyčku nedal brankáři šanci. Domácí se tak díky povedené ráně dočkali vyrovnávajícího gólu. Asistence: Alexej Kručinin. To platilo do doby, než záznam hry viděl videorozhodčí, který doporučil branku neuznat.
26:26
Charles Genoway se dostal do útočného pásma dříve než kotouč, což znamená, že se píská postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:59
Totéž platí i o fanoušcích, jejichž nervová soustava se alespoň na malý moment může vrátit do stavu obvyklého.
25:59
Následovat bude komerční přestávka, kterou hokejisté s ohledem na rychlost zápasu zcela jistě uvítají.
25:38
Alexandr Černikov vedl akci svého celku, dostal kotouč přes modrou čáru do útočného pásma. Ryan Zapolski však zasahovat nemusel, neboť střelecký pokus překazil obránce.
24:50
Jokerit Helsinky je v současné době horším týmem, ale gólman finského celku tento rozdíl zatím odmazává jak jen to jde. Ryan Zapolski hraje dnes velký zápas.
23:10
Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou i na začátku druhé třetiny. Hra se přelévá ze strany na stranu, převahu mají domácí hokejisté. Ti však nemohou najít recept na obranu soupeře.
22:10
Traktor zahájil druhou třetinu aktivněji, nyní se však nemůže dostat do zajímavé střelecké pozice. Povedlo se to až o nějakých dvacet sekund později. Ryan Zapolski pozorný.
21:01
Domácí Alexej Kručinin přihrával před branku s vědomím, že by tam mohl být spoluhráč. Jeho kolega tam však nebyl, neboť po předchozí kolizi upadl. Akce domácích tak končí dříve než pořádně začala.
20:15
Úvod druhé třetiny nabízí rychlý hokej, ani jeden celek nechce nyní udělat chybu. Igor Mirnov v klidu rozehrává akci za svou vlastní brankou.
20:01
Domácí celek byl v první třetině střelecky aktivnější, vyslal na branku soupeře. Ryan Zapolski všechno pochytal. Helsinky vystřelily desetkrát a jedna rána se ujala, proto vedou.
20:00
19:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první třetině, která zatím nabídla jednu jedinou branku.
18:43
Sledujeme poklidný konec první třetiny, domácí mají kotouč za svou brankou a pokouší se v samotném závěru periody něco vymyslet.
17:47
V závěru třetiny jdou hosté do vedení. JOEY HISTON využil dobré hry spoluhráče, dostal se ke kotouči a prosadil se střelou na vzdálenější tyč. Výbornou práci odvedl Tommi Huhtala. Asistence: Tommi Huhtala.
17:20
Alexej Kručinin se pokoušel před brankou tečovat pokus od modré čáry. Puk však svou holí trefit nedokázal.
16:20
Hra se nyní poněkud uklidnila, až to není zběsilé bruslení z jedné strany na druhou. Hra nyní dostává řád a sledujeme více kombinačního hokeje.
15:40
Marko Anttila vedl pokus o rychlý protiútok Helsinek. Akce však úspěšná nebyla, neboť se hosté dostali do postavení mimo hru.
15:11
Roope Talaja schoval střelu za obránce a domácí maskovaný muž dokázal na poslední chvíli zasáhnout. Buly před Vasilijem Děmčenkem.
14:40
Domácí brankář nyní špatně rozehrál, jeho zaváhání dokázali napravit obránci, který kotouč dostali z bezprostřední blízkosti branky.
13:30
Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění. Vhazování se bude provádět před brankářem Vasilijem Děmčenkem.
12:42
Charles Genoway vedl zajímavou akci finského celku, do zakončení se ale přes hůl obránce nedostal. Myšlenka dobrá, provedení o poznání horší.
12:17
Helsinky obrovský tlak soupeře přečkali. K dalším šancím nyní nedojde, neboť se traktor dostal do postavení mimo hru. Následovat bude komerční přestávka.
11:26
Čeljabinsk pokračuje v aktivní hře, hostující obrana není, kde je kotouč. Ten poletuje podél brankoviště ze strany na stranu. Slušný kolotoč, za takový by se nemuseli stydět ani na Matějské pouti.
11:00
Domácí fanoušci v Traktor Areně nyní mohli sledovat, jak obránce Alexandr Šinin nevyzrál na brankáře soupeře v obrovské šanci.
10:21
Nikita Žuldikov se vrací do hry, útoční přesilová hra zápasu branku nepřinesla. Nudné dvě minuty to ale rozhodně nebyly.
10:00
Tlak hostujícího celku se zvyšuje. Třetina se dostává do své druhé poloviny, stav je zatím stále bezbrankový.
09:26
Traktor poslal kotouč přes všechny čáry. Bránící se čtveřice jde střídat. Do hry přicházejí noví hráči i na straně Helsinek.
09:00
Útočník Pekka Jormakka se dostal do zakončení. Před brankou zůstal osamocený, nicméně kotouč mu nesedl podle představ.
08:46
Elitní přesilovková formace hostů se nyní usadila v útočném pásmu. Vasilij Děmčenko měl hodně práce, střela na jeho branku byla několikrát tečovaná. I tak dokázal brankář puk ukrýt do výstroje.
08:21
Nikita Žuldikov vyloučen na dvě minuty za podražení.
08:10
Miro Mäkinen vedl akci hostujícího celku. Ta však končí předčasně, neboť se Jokerit dostal do postavení mimo hru. Buly se bude konat ve středním pásmu.
07:40
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, hra rychle plyne. Momentálně mají pod kontrolou kotouč domácí. Alexej Petrov nedokázal puk poslat důrazněji na branku.
07:00
Sedm minut hry je pryč. Poměr střel na branku je 6:3 ve prospěch domácích. Ti jsou podstatně aktivnější. Střela je však velmi nepřesná.
06:27
Hra se nyní poněkud uklidnila, nicméně i tak mají domácí převahu. Arťom Peňkovskij se dostal do zakončení, po kterém se přerušuje. Následovat bude komerční přestávka.
05:44
Dění na ledové ploše momentálně kraluje domácí celek. Brankář Helsinek Ryan Zapolski si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže.
04:35
Čeljabinsk hraje podstatně aktivněji, i díky chybám protihráčů se dostává snadno do šancí, zatím však nedokázali domácí střelci překonat dobře chytajícího brankáře.
03:52
Ryan Zapolski vyjel za svou branku, odkud rozehrával kotouč. Našel však jen protihráče. Traktor se tak snadno dostal do pásma. Maxim Jakuceňa se dostal do zakončení, brankář však své zaváhání napravil.
02:36
Úvod zápasu nabízí atraktivní hokej, ani jeden celek nedává soupeři mnoho prostoru. Velmi dobře si na obou koncích hrací plochy počínají obránci.
01:32
Obránce Alexandr Šinin se dostal ke střele z horní hranice kruhu. Brankář Helsinek na střelu viděl, a tak kotouč kryl. Následně jeho spoluhráči prohráli v obranném pásmu buly, čehož využili domácí k několika střelám. Ryan Zapolski podržel své kolegy.
00:53
Ville Lajunen se dostal do zajímavé střelecké pozice. Rychlou akci hostů zakončil střelou do připraveného brankáře Vasilije Děmčenka. Ten znovu podržel svůj celek.
00:17
Velmi rychle po úvodním buly následují dvě zakázaná uvolnění domácího celku. Traktor si nevěděl rady s rozehrávkou, a tak se bude znovu vhazovat po levé ruce Vasilije Děmčenka.
00:01
Zápas za malý moment začne, nyní následují hymny Finska a Ruska.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, N. Bělov, Borodkin, A. Petrov, Šinin, Žuldikov, Děnisov – Šarov, Mirnov, Jakuceňa – Kručinin, Sevankajev, Szczechura – Černikov, Pestunov, J. Petrov – Peňkovskij, Šolochov, Zinovjev – Mošarov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Jaakola, Lajunen, Jalvanti, Jensen, Lauridsen, Rautanen – Keränen, Jormakka, Regin – Huhtala, O'Neill, Hishon – Niemi, Marjamäki, Salminen – Mäkinen, Wirtanen, Anttila – Talaja.

Rozhodčí: Ovčinikov, Baluska – Golovljov, Čermenšev.
Helsinky odehrály v dlouhodobé části tři zápasy. Poslední dva prohrály – v Novgorodu 1:3 a v Soči 2:3. Hned úvodní duel proti Spartaku Moskva vyhrály 2:1.
Čeljabinsk odehrál v základní hrací části hned pět zápasů. Třikrát vyhrál, dvakrát prohrál. Z toho jedna prohra a jedna výhra přišla po šedesáti minutách.
Dovolte mi, abych popřál co nejpříjemnější sportovní zážitek všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor Čeljabinsk a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.