Česká stopa v utkání

Pavel Francouz (TRK) 21 zák., 0 gólů, 100,0%
Statistiky: Střely: 71-42; Střely na bránu: 41-21; Vhazování: 28-30; Zablokované střely: 9-11; Hity: 9-12; Fauly: 2-6; Trestné minuty: 4-12.
Traktor v úvodní části využil zásluhou Dmitrije Pestunova a Jurije Petrova dvě přesilové hry a v pohodě dokráčel k pátému vítězství v řadě, ke kterému výrazně přispěl Pavel Francouz. Rodák z Plzně neinkasoval ani jednou a podruhé v letošní sezóně KHL udržel čisté konto. Metallurg byl po většinu zápasu horším týmem a jen zásluhou Andreje Karejeva si z Čeljabinsku neodvezl větší příděl. Konečný výsledek. Traktor Čeljabinsk 2 Metallurg Novokuzněck 0.
59:42
A ještě jedna šance Traktoru! Kirill Kolcov si z levého křídla krásně sjel mezi kruhy pro vhazování a bekhendem se snažil zamířit do levého horní rohu brány, těsně ji ovšem minul!
59:18
Paul Szczechura mohl v závěru utkání přidat ještě jeden gól, jenže z blízkosti brankáře Andreje Karejeva nepřekonal!
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:41
Pavel Francouz zastavil u své pravé tyče vyhozený puk Metallurgu a chtěl rozehrát, vzápětí si to ale rychle rozmyslel a puk na ledě přikryl lapačkou.
57:23
Ignat Zemčenko v levém rohu útočného pásma Traktoru narazil zezadu na mantinel Alexandra Pankova a za krosček byl naprosto správně vyloučen. Hosté dohrají zápas v oslabení.
57:07
Alexandr Šarov zůstal ležet v útočném pásmu na ledě a hra byla přerušena. Rozhodčí se ovšem nerozhodli vylučovat.
56:16
Alexej Kručinin se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale Andreje Karejeva překonat nedokázal! Nebýt brankáře, mohli si hosté z Čeljabinsku odvést pořádný náklad.
55:35
Kirill Lebeděv se pokusil vstřelit z pravého kruhu pro vhazování alespoň čestný úspěch hostů, jenže jeho střela zamířila pouze do hrudi bezchybného Pavla Francouze.
54:56
Skóre utkání zůstává po obrovské šance Traktoru neměnné a domácí hokejisté míří za pátým vítězstvím v řadě, zatímco Metallurg naopak dělí pět minut od sedmé porážky v řadě.
53:48
Alexandr Šarov pálil z mezikruží mimo a puk se od ochranného skla odrazil nad bránou před brankoviště, na jehož hranici se ocitl v obrovské šanci Alexandr Černikov, z blízkosti ale fantastického brankáře Andreje Karejeva propálit nedokázal! Hostující brankář Novokuzněcku předvedl úžasný reflex.
53:29
Andrej Taratuchin nevymýšlel nic složitého a těsně před modrou čárou napřáhl k táhlé střele zápěstím, která těsně nad ledem skončila v náruči Pavla Francouze, který šel včas do kolen.
52:03
Dnešní utkání sleduje 7300 diváků.
51:34
Traktor je v závěru zápasu aktivnějším týmem a Metallurg jako by se smířil s tím, že opět prohraje.
50:07
A další náznak šance Traktoru! Jeden z domácích hráčů se před bránou ocitl z ničeho nic ve skvělé příležitosti, jenže jeho následná střela z blízkosti pod tlakem zamířila vedle pravé tyče.
49:15
Alexandr Pankov nabral na pravém křídle dobrou rychlost a po nádherné stahovačce se dokázal obloukem protáhnout před bránu, kde byl tvrdě naražen na tyč Andrejem Pervyšinem. Po krosčeku hostujícího hráče se ovšem nevylučovalo.
49:00
Ze třetí třetiny je odehráno devět minut a Traktor Čeljabinsk na svém ledě stále potvrzuje roli favorita, když nad hosty z Novokuzněcku vede zásluhou dvou využitých přesilových her 2:0.
47:14
Traktor po nepřesné zpětné přihrávce kterou na útočné modré čáře nedokázal zachytit Danil Mamajev, propadl v obranném pásmu a jeden z hráčů Metallurgu se řítil do samostatného úniku, Pavel Francouz ale opět zůstal nepřekonán!
46:29
Andrej Pervyšin z pravého křídla nahodil puk na bránu Traktoru, jeho táhlou střelu ale v pohodě ukryl v lapačce Pavel Francouz a během přerušení hry si vybruslil ze své brány, aby protáhl nohy.
45:29
Paul Szczechura pěknou střelou z prostoru mezikruží pálil přesně k pravé tyči, Andrej Karejev ale předvedl další krásný zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
44:23
Vyloučený Arťom Penkovskij se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a domácí hrají opět v plném počtu. Pavel Francouz během přesilové hry neměl téměř žádnou práci a nadále drží čisté konto.
43:46
Andrej Pervyšin založil útok krátce za modrou obrannou čárou pěknou zadovkou a obloukem zamířil na střídačku, zatímco jeho spoluhráči poté úspěšně zavezli puk po levém křídle do útočného pásma.
43:33
Traktor skvěle brání a nyní se mu puk navíc podařilo podél střídaček vyhodit až k bráně Andreje Karejeva.
42:22
Arťom Peňkovskij dostal menší trest za držení a Pavel Francouz se bude muset mít nyní na pozoru. Novokuzněck si podruhé v zápase zahraje přesilovou hru.
41:36
Kirill Kolcov zkusil na modré čáře tvrdě vypálit po zpětné přihrávce z levého křídla, jeho následný prudký pokus s příklepem ale na bránu neprošel a byl sražen do pravého rohu ledové plochy.
40:11
Vstupujeme do třetí třetiny utkání mezi Traktorem a Metallurgem a pečlivě budeme sledovat českého brankáře Pavla Francouze, který je po 40 odehraných minutách blízko k udržení druhého čistého konta v letošní sezóně Kontinentální hokejové ligy.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 46-28; Střely na bránu: 29-13; Vhazování: 19-17; Zablokované střely: 7-7; Hity: 5-7; Fauly: 1-5; Trestné min.: 2-10.
Druhá třetina začne přibližně v 14:09.
V prostředním dějství se hra hodně otevřela a Metallurg začal vyrážet do nebezpečných protiútoku a přečíslení, jenže ani jednoho z nich nedokázal nic vytěžit. Nejblíže ke gólu byl po krásném průniku Nikita Jazkov, mezi betony bezchybného Pavla Francouze se mu puk ale do sítě propálit nepodařilo. Skóre po druhé třetině. Traktor Čeljabinsk 2 Metallurg Novokuzněck 0.
40:00
39:13
Danil Gubarev zkusil vypálit na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:56
Vyloučený Andrej Taratuchin je zpět na ledě a hostující Metallurg Novokuzněck hraje v závěru druhé třetiny opět v plném počtu.
36:48
Metallurg v oslabení zatím skvěle brání a daří se mu puk vyhazovat do obranného pásma Traktoru, jehož rozehrávka nyní hodně vázne a nemůže se usadit před bránou.
35:55
Andrej Taratuchin dostal dvě minuty poté, co v pravém rohu obranného pásma jasně podrazil zezadu Alexandra Černikova.
35:47
Traktor nahazoval vzápětí puk od modré čáry z levého křídla směrem na vzdálenější pravou tyč, kde ho v pohodě ukryl ve své lapačce připravený Andrej Karejev.
34:51
Alexej Kručinin se před bránou ocital v obrovské šanci a mířil do horního rohu brány, jenže Andrej Karejev vytáhl skvělý zákrok a puk zřejmě pravým ramenem vyrazil!
34:13
Andrej Karejev předvedl těžký zákrok proti střele z mezikruží a nedokázal puk udržet ve své výstroji, vzápětí mu ale pomohli spoluhráči, kteří volný kotouč uklidili do bezpečí!
33:18
Andrej Pervyšin usedl na trestnou lavici za sekání a Traktor si v dnešním zápase zahraje čtvrtou přesilovou hru, během které se může pokusit navýšit své dvoubrankové vedení.
33:07
A další rutinní zákrok plzeňského rodáka, který opět zasahoval proti nahození z levého křídla a znovu bez problému.
32:31
Pavel Francouz ukryl nahození Novokuzněcku po snadném zákroku ve své lapačce a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka, během níž si mohou oba týmy oddechnout.
31:37
Pavel Francouz během dosavadního průběhu zápasu neměl příliš mnoho práce, nyní ale vytáhl fantastický dvojitý zákrok! Nikita Jazkov si z levého křídla krásně sjel před bránu, kde se mu českého brankáře mezi betony propálit nepodařilo a jeho následná dorážka vzápětí skončila na jeho levém betonu.
30:59
Oba týmy skvěle brání a už několik minut čekáme na nějaký vzrušující moment, který by zaváněl gólem.
30:00
Alexandr Pankov pálil v levém kruhu pro vhazování po pěkné zadovce Arťoma Peňkovskiho, jeho následná střela zápěstím bez přípravy ale byla zablokována.
29:26
Kolmá přihrávka z pravého křídla v podání domácích hokejistů nic nepřinesla a Traktor si vzápětí musel dávat opět obrovský pozor na to, aby jeden z hráčů Metallurgu nevystartoval do úniku.
28:22
Paul Szczechura předvedl na levém křídle nádherný oblouk a poté hledal před bránou střílenou přihrávkou Maxima Jakuceňu, jeho spoluhráč na puk ale nedosáhl.
27:51
Traktor si musí dávat obrovský pozor na zadní vrátka, protože Metallurg během prostřední části několikrát vyrazil do nebezpečného protiútoku, ze kterého zatím ani jednou nic nevytěžil, co ovšem není, může být.
26:59
Alexandr Komaristyj si zpoza brány krásně vyjel do střelecké pozice a na levém křídle se pokusil vypálit zápěstím z otočky, jeho pokus z ostrého úhlu byl ale zablokován.
26:39
Novokuzněcku se na levé straně ledové plochy nepodařilo přesně rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. V druhé třetině je hra velice svižná, a pokud se nepletu, tak až nyní se v ní poprvé přerušovalo.
25:51
Novokuzněck vyrazil po pravém křídle do přečíslení 3 na 2, jenže následná střela z mezikruží byla nepřesná a puk zamířil do pravého rohu útočného pásma Metallurgu.
24:27
Nikita Jazkov na pravém křídle nabral velkou rychlost a po sjetí před bránu se pokusil o krásnou stahovačku, ta mu ovšem nevyšla a domácí mu puk na poslední chvíli vypíchli.
23:12
Metallurg poprvé v zápase výrazně zahrozil, když z levého křídla napřáhl z úhlu k nebezpečné střele a Pavel Francouz se musel u své pravé tyče pořádně ohánět, aby puk vyrazil mimo!
22:50
Danil Gubarev se sice ve středním pásmu nedokázal prosmýknout mezi dvěma protihráči, špičkou hole ale dokázal přihrát jednomu ze svých spoluhráčů a udržet puk pro Traktor.
21:45
V bráně Traktoru dnes nastoupil Pavel Francouz, ten byl ovšem během první třetiny prakticky neviditelný, když na něho šlo pouze pět střel a ani jedna z nich nebyla nikterak nebezpečná.
20:27
V Traktor Areně před pár okamžiky začala druhá třetina, do které domácího hokejisté po dvou využitých přesilových hrách vstupují s dvoubrankovým vedením.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 26-12; Střely na bránu: 19-5; Vhazování: 13-10; Zablokované střely: 2-0; Hity: 1-5; Fauly: 1-3; Trestné minuty: 2-6.
Druhá třetina začne přibližně v 13:24.
Traktor Čeljabinsk byl během úvodní třetiny jasně lepší a český brankář Pavel Francouz prakticky bez práce. Hosté se navíc dopustili tří faulů, z nichž dva byly potrestány. V poslední sekundě přesilové hry 5 na 3 otevřel skóre zápasu Dmitrij Pestunov, na jehož gól necelých pět minut před přestávkou navázal v početní výhodě z dorážky Jurij Petrov. Skóre po první třetině. Traktor Čeljabinsk 2 Metallurg Novokuzněck 0.
20:00
19:01
Maxim Jakuceňa hraje v dnešním zápase s velkou chutí a nyní to v pravém kruhu udělal báječně, když po nádherné stahovačce pálil zápěstím přesně do pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale proti jeho střele vytáhl spektakulární zákrok a puk ukryl po úžasném semaforu v lapačce! Neskutečný moment.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:23
Pavel Francouz šel reflexivně rychle na bok a hůl vystrčil s vyrážečkou do vzduchu, nakonec ale zasahovat nemusel a z prvního velkého náporu Metallurgu nic nebylo.
16:29
Arťom Borodkin zkusil v pravém kruhu pro vhazování vypálit přes obránce a jeho následná střela zápěstím zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
15:24
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Andrej Karejev pravým betonem skvěle vyrazil střelu Alexandra Pankova, který v blízkosti pravé tyče vypálil chytře mezi nohama svého spoluhráče Maxima Jakuceni, jenž clonil před bránou, proti následné dorážce JURIJE PETROVA už byl ale bezmocný. Traktor využívá druhou ze tří přesilových her a ujímá se vedení 2:0! Asistence: Maxim Jakuceňa a Alexandr Pankov.
14:32
A znovu Maxim Jakuceňa, který si dojel pro novou hůl a tentokrát z mezikruží pálil střelou zápěstím přesně ke vzdálenější levé tyči, Andrej Karejev ovšem ani tentokrát nebyl překonán, když puk pravým betonem skvěle vyrazil!
13:57
Maxim Jakuceňa nádherně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kde při střele zlomil hůl, a jeho následný pokus mířil přesně k pravé tyči, Andrej Karejev ale vytáhl senzační semafor a puk ukryl ve své lapačce!
13:35
Dmitrij Pestunov byl v pravém rohu útočného pásma faulován Fjodorem Poliščukem a Traktor má k dispozici třetí přesilovou hru. Hostující hráč usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění.
13:13
Traktor měl poskytnutou výhodu a Pavel Francouz okamžitě vystartoval na střídačku, aby podpořil zámek svého týmu!
13:07
Dmitrij Pestunov tak dlouho motal v pravém rohu útočného pásma hlavu jednomu z protihráčů, až si vykoledoval faul. Skvělá práce domácího útočníka.
12:27
Alexandr Šarov nabral na pravém křídle dobrou rychlost a z ostrého úhlu se pokusil zaskočit Andreje Karejeva střelou mířící pod horní tyč, brankář Novokuzněcku ji ale ukryl ve výstroji.
11:43
Vyloučený Vladimir Děnisov je zpět na ledě a Metallurg svou úvodní přesilovou hru v zápase nesehrál vůbec dobře, když se během ní nedostal ani k jedné střele. Traktor skvěle brání.
10:58
Novokuzněcku se po pravé straně v blízkosti střídaček nepodařilo proniknout do útočného pásma a jeho akci zastavilo postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo v neutrální zóně.
09:42
Vladimir Děnisov si pomohl v obranném pásmu faulem, když svého protihráče podržel. Metallurg si zahraje první přesilovou hru a má šanci konečně pořádně prověřit Pavla Francouze.
09:32
Mark Skutar zkusil z levého křídla a modré čáry nahodit puk směrem na bránu, jenže jeho následná střela zápěstím byla hned v zárodku zablokována.
08:50
Traktor Čeljabinsk si v úvodu utkání zahrál přesilovou hru 5 na 3, z níž dokázal vytěžit jeden gól a Metallurg se nyní snaží v plném počtu na inkasovaný gól odpovědět.
07:59
Konstantin Klimontov zkusil na pravém křídle tvrdě vypálit od modré čáry, Andrej Karejev měl ale dobrý výhled a jeho pokus ukryl ve svém náručí.
07:25
Jurij Petrov na levém křídle vypálil od mantinelu a jeho střela těsně nad ledem mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Andrej Karejev ale vytáhl skvělý zákrok a pomocí lapačky s levým betonem jeho pokus zastavil!
06:14
Jurij Petrov našel u levé tyče kolmou přihrávkou z vrcholu kruhu pro vhazování Paula Szczechuru, který se neukvapil se zakončením a nádhernou přihrávkou přes brankoviště přenesl hru doprava, kde si srovnal puk na hůl DMITRIJ PESTUNOV a z ostrého úhlu ho v poslední sekundě přesilové hry 5 na 3 poslal do odkryté brány. Asistence: Paul Szczechura a Jurij Petrov.
05:40
Alexandr Šarov se mezi dvěma protihráči krásně protáhl z levého kruhu pro vhazování před bránu a vzápětí byl zahákován Markem Skutarem. Domácí si zahrají přesilovou hru 5 na 3!
04:42
Traktor dobře rozpohyboval puk a z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jenže následná střela zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Andrej Karejev a hru přerušil.
04:15
Kirill Semjonov v obranném pásmu zatáhl za záchranou brzdu a jednoho z hráčů Traktoru, který vyrážel do protiútoku, na pravé straně obranného pásma podrazil.
04:00
Paul Szczechura si sjížděl před bránu, kde si žádal přihrávku, jeho spoluhráč mu ale zpoza branky nepřihrál a vzápětí v levém rohu útočného pásma o puk přišel.
03:00
Hokejisté hostujícího Metallurgu zatím s hráči Traktoru skvěle bruslí a nepouští je do žádné brankové příležitosti. Domácí mají co dělat, aby se jim vůbec podařilo přejít modrou čáru.
02:19
Traktor se pokusil proniknout do útočného po levé straně, jenže těsně před útočnou modrou čárou o puk přišel a opět se mu nepodařilo přesně rozehrát.
00:29
V Traktor Areně před pár okamžiky začal zápas mezi Čeljabinskem a Metallurgem Novokuzněck a hosté jsou překvapivě v úvodu utkání častěji na puku.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov, Kolcov, A. Petrov, Klimontov, Mamajev, Žuldikov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – J. Petrov, Černikov, Pankov – Pestunov, Peňkovskij, Afonasjevskij – Gubarev, Šarov, Zinovjev.

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Ljamkin, Pervyšin, Kuklev, Fatkullin, Viksna, Skutar, Michajlov, Arbuzov – Komaristyj, Solovjov, Zemčenko – Vicharev, Jazkov, K. Semjonov – R. Berdnikov, Poliščuk, Lebeděv – I. Musin, S. Butuzov, Taratuchin.

Rozhodčí: Viktor Birin, Jevgenij Gamalej. Čároví: Alexander Otmachov, Dmitry Golovjov.

Pavel Francouz (TRK) 8 zápasů, 1 shutout, 178 zákroků, 8 gólů, úspěšnost zákroků 95,7%

Metallurg Novokuzněck

Metallurg Novokuzněck prožívá velice špatné dny, když během posledních šesti zápasů ruské KHL šestkrát v řadě prohrál v normální hrací době a nezaznamenal ani bod. Hokejisté hostujícího týmu naposledy bodovali 13. října, kdy zvítězili na ledě Spartaku Moskva těsně 3:2. Do karet Metallurgu Novokuzněck nehraje ani fakt, že proti Čeljabinsku dvakrát v řadě prohrál.
Traktor Čeljabinsk

Traktor Čeljabinsk po výhře nad Avangardem Omsk vyhrál čtyři zápasy v řadě navzdory tomu, že v žádném ze čtyř utkání nedokázal vstřelit více než tři branky. Velkou zásluhu na skvělé formě Traktoru má Vasilij Děmčenko, který byl jako první brankář v historii Čeljabinsku nominován do ruského národního týmu, který se brzy představí na Euro Hockey Tour.
V neděli krátce po poledni se v Traktor Areně odehraje utkání, v němž se střetnou dva týmy hrající v naprosto odlišné formě. Čeljabinsk vyhrál čtyřikrát v řadě a úspěšně bojuje o účast v playoff, zatímco Metallurg Novokuzněck neustále tápe a již šest zápasů v Kontinentální hokejové lize čeká na vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.