Česká stopa v utkání

Dominik Furch (AVG) 26 zák., 3 góly
Vladimír Sobotka (AVG) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:24
Statistiky Střely: 45-54; Střely na bránu: 29-26; Vhazování: 25-30; Zablokované střely: 11-12; Hity: 12-9; Fauly: 3-3; Trestné minuty: 8-10.
Traktor Čeljabinsk sice po brance Jonase Ahnelöva z přesilové hry prohrával, jenže vzápětí dokázal sám dvě početní výhody využít a zásluhou Dmitrije Pestunova a Arťoma Borodkina otočil zápas na svou stranu. Český brankář Dominik Furch v závěru opustil svou bránu a střelou do prázdné klece udělal razítko za výhrou Traktoru Nikolaj Bělov, který jen pár okamžiků předtím zablokoval vpádu tvrdou střelu a zůstal ležet na hrací ploše. Domácí hráči zvítězili počtvrté v řadě a pokračují ve skvělé sérii. Konečný výsledek. Traktor Čeljabinsk 3 Avangard Omsk 1.
59:32
Útok Avangardu Omsk zastavilo postavení mimo hru a je jasné, že během závěrečných 28 sekund už se jim horko těžko podaří vstřelit v rychlém sledu dva góly.
59:21
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Paul Szczechura na levé straně obranného pásma vybojoval puk a poté poslal do úniku NIKOJALE BĚLOVA, který před pár okamžiky skončil na ledě po zablokování tvrdé střely a nyní ze středního pásma pokusem po ledě poslal kotouč do prázdné brány. V Traktor Areně je vymalováno! Asistence: Paul Szczechura.
59:11
Nikolaj Bělov obětavě zablokoval vleže prudkou střelu Avangardu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a zůstal ležet na ledě. Traktor se zuby nehty snaží ustrážit jednobrankové vedení a daří se mu to.
58:49
Derek Roy se v levém kruhu pro vhazování dokázal protáhnout mezi dvěma protihráči v momentě, kdy Dominik Furch vystartoval na střídačku, jeho následná střela z úhlu ale skončila v náruči výtečného Vasilije Děmčenka! Hosté si vzápětí vzali oddechový čas.
57:39
Fanoušci hlasitě tleskají poté, co se domácím hokejistům Traktoru podařilo puk podél střídaček vyhodit do obranného pásma Avangardu, který se nemůže usadit v útočné třetině.
56:31
Alexandr Pankov ve středním pásmu jasně podrazil zezadu rozjetého Ilju Zubova a Avangard Omsk si v závěru zápasu zahraje přesilovou hru. Ideální možnost vyrovnat.
55:13
Avangard má necelých pět minut na to, aby zápas poslal alespoň do prodloužení. Pro hosty s Dominikem Furchem v bráně a Vladimírem Sobotkou v útoku to musí být velice frustrující večer. Hosté byli po většinu zápasu střelecky aktivnější, jenže těsně před koncem stále prohrávají těsně 2:1.
54:19
Nikolaj Lemťugov se snažil mezi kruhy pro vhazování dostat do zakončení, jenže prudký kotouč nedokázal zpracovat a jeden z hráčů Traktoru ho zavezl za bránu, aby mohl rozehrát. Jediné, na co se vzápětí útočník Avangardu zmohl, bylo praštění holí o led.
52:58
Fanoušci Traktoru jsou pochopitelně s dosavadním průběhem zápasu spokojeni a zpíváním chorálů, které se hlasitě rozléhají Traktor Arenou, ženou svůj tým za výhrou.
51:30
Derek Roy si mezi kruhy pro vhazování najel na odražený volný puk a nikým neatakovaný mohl vyrovnat na 2:2, jenže jeho následná střela bez přípravy vůbec netrefila bránu a zamířila vedle levé tyče! To byla obrovská příležitost.
50:02
Arťom Borodkin v levém rohu obranného pásma Traktoru krásně dohrál čistým hitem Valentina Pjanova, který ztratil kontrolu nad pukem a domácím se pokusilo hrozící nebezpečí po sražené střele od modré čáry zažehnat.
49:09
Ilja Michejev šel u pravé tyče důrazně do zakončení, Vasilije Děmčenka ale nepřekonal a po přerušení hry se pustil do konverzace s jedním z rozhodčích.
48:02
Alexej Kručinin se v blízkosti pravé tyče ocitl ve slibné střelecké pozici a mohl navýšit jednobrankové vedení svého týmu, jeho následná střela ale na překonání rodáka z Prahy, který začínal s hokejem v sedmi letech, nestačila.
47:52
Dnešní utkání sleduje 7500 diváků.
46:04
Zápas v závěrečné části nabral velký náboj a ani jeden z týmů dnes nechce prohrát. Traktor Čeljabinsk byl dnes na rozdíl od svého soupeře efektivnější, když využil dvě přesilové hry a díky nim míří za vítězstvím.
45:21
Před bránou Dominika Furcha vznikl obrovský závar, o který se postaral po vybruslení zpoza brány v blízkosti pravé tyče nejprve Alexandr Pankov, mezi betony českého brankáře se mu ale puk zasunout nepodařilo! Z levého kruhu pro vhazování to vzápětí zkoušel Alexej Petrov, ani on ale na bývalého brankáře Slavie, která v současnosti bojuje o přežití, nevyzrál.
43:38
Ilja Zubov nabral na levém křídle rychlost a od modré čáry nahodil puk směrem na bránu, kde ho ve stoje v pohodě ukryl ve svém náručí připravený Vasilij Děmčenko. Za bránou Avangardu vzápětí opět vznikla menší šarvátka, tentokrát se po ní ale nevylučovalo.
42:10
Paul Szczechura v blízkosti levé tyče krásně zamíchal s pukem a zpoza brány poté zpětnou bekhendovou přihrávkou našel ARŤOMA BORODKINA, který na vzdálenější pravé tyči střelou bez přípravy zamířil nad levý beton přesouvajícího se Dominika Furcha. Traktor využívá v dnešním zápase druhou přesilovou hru a za stavu 2:1 míří za čtvrtým vítězstvím v řadě! Asistence: Paul Szczechura a Alexej Kručinin.
41:40
Alexandr Pěrežogin zabrzdil těsně před bránou a schválně osprchoval sněhem z ledu brankáře Vasilije Děmčenka, což mu okamžitě za bránou vyčinil Konstantin Klimontov.
41:40
41:02
Avangard Omsk byl v první i druhé třetině střelecky aktivnější, jenže ze své převahy dokázal vytěžit pouze jeden gól, stejně jako na domácí straně z menšího počtu střel Traktor Čeljabinsk.
40:08
Ilja Zubov vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a poté sám po pravé straně nahodil puk do útočného pásma, za kotoučem se ale nevydal žádný z jeho spoluhráčů a Traktor mohl v klidu rozehrát.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 32-37; Střely na bránu: 18-19; Vhazování: 13-24; Zablokované střely: 4-10; Hity: 10-7; Fauly: 2-2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 17:43.
Zatímco v první třetině ani na jedné straně skóre nepohnuly, v druhé části rozhodovaly právě přesilové hry, kterou nejprve v dresu Avangardu využil v úvodu druhé třetiny Jonas Ahnelöv a necelých šest minut před druhou přestávkou na opačné straně Dmitrij Pestunov, jenž skóroval po nádherné stahovačce. Zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Skóre po druhé třetině. Traktor Čeljabinsk 1 Avangard Omsk.
40:00
39:47
Nikolaj Lemťugov od modré čáry nahodil puk směrem na bránu a po snadném zákroku Vasilije Děmčenka se ve druhé třetině, během které jsme byli svědky dvou gólů, už zřejmě nic nestane.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:12
Dominik Furch vyrazil nahození Traktoru z pravého kruhu pro vhazování vyrážečkou mimo a poté byl nepříjemně atakován Semjonem Afonasjevskim, který ve velké rychlosti ztratil stabilitu. Hra byla kvůli posunuté bráně přerušena.
37:45
Ošetření nakonec nebylo potřeba. Denis Peršin se po pár sekundách zvedl sám na nohy a po svých odjel na střídačku. Útočník Avangardu dnes neprožívá vůbec dobrý zápas.
36:46
Denis Paršin zůstal v levém rohu útočného pásma ležet na ledě poté, co mu jeden z protihráčů nepříjemně přišlápl bruslí nohu. Hra byla přerušena, aby mohlo dojít ošetření.
35:59
Alexandr Pěrežogin předvedl v útočném pásmu nádherný oblouk a z pravého kruhu pro vhazování se pokusil bekhendem zamířit pod horní tyč, Vasilij Děmčenko byl ovšem na místě a po dobrém zákroku hru přerušil.
34:55
DMITRIJ PESTUNOV se v blízkosti pravé tyče nádhernou stahovačkou zbavil Nikity Nikitina a na hranici brankoviště poté puk nadvakrát propasíroval pod pravým betonem Dominika Furcha do brány. Dmitrij Pestunov v přesilové hře vstřelil svůj čtvrtý gól v letošní sezóny KHL a vyrovnal stav utkání na 1:1!
34:29
Denis Paršin se snažil na levém křídle v souboji s Danilem Gubarevem vybojovat puk, jenže svého protihráče zasáhl holí do obličeje.
33:29
Ilja Michejev se ihned po vhazování na pravém křídle útočného pásma pokusil vypálit z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho následná prudká střela zápěstím ale zamířila nad a skončila na ochranném skle.
33:19
Alexandr Pěrežogin se hnal v blízkosti levé tyče za nahozeným kotoučem, Vasilij Děmčenko byl ovšem pozorný a těsně před ním puk přikryl na ledě lapačkou.
32:40
Alexej Kručinin si z levého rohu útočného pásma krásně vybruslil obloukem před bránu, kde se snažil puk zasunout z blízkosti mezi betony Dominika Furcha, ten je ovšem včas sklapl a připsal si další fantastický zákrok!
32:08
Špatné střídání hostujícího Avangardu Omsk zůstalo nepotrestáno a Denis Paršin se před okamžiky vrátil zpět na ledovou plochu.
31:06
Domácí z pravého křídla nahodili puk před bránu, Jurij Petrov se ale do zakončení nedostal a Avangard Omsk vzápětí vyhodil kotouč až za bránu Vasilije Děmčenka, který se ujal rozehrávky.
30:16
Konstantin Klimontov si v pravém kruhu pro vhazování řekl o přihrávku a bez přípravy napřáhl k dělové ráně s příklepem, která proletěla těsně nad horní tyčí!
29:31
Hráčská lavice Avangardu Omsk špatně střídala a dostala trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odjel na trestnou lavici odpykat Denis Paršin.
28:20
Hráči Traktoru začali po inkasovaném gólu rychleji bruslit, přesto jsou ale u puků pozdě a dohánějí hru tvrdými a zároveň čistými hity. Z pohledu domácího týmu je to hodně fyzický hokej.
27:55
Ilja Zubov si srovnal puk na hůl ve středu útočného pásma a v blízkosti modré čáry se pokusil vypálit zápěstím, jeho následná táhlá střela ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
26:49
Fanoušci Čeljabinsku vědí, že jejich tým potřebuje povzbudit, a začali v hledišti hlasitě skandovat.
25:45
Ačkoliv před úvodním gólem zápasu Avangardu měl největší šanci utkání domácí Traktor, hosté se zcela po zásluze zasloužili vedení. Omsk byl po většinu právě probíhajícího zápasu aktivnější.
24:00
Vladimír Sobotka toho během první třetiny příliš mnoho nepředvedl a byl naopak vyloučen, hned v úvodu prostředního dějství ale založil v početní výhodě gólovou situaci a připsal si druhou asistenci na brance Jonase Ahnelöva.
22:13
Avangard právě vstřelil branku!
JONAS AHNELÖV si v levém kruhu pro vhazování najel na zpětnou přihrávku Maxima Pestuška zpoza brány a tvrdou střelou s příklepem bez přípravy zamířil v přesilové hře mezi betony Vasilije Děmčenka. Asistence: Maxim Pestuško a Vladimír Sobotka.
21:46
Jurij Petrov před pár okamžiky podrazil ve svém brankovišti Ilju Michejeva a za nedovolené bránění nakonec usedl na trestnou lavici.
21:46
Alexandr Kučerjavenko na pravém křídle nahodil puk z ostrého úhlu před bránu, kde hledal Ilju Michejeva, ten byl ale podražen a místo puku skončil v bráně on i s Vasilijem Děmčenkem.
20:12
V Traktor Areně právě začala prostřední část utkání a formace Vladimíra Sobotky se může pokusit prolomit bezbrankové skóre, na kterém má velkou zásluhu jeho krajan Dominik Furch.
20:01
Statistiky první třetiny: Střely: 16-20; Střely na bránu: 9-12; Vhazování: 7-10; Zablokované střely: 0-4; Hity: 3-2; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 16:51.
Oba týmy si během úvodní třetiny utkání zahrály přesilovou hru, ani jednomu z nich se ji ale nepodařilo využít, navzdory tomu, že Avangard strávil v útočném pásmu téměř celé dvě minuty. Největší šanci utkání měl na holi Ilja Zinovjev, který v osmé minutě střelou z pravého kruhu pro vhazování propálil Dominika Furcha mezi betony, český brankář ale dokázal puk vzápětí těsně před brankovou čárou zalehnout. Skóre po první třetině. Traktor Čeljabinsk 0 Avangard Omsk 0.
20:00
19:52
Danil Gubarev v obranném pásmu téměř zastavil a v samostatném závěru úvodní třetiny zápasu puk o mantinel, kde jsou střídačky, nahodil do útočného pásma.
19:16
Nikita Lisov na pravém křídle nedokázal dobruslit prudký kotouč, který zamířil na zakázané uvolnění, a po krátké konverzaci s jedním z rozhodčích odjel na střídačku.
19:00
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:29
Traktor strávil v obranném pásmu téměř celé dvě minuty, Vasilij Děmčenko ale nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci. Omsk se během početní převahy dostal pouze ke dvěma střelám.
17:07
Avangard prudce vypálil z pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, tam byl ovšem připravený Vasilij Děmčenko, který puk hrudí vyrazil do rohu ledové plochy.
16:52
Hráči Avangardu rozestavili v útočném pásmu svou přesilovkovou formaci, zatím se ovšem neprokombinovali k nějaké nebezpečné střele.
16:00
Avangard má s blížícím se závěrem první třetiny k dispozici první přesilovou hru a šanci prolomit bezbrankové skóre.
15:28
Dmitrij Pestunov za bránou Avangardu zbytečně atakoval jednoho z protihráčů zezadu krosčekem a zcela po zásluze si šel sednout na dvě minuty na trestnou lavici.
14:49
Dominik Furch si hravě poradil s nahozením Traktoru z pravého křídla a po ukrytí puku ve své výstroji hru přerušil. Avangard trošku přestal hrát a domácí se snaží hrozit po pravém křídle.
14:12
Danil Gubarev dostal na pravém křídle příliš mnoho prostoru a mohl se pokusit vypálit od mantinelu, jenže místo toho poslal puk podél hrazení za bránu a následná akce Traktoru nic nepřinesla.
13:19
Maxim Jakuceňa si na pravém křídle krásně vybruslil z kruhu ledové plochy do prostoru a na vrcholu kruhu pro vhazování se pokusil z otočky vypálit zápěstím, jeho pokus nebyl vůbec špatný, na přední tyči ho ovšem hráči Avangardu srazili za bránu.
11:59
Ilja Michejev spěchal na levém křídle za prudkým kotoučem, jenže blíže k němu měl jeden z hráčů Čeljabinsku, který vzápětí po oblouku za vlastní bránu v klidu rozehrál.
10:01
Vyloučený Vladimír Sobotka se vrátil zpět na ledovou plochu a Avangard Omsk v polovině první třetiny úspěšně přečkal první oslabení.
09:49
Před pár okamžiky faulovaný Alexej Kručinin byl zřejmě tím hráčem, který na levém křídle nebezpečně vypálil z úhlu a po zákroku Dominika Furcha hrudí se domácí dostali k dorážce, i s tou si ale rodák z Prahy dokázal poradit, když ji levým betonem vyrazil!
08:01
Vladimír Sobotka u střídaček nechtěl pustit do útočného pásma rozjetého Alexeje Kručinina, kterého přistrčil, a za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici.
07:33
Ilja Zinovjev v pravém kruhu pro vhazování krásně vypálil přes obránce mezi betony Dominika Furcha, kterému střela prošla mezi betony, a bývalý brankář měl vzápětí co dělat, aby puk vleže dokázal před brankovou čárou zastavit!
06:14
Alexandr Pankov se pokusil na pravém křídle založit ojedinělý útok domácího Čeljabinsku, jenže měl příliš velkou rychlost a jeho spoluhráči ho po brzkém přechodu modré čáry vystavili do postavení mimo hru.
05:02
Nikolaj Bělov dostal za vlastní bránou jednoho z protihráčů pod tlak a útok Avangardu Omsk vzápětí zastavila nepřesná zpětná přihrávka podél hrazení.
04:27
Čeljabinsku se vzápětí nepodařilo rozehrát po pravé straně a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra se vrátila zpět před Vasilije Děmčenka, který si nemůže ani na chvíli vydechnout a neustále musí být na pozoru.
04:03
Traktor vstoupil do utkání dobře a byl aktivnější, nyní si ale začínají vytvářet velkou převahu hráči Avangardu Omsk. Dokonale to dokumentovala střela Iljy Michejeva z levého křídla, která z ostrého úhlu zamířila do náruče Vasilije Děmčenka.
02:29
Derek Roy se s tím nepáral a po levé straně rychle zavezl puk do útočného pásma, kde se z vrcholu kruhu pro vhazování pokusil zamířit mezi betony Vasilije Děmčenka, ten byl ovšem připraven a jeho střelu zápěstím přes obránce ukryl ve svém náručí.
01:58
Konstantin Klimontov se na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus zápěstím byl ale zablokován.
00:41
Domácí hokejisté se po pravém křídle vydali do první útočné akce, Dominik Furch byl ale připravený a jejich nahození od mantinelu v pohodě vyrazil.
00:01
Polární medvěd, maskot domácího Traktoru, se postavil do středového kruhu, stejně jako hráči, oba realizační týmy a diváci v hledišti, aby společně vyslechli ruskou národní hymnu. Do začátku utkání mezi Čeljabinskem a Omskem zbývá pár okamžiků.
Traktor Arena je zahalena do tmy, tu ovšem alespoň částečně zmírnili diváci, kteří rozsvítili hlediště pomocí mobilních zařízení a vytvořili v domácím prostředí skvělou atmosféru, až vánoční, nebojím se říci.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov (C), Kolcov, A. Petrov, Klimontov, Mamajev – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – J. Petrov, Černikov, Pankov – Pestunov, Peňkovskij, Afonasjevskij – Gubarev, Šarov, Šolochov – Zinovjev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Gustafsson, Ahnelöv, J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, Lisov, Děrvuk – Sobotka, Pestuško, Pjanov – Paršin, Lemťugov, Zubov – Kučerjavenko, Roy, Pěrežogin – I. Michejev, Juňkov, Fiščenko.

Rozhodčí: Daniel Konc, Maxim Sidorenko. Čároví: Alexander Sirotkin, Eduard Metalnikov.

Avangard Omsk

Zatímco v sestavě domácího Traktoru dnes nezačne ani jeden ze dvou českých zástupců, v bráně Avangardu Omsk budeme sledovat od začátku Dominika Furcha, který má v úvodu sezóny velmi slušná čísla. Český brankář, jenž začínal s hokejem v sedmi letech v pražské Kobře, letos zasáhl do 25 zápasů a má úspěšnost zákroků 93,2%. V útoku se představí český útočník Vladimír Sobotka, který během letošní sezóny zaznamenal v dresu Avangardu sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence.
Traktor Čeljabinsk

Traktor Čelajbinsk bude chtít proti Avangardu Omsk prodloužil sérii tří výher v řadě. V bráně domácího celku se představí brankář Vasilij Děmčenko, kterému bude krýt záda Pavel Francouz. Zatímco český brankář je připraven alespoň na střídačce, do dnešního zápasu určitě nezasáhne jeho krajan a útočník Michal Birner. Litoměřický rodák během letošní sezóny přihrál na jeden gól a v tabulce pravdy má čtyři minusové body.
Čeljabinsk vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů a do střetnutí proti Avangardu Omsk bude vstupovat se sérií tří výher v řadě. Zatímco domácím hokejistům Traktoru se daří, hosté z Omsku mají co zlepšovat, když vyhráli pouze dva z posledních šesti zápasů, přesto jim ale ve východní konferenci patří druhé místo. Traktor je ve stejné konferenci aktuálně šestý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.