Traktor vyhrál tento zápas poměrem 3:0. Pomohla mu k tomu velmi dobře takticky zvládnutá druhá a třetí třetina. Dinamo se snažilo, ale domácího brankáře překonat nedokázalo.
Česká stopa v zápase
Jakub Sedláček (RIG) 27 střel, 24 zákroků.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině. Nyní to také ohlásil hlasatel.
58:40
Jakub Sedláček kryje další střelecký pokus domácích. Hledištěm obíhá mexická vlna. Diváci slaví výhru svého oblíbeného týmu.
57:40
V poklidném tempu se zápas dohrává. Oba týmy vědí, že je již rozhodnuto. Domácí jsou aktivnější, ale hostující celek se zatím dokáže bránit.
57:00
Probíhají poslední tři minuty zápasu, domácí stále vedou o tři branky. Vasilij Děmčenko zatím pochytal všech 21 střel Rigy a vypadá to, že bude mít čisté konto.
56:25
Alexej Kručinin jel hodně pomalu. Položil si brankáře na led a pokoušel se prorvat kotouč za brankovou čáru u tyčky. To se mu nepodařilo, neboť tam měl Jakub Sedláček beton.
56:25
Po faulu Patricka Mullena je nařízeno trestné střílení.
55:35
Do kotouče se golfovým úderem opřel od modré čáry Igor Mirnov. Jeho rána rozduněla mantinel za brankou Jakuba Sedláčka. Ten zasahovat nemuslel, puk mířil vysoko nad branku.
54:41
Něco málo přes pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence, kteří míří za výhrou v tomto zápase. Nyní sledujeme hokej ze strany na stranu. Vážnější šance ale neregistrujeme.
53:23
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté přidali velmi rychle po sobě dvě branky. Díky tomu se hra Traktoru uklidnila. Hosté to nyní nemají vůbec snadné. Navíc se jim nedaří přechod přes střední pásmo.
51:01
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Po krásné individuální akci se prosazuje domácí MAXIM JAKUCEŇA. Nechybělo mnoho a jeho střelu kryl český brankář ve službách Rigy. Nestalo se tak, a proto vedou domácí již 3:0. Asistence: Kirill Kolcov.
50:22
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., hákování).
49:45
MAXIM JAKUCEŇA dostal výbornou přihrávku od spoluhráče. Kotouč si nejprve srovnal na holi, a pak se prosadil technickou střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Paul Szczechura.
48:15
Pomalu ale jistě se blíží polovina třetí třetiny. Hostující celek zatím marně hledá recept na obranu domácího týmu. Pokud se už povede Rize dostat před branku, nepřekoná výborného Vasilije Děmčenka.
46:30
Čas rychle plyne, ani jeden celek nyní nechce udělat chybu. Sledujeme hodně takticky vedenou bitvu. Žádný hurá hokej ani jedna strana nepraktikuje.
44:20
První formace domácích se pokouší se probojovat do útočného pásma. Nyní ovšem měla nečekané problémy v neutrální třetině. Následně vyhodilo Dinamo na zakázané uvolnění.
43:14
Tim Sestito hlídkoval před brankou, kotouč se k němu ale nedostal. Následně hru přerušil zákrok domácího brankáře. Na hře Dinama je viditelná snaha o vyrovnání, ale zatím defenziva traktoru hraje skvěle.
Vasilij Děmčenko toho mnoho neviděl, kotouč se pohyboval v jeho brankovišti. Následně ho zahlédl, a tak puk odehrál holí pryč z bezprostřední blízkosti.
41:20
Opět sledujeme atraktivní hru, kterou oba celky předváděli i v první a druhé třetině. Domácí momentálně vedou o jeden gól. Hostující celek se snaží o vyrovnání.
41:03
Jakub Sedláček pro jistotu podržel kotouč. Domácí hokejista byl před brankou hodně aktivní, a tak maskovaný muž uklidnil hru.
40:45
Kotouč vylétl z hrací plochy, následovat bude buly v útočném pásmu domácího celku.
40:01
40:00
39:30
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, která přinesla zatím jedinou branku v zápasu. Domácí vedou díky ráně Bělova.
38:30
Hra je nyní přerušena. Do konce druhé třetiny zbývá minutu a půl. Domácí hokejisté jsou aktivnější, díky důrazu před brankou se také dostali do jednobrankového vedení.
37:46
I po vstřelené brance je Traktor Čeljabinsk podstatně aktivnějším týmem. Dinamo Riga se musí bránit. Nyní si už obránci dávají podstatně větší pozor v předbrankovém prostoru.
36:55
Gól v přesilovce a domácí Traktor vede. Igor Mirnov našel před brankou postaveného NIKOLAJE BĚLOVA, který neměl mnoho prostoru pro zakončení. Jeho střela však prolétla českému brankáři pod rukou a kotouč se dostal do branky. Domácí vedou. Asistence: Igor Mirnov, Maxim Jakuceňa.
36:04
Domácí mají na ledě elitní přesilovkovou formaci. Hrají velmi dobře, ale nedaří se jim dostat se do vyložené šance. Na druhou stranu ale hosté poctivě brání.
35:27
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patrick Mullen – 2 min., krosček).
35:00
Opticky mají více ze hry domácí, ale nedaří se jim tuto převahu přetavit ve vedoucí branku. Jakub Sedláček a obránci před ním dnes odvádějí práci na vysoké úrovni.
33:49
Druhá třetina se dostává do své závěrečné fáze. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu. Sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Vyložené šance jsme pěkně dlouhou dobu neviděli.
33:02
Jakub Sedláček nyní kryje velkou šanci domácích. Arťom Peňkovskij se dostal do zakončení, český brankář byl ale pozorný a neinkasoval.
32:00
Hokej je ve druhé třetině opravdu vyrovnaný. To potvrzuje i statistika střelby. Ani jeden celek nevyčnívá. 5:5, tak vypadá ona statistika.
30:01
Polovina druhé třetiny i zápasu je pryč. Sledujeme velmi rychlý hokej, který ovšem nenabízí mnoho vyložených gólových šancí. Diváci se ale vůbec nenudí, neboť osobních soubojů a soubojů o kotouč je k vidění velké množství.
29:27
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny druhé třetiny. Hokej sledujeme stále ve vysokém tempu, ovšem branky ne a ne se dočkat.
28:30
Jakub Sedláček kryje kotouč, následovat bude přerušení hry a buly před jeho brankou. Ještě předtím ale komerční přestávka a úprava ledové plochy.
28:10
Jakub Sedláček měl snadný zákrok, obránci mu dokonale pomohli. Pro změnu nyní domácí svou akci překombinovali. Až do prázdné branky chtěli zakončovat. Maxim Jakuceňa na skákavý kotouč nedosáhl.
27:36
Jurij Petrov od vlastní branky rozehrával akci, v niž nemohl pro postavení mimo hru nikdo z jeho spoluhráčů pokračovat.
27:00
Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč. Tempo hry neopadá, naopak v některých pasážích hráči možná ještě přidávají. Divá se na hru moc pěkně.
26:19
Traktor se ubránil, vyloučený Alexandr Šarov naskakuje na hrací plochu. Pokračuje hra pět na pět.
26:00
Posledních dvacet sekund přesilové hry Dinama. Riga nehraje početní výhodu špatně, ale znovu chce kombinovat až do prázdné branky. Jednu šanci nyní skvěle překazil Vasilij Děmčenko.
25:25
Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, do zakončení se dostat zatím nemůže. Vasilij Děmčenko nemá mnoho práce. Střely blokují obránci.
24:19
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šarov – 2 min., nedovolené bránění).
23:57
Rychlý hokej pokračuje dál. Ani jeden celek nyní nechce chybovat. Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou. Ta ovšem mnoho gólových šancí nenabízí.
23:00
Při hře čtyři na čtyři sledujeme velmi vyrovnaný hokej, který se musí divákům líbit. Žádnou velkou šanci jsme zatím neviděli.
22:36
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Děnisov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., hrubost).
22:36
21:20
Atraktivní hokejový duel pokračuje druhou třetinou. Sledujeme znovu velmi rychlý hokej. V mnoha případech je rychlost na úkor přesnosti.
20:01
Úvodní třetina branku nepřinesla, o zajímavé momenty ale nouze nebyla. Střelecky je aktivnější Čeljabink, který vede v tomto ohledu 13:3. Jakub Sedláček v brance Rigy chytá velmi dobře.
20:00
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině. Gólové šance jsou nedostatkovým zbožím. O kotouč se bojuje zejména na polovině hrací plochy a ani jeden celek nechce chybovat.
16:30
Sledujeme velmi rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Brankáři mnoho práce nemají, neboť obránci svou roli plní velmi dobře.
14:34
Alexandr Černikov hledal před brankou zaparkovaného Dmitrije Pestunova. Druhý jmenovaný byl na poslední chvíli obsazený protihráčem, a tak nemohl vystřelit.
14:00
Riga je nyní aktivnější, ale znovu se vlastní chybou – nepřesnou rozehrávkou připravila o útočné pásmo. Domácím tento fakt velmi usnadňuje práci.
12:46
Do zajímavé pozice se dostala hostující družina. Edgars Kulda se probojoval až před branku, ale zakončit se mu přesně už nepodařilo. Výborně se vrátil obránce Alexandr Šinin.
11:10
Maxim Jakuceňa se pokoušel dobruslit nepříliš přesný pas od spoluhráče. To se mu nepodařilo, a tak se směr hry přesouvá. Pjotr Sčastlivyj ztratil kotouč při prvním kontaktu s protihráčem.
10:01
Atraktivní hra nás dostává do druhé poloviny první třetiny. Branku jsme zatím sice neviděli, ale sledujeme velmi zajímavé utkání. Střelecky je aktivnější Traktor, v tomto ohledu vede 9:1. Jakub Sedláček podívá velmi dobrý výkon v brance hostů.
09:26
Lauris Darzinš zakládal útočnou akci Dinama. Neměl komu přihrát, a tak postupoval s kotoučem na holi sám. Ve středním pásmu jej nahodil na branku Traktoru a šel střídat.
08:18
Po komerční přestávka hra znovu pokračuje. Hostující celek se jednak často brání, ale hlavně dokáže přesněji přejít střední pásmo. Domácí obrana napadá ihned po ztrátě kotouče. Na tento styl hry nebylo evidentně mužstvo Rigy připravené.
07:46
Ani jeden celek nechce udělat chybu, díky níž by se soupeř dostal do výhodné střelecké pozice. Optickou i střeleckou převahu mají domácí hokejisté. Traktoru se start do zápasu povedl.
06:30
Nyní se mohli domácí dostat do vedení. Jejich první formace akci vykombinovala tak, že mohl Igor Mirnov zakončovat do prázdné branky. Jakub Sedláček by to nestihl k druhé tyčce. Výborně zapracoval obránce.
05:52
Sledujeme velmi rychlý hokej, který nabízí mnoho osobních soubojů a potyček. Šancí však mnoho není, a tak brankáři mnoho práce nemají.
03:52
Znovu se skvěle vyznamenal Jakub Sedláček. Igor Mirnov se pokoušel dorazit do branky volný kotouč. Maskovaný muž se k němu však dostal jako první a bylo po šanci.
03:28
Jakub Sedláček nyní musel zasahovat po střele Nikolaje Bělova. Ten dostal ideální přihrávku mezi kruhy. Jeho rána však nepatří mezi nejpovedenější. Český brankář ve službách Dinama dokázal zakročit.
02:41
Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Mnoho gólových šancí jsme neviděli, nudný zápas to zatím rozhodně není. Hraje se ze strany na stranu.
01:00
Paul Szczechura byl na malý moment volný mezi kruhy, směřovala na něj přihrávka. Beci Rigy dokázali akci zastavit dříve než došlo k ohrožení branky Jakuba Sedláčka.
00:10
Igor Mirnov vedl první útočný pokus domácích hokejistů. Sám se ke střele nedostal, podobně jako jeho kolegové. Hostující obránci si dokázali poradit s prvním útokem. Jakub Sedláček zasahovat nemusel.
00:01
Sledujeme slavnostní nástup, následovat budou hymny.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Kolcov, N. Bělov, Borodkin, Děnisov, Šinin, Žuldikov, A. Petrov – Šarov, Mirnov, Jakuceňa – Kručinin, Sevankajev, Szczechura – Černikov, Pestunov, J. Petrov – Peňkovskij, Afonasjevskij, Kislyj.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Mullen, Jerofejevs, Cibulskis, K. Redlihs, Freibergs, Pujacs, Zile – Razgals, M. Redlihs, Shugg – Sčastlivyj, Sestito, Darzinš – Indrašis, Gillies, Pavlovs – Meija, Bičevskis, E. Kulda – Saulietis.

Rozhodčí: Mikhail Buturlin, Peter Gebei – Alexander Otmakhov, Alexander Sysuyev.
Čeljabinsk prohrál s CSKA Moskva, Jugrou a Helsinkami. Vyhrál nad Čerepovcem a v prodloužení porazil Jekatěrinburk.
Riga odehrála posledních pět zápasů na ledě soupeřů. Nestačila na Soči, Nižnij Novgorod, Spartak Moskva a Magnitogorsk. Porazila v prodloužení Ufu.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor ČeljabinskDinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.