Buly: 45-23
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (SEV) – 75,86% úspěšnost zákroků (22/29)
Michal Birner (CLJ) – 0+0
Zápas tak končí vysokým výsedkem 2:7. A to hlavně díky třetí části zápasu, který vyhrál Traktor 5:1. Nejčistější svědomí nebude mít ani Jakub Kovář, který nepředvedl velmi jistý výkon. S konstatováním, že Traktor vyloupil Ice Palace se s vám loučím a přeji hezký zbytek víkendu.
58:49
Čeljabinsk se tak dnes bude radovat z vysoké výhry. Domácí naopak budou chtít hodně rychle zapomenout...
58:04
Čeljabinsk právě vstřelil branku!

Domácí jsou zralý na ručník. Především pak český gólman, který dnes předvádí opravdu špatný výkon. Znova inkasoval ze střely, která nebyla až tak nebezpečná. KIRILL KOLCOV si tka připisuje dosti jednoduchý gól. Asistence: Jakučena Maxim
57:12

Jakub Kovář nemá svůj den. Stejně jako jeho spoluhráči, kteří znova pokazili rozehrávku a nechali tak YURYHO PETROVA skórovat schovanou bekhendovou střelou za obráncem. Asistence: Černikov Alexander
56:32
Zápas se již spíše dohrává. O výsledku je již rozhodnuto.
55:19

Nedáš, dostaneš! Tak to nyní zafungovalo naprosto přesně! MAXIM JAKUCEŇA se dostal do úniku, který přesnou střelou proměnil. Troufám si říci, že dnes je již hotovo. Asistence: Szczechura Paul
54:49
Obrovský závar před Děmčenkem nekončí gólem! Tohle může domácí mrzet!
54:19
Za to útok Severstalu, to je něco jiného. Domácí se znova ocitli v ofsajdu, ačkoliv v těsném.
53:57
Další přesilová hra pro domácí tým! Ten však musí znova začínat od Kováře. Obrana Traktoru funguje skvěle!
53:14
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., sekání).
53:06
Hra získala naprosto jiný náboj. Oba týmy bojují, přihrávky se zrychlily a i na tvrdosti to jde vidět. Te%d to odnesl Klimontov, kterého čistě sestřelil Mons.
52:25
Čerepovec pokračuje ve zvýšené aktivitě. Ježova střela však Děmčenka nepřekvapila.
51:35
Naopak na druhé straně byl znova v permanenci Kovář, který si však se záludnou střelou ze střední vzdálenosti poradil.
50:58
Čerepovec gól nakopl a drží se v útočném pásmu. Žádná akce ale nepřichází.
50:27
Gól ještě posvětil rozhodčí u videa a může se pokračovat. Domácí mají na srovnání deset minut. Začíná se zakázaným uvolněním hostů.
50:09
Čerepovec právě vstřelil branku!

Čerepovec se dočkal, jmenovitě ADAM MASUHR, který se opřel u modré do puku a dělovou ránou prostřelil hostujícího gólmana. Konec utkání bude možná ještě velmi zajímavý! Asistence: Šefer Andrej
49:33
Severstal se snaží vykřesat naději a zmáčkl svého soupeře v jeho obranném pásmu!
48:29
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
48:21
Po ofsajdu domácích následuje komerční přestávka.
47:21

Pravděpodobně máme hotovo. ALEXEJ KRUČINIJ byl ve správný čas na správném místě a neměl nejmenší problém při dorážení střely Šarova. Tohle už pro domácí začíná být kritické. Asistence: Šarov Alexander, Jakuceňa Maxim
47:00
Vovčenko se dostával do úniku, ale v poslední chvíli ho skvělým obranným zákrokem o kotouč připravil Gluchov.
46:21
45:57
Další hrubá nepřesnost v rozehrávce, ze které byl málem gól v oslabení. Nakonec se však stav neměnil. Kovář byl úspěšný.
45:40
Tomu je však po nepřesné přihrávce konec. Hosté se osvobodili a Severstal musí znova začít o Kováře.
45:15
Domácí cítí, že to může být jedna z posledních šancí, jak se dostat zpátky do zápasu. Svého soupeře momentálně doslova ždímají.
44:21
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marcel Šolochov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
44:21
Šolochov se dostával před Kováře, ale přehnal to s rychlostí a skončil v českém brankáři. Za svůj prohřešek si odsedí zbytečné dvě minuty.
43:57
Domácí však nehází flintu do žita a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Děmčenko je však dnes výborný.
43:09

A to se krátce po skončení přesilové hry daří! K odraženému puku se dostal ALEXEJ KRUČININ, který nikým nebráněný nedal Kovářovi sebemenší šanci! Asisence: Szczechura Paul
43:00
Hosté sevřeli soupeře a snaží se o navýšení skóre!
41:38
Ke střele se dokonce dostali domácí. Děmčenko ji však pokryl a Traktor má poslední minutu k využití přesilové hry.
41:34
Traktoru se stále nedaří udržet se v útočném pásmu. Jejich přesilová hra se tak pomalu končí bez nějakého efektu.
40:07
Začala nám třetí třetina a pokračuje přesilová hra hostů. Ta však začíná ofsajdem.
40:01
Střely ve druhé třetině: 7-8
Střely celkem: 17-19
Po druhé třetině vede Traktor Čeljabinsk, který se ujal vedení díky Šarovi, který v 26. minutě překvapil Kováře. Dnešní zápas nenabízí žádnou extra podívanou. Jde vidět, že je teprve začátek sezóny a oba týmy se spíše hledají. Opticky má ze hry více Traktor, ale Severstal rozhodně nebude chtít doma prohrát. Nechme se překvapit tím, co přinese poslední třetina.
40:00
39:53
Už to vypadalo, že se žádného vzrušení nedočkáme. Pak však přišel se střelou Szczechura a pořádně vystrašil Kováře.
39:35
Hosté však musí začínat od Děmčenka. Domácím se podařilo vyhodit.
39:07
Před koncem třetiny dostávají hosté možnost k zvýšení jejich náskoku. Kagarlickij neuhlídal svou hůl a zasáhl protihráče do brady.
39:03
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Kagarlickij – 2 +2 min., vysoká hůl).
38:40
Následný pokus Čerepovce o útok končí znova ofsajdem. Přechod do útoku se domácím vůbec nedaří.
38:22
Hosté se dostávali do zajímavého protiútoku, který skončil střelou Petrova. S ní si ale Kovář dokázal poradit.
37:32
A Monsovi se povedlo to samé. Další vhazování...
37:23
Mirnov pouze potvrdil má slova a zasloužil se o ofsajd.
37:05
Hra se poněkud uklidnila a je spíše plná nepřesností, které na její atraktivitě rozhodně nepřidávají. Doufejme, že ve třetí třetině nás čeká lepší podívaná.
36:37
Pestunov vystihl špatnou rozehrávku, ale ani jeho přihrávka do prostoru mezikruží nebyla o moc lepší.
36:03
Truňov se odhodlal ke střele spíše ze zmaru, než že by čekal, že může skórovat. Je z toho alespoň vhazování před Děmčenkem.
35:16
Střela od modré byla zblokována a tato přesilová hra zůstane nevyužita.
34:25
Čerepovci se zatím přesilovka hrubě nedaří. Nezbývá už ani minuta a stále se nedostali do útočné třetiny.
33:59
Neřekl bych, že Klimontov chtěl protihráče podrazit, ale spíše se mu jeho hůl přimotala do jeho bruslí. Tak či onak získávají domácí zajímavou možnost k vyrovnání. Musejí však začínat od Kováře.
33:24
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., podražení).
33:08
Trubačjov to vzal na sebe a prošel po individuální akci až do útočné třetiny. Tam mu však při pokuse o střelu sjel kotouč z hokejky a bylo po útoku.
32:36
Nezáživnou část hry přerušuje Jakub Kovář, jenž přikryl kotouč, který projížděl podél jeho brány. Následuje komerční přestávka.
31:37
Severstal vystihl špatnou rozehrávku soupeře a hnal se do přečíslení, jeho snažení však zmařila nepřesná přihrávka.
31:17
Tak nakonec český legionář Birner, který získal puk pro svůj tým a uklidnil hru.
30:40
Hosté čekali s pukem za vlastní bránou a s rozehrávkou nikam nespěchali. Nyní následuje pasáž soubojů o puk ve středu hřiště. Kdo bude úspěšnější?
29:53
Na druhé straně se k zákroku dostal i Děmčenko a pro jistotu podržel kotouč.
29:37
Hosté kompletně rozebrali obranu domácích, ale ke vstřelení gólů to nevedlo. A to i přes to, že Kručinin byl tomu velmi blízko. Kovář zachránil svůj tým několika dobrými zákroky.
28:40
Ti s ním však nenaložili vůbec dobře a odevzdali jej soupeři. Po teči Černova nakonec skončil puk v hledišti a tato pasáž hry, která byla plná nepřesností končí vhazováním uprostřed hřiště.
27:58
To však vyhráli hráči Čeljabinsku a vydávají se do útoku. Vznikla z toho skrumáž u mantinelu, po které se odrazil puk k domácím.
27:17
Berdnikov vyzkoušel pozornost Děmčenka, ale ten s přehledem ukryl kotouč ve své výstroji. Bude z toho alespoň vhazování před hostující svatyní.
26:32
Hosté jsou při chuti a stále útočí. Tentokrát však Kovář předvedl své schopnosti a poradil si se střelou od modré.
25:30
Domácí jsou trochu opaření. Po úspěšné obraně oslabení inkasovali trochu zbytečný gól
25:21

Co se nepovedlo v přesilové hře, to se povedlo hned poté. Jakub Kovář tady asi nebude mít úplně čisté svědomí. ALEXANDER ŠAROV vypálil z pravé strany hřiště a nachytal českého brankáře na švestkách. Asistence: Gluchov Nikolai, Mirnov Igor
24:50
Až teď se podařilo hostům dostat domácí pod tlak, ale střela od modré Kováře ohrozit nemohla.
24:24
Traktoru se však nedaří přechod do útočného pásma. Hostům zbývá necelá minuta.
23:45
Hosté znova prohráli buly. Proto musí zakládat útok až od svého brankáře.
23:10
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Roman Berdnikov – 2 min.).
23:07
Čerepovec znova vyhrál buly, ale znova se mu nepodařilo udržet se v útočném pásmu. Hosté na tom však nejsou o moc lépe a i jejich pokus skončil neúspěšně.
22:14
Pokud dnes v něčem domácí excelují, tak jsou to buly. Co jim to je ale platné, když jejich souhra nefunguje? Další nepřesná přihrávka, které vyústila v zakázané uvolnění.
21:54
Sitnikov se ocitl v ofsajdu. Pokus o útok domácích tak neměl dlouhého trvání. Ofsajd je dokonce vyhodnocen jako úmyslný.
21:24
Čerepovec pokračuje ve velmi ležérním tempu a Kovář zasahuje již po třetí. Tentokrát si mezi kruhy sjížděl Šarov. Český gólman se ale znova předvedl v tom nejlepším světle.
20:42
Nakonec z toho byla pouze velmi nepřesná přihrávka Černova přímo na hůl protihráče, který tváří v tvář proti Kovářovi neuspěl. Velká chyba!
20:14
Vhazování vyhrál domácí celek, který se formuje k prvnímu útoku.
20:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše, druhá třetina bude moci za chvíli začít.
Střely v první třetině: 10-11
První třetina je tedy za námi. Na jejím začátku byli daleko aktivnější domácí hokejisté, kteří pak však polevili a dali prostor hostům z Čeljabinsku. Když už se zdálo, že se hra vyrovnala, tak se z nenápadné akce dokázal prosadit Afonasjevskij. Krátce na to se však do samostatného únik dostal Kagarlickij a do kabin se tak jde za stavu 1:1.
20:00
19:32
Domácí se vyhnali až ke Kovářovi od kterého založí poslední útok první třetiny.
19:23
Zakázané uvolnění hostujícího celku, přihrávka Žuldikova byla příliš dlouhá.
18:46
Hektický konec první třetiny, která se doposud hrála v poklidném tempu. Dočkáme se ještě gólu? V útočném pásmu jsou nastěhování domácí.
17:49

Máme srovnáno. Špatnou rozehrávku vystihl DMITRY KAGARLICKIJ a svůj samostatný nájezd proměnil přesnou střelu nad vyrážečku hostujícího gólmana. Máme tak rychle srovnáno. Bez asistence
16:59

No ale pozor na to, Traktor jde do vedení. Hosté se vydali do protiútoku, první střelu Pěnkovkije ještě Kovář lapil, ale prvně jmenovaný se znova dostal k puku a následnou přihrávku mezi kruhy zužitkoval SEMYON AFONASJEVSKIJ. Čeljabinsk se tak z ničeho nic dostává do vedení. Asistence: Pěnkovskij Arťom
16:41
Teď už je však hra znova v obranném pásmu Traktoru. Trubačjov ovšem prohrál osobní souboj a puk je znova až na hokejce Kováře.
15:51
Další ofsajd v podání Traktoru. Birner byl příliš rychlý.
15:33
Pestunov však vymyslel velkou minelu, kterou Kagarlickij nedokázal potrestal. Jeho přihrávka totiž přišla až moc pozdě.
14:58
Vinou nepřesností se však sami připravili o puk a ponechali kotouč Traktoru, který je tak na řadě v útočení.
14:38
Domácí se po delší době usadili v pásmu soupeře a snaží se vymyslet, jak vyzrát nad pozornou obranu.
14:02
Čerepovec se neduržel v útočném pásmu moc dlouho. Špatnou přihrávku vystihl Mirnov, který okamžitě vyslal do protiútoku Pěnkovskije, kterému však chyběla rychlost.
13:32
Vovčenkova propagační střela nemohla Děmčenka ohrozit. Ten ale kotouč raději přidržel a bude se tak vhazovat před jeho bránou. Následuje další komerční přestávka.
13:25
Hra se nyní odehrává pouze v obranné třetině domácího celku, který po dobrém začátku utkání hodně polevil.
12:47
Opakované buly vyhráli hosté a znova se snaží ohrozit domácí svatyni. Ke střele se nakonec nenápadně dostal Petrov, ale Kovář předvedl parádní semafor!
11:28
Ke střele se dostal Zuldikov, ale Kovář si s jeho tvrdým projektilem poradil. A to i přes to, že mu ve výhledu clonilo několik hráčů.
10:07
Severstal poněkud ubral na obrátkách a nechává hrát hosty z Čeljabinsku. Pěnkovskij však prohrál souboj u mantinelu a přišel o puk.
09:13
Hosté chvíli kroužili s pukem v třetině domácích, ale hráči Čerepovce se nakonec ubránili a založili protiútok, který po nepřesné přihrávce skončil zakázaným uvolněním.
08:20
Šarov se dokonce dostal ke střele. Kovář však s jeho bekhendovým pokusem neměl nejmenší problém. I tak se však bude vhazovat po komerční přestávce před bránou českého gólmana.
07:43
Za nahozením do útočné třetiny šel Jevssejenkov, ale neuspěl. Dnes snad teprve po druhé jsou v útoku hosté.
07:25
Domácí tlak poněkud opadl, ale i přes to se hosté vesměs nedostávají k puku.
06:45
Další závar před Děmčenkem musel uhasit až Šinin, který byl při souboji před bránou aktivnější než domácí útočník.
05:45
Traktor se osvobozuje pouze vyhozením kotouče, který hned na to dovezl do třetiny Ježov, jehož střela se odrazila a podél mantinelu doklouzala až zpátky ke Kovářovi.
05:05
Vovčenko vybojoval puk v rohu hřiště, ale jeho přihrávka před bránu hostujícího týmu byla zblokována. Hosté jsou však pod velkým tlakem.
04:32
Domácí kapitán Šefer hraje velmi aktivně. Nyní vybídl ke skórování Černova, ale jeho střelu ukryl v lapačce Děmčenko.
03:48
Další zajímavá střela domácího celku, který je na začátku utkání jasně lepším týmem!
03:28
Až nyní se hosté osvobozují. Šolochov ale chybně rozehrál. Díky tomu se do útoku dostal Kazakovcev, ale jeho nájezd Děmčenko vychytal.
03:00
Střela od modré nemohla Děmčenka ohrozit. Domácí však stále zůstávají v útočné třetině.
01:45
Domácí se usadili v útočné třetině a snaží se překvapit obranu Traktoru. Kapitán Šefer se snažil přihrát na Jevsejenkova, ale tomu střela nesedla.
00:55
První útok domácích byl neúspěšný. Hosté si však nevedli o moc lépe a dopustili se ofsajdu.
00:09
Úvodní buly vyhráli domácí, ale ihned se dopouštějí zakázaného uvolnění.
00:01
Na stadionu již hraje ruská hymna. Utkání za chvíli začne.
Vypadá to, že v Ice Palace dnes uvidíme souboj dvou českých brankářů. Domácího Jakuba Kováře a hostujícího Pavla Francouze.

Severstal Čerepovec: Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Šefer, Stasenko, Jevsejenkov, Wilson, Ježov – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Kupcov, Kazakovcev, Karlin – Berdnikov.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Kolcov, Bělov, Borodkin, A. Petrov, Šinin, Klimontov, Gluchov, Žuldikov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Mirnov, Šarov, Birner – Peňkovskij, Šolochov, Afonasjevskij – Pestunov, J. Petrov, Černikov.

Rozhodčí: A. Soin, R. Shchenyov – N. Kupriyanov, A. Medvedev.
Útočník Čeljabinsku Michal Řepík má obrovskou smůlu. Hned na začátku sezóny bude mimo na 2-3 měsíce. Českého forvarda tak v dnešním zápase rozhodně neuvidíme.

Jakub Kovář (SEV)
Michal Řepík (CLJ)
Michal Birner (CLJ)
Pavel Francouz (CLJ)
Traktor Čeljabinsk

Traktor Čeljabinsk měl opravdu těžký vstup do sezóny, ale dokázal se s ním poprat vcelku dobře. V prvním kole přivítal ve své aréně SKA Petrohrad. Traktor se dokázal brzo dostat do vedení a SKA se zmohlo pouze na vyrovnání. V prodloužení se pak prosadil Kolcov a úvodní překvapení bylo na světe.

V druhém zápasu bylo soupeřem Traktoru CSKA Moskva, které nedalo hostům šanci. Po třetím góle se v 42. minutě do hry dostal i Pavel Francouz, který ani jednou neinkasoval. Možná se tedy dočkáme jeho letošního prvního startu od začátku zápasu.

Poslední zápasy Traktoru Čeljabinsk

CSKA Moskva 3:0 Traktor Čeljabinsk
Traktor Čeljabinsk 2:1 (prodl.) SKA Petrohrad
Severstal Čerepovev

Domácí tým nastoupí již do třetího ligového utkání. V prvním zápase se utkal s Ufou, které po boji nakonec podlehl 2:3. V minulém kole přivítal Čerepovec na svém ledě silný a ambiciózní tým Magnitogorsku. Hráči Severstalu ukázali, že před domácím publikem budou bojovat, a po výborném výkonu porazili Metallurg po nájezdech 3:2.

Na skalp silného celku bude chtít tým okolo Jakuba Kováře rozhodně navázat. Proti však bude Traktor Čeljabinsk, který v posledních pěti zápasech vždy zvítězil.

Poslední zápasy Severstalu Čerepovec

Čerepovec 3:2 (po s.n.) Magnitogorsk
Ufa 3:2 Čerepovec
Hezké odpoledne u dnešního zápasu KHL mezi domácím týmem Severstal Čerepovec a hostujícím celkem Traktor Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.