To je z mé strany pro tento zápas vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! Dlouho bezbrankové utkání slibovalo napínavou koncovku, ta ale k vidění nakonec nebyla. Krátce před polovinou třetí třetiny poslal Neftěchimik do vedení po rychlém protiútoku Richard Gynge a následný tlak domácích nebyl vůbec nebezpečný. Půlminutu před koncem pak zpečetil vítězství Nižněkamsku Sexton.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Kovář (CER) 26 zákroků, 1 gól, úsp. 96,3 %
59:34
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A nyní už je rozhodnuto definitivně! DAN SEXTON se zmocnil puku na levém křídle a z velké vzdálenosti nasměroval kotouč do prázdné branky! Bez asistence.
59:06
V Severstalu se už rozběhla poslední minuta základní hrací doby a domácí jsou stále o gól pozadu, Neftěchimik je každou sekundou blíže vytouženým třem bodům.
58:17
Před Lisutinem vznikl další závar, po němž se poblíž hostující svatyně strhla hromadná šarvátka, ve které se nejaktivněji činili Berezin (NIZ) a Truňov (CER), kteří byli odesláni na trestnou lavici za hrubost.
58:17
58:05
Svatyně Severstalu už je prázdná, Jakub Kovář upaluje na střídačku!
57:15
Hráči v bílých dresech se ihned po buly osvobozují, to už se hokejistům Severstalu začíná čas nepříjemně krátit.
56:47
Severstalu se rýsuje další zajímavá možnost. Ivan Lekomcev (NIZ) půjde pykat na dvě minuty za hákování, domácí lodivod na to reaguje oddechovým časem!
55:39
Zdunov už je zpět na ledě, v této přesilovce domácí nevymysleli vůbec nic.
55:16
Dmitrij Makarov se ve vlastním oslabení dostal do úniku a Kováře pořádně prověřil prudkou ranou z pravého kruhu, český gólman ale udržel domácí ve hře!
54:26
Nižněkamští hokejisté se osvobozují, hráči Severstalu budou muset zakládat další útok až od Jakuba Kováře.
53:39
Pavel Zdunov (NIZ) teď ale školáckou chybou nabízí domácím možnost udeřit v přesilovce, hostující forvard půjde pykat za hákování.
51:05
Hokejisté Neftěchimiku se bez větších problémů brání a domácí hráče prakticky k ničemu nepouštějí.
50:06
Polovina třetí třetiny je minulostí a hokejisté Severstalu se až teď nadechují k jakémus-takémus tlaku, k žádným šancím se ale ještě nedostali.
49:20
Adam Masuhr od modré nahodil kotouč směrem na Lisutina, ten bez problémů zasáhl a pro jistotu přerušil hru.
48:29
Domácí po inkasované brance působí hodně zaskočeným dojmem, hokejisté Neftěchimiku svůj náskok bez problémů kontrolují.
47:15
Hosté se před polovinou třetí třetiny ujímají vedení! Dan Sexton ujel po levém křídle a před poloprázdnou domácí svatyni předložil kotouč RICHARDOVI GYNGEMU, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Dan Sexton.
46:25
Pětačtyřicet minut hry je za námi a stav je stále bezbrankový, takový zápas se jen tak nevidí...
45:33
Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.
44:45
Clay Wilson se pokusil individuálně probít do útočného pásma, to se ale domácímu zadákovi nepodařilo a hokejisté Neftěchimiku se bez problémů ubránili.
43:47
Jevgenij Mons měl na hokejce úvodní gól utkání, z nějakých tří metrů ale nedokázal najít recept na Lisutina, jenž vytáhl reflexivní zákrok lapačkou!
42:54
Na opačnou stranu kluziště se posléze vydal finský legionář Sallinen, jemuž se lehoučkým nahozením podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.
42:06
Nikolaj Kazakovcev se ocitl v dobré palebné pozici, v rozhodující moment ale ztratil rovnováhu a na kvalitě jeho střely se to projevilo.
41:16
Maxim Truňov se dostal ke střele po sérii nečekaných odrazů kotouče, jeho projektil z vrcholu kruhů ale proletěl mimo.
40:33
Kirill Kabanov se po pravé straně prosmýkl kupředu a z otočky vypálil, jeho pokus ale zapadl přímo do nastavené Kovářovy náruče.
40:01
Prostřední perioda je za námi. Skóre zůstává stále bezbrankové a ani šancí k vidění příliš nebylo. Domácí se k jedné dostali paradoxně ve vlastním oslabení, Dmitrij Kagarlickij ale nedotáhl svůj samostatný únik do úspěšného konce. Dočkáme se konečně branky ve třetí třetině? To začneme zjišťovat v 19:42.
40:00
39:56
Opak je ale pravdou! Důrazný Polygalov naprosto zbytečně dobruslil až do Kovářova brankoviště a povalil domácího gólmana k zemi, hostující útočník ale jen nějakým zázrakem nebyl vyloučen.
39:42
O kotouč se svádí lítá bitva v rohu kluziště, což hostům samozřejmě vyhovuje. Vše nasvědčuje tomu, že se ve druhé třetině už nic závratného nestane.
39:10
Po hodně nepřehledné situaci v útočném pásmu a několika zvláštních odrazech kotouče se k černému nesmyslu dostal Clay Wilson, jeho střela ale proletěla těsně vedle!
38:17
Tlak Nižněkamsku je u konce. Kirill Kabanov (NIZ) to hostům pokazil zbytečným sekáním, Neftěchimik tak půjde v závěru druhé třetiny do čtyř.
37:21
Po chybě Masuhra se ke kotouči lacino dostal Nikita Dvurečenskij a ihned ho vypálil směrem na Kováře, ten ale dokázal zareagovat včas!
36:28
Igor Polygalov ještě udržel hosty v útočném pásmu a ke střele se po chvilce dostal Richard Gynge, nicméně minul. Neftěchimik je nyní jasně lepší, domácí neví, kam dřív skočit!
35:45
Kovář musel po dlouhé době zasahovat, a to proti pokusu aktivního Sextona z vrcholu kruhů, americkému útočníkovi ale střela příliš nesedla, a tak měl český reprezentant úlohu snadnou.
34:58
Vorobjov už je zpět na ledě, domácí se v této početní nevýhodě bez problémů ubránili a hokejisty Nižněkamsku prakticky k ničemu nepustili.
34:04
Domácí se osvobozují a kotouč končí až za svatyní Nižněkamsku, hostům tato přesilovka zatím vůbec nevychází.
33:16
Domácí si vytvořili svou největší šanci zápasu paradoxně v početní nevýhodě! Kagarlickij ujel do rychlého protiútoku a ocitl se tváří v tvář Lisutinovi, ten ale vytáhl skvělý zákrok!
32:58
Arťom Vorobjov (CER) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení, Neftěchimik si po komerční přestávce zahraje přesilovku.
32:30
Dnešní utkání sleduje 2467 diváků.
31:35
Hraje se téměř bez přerušení. Kamil Fazylzjanov nyní vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, mladý zadák Neftěchimiku ale zatím nemá komu přihrát.
30:47
Sitnikov si nevšiml volného Kazakovceva a místo toho se rozhodl vzít celou akci na sebe, tento záměr mu ale nevyšel a kotouč skončil v rohu kluziště.
29:58
Polovina základní hrací doby je za námi a na kostce stále svítí bezbrankový stav, také šancí k vidění příliš není.
29:10
Dan Sexton zkusil štěstí od modré, český strážce čerepovecké svatyně ale bez problémů zakročil a nepustil k dorážce dotírajícího Gyngeho.
28:26
Pavel Porjadin se užuž chystal ke střele, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu, čehož zadák Masuhr využil k vyhození kotouče do bezpečí.
27:42
Maxim Berezin měl co dělat, aby udržel kotouč před dvěma dotírajícími hráči Severstalu, nakonec se mu to ale podařilo a hosté poté vyhodili kotouč do bezpečí.
26:50
Arťom Vorobjov ztratil kotouč na útočné modré a toho mohl využít Makarov, jehož střela ale výrazně minula domácí branku a o mnoho přesnější nebyla ani následná dorážka Berezina od levého mantinelu.
26:15
Z tribun se v posledních minutách začíná ozývat pískot a není se čemu divit. Domácí jsou směrem dopředu naprosto bezradní a hokejisté Neftěchimiku jsou jasně lepším týmem.
25:31
Hráči v černých dresech se po dlouhé době podívali s pukem do útočného pásma, rychle o něj ovšem přišli a na druhou stranu se vydal Polygalov, jehož nahození Jakub Kovář pro jistotu udržel ve své výstroji až do hvizdu sudího.
24:38
Kirill Kabanov ale poté zabojoval a vybojoval útočné pásmo pro Neftěchimik. Útočník s jednadvacítkou na zádech to poté vzal na sebe, s jeho nahozením od modré ale Kovář neměl sebemenší problém.
23:41
Clay Wilson měl co dělat, aby za svými zády udržel dotírajícího Kabanova, nakonec to ale stihl a dojel k vyhozenému kotouči jako první.
22:58
Americký legionář Dan Sexton ujel po nedorozumění v domácí rozehrávce do rychlého brejku, tváří v tvář Kovářovi ale neuspěl a domácí brankář skvěle zasáhl!
22:03
Nižněkamští hokejisté jsou v úvodu prostřední dvacetiminutovky jednoznačně lepším týmem, domácí se pouze brání.
21:08
Nepřesná rozehrávka z hole Ježova doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Jakuba Kováře.
20:20
Kagarlického pokus schoval Lisutin bez problémů ve své náruči, krátce po začátku první třetiny se tak bude vhazovat v útočném pásmu Severstalu.
20:01
Co nabídne druhá třetina? To začneme společně zjišťovat v 18:50.
Úvodní perioda je minulostí. Příliš hokejové krásy v ní k vidění nebylo, oba týmy si zatím především hlídají zadní vrátka. Hokejisté Severstalu měli ideální příležitost skórovat, když jim Kulikov zbytečným faulem nabídl čtyřminutovou přesilovku, hráči Severstalu ale zatím recept na Lisutina nenašli a čisté konto drží i Jakub Kovář.
20:00
19:50
Polygalov nabil na modrou Berezinovi, s jehož pokusem si však Kovář poradil a následná dorážka Kabanova proletěla mimo.
19:02
Nikita Dvurečenskij za brankou soupeře vybojoval kotouč pro Gyngeho, ten ale o něj v rohu přišel, a tato aktivita hostujících hokejistů tak přišla vniveč.
18:14
Alexandr Juksejev byl u vyhozeného kotouče jako první, a tak sudí odpískali zakázané uvolnění a hra se přesune zpět před Ivana Lisutina.
17:30
Tak to byla obrovská šance Nižněkamsku! Střelu Igora Polygalova Kovář vyrazil pouze před sebe, kde číhal Pavel Porjadin, jeho dorážka ale proletěla mimo!
16:46
Adam Masuhr se na levém kruhu povedenou otočkou zbavil svého strážce a poté oslovil nikým nehlídaného Kupcova, ten se ale ke střele nedostal.
15:56
Ruslan Karlin povedeným křižným pasem oslovil na pravém křídle rozjetého Kudaka, který okamžitě vystřelil, jenže jeho střela doletěla přímo do Lisutinovy nastavené náruče a ten přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.
15:13
Hra se ovšem přestěhuje zpět před Kováře, Sitnikov si totiž nedokázal zpracovat prudký pas z vlastního pásma – icing.
14:39
Nikita Dvurečenskij se zničehonic zjevil na pravém kruhu, nicméně jeho projektil proletěl mimo a domácí se posléze ujali puku.
13:48
Clay Wilson zariskoval a vydal se z pukem bezhlavě kupředu, ve středním pásmu o něj ale přišel a toho dokonale využil Dmitrij Makarov, jenž se ale dostal do příliš nevýhodného střeleckého úhlu, a Kovář tak nemusel vůbec zasahovat.
12:53
To stále platí, Masuhrův pokus od modré byl jen takovou z nouze ctností a kotouč byl navíc zblokován.
12:10
Ščitovovi ujel kotouč z hokejky v rohu kluziště, čehož domácí využili k usazení se v útočném pásmu, zatím se ale do zakončení nedostali.
11:27
Pavel Porjadin se pokusil o "granlundovské" zakončení zpoza branky, v rozhodující moment ale ztratil kontrolu nad pukem a domácí už zakládají protiútok.
10:52
Dvurečenského původní pokus Kovář bez problémů vyrazil a dorážka hostujícího útočníka už na svatyni Severstalu nedoletěla.
10:04
Wilson měl času opravdu habaděj, kotouč ale poslal až na icing. Hra se tak vrátí do území před Jakubem Kovářem.
09:21
Clay Wilson vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče a nikam rozhodně nespěchá, v úvodu se v Čerepovci hraje ve velmi opatrném tempu.
08:47
Šeferova dalekonosná rozehrávka skončila pouze na holi Brynceva, ani jemu se ale nepodařilo rozehrát a u kotouče jsou opět domácí hokejisté.
08:05
Igor Polygalov v nejhorší možný okamžik ztratil kontrolu nad pukem, čehož dokázal využít Berdnikov, ke střele se ale nakonec nedostal.
07:21
Pavel Kulikov už je zpět na ledě, domácí nedokázali ve čtyřminutové početní výhodě vstřelit gól.
06:36
Maxim Truňov to vzal na sebe a na modré čáře si připravil střeleckou pozici, Lisutin ale jeho pokus vyrazil a ani dorážka zadáka Wilsona se neujala.
05:50
Mons o kotouč přišel ve středním pásmu a nižněkamští hokejisté se opět dokázali osvobodit, to už je polovina Kulikovova trestu minulostí.
04:58
Z podobné pozice jako před chvilkou Vovčenko to nyní zkusil Dmitrij Kagarlickij, jeho pokus zápěstím ale Lisutin vyrazil do rohu.
04:05
Daniil Vovčenko dostal nabito na levý kruh, jeho dělovka z voleje ale nezamířila mezi tři tyče a hráči v bílých dresech se posléze osvobodili.
03:21
Pavel Kulikov (NIZ) se provinil zbytečným nedovoleným zákrokem vysokou holí ve středním pásmu a vyfasoval za to dvouminutový trest.
02:20
V úvodu sledujeme opatrný hokej na obou stranách, ani jeden tým se nikam nežene a v prvních dvou minutách jsme viděli jednu jedinou střelu na branku.
01:28
Projektil Denise Ježova k hostujícímu gólmanovi ani nedoletěl, hokejisté Neftěchimiku mohou založit další protiakci.
00:33
Bývalý hráč pražského Lva Richard Gynge se hned v úvodu prosmýkl až do mezikruží, odkud vypálil, ale Kovářova lapačka byla na svém místě.
00:01

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Šefer, Wilson, D. Ježov, Jevsejenkov, Juksejev, Kudako – Kagarlickij, Mons, P. Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Kazakovcev, Sitnikov, Magogin – Kupcov, Karlin, R. Berdnikov – Vorobjov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Kolppanen) – Rjasenskij, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Lekomcev, Ščitov, Kuzmin, Fazylzjanov – Polygalov, Gynge, Sexton – Sallinen, Kabanov, Koňkov – Zdunov, D. Makarov, K. Makarov – Porjadin, Kulikov, Dvurečenskij.

Rozhodčí: Ibatulin, Kulakov – Vyljugin, Kesler.

Jakub Kovář (CER) 4 zápasy, 0 výher, úsp. 86,4 %
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

S hosty se los soutěže v úvodu ročníku příliš nemazal, hokejisty Neftěchimiku totiž hned na začátek poslal na náročný trip. Ten Nižněkamští odstartovali překvapivým vítězstvím v Kazani, pak ale prohráli na ledě slabého Togliatti a nestačili ani na finalistu loňského ročníku CSKA Moskva. Trip Neftěchimiku dnes pokračuje utkáním na ledě Čerepovce, kdo se bude dnes večer radovat?
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Kromě jednoho zápasu v probíhajícím ročníku rozhoduje utkání Severstalu jediná branka. Na úvod čerepovečtí hokejisté nestačili těsně na Ufu, poté si ale překvapivě vyšlápli na obhájce titulu z Magnitogorsku. Na domácí výhru 3:2 po nájezdech ale nedokázali navázat, s papírově o dost slabším Traktorem Čeljabinsk totiž Severstal prohrál vysoko 2:7. O tři dny později se v Ice Palace Čerepovec hrálo další vyrovnané utkání proti Ladě Togliatti, jež dospělo až do nájezdů, ve kterých se z bodu navíc mohli radovat hosté.
Hezký podvečer všem příznivcům kvalitního hokeje! Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž si to o další důležité body rozdají Severstal Čerepovec a Neftěchimik Nižněkamsk. Buďte s námi u toho!