Jan Kolář (AMU) 1+0, 2 střely, čas na ledě 22:53

Tomáš Zohorna (AMU) 0+2, 2 střely, čas na ledě 21:38

Michal Birner (TRK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:00

Pavel Francouz (TRK) do utkání nezasáhl.
Střely na branku: 28 – 30.
Je dobojováno! Chabarovsk ve třetí třetině poměrně snadno udržel svůj náskok a v padesáté minutě potvrdil svůj dnešní triumf čtvrtým gólem v podání Téému Ramstedta. Amur se tak bodově odpoutal od svého dnešního soupeře a minimálně na pár hodin se posunul přes Nižněkamsk a Togliati na osmou pozici, zatímco Traktor zůstává jedenáctý.
59:54
Šest sekund před koncem se ještě jednou přerušuje kvůli ofsajdu Traktoru. Ten z dnešního zápasu už jistojistě nic nevytěží.
59:10
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:30
Čeljabinsk stále nemůže odvolat brankáře, kotouč je totiž na hokejkách domácích hráčů.
57:44
Chabarovsk pochopitelně nemá důvod spěchat, místo bezhlavého útočení drží kotouč okolo středního pásma.
57:10
Tak tohle už asi bude pro hosty neřešitelná situace. Pankov v útočném pásmu fauloval vysokou holí a Traktor bude hrát ve čtyřech.
56:57
Domácí vypíchli puk alespoň na polovinu hřiště, kde už ale číhali členové zadních řad Čeljabinsku.
56:31
Ilja Zinovjev v předbrankovém prostoru nezkrotil kotouč a pro ten si došel pozorný Juha Metsola.
55:56
Ofsajd komplikuje Traktoru cestu za případným zdramatizováním zápasu.
55:08
Krátce po buly Metsola zneškodnil další pokus od modré, načž jeho spoluhráči dostali puk do středního pásma.
54:59
Petrov to nezkoušel vůbec špatně, na útočném výletě zakončoval z nulového úhlu a Metsola musel vyrazit puk do ochranné sítě.
54:16
Kapustin se dostal k dorážce domácí střely z delší vzdálenosti, z bezprostřední blízkosti ale neměl kudy procedit puk přes Děmčenka.
53:49
Pestunov ztratil puk na modré čáře a hostující pobyt v útočné třetině tak velice rychle skončil.
53:12
Obránce Kolář se vydal za volným pukem, který předním ale pokryl Děmčenko a přerušil hru.
52:34
52:16
Zatím to není v domácím podání povedená přesilovka, Amur hraje na jistotu a spíše jen šetří čas.
51:36
Domácí kvůli signalizovaném ofsajdu museli opustit útočnou třetinu a vydat se až k Metsolovi.
51:13
Zohorna byl Šarovem důrazně dohrán u pravého mantinelu, kotouč vzápětí vyletěl až za střídačky.
50:34
Alexej Kručinin v útoku zbytečně fauloval a hlavní arbitr jej za nedovolené bránění poslal sednout na trestnou lavici.
50:17
Hostující kouč si okamžitě vyžádal oddechový čas a nyní sleduje počínání svých svěřenců před brankou Chabarovsku.
49:51
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Deset minut před koncem třetí třetiny dává Amur čtvrtou branku, která může být ve výsledku hodně důležitá! TEEMU RAMSTEDT po Zohornově přihrávce z pravého křídla jen nastavil hokejku před kotouč a ten se od něj vydal mimo dosah bezmocného Děmčenka. Asistence: Tomáš Zohorna.
49:31
Alexandr Pankov chtěl pálil z osy hřiště, do cesty se mu ale postavilo hned duo obránců, kteří nepustili puk k Metsolovi.
48:57
Birner dvakrát za sebou neudržel kotouč na pravé křídle a Traktor se musel vrátit do hloubi pole.
48:24
Po delší době zaútočili i domácí hráči v oranžových dresech, Kondratěv však Děmčenka moc neprověřil.
47:36
Kvůli ofsajdu Amuru se přerušuje a následuje reklamní přestávka.
47:21
47:07
Odražený puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude u modré čáry poblíž Metsoly.
46:46
Domácí vyhazují a vyráží střídat. To samé dělají i hráči Traktoru, kteří čekají za Děmčenkem.
46:20
Hosté si vyměňují jednu přihrávku za druhou, Metsolu ale z útočného pásma prakticky neohrožují.
45:38
Až teď se Juha Metsola ve svém brankovišti trošku protáhl, když zakročil proti nepříliš tvrdé střele od modré.
45:21
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., faul kolenem).
44:56
Maxim Jakuceňa převezl puk přes modrou čáru, poté ale byl okamžitě zastavený a odstaven od kotouče.
44:27
To platí hlavně o Metsolovi, který ani teď zasahovat nemusel, hosté se dostali do ofsajdu.
43:40
Několik nepřesností na obou stranách teď ukončilo útoky Amuru i Traktoru. Oba brankáři v těchto chvílích moc práce nemají.
42:55
Úvod třetí třetiny patří domácím, kteří jsou mnohem nebezpečnější a nyní rozjíždějí další akci zpoza vlastní branky.
42:30
Přenesení hry na levou stranu domácím nevyšlo, tečovaný kotouč vylétl do hlediště.
41:24
Hráči Chabarovsku se sami vyhnali z útočného pásma a nyní kombinují v zadních řadách na vlastní polovině.
40:50
Oleg Li dostal před branku výborný pas od Koláře, kotouč nad Děmčenka ale zvednout nedokázal.
40:24
Přesná rozehrávka Čeljabinsku končí odpískaným zakázaným uvolněním.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 24.
Prostřední třetina byla o poznání klidnější než ta první. Padla v ní jediná branka, o kterou se v sedmadvacáté minutě postaral český zadák Jan Kolář. Ten tak stále drží na obránce netradiční bodovou bilaci 7+0.
40:00
39:39
39:19
Tato přesilovka Amuru příliš nevychází, po dalším vyhození z ní zbývá už jen pár sekund.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:28
Traktor se ve čtyřech zatím v pohodě brání a většinou drží kotouč dostatečně daleko od Metsoly.
37:48
Jeden z hostujících obránců zablokoval tvrdou střelu od modré čáry a vyrazil kotouč alespoň do středového kruhu.
37:39
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Pestunov – 2 min., hákování).
37:24
Po vyražené střele Arťoma Zuby ještě dorážel Oleg Li, Děmčenko však svůj tým rovněž podržel!
36:55
Vladimir Děnisov se ze všech sil opřel do střely od modré, nicméně Metsola tuhle prudkou ránu zlikvidoval.
36:12
Domácí souhru na druhé straně Čeljabinsk rychle zneutralizoval a poslal puk za Metsolu, odkud rozehrává Kondratěv.
35:39
Kirill Kolcov zprava přihrával do skrumáže v mezikruží, útočníci Traktoru se ke střele ale nedostali.
35:19
Unavená pětice Chabarovsku zahrála pouze na icing. Domácí kouč si tak vyžádal oddechový čas.
34:57
Nakonec z toho byla střela z pravého kruhu v podání Zinovjeva, ovšem domácí brankář si s ní poradil a puk se vzápětí vydal mezi modré čáry.
34:29
Obránci Amuru jsou stále zamčení u Metsoly, který ale stále nemusel řešit žádné velké problémy.
33:54
Nyní se už Čeljabinsk usadil v útočném pásmu, žádný z hráčů v bílých dresech si ale na střelu netroufá.
33:13
Nikolaj Bělov posunul touš k červené čáře a nahodil ho k zadnímu mantinelu u domácí branky, kde se k němu ale dostali bránící hráči Amuru.
32:58
V posledních minutách se hraje v poklidném tempu, ani jeden z týmů si už dlouho nevypracoval vyloženou gólovku.
32:19
Oleg Li s Vladislavem Ušeninem u brankoviště nezužitkovali nahození od modré čáry, puk si našel Děmčenko.
31:54
31:31
Pavel Dědunov to zkusil zápěstím od modré čáry, teč obránce ale poslala puk mimo hřiště.
30:54
Zohorna si v rychlosti moc pěkně vyměnil puk s Ramstedtem, český útočník před brankou ale nikým nehlídán nasměroval puk jen do výstroje hostujícího gólmana.
30:00
29:39
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikolaj Bělov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., hrubost).
29:39
29:00
Černikov byl adresátem přihrávky k brankové čáře, útočník Traktoru však ze strany Metsolu nepřekonal.
28:29
Po nepřesné střele se kotouč odrazil od krátkého mantinelu až do míst ve středním pásmu.
28:15
Hosté rozjeli pěknou přesilovkovou kombinaci, kterou střelou z první zakončil Kolcov. Metsola si jeho pokus ale pohlídal a přerušil hru.
28:00
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Oleg Li – 2 min., hákování).
27:50
Alexandr Šinin zůstal po Peňkovského naražení na mantinel ležet na ledové ploše, po chvíli se ale zvedl a zřejmě bude v pořádku.
27:30
Nyní bude muset být v pozoru jeho finský protějšek na druhém konci hřiště, po icingu se vhazuje po pravici Metsoly.
27:05
Dědunov a Ušenin opět prověřili pozornost Děmčenka, který si v tomto zápase na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
26:49
Jakuceňa se dral k brankovišti, ovšem dvojice důrazných beků ho vytlačili až za branku.
26:28
Domácí si z nenápadné situace berou vedení zpět Zohorna se obtočil na pravém křídla a nahrál na osu hřiště, odkud švihem vypálil jej krajan JAN KOLÁŘ a ten přesně mířeným zakončením zaznamenal už svůj sedmý gól v sezóně! Asistence: Tomáš Zohorna.
25:43
Klimontov pěkným pasem přenesl hru k pravému mantinelu, odkud hostující útočník ale pořádně nevystřelil.
25:12
Ofsajd Amuru.
24:59
Čeljabinsk se u mantinelu ubránil, vzápětí ale rychle odevzdal puk zpět na domácí hokejky.
24:39
Romancev zavezl kotouč do domácího útočného pásma, ovšem Děmčenko zatím může být poměrně v klidu.
23:57
Litovčenko se natáhl pro puk k červené čáře, u té modré ale byl proti třem a hrací předmět neudržel.
23:22
Další možnost měl Paul Szczechura a dorážející Jakuceňa, domácí brankář však opět odolal.
22:59
Jeden z hostujících hráčů se rychle obtočil kolem branky Amuru, za záda Metsoly ale puk nezasunul.
22:28
A další zákrok pro Metsolu, který tentokrát zpacifikoval pokus Konstantina Klimontova.
21:59
Pestunov už vystřelit dokázal, zpoza levého kruhu ale finského gólmana ve službách Amuru nepřekonal.
21:24
Metsola se vrhl po přihrávce před branku, puk ale minul a v pádu nechal odkrytou velkou část branky, do které ale Černikov nestihl zasunout.
20:48
Po následném nahození Děmčenko neriskoval rozehrávku, nicméně jeho kolegové vzápětí vyhráli vhazování a vyvezli puk do středu hřiště.
20:29
Litovčenko nezpracoval chytrou přihrávku do druhé vlny a domácí tak rychle přišli o útočné pásmo.
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 11.
Z vhazování v domácím útočném pásmu už nic nebylo, a tak zajímavá první třetina končí za nerozhodného stavu 2:2. S tímto výsledkem jsou určitě spokojenější hráči a fanoušci Traktoru, který v polovině třetiny prohrával už 0:2, ale díky gólům Pestunova a Vesceho dokázal srovnat krok.
20:00
19:57
Nikita Kamalov se pokusil překvapit Děmčenka zakončením z nulového úhlu, nicméně strážce hostující branky byl u pravé tyče připraven.
19:39
19:19
Maxim Jakuceňa byl před brankovištěm důrazně sražený k ledu a domácím se vzápětí povedlo vyhodit.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:28
Jakuceňa přihrával z úrovně brankové čáry, Petrov ale neměl dostatek času a prostoru k zakončení z předbrankového prostoru.
18:05
Zakončení Šinina skončilo v nachystané lapačce Juhy Metsoly.
17:39
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
17:19
Peňkovskij vybruslil z rohu útočného pásma a přihrál na modrou, kde jeho spoluhráč ale nedokázal kloudně zakončit.
16:29
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Zajímavá první třetina pokračuje druhou trefou na straně Traktoru! Szczechura posunul puk k modré čáře, odkud vypálil Jakuceňa a jeho pokus šikovně protečoval do sítě RYAN VESCE. Asistence: Maxim Jakuceňa, Paul Szcechura.
15:59
Souhra mezi Kolcovem a Birnerem nebyla špatná, k žádné vážnější šanci ale nevedla.
15:22
Po nahození hostujícího obránce se do hry zapojil Metsola a vypomohl v rozehrávce Chabarovsku.
14:44
Jan Kolář dostal kotouč před levý kruh pro vhazování, jenže švihem Děmčenka příliš neohrozil.
14:11
Menší závar před brankou musel řešit Metsola, jenž ale podruhé puk za svá záda zatím nepustil.
13:45
Teemu Ramstedt se z pravého mantinelu natlačil do mezikruží, odkud ale na Děmčenka nevyzrál.
13:40
Rychlý výpad Traktoru zakončoval Alexej Kručinin už v těžkém úhlu, Metsona u pravé tyče betonem zakročil.
13:12
Kolář to zkusil švihem z delší vzdálenosti, ovšem Děmčenko snadno posunul kotouč do strany.
12:59
Zahrozilo ale na druhé straně, nicméně zablokovaná střela zpoza kruhů rozvlnila jen ochrannou síť nad mantinely.
12:29
Hráči Čeljabinsku se opět přesunuli do útočného pásma a v rychlém tempu krouží okolo domácí branky.
11:18
Hosté rychle využívají přesilovku a dotahují se na rozdíl jediné branky. DMITRIJ PESTUNOV dostal z levého mantinelu přihrávku k ose hřiště a povedenou střelou švihem přelstil Metsolu. Asistence. Alexandr Šinin, Paul Szczechura.
11:04
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Nikolajev – 2 min., nedovolené bránění).
10:50
Čeljabinsk ve vlastním pásmu čelil aktivnímu napadání, po odrazu puku na střídačku se navíc vhazuje před Děmčenkem.
10:04
Po dlouhé době se do hry zapojil i Metsola, který u své pravé tyče zastavil kotouč, jenž na jeho branku z nouze posunul obsazený Zinovjev.
09:27
09:11
Kotouč vyletěl mimo útočné pásmo Amuru a poté skončil na domácí střídačce. Z přesilové hry Chabarovsku tak už moc nezbývá.
08:46
Celá situace se ještě jednou opakovala, Kuusela nabil do pravého kruhu Ramstedtovi, jehož střelu ale Děmčenko lapil.
08:16
Kristian Kuusela dostal puk do levého kruhu, místo střely ale z první ještě marně přihrával před brankoviště.
07:45
Traktoru první třetina zatím nevychází, v úvodu prvního oslabení ale rychle dostal puk do bezpečí.
07:27
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Děnisov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
06:54
Tak to je výtečný úvod zápasu pro hráče v oranžových dresech se lvem na hrudi! Autorem branky je OLEG LI, který se po vyhraném buly v obranném pásmu rychle přesunul do útoku a z pravého kruhu prostřelil Děmčenka. Bez asistence.
06:13
Po zakázaném vhazování Amuru se vhazuje po pravé ruce Metsoly.
05:30
Další pěkná akce Amuru branku nepřinesla, po přihrávce z levého mantinelu a Zohornově střele z voleje zasáhl Děmčenko.
04:22
Domácí jdou v páté minutě do vedení! Rozehrávku Zuba prodloužil Li k Vjačeslavu Ušeninovi, jenž našel v levém kruhu volného VLADISLAVA UŠENINA a ten dokázal trefit volný kout hostující branky. Asistence: Vjačeslav Ušenin, Oleg Li.
04:08
Petrov ještě zachytil puk na modré čáře, jenže slabým nahozením nemohl Metsolu nějak překvapit.
03:45
Jako další pálil Děnisov, z vrcholku kruhu ale zamířil doprostřed branky, kde byl Metsola.
03:21
Vesce přenechal puk Jakuceňovi, jenž zpoza pravého kruhu nenadělal Metsolovi žádné problémy.
02:40
Alexej Byvalcev nabral na pravé straně dobrou rychlost, Děmčenko ale střelu přes Šinina u tyčky zastavil.
02:20
Zakázané uvolnění Traktoru posouvá kotouč do útočného pásma domácího celku.
01:51
Na druhé straně zahrozil Birner, svůj první gól po přestupu do Traktoru ale ani teď nevstřelil.
01:13
Kolcov sklepl kotouč pro jednoho ze svých spoluhráčů, který zpoza kruhu o kousek minul zařízení.
00:45
Ti z velké dálky rovněž napálili kotouč na branku a Děmčenko raději přerušil hru.
00:13
Na úvodním buly uspěli hosté, kteří ale jenom nahodili puk na Metsolu a rozehrávat mohou zadáci Amuru.
00:01

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Kondratěv (C), Zub, P. Medveděv, J. Kolář, Kamalov, Kosmačjov, Jelesin – Kapustin, Litovčenko, Byvalcev – T. Zohorna, Ramstedt, Kuusela – O. Li, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Nikolajev, Romancev, Dědunov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Borodkin, Šinin (C), Děnisov, Kolcov, A. Petrov, N. Bělov, Klimontov – Vesce, Szczechura, Jakuceňa – Pankov, J. Petrov, Černikov – Birner, Pestunov, Peňkovskij – Zinovjev, Šarov, Šolochov – Kručinin.

Rozhodčí: Ravodin, Fraňo – Goljak, Dědulja.

Jan Kolář (AMU)
Obránce, 29 let, 23 zápasů, 6 bodů (6+0)

Tomáš Zohorna (AMU)
Útočník, 28 let, 23 zápasů, 13 bodů (4+9)

Pavel Francouz (TRK)
Brankář, 26 let, 5 zápasů, 1.02 ink. gólu na zápas

Michal Birner (TRK)
Útočník, 30 let, 11 zápasů, 1 bod (0+1)
Vzájemné zápasy

08.01.2016 Chabarovsk – Čeljabinsk 5:3
20.09.2015 Čeljabinsk - Chabarovsk 2:1 sn.
10.01.2015 Čeljabinsk - Chabarovsk 6:4
12.12.2014 Chabarovsk – Čeljabinsk 2:4
27.01.2014 Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4
Na západním cípu Ruska se V Platinum Aréně odehraje duel dvou týmů, které jsou na tom v tabulce Východní konference téměř totožně. Chabarovsk, který poslední tři zápasy prohrál se ziskem jediného bodu, vyhrál pouze v devíti z celkových třiadvaceti odehraných zápasů a se skóre 39:51 mu patří jedenáctá pozice, ze které ale ztrácí na osmé Togliati jen dva body.

Nejproduktivnější hráči Chabarovsku:
• T. Ramstedt – 14 bodů (3+11)
• T. Zohorna – 13 bodů (4+9)
• K. Kuusela – 10 bodů (5+5)

Stejnou ztrátu má na poslední příčku zajišťující play-off i hostující Čeljabinsk, jenž na rozdíl od svého dnešního soupeře odehrál pouze dvacet zápasů. Rovněž ale sedmkrát zvítězil za tři body a dvakrát v nastaveném čase, což Traktoru zaručuje desátou pozici.

Nejproduktivnější hráči Čeljabinsku:
• P. Szczechura – 16 bodů (7+9)
• M. Jakuceňa – 13 bodů (5+8)
• K. Kolcova – 9 bodů (7+2).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné středeční poledne při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od půl dvanácté se zaměříme na utkání mezi Amurem Chabarovsk a Traktorem Čeljabinsk!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.