Československá stopa v zápase
Martin Bakoš (KUN) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:11;
Tomáš Marcinko (KUN) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:27.
Hostující celek vyhrává svůj první zápas v dlouhodobé části Kontinentální Hokejové Ligy, který v historii hrál. Domácí Amur Chabarovsk dokázal v závěru zápasu vyrovnat. V čase 59:04 ale vystřelil od modré Tuuka Mäntylä a bylo rozhodnuto. Kunlun vyhrává tento zápas 2:1 a zaskočil tak favorita utkání.
59:20
Domácí odvolávají brankáře, zkouší hru v šesti. Zdá se, že hostující celek poslední desítky sekund zvládne.
59:04
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Vypadalo to, že se zápas dostane do prodloužení. Natavený čas odmítl MÄNTYLÄ, který nekompromisní ránou pod horní tyč posílá hostující celek do vedení. Krásný hokejový moment. V době, kdy mířila přihrávka Bretta Bellemorea na modrou, bylo jasné, že je to s domácími nahnuté. Asistence: Brett Bellemore.
58:00
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí dávají gól a stav zápasu je vyrovnaný. Amur odvolal gólmana, a tak hrál v šesti proti čtyřem. Dlouhou dobu hosté odolávali, ale na pumelenici KRISTIANA KUUSELA už byli obránci i brankář krátcí. Je vyrovnáno a domácí fanoušci prožívají hodně veselé chvilky. Asistence: Teemu Ramstedt
57:32
Bránící se Kunlun posílá kotouč přes všechny čáry. Miika Lahti vyhodil puk daleko od své vlastní branky.
57:10
Brett Bellemore vyloučen na dvě minuty za sekání. Velká nepříjemnost pro hosty, naopak šance pro domácí tým.
56:44
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části třetí třetiny. Andrej Taratuchin se dostal do zakončení, Andrej Makarov připravený a kryje další střelecký pokus domácího celku.
55:22
O hostující obranu se láme, štěpí a tříští každý pokus o tlak domácího celku. Kunlun hraje velmi dobře takticky. Jan Kolář, když už se probojoval do výborné střelecké pozice, zradil ho nástroj obživy. Hokejku mu vypověděla službu v nejméně vhodnou dobu.
54:07
Čas vymezený pro třetí třetinu se poměrně rychle blíží ke svému konci, další akce domácích je zastavena. Sudí nyní viděli postavení mimo hru. V něm Matvej Zaseda.
53:55
Zakázaného uvolnění se dopustil Amur Chabarovsk. Vhazovat se bude před brankou Juha Metsoli.
53:30
Domácí tým má nyní velké problémy. Sám se sebou. Nepřesností na jejich holích je více než velké množství. Trefit prvního hráče před sebou, to není cesta k vyrovnání.
52:32
Hra je přerušena, následovat bude buly v útočném pásmu hostujícího celku. Juha Metsola musí být pozorný. Nakonec zasahovat nemusel, souboj o puk jeho spoluhráči zvládli.
52:30
Andrej Makarov si nyní dokázal poradit se střelou z kruhu, kterou vyslal domácí Kristian Kuusela. Buly v útočném pásmu Chabarovsku.
52:01
Chad Rau se dopustil obrovské chyby, kterou málem domácí dokázali potrestat. Kotouč dostal hráč Amuru za brankovou čáru. K tomu ale došlo v momentu, kdy byla branka posunutá, gól tak platit rozhodně nemůže.
51:05
Miika Lahti, útočník hostů, vedl akci svého celku. Do zakončení se on ani jeho kolegové nedostali, neboť domácí velmi dobře zblokovali přihrávku.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Čas, který mají domácí hokejisté alespoň na vyrovnání, se velmi rychle zkracuje. Naopak hosté takticky dobře vedenou hrou míří za výhrou. Ale do konce ještě deset minut zbývá.
49:31
Domácí hrají v plném počtu. Vyloučený Vladislav Ušenin se vrací do hry. Host= nedokázali proměnit početní výhodu. Náskok Kunlunu o jednu branku stále platí.
49:13
Buly ve středním pásmu. Mnoho nepřesností nyní hostujícímu celku komplikuje rozehrávku. Přesilovka Kunlunu se blíží ke svému konci.
48:31
Nepřesná rána od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu, kotouč tak velmi rychle vylétl z útočného pásma. Domácí mohou vystřídat, hosté začínají akci od své branky.
48:00
Hostující celek vyhrál buly, dostal se tak do útočného pásma. V něm kombinuje podél mantinelu, ale do zakončení se dostat zatím nedokáže.
47:31
Za příliš mnoho hráčů na ledě je vyloučen domácí Vladislav Ušenin.
47:09
Hostující celek je v plném počtu. Tomáš Marcinko hned z trestné lavice se dostal do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo nejpřesnější.
46:35
Amur Chabarovsk má dál k dispozici přesilovou hru. Jan Kolář si jako obránce sjel na kruh. Jeho ne úplně povedenou ránu se štěstím kryje gólman Andrej Makarov.
46:20
Oba borci míří na trestnou lavici za hrubost. Zohorna i Jašin.
46:20
46:20
Andrej Makarov kryje kotouč po střele Tomáše Zohorny. Následně se před hostující branku pošťuchovali hráči. Sudí budou vylučovat.
45:56
Amur hraje přesilovou hru poněkud nedůrazně. Chybí tlak v útočném pásmu. Problémem je také absence střelby.
45:35
Kristian Kuusela se dostal ke střele od modré čáry. Tento útočník však branku neohrozil. Jeho rána byla zblokovaná, a tak kotouč zamířil někam k oběžné dráze Měsíce.
45:09
Tomáš Marcinko byl v souboji až příliš aktivní, dostává dvě minuty za hákování.
44:00
Kunlun se nyní dostal díky rychlému přechodu středního pásma do zakončení, to se mu ale podařilo. Následně zahrozili domácí. Z dalšího protiútoku pak mířil Tomáš Marcinko přesně do brankáře Juhana Metsoli.
43:24
Čas ve třetí třetině plyne velmi rychle, sledujeme atraktivní hokej z obou stran. V dosavadním průběhu zápasu sice padla jen jedna branka, ale i tak se mají diváci na co dívat.
42:30
Andrej Taratuchin vystřelil z kruhu, jeho projektil prolétl jen malý kousek od vzdálenější tyčky. Hostující gólman se jen ohlédl, měl zakrytý výhled a na střelu reagovat nedokázal.
41:40
Dmitrij Ljutov se pokoušel o střelu od modré čáry, jeho střela byla ztečovaná obránci ještě dříve, než se kotouč dostal k brance.
40:48
Domácí hokejisté se snaží o vyrovnání, život jim komplikuje velmi dobře hrající obrana soupeře. Kunlun brání na výbornou v tomto zápase.
40:15
Domácí hrají v plném počtu. Hostující celek nedokázal využít přesilovou hru pět na tři ani pět na čtyři.
40:01

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kolář, Kondratěv, Zub, Aťušov, Kosmačjov, Ljutov, Podzinš – Kapustin, Kuusela, Ramstedt – Klimenko, Ruděnkov, Zohorna – Vj. Ušenin, Litovčenko, Vl. Ušenin – Ugarov, Pervušin, Taratuchin – Zaseda.

Kunlun: An. Makarov (Karhunen) – Jalasvaara, Salmela, Bellemore, Mäntylä, Pereťagin, Viklund, Jüe, Mikulovič – Rau, Wärn, Lahti – Collins, Pöysti, Jašin – Bakoš, Marcinko, T. Sia – Veličkin, Jing, Wang.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Alexander Sergeyev – Alexander Zakharenkov, Alexander Sadovnikov.
Druhá třetina přinesla mnoho zajímavých momentů před oběma brankami, gólmani však neinkasovali, a tak i po druhé periodě platí jednobrankové vedení hostujícího celku.
40:00
39:53
Tohle už domácí zvládnou, hrají ve čtyřech, kotouč letí z obranného pásma přes všechny čáry až k brance soupeře.
39:35
Domácí hrají ve čtyřech.
39:17
Rána od modré čáry, kterou vyslal Brett Bellemore končí jen malý kousek od levé tyčky branky. Obrovský tlak hostujícího celku.
38:40
S vypětím všech sil se domácí tým brání dvojnásobné přesilové hře soupeře. Hosté hrají přesilovku pět na tři hodně dobře.
38:14
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Ljutov – 2 min., vysoká hůl).
37:35
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťušov – 2 min., krosček).
37:08
Na druhé straně zahrozil Chad Rau, jehož zakončení mělo k přesnosti hodně daleko. Atraktivní hokej pokračuje dál.
36:30
Domácí rána od modré čáry brankáře Andreje Markova neohrozila, kotouč mířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
35:55
Chabarovsk, před zápasem jasný papírový favorit, se možná až nečekaně hodně trápí. Jeho největším problémem je přesnost střelby. Šance si domácí vytvořit dokáží, ale zakončení to je kapitola sama pro sebe.
35:00
Druhá třetina se dostává do své finální fáze, velkou šanci si vytvořil domácí tým, ale na gól čeká Amur zatím marně.
34:13
Tato třetina nabízí velmi rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým nechce udělat chybu. Souboje probíhají zejména ve středním pásmu.
33:06
Tomáš Zohorna se pokoušel v předbrankovém prostoru tečovat kotouč vystřelený od modré čáry, ale neuspěl.
32:45
Po komerční přestávce se do šance dostala první formace domácího celku, situaci ale uklidňuje jistým zákrokem brankář Andrej Makarov.
31:35
Juha Metsola raději kryje kotouč. Mohl jej rozehrát, ale pro jistotu si vynutil vhazování po své levé ruce. Následně buly sice vyhráli hosté, ale nepřesností se o pásmo připravili.
30:34
Gólovou šanci si nyní vypracoval Amur. Vjačeslav Ušenin však před prázdnou brankou nedokázal zkrotit poskakující kotouč. Kunlun dál drží svůj jednobrankový náskok.
29:49
Převahu začínali mít hosté, nicméně jeden z domácích obránců poslal kotouč z obranného pásma tak, aby se zakázané uvolnění nepískalo. Takticky velmi dobře sehrané.
28:54
Obránce Vitalij Aťušov se dostal ke střele, kterou schoval za obránce. Andrej Makarov se jen ohlédl za kotoučem, který mířil mimo tři tyče.
27:50
Tomáš Zohorna bojoval v útočném pásmu u mantinelu o kotouč. V souboji s dvěma protihráči byl neúspěšný a souboj prohrál. Následně puk ale domácí vybojovali, neboť do dalšího souboje hosté přistoupili příliš laxně.
27:05
Kunlun mohl do přečíslení dva na jednoho, finální přihrávka však byla zblokovaná posledním obráncem domácího týmu.
26:15
Rychlý hokej pokračuje i nyní. Domácí obránce Dmitrij Kosmačjov se dostal ke střele od modré čáry. Ránou z první pořádně vystrašil brankáře soupeře, kotouč ale letí mimo branku.
25:00
Pět minut hry ve druhé třetině je minulostí, mnoho útočných akcí k vidění není, to ale neznamená, že bychom sledovali nezajímavý hokej.
24:40
Amur Chabarovsk se snaží dlouhými přihrávkami se dostat do útočného pásma. Tento prvek se však nedaří realizovat, protože obrana hostů hraje velmi dobře.
23:45
Kristian Kuusela se dostal do dobré střelecké pozice, pak k němu ale přijel Tuuka Mäntylä a připravil jej o kotouč. Dovoleným způsobem se Kunlun ubránil.
22:53
Střel na branku není mnoho. Oba týmy se zaměřily hodně na obrannou činnost. Což znamená, že útočníci mají velmi malý prostoro pro nějakou smysluplnou kombinaci.
21:18
Sledujeme hodně podobný obrázek tomu, který byl k vidění v první třetině. Domácí celek je aktivní, ale nemůže překonat hostující obranu v čele s gólmanem.
20:01
Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté, kteří míří do obranného pásma, ze kterého následně vedli neúspěšný pokus o útok.
20:01
Za malý moment začne druhá třetina.
Kunlun dokázal vstřelit v první třetině svou premiérovou branku v dlouhodobé části. Domácí zatím nedokázali najít recept na obranu hostů a hlavně na gólmana Andreje Makarova.
20:00
19:33
V poklidném tempu se první dvacetiminutovka dohrává, ani jeden celek už nemá ambice vstřelit branku.
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině. O kotouč se bojuje ve středním pásmu. Souboj vyhráli hosté. Ti ale nahazují do útočného pásma a střádají.
18:18
V samotném závěru první periody se domácí snaží překonat kompaktně hrající obranu Kunlunu.
17:40
Hostující celek má kotouč za svou brankou, Brett Bellemore rozehrával akci, která však končí vinou nepřesné přihrávky.
17:00
probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:44
Domácí fanoušci zatím nemají mnoho důvodů k radosti. Ti ze srdce Evropy ano, pod prvním gólem zápasu jsou totiž podepsaní Tomáš Marcinko a Martin Bakoš.
16:01
Aktivní hra hostujícího týmu pokračuje i nyní, domácí se musí bránit. Amur rozhodně nehraje tak, jak by se na favorita zápasu slušelo.
15:00
Hostující celek se dostal do vedení a domácí hokejisté jakoby nevěděli, jaký styl hry hrát v závěru první třetiny.
14:00
Red Star Kunklun právě vstřelil branku
Gól v přesilové hře a rovněž premiérový zásah Kunlunu v KHL. Po nádherné kombinaci se hosté dostávají do vedení. Tomáš Marcinko našel zcela volného SEANA COLLINSE, který doklepl kotouč za brankovou čáru. Už Marcinko si skvěle pohrál s gólmanem a mohl zakončovat. Místo toho akci vyšperkoval skvělým pasem. Celou akci začal povedeným pasem Martin Bakoš. Asistence: Tomáš Marcinko, Martin Bakoš.
13:37
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Arťom Zub – 2 min., sekání).
13:31
Po úvodním oťukávání obou soupeřů sledujeme podstatně aktivnější hru z obou stran. Gólmani se rozhodně nenudí.
13:30
Sledujeme nyní asi nejvyrovnanější část zápasu. Tlak domácích ukončila rychlá akce hostů. Chad Rau nedokázal prostřelit brankáře Amuru.
12:00
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Gólman Juha Metsola se občerstvuje u střídačky. Za malý moment bude hra pokračovat.
11:47
Amur Chabarovsk hraje v plném počtu, vyloučený Vjačeslav Ušenin se vrací do hry.
11:05
Polovina přesilové hry je pryč. Tým z Pekingu si nedokáže vytvořit výraznější šance, byť hraje v početní výhodě.
10:44
Miika Lahti vedl akci od své branky, ve středním pásmu však narazil na blok soupeře. Tento útočný výpad úspěšný nebude.
10:33
V oslabení hrají domácí hráči velmi dobře, hosté mají problémy s přechodem do útočného pásma. Nyní se píská zakázané uvolnění Kunlunu.
10:01
Tomáš Marcinko se dostal do zakončení. Jeho ránu z horní hranice kruhu odrazil obránce mimo. Jan Kolář to byl, kdo poslal kotouč mimo hrací plochu, respektive jeho hůl, od níž se puk odrazil.
09:47
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., držení hole).
09:00
Devět minut hry je pryč. Sledujeme územní převahu domácího celku, který ovšem svou převahu nedokáže přetavit v první gól zápasu.
07:50
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Režie multimediální kostky může odbavit připravené reklamy.
07:12
Hraje se velmi plynulý hokej, zbytečně se nepřerušuje. K vidění je poměrně rychlá hra, která mnoho střel na branky nenabízí.
06:33
Aktivní hra Amuru pokračuje dál, hostující defenziva má plné ruce práce. Zatím se ale se všemi útočnými výpady dokázala poradit.
05:20
Domácí celek si připsal velkou šanci. Obránce Maxim Kondratěv vystřelil od modré čáry. Andrej Makarov měl hodně práce, nakonec dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.
04:48
Amur Chabarovsk, který celkem pravidelně hraje přípravné zápasy s českými kluby, má převahu.
04:05
Úvodní minuty zápasu naznačily, jakým směrem se bude hra ubírat. Přehlídka útočných akcí to opravdu nebude. Naopak defenziva v hlavní roli.
03:30
Max Wärn se pokoušel vylepšit střeleckou pozici pro spoluhráče. Pas do předbrankového prostoru byl však velmi nepřesný. Domácí obrana si dokázala poradit.
03:00
Gleb Klimenko se dostal do zakončení, gólman klubu z Pekingu nemusel zasahovat, kotouč mířil mimo tři tyče.
02:17
Janne Jalasvaara rozehrával kotouč za svou brankou, jeho pas nebyl přesný, ale domácí se do útočného pásma nedostali.
02:00
Vjačeslav Litovčenko zakončoval rychlou akci svého celku. Gólman Andrej Makarov byl pozorný a dokázal si poradit s jeho pokusem ze střední vzdálenosti.
01:15
Domácí rozehrávají od své branky.
00:49
Domácí celek hraje poměrně opatrně, nechce udělat chybu. Hosté se nikam neženou. Na jejich hře je patrná trpělivost.
00:01
Zápas začíná, pro hostující Kunlun se jedná o první zápas v rámci základní sezóny KHL.
00:01
Za malý moment zápas začne.
Hráči domácího celku slavnostně nastupují na hrací plochu. Vše je připraveno na hymny.

Amur Chabarovsk: Alikin (Metsola) – Kolář, Kondratěv, Zub, Aťušov, Kosmačjov, Ljutov, Podzinš – Kapustin, Kuusela, Ramstedt – Klimenko, Ruděnkov, Zohorna – Vj. Ušenin, Litovčenko, Vl. Ušenin – Ugarov, Pervušin, Taratuchin – Zaseda.

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Jalasvaara, Salmela, Bellemore, Mäntylä, Pereťagin, Viklund, Jüe, Mikulovič – Rau, Wärn, Lahti – Collins, Pöysti, Jašin – Bakoš, Marcinko, T. Sia – Veličkin, Jing, Wang.

Chabarovsk má na svém kontě v letošním ročníku čtyři odehrané zápasy. Nejprve podlehl Lokomotivu Jaroslavl 0:1, pak Dynamu Moskvě 2:3 a nakonec Viťazu 1:3. V posledním zápase přehrál 3:1 Vladivostok.
Pro hostující tým se jedná o první zápas v základní části Kontinentální ligy. Očekávaní na straně hráčů, funkcionářů a v neposlední řadě také fanoušků je obrovské.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk a Red Star Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.