To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 29:22
Utkání je u konce a i když do po druhé třetině s domácími nevypadalo růžově, jsou to oni, kdo se nyní raduje z výhry a bodů. Velký obrat odstartoval ve 44. minutě vyrovnávací trefou Kirill Petrov a už za další tři minuty CSKA vedlo. Tvrdou ranou překonal Garipova Denis Denisov. Hosté se pak neúspěšně snažili o srovnání, nejblíže byl Azevedo, který ovšem neproměnil své sólo. A tak v poslední minutě domácí Ivan Tělegin pečetil výhru domácích na konečných 4:2.
59:59
Tak ještě jedno vyloučení na straně Kazaně, dvě minuty za krosček obdržel Alexander Svitov
59:50
Hosté se ještě snaží alespoň o korekci skóre, už to ale nevypadá...
59:16
CSKA právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Sekáč při svém pokusu o rozehrávku uklouzl, upadl, puku se zmocnil IVAN TĚLEGIN a zaznamenal do prázdné branky jeden ze svých nejsnadnějších gólů v kariéře. Bez asistence.
59:05
Kazaň je v šesti, Garipov odjel na střídačku. Začíná power-play Kazaně!
58:41
Rozhodnout mohl Kvartalnov, byl sám před gólmanem, Garipov vytěsnil do rohu.
58:31
Nahození od modré čáry pouze prolétlo kolem Sorokina, v hledišti to jen zahučelo.
57:30
Tkačjov možná mohl střílet, rozhodl se ale pro přihrávku. Každopádně tato akce ohrožením branky neskončila.
56:40
Hosté už začínají pospíchat, nevymýšlí nic složitého, jen tlačí puky do útočného pásma, kde se pokouší o ohrožení Sorokinovy branky.
55:59
Neujala se ani střela hostů od modré čáry, puk skončil v rohu kluziště.
54:42
Obrovskou šanci na srovnání teď spálil Azevedo, když dostal přihrávku do sóla, jenže Sorokin mu vyrazil jak střelu, tak i následnou dorážku z bezprostřední blízkosti.
53:41
Domácí Žarkov zastavil rozlet Kazaně už ve středním pásmu, puk mají hráči CSKA. Tohle jim maximálně vyhovuje.
52:55
Teď se ale hra bude stěhovat před Garipova, neboť hostům nevyšla rozehrávka a puk dojel až za branku CSKA, takže se pískalo zakázané uvolnění.
51:19
Sorokin si poradil i se střelou z ostrého úhlu, Kazaň se ale očividně probouzí k většímu tlaku.
50:32
Roztáhnutý Sorokin teď čaroval na brankovišti a zabránil hostům ve srovnání. Tohle byla dobrá příležitost ke skórování.
49:28
Sergejev posunul puk do středního pásma, domácí se tak osvobodili a mohou střídat.
48:30
Rázem se musí snažit Kazaň a jak vidno, je průběhem třetiny zaskočená. Nyní je na ledě pouze jeden tým a to CSKA.
46:39
Přesilovka je využitá a domácí tým opět vede! Od modré vypálil DENIS DENISOV a jeho rána skončila v bráně. Garipov toho moc neviděl, na vině bylo skvělé stínění jednoho z domácích hráčů. Asistence: Maxim Mamin, Igor Ožiganov.
46:27
U tyčky číhal Tělegin a když dostal puk, bleskově se snažil zasunout. Gólman to čekal a vyrazil.
45:53
Je tu přesilovka pro CSKA, trest 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku dostal Andrej Čibisov.
45:00
Nesledujeme teď kdovíjak akční zápas, je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
43:37
A je srovnáno! Po rychlém výpadu po levém křídle a nepovedené střele z prostor u brankoviště se puk odrazil na hůl dojíždějícího KIRILLA PETROVA a ten se zblízka nemýlil – 2:2. Asistence: Denis Denisov, Alexander Popov.
42:01
Z otočky pálil domácí Osnovin a Garipov si chvíli nebyl vůbec jistý, kde má puk. Ten se nakonec objevil v rohu kluziště a hosté se osvobodili.
41:01
A vzápětí je tu další...
40:55
Třetí část zápasu nám začala zakázaným uvolněním hostujícího týmu.

Trestné minuty: 29:8
Po čtyřiceti odehraných minutách je na tom lépe hostující tým, který vstřelil jednu branku a vede tak 2:1. O tento okamžik se ve 35. minutě postaral hbitý Michail Žukov a Přiblížil tak svůj tým výhře a CSKA první porážce na domácím ledě.
40:00
39:37
Málem to bylo 1:3. Do brejku dvou na jednoho si najeli Svitov se Sekáčem, jenže druhý jmenovaný nedokázal sklepnout vzduchem letící přihrávku do branky CSKA.
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny, úvod do ní obstará vhazování ve středním pásmu.
38:20
Puk je u Sorokina, ten jej zastavil za svou brankou a přenechal spoluhráčům k rozehrávce.
37:00
Kazaň nyní skvěle brání střední pásmo, CSKA má docela problém se probít do zakončení.
35:38
CSKA se ihned snaží ztrátu smazat, Tělegin ovšem z bekhendu neuspěl, jeho střelecký pokus byl zablokován.
34:43
Kazaň vstřelila branku!
Přesilovka je nakonec využita a Kazaň vede! Po několika přihrávkách si z kruhu pro vhazování najel před branku MICHAJL ŽUKOV a bekhendem pověsil puk pod horní tyčku! Asistence: Vasilij Tokranov, Justin Azevedo.
34:16
Neuspěl ani Svitov, Sorokin pro jistotu přerušil hru.
33:56
Před Sorokinem se objevil volný Sekáč, byl ale příliš blízko na to, aby dokázal puk zvednout a gólmana CSKA překonat.
32:49
Domácí hráli v šesti, takže je tu přesilovka pro Kazaň. Trest odpyká Nikita Kvartaľnov.
32:32
Rychlý kontr domácích byl zakončen na najíždějícího Andronova, ten zblízka pálil k tyči, kde ovšem Garipov vytáhl úspěšný zákrok.
31:18
Parádní zákrok domácího brankáře. Ten proti Sekáčovi vytáhl skvělý semafor.
30:48
Na druhé straně pálil Žarkov, ovšem pouze do postoje gólmana Kazaně.
30:41
Na pravém křídle unikal hostující Glinkin, ale byl tvrdým zákrokem poslán k ledu. Ke střele se tak vůbec nedostal.
29:37
Ožiganov se individuální akcí pokusil o průnik do pásma, ale nakonec pouze nahodil a poté odešel střídat.
28:45
Na druhé straně využil prostoru hostující Svitov, svou střelu ale nasměroval pouze do chráničů brankáře Sorokina.
27:46
Obrovský závar před Garipovem, ale ani na několik pokusů domácí puk za brankovou čáru neprotlačili.
27:02
A opět je puk u Sorokina, přijíždí si pro něj Ožiganov.
26:24
Tato přesilovka už enní tak aktivní, jako před chvílí, Kazaň vyhazuje přes všechny čáry.
25:38
Další vyloučení na straně Kazaně, dvě minuty za podražení si jde odsedět Michajl Sidorov.
24:51
Domácí Kvartalnov se v rohu kluziště obtočil kolem obránce a vyjel si před branku. Byl ale už moc blízko a nedokázal protlačit puk za brankovou čáru.
24:16
Hosté už jsou v plném počtu.
24:16
Garipov přikryl puk a přerušil tak už dlouhý nápor domácích hokejistů.
24:02
CSKA tlačí, zatím ale jdou všechny rány mimo.
23:23
Neuspěl ani Tělegin, i jeho střelecký pokus byl hosty zblokován.
22:55
Rána Denisova se zastavila o bránící hráče, CSKA je stále v útoku.
22:16
Vylučuje se na straně Kazaně, Stepan Zacharčuk si jde odpykat dvouminutový trest za podražení.
21:40
Domácí vyhodili obloučkem až do pásma Kazaně, o zakázané uvolnění se ale nejedná. Zacharčuk tak musel pro puk a rozehrát.
20:25
Hostujícímu Zacharčukovi nesedl puk na hokejku a jeho rána od modré tak skončila v rohu.

Trestné minuty: 27:4
Je za námi první třetina, která musela bavit. Od začátku se hrál svižný hokej a oba gólmani měli o zábavu postaráno. Přesto se na gól čekalo až do 12. minuty, kde se dorážkou na brankovišti prosadil domácí Alexander Popov. To, že se skutečně jednalo o gól, to muselo potvrdit až video. Vyrovnání přišlo v 15. minutě, kdy Kazaň hrála přesilovku pět na tři a tuto výhodu využil Justin Azevedo. Jeho prudká rána se zastavila v horním rohu branky a tento gól tak ustanovil průběžný stav 1:1.
20:00
19:51
Ještě jeden závar před Garipovem, ten byl přerušen hvizdem rozhodčího, neboť puk trefil gólmana hostů do masky.
19:01
Domácí již hráli v plném počtu, když se dostali do přečíslení a z mezikruží střílel po Ožiganovově přihrávce Petrov. Garipov si připsal další úspěšný zákrok.
18:26
Na konci celé akce byla střela Tělegina, na Garipova si ale nepřišel.
18:07
Hosté pouze nahodili do útočného pásma a vydali se střídat. CSKA tak může založit protiútok.
17:31
Do čtyř jde i Kazaň, Justin Azevedo se provinil hákováním.
16:34
Světlakov se dokonce vydal v oslabení na výlet a tvrdou střelou prověřil, jestli je Garipov připraven. Byl.
15:37
A znovu musí Kazaň vymýšlet útok, puk je ve středním pásmu.
15:11
Domácím se podařilo vyhodit a ušetřit několik vteřin z dlouhého oslabení pět na čtyři.
14:21
A je vyrovnáno. Pětice hráčů Kazaně ukázala rychlou kombinaci a na konci byl zcela volný JUSTIN AZEVEDO, který bombou z levé strany trefil naprosto přesně. Asistence: Vladimir Tkačjov.
14:02
Jeden z bránící trojice teď zlomil hůl, CSKA má na ledě jen dva plnohodnotně vybavené hráče.
14:00
Kazaň má perfektní příležitost na srovnání, prakticky dvě minuty přesilovky o dva muže.
13:57
No a pozor, CSKA jde do tří! Bogdan Kiselevič přehnal u mantinelu důraz, trefil soupeře hokejkou a dostal trest na 5 minut + do konce utkání za sekání!
13:49
Je tu další vyloučení, nyní ale na straně domácích, Bud Holloway obdržel dvouminutový trest za hákování.
13:20
Kazaň se snaží o rychlé vyrovnání, ale Sorokin je zatím v brance stoprocentní, žádná ze střel jej nezvládla překvapit.
11:15
Nakonec ale domácí přesilovku využili, když ALEXANDER POPOV dokázal u levé tyčky dorazit střelu od modré a když se puk kutálel po brankové čáře, Garipov si jej nešťastně posunul kousíček za ní, což potvrdil i rozhodčí u videa. Asistence: Denis Denisov, Bogdan Kiselevič.
10:59
Dvě velké příležitosti měli domácí hráči, ale Petrov nedotlačil puk zblízka za brankovou čáru a rána Denisova z dálky skončila mimo.
10:14
Po rychlé kombinaci pálil z pravého křídla Tělegin, puk se ale k brance nedostal, byl zblokován.
09:32
Je tu první přesilová hra utkání, zahrají si ji domácí. Kazaň se provinila šesti hráči na ledové ploše. Trest odpyká Anton Glinkin.
09:16
Kirill Petrov si hbitě nabruslil přes obránce do útočného pásma a vystřelil. Garipov jeho svižnou střelu vyrazil.
08:31
Tak tohle bolelo! Hostující Zacharčuk schytal ránu pukem přímo do levé tváře a okamžitě šel k ledu. Po chvilce ale vstal a odjel na střídačku, kde si leduje trefené místo.
08:22
Tvrdá rána od modré čáry končí na tvrzeném skle za brankou Kazaně.
07:55
Nyní se píská zakázané uvolnění Ak Barsu, vhazovat se bude před Garipovem.
07:16
Naumenkov nabruslil do pásma Kazaně a posílal přihrávku před brankoviště. Tam číhal Kvartalnov, jenže k zakončení se pro dobrou obranu hostů nedostal.
06:25
Pajgin skvěle ubránil dotírajícího hráče domácího týmu a vůbec jej nepustil do akce.
05:47
Další vyhození CSKA už zakázaným uvolněním není, Garipov zastavil puk pro své spoluhráče.
04:37
Obuchov vyváží puk ze své vlastní třetiny, Kazaň se nyní nemůže rychle dostat do útoku, je to docela kostrbaté.
04:10
Přihrávka domácích byla příliš prudká a skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po Sorokinově pravici.
02:42
Už se zase hraje na druhé straně, dvakrát se o střelu pokusil Sergejev. První rána byla zblokovaná, druhou srazila obrana Kazaně.
02:09
Lazarev mohl už střílet, stál s pukem kousek za kruhy, rozhodl se však pro přihrávku. Tu už ale obrana CSKA dokázala pohlídat.
01:15
Zákrok si už připsal i Garipov, ten musel krotit střelu od modré čáry.
00:59
Je za námi první nápor hostujícího týmu, zpoza branky si vyjel do střelecké pozice Lukojanov, gólman Sorokin chytil.
00:01

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Denisov, Ar. Sergejev, Naumenkov, Čmychov, Kiselevič, Blažievskij – Mamin, Světlakov, Tělegin – V. Žarkov, Andronov, Enlund – K. Petrov, Al. Popov, Holloway – Stoljarov, Korotkov, Kvartaľnov – Osnovin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Tokranov, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Pajgin, D. Musin, Abrosimov, Sidorov – Azevedo, Žukov, Sekáč – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Glinkin, Pankov, Varnakov – M. Lazarev, Obuchov, Svitov.

Rozhodčí: Jeřábek, Baluška – Šalagin, Šišlo.
Týmy jsou již na ledové ploše, zápas bude za pár okamžiků zahájen.
Zápas v CSKA Ice Palace začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni
Poslední vzájemné zápasy

V loňské sezóně si oba týmy držely výhodu domácího ledu a body si připsaly ke svým účtům.

18.09.2015 Kazaň – CSKA 6:3
23.12.2015 CSKA – Kazaň 2:1

Jiří Sekáč (KZN) 3 (2+1)
Ak Bars Kazaň

U hostů je situace trochu odlišná. Kazaň v prvním utkání zdolala těsně Slovan Bratislava, pak ale přišly dvě domácí prohry s Nižněkamskem a Záhřebem. Alespoň menší návrat na pozitivnější notu zaznamenal export bodů z petrohradské arény, kde Ak Bars porazil místní SKA 6:5 po nájezdech. Kazaň zde vedla už 5:1, ale nápor domácích vše zdramatizoval – i dva body jsou ale slušným počinem.

Obehrané zápasy

Kazaň – Slovan 2:1
Kazaň – Nižněkamsk 1:2 sn
Kazaň – Záhřeb 1:3
Petrohrad – Kazaň 5:6 sn
CSKA Moskva

Tým z hlavního města Ruska má za sebou čtyři odehrané zápasy a když odečteme porážku z úvodního utkání sezóny na ledě Magnitogorsku, tak je CSKA Moskva hezky rozjetá. Po této porážce totiž přišly tři domácí zápasy a ty skončily výhrou a pouhými dvěma inkasovanými góly. Jak vidno, v Moskvě se na nový ročník KHL připravovali opravdu svědomitě.