V hektickém závěru ještě mohli hosté vyrovnat, ale to se jim nakonec nepodařilo, i když Nikolaj Prochorkin k tomu měl hodně blízko. Třetí třetina byla spíše taktickou bitvou, kde jsme jinak příliš zajímavých momentů nemohli sledovat. Domácí výborným výkonem podržel i brankář Viktor Fasth. Rozhodující branku tedy vstřelil ve druhé třetině Stéphane Da Costa. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
59:49
Ožiganov dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:47
Před brankou Fastha jsme se málem dočkali vyrovnání, ale kotouč ani natřikrát v brance nekončí. Velká šance Nikolaje Prochorkina!
59:26
Domácí opět trochu pozdrželi čas a hostům již mnoho vteřin na vyrovnání nezbývá.
58:55
Petrohradští kombinují zatím v poměrně uctivé vzdálenosti od Fasthovy branky.
58:23
Ilja Kovalčuk spíše nahodil kotouč z levé strany a brankář Fasth puk bez potíží zachytil. Rozehrát ovšem nemohl, takže se bude vhazovat před ním.
57:59
Nyní se hostům nepovedla rozehrávka a kotouč letěl na zakázané uvolnění.
57:40
Domácí opět vyhodili a hostující přesilová hra je u konce. Nebyla špatně sehraná, ale gól nepřišel.
57:07
Viktor Fasth dnes podává dobrý výkon a i nyní podržel svůj celek, když vyrazil střelu soupeře.
56:48
V předbrankovém prostoru se snažil dělat nepořádek Roman Širokov, ale střelu Antona Bělova gólman Fasth chytá.
56:10
Domácím se však podařilo propracovat ke kotouči a vyhodit ho přes všechny čáry.
55:55
Koskiranta poslal poměrně razantní přihrávku na Kovalčuka, který ještě kotouč zvládnul zpracovat a hledá další možnosti.
55:40
Domácí hráli v šesti, což se samozřejmě nesmí a sudí tedy vylučuje. Trest odpyká Semjon Košelev.
54:26
Andrej Světlakov měl zajímavou příležitost, když si z pravé strany najel až do zakončení, ale gólman Šesťorkin drží naděje svého celku na úspěch.
53:42
Dmitrij Kugryšev nezvládnul obhození protihráče, takže obránce soupeře touš získal.
52:57
Koskiranta vybojoval kotouč a poslal vpřed spoluhráče, který ovšem na dlouhou dobu černou gumu v držení neměl.
52:03
Jan Muršak držel kotouč v útočné třetině a hledal možnosti, jak se dostat směrem k brance, ale pevná obrana SKA mu šanci nedala.
51:10
Domácím se rozehrávka příliš nepodařila, protože kotouč doletěl pouze na zakázané uvolnění.
50:44
Grigorij Panin se jako první dostal ke kotouči a mohl rozehrát na svého spoluhráče.
50:09
Andrej Zubarev naznačil střelu a pak si chtěl kotouč připravit do lepší pozice, nicméně místo toho o něj přišel.
49:36
Obrany obou celků jsou poměrně důsledné, takže žádné velké příležitosti k vidění momentálně nejsou.
48:20
CSKA vysunulo napadání, ale kotouč zůstává v držení obrany Petrohradu. Následně letěla přihrávka na Chochlačjova, ale ten puk nezachytil.
47:32
Střelu z otočky Fasth řešit nemusel, ale SKA je momentálně usazeno v útočném pásmu.
46:35
Sergej Andronov hledal možnost, jak se dostat před branku, ale obrana Petrohradu mu nic takového nepovolila.
45:06
Za vzájemný souboj jsou vyloučení Greg Scott a Nikolaj Prochorkin.
45:06
44:21
Denis Denisov bojoval se Sergejem Plotnikovem všemi způsoby, ale to samé mu oplácel i hráč SKA, takže sudí nic nepíská.
42:56
Ovšem ke kotouči se celkem jednoduše dostali domácí a odebrali se s ním do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
42:36
Petrohradští kombinují s pukem na hokejce a Gusev zrovna hledá někoho ze spoluhráčů.
41:23
Domácí hokejisté se ve dvou vydali do útočného pásma, jenže tam je obrana oddělila od puku.
40:22
I druhý vyloučený hráč se vrátil na hrací plochu, takže domácí přežili nepříjemně dlouhé oslabení 3 proti 5.
40:01
Ve druhé třetině jsme byli svědkem dalších dvou branek, o něž se bratrsky podělily oba celky. Nejprve vyrovnal Vjačeslav Vojnov prudkou ranou od modré čáry, aby stav utkání opět na stranu domácích strhnul Stéphane Da Costa. Domácí měli v určitých pasážích téměř až drtivý tlak, ale další branku z něho vytěžit nedokázali. Uvidíme, jak svým svěřencům promluví do duše trenéři v průběhu přestávky. Třetí perioda začne zhruba ve 20:13.
40:00
39:48
Nikolaj Prochorkin dostal rychlou přihrávku, okamžitě vypálil, ale netrefil prostor branky.
39:36
Anton Bělov zahrál vysokou holí, takže se bude vhazovat v obranném pásmu SKA.
39:19
Domácím se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry, což je cenné ušetření času.
38:56
Jen kousek chyběl Plotnikovovi, aby se dostal k volnému kotouči kousek od odkryté branky.
38:33
Vjačeslav Vojnov vyslal na branku další projektil, avšak tentokrát zasáhnul vyrážečkou Fasth.
38:22
Alexandr Popov vyhodil kotouč mimo hřiště, takže uvidíme přesilovou hru SKA 5 na 3!
37:48
Točického trefil vysokou holí Dmitrij Kugryšev a půjde si odpočinout na dvě minuty.
37:47
Nikita Točickij zřejmě obdržel nějakou ránu v předbrankovém prostoru, když hosté zatlačili CSKA před Fastha.
36:39
Domácí se vrátili k předchozí aktivitě a kombinují s kotoučem na holi v útočném pásmu.
35:40
Ilja Kovalčuk nastartoval motory a vydal se vstříc brance soupeře, nicméně brankář Fasth proti jeho zakončení dokázal zakročit.
34:50
Jonas Endlund dostal v předbrankovém prostoru pas od Grega Scotta, vystřelil, ale trefil jen dobře postaveného brankáře.
34:20
Dmitrij Judin dostal velmi obtížnou přihrávku, takže útočné pásmo nezvládnul udržet.
33:41
Petrohradští se také dostávají ke kombinaci a snaží se zamířit do útočného pásma, kde by se potřebovali na nějaký čas usadit.
32:50
Igor Šesťorkin musel být v pozoru, protože kolem něj létaly přihrávky, ale nakonec zasahovat nemusel.
31:40
CSKA je stále aktivní a obrana petrohradského týmu neví, kam dříve skočit.
31:00
Domácí i nadále pokračují v přesilové hře, protože Barabanov byl vyloučen na 2+2 minuty.
29:45
CSKA právě vstřelilo branku!
STÉPHANE DA COSTA využívá přesilovou hru, když dostal kotouč na levé křídlo a tvrdou ranou prostřelil gólmana. Asistence: Bogdan Kiselevič, Jonas Enlund.
29:37
Denis Denisov vyslal razantní střelu od modré čáry, se kterou si však gólman poradil.
28:56
Zajímavá kombinace končí o kousek nepřesnou zadovkou a hosté následně posílají kotouč pryč z obranného pásma.
28:22
Alexandr Barabanov však vzápětí oslabuje svůj tým, protože trefil vysokou holí protihráče.
27:48
Petrohrad právě vstřelil branku!
VJAČESLAV VOJNOV napřáhnul ke střele od modré čáry a prostřelil úplně všechno, co mu stálo v cestě. Gól padnul ještě v přesilové hře. Asistence: Ilja Kovalčuk.
27:32
Viktor Tichonov hledal naslepo spoluhráče, ale v oblasti, kam puk poslal, zrovna nikdo ve světlém dresu nebyl.
27:00
Obránci CSKA se v důležitém okamžiku zlomila hokejka, takže hosté jeli do přečíslení, ale Ožiganov poslal Širokova k zemi, takže je vyloučen za držení.
26:11
Sergej Plotnikov patřičně dohrál u mantinelu protihráče, ale kotouč nezískal.
25:21
Aktivitu v posledních minutách přebrali domácí, kteří se snaží zaskočit svého soupeře druhou brankou.
24:20
Sergej Andronov z levé strany vypálil, jenže nedokázal zaměřit prostor branky a trefil jen zadní mantinel.
23:40
Z levé strany vystřelil Jonas Enlund, ale jeho zakončení nebylo dostatečně přesné, aby zaskočilo Šesťorkina.
23:07
Grigorij Panin spěchá za kotoučem, který z vlastního pásma odeslali pryč hráči SKA.
22:25
Zakázané uvolnění domácího celku a vhazovat se tedy bude před Viktorem Fasthem.
21:59
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, jenže Stephane Da Costa nedokázal přihrát spoluhráči, protože jeho pas byl příliš prudký.
20:31
Aktivněji do druhé třetiny vstoupili hráči hostů, kteří se dostali až do útočného pásma, ale zakončení nepředstavovalo pro Fastha nebezpečí.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu mezi CSKA Moskva a SKA Petrohrad, kde se o něco lépe vede domácímu celku, když vede nejtěsnějším rozdílem díky teči Grega Scotta. Sledujeme zatím vcelku vyrovnané utkání, kde jsou zajímavé momenty na obou stranách. Můžeme se tedy jen těšit, co si pro nás oba celky přichystaly na druhou část hry, která začne přibližně v 19:19.
20:00
19:21
Sergej Andronov se snažil zabrat, aby nebyla situace posouzena jako zakázané uvolnění, ale jeho snaha nebyla oceněna.
18:48
Hráč moskevského celku viděl, že má před sebou příliš mnoho obránců, takže se rozhodnul jen nahodit kotouč a odjel vystřídat.
17:52
Do zajímavé šance se po rychlé kombinaci dostal Kirill Petrov, ale poloodkrytou branku zaměřit nedokázal.
17:30
Domácí nyní drží kotouč na svých hokejkách a v poklidu kombinují ve vlastní třetině.
16:26
Do úniku se snažil dostat domácí Semjon Košelev, jenže obrana SKA byla pozorná a k puku ho nepustila.
15:13
Velmi nepřesná přihrávka vyhnala hostující hráče z útočného pásma a budou muset zkoušet překonat soupeře od začátku.
14:01
Semjon Košelev neudržel kotouč a nedokázal ho ani dostat pryč z obranného pásma, takže u puku zůstávají hosté.
13:05
Vjačeslav Vojnov vyslal tvrdou ránu, kterou ovšem zablokoval obránce, takže ani k Fasthovi nedoletěla.
12:27
Domácí hokejista mohl jít do rychlého útoku, jenže dostal velmi špatnou přihrávku od svého spoluhráče, takže musel zastavit a nakonec o kotouč přišel.
11:20
Sledujeme poměrně vyrovnané utkání, kde jsou zatím o něco šťastnější domácí, kterým se podařilo tečovat střelu za záda gólmana soupeře.
10:01
Andrej Světlakov se před brankou soupeře snažil dostat puk za záda Šesťorkina, ale to se mu nepodařilo.
09:35
Domácí i nadále pokračují v útočení, ale výsledkem je pouze sražený rozhodčí, který se dostal do kolize s Vojnovem.
08:28
Od modré čáry napřáhnul ke střele Igor Ožiganov a jeho ránu ještě tečoval GREG SCOTT! Kotouč doletěl po zemi až za záda Igora Šesťorkina. Asistence: Igor Ožiganov, Jonas Enlund.
07:11
Kotouč se dostal až do obranného pásma petrohradského mužstva, kde si zatím obránci přihrávají a hledají volné spoluhráče.
06:23
Hosté se opět vrací ke kombinační hře v útočném pásmu a hledají cestu za záda Fastha.
05:10
Jan Muršak se rozhodl napadat rozehrávku soupeře, nicméně obrana SKA si počínala dobře, takže slovinský reprezentant odjel vystřídat.
04:28
Domácí hráč se hnal vpřed, jenže přihrávku pokazil, takže se obrana Petrohradu dostala snadno ke kotouči.
03:40
Zatím jsou o něco aktivnějším celkem hosté z Petrohradu, ale vyloženou brankovou příležitost na svém kontě zatím nemají.
02:15
Rylov hledal spoluhráče, ale za brankou si cestu kotouče pohlídal brankář Fasth a rozehrál na spoluhráče.
00:54
Prvním zakázaným uvolněním se provinili domácí hokejisté, takže se vhazuje před Viktorem Fasthem.
00:40
Ilja Kovalčuk prudce změnil směr v útočném pásmu, ale manévr se mu nepovedl a sám skončil na ledové ploše.
00:01

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Denisov (C), Ožiganov, Kiselevič, Pivcakin, Naumenkov, Ar. Sergejev, Panin – Enlund, Scott, Kugryšev – Mamin, Světlakov, Muršak – K. Petrov, Al. Popov, Da Costa – V. Žarkov, Andronov, Košelev – Kvartalnov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, A. Bělov, Čudinov, Rukavišnikov, J. Jakovlev, Rykov, Judin – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Kablukov, Koskiranta, N. Gusev – Děrgačjov, Točickij, Chochlačjov (C).

Rozhodčí: Gebei, Olenin – Metalnikov, Sirotkin.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání československou stopu neuvidíme. V ani jednom mužstvu nepůsobí český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

V přátelském utkání před letošní sezónou KHL se spolu oba celky utkaly a úspěšnější byli hokejisté CSKA Moskva, když zvítězili těsně 3:2. V semifinále KHL v uplynulém ročníku na sebe oba týmy taktéž narazily, CSKA vyhrálo 4:0 na zápasy a postoupilo do finále. Petrohrad tak má rozhodně co vracet.
SKA Petrohrad

Hosté z Petrohradu, které naopak posílil letitý útočník Detroitu Red Wings Pavel Dacjuk, na tom jsou také velmi dobře. Odehráli dosud šest zápasů, v nichž si připsali čtrnáct bodů. Za čtyři výhry v základní hrací době a dvě prohry v prodloužení. Jsou tak zatím ve stejné konferenci na druhém místě a dýchají svému dnešnímu soupeři doslova na záda. Půjde tedy o kvalitní podívanou dvou nejlepších celků Západní konference. Nenechte si ho tedy ujít ani prostřednictvím tohoto online přenosu.
CSKA Moskva

Domácí armádní celek zatím vede Západní konferenci. Po sedmi odehraných utkáních má na svém kontě osmnáct bodů za šest výher a jednu prohru. Stejně jako loni i letos zatím atakuje nejvyšší příčky této konference. Moskvané si musí zvykat na období bez Alexandera Radulova, který v CSKA byl vůdčím hráčem. Letos však odešel do NHL, kde zkusí angažmá v Montrealu Canadiens. Zatím si ale vedou více než dobře. Bude tomu tak i dnes a opět připíší nějaké body?
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my v jejím rámci budeme sledovat utkání mezi týmy CSKA Moskva a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.