Česká stopa v utkání:

Lukáš Kašpar (DIN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:30
Statistiky: Střely: 39-81; Střely na bránu: 20-44; Vhazování: 18-25; Zablokované střely: 24-13; Hity: 29-18; Faily: 3-5; Trestné minuty: 18-10.
Čtvrté moskevské derby v letošní sezóně Kontinentální hokejové ligy nabídlo v VTB Ice Palace nádherný a na šance bohatý hokej, navzdory tomu, že padl jediný gól, který v polovině utkání vstřelil domácí kapitán Alexej Těreščenko. V závěrečné třetině oběma týmům docházely síly, zejména potom CSKA, které se na rozdíl od předchozích dvou třetin marně snažilo dostat do nějaké velké příležitosti a k odvolání Iljy Sorokina se dostalo až sedm sekund před koncem, což mluví za vše. Obrovskou pochvalu si zaslouží fantastický brankář Alexandr Jerjomenko, který vychytal svému týmu velké vítězství v bitvě o Moskvu a společně s Lukášem Kašparem může slavit cenné dva body. Konečný výsledek. Dinamo Moskva 1 CSKA Moskva 0.
59:53
Ilja Sorokin až teď naskočil na střídačku, to už je ale pozdě. Dinamo Moskva určitě zvítězí!
59:00
Do konce moskevského derby zbývá odehrát 1 minuta.
58:58
Vyloučený igor Ožiganov naskočil zpět na led a CSKA Moskva má minutu a dvě sekundy na to, aby vstřelilo gól a odpovědělo na úvodní trefu Alexeje Těreščenka.
58:37
Obranná čtveřice CSKA je dlouho na ledě a už se jim začínají hodně motat nohy.
58:00
Hokejisté Dinama si dlouho vyměňovali puk za bránou ze strany na stranu, do zakončení se ale nakonec nedostali.
56:58
Igor Ožiganov v pravém rohu obranného pásma jasně podrazil Alexeje Těreščenka a dostal dvě minuty za podražení. CSKA Moskva bude hrát v oslabení a jeho šance na vyrovnání jsou v současné chvíli hodně mizivé!
56:03
Jeden z hráčů CSKA Moskva předvedl v blízkosti pravé tyče nádhernou stahovačku a nebezpečně vypálil, podle znovu bych řekl, že puk se odrazil mimo od tyče!
55:00
Puk přesně pět minut před koncem skončil na střídačce CSKA Moskva a hra byla přerušena.
53:53
Lukáš Kašpar se na levém křídle nedokázal prodrat ke střele a při zpětném obranu k modré čáře alespoň nahodil puk za bránu Iljy Sorokina, aby udržel útočné pásmo.
52:11
Grigorij Panin při obratu v obraném pásmu utrpěl nepříjemné zranění poté, co se mu brusle zaryla hluboko do ledu a málem si vyvrtnul kotník!
51:11
Andrej Světlakov na levém křídle napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Alexandr Jerjomenko šel ale rychle dolů a vyrážečkou ji skvěle vyrazil!
50:28
Dmitrij Kugryšev z pravého křídla nahodil puk na bránu a Alexandr Jerjomenko ukryl puk v náručí.
50:00
Dnešní utkání sleduje 8079 diváků.
48:34
CSKA Moskva v dnešním utkání nevyužilo ani jednu ze čtyř přesilových her a po dobrém vstupu do utkání a několika šancích na ledě Dinama stále prohrává 1:0. Jak moskevské derby dopadne?
47:02
Jegor Zajcev se před pár okamžiky vrátil z trestné lavice na led a na levém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, Ilja Sorokin si ale dokázal puk najít a ukryl ho v náručí.
46:07
Jeden z hráčů CSKA Moskva na pravém křídle po delší době vypálil od mantinelu, Alexandr Jerjomenko byl ale připraven a jeho pokus vyrazil do rohu ledové plochy.
45:35
Jegor Zajcev naskočil zpět na led a Dinamo Moskva bez problému přečkalo další přesilovou hru svého rivala.
45:00
CSKA Moskva se nedaří usadit v útočném pásmu, zatímco Dinamo bez problému za potlesku svých fanoušků vyhazuje puk do neutrální zóny nebo do pásma CSKA.
43:35
Jegor Zajcev v blízkosti obranné modré čáry zabránil CSKA rozjet nebezpečný protiútok a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
43:17
Geoff Platt na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a krátce za modrou čárou ho nahazoval od mantinelu zápěstím směrem do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Alexandr Jerjomenko ale předvedl zákrok pro diváky a puk ukryl v lapačce.
42:52
Vyloučený Nikita Pivcakin je zpět na ledě a CSKA Moskva hraje po přečkání oslabení v plném počtu.
42:00
Dinamo se dostalo k několika nepřesným střelám a CSKA Moskva se vzápětí podařilo osvobodit.
40:52
Nikita Pivcakin dostal dvě minuty za nedovolené bránění a podruhé v dnešním moskevském derby byl vyloučen.
40:01
Dinamo ve druhé třetině dokázalo překonat Ilju Sorokina, a jelikož Alexandr Jerjomenko dnes chytá fantasticky, vstupují domácí hokejisté do třetí části s jednobrankovým vedením 1:0.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 26-63; Střely na bránu: 14-36; Vhazování: 14-18; Zablokované střely: 18-10; Hity: 23-12; Fauly: 2-3; Trestné minuty: 16-6.
Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
Také prostředí část ostře sledovaného moskevského derby ve VTB Ice Palace nabídla z obou stran strhující hokej a několik velkých brankových příležitostí, kterou jako první mělo CSKA, jenže ani jeden z trojice Geoff Platt, Valerij Ničuškin a Igor Ožiganov nedokázal puk za záda fantastického Alexandra Jerjomenka. Na druhé straně vzápětí přišel náležitý trest, když se v přesilové prosadil Alexej Těreščenko, kapitán domácího Dinama, který poslal svůj tým do vedení. Skóre po druhé třetině: Dinamo Moskva 1 CSKA Moskva 0.
40:00
39:46
Michail Naumenkov vypálil tvrdě od modré čáry a Ilja Nikulin jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:36
Armádní celek se pokoušel proniknout do útočného pásma po pravém křídle, jeho postup vpřed ale zastavilo postavení mimo hru, po kterém byla hra přerušena.
37:49
CSKA během pár okamžiků nebezpečně nahazovalo dvakrát puk před bránu, nejprve z levého křídla a poté pravého, ani v jedním případě se mu ale zakončit nepodařilo.
36:21
Ilja Sorokin ukryl nahození Dinama z pravého křídla v lapačce a po snadném zákroku přerušil hru.
35:48
Dinamo Moskva vytváří před bránou CSKA jednu nepřehlednou situaci za druhou a Lukáš Kašpar dobře nahazoval puk na levém křídle z ostrého úhlu před bránu, jenže trefil pouze brusli jednoho z hostů.
34:57
Jan Muršak byl zřejmě hráčem, který střelou zápěstím mířil z levého kruhu pro vhazování pod horní tyč, Alexandr Jerjomenko ale dokázal jeho pokus hrudí vyrazit mimo a měl štěstí, že v blízkosti pravé tyče nebyl nikdo z hráčů CSKA, protože kdyby ano, dorážel by puk do prázdné brány!
33:45
Vzápětí to zkoušel na levém křídle Michail Naumenkov, Alexandr Jerjomenko si ale s nahozením obránce armádního celku snadno poradil a ukryl ho ve své výstroji.
33:38
Denis Děnisov vypálil dobře od modré čáry a Alexandr Jerjomenko měl s jeho pokusem problémy, po zákroku hrudí se po něm ale vrhl rychle jako štika a vleže ho ukryl pod lapačkou.
32:15
Mat Robinson se na modré čáře krásně vyhnul jednomu z hráčů CSKA a poté napřáhl k nádherné střele, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, nakonec ji ale před bránou bruslí zablokoval jeden z hráčů!
31:17
Jeden z hráčů Dinama zamíchal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s pukem a krásnou přihrávkou hledal na levé straně útočného pásma rozjetého Jegora Zajceva, obránce domácího celku chtěl ze druhé vlny pálit bez přípravy, střela mu ale vůbec nesedla.
30:03
Vyloučený Andrej Kuzmenko je zpět na ledě a CSKA Moskva hraje opět v plném počtu.
29:10
Arťom Fjodorov v blízkosti levé tyče zaklekl jednou nohou, aby se pořádně opřel do střelu s příklepem, která bez přípravy z ostrého úhlu skončila na betonu Iljy Sorokina! Brankář CSKA Moskva nemá tolik práce, když už ale na něj jde nějaká střela, tak je nebezpečná!
28:03
Andrej Kuzmenko usedl na trestnou lavici na dvě minuty poté, co byl vyloučen za podražení.
27:36
Alexandr Jerjomenko si snadno poradil s nahozením CSKA a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
26:28
Dinamo právě vstřelilo branku!
Juuso Hietanen nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma z pravého křídla přenesl hru na Martinše Karsumse. Ten vzápětí naznačil v levém kruhu pro vhazování střelu a skrytou přihrávkou našel ALEXEJE TĚREŠČENKA, který na vzdálenější pravé tyči puk po ledě z blízkosti poslal do odkryté brány. Dinamo krásně sehrálo přesilovou hru a vede v moskevském derby 1:0! Asistence: Martinš Karsums a Juuso Hietanen.
25:32
Vyloučený Ansel Galimov naskočil zpět na led a právě nyní začíná zkrácená přesilová hra Dinama.
24:55
Arťom Blažijevskij během úniku Maxima Karpova zahákoval a dostal dvě minuty. Hra bude pokračovat ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Dinama.
24:43
Maxim Karpov po pravém křídle ve vlastním oslabení vyrazil do rychlého protiútoku a dokázal se dostat do samostatného úniku, Ilja Sorokin ho ale dokázal fantasticky vychytat! Neskutečné momenty.
24:03
Geoff Platt mohl potrestat obrovskou chybu jednoho z hráčů Dinama, který v blízkosti levé tyče promáchl při pokusu o vyhození puk, jenže po sjetí před bránu nedokázal puk přes levý beton Alexandra Jerjomenka procedit do brány, stejně jako vzápětí Igor Ožiganov a Valerij Ničuškin, jehož pokus brankář Dinama na brankové čáře vleže zastavil lapačkou!
23:32
Ansel Galimov dostal menší trest za nedovolené bránění poté, co nedovoleným způsobem zastavil Geoffa Platta.
23:21
Alexandr Jerjomenko v pokleku zastavil prudké nahození hostů ze středního pásma a poté holí rychle rozehrál.
22:51
CSKA sevřelo Dinamo v jeho obranném pásmu a poté vyslalo na domácí střelu od modré čáry prudkou střelu, která zamířila vedle levé tyče. Alexandr Jerjomenko, který dnes chytá velký zápas, zasahovat nemusel.
22:05
Kirill Petrov chtěl na pravém křídle vypálit od modré čáry, jenže se ke střele nedostal a vzápětí byl s pukem vytlačen do neutrální zóny, kterou se marně snažil udržet.
21:20
Greg Scott krásně objel bránu a po vybruslení do levého rohu pro vhazování dobře vypálil z otočky, Alexandr Jerjomenko byl ale připraven a jeho pokus zápěstím ukryl v náručí. CSKA má opět lepší vstup do třetiny.
20:40
V VTB Ice Palace před pár okamžiky začala prostřední část moskevského derby, do které oba týmy vstupují i přes dvě stoprocentní brankové příležitosti za stavu 0:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 8-27; Střely na bránu: 4-13; Vhazování: 5-6; Zablokované střely: 9-4; Hity: 14-3; Fauly: 2-1; Trestné minuty: 14-2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
CSKA i Dinamo v úvodu utkání zahodily stoprocentní brankovou šanci. Domácí se dostali pod obrovský tlak, kterého pramenily dva fauly na Andreje Světlakova. Útočník armádního celku vybojoval pro svůj tým přesilovou hru 5 na 3 a po úderu Iljy Nikulina na hlavu zamířil na ošetřovnu. Jeho spoluhráči ho ale pomstít nedokázali a přesilovou hru nevyužili, stejně jako na opačné straně v závěru úvodní části Dinamo. Skóre po první třetině: Dinamo Moskva 0 CSKA Moskva 0.
20:00
19:32
Arťom Vorošilo doplnil útok CSKA a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Alexandr Jerjomenko na přední tyči ukryl po rychlém zakleknutí v náručí.
19:06
Nikita Pivcakin na levém křídle dvakrát vypálil od modré čáry, ani jedna z jeho střel ale gólem neskončila. S první si zřejmě poradil Alexandr Jerjomenko, zatímco druhá byla zablokována.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:23
CSKA Moskva se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.
17:21
Nikita Pivcakin naskočil z trestné lavice zpět na led a také CSKA Moskva přečkalo úvodní oslabení, na rozdíl od svého odvěkého rivala ale nehrálo ve třech proti pěti.
16:03
Juuso Hietanen si na levém křídle najel na nádhernou zpětnou přihrávku spoluhráče z pravého rohu útočného pásma a krásnou střelou mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, jenže Ilja Sorokin jeho pokus fantasticky vyrazil lapačkou před sebe a poté puk rychle zmrazil!
15:21
Arťom Fjodorov po levé straně pronikal do útočného pásma a zezadu byl zahákován Nikitou Pivcakinem, který nakonec dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Také Dinamo si v závěru první třetiny zahraje první přesilovou hru.
14:15
Dvouminutový trest Iljy Nikulina vypršel a Dinamo Moskva za potlesku svých fanoušků přečkalo oslabení 5 na 3 i následnou přesilovou hru 5 na 4. Fantastická práce.
14:11
CSKA rozjelo nádhernou kombinační akci a po zpětné přihrávce z levého rohu útočného pásma pálil na pravém křídle z ostrého úhlu Kirill Petrov, jenže bránu tvrdou ránou minul!
13:18
Denis Kokarev se vrátil z trestné lavice zpět na led a Dinamo Moskva už brání ve čtyřech. Nutno dodat, že domácí hokejisté zatím zvládají přesilovou hru s obrovským přehledem.
13:13
CSKA Moskva v závěru přesilové hry 5 na 3 vypálilo z pravého křídla, jeho následná střela ale byla zablokována.
12:15
Ilja Nikulin dostal dvě minuty za zásah do oblasti hlavy plus deset minut osobní trest za nesportovní chování. Jeho tvrdý faul opět schytal nepříjemně Andrej Světlakov, který pro svůj tým vybojoval přesilovou hru 5 na 3!
11:18
Andrej Světlakov po levé straně pronikal do útočného pásma a zezadu byl seknut přes ruce Denisem Kokarevem.
11:07
Ansel Galimov si v pravém kruhu pro vhazování řekl o přihrávku, kterou jeho spoluhráče adresoval, jenže puk nedokázal zpracovat.
09:33
Valerij Ničuškin se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a střelou zápěstím dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Alexandr Jerjomenko předvedl úžasný reflex a vyrážečkou jeho pokus vyrazil mimo! "Ou", to byla další velká šance!
09:13
Na zahozené stoprocentní šance to máme vyrovnané 1:1 a v VTB Ice Palace nadále trvá bezbrankové skóre.
08:13
Denis Kokarev se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže také on ji ve stoprocentní šanci minul! V hledišti to jen hučelo.
07:48
Armádní celek má velký tlak a úvodních minut už na bránu Dinama vyslalo minimálně deset střel, drtivá většina z nich ale byla nepřesná a zamířila mimo.
06:20
Jeden z hokejistů CSKA Moskva se před bránou dostal k odraženému puku po zablokované střele a brankář Alexandr Jerjomenko byl po předchozím skluzu úplně mimo, jeho následná střela po ledě ale místo v prázdné bráně skončila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
06:09
Kirill Petrov, nejlepší střelec CSKA Moskva v letošní sezóně KHL, pálil na pravém křídle v blízkosti modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a skončil v ochranné síti.
05:16
Hokejisté CSKA Moskva kombinovali v útočném pásmu s obrovskou lehkostí a dostali se do šance Dmitrij Kugryšev ale v blízkosti levé tyče pálil o hodně mimo a puk skončil za bránou.
04:18
Igor Ožiganov na pravém křídle od mantinelu nahodil puk směrem na bránu a Alexandr Jerjomenko ho pravým betonem vyrazil před sebe, aby ho poté rychle přikryl lapačkou.
04:06
Alexandr Jerjomenko musel vzápětí opět zasahovat, tentokrát ovšem po lehkém nahození od modré čáry, které vyrazil.
02:58
Jeden z hokejistů CSKA Moskva nabral na levém křídle rychlost a po zavezení puku do útočného pásma krásnou střelou mířil ke vzdálenější pravé tyči, Alexandr Jerjomenko ji ale dobře viděl a dokázal ji vyrazit mimo. Nebyl to lehký zákrok, ale zvládl ho!
01:40
CSKA vstoupilo do dnešního moskevského derby mnohem lépe a má více ze hry. Alexandr Jerjomenko ale až na jednu lehnou střelu nemusel řešit žádnou nebezpečnou šanci nebo střelu.
00:58
Valerij Ničuškin si nádherně sjel z pravého křídla jako by se nechumelilo před bránu, vzápětí mu ale sjel kotouč z čepele hole a v blízkosti levé tyče se mu zakončit nepodařilo.
00:05
Dinamo Moskva vyhrálo úvodní vhazování a Ilja Nikulin okamžitě nahazoval puk do útočného pásma, jenže na modré čáře trefil nechtěně spoluhráče Lukáše Kašpara.
00:01
V VTB Ice Palace dozněla hymna ruské federace a vše už je připraveno k zahájení moskevského derby!
Hokejisté obou týmů dokončili rozbruslení a za pár okamžiků očekávané derby mezi Dinamem a CSKA bude moci začít. Oba týmy se v letošní sezóně střetávají počtvrté. Kdo uspěje v derby dnes?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Zalivin) – I. Nikulin (A), Rylov (A), M. Robinson, D. Višněvskij, Hietanen, Makljukov, J. Zajcev – Karsums, Kašpar, A. Těreščenko (C) – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – Dugin, Čebykin, Brjukvin – Karpov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Samoilov) – Pivcakin, Blažijevskij, Ožiganov (C), Děnisov, Panin, Čmychov, Naumenkov – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin (A) – Muršak, Platt, Scott – Světlakov, Kugryšev, Kuzmenko (A) – Andronov, Tělegin, Vorošilo – V. Žarkov.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Michail Buturlin. Čároví: Dmitrij Sivov, Roman Šichanov.

Lukáš Kašpar (DIN) 3+6, +/- -2
Vzájemná bilance v letošní sezóně 2016/17:

28.12.16 CSKA Moskva – Dinamo Moskva 5:3
28.11.16 CSKA Moskva – Dinamo Moskva 2:3
13.11.16 Dinamo Moskva – CSKA Moskva 4:5
CSKA Moskva:

CSKA Moskva v letošní sezóně před derby vyhrálo 36 utkání a se ziskem 114 bodů se nachází na druhém místě Západní konference a celé KHL. Největší hrozbou armádního celku je útočník Kirill Petrov, který v letošní sezóně zaznamenal 31 kanadských bodů za 19 gólů a 12 asistencí. Pozornost ovšem poutá také Maxim Mamin, který během posledních pěti utkání vstřelil tři branky. Hokejisté klubu vyznávajícího červenou barvu prohráli od 13. listopadu pouze čtyři utkání a není divu, že si s předstihem zajistili účast v playoff. CSKA bude do souboje proti odvěkému rivalovi Dinamu vstupovat se dvěma výhrami v řadě.
Dinamo Moskva:

Dinamo v letošní sezóně KHL odehrálo 51 utkání, tedy o jedno více, než CSKA Moskva, a se ziskem 89 bodů se nachází v Západní konferenci na pátém místě. Hokejisté domácího celku vyhráli 31 utkání a stejně jako jejich rival v Tarasově divizi bojují o účast v playoff. Klub vyznávající modrou barvu bude spoléhat především na služby Denise Kokarova, který sice během posledních pěti utkání vstřelil pouze jeden gól, jenže dalších pět připravil a nachází se ve skvělé formě. Dinamo Moskva vyhrálo šest utkání v řadě a navíc během nich třikrát dokázalo udržet čisté konto, jejich skvělou sérii ovšem v posledním zápase ukončila Kazaň.
Středeční program Kontinentální hokejové ligy nabídne lahůdku v podobě moskevského derby mezi Dinamem a CSKA. Oba odvěcí rivalové se v letošní sezóně utkají počtvrté, přičemž vzájemné bilance vyznívá pro armádní klub vyznávající červenou baru, který vyhrál první a poslední souboj. Jak dopadne ten dnešní?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.