Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:46
Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:31
Střely na branku – 7:6 (28:22)
Zblokované střely – 5:0 (17:17)
Vyhraná vhazování – 6:9 (25:25)
Hity – 3:1 (14:9)
Hokejisté Dinama Moskva dnes odehráli pohodový zápas, v němž bez většího úsilí přehráli Medveščak Záhřeb 5:1. Chorvaté přijeli do Moskvy oslabeni o několik důležitých hráčů základní sestavy a na jejich výkonu to bylo znát. Ve třetí části už padl jediný gól, který si zapsal do statistik kapitán Dinama Daniil Tarasov.
59:54
Hovinen ještě přerušil hru po ráně Solovjova od modré. Asi poslední buly zápasu.
59:19
Dinamo je v plném počtu. Pokud domácí neskórují, dohrají zbylý čas v početní výhodě.
59:01
Poslední minuta dnešního utkání.
58:12
Mike Glumac trefil protihráče holí do tváře a síly na ledě se tedy vyrovnají.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18
Jakov Rylov dostává dvě minuty za držení. Hosté tedy budou hrát přesilovku.
57:18
Butler ve velké šanci neuspěl, Jerjomenko se proti němu rychle přesunul!
57:12
Z pravé strany střílel Genoway, Jerjomenko vyráží. Signalizováno vyloučení na domácí straně.
56:38
Zápas se už jen dohrává. Domácí již rozhodně nehrají naplno.
55:39
Puk byl tečován mimo hrací plochu. Buly bylo nařízeno ve středním pásmu.
55:01
Začala už poslední pětiminutovka zápasu.
54:02
Domácí jsou v plném počtu.
53:34
Nyní ukryl Jerjomenko v lapačce ránu Gorana Beziny.
52:51
Tomáš Mertl mohl korigovat hostující manko. Z bezprostřední blízkosti však trefil jen vyrážečku Jerjomenka.
52:32
Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma.
52:01
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Mat Robinson – 2 min., hákování).
52:01
Butler nedokázal zasunout puk za ležícího Jerjomenka, ale to bylo způsobeno i faulem soupeře. Bude se tedy vylučovat.
50:57
Arťom Fjodorov už číhal za hostující obranou. Jeden z hráčů Medveščaku ale stačil přihrávku na něho zastavit.
49:33
O osudu utkání je definitivně rozhodnuto. Poslední otázkou zůstává jen výše skóre.
48:26
Dinamo právě vstřelilo branku!
Hosté ztratili kotouč ve svém obranném pásmu a jsou za to potrestáni pátým gólem! Střílenou přihrávku Arťoma Fjodorova usměrnil za záda bezmocného Hovinena DANIIL TARASOV. Domácí kapitán puk dopravil za brankovou čáru bruslí, ale rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól uznal. Asistence: Arťom Fjodorov.
47:19
Jerjomenko raději přikryl kotouč, který se doklouzal do jeho brankoviště. Reklamní pauza.
47:03
Nádherně to udělal Cvetkov, který poslal do souboje tváří v tvář s brankářem Karsumse. Ten se pokusil o forhendový blafák, ale Hovinen mu zamezil ve skórování levým betonem!
46:01
Domácí se snažili rozebrat defenzivu soupeře, ovšem finální přihrávku Osipova zachytil bránící hráč Medveščaku.
45:10
Na druhé straně to zkoušel individuálně Larkin. Ani on se neprosadil.
44:38
Rybakov vnikl do útočného pásma a chtěl obkroužit svatyni Medveščaku. V tom mu zabránili Parlett s Krejčíkem.
43:37
Zdá se, že přestávka nervy hostujících hráčů uklidnila. Hokejisté Medveščaku se přeci jen snaží hrát hokej.
42:56
Dobrou příležitost měl Tarasov, který se z pravé strany řítil na hostující branku. Hovinen jeho zakončení pokryl.
41:45
Parlett prošel středem hřiště až do útočného pásma. Možná už mohl střílet, ale ještě zkoušel nahrávat Arkalovovi a ten kotouč nezachytil.
41:12
Po pasu Hedberga zasáhl před brankou puk Glumac. Jerjomenko byl na místě a kotouč lapačkou přikryl.
40:22
Hosté jsou v plném počtu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:17.
Po druhé třetině vede Dinamo nad chorvatským soupeřem 4:1 a zdá se, že je o vítězi rozhodnuto. Hned 41 sekund po přestávce zvýšil na 3:0 Semjon Kokujov. Celek Medveščaku ještě dokázal snížit, když se po krásné kombinační akci prosadil Francis Paré, ovšem v čase 38:21 vrátil Dinamu tříbrankový náskok Andrej An. Mironov. Hostům poté vytekly nervy, konkrétně Alexandre Giroux se vrhl na Kuzněcova. Uvidíme, zda se emoce přenesou i do závěrečné periody.

39:58
Hostům tečou nervy! Larkin dohrál po odpískání Mironova a není divu, že se to domácím hráčům vůbec nelíbí. Rozhodčí musejí uklidňovat vášně.
39:01
Běží poslední minuta druhé části.
38:21
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
38:21
Větší trest nakonec obdržel Alexandre Giroux! Oba hráči dostali pět minut za bitku a hostující hráč navíc dvě minuty za iniciování rvačky a deset minut za nesportovní chování! Je tu tedy dvouminutová přesilovka pro Dinamo.
38:21
38:21
Bitka mezi Girouxem a Kuzněcovem!
38:21
Domácí opět vedou o tři góly! Po vyhraném buly se dostal puk k ANDREJI AN. MIRONOVOVI, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Denis Kokarev a Ivan Igumnov.
38:19
Rána Kokujova byla sražena vysoko nad. Vhazovat se bude v obranném pásmu Medveščaku.
38:01
37:13
Genoway našel přihrávkou napříč pásmem Butlera. Jerjomenko se proti střelci rychle přemístil.
36:27
Domácí zahrozili i v oslabení. Střelu Maxima Karpova z levého kruhu zlikvidoval gólman Hovinen.
36:00
Hosté budou hrát přesilovku. Juuso Hietanen před brankou přistrčil McMillana a je vyloučen za vražení.
35:27
A Dinano odpovídá tlakem. Hovinen teď musel snad třikrát zasahovat.
34:35
Uvidíme, zda hosty snížení nastartuje. Gól to byl krásný a pro domácí to může být také důrazné varování.
33:08
Medveščak právě vstřelil branku!
Nádherná kombinace hostí, která vedla ke snížení! Mike Glumac si vyměnil puk s Blakem Parlettem a poté ho parádně naservíroval před branku FRANCISOVI PARÉMU, jenž udělal Jerjomenkovi kličku a zasunul kotouč do odkryté klece – 3:1. Asistence: Blake Parlett a Mike Glumac.
32:04
Dinamo zahrálo na icing. Hra se vrací před Jerjomenka.
31:36
Hosté si teď vytvořili velkou šanci! Mike Glumac však z mezikruží neuklidil puk za Jerjomenka, přestože domácí brankář byl zaměstnán soubojem s projíždějícím protihráčem.
31:05
Dopředu vyrazil po levém křídle Paré. Ten se ještě snažil dostat puk na Butlera, ovšem domácí obrana přihrávku srazila.
30:18
Zakázané uvolnění chorvatského týmu.
30:07
Hosté zcela odpadli a v posledních minutách se nedokáží dostat s pukem do své útočné třetiny.
29:08
Kuzněcov střílel z ostrého úhlu. Hovinen jeho pokus vyrazil.
28:01
Hovinen přerušil hru po ráně Rylova od modré čáry. Následuje komerční přestávka.
27:05
McMillan vyzkoušel Jerjomenka spíše propagačním pokusem. Domácí brankář byl pozorný.
26:46
Hra se uklidnila a nyní se hraje v pohodovém tempu.
25:40
Arkalov a Giroux se snažili něco vymyslet před domácí brankou. Jeromenko ale nemusel zasahovat.
24:56
Kuzněcov pálil z dobré pozice, ale Bezina puk srazil do ochranné sítě.
24:39
Nepříjemné nahození Sauveho viděl Jerjomenko na poslední chvíli. Nakonec ale stačil zakročit.
24:23
Hosté zahráli na icing. Medveščak, který přijel v hodně oslabené sestavě, po sympatickém začátku postupně odpadá.
23:18
Další kontr Dinama. Situaci dva proti jednomu tentokrát domácí nesehráli dobře.
22:02
Domácí mají zápas výborně rozehraný a vypadá to, že směřují za tříbodovým ziskem.
20:41
Skvělý vstup domácích do druhé třetiny! Hráči Dinama vyrazili do rychlého kontru, Alexej Cvetkov v útočném pásmu posunul puk k SEMJONOVI KOKUJOVOVI a ten prostřelil Hovinena mezi pravou rukou a tělem. Asistence: Alexej Cvetkov.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Dinamo v první třetině udělilo Medveščaku lekci z produktivity a tak jde do šaten s vedením 2:0. První branku vstřelil v 7. minutě při hře 4 na 4 Martinš Karsums a 35 sekund před sirénou ještě zdvojnásobil domácí náskok v přesilovce Alexandr Kuzněcov. I hosté si dokázali vytvořit šance, Giroux a Mertl dokonce najížděli sami na brankáře Jerjomenka, ovšem střelecky zatím záhřebští hokejisté mlčí.

19:25
Domácí přesilovku bleskově využívají a vedou 2:0! Denis Kokarev měl před brankou hned dva volné spoluhráče a tak poslal do ohně prudký pas, který tečoval za záda Hovinena ALEXANDR KUZNĚCOV. Asistence: Denis Kokarem a Juuso Hietanen.
19:18
Za záchranou brzdu zatáhl Thomas Larkin, jenž podrazil unikajícího Kokareva. Přesilovka pro domácí.
19:00
Střelu Glumace v pohodě zachytil Jerjomenko. Do konce první části zbývá přesně minuta.
18:36
Hostující obrana teď zmatkuje. Pokud Dinamo přitlačí na forčekingu, mají hosté problémy.
17:56
Nahození Kokujova se snažil tečovat Sopin, ovšem vše řeší lapačka Hovinena.
17:11
Hosté hrají s favoritem vyrovnanou partii, ale nedokáží proměňovat své šance.
15:21
Tomáš Mertl jel zcela sám na Jerjomenka. Už si domácího gólmana položil, ale forhendem nedokázal zasunout do odkryté části klece! Tohle byla největší šance Záhřebu.
14:35
Na druhé straně vyrazil do rychlého kontru Giroux. Ještě mohl nahrávat Brulemu, ovšem zakončoval sám a Jerjomenko si připisuje úspěšný zákrok.
14:17
Tohle Alexej Cvetkov pokazil. Po chybě obrany hostí měl dost času zakončit, ale místo toho chtěl ještě nahrávat a celou akci zazdil.
13:24
Tarasov poslal na Hovinena spíše takové lehké nahození. Hostující gólman si pro puk sáhl lapačkou.
12:54
Střelu Kokareva od pravého mantinelu zblokoval Perkovich.
12:16
Velmi dobrá příležitost Kokareva, který zakončoval z levého kruhu. Hovinen ale předvedl dobrý zákrok. Reklamní pauza.
12:02
Mironov nabil Hietanenovi, proti jehož voleji musel zakročit Hovinen.
11:36
S ranou z levého křídla si poradil Hovinen, jenž kotouč vyrazil do rohu kluziště.
11:03
Rozhodčí přerušili hru kvůli zásahu Butlera vysokou holí. Hosté jsou vykázáni do středního pásma.
10:32
Zkušený švýcarský obránce hostí, Goran Bezina, zavážel kotouč do útočného pásma. Pískáno však bylo postavení mimo hru.
09:50
Andrej Mironov drží kotouč za domácí brankou a nepospíchá s rozehrávkou.
09:04
Zakázané uvolnění domácích.
08:40
Také Dinamo už je kompletní.
07:58
Hosté v plném počtu. Začala jejich zkrácená přesilovka.
06:52
Většího prostoru na ledě využil MARTINŠ KARSUMS! Lotyšský útočník ve službách Dinama prolétl mezi dvěma hostujícími beky a tváří v tvář Hovinenovi nezaváhal. Puk za jeho záda zametl bekhendem. Asistence: Maxim Karpov.
06:39
Síly na ledě se vyrovnají. Za hákování je vyloučen Alexander Osipov. Následuje komerční přestávka.
06:22
Velká šance Dinama! Po ráně Robinsona se snažil dotlačit puk za Hovinena Tarasov. Hostující gólman zasáhl těsně před brankovou čarou!
05:57
Domácí si zahrají přesilovku! Ilja Arkalov vyloučen za krosček.
05:35
Poprvé se připomněli také domácí. Od modré vypálil Jakov Rylov a dorážet se ještě snažil Kokarev. Hovinen vše vyřešil ve spolupráci s Perkovichem.
05:14
Hráči Medveščaku se tentokrát dostali do postavení mimo hru.
04:44
Hosté jsou opět v útočném pásmu. Tak ofenzivní pojetí bych od nich nečekal.
03:05
Oslabení hosté se snaží zaskočit soupeře aktivním pojetím. Dinamo se zatím k ničemu nedostalo.
02:04
Do velké šance se dostal Alexandre Giroux. Hostující forvard se natlačil až před Jerjomenka a zkusil zakončit bekhendovou kličkou. Bohužel pro Medveščak netrefil branku.
01:12
Krejčík nahodil kotouč za domácí branku, kde o něj jeho spoluhráči bojují.
00:21
Prní zákrok Jerjomenka, který vyrážel střelu od modré. Domácí gólman měl volný výhled.
00:01
Na úvod zazní hymny Chorvatska a Ruské federace.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Mironov, Hietanen, A. Osipov, Robinson, Rylov, Barancev, Solovjov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Kokujov, Rybakov, Sopin – Kokarev, Igumnov, A. Kuzněcov – K. Kostin, Fjodorov, Tarasov (C) – Šipov.

Medveščak Záhřeb: Hovinen (Smith) – T. Larkin, Bezina, J. Krejčík, Sauve, Katic – Co. Genoway, Mertl, Hedberg – Parlett, Butler, McMillan – Glumac (C), Paré, A. Giroux – Morrisonn, Perkovich, Arkalov.

Rozhodčí: Kubus, Oskirko – Sysujev, Raming.

Jakub Krejčík (ZAG) – 9 zápasů, 6 bodů (0+6)
Tomáš Mertl (ZAG) – 17 zápasů, 8 bodů (4+4)
Dinamo Moskva:
Dinamo tradičně patří k nejlepším celkům soutěže. V tuto chvíli má na kontě 32 bodů, což v tabulce Západní konference stačí na páté místo. V posledních čtyřech zápasech moskevský celek čtyřikrát zvítězil a dvakrát prohrál. Porážka přišla i v posledním zápase, v němž se hráči Dinama střelecky neprosadili v Minsku a z Běloruska si odvezli porážku 0:2.
Medveščak Záhřeb:
Medvědi ze Záhřebu se po slabším začátku sezóny pomalu posunují směrem vzhůru. Aktuálně mají na svém kontě už 23 bodů a v tabulce Západní konference jim patří desáté místo s dvoubodovou ztrátou na osmou pozici. Chorvatský celek chytil velmi slušnou formu, když z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Naposledy před svými diváky rozstřílel 7:3 Čerepovec. Hattrickem se v tomto duelu blýskl český forvard Tomáš Mertl.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V rámci pondělního programu KHL se utkají celky Dinama Moskva a Medveščaku Záhřeb. Favoritem zápasu jsou domácí, kteří patří v Západní konferenci k těm lepším týmům. Medveščak se nachází těsně za postupovou osmičkou do play off, ovšem v poslední době tento celek podává dobré výkony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.