To je ode mne pro dnešek vše. S konstatováním, že dnešnímu střetu přihlíželo 5 567 diváků, vám přeji příjemný zbytek sobotního večera.

Lukáš Krajíček (MIN): 0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 19:48

Střely na branku: 34:20 (10:8, 10:7, 14:5)
Vhazování: 28:21 (8:8, 8:6, 12:7)
Zblokované střely: 4:20 (3:2, 1:9, 0:9)
Hity: 18:21 (10:9, 4:6, 4:6)
Trestné minuty: 2:29 (2:25, 0:4, 0:0)
Je dobojováno, Minsk si z dějiště posledního Mistrovství světa v ledním hokeji, moskevské haly VTB Ice Palace, odváží tři body. Nutno dodat, že hosté dnes předvedli opravdu vynikající výkon a bodový zisk je tak rozhodně zasloužený.
59:50
Utkání se dohrává hlavně ve středním pásmu, hosté už nehodlají moskevské Dinamo vůbec pustit ke slovu.
58:33
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Dinamo kompletně rozebralo obranu soupeře – Kulakov nahrál zpoza branky připravenému OLEXANDERU MATĚRUCHINOVI, který prudkou střelou vymetl horní roh moskevské branky. Asistence: Alexander Kulakov, Rob Klinkhammer
57:19
Višněvskij poslal nádhernou přihrávkou do úniku Podšendjalovova, který ale zakončil do levé tyče minské branky!
56:01
Hosté z Běloruska zatloukávají druhý hřebík do moskevské rakve! Domácí obraně úplně unikl ANDREI STĚPANOV, který neměl nejmenší problém Lazušina z bezprostřední blízkosti překonat. Bez asistence.
54:14
Karpov se propracoval do poměrně slušné pozice na pravém kruhu a rozhodl se proklepnout reflexy minského brankáře. Karnauchov testem prošel s vyznamenáním.
52:53
Šinkevič u mantinelu odzbrojil jednoho z hráčů ruského celku, útočná akce domácích tak velmi rychle bere za své.
52:01
Vhazování před Karnauchovovem vyhráli domácí, téměř okamžitě poté poslal na gólmana hostů střelu Karsums. Bezúspěšně.
50:36
Gragnani stojí s kotoučem za vlastní brankou a čeká, až se ze střídaček na led vrhne čerstvá lajna spoluhráčů.
49:27
Je to jako kdyby hráčům i fanouškům v hale VTB Ice Palace došly baterky. Zajímavějších akcí bylo v posledních devíti minutách poskrovnu, z ochozů se pak line pouze hrobové ticho...
48:26
Poprvé v tomto dějství si na puk sáhl také Lazušin, který jej pak nabídl připravenému Rylovi.
46:51
Brjukvin zachytil minskou přihrávku ve středním pásmu, hráči domácího Dinama míří zpět před Karnauchovova.
45:34
Odhadem zhruba z poloviny zaplněná moskevská hala si hlasitě přeje vyrovnávací branku domácích. Sledujeme však poměrně suchou část dnešního zápasu, kvalitní akce již nějakou dobu k vidění nebyla.
44:48
Díky výbornému individuálnímu výkonu Podšendjalovova se moskevští stále drží v útočné třetině. Minští zatím moc nevědí, jak je své soky kotouče zbavit.
43:14
Moskevští jsou permanentně usazeni před brankou hostů a snaží se gólmana Minsku zbavit čistého štítu, zatím marně.
42:43
Robinson proklouzl přes obranou linii Minsku a nabídl kotouč dozadu Rybakovovi, Karnauchov byl však ve střehu i tentokrát.
41:11
Podšendjalov se pokusil Karnauchovova překvapit prudkou střelou z kruhu, jeho snaha však vyšla vniveč.
40:26
Komarov s pukem na holi zatím úspěšně vzdoruje domácí obraně za moskevskou svatyní.
40:01
Hráči už nervózně krouží kolem středového kruhu, poslední dvacetiminutovka začne každou chvílí.
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 20:15 (10:8, 10:7)
Vhazování: 16:14 (8:8, 8:6)
Zblokované střely: 4:11 (3:2, 1:9)
Hity: 14:15 (10:9, 4:6)
Trestné minuty: 2:29 (2:25, 0:4)
Druhá část duelu Moskvy s Minskem už nabídla o něco vyrovnanější podívanou, díky skvělému výkonu brankářů na obou stranách kluziště je však po čtyřiceti odehraných minutách stav utkání pouze 1:0 ve prospěch hostů z Běloruska. Dokážou si minští hokejisté hubeňoučký náskok pohlídat, nebo se ve třetí třetině konečně dostane ke slovu dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru?
40:00
39:42
Hietanen stojí s kotoučem úplně sám ve středním pásmu, obě mužstva jeli střídat. Gól v druhé dvacetiminutovce už pravděpodobně neuvidíme.
39:17
Minsk se osvobozuje.
38:49
Na Karnauchova už letělo rovnou několik střel, gólman běloruského celku si však všechny pokusy domácích pohlídal.
37:48
Jevgenij Lisovec (MIN) byl vykázán sudím na trestnou lavici za hrubost, domácí si zahrají přesilovku.
37:28
Maxim Karpov se na modré čáře chopil kotouče a vyrazil směrem k Karnauchovi, přes obranou dvojici Minsku však neprošel.
36:06
Barancevova střela teď jistě nevypadala tak, jak ruský bek původně zamýšlel. Slaboučký pokus minul svatyni hostů o dobré dva metry.
34:58
Po dlouhé době se hra přesunula do pásma Minsku, hosté však hráče Dinama velmi rychle vyhání znovu ven za modrou čáru.
33:21
Lisovec se hravě obtočil kolem jednoho z moskevských beků, pryž tak zůstává na holích hostů z běloruské metropole.
32:41
Střela Šinkeviče od modré čáry jen těsně projela kolem domácí branky.
31:18
Moskevské obraně nyní unikl Rob Klinkhammer, v souboji muže proti muži s Lazušinem ale neobstál!
30:24
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončující Markovin však v pádu svatyni Minsku minul!
29:10
Lazušin se rozhodl před najíždějícími hráči soupeře kotouč ukrýt pod rukavici, vhazovat se bude po jeho pravici.
28:32
Do úniku se nyní mohl dostat moskevský Sopin, nahrávka mu však vůbec nesedla a ruský borec si jí tak nestihl pořádně zpracovat.
27:35
Rybakov poslal od modré kotouč za branku hostí a odjel střídat, puk mají nyní na holích hráči Minsku.
26:51
Hra se nyní přelévá z jedné strany kluziště na druhou, sledujeme poměrně rychlou podívanou.
26:00
24:36
Běloruský celek se však stále odhodlaně brání, Moskva se kvůli pečlivé obraně hostujícího celku nemůže propracovat do dobré střelecké pozice.
24:00
Početní výhoda pro moskevské hráče však bude trvat o něco déle, Kovyršin (MIN) si za podražení jede na dvě minuty zchladit hlavu na trestnou lavici.
22:57
Z pětiminutové přesilovky domácích zbývá už jen pouhá minuta, hráči Minsku svou branku brání ze všech sil.
22:10
Hosté se na krátkou dobu osvobodili, Moskevští se však do útočného pásma vrátili téměř okamžitě.
21:35
Své štěstí teď z kruhu zkusil Karsums, strážce minské branky byl však připraven čelit i jeho pokusu.
21:05
Hietanenova střela od modré čáry se zastavila kdesi v hloučku bránících hráčů, Karnauchov tak vůbec nemusel zasahovat.
20:16
Borci moskevského Dinama se okamžitě po úvodním vhazování usadili v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci.
20:01
Hráči obou klubů se již vrací na led VTB Ice Palace, druhé dějství začne za malou chvilku.
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 10:8
Vhazování: 8:8
Zblokované střely: 3:2
Hity: 10:9
Trestné minuty: 2:25
Úvodní třetina střetu Dinama proti Dinamu je za námi, navrch v ní měli hlavně hosté. Minští otevřeli skóre dnešního zápasu v deváté minutě díky přesnému zásahu Nicka Bailena a do první přestávky tak jdou s jednobrankovým náskokem.
20:00
19:05
Nikita Komarov (MIN) v rohu bitevního pole velmi nekompromisně sestřelil Ansela Galimova a dnes si už nezahraje! Sudí jeho zákrok posoudili jako zásah do oblasti hlavy nebo krku, domácí čeká pětiminutová přesilovka.
18:33
Jedná se o Alexeje Cvetkova. Snad bude v pořádku.
18:33
Karpov omylem trefil jednoho ze svých spoluhráčů pukem do krku, ten nyní zůstává ležet v levém kruhu.
18:17
Rylovova střela z pravého kruhu se také neujala, minský brankář je v dnešním zápase stále stoprocentní.
16:35
Gorovikov nabil na modrou Makljukovovi, který se rozhodl proklepnout reflexy minského brankáře. Karnauchov byl však připraven pokusu ruského beka ve službách Dinama Moskva čelit.
15:33
Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté, Moskevští je však od puku poměrně rychle oddělili. Uvidíme, zda-li se domácím povede první třetinu ještě zdramatizovat.
15:05
Stále má na ledě výraznou převahu Minsk. Zdá se, že tým z Ruské metropole svého dnešního soka poněkud podcenil.
14:14
Z čistajasna se před strážcem svatyně domácích zjevil Materuchin, který však Lazušina slabší střelou nepřekonal.
12:22
Karpov pronikl do útočného pásma, okamžitě jej však na mantinel přišpendlil Kristian Chenkel. Akce Moskvy tak nabrala rychlého konce.
10:54
V rohu za svatyní Dinama Minsk proběhla velká bitva o kotouč, vítězně z ní nakonec odjíždí hostující Linglet.
09:53
Moskevští se dostali do přečíslení dva na jednoho, Robinsonovu přihrávku na Gorovikova však zblokoval jeden z hostujících hráčů.
08:39
Hosté zatím domácí jasně přehrávají a jdou zaslouženě do vedení! Klinkhammer našel před brankou volného NICKA BAILENA, který střelou z bezprostřední blízkosti brankoviště překonal bezmocného Lazušina. Asistence: Rob Klinkhammer, Jevgenij Kovyršin.
08:25
Máme tu první vyloučení zápasu, Mat Robinson (DMS) putuje na trestnou lavici za hákování.
07:40
Krajíček se teď velmi pohotově vyhnul jednomu z hráčů soupeře a za vlastní brankou se chopil kotouče, Minsk míří po krátké pauze znovu do útoku. Moskevští toho dnes zatím moc nepředvedli.
05:50
Po vhazování před vlastním brankářem se hráči Minsku poměrně rychle protlačili do útočného pásma, obránci soupeře jim však velmi dotěrnou hrou hodně znepříjemňují život.
05:03
Pavloviče poslal pohotovým pasem ve středním pásmu do útoku Volkov, ten byl ale domácí obranou velmi rychle odzbrojen. Útočná akce Minsku tak bere za své.
02:40
Do cesty pokusu minského Lingleta se obětavě postavil jeden z moskevských obránců, Lazušin tak vůbec nemusel zasahovat.
02:26
Hra nyní spíše připomíná tenis, než hokej. Kotouč se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý, majitele mění poměrně často. Střelu na branku jsme však již nějako dobu neviděli.
01:04
Lazušin si připisuje první úspěšný zákrok, střelu Kulakova z kruhu vykryl bez větších obtíží.
00:55
Moskevský Mat Robinson stojí s kotoučem za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Uvidíme, domácí vymyslí.
00:05
Z úvodního vhazování odjeli o něco úspěšnější hráči Moskvy, kteří zaváží kotouč do vlastního pásma.
00:01
Dnes budeme sledovat zápas mezi Dinamem Moskva a Dinamem Minsk. V tabulce je na tom lépe klub z hlavního města Ruska, který ve 12 zápasech nasbíral 21 bodů a v Západní konferenci mu patří sedmé místo. Hosté z Běloruska jsou na tom hůř, se třinácti body jsou až desátí, na svém kontě mají ale jen osm odehraných zápasů, tedy nejméně ze všech týmů KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.