Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Československá stopa v utkání

Lukáš Kašpar (DMS) 0+0, 2 střely čas na ledě 12:36
Právě skončilo utkání mezi celky Dinamo Moskva a SKA Petrohrad. Domácí vstupovali do závěrečné části s jednobrankovým náskokem v zádech, ten jim však dlouho nevydržel. Ve 44. minutě vyrovnal stav přesnou střelou na beton Lazušina Jevgenij Ketov a o další minutu později otočil skóre Anton Bělov, jenž využil přesilovku a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Jelikož Dinamu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, mohou se z vítězství 3:2 radovat hosté z Petrohradu, kteří si připsali další tři body do tabulky KHL a prodloužili svou sérii výher již na 12 duelů.
59:53
Hosté opět dostali kotouč ze svého pásma a s největší pravděpodobností toto utkání vyhrají.
59:43
Kotouč je nyní za bránou Dinama a domácí zakládají možná poslední útok. Lazušin už se hlásí a odjíždí na střídačku!
59:15
V témže čase si Dinamo bere oddechový čas.
59:15
Oba týmy hrají v plném počtu.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:46
Hosté se prozatím dobře brání a Dinamo se nemůže dostat ke vstřelení tolik kýženého vyrovnávacího gólu.
57:36
Do konce třetí části zbývají necelé dvě a půl minuty. Podaří se Dinamu vyrovnat?
57:15
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Chochlačjov – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexej Cvetkov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
57:15
57:15
56:23
Na malý okamžik zavítali hosté opět do útočného pásma. Po chvilce jim ovšem Dinamo kotouč sebralo a spěchá znovu do ofenzívy.
55:31
Nad břevnem Šesťorkina nyní proletěla tečovaná rána Moskvy. Velké štěstí pro SKA, že kotouč nezaplul do jejich brány.
55:00
Do protiútoku se řítili hráči Petrohradu, ovšem jejich příležitost skončila nepřesnou přihrávkou. Dinamo tedy spěchá kupředu, protože mu už mnoho času nezbývá.
54:48
Na druhé straně se k ledu skácel Čudinov, který si odnesl tržnou ránu v obličeji ze souboje s domácím hráčem. Celá situace se obejde bez vyloučení.
54:16
Jako nůž máslem projel obranou Dinama jeden z hostů, avšak jeho zpětná přihrávka nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.
53:27
Dinamu se přechod do pásma nepodařil, ale podobně na tom byli i hosté z Petrohradu. Puk mají opět domácí.
52:37
Lazušin teď dobře zakročil proti střele z levého kruhu a připsal si tak další zásah do statistik utkání.
51:26
Teď podobný zákrok odpustili i hostům, čímž celou situaci možná trochu vykompenzovali.
50:47
Velmi hraniční zákrok nyní sudí pustili na pronikajícího hráče hostů, který se sice hodně diví, ale není mu to nic platné.
49:30
49:21
SKA znovu odpaluje kotouč do bezpečí a jejich oslabení pomalu končí.
49:15
Kutějkin pálil sice velmi tvrdě z voleje, ale Šesťorkin jeho projektil dobře viděl a puk schoval do své rukavice.
48:35
Hosté se osvobodili vyhozením přes všechny čáry a Dinamo musí začít s útokem od vlastní svatyně.
48:29
Višněvského rána byla včas zablokovaná hostující obranou a kotouč skončil v ochranné síti.
47:55
Rozhodčí nyní hvizdem vykazuje domácí z útočného pásma. Viděl totiž postavení útočícího Cvetkova v brankovišti.
47:30
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Čudinov – 2 min., nedovolené bránění).
45:59
Lazušin se znovu musel činit proti dalšímu útoku hostů Vhazování po levé ruce domácího brankáře.
44:46
Petrohrad právě vstřelil branku!
SKA využívá přesilovou hru a poprvé v zápase jde do vedení! Vadim Šipačov našel přihrávkou zpoza brány ANTONA BĚLOVA, který si sjel do prostoru levého kruhu a střelou na zadní tyč překonává Lazušina potřetí. Asistence: Vadim Šipačov, Nikita Gusev.
44:24
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podražení).
44:24
Barabanov jel na Lazušina osamocen z pravé strany a byl faulován. Následuje přesilovka pro SKA.
43:16
Jako blesk z čistého nebe je tu srovnání na 2:2! JEVGENIJ KETOV se při střídání hostů vřítil do pásma, poté šikovně vypálil přes obránce a jeho střela proletěla nad betonem Lazušina až do sítě. Asistence: Jegor Rykov, Dinar Chafizullin.
42:10
Střela bez přípravy z levého kruhu nekončí třetí brankou Dinama. Kotouč totiž minul Šesťorkinovu bránu.
41:55
41:24
Střela od modré čáry bránu minula a kotouč zůstal za klecí SKA. Odtud se ho pokoušel odrazem od Šesťorkina dostat do sítě Galimov, ale hostující gólman se natlačil k tyčce a kotouč za záda nepustil.
40:43
Hosté se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.
40:10
Dinamo začíná třetí třetinu přesilovkou. Začít však musí od svojí svatyně.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Druhá dvacetiminutovka je rovněž minulostí. V této části hry měli střeleckou převahu domácí, kteří svou aktivitu dokázali přetavit ve svou druhou branku. V 32. minutě po chybě Barabanova ujel obraně Petrohradu Ansel Galimov a bekhendem zavěsil pod břevno hostující brány. Petrohradští své šance nevyužili a další gól nedalo ani Dinamo. Na kostce nad ledem tedy svítí po druhé třetině stav 2:1 pro domácí.
40:00
39:55
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kovalčuk – 2 min., nedovolené bránění).
39:40
Gusev nyní zůstal ležet po jednom ze soubojů u mantinelu. Po chvíli se ovšem zvedl a po svých odjíždí na střídačku.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé části.
38:40
Nahození hostů dojeli nejrychleji hráči Dinama. Ti však vzápětí puk odevzdali svému soupeři.
37:59
Postavení mimo hru zastavuje další útok Petrohradu. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
37:31
Nepřesná přihrávka přes šířku útočného pásma Šipačova nenašla a SKA tak přišlo o ofenzivní území.
36:42
Individuální průnik se Petrohradu nepovedl a u kotouče jsou opět domácí hráči.
36:20
Přihrávka hostů před bránu nenašla nikoho z petrohradských a puk opustil obranou třetinu Moskvy.
35:57
Zakázané uvolnění Moskvy. Vhazovat se bude po levici Lazušina.
35:38
Petrohrad se se po dalším tlaku soupeře dostal ze své třetiny a může po delší době zaútočit.
34:56
A další obětavý pád hostujícího hráče do střely domácího borce. Dinamo nyní svého soupeře zamklo v jeho obranném pásmu.
34:30
Moskva pokračuje v tlaku. Další rána byla zablokována padajícím obráncem hostů.
33:48
Nyní zahrozilo i Dinamo. Střela z levého kruhu ale minula bránu Petrohradu.
32:59
A mohlo být opět srovnáno! Dadonov našel v pádu u levé tyčky Guseva, který měl před sebou odkrytou klec. Forvard SKA ovšem puk trefil velmi nečistě a kotouč se pomalu došoural pod chrániče Lazušina.
31:52
Dinamo právě vstřelilo branku!
Po tlaku SKA přišel rychlý kontr Moskvy, který končí vedoucí brankou domácích! Chybnou rozehrávku Barabanova využil k úniku ANSEL GALIMOV, jenž nabral rychlost, dostal se před vracejícího hráče hostů a bekhendem mířil přesně pod břevno Šesťorkinovy brány. Bez asistence.
30:52
Hraniční ofsajdové postavení nyní Gusevovi prošlo. Poté se dostal ke střele, kterou Lazušin vyrazil přímo na hůl Dadonova, jenž kotouč nedokázal dopravit do poloodkryté brány Dinama.
29:59
Šesťorkin jen ledabyle máchl lapačkou ve vzduchu a lapil do ní kotouč po nepříliš prudkém pokusu Brjukvina.
29:20
Vojnovovu střelu zastavili domácí obránci a kotouč následně vycestoval do středního pásma. U puku zůstávají hosté.
28:52
Cvetkov byl nyní po tlaku domácích natlačen do brány Petrohradu, ale vypadá to, že se celá situace obejde bez vyloučení.
27:58
Igumnov rychle přejel do útočného pásma, ovšem poté v kličce narazil na dobře postaveného beka hostů.
27:10
Puk byl nyní sražen do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Lazušinem.
27:02
26:37
Kašpar nyní odvedl dobrou práci. Vypálil na Šesťorkina a poté svou střelu rychle dojel tak, aby hostující gólman nemohl rozehrát.
26:15
A Moskva opět vyhazuje. Petrohrad musí začít znovu od své brány.
26:00
Nyní už jeho střela byla zablokovaná a kotouč následně opustil útočnou třetinu SKA.
25:40
Čudinov to ještě stihl v útočném pásmu a hosté mohou pokračovat v útoku.
25:08
Domácí se ihned po buly osvobozují a po mantinelu posílají kotouč k Šesťorkinovi.
25:02
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., podražení).
24:25
Dinamo ujíždělo do přečíslení tři na dva, ale hosté se stihli rychle vrátit a střelu domácích zablokovat.
23:27
Plotnikov hledal chytrou žabičkou před bránou své spoluhráče, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.
22:33
Koskiranta nyní padl do rány a podařilo se mu jí zblokovat. Forvard SKA však odjíždí na střídačku s velmi bolestivou grimasou.
21:34
Něco neuvěřitelného nyní spálilo Dinamo! Galimovovu střelu Šesťorkin vyrazil jen před sebe a na Těreščenka zívala prázdná brána. Útočník Moskvy ji však trestuhodně minul.
21:09
A opět Dinamo dostalo puk z pásma jen za cenu icingu.
21:00
Zakázané uvolnění Moskvy. Vhazovat se bude opět v obranném pásmu domácích.
20:33
Lukáš Kašpar obral o puk svého soupeře v útočném pásmu a servíroval puk před bránu na Karsumse, jehož střelu z první zneškodnil Šesťorkin.
20:14
Zakázané uvolnění Dinama. Hra se stěhuje před Lazušina.
20:05
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Máme za sebou úvodní periodu utkání. V jejím úvodu měli více ze hry hosté z Petrohradu, avšak do vedení se paradoxně dostali domácí. Jakov Rylov od modré čáry propálil hradbu těl a puk se zastavil až v brance Šesťorkina. Za minutu a půl však bylo opět srovnáno. To se po přihrávce Šipačova prosadil Maxim Čudinov, který rozesmutněl domácí fanoušky. Protože další gól již nepadl, tak se oba soupeři rozešli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
20:00
19:40
Více prostoru evidentně svědčí Petrohradu, jehož hráči kombinují v útočném pásmu.Kovalčuk se šikovně zbavil u mantinelu svého strážce a poté pálil na bránu Moskvy. Lazušin ovšem jeho pokus vykopl pravým betonem.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny a hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách.
18:05
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Čudinov – 2 min., hrubost).
18:05
18:05
Šesťorkin nyní v pohodě ukryl nahození od modré čáry do své rukavice. Vhazovat se bude v obranném pásmu SKA.
17:53
17:17
Hostům se přesilovka zatím vůbec nedaří. Dinamo vytlačilo svého soupeře až za jeho bránu.
16:51
Kotouč nyní domácí dostali do středního pásma a následně kus černé gumy vycestoval na střídačku.
16:39
Vojnov napřáhl na modré čáře. Lazušin opět připraven a střelu bezpečně ukryl.
15:53
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).
15:33
Nyní to byl Hersley, kdo tvrdě střílel od modré čáry. Domácí brankář jeho pokus dobře viděl a kotouč schoval ve své lapačce.
15:25
15:24
Další jedovku vyslal Bělov. Lazušin je však pozorný a jeho projektil chytá.
14:58
Čudinovova rána byla zablokována, avšak Petrohrad pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
14:12
Hosté cpali kotouč do předbrankového prostoru, ale Dinamo tuto přihrávku zachytilo a kotouč odpaluje až k Šesťorikinovi.
13:34
Domácí se hned v úvodu oslabení osvobozují a vyhazují kotouč do bezpečí.
13:25
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., sekání).
13:21
Lazušin ukryl puk ve své výstroji a hra je přerušena. Následuje reklamní pauza a po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.
12:38
Kotouč je nyní za bránou hostů, kteří čekají na dostřídání. Toho využívají i domácí a rovněž střídají.
11:45
Karpov se nyní protáhl po levé straně a z poměrně velkého úhlu vyzkoušel Šesťorkina. Ten si však prostor u své pravé tyče pohlídal.
10:03
Hosté se však nenechávají zahanbit a bleskurychle srovnávají skóre! Vadim Šipačov viděl z druhé vlny najíždějícího MAXIMA ČUDINOVA, který měl dost prostoru na středu hřiště a povedenou střelou zápěstím překonává Lazušina v bráně Dinama. Asistence: Vadim Šipačjov, Nikita Gusev.
08:30
Domácí se po tlaku v útočném pásmu ujímají vedení! JAKOV RYLOV napřáhl na modré čáře a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šesťorkin měl dokonale zakrytý výhled a nemohl s touto situací nic dělat. Asistence: Ilja Šipov, Arťom Fjodorov.
07:52
Dinamo nyní zavřelo soupeře v jeho pásmu. Pěknou kombinaci však pokazila nepřesná přihrávka před bránu a hosté se na chvíli dostali ven z pásma.
07:05
Gusev nabil mezi kruhy Šipačjovovi, avšak ten svou ranou trefil jen připraveného Lazušina.
06:50
Lazušin kryje tvrdou ránu od modré čáry. Protože ji však viděl, neměl s jejím zneškodněním sebemenší problém.
06:30
Dacjuk už mohl pálit z pravého kruhu, ale ještě hledal svého spoluhráče, čímž celou akci hostů pokazil.
05:54
Kotouč nyní zásluhou petrohradských opustil hrací plochu a buly je nařízeno ve střední třetině.
05:32
Petrohrad se znovu dostal do pásma. Domácí se však zatím dobře brání.
04:49
Galimov vypálil velmi šikovně přes obránce, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil a poradil si i s následující dorážkou.
03:49
Ti však svůj tlak rovněž nezužitkovali. Lazušin nemusel ani zasahovat.
03:03
Nahození Zubareva nenašlo adresáta. Hosté se poté ovšem dostali k puku a kombinují s ním v útočné třetině.
02:25
Na druhé straně musel dávat pozor Lazušin. Ten si rovněž připisuje první úspěšný zákrok zápasu.
01:40
První zákrok si připisuje hostující brankář. Toho z bezprostřední blízkosti vyzkoušel jeden z hráčů Dinama.
01:21
Postavení mimo hru Dinama. Vhazování ve středním pásmu.
00:51
Ti však také s prvním ofenzivním pokusem neuspěli. Oba týmy odjíždějí střídat.
00:15
Petrohrad okamžitě dlouhou přihrávkou chtěl získat útočné pásmo, to se mu však nepodařilo a útočit tak mohou domácí.
00:01
Ta před malou chvílí dozněla a za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly tohoto duelu.
Oba týmy vycházejí z útrob stadionu a následovat bude státní hymna Ruska.

Dinamo Moskva: Lazušin (Zalivin) – D. Višněvskij, Hietanen, Robinson, Kutějkin, Makljukov, Rylov, Solovjov (C) – Kašpar, Cvetkov, Karsums – Tarasov, A. Těreščenko, A. Galimov – Igumnov, Gorovikov, Kokarev – Karpov, Fjodorov, Šipov – Brjukvin.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, A. Bělov, Hersley, J. Jakovlev, Chafizullin, Rykov – Kovalčuk, Dacjuk (C), S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Chochlačjov – Děrgačjov, Koskiranta, Ketov.

Rozhodčí: Jeřábek, Olenin – Sivov, Šichanov.
Posledních pět vzájemných utkání

17.3.2016 Petrohrad – Dinamo Moskva 2:0
15.3.2016 Dinamo Moskva – Petrohrad 1:4
13.3.2016 Petrohrad – Dinamo Moskva 4:0
11.3.2016 Petrohrad – Dinamo Moskva 0:4
9.3.2016 Dinamo Moskva – Petrohrad 4:3 pp.
Češi a Slováci na soupiskách

Dinamo Moskva

Lukáš Kašpar

SKA Petrohrad

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Petrohrad hraje dlouhodobě ve velké pohodě. Z 27 zápasů prohrál pouze pětkrát, v těchto duelech si připsal 67 bodů a je nejlepším týmem KHL.
SKA je dále suverénní jak v ofenzivní, tak i v defenzivní činnosti. V dosavadním průběhu nastříleli 118 gólů a pouze 43 jich obdrželi, a to je velmi úctyhodná bilance.
Na soupeřových stadionech si z deseti zápasů odnesli 19 bodů, což je řadí na 7. místo v tabulce venkovních týmů v rámci Západní konference. Oproti vedoucí Jaroslavli, na kterou ztrácí 5 bodů, mají o čtyři utkání venku méně.
Famózní formu potvrzovali i před Karjala Cupem. V tomto období neprohráli neuvěřitelných 11 zápasů v řadě a uvidíme, zda tuto sérii dnes v Moskvě prodlouží.

Posledních pět utkání

27.10.2016 Petrohrad – Záhřeb 6:0
25.10.2016 Petrohrad – Slovan Bratislava 6:1
22.10.2016 Omsk – Petrohrad 2:3 sn.
20.10.2016 Novokuzněck – Petrohrad 0:6
18.10.2016 Novosibirsk – Petrohrad 1:2 pp.

Nejproduktivnější hráči

Ilja Kovalčuk 36 (16+20)
Nikita Gusev 30 (10+20)
Vjačeslav Vojnov 23 (7+16)

Dinamo se po šestadvaceti zápasech zabydlelo na 6. místě Západní konference. V dosavadním průběhu soutěže totiž nasbírali 44 bodů a s pouhou dvoubodovou ztrátou dýchají na záda pátému Soči.
Moskva se může pochlubit druhou nejlepší obranou v rámci své konference, když v uplynulé části sezóny inkasovala jen 47 branek. Na druhou stranu je pro ni velký problém střílení gólů. Pouhých 60 přesných zásahu z ní dělá třetí nejhorší tým Západní konference.
Moskvané odehráli ve své aréně 12 duelů, ze kterých si odnesli 20 bodů. což stačí jen na 9. pozici v tabulce domácích týmů.
Posledních pět utkání před reprezentační pauzou neodehrálo Dinamo vůbec zle. Z celkově možných 15 bodů jich získali hned 9, a to není špatná vizitka.

28.10.2016 Dinamo Moskva – Jokerit 3:0
26.10.2016 Dinamo Moskva – Dinamo Riga 2:1 sn.
22.10.2016 Jugra – Dinamo Moskva 0:1
20.10.2016 Jekatěrinburg – Dinamo Moskva 3:2 sn.
18.10.2016 Astana – Dinamo Moskva 1:0

Mat Robinson 13 (3+10)
Maxim Karpov 10 (6+4)
Martinš Karsums 10 (4+6)
Hezký den všem fanouškům KHL. V dnešním šlágru na sebe narazí dva tradiční ruské kluby. Dinamo Moskva přivítá na svém ledě SKA Petrohrad. Utkání začíná v 17:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.