Česká stopa v zápase
Petr Koukal (JEK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:42
Jan Buchtele (JEK) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:14
Dramatický zápas končí. Hostující celek vyhrává díky výborně odehrané třetí třetině. Tu vyhrála Lada 2:0 a celkově pak vyhrává 4:3. Domácí fanoušci nemají mnoho důvodů k radosti. Zápas rozhodl gól Andreje Ivanova.
59:43
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min., podražení). Tohle je velká komplikace pro domácí.
59:30
Ivanov výborně zblokoval střelecký pokus od modré čáry.
59:00
Poslední minuta hry, domácí hrají v šesti bez brankáře.
58:36
Viktor Komarov se dostal do zakončení, ale s jeho střelou si dokázal brankář domácích poradit.
58:00
Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:23
Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, Lada se dokázala osvobodit.
57:00
Poslední tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.
56:40
Zápas se dohrává a nyní jsou to domácí, kteří se musí pokusit o vyrovnání.
56:23
Výborně! Světla svítí, sice osvětlení není ještě dostatečné, ale už nyní je jasné, že se zápas bude dohrávat.
56:23
Stále se nedaří přemluvit techniku ke spolupráci. Hokejisté jsou na ledové ploše a čekají, zda se zápas bude dohrávat, nebo předčasně ukončí.
56:23
Sudí si k sobě volají oba kapitány, aby se domluvili na tom, jak se bude postupovat dál.
56:23
Tak tohle se u KHL nestává často. V hale nefunguje osvětlení a hrát se tedy rozhodně nemůže. Na odstranění závady se usilovně pracuje.
56:23
Togliatti právě vstřelilo branku!
Hostující celek otáčí vývoj zápasu a vede. Nutno ale poznamenat, že velkou zásluhu na tom má domácí obrana. ANDREJ IVANOV dostal dostatek prostoru a dokázal si poradit s brankářem domácích. Ale obránci mu dali obrovské množství prostoru. Asistence: Taylor Aronson, Anton Šenfeld.
54:43
Díky rychlé akci se dočkali hosté vyrovnání. Andrej Ivanov po přihrávce brankáře vymyslel akci, na jejímž konci stál NIKITA FILATOV. Jeho střela na bližší tyč se ujala. Domácí brankář ne nepohlídal prostor u tyčky. Asistence: Andrej Ivanov a Ilja Ježov.
54:04
Georgij Bělousov vedl akci Lady, jeho zakončení bylo snadnou prací pro brankáře Jekatěrinburgu.
53:30
Další minuta hry je pryč. Lada by potřebovala proměnit jednu ze šancí, protože stále prohrává o jeden gól. Sledujeme ale pasáž hry, v níž mají domácí převahu a hrají takticky.
52:24
Rychlou akci domácích zakončoval Dmitrij Megalinskij. Jeho střela jen o malý kousek minula branku Lady.
52:10
Igor Ustinskij musel zasahovat po střele od modré čáry, kterou ještě tečoval Dmitrij Sinicyn.
52:00
Osm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, momentálně mají více ze hry domácí, kteří hrají styl hry jim vyhovující.
50:50
Lada Togliatti vyhodila kotouč daleko od vlastní branky, bránící se čtveřice hráčů střídá.
50:30
Tommi Kivistö hledal Konstantina Volkova před brankou, přihrávku ale zblokoval výborně hrající obránce Lady.
49:54
Domácí celek nehraje v přesilové hře příliš aktivně, snaží se držet hru co nejdále od vlastní branky a zejména neinkasovat. Nyní jsou na řadě hosté, aby odpověděli.
49:05
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Alexandr Strelcov – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
49:00
Devět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Sledujeme hodně vyrovnaný zápas, ve kterém mají vedení na své straně domácí.
48:30
Tommi Kivistö vedl útočnou akci domácích, ta ztroskotala na nepřesné přihrávce na předbrankového hráče.
47:54
Denis Zernov byl před brankou soupeře na malý moment volný, ale nedokázal si srovnat kotouč na holi.
47:05
Pomalu ale jistě se blížíme k polovině třetí třetiny. Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se bezhlavě nežene do útočení.
46:30
Následovat bude komerční přestávka.
46:14
Další zákrok brankáře Igora Ustinského. Dokázal si poradit se střelou Alexandra Strelcova.
45:30
Dmitrij Megalinskij se pokoušel najít dlouhým pasem středem hrací plochy spoluhráče na modré. Myšlenka dobrá, provedení horší.
45:00
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho šancí na jedné či druhé straně. Hra je hodně vyrovnaná.
43:56
Hostující celek je kompletní, domácí nedokázali proměnit další přesilovou hru.
43:06
Konstantin Volkov vystřelil od modré čáry, jeho střelecký pokus byl ztečovaný před brankou Lady. Ta následně vyhazuje přes všechny čáry.
42:30
Avtomobilist se nastěhoval před branku Lady. Ilja Ježov musí být pozorný, má poměrně hodně práce.
41:56
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Taylor Aronson – 2 min., podražení). Za jasný faul přichází vyloučení. Vyloučený hráč se nemůže divit.
41:20
Fanoušci dál ženou Jekatěrinburg za co nejlepší hrou. Lada momentálně ztrácí jednu branku.
40:50
I ve třetí třetině sledujeme velmi rychlý hokej, optickou převahu mají domácí hokejisté.
40:01
Tři branky nabídla druhá třetina. Nejprve poslal domácí do vedení Anatolij Golyšev, na 3:1 zvyšoval Nikolaj Timašov. V poslední minutě třetiny se prosadil hostující Nikita Filatov. Po čtyřiceti minutách vedou domácí o gól.
40:00
39:04
Drama pokračuje dál, necelou minutu před koncem třetiny se prosazují hosté. NIKITA FILATOV poslal kotouč za brankovou čáru a rozdíl ve skóre je minimální. Asistence: Gleb Korjagin.
38:45
V poklidném tempu se třetina dohrává.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:52
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Anatolij Golyšev vystřelil od modré čáry. Hostující gólman jen vyrazil před sebe, kde stál volný NIKOLAJ TIMAŠOV. Ten už dokázal kotouč doklepnout do branky. Asistence: Anatolij Golyšev.
37:30
Skvěle hrají přesilovou hru domácí.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině a kotouč je ve středním pásmu.
36:45
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Maxim Rybin – 2 min., nedovolené bránění). Naprosto zbytečný faul dává další přesilovku domácím.
36:42
Mám zde informaci pro novináře, tomuto zápasu přiblíží 3 700 platících diváků.
36:00
Čtyři minuty zbývají do konce třetiny. Sledujeme velmi rychlý a dramatický hokej. Domácí hokejisté se k velké radosti fanoušků dostali do vedení.
35:20
Domácí se dostávají do vedení a to i díky velkému štěstí. ANATOLIJ GOLYŠEV vystřelil z prostoru za brankou, kotouč se odrazil snad od brankáře za brankovou čáru. Nic to nemění na tom, že Avtomobilist dává gól a dostává se do vedení.
35:11
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny.
34:43
Igor Ustinskij si poradil se střelou příklepem, kterou na něj vyslal Viktor Komarov.
34:15
Denis Mingalejev vyvezl kotouč z obranného pásma, následně o něj ale přišel.
33:49
Avtomobilist Jekatěrinburg je podstatně aktivnější, ale nemůže prostřelit brankáře Lady. Ilja Ježov podává velmi dobrý výkon.
33:27
Pavel Turbin výborně zblokoval střelecký pokus jednoho z hostujících hráčů.
33:00
Sedm minut zbývá do konce druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný. Optickou převahu sice mají domácí, ale nemohou se dostat do zakončení.
32:40
Domácí celek je sice aktivní, ale nemůže se dostat do dobrých střelecký pozic.
31:57
Hosté v plném počtu. Další oslabení dokázal hostující celek ubránit.
31:26
Anatolij Golyšev hledal na modré postaveného Nikolaje Timašova, který následně trefil jen brankáře Ilju Ježova.
30:53
Rok Tičar se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zamířit. Brankář Lady se jen ohlédl.
30:24
Přesilovka Jekatěrinburgu pokračuje dál. Konstantin Volkov se pokoušel dobruslit kotouč, což se mu nepodařilo.
29:57
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Viktor Komarov – 2 min., vysoká hůl).
29:42
29:32
Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují, ale nemohou se probojovat do výborné střelecké pozice.
28:12
Togliatti se zatím brání dobře. Domácí se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.
27:43
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Jefim Gurkin – 2 min., hákování).
27:40
Petr Koukal sice byl faulovaný, ale i tak se dostal do zakončení. Následovat bude přesilová hra domácích.
27:02
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Stav utkání je stále vyrovnaný.
26:31
Andrej Ivanov čekal na útočné modré na kotouč, spoluhráči mu ale přihrát nedokázali. Akci Lady tak končí nepřesným pasem.
26:13
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
25:20
Vyrovnaný hokej nyní sledujeme. Dominují oba brankáři, kteří podávají velmi dobrý výkon. Optickou převahu mají domácí hokejisté.
24:36
Znovu výborný hostující brankář. Avtomobilist je momentálně lepším týmem, ale nemůže se dostat stabilněji do útočného pásma.
23:57
Dvě obrovské šance měli domácí hokejisté. Ani v jednom případě nedokázali kotouč dopravit za brankovou čáru. Ilja Ježov se výborně dokázal přesunout proti střele.
23:30
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho šancí. Igor Ustinskij musel zasahovat proti střele Nikita Filatova.
22:45
22:30
Alexandr Strelcov znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Jekatěrinburg musí hrát od své branky.
22:05
Anton Šenfeld vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Mnoho času už v přesilové hře nezbývá.
21:35
Přesilovou hru hrají domácí hokejisté velmi dobře, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím však mají smůlu, protože Lada výborně blokuje střely.
20:45
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
20:15
Zápas pokračuje druhou třetinou. Stav je vyrovnaný, uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:01
Úvodní třetina nabídla rychlý hokej a dvě branky. Nejprve poslal hosty do vedení v sedmé minutě Andrej Ivanov. Velmi rychle, o necelé dvě minuty později vyrovnal domácí Pavel Turbin. Asistenci na gól domácích má Jan Buchtele.
20:00
19:52
Igor Ustinskij musel zasahovat proti střele Antona Šenfelda. Buly v útočném pásmu Lady.
19:40
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:15
Georgij Bělousov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Igora Ustinského.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, v poklidném tempu se blížíme do první přestávky.
18:20
Lada má momentálně více ze hry a snaží se vstřelit rozdílovou branku. Proti je domácí obrana, která působí velmi soustředěně a pozorně.
17:34
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích. Hosté však buly nevyhráli.
17:12
Hosté v plném počtu. Do konce první třetiny zbývají necelé tři minuty.
16:40
Lada vyhazuje přes všechny čáry. Domácí tak musí od vlastní branky zakládat další pokus o vybojování útočného pásma.
16:13
Polovina oslabení Lady je pryč. Hosté hrají v oslabení dobře, nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační a nátlakovou hru.
15:49
Domácí se nemohou nyní dostat do útočného pásma. Sledujeme poklidný závěr první třetiny.
15:12
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Maxim Rybin – 2 min., podražení). Hodně zbytečný faul posílá hostující celek do oslabení.
14:35
Ilja Ježov nyní dokázal výborně zastavit střelecký pokus Jevgenije Česalina. Domácí hráč měl před sebou odkrytou část branky, ale trefil jen brankáře.
14:00
Šest minut zbývá do konce první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který nabízí velký boj o každý metr ledu.
13:15
Alexandr Torčeňuk hledal v lepší pozici stojícího Nikolaje Timašova. Do přihrávky vložil hůl hostující obránce, který akci domácích zastavil.
12:58
Rychlý hokej pokračuje dál, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří ovšem mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.
12:10
Hra je přerušena, bude následovat komerční přestávka.
11:42
Sledujeme rychlou hru, která nabízí aktivní hru Lady. Alexandr Bumagin byl blízko vedoucí branky, ale gólman Igor Ustinskij jej výborně vychytal.
10:29
Hosté v plném počtu. Hostující celek se dokázal velmi dobře ubránit.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný. Jekatěrinburg má nyní k dispozici přesilovou hru.
09:34
Jan Buchtele hlídkoval před brankou, čekal na přihrávku od spoluhráče. Byl na malý moment volný, ale kolegové mu kotouč přihrát nedokázali.
08:43
Přesilovou hru hrají domácí dobře, nastěhovali se do útočného pásma, kde se pokouší vymyslet nějakou zajímavou akci, na jejímž konci by byla vedoucí branka.
08:29
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Dmitrij Sinicyn – 2 min., hákování).
07:24
Jan Buchleta tento gól připravil. Díky jeho skvělé práci se mohl uvolnit PAVEL TURBIN, který neměl problém z předbrankového prostoru poslat puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Buchtele.
07:02
Nikolaj Timašov hlídkoval před brankou, kde čekal na přihrávku. Nedočkal se ji.
05:57
Po krásné samostatné akci se prosazuje povedenou střelou ANDREJ IVANOV. Střelec branky byl ihned po střele tvrdě atakován soupeřem. Nic to nemění na tom, že hosté vedou. Asistence: Nikita Filatov a Alexandr Bumagin.
05:30
Maxim Rybin bojoval o kotouč ve středním pásmu. Následně se puk odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v neutrální třetině.
05:00
Pět minut hry je pryč, sledujeme velmi rychlý hokej, který nabízí poměrně velké množství šancí. Ani jeden celek se zatím nedokázal výrazněji prosadit.
04:11
03:55
Přesilovka Lady se blíží ke svému konci. Hosté početní výhodu nesehráli špatně, ale nedokázali proměnit ani jednu ze šancí.
03:14
Jefim Gurkin od modré čáry řídí útočnou akci hostů. Ti hrají přesilovku dobře, ale nemohou se dostat stabilněji do pásma.
02:50
Igor Ustinskij musel být nyní hodně pozorný, hned dva protihráči byli před brankou. Taylor Aronson se dostal do zakončení, brankář domácích ukryl kotouč pod rukavici.
02:11
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min., krosček). Hodně zbytečný faul znamená přesilovku Lady.
02:06
Sledujeme rychlý hokej, Maxim Rybin bojoval v útočném pásmu o kotouč. Do zakončení se nedostal, protože k němu dobře přistoupil obránce.
01:22
Taylor Aronson vystřelil od modré čáry. Jeho rána byla velmi tvrdá a nechybělo mnoho a bylo také gólová. Kotouč se zastavil o brankovou konstrukci.
00:57
Igor Ustinskij pomohl dobrou rozehrávkou svým obráncům. Následně se ale musel předvést proti střele Vladimira Maleňkicha. Domácí brankář kryje kotouč.
00:16
Dmitrij Sinicyn se pokoušel dostat kotouč do útočného pásma. Jeho akce končí nepřesným pasem.
00:01
Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří se rychle snaží dostat do útočného pásma.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij, Sochatskij) – Kivistö, Megalinskij, Kivistö, Megalinskij, V. Vasiljev, Andersén, Timašov, Turbin, Ščemerov – Mingalejev, Tičar, A. Alexejev – Česalin, Koukal, Simakov – Golyšev, Monja, Torčeňuk – A. Garejev, Buchtele, Rassejkin – K. Volkov.

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Sotnieks, Sinicyn, Maleňkich, Korjagin, Gurkin, Aronson – Achmetov, Bělousov, Bumagin – Filatov, A. Ivanov, V. Komarov – Krysanov, Rybin, A. Strelcov – V. Strelcov, Šenfeld, Zernov – Bočarov.

Rozhodčí: Morozov, Tsyplakov – Zacharov, Tomilov.
Lada z posledních pěti zápasů vyhrála dvakrát. Poradila si s Dinamem Riga 4:0 a Helsinkami 5:2. Naopak prohrála Vladivostokem 2:5, Minskem 2:3 a Jugrou 1:4. Výhru střídá prohra, a protože v posledním zápase Lada prohrála, měla by dnes podle statistik vyhrát.
Avtomobilist Jekatěrinburg z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Domácí se momentálně nedaří a rádi by tuto sérii konečně zastavili.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Avtomobilist Jekatěrinburg a Lada Togliatti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.