Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Petr Koukal (JEK) 0+0, 0 střel na bránu, čas na ledě 17:26
Jan Buchtele (JEK) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 18:11
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 14:52
Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 20:40
Máme dobojováno, Jekatěrinburg si nakonec připisuje všechny body za výhru 2:0 nad obhájcem titulu! Celý zápas byl sice vyrovnaný, jenže ve třetí třetině převzal iniciativu kapku Jekatěrinburg. V 50. minutě se tváří v tvář Košečkinovi nemýlil Rok Tičar a o 4 minuty později napodobil svého slovinského kolegu Anatolij Golyšev, který se prosadil střelou z velmi ostrého úhlu. Utkání přineslo pouze dva góly (a stejný počet vyloučení), i když prognózy před utkáním hovořily o tom, že se bude jedna o velmi ofenzivní duel. Magnitogorsk však zaváhal a na skvělé výkony z loňské sezóny zatím nedokázal navázat.
59:37
Hosté kombinují a vysílají jednu ránu za druhou na Sochatského, ten se zatím drží.
59:25
Oddechový čas pro hosty. Do toho hraje Metallurg v šesti!
59:12
Magnitogorsk přidal na tempu a snaží se vyrovnat, nicméně hostům se zkrátka nedaří usadit se v pásmu Jekatěrinburgu. Nyní aspoň vypálil Alexander Sjomin, jenže Sochatskij byl připraven.
58:37
Tak tato přesilovka domácím vskutku nevyšla. Před chvíli hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a u kotouče jsou stále více hráči Jekatěrinburgu, i když se dopředu pokoušel protlačit Jak Kovář.
57:53
56:52
Tato přesilovka ovšem Jekatěrinburgu zatím tolik nevychází, jelikož se domácím nedaří usadit v pásmu Magnitogorsku, který aktuálně skvěle brání.
55:53
Zatím to jde gól – vyloučení – gól – vyloučení. Za podražení si jde totiž sednout Jevgenij Timkin (MET). Přidá Jekatěrinburg další branku?
55:33
Metallurg se zkoušel prosadit a chvíli pobýval v pásmu Avtomobilistu, zde však obhájci titulu moc nezmohli a nyní se musejí opět bránit před náporem domácího celku, který je o to více při chuti.
54:50
Jekatěrinburg tyto dva góly hodně nakoply a domácí jsou u puku zatím vždy první.
53:17
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Přesilovka využita a Avtomobilist vede o dvě branky! Po přihrávce od Pavla Turbina pálil z velmi ostrého úhlu ANATOLIJ GOLYŠEV. Jeho rána dost překvapila Košečkina, to však nic nemění na tom, že do klece zapadla. Asistence: Pavel Turbin.
52:18
Avtomobilist se usadil v pásmu soupeře a kombinuje. Aktuálně to však na straně Jekatěrinburgu jsou jen přihrávky, střela na branku chybí.
51:38
Tak krom první branky tu máme i první vyloučení. Vladislav Kaletnik (MET) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
51:29
Nyní se Jan Buchtele zbavil kotouče nějako snadno, čehož se snažil využít Sergej Mozjakin. Ten se sice dokázal na chvíli usadit v pásmu domácího celku, ovšem zde krom přihrávek nic jiného nevymyslel.
50:27
Další buly v pásmu Avtomobilistu vybojoval Petr Koukal, který se pokoušel o rychlý atak na Košečkinovu klec, jenže jeho přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů. Místo toho málem ohrozil klec Sochatského Jan Kovář, jeho střela ale byla blokována.
49:38
Tak přeci jen jsme se dočkali branky! Do samostatného úniku se po přihrávce od Česalina dostal ROK TIČAR, který bekhendem překonal dosud bezchybného Košečkina. Asistence: Jevgenij Česalin, Andrej Alexejev.
49:03
Po dalším zakázaném uvolnění Metallurgu Magnitogorsk se hra opět přesunula do pásma aktuálního mistra, kde vyhráli buly právě hokejisté Magnitogorsku, kteří se provinili dalším zakázaným uvolněním...
48:37
Zatím se stále hraje převážně nahoru dolů a u puku je každou chvilku někdo jiný. Ani jeden z celků však momentálně není schopen si vytvořit souvislejší tlak.
47:03
Další snaha Dronova o vyhození kotouče skončila dalším zakázaným uvolněním. Vhazovat se tak bude opět po pravici Vasilije Košečinka.
46:47
Sergej Mozjakin pokazil přihrávku a nabídl tak domácím krásnou možnost přechodu do útoku, ti se toho chytli. Kotouč si vzal na hůl Andrej Alexejev, jenže při jeho přechodu do pásma Košečkina byl odpískán ofsajd. Následuje komerční pauza.
45:26
Jekatěrinburg moc dlouho nepobyl v pásmu Magnitogorsku, ani přes skandování vlastních fanoušků "šajbu, šajbu!". Právě naopak, Avtomobilist se nyní musí bránit aktivnímu Metallurgu.
44:21
A ani Rok Tičar to nyní nedokázal, jeho pokus o založení útočné kombinace selhal a dopředu tak šel Tomáš Filippi. Rána tohoto českého útočníka však letěla mimo klec Sochatského.
43:37
Změnit to zkoušel Dmitrij Monja, který se dostal ke střele při průchodu přes Bereglazova s Těreščenkem. Jeho ostrá rána kousek za hranicí obranného pásma Magnitogorsku ovšem Košečkina nepřekvapila.
42:45
Metallurg do toho skutečně vlétl v poslední periodě. Obhájce Gagarinova poháru aktuálně domácím nic nedovoluje a drží je v jejich třetině.
41:29
Chvilkový pobyt Magnitogorsku u branky Sochatského úspěch nepřinesl a ke kotouči se tak dostali hokejisté Jekatěrinburgu. Ani těm se však nedaří usadit, když Jan Buchtele nestačil projít přes Žlobu.
40:11
Po začátku třetí třetiny se kotouče ujali hokejisté Metallurgu Magnitogorsk, kteří hned hledali cestu do pásma Jekatěrinburgu. Jenže neúspěšně.
40:01
Je za námi druhá perioda a stále žádný gól, stále žádné vyloučení. Opět jsme sledovali hezký hokej plný několika šancí na obou stranách, jenže zkrátka ne a ne to tam spadnout. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina.
40:00
39:36
To se jim však nepovedlo a vše nasvědčuje tomu, že poslední vteřiny v této periodě bude Avtomobilist pouze bránit nápor Magnitogorsku.
39:05
A time-out byl třeba, neboť domácí se hned správným způsobem zbavili kotouče a mohou zakládat atak na klec Košečkina.
38:59
Ani další projektil Antipina si nenašel cestu do klece! Místo toho museli domácí akorát vyhodit kotouč přes všechny čáry a zapříčinit si tak další buly ve vlastním pásmu. Domácí trenér si z nervů musel vzít time-out.
38:10
Ani tento rozjíždějící se útok Avtomobilistu Jekatěrinburg neskončil nějakou akcí, neboť se domácí provinili ofsajdem.
37:42
Ale nyní to byl Tommi Kivistö, který od modré čáry způsobil melu před Košečkinem, která málem skončila gólem! Naneštěstí pro domácí, naštěstí pro hosty, nikdo nevěděl, kde kotouč je.
36:39
Nikolaj Timašov chtěl po přihrávce založit novou útočnou akci Jekatěrinburgu, jenže jako pas zachytil Birjukov.
35:38
Metallurg se na chvíli usadil v pásmu Jekatěrinburgu, kde hosté kombinovali. Nejblíže ke vstřelení gólu měl Grigorij Dronov, který ale pálil mimo.
34:18
Ovšem nyní Jan Kovář se prodral až do levého kruhu a vypálil! Vladimir Sochatskij měl co dělat, aby jeho ránu dokázal zastavit.
33:16
Wojtek Wolski se dostal až do pásma Jekatěrinburgu, kde hledal Tomáše Filippiho. Bohžel pro obhájce titulu byl však u kotouče dřív Niclas Andersén.
32:51
Rozhodčí nyní musel přerušit hru, když Alexejev přihrával rukou.
32:01
Petr Koukal si dlouho hrál s kotoučem, jezdil v pásmu Magnitogorsku a přemýšlel coby. Nakonec se z otočky rozhodl vypálit, jenže Vasilij Košečkin dával pozor. Následovat bude komerční přestávka.
31:37
A nyní to byl Tomáš Filippi, který se dostal do nádherné akce a z mezikruží pálil na Sochatského. Ruský gólman ve službách Avtomobilistu Jekatěrinburg vytáhl další skvělý zákrok!
30:20
Jekatěrinburg svými kombinacemi nedovolil moc Magnitogorsku se usadit a rázem šel dopředu Anatolij Golyšev. Jeho projektil od mantinelu ovšem skončil v lapačce Vasilije Košečkina.
29:18
Nyní sledujeme snažení Metallurgu o průchod k brance Sochatského, jenže obhájcům Gagarinova poháru se to aktuálně moc nedaří. A když už, tak branka skončí mimo základní postavení, jako se to nyní povedlo Oskarovi Osalovi.
28:20
Chris Lee přenechal Oskarovi Osalovi kotouč. Forward Metallurgu Magnitogorsk se ihned odhodlal ke střele, nicméně Vladimir Sochatskij byl připraven.
27:58
Jan Kovář se hned ocitl v další šanci, ovšem Vladimir Sochatskij svůj tým opět skvěle podržel. S následným přechodem Jekatěrinburgu do pásma hostí už to tak růžové nebylo.
26:37
Nyní to byl Metallurg Magnitogorsk, který chtěl rozjet atak na klec Sochatského. Bohužel pro ně moc nevypočítal přechod do útočného pásma a provinil se ofsajdem. Následuje komerční přestávka.
25:14
A do další akce se dostal Golyšev, ketrý hledal Torčeňuka přesnou přihrávkou. Bohužel pro ně do letícího kotouče vložil Vasilij Košečkin hůl a trajektorii puku tak upravil.
24:28
Petr Koukal krásné našel Jana Buchteleho, který se rázem dostal až před Košečkina a zkoušel zakončit bekhendem. Kombinace odchovanců Pardubic však neskončila dobře, jelikož Vasilij Košečkin nastavil beton.
23:08
Díky nepovedené rozehrávce Leeho se dostal do akce Anatolij Golyšev, který však nedokázal usměrnit kotouč do sítě.
22:44
Díky tomuto buly se tak ocitli hokejisté Metallurgu u klece Sochatského. A rázem z toho byla šance. Střelu Sjomina zkoušel dorazit Jevgenij Timkin, který však pálil jen do připravené výstroje.
21:40
Rok Tičar vybojoval kotouč a následně jej dokonce udržel i přes nápor Magnitogorsku. Celkově se Jekatěrinburg držel v pásmu soupeře vcelku dlouho, nicméně beze střely. Další rozehrávku domácího Monjy překazilo zakázané uvolnění.
20:16
Po úvodním buly druhé periody se ke kotouči dostali znovu hokejisté Avtomobilistu Jekatěrinburg, kteří se usazují v pásmu soupeře.
20:01
Je za námi první třetina tohoto rychlého utkání. Neviděli jsme ani jednu branku, ani jedno vyloučení. Utkání je zatím velmi vyrovnané, ačkoliv byly šance na obou stranách, tak jedinou vyloženě velkou šanci měl Magnitogorsk, ovšem Mozjakin přestřelil. Naopak Jekatěrinburg byl častěji v pásmu soupeře. Uvidíme, co nám přinese dalších 40 minut.
20:00
19:37
Před chvilkou ohlásil hlasatel poslední minutu první třetiny. Tempo moc nespadlo, u kotouče je Jekatěrinburg a zkouší založit nějakou poslední akci před závěrečnou sirénou.
18:45
Veliká škoda ze strany hostů. Po přihrávce Arťoma Železkova pálil Denis Platonov, který však mířil jen do hrudi připraveného Sochatského.
17:38
Po tomto pokusu Mozjakina se pokoušel domácí Jekatěrinburg o něco podobného, jenže se nedokázal usadit v pásmu Magnitogorsku a založit nějakou akci. Místo toho se nyní musí "Magnitce" bránit.
16:37
Zčistajasna se dostal do akce Sergej Mozjakin, který si vybruslil mezi kruhy a střílel jen těsně nad klec překvapeného Sochatského!
15:16
Chvíli po komerční pauze se pokoušel o rozjetí další akce Dmitrij Megalinskij, jenže ten se nedomluvil se spoluhráči a skončil v ofsajdu.
15:01
Na druhé straně se do akce dostal Sjomin, který se též snažil o prostřelení Sochatského, ovšem útočník třetí lajny Magnitogorsku neuspěl. Následovat bude komerční pauza.
14:21
A skutečně domácí hojně kombinovali v pásmu Metallurgu, jenže s vystřelením na klec Košečkina už to tak horké nebylo. Něco zkoušel Dmitrij Monja po pasu od Torčeňuka, jenže neuspěl.
13:20
Další pokus Jekatěrinburgu o založení nějaké akce v pásmu Metallurgu skončil tak, že si Dronov vzal kotouč a přes všechny čáry jej vyhodil na zakázané uvolnění. Tak uvidíme, co se změní po buly.
12:37
Další ránu Bereglazova od modré dokázal Sochatskij zneškodnit. Jeho pasem na Ivana Guljajeva poté zkoušel rozjet útočnou akci Avtomobilistu, to se mu však nepovedlo.
11:12
Po nepovedeném pokusu Magnitogorsku o usazení se v pásmu Jekatěrinburgu se dopředu vydali domácí, ti však skončili stejně, jako hosté před pár vteřina. Celkově nyní sledujeme rychlý hokej nahoru dolů.
10:13
Jevgenij Česalin měl dlouho kotouč na holi a hledal Tičara, či obránce. Bohužel pro něj se mu nepovedlo nikoho najít, tak se rozhodl pálit. Jeho střela byla nakonec nebezpečnější, než nejspíše předpokládal, ovšem Vasilij Košečkin byl překvapen.
09:02
Dmitrij Monja dokázal vybojovat další útočné vhazování pro Rassejkina, který byl od buly ovšem vykázán. Z dalšího buly šli do akce domácí, kteří kombinují v pásmu Magnitogorsku.
08:05
Vasilij Košečkin raději podržel kotouč po střele Pavla Turbina, kterému poslal krásný pas Jan Buchtele. Vhazovat se tak bude před gólmanem Magnitogorsku.
07:11
Nyní to byl Dmitrij Monja, který získal kotouč a zkoušel založit útok Jekatěrinburgu, jenže bývalý útočník Dynama Pardubice selhal a dopředu šel Magnitogorsk. Mozjakina ovšem nadvakrát vychytal Sochatskij.
06:19
Denis Kazionov se dostal do střelecké pozice, když mu zpoza branky poslal přihrávku Denis Platonov. Jeho projektil ovšem Vladimir Sochatskij vykryl.
05:26
Po těchto kombinacích zkoušel od modré pálit Rok Tičar, kterému nabyl Andrej Alexejev. Rána slovinského útočníka ovšem letěla jen do betonu Vasilije Košečkina.
04:58
Další útok přerušilo zakázané uvolnění. Po následném vhazování se hra přesunula do pásma Magnitogorsku, kde se domácí drží a kombinují.
03:44
Po pasu Jana Kováře se zkoušel prosadit Sergej Mozjakin, který však nedokázal trefit skulinku mezi tyčí a tělem Sochatského. Po jeho nepovedené akci se musí Metallurg vracet do vlastního pásma pro vyhozený kotouč.
02:43
Jekatěrinburg se dral do útoku, ovšem i domácí celek tentokrát zastavilo zakázané uvolnění. Rozehrávat se tak bude před klecí Vladimira Sochatského.
02:03
Oba celky se aktuálně spíše oťukávají, ještě jsme neviděli vážnější šanci. U kotouče je chvíli jak Magnitogorsk, tak Jekatěrinburg. Gólmani však zatím moc práce nemají.
01:16
Avtomobilist se však v útoku moc dlouho neudržel, Magnitogorsk se ihned kotouče zbavil a zkoušel udržet hru v pásmu Vladimira Sochatského, jenže neúspěšně.
00:08
Úvodní buly vybojovali hokejisté Metallurgu, které však hned při prvních přechodu do útoku zastavilo zakázané uvolnění. Hra se tak přesouvá před Vasilije Košečkina.
00:01
Hráči obou celků již vjeli na ledovou plochu, nyní si poslechneme hymnu Ruské federace. Poté začne utkání.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Kivistö, Megalinskij, Andersén, Vasilevskij, Timašov, Turbin, Guljajev – Alexejev, Česalin, Tičar – Koukal, Buchtele, Garejev – Torčeňuk, Golyšev, Monja – Rassejkin, Šingarejev, Miťakin – Mingalejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Birjukov, Antipin, Lee, Dronov, Těreščenko, Bereglazov, Žloba – Zaripov, Mozjakin, Kovář – Filippi, Wolski, Osala – Timkin, Kaletnik, Sjomin – Platonov, Železkov, De. Kazionov – Dm. Kazionov.

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Sergej Beljajev – Nikita Šalagin, Dmitrij Šišlo.
Poslední 3 vzájemná utkání

Jekatěrinburg – Magnitogorsk 6:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:5
Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk vstoupil do letošní sezóny jako mistr ročníku 2015/16 jednou výhrou, jednou prohrou po nájezdech a jednou porážkou v normální hrací době. V prvním utkání se utkal v repríze finále minulého ročníku s CSKA Moskva, kterou dokázal porazit 3:2. Poté se představil na ledě Čerepovce, kde však ale prohrál 3:2 po nájezdech. Ve třetím utkání letošní sezóny KHL se utkal v Petrohradě s místním SKA Petrohrad. V tomto utkání však na svého soupeře nestačil a prohrál 4:2. V dnešním utkání budou mírným favoritem, avšak nikdy není nic předem jasné.

Posledních 5 zápasů

Petrohrad – Magnitogorsk 4:2
Čerepovec – Magnitogorsk 3:2 po nájezdech
Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:2
Magnitogorsk – Omsk 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Magnitogorsk – Omsk 1:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg vstoupil do letošní sezóny dvěma výhrami a jednou porážkou. V prvním utkání dokázal zvítězit na ledě Novosibirsku 3:5. Ve druhém utkání nastoupil na ledě Omsku, kde však zápas příliš nezvládl a prohrál 3:1. Ve třetím utkání letošní sezóny zavítal na led Novokuzněcku, kde sebral všechny tři body za výhru 2:5. V dnešním utkání je ale čeká mnohem těžší soupeř, který loni vyhrál Gagarinův pohár a tak to dnes nebudou mít vůbec lehké. Uvidíme tedy, jak nakonec dnešní zápas dopadne.

Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:5
Omsk – Jekatěrinburg 3:1
Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5
Lada – Jekatěrinburg 1:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Barys Astana – Jekatěrinburg 3:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Nekonečná hokejová porce zápasu neutichá, ba naopak. Každopádně bych vás chtěl přivítat u dnešního zápas ruské KHL mezi Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.