Dnešní utkání sledovalo 3500 diváků. S vámi, kteří jste přenos sledovali na onlajnech, se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera.
Konec zápasu. Avtomobilist se po třech porážkách dočkal vítězství nad většinu zápasu zcela neškodným Medveščakem Záhřeb. Dvě třetiny jsme sledovali vcelku nudný hokej, až v polovině zápasu padla první branka.
V poslední třetině to hokejisté fanouškům vynahradili. Nejprve dvěma góly Garejeva odskočili domácí do trháku. Chorvatský tým, složený až na pár výjimek z Kanaďanů, se ovšem nevzdal a ze stavu 3:0 udělal ještě drama, když ve dvou přesilovkách trenér Dwyer odvolal brankáře a obě power-play dokázal využít McMillan. Víc už toho hosté nestihli a připisují si šestou porážku v řadě.

Do statistik zápasu se zapsali i čeští hokejisté, domácí Petr Koukal jednou a hostující Jakub Krejčík dvěma asistencemi.

Střely na bránu: 29:35 (8:9, 11:12, 10:14)
59:45
Záhřeb bez brankáře hraje v poli pět na pět.
59:27
Záhřeb vyhrál buly a Afrošvéd Hedberg se po levém křídle okamžitě rozjel přímo na bránu. Natlačil však do ní i Sochatského a dostává menší trest za nedovolené bránění. Hra se stěhuje na opačnou stranu.
59:19
Medveščak právě vstřelil branku!
Tak z jasného zápasu je nečekané drama, 40 vteřin před koncem řádné hrací doby vyšla hostům krásná kombinace na jeden dotek, kterou zakončuje z mezikruží BRANDON McMILLAN. Asistence: Genoway, Krejčík.
58:55
Genoway nabil na modrou čáru Krejčíkovi, jeho ránu chytá Sochatskij, vhazuje se po jeho pravici.
58:23
Další příležitost pro hru 6 na 4 dostávají hosté, vyloučen byl Kivistö za hákování.
58:15
Garnett je znovu na střídačce, hosté s šesti bruslaři na ledě.
58:00
Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
56:21
Dočkáme se ještě dramatu? Zatím to tak nevypadá, po akci Jekatěrinburgu se bude vhazovat na druhé straně kluziště.
55:57
Hosté přece jen početní převahu využívají. Na modré čáře zamíchal s kotoučem Jakub Krejčík, přihrál napravo a střela po ledě jediného rodilého Chorvata v mužstvu Záhřebu Gorana Beziny, kterou ještě lehce tečoval BRANDON McMILLAN, ukončuje neprůstřelnost domácího brankáře. Asistence: Bezina, Krejčík.
55:44
Genowayova bomba končí ve výstroji Vladimira Sochatského. Další vhazování před domácí bránou.
55:32
Puk po závaru končí pod Sochatského tělem. Záhřebu zbýva něco přes minutu přesilové hry.
54:40
Brána Medveščaku je prázdná, hosté hrají šest na čtyři.
54:40
Oddechový čas pro domácí.
54:40
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Česalin – 2 min., hákování).
53:54
Sochatskij znovu raději podržel kotouč pod lapačkou.
53:10
Genoway pálil zápěstím do růžku, tečovaný puk skončil v ochranné síti a kanadský hokejista marně reklamuje u rozhodčích předchozí zákrok na svou osobu jako faul.
52:51
52:04
Blízko gólu byl teď Koukal, před poloodkrytou bránou však nezpracoval prudkou přihrávku.
51:36
Hosté v oslabení napadali a nepřesnou rozehrávkou Sochatského se málem dostali do šance. Glumac ovšem ztratil stabilitu a skončil na ledě.
50:51
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Thomas Larkin – 2 min., podražení).
49:21
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Vasilevskij střílel od modré čáry a před bránou šikovně tečoval kotouč do sítě ARŤOM GAREJEV, který se prosazuje podruhé během necelých tří minut. Zdá se být rozhodnuto. Asistence: Vasilevskij, Michnov.
46:34
V samém závěru přesilovky se domácí přece jen prosazují. Koukal naznačil střelu, pak chytře přihrál do rohu, odkud prudce nahodil puk před bránu ARŤOM GAREJEV a ten zřejmě s pomocí výstroje jednoho z beků končí za Garnettovými zády! Asistence: Koukal, Andersén.
45:45
Velký závar před Garnettovou bránou, hosté se brání zuby nehty.
45:26
Ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu, navíc hosté vyhrávají buly a vyhazují.
44:42
Garnett kryje Andersénovu střelu po ledě od modré čáry.
44:36
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Lucas Lessio – 2 min. podražení).
43:46
Další icing Avtomobilistu, zatím to domácím stačí.
42:51
Po delší pasáži bez přerušení se vrací hra do domácí třetiny po zakázaném uvolnění.
40:45
Záhřeb vyhrál buly a jeho první útok byl s pukem dlouho v útočném pásmu, zůstalo však u tradičního neúčelného projíždění se podél mantinelu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:48.
40:00
Druhá třetina skončila. Hosté jsou střelecky úplně neškodní a Jekatěrinburg jde do poslední části s nejtěsnějším náskokem, který mu zařídil svým gólem v polovině zápasu zblízka Golyšev po Simakovově přihrávce zpoza brány.
39:54
Ještě jedno vhazování před bránou hostů po akci pětatřicátníka Olega Gubina, čerstvé posily Jekatěrinburgu z Čerepovce.
39:03
Velká šance Avtomobilistu. Slovinec Tičar ujížděl z levé strany na bránu, těsně před Garnettem dal mezi beky zpětnou přihrávku Golyševovi, ten mohl zakončovat do odkryté části brány, ale v posledním zlomku vteřiny mu protihráč zablokoval hůl, takže jeho střela postrádala důraz.
37:45
Ve vlastním oslabení zatím spíše hrozí z brejků Jekatěrinburg.
36:18
Za vzájemnou potyčku míří na trestnou lavici Garejev a Parlett. Domácí hokejista ovšem dostává 2+2 minuty, hostující pouze menší trest. Výsledkem je dvouminutová přesilovka Medveščaku.
36:18
35:59
Michnov, Tičar a Garejev pořádnou chvíli motali záhřebskou obranu poté, co prvně jmenovaný vybojoval kotouč za bránou, zpoza klece však Garnetta nepřekonal a ani z následného tlaku se domácí trio nedostalo do koncovky.
34:54
Hosté dokázali zamknout soupeře klasickým přesilovkovým kolotočem až v poslední čtvrtminutě, paradoxně zakončili až v době, kdy už domácí byli v pěti. Z levého kruhu pálil Paré, hra chorvatského klubu však zatím postrádá jakýkoli moment překvapení.
34:15
Domácí hokejisté se znovu osvobozují.
33:09
Medveščak v přesilovce neudržel pásmo, specialista na oslabení Petr Koukal ujel do brejku jeden na jednoho, přes obránce vypálil a sraženou střelou vybojoval útočné pásmo i cenné vteřinky.
32:49
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikolaj Timašov – 2 min., vysoká hůl).
31:48
Kotouč přikryl rukavicí Sochatskij, vhazovat se bude před bránou Avtomobilistu.
31:07
Po vhazování vypálil od modré čáry obránce Ščitov a vyprášil Garnettovy betony.
30:07
Simakov získal puk za bránou hostů a z jeho přihrávky těžil zblízka ANATOLIJ GOLYŠEV. Asistence: Alexej Simakov, Rok Tičar.
29:20
Na ledě se poprvé strhla potyčka poté, co Hedberg najel do domácího brankáře, který měl kotouč ve své moci. Mstitel Vasilevskij ho rychle odstrčil, rozhodčí netrestají.
28:41
Nepokrytý Genoway se pokusil zakončit v pokračující přesilovce z levé strany, Sochatskij si poradil.
27:34
Hosté už se radovali z gólu, od modré čáry prošla v přesilovce do sítě Bezinova střela. Rozhodčí ji ale po dlouhých dohadech neuznávají pro postavení McMillana v brankovišti.
27:12
Poprvé míří na trestnou lavici hráč Avtomobilistu Jekatěrinburg. Za podražení Hedberga jde pykat na 2 minuty Tommi Kivistö.
27:00
Hosté jsou častějšími hosty v útočném pásmu, jenže místo střelby jako by hráli na to, jak dlouho tam vydrží míchat s pukem a přihrávat si ho podél mantinelu.
26:21
Garejev ve středním pásmu vystihl záhřebskou rozehrávku a namířil si to k bráně, s jeho střelou švihem měl Garnett trochu potíže, nakonec dokázal brankářskou holí posunout puk do rohu kluziště.
26:02
Lessio se protáhl podél mantinelu a zkusil zakončit z úhlu bekhendem, bránu však minul.
25:03
Od modré čáry pálil Megalinskij, rána si našla cestu houštinou těl až před Garnetta, který ji ukryl v lapačce.
23:33
Na druhé straně na sebe poprvé výrazněji upozornil Petr Koukal. Využil liknavého střídání hostů a u mantinelu dále od střídaček se rozjel sám dopředu. Svou střelou však Garnetta nezaskočil.
23:11
Náznak příležitosti Záhřebu. Hosté jeli tři na dva, Genowayův střílený centr zprava tečoval Lessio jen do Sochatského výstroje.
22:52
Zatím se nezdá, že by přestávka něco změnila na obrázku hry, jaký diváci sledovali v úvodní části. Nahozený kotouč schoval Sochatskij, který si povyjel na hranici brankoviště, v lapačce před napadajícím Bolducem.
20:39
Zakázané uvolnění Medveščaku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:49.
20:00
První třetina skončila. Sledujeme zatím velmi slabý zápas prakticky bez šancí, skóre 0:0 odpovídá jeho průběhu.
18:02
Delší rozháraný úsek ukončila Bezinova rána od modré po Katicově zadovce. Sochatskij s ní neměl potíže.
16:42
Zblokovaná rána končí v ochranné síti, Timašov si to ještě vysvětluje s rozhodčím, ale vhazuje se před domácí bránou.
15:33
Nepřesné střelecké pokusy na obou stranách v rychlém sledu, hosté od modré pálili do brusle clonícího hráče, domácí do hrazení. Nakonec se poskakujícího kotouče zmocnil Tomáš Mertl a na obou stranách se střídá.
14:16
Po dlouhé době střela, od levého mantinelu prověřil Sochatského Lessio. Domácí brankář měl ovšem dobrý výhled.
13:49
Koukalův útok motal hostům hlavy v jejich obranném pásmu, opět to však nevedlo k zakončení, až se hosté vysvobodili vyhozením přes všechny čáry.
13:15
Garnett se roztáhl na ledě a raději zalehl puk před forčekujícím Michnovem. Vhazovat se bude po pravé ruce záhřebského brankáře, ale až po úpravě ledu.
13:00
Kvalita hokeje zatím odpovídá tomu, že se utkávají dva kluby s momentálně nejhorší formou v celé KHL.
10:49
Napravo zůstal před domácí bránou na chvíli nepokrytý Mertl, prudkou křížnou přihrávku od Larkina však při pokusu o příklep promáchl.
9:56
Garejev dostal puk do jízdy na pravém křídle, krásnou stahovačkou mezi nohama oklamal Larkina a natlačil se před bránu. Na zakončení už mu nezbyl prostor, Garnett kotouč zalehl a odolal i Michnovovým pokusům o došťouchnutí puku za jeho záda.
9:10
V útočném pásmu se usadil Medveščak, ale puk si hosté vodili jen podél mantinelu. Bez střely to půjde těžko.
7:51
V závěru přesilovky pálil od modré čáry Timašov, o dorážku se ještě zblízka pokoušel Monja, puk skončil v Garnettově výstroji.
7:00
Medveščak ve čtyřech, navíc se vysvobozuje z obranného pásma. Brankáři nemuseli ještě řešit žádnou složitou situaci.
6:03
Domácím se nabízí krátká přesilovka 5 na 3. Na trestnou lavici míří za sekání na 2 minuty Glumac.
5:20
Domácí se v první půlce přesilovky nedostali vůbec k ničemu.
4:23
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Bolduc – 2 min., napadení). Zbytečný faul za bránou v útočném pásmu v době, kdy byli hosté v tlaku.
3:41
Střela hostů po vhazování byla zablokovaná, ani Jekatěrinburg neuspěl s protiútokem. Zatím se nikomu nedaří založit povedený útok.
2:47
První přerušení hry v zápase obstarala až posunutá domácí brána po prudké přihrávce Bolduca z rohu kluziště, která mířila na najíždějícího Butlera.
2:10
Stále se hraje bez přerušení, ale zatím také bez střelby.
00:01
Utkání právě začalo. Úvodní buly vyhráli domácí.
Obě mužstva jsou nastoupena na modrých čarách, znějí hymny Chorvatska a Ruské federace. Domácí hokejisté budou hrát celí v červeném s výrazným "A" na hrudi, Medveščak nastupuje v bílomodrém.
Pro záhřebský celek je dnešní zápas pokračováním zatím velmi nepovedeného tripu. Ze stadiónů CSKA Moskva, Petrohradu, Čerepovce, Astany ani Chanty-Mansijsku si nepřivezl žádný bod a jen jednou dokázal vstřelit více než jednu branku, bylo to při porážce 7:3 v Čerepovci.

Série porážek Jekatěrinburgu je o něco kratší, ale také Avtomobilist z posledních tří zápasů odjížděl s prázdnou. Ladě Togliatti podlehl 2:1, Kazani 0:5 a doma prohrál 1:4 s bratislavským Slovanem.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Kivistö, Ščitov, Andersén, Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin – Golyšev, Tičar, Simakov – A. Garejev, Koukal, Michnov – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, Gubin, Alexejev – Miťakin. Trenér: Vladimir Krikunov.

Medveščak Záhřeb: Garnett (MacIntyre) – Morrisonn, Parlett, Bezina, J. Krejčík, D. Smith, T. Larkin, Sauve – Lessio, McMillan, Co. Genoway – Hedberg, Mertl, Paré – Katic, Bolduc, Butler – Arkalov, Glumac. Trenér: Gordie Dwyer.

Rozhodčí: Bukin, Jeřábek – Misjur, Strelcov
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00. V uralské půldruhamiliónové metropoli Jekatěrinburgu se střetnou předposlední mužstva východní a západní konference, domácí Avtomobilist i hostující Medveščak jsou zatím hluboko pod čarou postupu do play-off.
Jekatěrinburg má po 28 odehraných zápasech 31 bodů a skóre 60:83, Záhřeb je na tom o bodík lépe při skóre 64:88.

Pro tuzemského fanouška bude zajímavé sledovat dvojici českých hokejistů v útoku domácích: Jana Buchteleho a Petra Koukala, který se zatím se sedmi trefami dělí o vedení v klubové střelecké tabulce.

Ještě výraznější stopu zanechávají letos čeští hokejisté v Záhřebu, kde působí obránce Jakub Krejčík a útočníci Tomáš Mertl s Jiřím Smejkalem. Brankářskou jedničkou chorvatského celku je pak Kanaďan Danny Taylor, který v loňské sezóně hájil branku pražské Sparty.