Petr Koukal (JEK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:02
Jan Buchtele (JEK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:23
Střely na branku – 25:36
Zblokované střely – 18:4
Vyhraná vhazování – 36:38
Hity – 16:19
V samostatných nájezdech už byli úspěšnější domácí, kteří tak získávají další dva body, které je udrží v čele tabulky Východní konference. Hosté z Ufy si domů odvezou alespoň jeden.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Autorem vítězné branky je TOMMI KIVISTÖ.
Domácí obránce Tommi Kivistö parádní bekhendovou kličkou proměnil a rozhoduje tak o výhře Avtomobilistu!
Neproměnil ani vyhlášený šikula Linus Omark!
Nájezd Koukala lapil Svedberg.
Hartikainen vůbec netrefil domácí branku.
Také Dmitrij Monja proměňuje.
Kirill Kaprizov proměnil úvodní nájezd a poslal Ufu do vedení!
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Puk je ve středním pásmu. Vypadá to, že uvidíme nájezdy.
63:53
Od levého mantinelu vypálil Kornějev. Sochackij má kotouč mezi betonem a lapačkou.
62:36
Ufa je v prodloužení aktivnější. Hraje se v obranném pásmu domácích.
61:48
Kuljaš si sjel až na levý kruh, ale pokus si nenašel cestu za domácího gólmana!
60:59
Petr Koukal je na ledě, také domácí jsou tedy kompletní.
60:40
Na ránu Omarka měl Sochackij dobrý výhled a kotouč zastavil.
60:08
Hosté v plném počtu. Teď hrají přesilovou hru oni!
60:01
Ve třetí třetině už gól nepadl a o vítězi zápasu tak rozhodně až prodloužení, či nájezdy. Domácí hráli v závěru dvojnásobnou přesilovku, ale skórovat v ní nedokázali. Naopak předčasně je o ni připravil zbytečným vyloučením Petr Koukal.
60:00
59:29
Hosté jsou ve čtyřech!
58:58
Nyní se vylučuje i na domácí straně! Svůj tým zbytečně oslabil Petr Koukal.
58:56
Tvrdou střelu Golyševa z levé strany našel ve výstroji Svedberg.
58:25
Obrovský závar před hostujícím brankovištěm. Na ledě roztažený Svedberg odolal!
58:07
Dokonce přesilovka 5 na 3 pro Avtomobilist! Za krosček byl vykázán na trestnou lavici Sami Lepistö. Domácí si berou time-out.
57:28
Domácí mají velkou šanci rozhodnout, budou hrát přesilovku! Za sekání je vyloučen Zachar Arzamascev.
56:55
Po neskutečném kiksu v hostující rozehrávce byl sám před Svedbergem Simakov! Domácí forvard byl však tak překvapen tím, co mu hráči Ufy nabídli, že gól nedal!
56:19
Z pravého kruhu vystřelil Monja. Svedberg neměl problém a kotouč přikryl.
55:13
Konstantin Kornějev byl volný na ose hřiště! Bomba hostujícího beka však těsně minula branku Jekatěrinburgu.
54:30
A do třetice Vladimir Shochackij. Lapačkou si sáhl pro nahození Loginova.
54:22
A další zákrok Sochackého. Tentokrát pálil od modré Kuljaš.
54:19
Střelecký pokus Arzamasceva Sochackij dobře viděl a má kotouč v lapačce.
53:25
53:10
Z pravé strany vypálil Turbin. Mingalejev navíc Svedbergovi dobře stínil, ale kotouč zamířil jen do zadního mantinelu.
52:27
Kornějev odpaluje puk až za domácí branku.
52:05
Hosté se osvobodili.
51:24
Denis Kuljaš se opět vrací na trestnou lavici. Je potrestán za podražení!
50:45
Signalizované vyloučení na hostující straně. Avtomobilist má výhodu.
49:38
Dělovku Kornějeva schytal do nohy Garejev, který teď kulhá na střídačku. Domácí jsou už kompletní.
49:27
Omark nabíjel na modrou Kuljašovi, ten netrefil branku.
48:49
Přesně v momentě, kdy na led naskakoval vyloučený Kuljaš, se dostal do zakončení Makarov. Jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu.
48:14
Simakov se snažil natlačit s kotoučem před brankoviště, ovšem skončil za brankou.
47:36
Pavel Turbin doslova vytrhl hůl z rukou Jevgenije Bodrova a síly na ledě se vyrovnají!
46:48
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., nedovolené bránění).
46:15
První reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:39
Hostující obránci teď vypomohli Svedbergovi a zblokovali hned dva střelecké pokusy souepře.
44:53
Kotouč skončil na domácí střídačce. Vhazuje se ve středovém kruhu.
44:18
Kuljašovu střelu nepříjemně schytal obránce domácích Andersén. Rozhodčí raději přerušili hru, ale zdá se, že Andersén bude v pořádku.
44:10
Jevgenij Bodrov si vyjel z rohu kluziště až do střelecké pozice. Puk je ve výstroji Sochackého.
42:49
Petr Koukal naskočil na led z trestné lavice a hned zahrozil. Po přejetí modré čáry tvrdě vypálil, ovšem Svedberg si povyjel a má puk na hrudi.
42:38
Po střele Engqvista se kotouč odrazil mezi kruhy k Arzamascevovi. Ten minul branku, kterou hájil Sochackij jen v kleče!
41:39
Z pravého kruhu pálil Lepistö. Střelu mu však vůbec nesedla a skončila v ochranné síti za brankou.
41:12
Domácí se osvobodili. Za vyhozeným pukem navíc spěchal Torčeňuk a obránci Ufy se tak museli rychle vracet.
40:41
Přesilovka pro Ufu. Za hákování je vyloučen Petr Koukal.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:48.
Také ve druhé třetině jsme viděli tři góly. Dva z nich vstřelili hosté a tak platí nerozhodný stav 3:3. Ve 23. minutě využil hostující přesilovku Teemu Hartikainen, jenž srovnal na 2:2. Domácí šli do vedení i potřetí, když nepozornost defenzivy Ufy potrestal svým druhým zásahem v utkání Alexandr Torčeňuk. O minutu později ovšem vyrovnal kapitán Salavatu Julajev Igor Grigorenko.

39:59
V samotném závěru periody napálil od červené čáry kotouč na Sochackého Hartikainen. Domácí gólman se nenechal překvapit.
39:28
Ofenzivně laděný bek Zachar Arzamascev se zjevil na pozici falešného křídelního útočníka. Jeho ránu vyrazil do ochranné sítě Sochackij.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Simakov nahodil puk na Svedberga, který ho raději přidržel. Vhazuje se tedy v útočném pásmu domácích.
37:28
Střelu Jevgenije Bodrova pokryl Sochackij, který svým zákrokem přerušil hru.
37:00
Ofsajd domácích, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
36:45
Dobré střídání čtvrté lajny domácích, Romanova ale nepustila k zakončení defenziva Ufy.
36:02
Mingalejev se dral k nastřelenému kotouči, ovšem zkušený Sami Lepistö ho před sebe nepustil.
34:49
Důležitý zákrok Sochackého. Ten udržel dělovku Kuljaše ve své výstroji a neumožnil tak hostujícím hráčům dorážet.
34:05
Od modré vypálil hodně nepříjemně Andersén. Svedberg reagoval na poslední chvíli a ještě kotouč stačil vyrazit do ochranné sítě ramenem!
33:54
Z ostrého úhlu střílel Buchtele, branku netrefil.
33:38
Kotouč se dotkl ochranné sítě za hostující brankou. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
32:45
Od modré vypálil Kivisto. Svedberg jeho pokus vyrazil betonem.
32:41
Je tu další komerční pauza. Sledujeme pěkné utkání, v němž oba celky sází na ofenzivu.
32:05
Ofenzivní zápas pokračuje. Za obranou Ufy zůstal Torčeňuk. Už byl však na ledě dlouho a tak ho zadáci soupeře dobruslili.
30:35
Čas na krátký oddech. Je tu reklamní přestávka.
29:47
Útoky zatím jasně převažují nad obranami! Před Svedbergem se zjevil úplně volný Timašov, který švédského gólmana nepřekonal. Odražený puk pak mohl poslat do branky Mingalejev, který ho sice napálil do sítě, ale bohužel pro něho jen do té ochranné za Svedbergovou svatyní!
29:19
Zakázané uvolnění Ufy.
28:00
Oba týmy jsou v plném počtu.
27:28
Ufa právě vstřelila branku!
Také hosté se prosadili při hře 4 na 4 a rychle tak vyrovnali! Střelu Arzamasceva z pravého kruhu vyrazil Sochackij před sebe. Volný kotouč pak dojel IGOR GRIGORENKO a aniž by jej někdo atakoval, položil si domácího gólmana a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Zachar Arzamascev.
26:06
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí potřetí v utkání vedou! Hráči Ufy si absolutně nepohlídali situaci po vhazování a Golyšev tak našel před brankou zapomenutého ALEXANDRA TORČEŇUKA, který udělal Svedbergovi forhendovou kličku a zasunul puk za jeho záda – 3:2. Asistence: Anatolij Golyšev.
25:59
Přesilová hra nebude! Rozhodčí totiž po dlouhé poradě odpískali také příliš mnoho hráčů na ledě v podání domácích. Bude se tedy hrát 4 na 4.
25:59
Početní výhoda také pro domácí! Za podražení je potrestán Denis Bodrov.
24:35
Hosté jsou teď jednoznačně aktivnější. Defenziva Jekatěrinburgu má co dělat.
23:44
A hosté už mohli vést! Lisin jel sám na branku, ale proti bekhendové jeho kličce stačil Sochackij natáhnout svůj levý beton!
22:44
Hosté nabídnutou příležitost využívají a srovnávají stav! Střelu Lepistöho vyrazil Sochackij za branku, ovšem tam byl Engqvist, který našel úplně volného TEEMUA HARTIKAINENA a finský útočník zblízka nezaváhal. Asistence: Andreas Engqvist a Sami Lepistö.
22:10
Andrej Garejev zvedl hůl příliš vysoko a hosté si zahrají přesilovku.
21:32
Na druhé straně se tlačil do zakončení Buchtele, ale jeho snaha byla zbytečná. Odchovanec pardubického hokeje byl v útočném pásmu dříve než kotouč – ofsajd.
21:22
Lisin zavezl kotouč do útočného pásma Ufy. Jeho střelu ovšem srazila obrana soupeře.
20:51
Příliš dlouhá rozehrávka domácích. Je z toho zakázané uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:47.
První třetina vyšla o něco lépe domácímu Avtomobilistu, který vede nad Ufou 2:1. Skóre duelu otevřel už po 101 sekundách Alexandr Torčeňuk, který využil přesilovku. Početní výhoda pomohla také hostím, byť se prosadili až těsně po jejím skončení. V 8. minutě se trefil Michail Vorobjov. V 15. minutě však vrátil domácí vedení šikovnou tečí Arťom Garejev.

19:49
Z pravé strany pálil na domácí klec Hartikainen. Sochackij jeho pokus vyrazil do rohu.
19:01
Začala poslední minuta úvodní části.
18:35
Hosté by rádi ještě do přestávky srovnali. Domácí ale vystavěli ve středním pásmu kvalitní hráz.
17:37
Lepistö zavezl kotouč do hostujícího útočného pásma a snažil se rozehrát kotouč na své spoluhráče. Defenziva Avtomobilistu zapracovala dobře.
17:05
Další reklamní přestávka. Do konce první části zbývají necelé tři minuty.
16:46
Nahozený kotouč zachytil do lapačky Svedberg. Domácí tak získali buly v útočné třetině.
16:32
Domácí nevyšel přechod do útočného pásma. Dostali se do postavení mimo hru.
15:40
Je tu reklamní přestávka.
14:49
Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! Z rohu poslal kotouč před brnakoviště Golyšev a ARŤOM GAREJEV ho krásně tečoval za záda Svedberga – 2:1. Asistence: Anatolij Golyšev.
14:40
Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Svedbergem.
13:45
Domácí se vymanili a nyní ostřelují Svedberga zase oni. Také gólman Ufy odolává.
12:06
Velmi dobré střídání Ufy. Sochackij se má nyní co ohánět, aby domácím uhájil nerozhodný stav.
11:15
Nahození Kuljaše bylo sraženo do rohu. Tak puk získali domácí.
10:10
Jan Buchtele se ocitl v dobré střelecké pozici. Bohužel pro Jekatěrinburg netrefil zařízení.
09:51
Prudkou střelu jednoho z hráčů Ufy pokryl obránce Vasilevskij, který tak pomohl svému brankáři.
08:55
Domácí ohrožovali branku soupeře. Torčeňuk s Golyševem však nezametli kotouč na místo určení.
08:03
Hraje se ve velkém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
07:06
Hosté skórují těsně po skončení jejich přesilovky. Ještě, než Guljajev stačil z trestné lavice dobruslit na své místo v obraně, našel Anton Lazarev na levém kruhu MICHAILA VOROBJOVA a ten vyrovnal na 1:1. Asistence: Anton Lazarev a Kirill Kaprizov.
05:55
V oslabení jel jeden z domácích hráčů sám na Svedberga! Řešil to střelou, kterou Svedberg vytěsnil vyrážečkou.
04:59
Domácí bek Ivan Guljajev zvedl v souboji hůl příliš vysoko a přesilovku si vyzkouší také Ufa.
02:57
Domácí zápas rozehráli velmi dobře. Po vstřeleném gólu jsou nadále aktivní.
01:41
Přesilová hra je rychle využita! Domácí rozpoutali před Svedbergem velký závar, po kterém se kotouč odrazil mezi kruhy ke Golyševovi. Jeho střelu ještě Svedberg zastavil, ovšem puk zůstal ležet v brankovišti a důrazný ALEXANDR TORČEŇUK ho dorazil do odkryté klece. Asistence: Anatolij Golyšev a Arťom Garejev.
01:28
Domácí budou hrát přesilovku. Za zbytečné hákování v útočném pásmu je potrestán Kirill Kaprizov.
00:42
Na domácí straně zahrozil Monja. Střela mu však nesedla a puk skončil až v ochranné síti za brankou.
00:18
První zákrok Sochackého. Kotouč na něho od modré nahodil Kornějev, ovšem domácí gólman puk vyrazil do rohu.
00:01
Oficiality jsou za námi. Vše se připravuje k úvodnímu buly tohoto utkání.
Před utkáním tradičně zazní hymna Ruské federace.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Megalinskij, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Andersén, Turbin, Timašov, Guljajev – Simakov, A. Alexejev, Česalin – Monja, Koukal (C), Buchtele – Golyšev, Torčeňuk, Garejev – A. Romanov, Rassejkin, Mingalejev – Miťakin.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Kornějev, Loginov, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, D. Vorobjov, Arzamascev – Hartikainen, Engqvist, Omark – Lisin, Chripunov, I. Grigorenko (C) – I. Makarov, J. Bodrov, Něstěrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kislov – Savenkov, Litvinov.

Petr Koukal (AVT) – 5 zápasů, 2 body (1+1)
Jan Buchtele (AVT) – 5 zápasů, 2 body (1+1)
Avtomobilist Jekatěrinburg:
Hokejisté Avtomobilistu v nové sezóně odehráli už pět zápasů, z nichž vytěžili tři výhry jednu porážku v po prodloužení a jednu v normální hrací době. 10 bodů tak stačí na průběžné vedení v tabulce Východní konference. Jekatěrinburg začal sezónu třemi venkovními zápasy, kdy porazil 5:3 Novosibirsk, padl 1:3 na ledě Omsku a přehrál 5:2 Novokuzněck. Na svém ledě pak tento celek udolal 2:0 Magnitogorsk a podlehl 1:2 v prodloužení Čeljabinsku.
Salavat Julajev Ufa:
Ambiciózní Ufa má v úvodu sezóny vyrovnanou bilanci dvou výher a stejného počtu porážek a se šesti body ji v tabulce Východní konference patří sedmá pozice. Hráči Salavatu Julajev nejprve doma přehráli 3:2 Čerepovec, ovšem poté dostali debakl 1:7 v Petrohradu a následně prohráli 1:3 i na ledě mistrovského CSKA Moskva. Náladu si pak hokejisté Ufy spravili v Chanty-Mansijsku, kde zvítězili 3:2.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Páteční program Kontinentální hokejové ligy odstartuje duel mezi Avtomobilistem Jekatěrinburg a Salavatem Julajev Ufa. Domácí tým je prozatímním lídrem tabulky Východní konference. Ufa je sice až sedmá, ale jde o velmi ambiciózní tým a tak se můžeme těšit na kvalitní a vyrovnané utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.