Československá stopa

Ani v jednom z celků žádný český ani slovenský hokejista nepůsobí.
V prodloužení jsme mohli sledovat vyloučení Anttily, které rozhodlo o tom, že se hosté dostali do tlaku, jenž v rozhodující branku přetavil Brandon Bochenski. Hosté se ve druhé polovině zápasu dostali do hry a v třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. V prodloužení pak využili momentálního rozložení sil a zvládli si z Finska odvézt dva body. Jokerit začal utkání ve velkém stylu, ale ve stejném tempu se mu pokračovat nepodařilo, na což nakonec doplatil. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
62:19
Astana právě vstřelila branku!
O vítěznou trefu se nakonec postaral BRANDON BOCHENSKI, který se nejlépe zorientoval před brankou a dostal puk za záda Zapolského. Asistence: Kevin Dallman.
62:15
V brance Jokeritu skončil kotouč, ale celá situace se ještě bude konzultovat u videa, protože šlo o nejasný moment.
62:02
Kevin Dallman trefil pouze Olivera Lauridsena, jenže ten nedokázal vyhodit pryč.
61:42
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., sekání).
61:41
Brandon Bochenski tentokrát hledal Dawese, jehož o zakončení připravil Anttila, který se dopustil faulu.
61:04
Bochenski se přes Lajunena nedostal do zakončení a po nájezdu obou hráčů je branka vysunuta ze svého postavení.
60:38
Peter Regin až příliš vymýšlel v útočném pásmu a nakonec poslal nepřesnou přihrávku.
60:01
Hosté se ve třetí třetině dostali zpět do zápasu, když nejprve snížil Nigel Dawes, na něhož navázal v samém závěru třetiny Ivan Kučin, který utkání nasměroval do prodloužení, které začne za několik okamžiků.
60:00
59:25
Ryan Zapolski musel ještě vykopnout do strany střelecký pokus soupeře od modré čáry.
58:35
Domácí diváci se opět zlobí na rozhodčí, protože Astana hrála chvilku v šesti, navíc to vypadalo na nedovolené bránění. Hala hučí nevolí přítomných fanoušků.
57:52
Nakonec se však do útoku dostal Nigel Dawes, který dnes hraje velice dobré utkání, ale jeho pokus se neujal.
57:13
Domácí hokejisté jsou sice trochu zaskočeni vývojem poslední části hry, ale nyní se usazují v útočném pásmu, aby znovu strhli vedení na svou stranu.
55:42
Konstantin Puškarjov dokázal dostat kotouč na IVANA KUČINA, který bekhendovým blafákem překonává Zapolského a vyrovnává stav utkání! Asistence: Konstantin Puškarjov.
54:32
Hra se přelévá ze strany na stranu a momentálně musel znovu zasahovat Karlsson, který si poradil.
53:47
Na druhé straně si před branku najel Mika Niemi, jenže v dobré příležitosti selhal a trefil jen brankáře.
53:25
Konstantin Puškarjov se dostal před Zapolského, který ale hostujícího útočníka dokázal vychytat.
52:42
Rozehrávka Barysu končí zakázaným uvolněním, takže se hra přesouvá před Henrika Karlssona.
51:49
Juho Rautanen nahazoval kotouč na branku a Karlsson musel situaci řešit, což se mu zdárně povedlo.
50:45
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a hledají prostor, kudy by opět mohli vyrazit vstříc obraně soupeře.
49:29
Dustin Boyd se nacházel před brankou, kde se dostal do zakončení, ale to pokryl Zapolski a hostující útočník už nevyšťouchl kotouč z moci domácího gólmana.
48:26
Rozhodčí neodpískali spornou situaci v obranném pásmu Barysu, což se domácím moc nelíbí.
47:44
V okamžiku návratu Joensuua na ledovou plochu musel zasahovat Zapolski, který přerušuje hru.
47:15
Hráčům Barysu se nedaří dostat do útočného pásma, protože Jokerit pozorně brání.
46:40
Domácím se podařilo vyhodit kotouč za hostující branku, takže ušetřili trochu času a sil.
46:01
Zapolski musel zasahovat proti střeleckému zakončení Dustina Boyda z levé strany.
45:44
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení hole).
44:49
Další zblokovaná střela – Marko Antilla trefil pouze Jegora Šalapova.
44:22
Hostující celek se provinil zákazaným uvolněním, takže se hra přesouvá před brankáře Karlssona.
43:50
Oba celky střídají a v držení kotouče jsou momentálně domácí hokejisté.
43:00
Hráči Astany odevzdali kotouč soupeři a odjeli vystřídat, nicméně znovu se rychle dostali k puku a Trivino z mezikruží netrefil branku.
41:48
NIGEL DAWES dostal pas na pravý kruh, kde se okamžitě opřel do puku a střílí kontaktní branku. Asistence: Brandon Bochenski, Kevin Dallman.
41:34
Dawesova střela byla zblokována obráncem Jokeritu, ale Barys zůstává v útoku.
41:06
Hosté se sice nachází v útočném pásmu, jenže zatím Zapolského příliš střelami nezásobují.
40:14
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joonas Jalvanti – 2 min., nedovolené bránění).
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli sledovat jedinou branku, o kterou se postaral ve vlastním oslabení Mika Niemi, takže domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl. Hosté však měli ve druhé třetině pasáž, kdy dominovali a vypadalo to, že se jim podaří vyrovnat, jenže branku nevstřelili, a proto je stav 3:1. Času však mají oba celky dostatek, jelikož je před námi stále ještě jedna dvacetiminutová třetina. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., hrubost).
40:00
39:34
Dallmanovi se nepovedlo zpracování, takže nakonec volil pouze nepřesvědčivé nahození do útočného pásma.
38:47
Nigel Dawes dostal kotouč na levou stranu, kde ho trefoval ještě ze vzduchu, ale nepodařilo se mu trefit branku.
37:57
Nikita Ivanov z levé strany vyzkoušel pozornost Zapolského, který betonem vyrazil.
37:00
Sakari Salminen vystřelil přes bránícího Lipina, ale Karlsson dokázal zakročit a bude se vhazovat před švédským gólmanem.
35:44
Oliver Lauridsen poslal od modré čáry hodně tvrdou ránu, kterou Karlsson ztlumil na hrudi a přerušuje hru.
35:00
Oba celky se momentálně střídají u puku a ani jeden si nevypracovává trvalejší převahu.
33:36
Jokerit právě vstřelil branku!
MIKA NIEMI získal kotouč po chybě Cama Barkera a ujel do samostatného úniku, který zakončuje střelou nahoru, na níž Karlsson nestačil zareagovat. Bez asistence.
32:42
Rána Brandona Bochenského byla zblokována obětavě hrající obranou Jokeritu a následně kotouč mizí z útočného pásma Barysu.
31:48
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., nedovolené bránění).
31:14
Nigel Dawes posílal střílenou přihrávku před branku, jenže trefil pouze obránce finského mužstva.
30:21
Nakonec domácí přeci jen ujeli směrem vpřed, kde zakončili, leč slabou střelu v pohodě přikryl Henrik Karlsson.
29:55
Hostující hráči se i nadále drží v útočném pásmu a obrana Jokeritu se musí mít na pozoru.
28:34
Astana se snaží o aktivní přístup a Jokerit se v posledních minutách do útoku příliš nedostává.
27:36
Nigel Dawes o kousek nedostal zpětnou přihrávku od spoluhráče, takže obrana Jokeritu měla snadnou práci.
27:10
Domácí mají puk za vlastní brankou, odkud se vydají na další zteč soupeřovy branky.
26:08
Marko Antilla z pravé strany poslal nebezpečnou ránu, kterou Karlsson raději vyrážel.
25:08
Ani Jormakkova střela nedoletěla ke Karlssonovi, takže švédský gólman zakročit nemusel.
24:22
Roman Starčenko vysoko nahodil kotouč, ale nikdo z jeho spoluhráčů kousek černé gumy nedokázal vybojovat.
23:27
Hosté měli signalizovaný ofsajd, takže Konstantin Puškarjov musel vyklidit útočné pásmo.
22:49
Marko Antilla se dostal k zakončení, jenže to mu zblokoval obránce Barysu, takže puk vyletěl do výšky místo na branku.
21:14
Nikita Ivanov pouze poslal kotouč do útočného pásma a odjel střídat, nicméně nikdo ze spoluhráčů se k puku nedostal.
20:49
Přesilová hra domácího celku je u konce a Nigel Dawes odpykávající trest se vrací do hry.
20:01
Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu, ve které se ujali vedení dobře hrající domácí díky brance Briana O'Neilla ze třetí minuty. Tlak Jokeritu pokračoval i nadále a o dvoubrankové vedení se postaral tvrdou ranou Peter Regin. Jenže hosté dostali výhodu přesilové hry, v níž skóre korigoval Dustin Boyd, jemuž se povedlo prostřelit gólmana z poměrně těžkého úhlu. Domácí v první třetině působili lepším dojmem, takže je jejich vedení zasloužené. Uvidíme, jak se oba celky představí ve druhé části hry, jež začne přibližně v 18:27.
20:00
19:53
Dánský internacionál Peter Regin poslal příliš prudkou přihrávku, která vyletěla pryč z útočného pásma.
19:13
Před Karlssonem to vřelo, ale nikdo z dotírajících hokejistů domácího družstva kotouč za záda švédského gólmana nedostal.
18:49
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nigel Dawes.
18:36
Ani naturalizovaný bek Kevin Dallman neprostřelil vystavěnou obrannou hráz před sebou.
17:53
Nakonec se však do útoku dostali domácí, jenže Lauridsenovu ránu obětavě zblokoval hráč Barysu.
17:04
Hosté se ujali kotouče ve vlastním obranném pásmu a momentálně hledají cestu k brance soupeře.
16:01
Jesse Joensuu hledal od levého mantinelu přihrávkou spoluhráče, jenže soupeř mu přihrávku zblokoval, takže adresáta nenašla.
15:00
Nigel Dawes skvěle udržel útočné pásmo, poslal puk na DUSTINA BOYDA, který po levé straně dojel do hodně těžkého úhlu, z něhož se mu však povedlo zaskočit brankáře. Celá situace se ještě řešila na videu, zda nešlo o postavení mimo hru, ale vše proběhlo v pořádku. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.
14:42
Brandon Bochenski udělal velkou chybu v rozehrávce, puku se ujal Wirtanen, který vyvezl puk skoro až do útočného pásma.
14:17
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení protihráče).
13:59
Paňukov vyslal poměrně nepříjemnou střelu, která šla přes obránce, jenže zamířila jen doprostřed branky, takže gólman mohl zakročit.
12:05
Dánský útočník PETER REGIN se dostal k puku a tvrdou ranou trefil přesně, takže domácí odskakují soupeři již na rozdíl dvou branek. Asistence: Brian O'Neill, Pekka Jormakka.
10:47
Roman Starčenko se pokusil vypálit, jenže jeho zakončení zblokoval obránce, takže puk ani k Zapolskému nedoletěl.
09:56
Astana se zatím příliš nedostává do hry a nyní kotouč utekl pouze do obranného pásma Jokeritu, kde se ho v klidu ujali bránící hráči finského družstva.
08:41
Marko Antilla se hnal s Tommim Huhtalou na jediného beka Astany, rozhodl se vystřelit, ale trefil pouze Karlssona.
08:10
Kirill Paňukov se snažil prodrat do útočného pásma, jenže soupeř mu kotouč od hokejky odrazil do strany.
07:05
Peter Regin vyslal také nepříjemnou ránu, kterou Karlsson zvládl vyrazit do strany, kde již nikdo v dresu Jokeritu nebyl připraven k dorážce.
06:21
Sakari Salminen vypálil hodně ostrou ránu, ale Henrik Karlsson dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
05:30
Vysoký forvard Nikita Ivanov se držel u kotouče v útočném pásmu a přihrávkou našel Paňukova, jenže jeho rána branku netrefila.
04:30
Ville Lajunen nepovedenou střelou po vhazování trefil do hlavy clonícího Chudjakova, který už postižené místo leduje na střídačce.
04:14
Maxim Chudjakov poslal kotouč přes příliš mnoho čar, takže se píská zakázané uvolnění.
03:30
Roman Starčenko vyslal do úniku Brendana Shinnimina, ale ten si vylámal zuby na Ryanu Zapolském.
02:47
Nepovedené vyhození dokázal získat Jesper B. Jensen a okamžitě posílal kotouč před branku, kde se ho ujal BRIAN O'NEILL, který zkušeně zakončuje. Asistence: Jesper B. Jensen.
02:09
Oliver Lauridsen si vzal kotouč ve vlastním obranném pásmu a hledá někoho volného na přihrávku.
01:15
Napadání domácího celku slavilo dílčí úspěch, když se Astaně nepovedla rozehrávka a kotouč míří jen k hráčům finského celku.
00:15
Nigel Dawes se okamžitě dostal k ostré ráně od modré čáry, kterou ale Zapolski vytěsnil mimo branku.
00:01
Po hymnách Kazachstánu, Finska a Ruské federace budeme moci přikročit k zahájení dnešního utkání.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Rissanen, Jensen, Jaakola, V. Lajunen (A), Jalvanti, Lauridsen, Rautanen – O'Neill, Regin (C), Jormakka – Salminen, Niemi, Joensuu (A) – Anttila, Wirtanen, Huhtala – Marjamäki, Mäki, Talaja.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski (C) – Shinnimin, St. Pierre, R. Starčenko (A) – Trivino, Paňukov, Puškarjov – Gurkov, Kučin, Chudjakov – N. Ivanov.

Rozhodčí: Cypljakov, Gofman – Palej, Sazonov.
Ani v jednom z celků momentálně nepůsobí žádný český ani slovenský hokejista.
Barys Astana

Celek z Kazachstánu se nachází v poměrně bezpečném odstupu od nepostupové pozice do play-off, když na Nižněkamsk a Jekatěrinburg má náskok deseti bodů. Poslední dvě utkání Barys zvládl, když po prodloužení porazil Ufu a zvítězil na ledě Novokuzněcku. Nejlépe bodujícím hráčem je naturalizovaný Nigel Dawes, jemuž se podařilo získat 53 bodů za 33 branek a 20 asistencí, což z Dawese dělá zároveň druhého nejlepšího kanonýra soutěže po Mozjakinovi z Magnitogorsku.
Jokerit Helsinky

Tradiční finský celek se nachází na hraně postupu v Západní konferenci, kdy jeho nejbližšími soupeři jsou Viťaz, Soči a Slovan Bratislava. Jokerit dokázal získat 78 bodů z 51 zápasů při skóre 123:137. Na domácím ledě úplně nevládne, když získal 43 bodů z 24 zápasů. Nejlépe bodujícím hráčem Jokeritu je dánský hokejista Peter Regin se ziskem 43 bodů za 14 gólů a 29 asistencí.
Po Utkání hvězd pokračuje Kontinentální hokejová liga dalšími zápasy, v nichž se proti sobě představí Jokerit Helsinky a Barys Astana. Oba celky aspirují na postup do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.