Domácí celek vyhrává na samostatné nájezdy, sledovali jsme skvělý hokejový zápas, který nerozhodla základní hrací doba ani prodloužení.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
Autorem vítězné branky je SAKARI SALMINEN.
Stéphane DA COSTA neproměňuje.
Sakari SALMINEN proměňuje. Krásně to udělal, forhendový blafák a uspěl!
Dmitrij KUGRYŠEV neproměňuje. Branku vůbec netrefil.
Tommi HUHTALA neproměňuje. Dostal se z úhlu a neuspěl.
Jonas ENLUND neproměňuje. Mezi betony neuspěl.
Joey HISHON neproměňuje. Myslel to dobře, ale neměl kam by poslal puk.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
Domácí brankář kryje, buly po jeho levé ruce. Následovat budou samostatné nájezdy.
64:19
Hostující celek oslabení přečkal a my pravděpodobně uvidíme nájezdy.
64:00
Probíhá poslední minuta prodloužení. Rozhodnout mohl Petteri Wirtanen ale neuspěl.
63:20
CSKA Moskva dokázala puk vyhodit. Bránící se tým střídá.
62:50
Helsinky hrají přesilovku dobře, jsou nastěhované v útočném pásmu a střílí na branku.
62:19
Oddechový čas pro domácí.
62:19
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Igor Ožiganov – 2 min., sevření puku rukou).
62:00
Do konce prodloužení zbývají do konce prodloužení. Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel na braku.
61:07
Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou, momentálně má více ze hry domácí celek.
60:35
Domácí se snaží vstřelit rozhodující branku, do prodloužení se jít nechce.
60:01
Uvidíme prodloužení.
60:00
59:46
Už se nic nestane.
59:00
Minuta do konce základní hrací doby, hosté mají kotouč pod kontrolou.
58:42
Hostující celek má kotouč pod kontrolou, ale nedaří se mu zakončit.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Domácí se nyní za velké podpory fanoušků snaží vstřelit rozdílovou branku.
57:25
Hostující celek si při přechodu do útočného pásma počínat neobratně a dostal se do postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.
56:26
Sledujeme finální část třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.
56:22
Přesilová hra končí, CSKA ji neproměnilo.
55:40
Helsinky vyhodily kotouč přes všechny čáry, kvartet bránících hráčů střídá.
55:21
Ryan Zapolski kryje kotouč, buly před domácím brankářem. CSKA má nyní i díky přesilovce převahu.
55:10
Hostující celek hraje přesilovou hru aktivně, ale zatím se nemůže dostat do výraznějšího zakončení.
54:22
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sakari Salminen – 2 min., hákování).
54:18
Gól nemůže být uznán, neboť akci předcházelo postavení mimo hru. Sudí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznali.
54:18
CSKA právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic se prosazuje hostující tým. STEPHANE DA COSTA se dostal k odraženému kotouči a dokázal jej poslat přesně do branky. Tohle je velmi nepříjemný moment pro domácí, kteří byli aktivnější. Samostatně.
53:21
Jokerit se snaží hrát na brejky, zatím ale naráží na skvěle organizovanou hru CSKA.
53:00
Sedm minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápase je stále vyrovnaný a ani jeden celek si nyní nevytváří gólové šance.
52:11
Domácí fanoušci o sobě dávají po delší době hlasitě znát. Helsinky mají výbornou diváckou podporu.
51:36
Ruský tým má momentálně více ze hry, snadněji se dostává do zakončení, ale nemůže překonat dobře hrající obrannou řadu Jokeritu.
50:54
CSKA se dokázal obránit, hostující celek nyní hraje v plném počtu. Helsinky početní výhodu proměnit nedokázaly.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté diktují tempo hry a hosté z Moskvy se tak tak brání.
49:40
Přesilovou hru hrají domácí hokejisté ne vyloženě špatně, ale chybí více střelby. Ostatně, pokud nestřílí, branku dát nemohou.
48:54
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., podražení).
48:54
Hra je nyní přerušena, domácí tým má podstatně více ze hry, ale nedaří se mu dostat se do zakončení.
48:04
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:40
Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
47:00
Sedm minut hry uplynulo ze třetí třetiny a stav zápasu je stále nerozhodný. Rychlý hokej pokračuje dál. Sledujeme zajímavou podívanou, diváci v Hartwall Areně se rozhodně nenudí.
46:30
Následovat bude komerční přestávka.
46:06
Joey Hishon se dostal do brejku, který zakončil střelou do rukavice brankáře Moskvy. Ilja Sorokin si připisuje skvělý zákrok.
45:25
Hostující brankář raději přikryl kotouč, mohl rozehrávat, ale rozhodl se pro zastavení hry. Buly před brankou Sorokina.
44:53
Poprvé ve třetí třetině se hlasitěji ozývají fanoušci, kteří ženou domácí hokejisty za vedoucí brankou.
44:18
Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, Mika Niemi vybojoval kotouč u mantinelu, následně o něj však přišel.
43:30
Vyrovnaný stav zápasu stále trvá, oba dva celky mají stejně blízko či daleko k výhře.
42:35
Rychlý hokej pokračuje dál. Momentálně více ze hry mají hráči CSKA, kteří se snadněji dostávají do útočného pásma.
41:34
Denis Denisov neudržel kotouč v útočném pásmu, Helsinky mění směr hry.
40:47
Sledujeme atraktivní hokejový duel, který se nyní dostává do třetí třetiny.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hokejisté CSKA Moskvy.
40:01
Stejně jako první třetina i ta druhá přinesla dvě branky. Stav po 40 odehraných minutách je 2:2.
40:00
39:42
39:30
V poklidném tempu se perioda dohrává. Ani jeden celek se nikam nežene.
39:00
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:50
Pokračuje klasická přesilovka domácích. Ti ale přicházejí o útočné pásmo.
38:24
Ville Lajunen se dostal do zakončení, ale jeho rána končí na výstroji brankáře.
37:54
Domácí špatně vyřešili situaci v útočném pásmu, o které tak přicházejí.
37:42
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., hákování).
37:00
Sledujeme hru čtyři na čtyři a do konce třetiny zbývají tři minuty.
36:49
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jonas Enlund – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., vysoká hůl).
36:49
36:20
Dostáváme se do finální části druhé třetiny. K vidění je velké množství osobních soubojů na hranici pravidel.
35:50
Momentálně má více ze hry domácí celek, který se k velké radosti fanoušků žene do zakončení.
35:24
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jan Muršak – 2 min. + 2 min., hrubost).
35:24
35:20
Domácí hokejisté bojují, nedávají soupeři ani metr ledu bez boje.
34:46
Tomi Mäki to myslel dobře, dostal puk do útočného pásma, ale tam neměl komu přihrát. Nakonec v osobním souboji o kotouč přišel.
34:20
Blíží se finální část druhé třetiny a hostující celek nyní začíná být aktivnějším.
34:16
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
33:54
Jokerit hraje v plném počtu, CSKA nevyužila přesilovku.
33:20
Helsinky posílají puk daleko z obranného pásma a kvartet unavených hráčů opouští hrací plochu.
32:49
Hostující hokejisté hrají přesilovou hru velmi dobře, dostali se do útočného pásma a tam kombinují. Domácí čtveřice se zuby nehty brání.
32:14
Helsinky se dostaly do situace dva na dva. Střela obránce se od výstroje brankáře odrazila do ochranné sítě nad brankou. Buly před Iljou Sorokinem.
31:54
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podražení). Tak a přesilovku si také zahrají hosté.
31:35
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Helsinek. Sledujeme atraktivní hokejový duel, který nabídl už čtyři branky.
31:00
K velké radosti domácích fanoušků Jokerit dokázal vyrovnat. Stav zápasu je tedy 2:2 a začínáme znovu.
30:51
Jokerit právě vstřelil branku!
Šmankote, to byla krásná rána. CHARLER GENOWAY od modré čáry tvrdou střelou překonat vše, co mu stálo v cestě. Je vyrovnáno.
30:27
Skvělá rána od modré čáry, kterou vyslal Tomi Mäki končí na betonu hostujícího brankáře. Následně obrana CSKA dokázala vyhodit.
29:48
Domácí mohou v přesilové hře vyrovnat zápas. Musí ale znovu začínat od vlastní branky. Do zakončení se jednak nedostali, ale také přišli o pásmo.
29:31
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Gennadij Stoljarov – 2 min., hrubost).
29:00
Jedenáct minut zbývá do konce druhé třetiny. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny zápasu. Zápasu, ve kterém zatím vedou hostující hráči.
28:29
CSKA hraje poněkud méně aktivně, což se líbí domácím fanouškům, kteří cítí šanci na vyrovnání.
27:38
Ilja Sorokin raději podržel kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Momentálně jsou aktivnější hokejisté Jokeritu.
27:29
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Dál sledujeme rychlý atraktivní hokej z obou stran.
27:10
26:46
CSKA nyní kontroluje hru a domácí hokejisty do žádných velkých šancí nepouští. Helsinky se marně snaží najít recept na brankáře Ilju Sorokina.
26:11
Jesper B. Jensen zakládá další akci domácích hokejistů. Ti se snaží hrát aktivně, ale nemají to proti dobře hrající obraně soupeře snadné.
25:35
Gól v přesilové hře. Alexander Popov našel volného IGORA OŽIGANOVA, který tvrdou střelou prostřelil domácího brankáře. Díky závaru před brankou se hostující celek dostává znovu do vedení.
25:27
Regin se vrací do hry, domácí hrají ve čtyřech.
24:53
Rána hostujícího celku končí mimo branku. Ryan Zapolski nemusí zasahovat, obránci výborně blokují.
24:37
Přesilovku pět na tři si také zahrají hráči CSKA Moskva.
24:37
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., vysoká hůl).
24:17
Hostující celek se nastěhoval do útočného pásma a pokouší se proměnit početní výhodu. Proti je pochopitelně bránící se kvarteto hráčů.
23:40
Přesilovou hru začal hostující celek špatně, prohrál buly a musel se malý moment bránit soupeři. Helsinky hrají v oslabení hodně aktivně.
23:27
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., držení protihráče).
23:20
Domácí hokejisté se mohou na svého brankáře spolehnout. Jeho hra holí podporuje rozehrávku obránců. Také dovednost, která se nesmírně hodí.
23:08
Ryan Zapolski rozehrává kotouč na obránce, usnadnil tak hru svým spoluhráčům.
22:30
Helsinky hrají postupně a pokouší se stabilně dostat se do útočného pásma. Velmi dobře ale brání Moskva.
22:00
Dvě minuty hry jsou pryč, více ze hry má CSKA Moskva.
21:27
Kirill Petrov se dostal do zajímavé střelecké pozice, kotouč však prolétl napříč brankovištěm a nikdo jej nedokázal poslat za brankovou čáru.
20:50
Valerij Ničuškin zavezl kotouč do útočného pásma, v akci pokračoval jeho kolega, ale neproměnil velkou šanci.
20:01
Úvod druhé třetiny pokračuje ve znamení atraktivní hry, kterou jsme sledovali během první třetiny.
20:01
V první minutě zápasu se prosadili hostující hokejisté, jmenovitě Alexandr Popov. V závěru první dvacetiminutovky v dvojnásobné přesilovce vyrovnal Peter Regin. Stav 1:1 platí po první třetině.
20:00
19:36
Za skandovaného potlesku a aktivní hry domácích hokejistů se dohrává úvodní dějství zatraceně atraktivního hokejového zápasu.
19:04
CSKA hraje v plném počtu. Poslední minuta hry v první třetině.
18:30
Tlak domácího celku pokračuje i v klasické početní výhodě, CSKA se s vypětím všech sil brání. Helsinky jsou podstatně lepší.
17:50
Gól v přesilovce pět na tři. Tlak domácích hokejistů zakončil střelou do odkryté brance PETER REGIN, jehož rána znamená vyrovnání. Skvělou práci předvedl před brankou Tommi Huhtala. Asistence: Tommi Huhtala, Topi Jaakola.
17:31
K první střele ve dvojnásobné přesilovce se dostal Topi Jaakola. Obránce tvrdou střelou branku minul. Kotouč byl tečovaný, buly před brankou CSKA.
17:04
Dlouhou přesilovku pět na tři budou mít k dispozici domácí hokejisté a fanoušci fandí jak jen to jde.
17:04
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., krosček).
16:41
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., vražení na hrazení).
16:14
Ke střele se dostal domácí Roope Talaja, s jeho střelou neměl brankář Ilja Sorokin takřka žádné potíže. Střela to byla nepovedená.
15:40
Hostující hokejisté v poklidu vyvezli kotouč z obranného pásma. Poslali jej za branku finského celku a pětice CSKA jde na střídačku. Podobně si počínají i domácí.
15:26
Hra je po dlouhé době přerušena, následuje komerční přestávka.
15:02
Jokerit Helsinky zatím marně hledá skulinky ve hře hostů, kterýmu by se mohl dostat do zakončení a pokusit se upravit nepříznivé skóre.
14:27
Greg Scott vedl útočnou akci CSKA, následně se k puku dostal jeho kolega, který nedokázal branku Ryana Zapolského trefit přesně.
14:00
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, aktuálně vedou hosté, kteří se dokázali prosadit hned v první minutě hry.
13:27
Krásný hokej pokračuje dál. Zbytečně se nepřerušuje. Helsinky nyní uklidňují situaci, kotouč zaváží za vlastní branku a střídají.
12:47
Michail Naumenkov vystřelil od modré čáry. Kotouč trefil prvního bránícího hráče. Hosté se v útočném pásmu příliš dlouho neudrželi. Domácí vyvážejí puk.
12:22
Helsinky se snaží hrát aktivní hokej, ale přes dobře se pohybující soupeře to nemají snadné.
11:56
Helsinky rozehrávají rychlou akci, Joonas Jalvanti byl zastavený ve středním pásmu, a tak nahodil kotouč na branku soupeře a šel střídat.
11:35
Akci Moskvy zakončil střelou Vladimir Žarkov. Jeho rána končí ve výstroji brankáře. Ryan Zapolski podržel svůj tým.
11:20
CSKA Moskva se dostala do útočného pásma a nyní kombinuje před brankou Helsinek.
10:40
Momentálně sledujeme hodně bruslivý hokej, ani jeden celek se nedostává do vyložených pozic.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, rychlý hokej pokračuje dál. Hokejisté přichystali divákům skvělou podívanou.
09:45
Sergej Andronov vybojoval kotouč v útočném pásmu, před brankou hledal volného spoluhráče, kotouč mu ale poslal nepřesně.
09:10
Více ze hry mají hostující hokejisté, kteří se díky brance Alexandera Popova dostali v první minutě hry do vedení. Jokerit se snaží za velké podpory z tribun o vyrovnání.
08:13
Buly před brankou domácích. Hosté vybojovali kotouč, ale dostali se k němu hráči Helsinek. Ryan Zapolski rozehrál kotouč na spoluhráče, urychlil tak akci.
08:10
Následovat bude komerční přestávka, během níž si hráči zcela jistě oddechnou. Úvod zápasu se hraje velmi rychle.
07:30
Joonas Jalvanti zavezl kotouč do útočného pásma, ale nedokázal jej přesně přihrát, Moskva směr hry otáčí. Jonas Enlund si výborně počínal u mantinelu.
06:50
Sedm minut pěkného rychlého hokeje je pryč. Diváci se rozhodně nenudí, stále se na ledové ploše něco děje. CSKA má puk za svou brankou a čeká na vystřídání, na led míří odpočinutí hráči.
06:14
Domácí jsou nyní v útočném pásmu, rotují kolem branky, do střelecké pozice se ale dostat nemohou. Následně vybojoval puk Dmitrij Kugryšev, který směr hry otočil.
05:50
Hostující dvojice Kirill Petrov a Igor Ožiganov se dostala do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí fanoušci jsou velmi hlasití a povzbuzují Helsinky od úvodního buly.
05:04
Sledujeme rychlý a z obou stran atraktivní hokej. Jako první domácí hráč se ke střele dostal obránce Arturs Kulda. Jeho rána z mezikruží branku soupeře neohrozila.
04:30
Po ubráněném oslabení se stále nemohou domácí hokejisté dostat do tempa. Nyní se brání tlaku soupeře, kotouč měl u mantinelu v útočném pásmu Vladimir Žarkov. Před brankou nikoho nenašel.
04:00
Skvěle domácí komanda zvládla oslabení, Vyloučení Jesper B. Jensen se vrací na led, Helsinky hrají v plném počtu.
03:30
CSKA Moskva se nemůže dostat do předbrankového prostoru. Až v samotném závěru početní výhody se udrželi hosté před brankou.
03:01
Dostáváme se do druhé poloviny přesilové hry, hostující celek se ke střele na branku zatím nedostal. Výborně hraje obrana Jokeritu.
02:30
Velmi dobře si v oslabení počíná domácí celek, Topi Jaakola vyhodil kotouč přes všechny čáry. CSKA se nemůže stabilně dostat do útočného pásma.
02:00
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., vysoká hůl). Hodně zbytečné vyloučení. Hosté mohou svůj náskok upravit v přesilové hře.
01:30
Po inkasované brance jsou domácí hokejisté poněkud opatřeni a jen těžko hledají cestu k brance Sorokina.
00:53
Akci hostujícího celku začal Nikita Pivcakin. Ten přihrál Kirillu Petrovi, jehož rána se od domácího brankáře odrazila k volnému ALESANDERU POPOVOVI, který neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. V první minutě se hosté dostávají do vedení. Asistence: Kirill Petrov, Nikita Pivcakin.
00:35
Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence. Jokerit se však musí nyní bránit tlaku první formace CSKA.
00:16
Po střele Greg Scott musel zasahovat domácí brankář Ryan Zapolski. S jeho pokusem si dokázal poradit. Buly před brankou Helsinek.
00:01
Úvodní buly první třetiny vyhrávají hokejisté hostujícího celku. CSKA se tak dostává do útočného pásma.
00:01
Zahajovací formace obou celků
CSKA: Ilja Sorokin – Denis Denisov, Igor Ožiganov – Jonas Enlund, Greg Scott, Dmitrij Kugryšev

Helsinky: Ryan Zapolski – Charles Genoway, Arturs Kulda – Tommi Huhtala, Peter Regin, Sakari Salminen.
Domácí Helsinky z posledních pěti zápasů vyhrály dvakrát. Poradily si s Novokuzněckem 5:1 a Rigou 3:1. Finský celek nestačil na Magnitogorsk 1:3 a Novosibirsk 0:4. Souboj s Omskem rozhodly nájezdy, Helsinky prohrály 3:4.
Tým CSKA Moskva vyhrál z posledních pěti zápasů hned čtyři. Poradil si s Petrohladem 2:1, Čerepovcem 5:2, Jekatěrinburgem 4:2, Jugrou 2:0. V zatím posledním zápase nestačil na Astanu 0:4.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase KHL proti sobě nastoupí Helsinky a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.