Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již ve 21:30 se na vás budu těšit u prvního zápasu očekávaného Světového poháru 2016! Do té doby na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Avangard Omsk

Dominik Furch 32 zák., 3 góly, 91.4%
Dnešní utkání je u konce a vítězem se stává hostující Avangard Omsk. Ten v zápase třikrát vedl, ale nakonec se šlo do prodloužení a následných samostatných nájezdech. Za domácí neuspěl Hishon ani Keränen a naopak dvojice Zubov – Pestuško si s finským gólmanem poradila a právě Maxim Pestuško slaví vítěznou branku.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je MAXIM PESTUŠKO.
Tak a je rozhodnuto. K druhému nájezdu Avangardu Omsk se rozjel Maxim Pestuško, také on zvolil střelu a trefil se přesně pod břevno!
Ani Michael Keränen na Furcha nevyzrál. Zkoušel zasunout puk za brankáře, ale ten byl pozorný.
Naopak Ilja Zubov se střelou trefil přesně k tyči a dostává Omsk do vedení.
Joey Hishon to jako první "nájezdník" neudělal špatně, ale z forhendu nemířil přesně.
Samostatné nájezdy začínají.
Také prodloužení je u konce a ani to nepřineslo rozuzlení. Po rychlé úpravě ledu nás tak čekají samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Jokerit rozjel poslední akci, ale ztratil puk ve středním pásmu a rozhodnout mohl Malcev. Ten se natlačil před brankáře, avšak v tísni neodkázal pořádně zakončit.
63:58
Furch si pohlídal dělovku od modré čáry a ustál i následný nájezd O'Neilla. Ten se nakonec přepadl přes beton a zády narazil do tyčky. Zdá se ale, že bude v pořádku.
63:42
Jeden z domácích byl u mantinelu důrazně odstaven od kotouče. Vylučovat však sudí nehodlají.
63:15
Salminen byl nyní na levé straně úplně sám, avšak finální přihrávku z protější strany útočného pásma vůbec nedostal.
62:49
Poněkud nevýrazné prodloužení teď rozvířil Sakari Salminen, který těžil z práce Petera Regina. Rána finského forvarda šla zblízka jen do Furcha!
61:53
Na druhé straně se cosi zajímavého pokusili vymyslet hostující hráči. Helenius však zasahovat vůbec nemusel.
61:17
Nakonec to byl ale právě Furch kdo si připsal první zákrok prodloužení. Nejednalo se o moc obtížný zásah a následuje jen buly v pásmu Omsku.
60:33
Úvodní akce obou celků v prodloužení skončily neúspěchem. Kotouč se dostává za bránu Dominika Furcha, kde jej přebírají hosté.
60:01
Řádná hrací doba je u konce a za stav 3:3 se jde do prodloužení. Omsk byl sice blízko výhry, když šel potřetí do vedení po brance Pjanova, ale Jokerit se nevzdal a vteřinu před koncem byl odměněn brankou Tommiho Huhtaly.
60:00
59:59
Jokerit právě vstřelil branku!
Naprosto neuvěřitelné! Poslední akce Jokeritu končí vyrovnáním! Kulda zpoza brány předal puk Reginovi, který sice trefil tyč, ale důrazný TOMMI HUHTALA vteřinu před koncem dotlačil puk za brankovou čáru! Asistence: Peter Regin
59:19
59:03
Až teď se domácí vrátili do útočného pásma a vytvořili obrovský tlak do brankoviště! Furch situaci ustál.
58:29
Omsk se skvěle brání. Kombinace Jokeritu je zatím naprosto nevýrazná a teď je puk opět v neutrální zóně.
57:57
Už už to vypadalo na nadějné zakončení, ale Gluchov obětavě padl do střely a hosté puk po mantinelu vyhazují.
57:34
Jokerit odvolává brankáře. Přesilová hra 6 na 4!
57:19
Oddechový čas pro domácí.
57:19
Teď ale finský elek dostane šanci na vyrovnání. Denis Paršin (OMS) u mantinelu přidržel puk na ledě a je potrestán dvěma minutami na lavici hanby.
56:58
Další pokus o dobytí útočného pásma v podání domácích hokejistů končí zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Heleniuse.
56:39
Domácím už moc času opravdu nezbývá a ta se okamžitě derou dopředu. Naopak však mohl po brejku zahrozit jeden z hostů.
55:50
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté jdou v závěru třetiny znovu do vedení! Trochu se štěstím se nyní puk dostal od mantinelu mezi kruhy, kde byl připraven VALENTIN PJANOV a ten parádní střelou trefil horní část brány! Asistence: Derek Roy
55:42
Huhtala skvěle přihrával před Furcha a Medveděv si málem srazil kotouč do vlastní brány. Nakonec se rozvlnila jen boční síť a po rychlé akci hostů musel zasahovat Helenius.
55:11
Na obou stranách je teď k vidění mnoho nepřesností. Puk se po vyhození hostů opět vrací jen k finskému gólmanovi.
54:32
Ofenzivní snaha hostů k ničemu nevedla. Rozvážnou akci zpoza vlastní brány tak mohu rozjet domácí borci.
53:47
Avangard uklidňuje hru za vlastní bránou. Oba týmy střídají a tak je pochopitelné, že hosté zatím nevyvážejí kotouč.
53:26
53:09
Při další kombinaci zasáhl jeden z hostů a kotouč se vykutálel do středního pásma. Z této přesilové hry už nic nebude.
52:52
Obrovský zámek domácích! Dvakrát sice hostí dobře znemožnili střelu, ale puk nakonec doputoval k Salminenovi. Ten zblízka z levé strany zakončil jen do Furchovy lapačky.
52:17
První zakončení v rámci této přesilovky Furch vyráží. Jokerit ale zůstává v pásmu soupeře.
51:56
Omsku se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, ale nyní už jsou domácí v útočném pásmu a kombinují.
51:26
Jevgenij Medveděv (OMS) při bránění Jormakky fauloval a odsedí si dvě trestné minuty za hákování.
51:26
Hosté zaváhali u vlastní brány a Jormakka měl na hokejce vedení! Přihrávku však dostal za paty a bekhendem přesunujícího se Furcha nepřekonal!
50:23
Jedovaté nahození jednoho z domácích se zastavilo zřejmě o konstrukci Furchovy brány. Poté byl útočník Jokeritu atakován na brankovišti, ale ani teď se nebude vylučovat.
49:58
Další akce svěřenců Jukky Jalonena byla ukončena ve středním pásmu. Hosté se ale dopředu neženou a nahazují kotouč za Heleniuse.
49:23
Aktivní Hishon si to namířil přímo k bráně a dokázal vystřelit přes dva protihráče. Furch puk vyráží vysoko nad.
49:07
Během dalšího postupu už hráči Avangardu nedostali prostor a tak po nahození kotouče rychle střídají. To samé se děje na straně domácích.
48:31
Jokerit je momentálně lepším týmem, ale nyní se k útočnému výpadu odhodlal Denis Paršin. Jeho prúnik byl zastaven těsně před finským brankářem.
47:39
Domácí se dožadovali vyloučení soupeře poté, co jednomu z hráčů Jokeritu byla vyseknuta hokejka. U sudích však s protesty nepochodili.
47:06
Po delší době musel být velmi ostražitý Dominik Furch. Nahození od modré čáry totiž bylo nebezpečně tečováno.
46:30
46:16
Teď se navíc Jokeritu podařilo vyhodit touš přes celé kluziště. Vyloučený Niemi se zanedlouho vrátí na ledě.
45:52
Druhá část přesilové hry zatím hostům vůbec nevychází. Znovu je kotouč jen mezi modrými čarami.
45:09
Puk se zjevil až u Furcha, ale Avangard rozjel další akci a snažil se obsadit útočné pásmo. Výsledkem byla nepřesná přihrávka, která puk vrátila do neutrální zóny.
44:44
Omsk se v pásmu soupeře usadil hned po buly a rozjel zajímavou akci. Zubov předal puk na modrou čáru, nicméně následnou ránu si Helenius pohlídal.
44:30
Hosté si zahrají v početní převaze. Nejdříve to sice vypadalo a faul hostujícího hráče, ale poté se Mika Niemi (JOK) ohnal po sokovi a dostává dvouminutový trest za sekání.
43:57
Jokerit má v této fázi více ze hry. Znovu operuje u Dominika Furcha, jenž však zatím nemusel čelit zakončení.
43:27
Stále jsme nezaregistrovali zajímavější akci této periody. Poslední rána v podání O'Neilla vylétla po zákroku Dominika Furcha hodně vysoko nad.
42:53
Domácí se pokusili o přechod do útočného pásma. I v jejich případě akce skončila ofsajdem.
42:17
Hra je tentokrát přerušena vinou hostujícího týmu. Ilja Zubov byl příliš nedočkavý a vjel do ofsajdu.
41:53
Helenius toho nyní moc neviděl, avšak naštěstí pro něj byla střela od modré sražena. Jokerit puk poté vyhodil na icing.
41:19
Tentokrát to z pohledu Jokeritu vypadalo nadějněji, nicméně opět nedošlo až k zakončení. Hosté se následně odhodlali jen k nahození od červené čáry.
40:51
Tak moc dlouhého trvání útočná akce domácích neměla. Přišla totiž ztráta ve středním pásmu a rychlý úprk na druhou stranu. Helenius zasahuje!
40:37
Domácí začínají třetí třetinu rozvážnou kombinací z vlastního pásma. Uvidíme, jak daleko se dostanou.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Také druhá část je minulostí a také v tomto případě je skóre vyrovnané. Domácí sice měli převahu, ale nakonec to byl Omsk, který šel ve 25. minutě zásluhou Dmitrije Malceva znovu do vedení. Svěřenci Jukky Jalonena byli poté několik minut zaskočení, avšak nakonec se jim podařilo vyrovnat ještě do konce druhé části. Z předbrankového prostoru se v čase 36:34 nemýlil Mikka Niemi, který tak stanovil prozatímní podobu skóre.
40:00
39:56
Furch ještě nakonec musel čelit dvěma zakončením, ale ani jedno nebylo příliš nebezpečné a druhá třetina pomalu spěje ke svému konci.
39:37
Niemi byl nyní trochu naštvaný. U tyče byl totiž úplně sám a čekal na přihrávku. Místo toho však Genoway trochu sobecky zakončoval do Furchovy hrudi.
39:03
Při Heleniusovi stálo velké štěstí. Pestuško se totiž fantasticky dokázal uvolnit a zakončoval z levého kruhu. Na poslední chvíli jeho ránu trochu srazil Kulda a puk letěl vedle brány.
38:54
Nyní to na obou stranách vypadal trochu zajímavěji. Ani jeden z gólmanů však nemusel zasahovat.
37:48
Avangard v poklidu kombinuje poblíž vlastního pásma. Zdá se, že ani jeden z celků se nebude nikam moc tlačit a bude se vyčkávat na konec periody.
37:16
Domácí se tedy zaslouženě dočkali vyrovnání a znovu mají trochu více ze hry. Tentokrát však jemná převaha nevyústila v zakončení.
36:34
Máme znovu vyrovnáno! Za Furchovou svatyní se s kotoučem objevil Jormakka, který přihrával na Keränena, avšak ten puk pouze tečí usměrnil před MIKKA NIEMIHO. Finský forvard pak skóroval do odkryté části brány. Asistence: Michael Keränen, Pekka Jormakka
36:11
Hishon okamžitě po zisku puku směřoval kotouč před Furcha, nicméně Marjamäki touš nasměroval pouze vysoko nad.
35:49
Původní převaha finského týmu je po přesilové hře soupeře zcela pryč. Avangard výrazně zlepšil hru ve středním pásmu a nepouští domácí před Furcha.
35:20
Pokus o přechod přes střední pásmo se domácím vůbec nepovedl. Kotouč totiž u modré čáry získal Fiščenko, jehož dělovku musel zlikvidovat Helenius.
34:02
33:59
A také se to povedlo! Rychlý ťukec na jeden dotek zastavil až fantasticky zasahující Helenius, jenž se natáhl a levým betonem vykopl kotouč z brankoviště.
33:46
Až teď se Avangard znovu usazuje v útočném pásmu a snaží se rozjet nějakou zajímavější kombinaci.
33:09
To byla šance na vyrovnání! Niemi za Furchem odebral kotouč soupeři a našel dojíždějícího Marjamäkiho. Jeho ránu z první však Furch zneškodnil!
32:53
Podruhé během poslední půlminuty se domácím podařilo vyhodit kotouč až k Furchovi. Výbornou práci nyní odvedl Anttila.
32:16
Okamžitě po komerční přestávce se Omsk usadil v útočném pásmu. Zubov nabízel kotouč před bránu, ale jemná teč Gluchova byla sražena do ochranné sítě.
32:02
Navíc se bude vylučovat! Na dobrý pohyb soupeře nedokázal zareagovat Rasmus Rissanen (JOK) a jsou z toho dvě trestné minuty za podražení.
31:43
Jalvanti fantasticky zapracoval na modré čáře, když udržel kotouč před středním pásmem. Jeho kolegové už ale na tuto práci nenavázali.
31:07
Diváci se snaží podpořit své domácí oblíbence, nicméně hosté teď vyhazují kotouč opět zpátky až před Rika Heleniuse. Icing z toho nebude.
30:36
Utkání se nám přelilo do své druhé poloviny a hra se nám momentálně přesunula před Heleniuse. Kotouč je ale pouze u mantinelu.
29:52
Opravdu se neustále hraje téměř jen před Furchem. Kombinace Jokeritu ale postrádá více momentu překvapení a občas i trochu přesnosti.
28:54
Hosté teď na chvíli mohli uklidnit hru, avšak je z toho jen icing. Hra se tedy vrací před Dominika Furcha.
28:09
Avangard se opět pouze brání, nicméně jde mu to výborně. Další pokus o nahození před Furchovu bránu letěl daleko mimo tři tyče.
27:37
Znovu se pokračuje ve hře a Jokerit se pořád snaží kombinovat v útočném pásmu. Vyložená situace ne a ne přijít.
26:40
Kolotoč před Furchovou bránou ukončuje až sražená střela. Puk je v ochranné síti a to znamená komerční přestávku.
26:05
Domácí se samozřejmě snaží o okamžité vyrovnání, nicméně v útočném pásmu si zatím nedokázali vypracovat větší šanci.
24:36
Zničehonic však přichází druhá branka Omsku, který jde opět do vedení. Fajzullin na sebe natáhl beka a poté z levé strany přihrál mezi kruhy na hůl DMITRIJE MALCEVA. Hostující útočník puk netrefil ideálně, ale na překonání finského brankáře to stačilo. Asistence: Danil Fajzullin, Alexandr Kučerjavenko
24:06
Hosté jsou v posledních vteřinách úplně mimo tempo a vůbec se jim nedaří ani zdánlivě jednoduché přihrávky na kratší vzdálenost.
23:40
Omsk se konečně dostal z vlastního pásma, nicméně přechod k Heleniusovi přinesl pouze postavení mimo hru.
23:25
Znovu byl v akci Tommi Huhtala. Tentokrát jako hráč, který byl postaven v brankovišti. Velmi nebezpečně však vypadala předchozí rána od modré čáry. Puk se totiž na chvíli povaloval v brankovišti a až dojíždějící bek hostů ho odehrál do bezpečí.
23:06
Další rychlá akce Jokeritu. Huhtala obdržel kotouč mezi dva beky a rozjetý dokázal zakončit. Furch jeho ránu vyrazil a poté hrál Huhtala vysokou holí.
22:39
Do solidní střelecké pozice se teď po přihrávce od zadního mantinelu dostal Topi Jaakola. Jeho svižná rána zápěstím se zastavila o beton Dominika Furcha.
22:26
Nyní se domácím podařilo přesunout hru k Furchovi a následné vyhození znamenalo zakázané uvolnění Omsku. Buly se stěhuje před českého brankáře.
21:58
Hosté se drží v útočném pásmu a dobře kombinují podél mantinelu. Zatím je to ale bez dalšího zakončení.
21:20
Na Heleniuse letěly další dvě rány. První byla zablokována, druhá skončila na hrudi brankáře finského týmu.
20:42
Michejev šikovně vybojoval puk za bránou a k volnému kotouči se dostal Pěrežogin. Jeho okamžité zakončení z úhlu si Helenius pohlídal.
20:26
První útočnou akci druhé periody rozjel Peter Regin, který si ji také sám zakončil. Slabé nahození od modré čáry však Furchovi nezpůsobilo potíže.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:55.
Úvodní perioda zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Začátek zápasu sice lépe vyšel hostům, kteří přečkali dlouhé oslabení a v 16. minutě zásluhou Kučerjavenka skórovali, ale domácí přišli s odpovědí velmi záhy. Stačilo necelé dvě minuty od první branky a Joey Hishon zblízka prostřelil bezmocného Furcha. Hosty hodně srážejí fauly a následná oslabení, ale domácím se zatím početní výhody příliš nedaří a tak je skóre nerozhodné 1:1!
20:00
19:59
Helenius si připisuje ještě jeden zákrok. Nakonec se bude vhazovat u brány finského týmu, nicméně na střelu už rozhodně nebude čas.
19:29
Tentokrát už jsou v pásmu soupeře domácí, avšak ani oni se ne a ne vymanit od hrazení. V této třetině už nějakou další šanci zřejmě neuvidíme.
18:56
Blíží se poslední minuta první třetiny. Hosté sice jsou u Heleniuse, ale jejich kombinace probíhá pouze u mantinelu.
18:16
17:54
Puk už je ale pět mimo pásmo hostujícího Omsku. Zdá se, že ani tato přesilová hra nebude využita.
17:11
Charles Genoway se zjevil ve stoprocentní tutovce! Jakožto obránce se zjevil až před Furchem, ale jeho nebezpečné zakončení skončilo sraženo v ochranné síti.
16:47
Početní výhody však domácím zatím nevychází. Již podruhé se totiž hosté osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry.
16:16
Pro hosty může být hůře. Ilja Děrvuk (OMS) se za bránou snažil získat kotouč, ale místo toho se mu hokejka vzpříčila mezi nohami domácího hráče a jsou z toho dvě trestné minuty za podražení.
15:07
Je tady bleskové vyrovnání! Huhtala posunul puk po mantinelu za bránu, kde se objevil Arturs Kulda a ten neatakován přihrál před bránu. Obrana Omsku zcela zapomněla na rozjetého JOEYE HISHONA, jenž okamžitým zakončením překonal zmateného brankáře hostů. Asistence: Arturs Kulda, Tommi Huhtala
14:53
Hosté jsou už zase v útočném pásmu, ale tentokrát to nevypadá na zajímavější akci.
13:30
Jeden z domácích si dobře sjížděl před Furcha, ale nakonec celá akce znamenala brejk soupeře a ten končí brankou. Valentin Pjanov šikovně rozjel přečíslení tří na dva, přihrál na volného ALEXANDRA KUČERJAVENKA a jeho rána skončila po břevnem Heleniusovy svatyně. Asistence: Valentin Pjanov
13:08
Nyní již se Denis Paršin dostal až ke střele, avšak ta mířila přesně do prostoru, kde byl Helenius. Gólman finského týmu přerušuje hru.
12:52
Paršin sice vybojoval puk za Heleniusovou bránou, ale poté nepřesně přihrál a dopředu se mohl vydat Anttila. Ten se umotal ve vlastních kličkách.
12:08
11:57
Furch si připisuje další jednodušší zákrok a touš je znovu až u červené čáry. Také tato přesilová hra Jokeritu pomalu končí.
11:19
Hráči Avangardu se opravdu velmi dobře brání. I ve čtyřech hráčích je jejich pohyb doslova na jedničku s hvězdičkou a nyní se jim navíc podařilo vyhodit puk z pásma.
10:55
Konečně se Jokeritu dvakrát podařilo ohrozit Furcha. Oba rány ze střední vzdálenosti však skončily ve výstroji českého brankáře.
10:33
Skvělý úvod oslabení pro hostující tým. Helenius musel zasahovat a po buly po jeho pravici navíc Omsk získal kotouč, který v klidu dostává do neutrální zóny.
10:08
Naprosto zbytečný zákrok od Jonase Ahnelöva (OMS), který přijel do souboje jako třetí, ramenem trefil hlavu soupeře a inkasuje trest na 2+10 minut.
09:52
Více ze hry má momentálně Jokerit, ale útočné snahy domácích jsou zatím poněkud jalové. Hosté se v pohodě brání.
09:24
Hosté vyrážejí k rychlejším protiútokům. Další takový rozjel Roy, avšak střela jednoho z jeho kolegů letěla jen k zadnímu mantinelu.
08:42
08:11
Přesilová hra pomalu končí a Jokerit se stále nedostal do nějaké větší šance. Střely od modré jsou prakticky vždy sraženy mimo tři tyče.
07:34
Hra se přesunula do pásma Avangardu Omsk, nicméně hostům se znovu podařilo vymést puk z prostoru před Furchem.
06:57
Obrovská šance Omsku! Rozjetý Fiščenko dostal při přečíslení dvou na jednoho kotouč, avšak Helenius se fantasticky roztáhl a zastavil jeho zakončení!
06:45
Po delší době šla na Furcha střela od modré čáry. Charles Genoway však trefil hůl soupeře a od ní se puk odrazil do ochranné sítě.
06:16
Už už to vypadalo na další vyloučení, ale Ilja Zubov u sudích uhádl teč kotouče s mantinelem a není tedy potrestán za vyhození kotouče.
05:56
Jenže ofenzivní snažení helsinského týmu netrvalo dlouho. Puk letí přes všechny čáry k bráně Rika Heleniuse.
05:33
Omsku se sice podařilo vyhodit puk z pásma, ale nyní už jsou domácí pět nastěhováni před Furchem a snaží se získat zajímavou střeleckou pozici.
04:42
A přesilovou hru si pro změnu zahrají domácí. Hned čtyři trestné minuty za vysokou hůl totiž dostává Valentina Pjanov (OMS).
04:36
04:21
Až nyní se jeden z hostů dostal k zakončení, nicméně na Heleniuse nevyzrál a nakonec z toho bylo přečíslení domácích. Furch zakročil!
03:38
Do třetice je kotouč až u Furcha. Tohle oslabení hrají domácí opravdu výborně.
03:11
Opět se domácímu celku podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Celá pětice hostů tak musí zpátky ke svému brankáři.
02:55
Dobrý začátek oslabení v podání Jokeritu. Kotouč letěl okamžitě až k Fuchovi a následný pokus o přechod do útočného pásma Omsku zastavil ofsajd.
02:36
K vidění bude první přesilová hra. Tommi Huhtala (JOK) při napadání strčil hokejku mezi nohy soupeře a dostává dvě trestné minuty za podražení.
02:07
Na druhé straně se opět pokusili zahrozit hráči Avangardu Omsk. Ani oni si ale v tomto případě nevypracovali střeleckou pozici.
01:28
Vůbec poprvé v utkání se Jokerit prodral do útočného pásma. Výsledkem byla jen přihrávka podél mantinelu, která se stala kořistí hostujícího hráče.
00:55
Zajímavá situace hned v první minutě. Po nahození od modré čáry se Michejev pokusil vrátit kotouč před odkrytou bránu, ale Helenius se včas zorientoval a zakročil.
00:17
Domácí ztratili kotouč hned při první rozehrávce a do rychlé akce se tak rozjel Derek Roy. Jeho dělovka z levé strany skončila v náruči pozorného Heleniuse.
00:01
Státní hymny dozněly a do zahájení utkání tak zbývá již jen několik málo vteřin! Domácí dnes budou hrát v modrých dresech, hosté budou bílí.
Pěkné sobotní odpoledne! Kontinentální hokejová liga dnes pokračuje několika dalšími zápasy a my se spolu můžeme těšit na první domácí utkání Jokeritu Helsinky v této sezóně. Soupeřem finského týmu bude silný Avangard Omsk, takže nás čeká velmi zajímavá podívaná! Přeji příjemný sportovní zážitek.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Rissanen, Ch. Genoway, Jaakola, A. Kulda, Lauridsen, Jensen, Rautanen – Salminen, Huhtala, Regin – Talaja, O'Neill, Hishon – Niemi, Jormakka, Keränen – Anttila, Wirtanen, Marjamäki.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Děrvuk, J. Medveděv, Ahnelöv, Kulik, Kutějkin, Lisov, Minejev – Pestuško, Roy, Pěrežogin – Zubov, Paršin, I. Michejev – Pjanov, Kučerjavenko, Fajzullin – A. Gluchov, Lauta, Fiščenko – Malcev.

Rozhodčí: Olenin, Sergejev – Šeljanin, Sivov.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Jokerit Helsinky

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

AVANGARD OMSK

Hostující celek bude letos patřit mezi největší favority na titul a zatím tuto pozici zcela potvrzuje. V devíti zápasech totiž Omsk odešel jen dvakrát bez zisku jediného bodu a s osmnácti body se drží na čele tabulky Východní konference. Především ve venkovních zápasech to ale není ideální. V Jaroslavli i naposledy v Kazani Avangard prohrál a proti Dinamu Moskva musel jít do prodloužení. Pouze proti Viťazu vyhrál po základní hrací době.

JOKERIT HELSINKY

Jediný finský zástupce v Kontinentální hokejové lize neměl zrovna ideální vstup do této sezóny, když prohrál dvě z prvních tří utkání, ale pomalu se Jokerit dostává do pohody. V posledních čtyřech střetnutích totiž prohrál jen jednou a inkasoval pouze sedm branek. Dnes to bude pro helsinský tým vůbec první domácí zápas sezóny, takže se dá očekávat výrazná podpora fanoušků v hledišti. Rozhodně dnes hostující Avangard nečeká nic jednoduchého.

Západní konference – 9. místo, 12 bodů, skóre 14:14