Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Viťaz se nakonec stává překvapivým vítězem tohoto duelu. Jokerit byl před zápasem pasován do role favorita, nicméně moc dobře nezvládl druhou polovinu první třetiny a vlastně i celou druhou, takže se musel smířit s porážkou po nájezdech. Penaltovou loterii totiž jeho soupeř hladce ovládl. Dodjme, že českou stopu nechal na utkání i hostující útočník Horák, který skóroval na 1:2 ve druhé třetině.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
Autorem vítězné branky je NIKITA VYGLAZOV.
A je konec. Helenius nevyzrál na další zakončení, tentokráte od Vyglazova, a Viťaz tak získává bod navíc.
Joensuu taktéž na Säteriho nevyzrál.
Aaltonen proměňuje a posílá Viťaz do vedení.
Salminenovu střelu vychytal Säteri.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení, které až na jedno vyloučení vlastně nic nepřineslo, nám o vítězi nerozhodlo, následovat tedy budou samostatné nájezdy. Než se vrhneme do penaltového rozstřelu, doplňme údaj o návštěvnosti. Dnešnímu duelu přihlíží 8727 diváků.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Tohle jsou nepříjemné zprávy pro domácí celek. Vůbec jeho první vyloučení v tomto utkání přichází v opravdu pořádně nevhodnou dobu.
Dnešní utkání sleduje 8727 diváků.
64:15
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., vysoká hůl).
64:00
Zbývá minuta do konce prodloužení. Už jen chvilku se může hrát přes čas. Salminen se před pár okamžiky ocitl v dobré pozici, ale se svým zakončením nebyl úspěšný.
62:26
Hostující Kempe se nyní snažil prosadit bekhendem, bohužel pro Viťaz neúspěšně. Svůj pokus totiž usměrnil jen nad Heleniusovu branku.
61:55
Dvě minuty z prodloužení jsou pryč. Ani jeden z týmů neměl k rozhodující bance vyloženě blízko.
60:50
O'Neill nejprve pálil vedle, po něm také Genoway, ovšem Säteri mezi třemi tyčemi dokázal zasáhnout. Na druhé straně se Viťaz též neprosadil, Helenius byl mužem na svém místě.
60:01
Začalo prodloužení.
Jokerit si v posledním dějství zasloužil vyrovnat. Byl daleko aktivnější než bránící Viťaz, který může být rád, že dostal zápas alespoň do prodloužení. Na druhou stranu jistota bodu je v tuhle chvíli pro hosty také spravedlivým výsledkem.
60:00
Třetí třetina skončila.
58:01
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Podaří se ještě někomu z týmů o kýženou rozhodující branku? Vypadá to spíše, že budeme muset do prodloužení.
56:30
Hostující Aaltonen nyní pálil ze středu pole, ale minul bránu. Jokerit by v žádném případě neměl zapomínat na zadní vrátka.
56:05
Od vyrovnání se Viťaz prakticky nedostal ke kotouči. Se smutnýma očima nyní vyhlíží prodloužení.
55:20
Zase se však Jokerit jako by dostával do tempa a Säteri se v brankovišti musí hodně potit! Teď sice předvedl dobrý zákrok, ale vlastně vůbec nevěděl, jak k němu přišel.
54:21
Oba týmy základní část zápasu pouze nedohrávají, hlavně domácí se snaží urvat vítězství ještě před následujícím prodloužením. Hosté naopak působí dost opatrně a čekají na chybu svého soupeře. Teď se pokusil vypálit domácí Keränen, nicméně kýžený prostor brány minul.
51:20
Wirtanen se dostal k zakončení, ale Säteri mu radost svým zákrokem pokazil. Tlak domácích pokračuje. Viťaz se nyní pouze brání soupeřovým atakům.
50:50
Jokerit právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno. Helsinský celek má dlouhodobě jedny z nejlepších třetích třetin a teď to pouze potvrdil. Branku ARTURSE KULDY však musel přezkoumat až videorozhodčí kvůli bránění ve hře brankáři Säterimu. Gól byl nakonec uznán. Asistence: Jesse Joensuu, Sakari Salminen.
49:03
Zase si obrana Jokerita nepočínala dle hokejových taktik a běžného hokejového folkloru. Chybu naštěstí pro domácí nepotrestal Afinogenov, jenž Heleniuse nepřekonal. Někdy je opravdu k neuvěření, jaké hrubice Jokerit dokáže vymyslet.
47:20
Kulda vypálil z první od modré čáry, nicméně Säteriho nevystrašil. Tohle nebylo úplně nejlepší zakončení elitního domácího obránce.
46:30
Jokerit je na ledě samozřejmě aktivnějším týmem a po ledě se nyní pohybuje o něco lépe než bránící Viťaz. Jenže k výraznějšímu ohrožení Säteriho svatyně nedošlo.
45:01
První pětiminutovka je za námi. Diváci, kteří do hlediště dorazili se zpožděním kvůli frontám u občerstvovacích stánků, nepřišli prakticky vůbec o nic.
44:05
Stále stejný obrázek nepříliš záživného hokeje mají nyní možnost prožívat diváci v Hartwall Areně. Všudy všeho jsme viděli jen tři střely na branku, dvě na straně Jokeritu a jednu na straně Viťazu.
42:42
Säteri se musel nyní hodně činit proti pokusu O'Neilla. Ten dnes nehraje vůbec špatný zápas. Jinak však zatím třetí dějství nic moc zajímavého nenabídlo.
41:30
Opatrný začátek posledního dějství. Logické je to u Viťazu, který bude pravděpodobně co nejdéle bránit těsný náskok.
40:01
Je to poměrně překvapivý průběžný výsledek tohoto duelu. Jokerit však potvrzuje, že není v úplně nejlepší formě, čehož Viťaz zatím plně využívá. Hosté ve druhém dějství vstřelili dvě branky, jednu zařídil Čech Horák, druhou pak Kempe. Domácí alespoň korigovali dvě minuty před koncem zásluhou O'Neilla a mohou věřit, že ve třetí třetině ještě průběžný stav zvrátí na svou stranu.
Další třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
38:13
Přesně takový gól může domácí nakopnout k obratu. BRIAN O'NEILL, který v první pětce přebral roli po zraněném Reginovi, si připsal si na své konto vůbec první trefu sezóny. Asistence: Charles Genoway, Arturs Kulda.
37:12
Lajunen zkusil vypálit z první od modré čáry, ovšem Säteri si s jeho pokusem poradil. Jokerit zkrátka nemůže najít na soupeře správný babičkovský recept.
35:10
34:20
Pár lehkých střel musel Säteri zlikvidovat, jinak však neměl v bráně větší potíže. Velkou zásluhu na tomto faktu měli pochopitelně i jeho pozorně bránící spoluhráči.
33:54
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Sergej Gimajev – 2 min., faul kolenem).
33:10
Viťaz právě vstřelil branku!
Autorem branky je MARIO KEMPE. Jeden z jokeritských obránců ztratil ve středu pole až příliš snadno puk, čehož soupeř náležitě využil. Zase dost smolný a zbytečně inkasovaný gól od Jokeritu. Asistence: Alexej Kopejkin, Jevgenij Katičev.
32:10
Viťaz je zatím blíže úspěchu v tomto duelu. Na ledě působí zkušenějším a efektivnějším dojmem. Navíc Jokeritu chybí Regin. To je pořádně citelný zásah do helsinské sestavy.
31:26
Výtečná zákrok Heleniuse! V posledních minutách ukázal velkou připravenost mezi třemi tyčemi. A zkazil tím velkou radost Stěpanovovi.
29:37
Mäkiho rána nebyla špatná, nakonec však skončila pouze mimo. Wirtanen pak ještě vrátil puk střelou mezi tři tyče do ohně a Mäki jí tečoval do tyčky! Vyronání byl nyní Jokerit opravdu blízko.
28:38
27:45
Nejprve Hishon a hned v krátkém sledu taktéž Lajunen vypálili ostře směrem na Säteriho. Hostující brankář však zřejmě smolně inkasoval ránu do nechráněného místa, takže upadl bolestí na zem na led.
27:20
Obětavým zákrokem nyní zastavil Vyglazov střelu Niemiho. Musel jít střídat, tohle určitě bolelo. Viťaz se jinak zatím brání v oslabení velmi dobře.
26:40
Niemi, Joensuu, Huhtala, Jaakola a Salminen, to je úderná pětice, která se pokusí v přesilové hře srovnat nepříznivý stav.
26:36
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 2 min., hákování).
24:16
Tlak hostů pokračuje i nadále. Obrana Jokeritu absolutně nestíhá. Niemi ztratil puk a Viťaz se řítil do brejku ve dvou lidech sám na branku. Po přihrávce ze strany pálil Afinogenov, avšak fantastický zákrok předvedl Helenius, jenž se stačil přemístit ke druhé tyčce.
23:30
Kulda nyní musel pomoci brankáři Heleniusovi, aby neinkasoval třetí gól. Rozpačitým dojmem se Jokerit představuje i ve druhém dějství. Pálil Aaltonen, který měl před sebou prázdnou branku, neboť domácí brankář byl postavený u druhé tyčky.
22:05
Dodejme jen zprávu ohledně zdravotního stavu útočníka Regina, který inkasoval od Voronkova úder do obličeje v závěru první třetiny. Centr první pětky už do tohoto zápasu kvůli tomuto zranění nenastoupí.
21:34
Produktivita hostujícího celku je prostě úctyhodná. ROMAN HORÁK otáčí vedení na stranu Viťazu. Až příliš snadno se dostal nehlídaný český útočník do volného prostoru, odkud překonal Heleniuse. Asistence: Dmitrij Šitikov.
20:21
Zase Jokerit vlétl na spícího soupeře zostra! Obránce Kulda nyní trefil tyčku. Teď měl Säteri velké štěstí, že neinkasoval.
20:01
Viděli jsme dvě odlišné poloviny první třetiny. Zatímco Jokerit do zápasu vstoupil skvěle a ze své první střely na branku skóroval zásluhou Joensuua, Viťaz zhruba od desáté minuty převzal iniciativu hry a dočkal se vyrovnání díky Kokšarovovi. Rozhodně se máme na co těšit ve zbylých dvou dějstvích. Helsinský celek jakožto favorita utkání nečeká vůbec snadná práce.
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
18:56
Regin se nyní odbelhal na lavičku, uvidíme, jestli se svým zraněním bude pokračovat. Rozhodčí každopádně do čytř hosty nepošlou. Zdálo se jim vše dle pravidel hokeje, nebo zkrátka něco přehlédli. To už nezjistíme.
18:45
Salminen nyní po dlouhé době výrazněji ohrozil Säteriho, ten sice s problémy, ale přece ukryl puk do své výstroje.
17:23
Viťaz i nadále drží více puk na svých hokejkách. Jokeritu druhá polovina první třetiny vůbec nevyšla. A chce jí v tuhle chvíli přežít ve zdraví.
15:24
Jako by se Viťaz v úvodu třetiny pouze rozehrával a teď je na ledě lepším mančaftem. O další střelecký pokus se postaral Makejev, ovšem tentokráte mířil jen nad Heleniusovu svatyni.
14:33
Autorem branky je JURIJ KOKŠAROV. Domácí v poslední pětiminutovce polevili a přišel trest. Stěpanov přihrávkou ze strany pobídl ke skórování svého spoluhráče a ten svou střelou překvapil možná trošku nepozornějšího Heleniuse. Asistence: Alexandr Stěpanov, Sergej Gimajev.
13:26
V posledních dvou minutách se toho na ledě moc neudálo. Až nyní trošku vystrašil domácí fanoušky Afinogenov, jenž se pokusil překvapit Heleniuse z úhlu, avšak domácí brankář měl prostor u tyčky pohlídaný.
11:13
Jokerit nyní malinko polevil, čehož by chtěl dosud malátný Viťaz využít. Kopejkin vyzýval ke střelbě Aaltonena, jenže ten pouze minul puk.
10:25
Další snadný zákrok pro Heleniuse. Dovoloval si na něj český forvard Horák, ale bez úspěchu.
09:35
Až nyní poprvé vystrčili růžky také hosté. Vůbec první střelu na branku vyslal po deseti minutách hry Kempe, jenž zaspolupracoval s Aaltonenem, avšak Helenius se mezi třemi tyčemi zahanbit nenechal.
08:47
Takovou střílenou přihrávku poslal Rissanen na Mäkinena, borec čtvrté pětky Jokeritu však nepřekonal Säteriho. Ten má i nadále daleko více práce než jeho protikolega Helenius na druhé straně.
08:15
Je zkrátka vidět, že domácí si chtějí co nejdříve vytvořit pohodlný náskok. Viťaz je zatím směrem dopředu zcela neškodný. V další možnosti se objevil bek Jensen, ovšem zakončil bez kýženého úspěchu.
06:49
06:27
I nadále Jokerit pokračuje ve velmi dobré přesilovce. Säteri jednoduše musí být mezi třemi tyčemi i nadále nesmírně pozorný. Teď zkoušel správně zamířit Lajunen, ovšem bez úspěchu.
05:56
A s ještě jedním střeleckým pokusem si musel Säteri poradit. Navýšit vedení chtěl Jaakola, nicméně ani on na hostujícího gólmana nevyzrál.
05:23
Během početní výhody se střelecky snažil prosadit Regin, autor asistence u prvního gólu, avšak na Säteriho si nepřišel.
04:49
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., podražení).
04:23
A hned to mohlo být už o dvě branky! Huhtala se ocitl sám před Saprykinem, tentokráte však Säteriho překonat nedokázal. Jokerit je zatím na ledě aktivnějším týmem.
03:38
Tohle je moc povedený start do utkání ze strany domácích. JESSE JOENSUU vyslal první střelu směrem na gólmana Säteriho a ten poprvé kapituloval. Regin ho vybídl parádní přihrávkou a jeho spoluhráč šancí nepohrdl. Asistence: Peter Regin, Sakari Salminen.
01:20
I Viťaz se poprvé dostal do útoku. Zaúřadovala druhá lajna, Aaltonen přihrál Kopejkinovi, ten se však ze složitého úhlu střelecky neprosadil.
00:50
Jokerit zprvu více drží puk na svých hokejkách, je to však zatím spíše jen klasická oťukávaná na začátek. Žádné větší příležitosti jsme se v tuhle chvíli nedočkali.
00:01

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – A. Kulda, Ch. Genoway, Jaakola, Rissanen, Lajunen, Jensen – Salminen, Regin, Joensuu – O'Neill, Hishon, Huhtala – Mäki, Niemi, Keränen – Mäkinen, Wirtanen, Talaja.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov, Davidov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kempe, M. Aaltonen, Kopejkin – Šitikov, Horák, Vyglazov – Al. Stěpanov, Kokšarov, Soloduchin – Džiošvili.

Rozhodčí: Odinš, Ravodin – Gorděnko, Raming.
Domácím bude chybět trio Jormakka Pekka, Lauridsen Oliver a Marjamaki Masi, hostům pouze Abdullin Denis. V dresu hostujícího celku by se jinak měli objevit Češi Roman Horák a Jakub Jeřábek.
Od půlky září Viťaz vyhrál hned čtyři zápasy, jenže poslední dva jeho reputaci a sebevědomí hodně pošramotily. Padl totiž jak na půdě Jaroslavli, tak na půdě Dinama. Teď ho čeká každopádně třetí favorit v řadě. A jakýkoli úspěch by pro něj rozhodně byl úspěchem.
Zatím pouze pět utkání sehrál Jokerit před vlastními fanoušky a nevede si úplně podle přestav. Po základní hrací době totiž vyhrál jen dvakrát. Poslední třízápasový trip se mu vůbec nevydařil, získal jen jeden bod z půdy Nižněkamsku. Jinak v Kazani a v Togliatti prohrál už po základní hrací době.
Jokerit a Viťaz jsou aktuálně těsně před pozicemi zaručující play-off, nicméně žádnou velkou ztrátu dohánět pochopitelně nemusejí. Za sebou totiž máme zhruba jen pětinu sezóny. Oba týmy na sebe narazily celkově čtyřikrát a ještě nikdy se nepodařilo vyhrát domácím. To je poměrně zajímavá statistika, kterou by finský tým chtěl proti tomu ruskému tentokráte určitě změnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.