Statistiky Střely: 46-46; Střely na bránu: 28-21; Vhazování: 28-36; Zablokované střely: 10-5; Hity: 15-5; Fauly: 3-5; Trestné minuty: 33-12.
Jugra v závěru první třetiny nevyužila přesilovou hru 5 na 3, během které mohla odpovědět na úvodní a nakonec jedinou branku Pavla Koledova, a ve zbytku utkání už se ji vyrovnat nepodařilo, přestože si místy vytvořila drtivý tlak a před druhou přestávkou dokonce orazítkovala tyč. Utkání nedohrál Konstantin Majorov, který v závěru utkání zbytečně narazil na mantinel Maxime Talbota a dostal trest do konce utkání, čímž připravil svůj tým o možnost vytvořit tlak. Konečný výsledek. Jugra Chanty-Mansijsk 0 Lokomotiv Jaroslavl 1.
59:58
Vladislav Fokin zastavil střelu Pavla Kraskovskije od modré čáry v době, kdy do konce utkání zbývají pouhé 2 sekundy.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53
Petri Kontiola mířil z blízkosti v pravém kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Vladislav Fokin ale vytáhl skvělý zákrok a vyrážečkou jeho pokus vyrazil mimo!
58:00
Jugra po zbytečném a hloupém faulu Konstantina Majorova v útočném pásmu dohrává zbytek utkání ve čtyřech a rozpadly se mu plány na vyrovnání.
56:15
Konstantin Majorov poslal zezadu na mantinel Maxime Talbota, který po tvrdém nárazu zůstal ležet na ledě, a dostal trest do konce utkání.
56:15
Maxime Talbot v pravém rohu obranného pásma podstoupil tvrdý osobní souboj s Konstantinem Majorovem, který ho krosčekem poslal na mantinel, a zůstal ležet na ledě! Vypadá to, že to nepříjemně odneslo levé rameno.
55:34
Jugra navíc přenechala iniciativu Jaroslavli a ve zbytku utkání zřejmě bude spoléhat pouze na rychlé protiútoky.
54:46
Jugra v závěru úvodní části zápasu nevyužila přesilovou hru 5 na 3, a to je zatím klíčový moment dnešního utkání.
54:00
Do konce utkání zbývá odehrát pouhých šest minut a Lokomotiv Jaroslavl po ukončení série tří venkovních proher míří na ledě soupeře k druhému vítězství v řadě.
52:38
Lokomotiv mohl zlomit utkání na svou stranu, jenže střela jednoho z hostujících hráčů z pravého kruhu pro vhazování zamířila těsně vedle bližšího horního rohu brány!
51:43
Jevgenij Lapenkov přihrál na pravém křídle Denisovi Gorbunovi, který si srovnal puk na hokejku, z úhlu ale Alexandra Sudnicina zaskočit nedokázal. Další úspěšný zákrok hostujícího brankáře.
51:26
Jevgenij Lapenkov z pravého kruhu pro vhazování nahazoval puk před bránu, kde ho jeden z jeho spoluhráčů dokázal tečovat, Alexandr Sudnicin byl ale opět na svém místě a přerušil hru.
51:00
Denis Gorbunov zamíchal v blízkosti modré čáry s pukem a poté střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Alexandr Sudnicin ovšem vytáhl proti jeho pokusu skvělý semafor!
50:31
Petri Kontiola si počínal v rohu obranného pásma nedovoleně, když podrazil Nikitu Chlystova, který si dobře pokryl kotouč.
49:49
Vladislav Fokin musel po dlouhé době zasahovat, když z levého kruhu pro vhazování pálil na přední tyč Alexandr Polunin.
48:20
Roman Ljudučin byl zřejmě tím hráčem, který na modré čáře tvrdě vypálil s příklepem, jeho pokus ale vyrazil výtečný Alexandr Sudnicin! Dokáže ho dnes někdo překonat?
48:15
Konstantin Panov se pokusil zaskočit Alexandra Sudnicina na levém křídle střelou z ostrého, téměř nulového, úhlu, brankář Lokomotivu byl ale připraven a puk podržel ve své výstroji!
46:56
Vyloučený Vladimir Malevič je zpět na ledové ploše a Jugra stále může pomýšlet na bodový zisk, od kterého ji dělí jeden jediný gól.
45:45
Lokomotiv si během přesilové hry zatím nevytvořil žádný souvislejší tlak a Jugra zvládá oslabení skvěle.
44:56
Vladimir Malevič podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát ovšem za podražení.
44:26
Už se zdálo, že je Alexandr Sudnicin po střele z mezikruží překonaný, jenže brankář Lokomotivu Jaroslavl vytáhl další senzační zákrok a podržel svůj tým nad vodou!
43:55
Lokomotiv je ve třetí části utkání zatím aktivnější, navýšit jednobrankové vedení z první třetiny se mu ale nedaří, stejně jako Jugře na opačné straně vyrovnat.
42:39
Stanislav Čistov číhal u levé tyče na puk, který by dorážel do prázdné brány, jenže se k němu nedostal. Vladislav Fokin předvedl skvělý reflex a holí si volný kotouč stáhl pod sebe!
42:20
Jegor Korškov vypálil tvrdě od modré čáry, Vladislav Fokin byl ale připraven a jeho pokus mířící pod horní tyč vyrazil do ochranné sítě.
41:51
Emil Galimov nabral na pravém křídle dobrou rychlost a z úhlu zkusil vypálit, Vladislav Fokin ale jeho střelu na přední tyči vyrazil a vzápětí puk na ledě přikryl lapačkou.
41:16
Hra se v rychlém sledu přelévá za strany na stranu, ani jeden z týmů se ale zatím ve třetí části nedostal do žádné slibné šance.
40:30
V Areně Jugra před pár okamžiky začala závěrečná část utkání, během kterého jsme byli svědky pouze jednoho gólu, navzdory tomu ale sledujeme dramatický zápas s obrovským množstvím šancí.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 34-28; Střely na bránu: 21-13; Vhazování: 18-28; Zablokované střely: 8-4; Hity: 9-2; Fauly: 1:4; Trestné minuty: 6-10.
Třetí třetina začne přibližně v 17:47.
Jugra byla během druhé třetiny mnohem střelecky aktivnější a stejně jako v závěru té první si i před druhou přestávkou zahrála přesilovou hru, během níž se brána Alexandra Sudnicina otřásala v základech. Po jedné z mnoha střel už byl hostující brankář překonaný, jenže domácím zkazila radost branková konstrukce. Chanty-Mansijsk ovšem nemusí zoufat, na vyrovnaní má ještě dvacet minut. Dokáže Lokomotiv jednobrankové vedení udržet? Skóre po druhé třetině. Jugra Chanty-Mansijsk 0 Lokomotiv Jaroslavl 1.
40:00
39:24
Domácí fanoušci hlasitě skandují: "Jugra, jugra!", Chanty-Mansijsku se ale zřejmě ve druhé třetině vyrovnat nepodaří.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:36
Další obrovská možnost Jugry! Jeden z domácích hokejistů krásně vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela mířila nad pravým ramenem Alexandra Sudnicina do brány, nakonec ho ale zachránila branková konstrukce.
36:59
Roman Ljudučin se ocitl po přiťuknutí svého spoluhráče v obrovské šanci, jenže osamocený před bránou Lokomotivu ztratil stabilitu a puk mířící po ledě k pravé tyči Alexandr Sudnicin ležící na boku pravým betonem přitisknutým k ledu dokázal zastavit!
36:36
Jugra se v blízkosti pravé tyče ocitla ve skvělé střelecké pozici a vzápětí i v blízkosti té levé, ani v jednom případě ale Alexandra Sudnicina z úhlu domácí hokejisté překonat nedokázali!
35:21
Denis Mosaljov se tak vehementně snažil dostat k dorážce, až předvedl krosček, za který byl vzápětí vyloučen.
35:11
Vladislav Fokin zastavil nahození Lokomotivu ze středního pásma a chtěl rychle rozehrát, vzápětí si to ale rozmyslel a puk na ledě přikryl lapačkou.
34:01
Andrej Loktionov nabral na pravém křídle velkou rychlost, jenže vzápětí se ocitl mimo střelecký úhel a bekhendem se mu puk na domácí bránu nahrnout nepodařilo.
33:27
A znovu v akci Jevgenij Lapenkov, který krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, Alexandr Sudnicin ale dokázal pravým betonem jeho střelu vykopnout!
33:09
Jevgenij Lapenkov dobře ucpal prostor u mantinelu na levé straně svého obranného pásma a puk se vzápětí odrazil na střídačku hostujícího Lokomotivu.
32:52
Maxime Talbot na pravém křídle nabral rychlost a v blízkosti pravé tyče se snažil zamířit mezi betony Vladislava Fokina, ten ovšem včas zaklekl a puk ukryl ve své náruči.
31:46
Jugra je ve druhé třetině výrazně aktivnější a herně úplně otočila hru, jenže Lokomotiv stále drží čisté konto zásluhou famózně chytajícího Alexandra Sudnicina.
30:32
Vyloučený Alexandr Polunin je zpět na ledové ploše a Lokomotiv úspěšně přečkal další přesilovou hru, i když tentokrát při něm stáli všichni svatí.
30:17
Jevgenij Lapenkov na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde se do zakončení dostali hned dva jeho spoluhráči, v blízkosti levé tyče ale nedokázali výtečného Alexandra Sudnicina překonat!
29:38
Lokomotiv se dokázal osvobodit a Vladislav Fokin se rychle vydal za svou bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
28:31
Alexandr Polunin u mantinelu přizvedl jednomu z protihráčů hůl a nepříjemně ho zasáhl zezadu do obličeje.
27:50
Jugra dvakrát v rozpětí necelých 40 sekund nebezpečně vypálila z levého kruhu pro vhazování na přední tyč, Alexandr Sudnicin byl ale v obou případech na svém místě hrudí puk vyrazil!
26:51
Maxime Talbot si ze středu útočného pásma krásně vybruslil do levého kruhu pro vhazování, ze kterého zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Vladislav Fokin ale jeho pokus dokázal udržet a Brandon Kozun se k dorážce nedostal.
26:19
Hráči Lokomotivu pouze nahodili puk za bránu Vladislava Fokina a oba týmy odjely rychle střídat.
25:30
Arsenij Chacej si z pravého křídla krásně vybruslil mezi kruhy pro vhazování a poté napřáhl k táhlé střele zápěstím, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, Alexandr Sudnicin ovšem vytáhl skvělý semafor a puk ukryl v lapačce!
24:44
Daniil Apalkov chtěl na pravém křídle rychle rozehrát, jenže jeho přihrávka byla nepřesná a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
23:52
Osobně si myslím, že se nyní jeden z čárových upísknul, protože hráči Jugry byli neobyčejně rozezlení.
23:01
Hokejisté Jugry se hodně hněvali na čárového rozhodčího, který jim na pravém křídle odpískal postavení mimo hru. Jenže jeho rozhodnutí těžko vrátí zpět, i kdyby bylo unáhlené.
22:51
Jugra vstoupila do prostřední části velice dobře a dává zapomenout na špatný vstup do zápasu, zatím se ji ale vstřelit kýžený vyrovnávací gól nepodařilo.
22:45
Denis Chlystov nabral na levém křídle velkou rychlost a z kruhu pro vhazování svižně vypálil na přední tyč, tam byl ale připraven Alexandr Sudnicin, který hru po dalším úspěšném zákroku přerušil.
21:55
Vladislav Fokin se pořádně zapotil po střele Lokomotivu, která z levého křídla mířila těsně nad ledem přesně ke vzdálenější pravé tyči, domácí brankář ji ale dokázal hranou lapačky vyrazit do ochranné sítě!
20:54
Nikita Chlystov na levém křídle od modré čáry nahazoval puk směrem ke vzdálenější pravé tyči, Alexandr Sudnicin byl ale opět připraven a puk ukryl ve své lapačce.
20:12
Roman Ljudučin se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže z úhlu nedokázal výtečného Alexandra Sudnicina překonat!
20:05
Denis Chlystov zkusil v úvodu druhé třetiny vypálit z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování, jenže jeho následný pokus zamířil pouze doprostřed brány, kde ho na hrudi zastavil pozorný Alexandr Sudnicin a přerušil hru.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 12-16; Střely na bránu: 6-10; Vhazování: 9-13; Zablokované střely: 3-3; Hity: 4-2; Fauly: 1:2; Trestné minuty: 6-6.
Druhá třetina začne přibližně v 16:55.
V hokeji platí, že když nedokáže využít přesilovou hru 5 na 3, tak si nezasloužíte vyhrát, a přesně tato situace nastala během první třetiny v Areně Jugra. Lokomotiv měl od úvodních sekund obrovskou převahu a po necelých sedmi minutách ji dokázal využít, když se v přesilové hře prosadil Pavel Koledov. Obrázek hry se ovšem úplně otočil po nechtěném faulu střelce úvodního gólu, který při nahození nešťastně zasáhl svého protihráče do obličeje a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. Na trestnou lavici k němu vzápětí usedl Pavel Kraskovskij za podražení a Jugra měla v závěru úvodní části k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3, během které si vytvořila obrovský tlak, skórovat se ji ale nepodařilo. Skóre po první třetině. Jugra 0 Lokomotiv Jaroslavl 1.
20:00
18:47
Vladimir Malevič napřáhl ve středním pásmu u boxu časoměřičů k táhlé střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Alexandr Sudnicin si ale na ní pochutnal a ukryl ji ve své lapačce.
18:26
Pavel Medveděv dostal krásnou přihrávku mezi kruhy pro vhazování a z první se snažil táhlou střelou po ledě zamířit mezi betony Alexandra Sudnicina, který nevěděl, kde má puk, nakonec se mu ho ale mezi betony podařilo zastavit a poté odpálit holí mimo nebezpečí!
17:36
Pavel Varfolomejev se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže nedokázal zamířit mezi tři tyče a jeho pokus skončil mimo!
16:08
Pavel Kraskovskij ve střední pásmu podrazil svého protihráče a za podražení usedl na trestnou lavici. Jugra má k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3 a ideální šanci vyrovnat!
15:46
Pavel Valentěnko tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela byla sražena vedle pravé tyče.
14:32
Domácí hráči se usadili v útočném pásmu a z blízkosti to zkoušel u pravé tyče z úhlu Denis Chlystov, Alexandr Sudnicin byl ale připraven a jeho pokus podržel ve svém náručí.
14:19
Pavel Koledov nahodil puk na pravém křídle od modré čáry do útočného pásma, jenže při tom nešťastně zasáhl svého protihráče do obličeje, ve kterém se objevila krev, takže hostující hráč dostal 2+2 minuty za hru vysokou holí.
14:02
Alexandr Polunin od modré čáry nahodil puk směrem na bránu, kde ho dokázal tečovat projíždějící Jegor Korškov. Vladislav Fokin však byl u své levé tyče připraven a puk v pohodě ukryl ve své výstroji.
13:51
Denis Osipov si dojel pro puk za vlastní bránu a po zakázaném uvolnění Jugry se hra vrátila zpět před Vladislava Fokina. Zatím jsme svědky velice jednostranného zápasu.
13:23
Vyloučený Vladimir Malevič se vrátil zpět na trestnou lavici, to ale hostům vůbec nevadilo a v levém kruhu pro vhazování napřáhli k táhlé střele, kterou Vladislav Fokin na přední tyči ukryl ve své výstroji.
12:51
Brandon Kozun dostal krásnou přihrávku od Petri Kontioly z pravého křídla mezi kruhy pro vhazování a bez přípravy se snažil zamířit mezi betony Vladislava Fokina, ten je ovšem čas sklapl a Maxime Talbot se snažil dostat k dorážce marně!
12:32
Petri Kontiola v pravém kruhu pro vhazování rozdával puky do stran a jakmile se před ním otevřel prostor, napřáhl ke střele, která mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, Vladislav Fokin ji ale dokázal pravým betonem skvěle vyrazit!
11:08
Vladimir Malevič u mantinelu sekl jednoho z protihráčů přes rukavice a z tlaku Jaroslavle pramení třetí přesilová hra.
10:57
Jugra už sice hraje v plném počtu, jenže se ji neustále nedaří osvobodit a Jaroslavl má obrovský tlak.
09:57
Maxime Talbot si zpoza brány dobře vybruslil do střelecké pozice a z ostrého úhlu se snažil na pravém křídle zamířit do bližšího horního rohu brány, Vladislav Fokin ale dokázal jeho pokus levým ramenem vyrazit mimo!
08:15
Arsenij Chacej usedl na trestnou lavici poté, co domácí Jugra opět špatně střídala. Jaroslavl má k dispozici druhý dárek v podobě přesilové hry, přičemž ten první přijala s otevřenou náručí a ujala se vedení.
07:45
Lokomotiv sehrál skvěle úvodní přesilovou hru v zápase a zásluhou Pavla Koledova se ujal zaslouženě vedení. Jugra zatím tahá za kratší konec lana.
06:40
Jaroslavl právě vstřelila branku!
PAVEL KOLEDOV si na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování srovnal kotouč na hůl a poté krásnou střelou s příklepem mezi vyrážečkou a pravým betonem Vladislava Fokina zamířil k levé tyči. Jaroslavl využívá přesilovou hru a ujímá se vedení 1:0! Asistence: Brandon Kozun.
06:06
Denis Gorbunov usedl na trestnou lavici, aby odpykal dvouminutový trest po špatném střídání svého týmu.
05:35
Rušan Rafikov z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk směrem na vzdálenější pravou tyč, kde ji dokázal tečovat Rušan Rafikov, puk se ovšem od jeho hole odrazil do ochranné sítě.
04:32
Konstantin Majorov dokázal v pravém rohu obranného pásma po několika soubojích u mantinelu vybojovat puk a poté ho vyhodil podél mantinelu do neutrální zóny.
03:47
Brandon Kozun napřáhl na levém křídle na modré čáře k dělové střele s příklepem a Vladislav Fokin měl co dělat, aby ji dokázal vyrazit, jenže se mu to podařilo a puk skončil v ochranné síti.
03:16
Jugra pouze nahodila puk za bránu Alexandra Sudnicina a její hokejisté odjeli rychle střídat.
02:39
Andrej Loktionov chtěl založit útok dlouhou kolmou přihrávkou, ta ale na pravém křídle zamířila do území nikoho a hra se po zakázaném uvolnění hostů vrátila před Alexandra Sudnicina.
01:39
Pavel Medveděv nedokázal v pravém rohu útočného pásma zachytit přihrávku svého spoluhráče od modré čáry podél mantinelu a Lokomotiv se vzápětí snadno ubránil.
01:09
Staffan Kronwall podržel puk za svou bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu vystřídají.
00:01
Andrej Loktionov vyhrál úvodní vhazování zápasu a hostující hráči Lokomotivu se jako první mohou vydat směrem vpřed.
00:01
Hráči obou týmů už jsou seřazeni na modrých čarách a po zaznění ruské hymny bude moci utkání začít.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Bojaršinov) – Valentěnko, Želdakov, N. Chlystov, Malevič, Ugolnikov, S. Romanov, Orlov – Panov (C), D. Chlystov, Ljudučin – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – K. Majorov, Dvurečenskij, P. Medveděv – Sokolov, Chacej, Akmaldinov – Beljajev.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Krasotkin) – Ljubuškin, Koledov, Kronwall (C), Manuchov, Rafikov, Pašnin, D. Osipov – Čistov, Averin, Loktionov – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Apalkov, E. Galimov – Kadějkin, Kraskovskij, Polunin – Korškov.

Rozhodčí: Rafael Kadyrov, Jurij Cyplakov. Čároví: Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov.
Vzájemné zápasy

10.09.15 Jugra Jaroslavl 2:1
06.09.13 Jugra Jaroslavl 2:1
30.12.12 Jugra – Jaroslavl 4:6
21.11.10 Jugra – Jaroslavl 2:3
Lokomotiv Jaroslavl

Lokomotivu se na rozdíl od Jugry nedařilo venku, kde prohrál čtyři utkání v řadě, v posledním zápase ovšem dokázal zvítězit 6:3 na ledě Jekatěrinburgu a na vítězství by nyní po ukončení špatné série velice rád navázal. Nejproduktivnějším hráčem Jaroslavle je s patnácti kanadskými body Brandon Kozun, který vstřelil během 15 zápasů 4 góly a připsal 11 asistencí.
Jugra Chanty-Mansijsk

Jugra po skvělém venkovním tripu, během něhož vyhrála všechna tři utkání, v posledním zápase před vlastním publikem nestačila na Podolsk, kterému podlehla v normální hrací době těsně 1:2 a potvrdila svou negativní bilanci. Hokejisté Jugry úspěšně bojují o pozice zajišťující playoff, doma se jim ale vůbec nedaří, když vyhráli pouze jeden z posledních šesti zápasů.
Bohatý program Kontinentální hokejové ligy pokračuje i ve čtvrtek, kdy je na programu celkem šest zápasů a během jednoho z nich se na domácím ledě v souboji dvou celků úspěšně bojujících o playoff představí Jugra Chanty-Mansijsk proti Lokomotivu Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.