Československá stopa

Jakub Jeřábek (CEC) 1 + 0, 2 střely, 23:10 na ledě
Roman Horák (CEC) 0 + 1, 1 střela, 2 bloky, 15:34 na ledě
I třetí část hry nabídla poměrně zajímavou podívanou, nicméně branku jsme mohli vidět pouze jedinou, když utkání rozhodl Nikita Vyglazov. Domácí měli v závěru několik příležitostí k vyrovnání, když se jim dostalo i možnosti zahrát si přesilovou hru na samém konci zápasu, takže byl i odvolán brankář Šaryčenkov, nicméně k druhému gólu v síti Säteriho to již nevedlo. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:51
Tvrdá rána Alexandra Ugolnikova nenašla místo v brance a ani druhý pokus nezamířil přesně.
59:35
Střela Valentěnka od modré čáry nezamířila do branky a následně vznikla před Säterim mela, ale domácí nemají kotouč, aby mohli zakončovat.
58:50
Vyhození hostů přes všechny čáry komplikuje situaci domácích, kteří by se potřebovali udržet v útočném pásmu.
58:24
Hostům se nepodařilo trefit odkrytou branku, takže naděje domácích ještě žije.
58:02
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a Alexandr Šaryčenkov míří na střídačku!
57:59
Alexej Kopejkin podrazil Ugolnikova, takže domácí mají jedinečnou šanci na vyrovnání. Domácí trenér si bere oddechový čas a jistě dá povel k brzkému odvolání gólmana.
57:25
Domácí musí zahajovat další útočné snažení ve vlastním obranném pásmu.
56:20
Alexandr Akmaldinov a ani po něm Nikita Chlystov nenašli recepta na výborně chytajícího Säteriho.
55:58
Žádná další zajímavá situace již v přesilové hře nepřišla, takže se hostům zatím podařilo ubránit těsné vedení.
54:55
Viťazu se podařilo dostat kotouč pryč z vlastního obranného pásma.
54:32
Hostující gólman si připsal další důležitý zákrok proti zakončení Pavla Varfolomejeva, které mířilo pod břevno.
53:58
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).
53:38
Další střelu už musel řešit Harri Säteri, ale podařilo se mu proti Ugolnikovově ráně zasáhnout.
53:22
Střela Alexandra Akmaldinova byla zblokována pozorným obráncem.
52:44
Po střele Grigorije Želdakova letěl kotouč kousek od levé tyčky branky Viťazu.
51:58
Domácím se momentálně vůbec nedaří dostat do útočného pásma.
51:11
Viťaz právě vstřelil branku!
Chvilku po skončení přesilové hry se prosazuje NIKITA VYGLAZOV, k němuž se dostal kotouč a útočník Viťazu neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Maxim Afinogenov, Roman Horák.
50:45
Domácím se podařilo dostat kotouč pryč z obranného pásma a hosté musí hledat novou cestu do útoku.
50:00
Hosté se sice drží v útočném pásmu, ale zatím žádné vážné nebezpečí pro branku soupeře nepředstavují.
49:05
Po závaru před hostující brankou je za sekání vyloučen Jevgenij Lapenkov.
48:36
Postavení mimo hru překazilo akci hostujícího celku, kterou táhnul Alexej Kopejkin.
48:05
Konstantin Panov neměl dobrou pozici pro střelbu, takže raději nahodil kotouč.
47:05
Na druhé straně se nejpovedenější přihrávkou neprezentoval ani Sergej Gimajev.
46:15
Nepřesnou rozehrávku domácího celku zachytil Jakub Jeřábek a rozehrál na spoluhráče.
45:30
Lapenkov je jedním z nejnebezpečnějších domácích hráčů, což potvrdil i nyní, když rozehrával i střílel. Nakonec se však žádná akce neujala.
44:22
Jevgenij Lapenkov našel na druhé straně útočného pásma Gorbunova, ale ten nevystřelil.
43:16
Pěkným průnikem se prezentoval Anton Kurjanov, ale nedokázal procpat střelu přes protihráče.
42:26
Šaryčenkov musel vytáhnout zákrok proti střele Maxima Afinogenova od modré čáry. Střela bývalého hráče Buffala Sabres a dalších klubů skončila v lapačce gólmana.
41:50
Domácí se snažili zaskočit soupeře přihrávkou přes celé hřiště na útočnou modrou čáru, ale tam se nepovedlo sklepnutí na spoluhráče.
41:06
Mario Kempe nedokázal projít přes protihráče, takže obrana Jugry se ubránila.
40:10
Zmatek v obranných řadách způsobil výlet Šaryčenkova za branku, takže domácí měli celkem štěstí, že se nikdo z Viťazu nedostal k zakončení do odkryté branky.
40:01
Ve druhé třetině jsme již byli svědky zajímavější podívané, a dokonce jsme viděli i dvě branky. O úvodní gól zápasu se postaral bývalý plzeňský obránce Jakub Jeřábek, jehož rána od modré v přesilové hře prošla až do branky. Na druhé straně pak Jugra udeřila také v přesilovce, když ideální pas dostal Pavel Varfolomejev a ranou bez přípravy se nemýlil. Snad uvidíme podobně zajímavý průběh i ve třetí třetině, která začíná přibližně v 17:44.
40:00
39:37
Alexandr Šaryčenkov ještě raději podržel kotouč, protože se poblíž nacházel Roman Horák.
39:03
Na druhé straně zakončoval z levé strany Alexej Semjonov, avšak gólman vyrazil.
38:43
Další dobrý zákrok musel předvést Harri Säteri a Jugra se snaží dostat do vedení.
37:55
Pavel Varfolomejev dostal další dobrou přihrávku od Lapenkova, avšak tentokrát zamířil jen do brankáře Säteriho.
37:22
Domácí pokračují v aktivitě i po skončení přesilové hry a vezou se na pozitivní vlně po vstřelené brance.
36:22
Jugra právě vstřelila branku!
Lapenkov přihrál na PAVLA VARFOLOMEJEVA, který ranou z první nedal gólmanovi nejmenší šanci. Asistence: Jevgenij Lapenkov.
35:40
Alexandr Ugolnikov dostal přihrávku na pravou stranu, ale rána mu vůbec nesedla a kotouč letěl hodně vedle branky.
35:00
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jegor Voronkov – 2 min., držení protihráče).
33:58
Vyloučený hokejista hostujícího celku je již na ledové ploše, takže se Viťaz ubránil.
33:30
Viťazu se podařilo dostat kotouč pryč z obranné zóny, takže domácí musí zahájit nový útok u vlastní branky.
33:08
Hostující gólman musel být na pozoru před zakončením Nikity Chlystova a pokusem o dorážku Denise Gorbunova.
32:48
Romanu Ljudučinovi utekl kotouč k Säterimu, který raději puk přikryl a bude se vhazovat.
31:58
Pavel Varfolomejev nabruslil s pukem na hokejce do útočného pásma, kde ho zahákoval Jevgenij Katičev, který si dvě minuty odpočine na trestné lavici.
31:01
Igor Radulov nerozehrál nejlépe, takže jeho spoluhráč musel zažehnat nebezpečí protiútoku.
30:21
Na ledové ploše se svíjí Konstantin Panov, ale rozhodčí si žádného faulu na jeho osobu nevšimli.
29:37
Domácí kapitán se právě vrátil na ledovou plochu a domácí přežili oslabení úplně bez potíží a sami spíše zahrozili.
29:00
Do zajímavé protiútoku se dostal Alexandr Akmaldinov a s jeho střeleckým pokusem měl Säteri co dělat.
28:14
Přihrávka byla příliš dlouhá, takže se k puku dostali domácí a vyhodili přes všechny čáry.
27:37
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Panov – 2 min., hákování).
27:29
Aktivnějším celkem jsou i nadále hosté, kteří se drží v útočném pásmu.
26:09
JAKUB JEŘÁBEK dostal kotouč od Aaltonena a vyslal na branku střelu, která skončila až za zády Alexandra Šaryčenkova. Asistence: Miro Aaltonen.
25:57
Na modré čáře dokázal udržet kotouč Jakub Jeřábek a rozehrává na spoluhráče.
25:35
Domácím se podařilo vybojovat vhazování ve středním pásmu, takže šetří cenné vteřinky.
24:59
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Igor Radulov – 2 min., vražení na hrazení).
24:21
Igor Radulov nedokázal udržet kotouč na hokejce v útočném pásmu a hrát budou hosté.
23:12
Roman Ljudučin objel branku a hledal prostor za zády gólmana. Denis Chlystov se pak ještě snažil vyšťourat puk, ale obrana Viťazu ho ztrestala.
22:38
Stanislav Romanov se neodhodlal ke střeleckému zakončení a raději přihrál na spoluhráče.
22:00
Na ledové ploše zůstal ležet Alexandr Nikulin, takže sudí přerušuje hru a nechává hostujícího hráče odjet na střídačku.
21:46
Hostům se příliš nepodařila rozehrávka, ale domácí obrana zazmatkovala a kotouč hostům vrátila.
20:30
Hosté vyhráli vhazování ve vlastním obranném pásmu, načež se dostali až do útoku, kde poprvé prověřili pozornost Šaryčenkova.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a HC Viťaz, kde se nic zásadního neodehrálo, takže celky odchází do šaten za bezbrankového stavu. Střelecky aktivnější byli hosté. Domácí čekali na první střelu opravdu hodně dlouho, ale nakonec ke konci třetiny přidali na aktivitě a několik střeleckých pozic si přeci jen vypracovali. Uvidíme, co si celky přichystaly na druhou třetinu, která začne přibližně v 16:49.
20:00
19:27
Domácí celek se dostal ke střele, po níž bude následovat vhazování v útočném pásmu.
19:00
Před námi je poslední minuta úvodní třetiny a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli vidět branku.
18:00
Na druhé straně byl v permanenci i Säteri a následně se vhazuje před finským gólmanem.
17:30
Po delší době jsme mohli sledovat další neúspěšný střelecký pokus Viťazu.
17:00
Velmi dobře si na vhazování zatím vede Roman Horák, který má šedesátiprocentní úspěšnost, když vyhrál tři z pěti pokusů.
16:00
Domácím se podařilo v druhé části první třetiny trochu vyrovnat hru a hosté se již nějakou dobu ke střelbě nedostali.
15:00
K dosavadním střelcům na straně domácích se přidal i Alexandr Akmaldinov, který prověřil pozornost Harriho Säteriho.
14:30
Nakonec se i domácí dočkali prvních střel, když o dvě se postaral Pavel Medveděv a jednu na Säteriho vyslal Konstantin Majorov.
13:00
Zatím se nehraje nikterak pohledný hokej. Co se hitů týká, mají hosté na kontě čtyři, zatímco domácí hned dvojnásobek.
12:00
Ani Alexej Kopejkin nenašel ten správný recept na domácího brankáře Šaryčenkova.
11:30
V úvodní části hry se poměrně často oba celky zdržují ve středním pásmu, odkud nehrozí žádné vážné nebezpečí pro brankáře.
10:30
Polovina první třetiny je za námi a domácí stále ještě nevystřelili na branku. To hosté již mají na kontě desítku střel, když předchozí střelce doplnil Alexej Makejev a podruhé vypálil Nikita Vyglazov.
09:30
Oba celky se opět vystřídaly v držení kotouče, ale do útočného pásma se dostali jen hosté.
08:30
Ani Dmitrij Cyganov nenašel volný prostor v brance Alexandra Šaryčenkova.
08:00
Hosté jsou střelecky aktivnější, což dokládají tři pokusy Mira Aaltonena a jednu střelu na konto Viťazu přidal i Alexej Kopejkin.
06:30
Romanovův střelecký pokus zblokoval Alexej Makejev, takže domácí stále zůstávají bez střely na branky.
06:00
První střelecký pokus si připsal také Roman Horák, leč jeho ránu dokázal Šaryčenkov pokrýt.
04:58
Týmy se i nadále střídají v poměrně rychlém tempu v držení kotouče a hraje se hodně ve středním pásmu.
03:38
Hostujícím hokejistům se jako prvním podařilo vypustit střelu na branku, o což se postupně postarali Nikita Vyglazov a Jevgenij Katičev.
01:45
Oba celky se zatím střídají v držení kotouče, ale branku soupeře ještě nikdo závažněji neohrozil.
00:53
Úvodní vhazování vyhráli hosté díky Romanu Horákovi a po většinu první minuty se jim dařilo držet kotouč, ale do útočného pásma se nedostali.
00:01
Před zahájením dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy zazní hymna Ruské federace.

Jakub Jeřábek (CEC) 19 zápasů, 1 + 7
Roman Horák (CEC) 20 zápasů, 1 + 4
HC Viťaz

Hostům start soutěže také neutekl a získali 31 bodů z 20 zápasů, což je ještě o něco lepší než v případě Jugry. Na ledě soupeřů se však Viťazu také moc nevede, když zapsal pouhých devět bodů z jedenácti utkání. V posledních dvou venkovních zápasech pak Viťaz utrpěl nepříjemné debakly na ledě poslední Rigy (0:4) a vedoucího Petrohradu (1:5).
Jugra Chanty-Mansijsk

Domácí celek si zatím vede relativně slušně, když zapsal 30 bodů z 23 zápasů a momentálně se drží na postupových příčkách do play-off. Na domácím kluzišti však Chanty-Mansijsk rozhodně nezáří a získal jen 13 bodů z 10 pokusů, což ho řadí k nejhorším celkům ve Východní konferenci. Poslední dvě domácí klání Jugra prohrála s Nižněkamskem a Kazaní.
V dalším kole Kontinentální hokejové ligy se spolu utkají celky Jugra Chanty-Mansijsk a HC Viťaz. Favorita utkání dopředu těžko hledat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.