Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Jestli se před utkáním mohlo zdát, že souboj mezi Kazaní a Astanou bude mít jasný průběh, pak dění na hřišti ukázalo zcela něco jiného. Astana odehrála v Kazani opravdu dobrý zápas, pokazila ovšem první dějství, které o jeho porážce nakonec rozhodlo. Domácím nakonec stačily dva zásahy z 12. a 14. minuty (Varnakov a Malychin), neboť hosté ve zbývajícím čase jen snižovali, a to ve 25. minutě (St. Pierre).
59:54
Chudjakov se dostal na levé straně k zakončení, jenže Galimovovi mířil do míst, kde má povětšinou svou výstroj. Ještě pár sekund hostům zbývá. Důležité bude následující buly.
59:20
Astana dvě minuty hraje bez brankáře. Mačká soupeře, co to jde, ale Galimov drží svůj tým nad vodou.
58:39
Velký závar před brankou Galimova! Ten likvidoval střelu Semjonova od modré čáry. Dorážet se snažili hned tři jeho spoluhráči, ani jeden z nich však nedomlátil puk za brankovou čáru. Velká škoda pro Barys.
58:00
Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Popov s Glinkinem dobře kombinovali v útočném pásmu kazašské Astany, nakonec si druhý jmenovaný vybrusloval do středu kluziště, tam o puk ovšem velmi snadno přišel.
56:30
Tři a půl minuty do konce. Domácí se budou chtít svůj náskok především udržet. Hosté stále hrozí, síly ještě mají, to je jisté. Budou to ještě krušné kazaňské chvíle, to zcela určitě.
55:46
Na druhé straně zasahoval Karlsson, ovšem bez větších problémů. Čibisov si sjel podél pravého mantinelu a vyzkoušel soupeřovu pozornost.
55:11
A Semjonov se od modré čáry osmělil! Galimov však svůj ým drží nad vodou. Ještěže na tuhle střelu poměrně dobře viděl. Jinak by to pro Kazaň mohla být katastrofa.
55:06
54:30
Ne že by domácí vyloženě museli tuhle přesilovku proměnit, ovšem aby je nepřílišná aktivita nakonec nemrzela. Pojišťovací gól by se jim zcela jistě hodil do krámu.
54:06
Minuta z početní výhody Kazaně je pryč. A Karlsson se mezi třemi tyčemi nemusel výrazněji potit.
53:06
Vyloučení v týmu Barys Astana (Martin St. Pierre – 2 min., hákování).
53:00
Dnes nepříliš výrazný Popov se snažil zakončovat z levého kruhu, ale byl evidentně faulovaný. Nejprve to vypadalo, že rozhodčí se pro trest nerozhodnou. Nakonec ale rozhodli správně ve pospěch kazaňského mužstva.
52:03
Jordán se dostal k zakončení z pravé strany, nicméně jeho pokus skončil v ochranné síti. Toho si všiml jeden z kazaňských fandů, který ho z ní vymotal a schoval si ho jako suvenýr.
51:21
Žukov se na levém kruh ocitl ve vyložené pozici! Ihned z první vypálil, ale mířil těsně nad. Možná Karlsson si na puk i ramenem lehce sáhl. Povedená akce AK Barsu.
50:40
Galimovův důležitý zákrok. Střela od modré čáry ho trefila do jeho levého betonu.
50:15
Méně než deset minut zbývá do konce tohoto napínavého utkání. Barys se tlačí za vyrovnáním, ale cestu za gólem zatím nenašel.
49:35
Obuchov vypálil z levé strany, kýžený prostor ovšem minul. Jsou to poměrně velké nervy pro domácí celek, který chce za každou cenu potvrdit roli favorita.
47:51
I komentátor ruské televize se přímo zhrozil, co to nyní neproměnil Starčenko. To snad ani nešlo. I člověk, který neumí bruslit, by se se zakončením snad popasoval lépe. Kučin ho u druhé tyčky našel zcela nehlídaného, ale hostující forvard místo aby zamířil do prázdné brány, trefil tyčku, možná i na poslední chvíli skákajícího brankáře Galimova.
47:37
Tkačjov se prodíral do mezikruží, nakonec si narovnal puk na bekhend, jenže Karlssonovu bránu jen přestřelil. Jeho střela skončila na ochranné síti.
47:05
Ve třetím dějství vidíme hokej hlavně o bojovnosti. Dost soubojů u mantinelů, plno střetů mezi hráči. Karlsson se sice nyní činil, ovšem nebyl nijak hrozivý pokus od soupeře. Komerční přestávka zahlášena místním hlasatelem.
45:54
45:15
Zatím je to ze strany Kazaně dost nemastné a neslané. Astana se její přesilovce poměrně v pohodě brání.
44:40
Jordán ve své první větší příležitosti tohoto utkání! Odrazil se k němu puk na pravý kruh, český forvard vypálil, avšak Karlsson se stačil přemístit a jeho pokus polapil.
44:26
Musinova rána od modré čáry se neujala. Tohle bylo moc okaté od kazaňského obránce. Puk nakonec skončil v ochranné síti.
43:54
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., hákování).
43:18
Možná zbytečně dlouho se Zacharčuk rozmýšlel, co že to s pukem na levém kruhu udělá. protože stejně udělal to, co mu jde nejlépe – napálil touš vší silou na Karlssona. Ten secvaknul betony a vyrazil.
42:23
Ivanov se snažil za každou cenu puk dobruslit, tohle ovšem nemohl stihnout. Z téhle situace je logicky pouze icing Astany. Vhazovat se bude před Karlssonem.
41:05
Uvidíme, jestli Astana ještě vyrovná. Dodejme, že v posledních patnácti případech ještě nikdy nedošlo na prodloužení nebo samostatné nájezdy.
40:01
Astana ve druhém dějství srovnala krok. Kazaň nebyla vepředu tak efektivní jako v třetině první, takže po přestávce ještě můžeme sledovat hodně tuhou bitvu o body. O jediný gól druhé dvacetiminutovky se postaral po krásné akci St. Pierre. Hosté rozhodně nejsou bez šance, byť proti domácím nastupovali v roli outsidera.
Další třetina začne přibližně v 19:42.
40:00
39:00
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:23
Dost přísné rozhodnutí čárových rozhodčích. Dle opakovaných televizních záběrů to vypadalo, že Malychin ve vzduchu stačil puk zachytit ještě v útočném pásmu.
37:59
Komerční přestávka nyní vyplnila program v kazaňské hale. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
37:12
Ohtamaa vypálil od modré čáry, jeho pokus však skončil jen na zadním mantinelu. Celou dobu se vůbec pere s přesnější koncovkou. Hra se dlouho nepřerušila, utkání začíná být takové nervóznější. Přece jenom se Kazaň logicky může bát o průběžné vedení.
36:21
Lukojanov se Svitovem dobře zakombinovali na pravém kruhu, nakonec však druhý jmenovaný ztratil puk. Kdyby zakončil, určitě by se Karlsson mezi třemi tyčemi potil více.
34:30
Astana se nyní po přesilovce dostala na koně. Hra se nám začíná čím dál více srovnávat. Hosté jakožto outsider tohoto souboje rozhodně nejsou bez šance.
33:35
Savčenko si snadnou kličkou položil svého obránce před sebou, jeho nahození nakonec skončilo u hokejky Rymareva, ten však pod tlakem zakončoval bekhendem jen mimo. Přitom před sebou měl poloodkrytou bránu.
33:24
32:26
Dallman při střelbě od modré čáry smolně zlomil svůj hůl. I když se Barys snažil zachránit pásmo, soupeř se osvobodil. Do konce přesilovky zbývá něco málo pod minutku.
31:39
Barker se snažil nahazovat od modré čáry, ale trefil jen obránce před sebou. Astana tak brzy po vyhraném vhazování ztratila pásmo.
31:24
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min., vražení na hrazení).
30:12
Varnakov hledal před brankovištěm své spoluhráče, ale marně. Na druhé straně se Astana probíjela do šance, nakonec Galimov schoval puk pod svojí lapačku.
29:28
Glinkin nyní vypálil z pravé strany, trefil však jen prvního soupeře před sebou. Pak byl domácí forvard sražen k zemi, puk se zřejmě dostal pod ležící tělo a nebyl pár vteřin k dispozici, proto rozhodčí přerušili hru.
28:21
Dallman napřáhl od modré čáry, ped sebou měl poměrně hodně prostoru. Nicméně Galimov si na jeho střelu počíhal a schoval j do své výstroje. Další vhazování před domácím gólmanem.
28:12
Po střele Trivina ze středu pole, kterou Galimov bez problémů lapil, následuje první komerční přestávka tohoto dějství.
26:57
Když vypálí od modré čáry Zacharčuk, je z toho pro hosty vždy velký problém. Nakonec ještě pálil z dálky Tokranov, ani on však puk do sítě nepropasoval.
26:15
Utkáním nám po gólu Astany dostává hned nový náboj. Náskok Kazaně už není tak příjemný. Tedy alespoň z pohledu domácích fandů.
24:43
Astana právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic udeřili. A především Bochenski to udělal mistrně. Prohodil si v mezikruží puk elegantně za zády, pak ho přihrál doprava na MARTINA ST. PIERRA, jenž sám před Galimovem nezaváhal. Krásná hokejová akce. Asistence: Brandon Bochenski.
24:22
Lukojanov před malými okamžiky marně lapal po puku, přihrávka byla o něco delší. Nakonec z pravé strany vypálil Azevedo, ale mířil mimo. A ani Tokranovova rána od modré se neujala.
23:48
První pětka Kazaně na ledě. Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:05
První minuty druhé třetiny nám až na jednu příležitost nic moc nenabídly. Kazaň je směrem dopředu sice aktivnější, avšak na druhou stranu je třeba zmínit, že Astana působí vzadu jistě.
21:55
Popov se ocitl u levé tyčky zcela sám! Karlsson si ale poradil, pohlídal si ty nejcitlivější místa a puk vyrazil do bezpečí. Kdyby kazaňský forvard proměnil, asi by bylo definitivně rozhodnuto.
21:30
Hosté ze své první přesilovky nic moc nevytěžili, gólman Galimov mohl být relativně v klidu. Domácí se tomuhle oslabení celkem v pohodě ubránili.
20:20
20:01
Kazaň je dle očekávání na ledě zatím lepším týmem. I když na branku čekala asi déle, než si představovala, nakonec byla v zakončení úspěšná a vytvořila si pohodlný náskok díky trefám Varnakova a Malychina. Astana bude muset zabrat. Ne že by hrála vyloženě druhé housle, ale především v útoku je to takové nemastné a neslané.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:57
Savčenkovo nahození od modré čáry pár vteřin před koncem prvního dějství nemělo příliš šancí na úspěch. Galimov si s tímhle pokusem bez větších problémů poradil.
19:00
Zahlášena poslední minuta první třetiny.
18:20
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., nedovolené bránění).
17:40
Kazaň zatím udržuje pohodlný náskok. Jordán nyní čeká na své spoluhráče, až dostřídají. Pak se poženou zajisté za dalším vpádem do útočné třetiny.
16:48
Také Karlsson se musel činit vůči dvěma nebezpečným pokusům. Ale odolal. Na druhé straně se do brejku řítil Dawes, ale narazil na zasahujícího Galimova.
15:50
Barys sice kroužil okolo soupeřovy branky, Galimov musel předvést snad dva až tři zákroky, AK Bars však tuhle situaci přežil. Přesto by domácí mohli být důslednější, co se bárnění týče. Laxnost by se jim nemusela vymstít.
14:37
AK Bars si dle očekávání vytvořil pohodlný náskok. Zatím je na ledě o něco lepším a především kreativnějším a odvážnějším celkem. Dva vstřelené góly jsou jeho zaslouženou odměnou.
13:38
Oddechový čas pro hosty.
13:38
Kazaň vstřelila branku!
Hostující brankář Karlsson sice nejprve dokázal zasáhnout proti pokusu Obuchova, nicméně o pár vteřin později přece neudržel puk po jakémsi nahození Zacharčuka, Varnakov toho u jeho tyčky využil, přihrál do mezikruží na FJODORA MALYCHINA, jenž pohodlně zakončil do poloodkryté brány. Asistence: Michail Varnakov, Stěpan Zacharčuk.
13:04
Dawes opravdu hodně mizerně rozehrál, takže Astana přišla o pásmo. A znovu ho tak bude muset zakládat složitějším způsobem.
12:51
Hra je znovu přerušená, tentokráte kvůli zakázanému uvolnění Kazaně. Hra se stěhuje před Galimova.
12:11
Další stoprocentní šance Kazaně! Azevedo našel přihrávkou od mantinelu v mezikruží Svitova, který ovšem nezakončoval úplně nejlépe, takže trefil pouze Karlssona.
11:33
Parádní kombinace domácího celku, opravdu parádní. Jak hokej může být jednoduchý. Karlsson neměl absolutně žádnou šanci zareagovat, MICHAIL VARNAKOV zakončoval do prázdné brány poté, co ho našel u druhé tyčky přesnou přihrávkou Malychin. Asistence: Fjodor Malychin, Dmitrij Obuchov.
10:20
Tempo hry v posledních dvou až třech minutách hodně opadlo. Alespoň si Galimov a jeho protějšek Karlsson mohli v brance udělat relativní volno. Ani jeden z celků není schopný založit pásmo a delší dobu ho udržet.
08:37
Zacharčuk předal puk svým střídajícím spoluhráčům a odjel na lavičku. Avšak ani o pár vteřin později se Kazaň z vlastního pásma nevymanila.
07:40
Kučinova rána z levé strany nemohla být nebezpečná. Jednak neskončila mezi tři tyče, jednak by na ní Galimov velmi dobře viděl. Hra je jinak i nadále hodně vyrovnaná, ačkoli předzápasové prognózy hovořily o něčem jiném.
06:33
Přece jenom do útočného pásma vjel Markelov o něco dříve, než by bylo zdrávo. Tohle byl jasný ofsajd. Následovat bude první komerční přestávka.
05:52
Obránce Abrosimov zkusil vypálit z levé strany, zamířil však pouze do připraveného Karlssona. Tomu puk z výstroje nevypadl, takže Azevedo dorážet nemohl. Hra je opět přerušená.
04:48
Další zákrok si na druhé straně připsal rovněž Galimov, poradil si se šancí Starčenka, který v tuhle chvíli odjíždí střídat. Ačkoli uběhlo jen pět minut, je astanský útočník hodně vidět.
04:09
A další Zacharčukova tvrdá rána od modré čáry nadělala Karlssonovi potíže, leč si nakonec poradil. K dorážce se naštěstí pro něj nedostal Tkačjov.
02:58
Poprvé se výrazněji osmělila první pětka Kazaně. Svitov se řítil středem pole, přihrál doleva na Lukojanova, ten ovšem nasměroval svou střelu jen do připraveného Karlssona.
02:12
Tohle nebyla vůbec špatná akce hostujícího celku! Šalapov vypálil od modré čáry a Galimov musel vyrážet. K dorážce se dostal Kučin, ani on však na domácího gólmana nevyzrál.
01:45
Starčenko se v psmu snažil nějakým způsobem vymyslet, jak ohrozit branku Galimova, nicméně domácí brankář schoval puk pod lapačku. Vhazovat se bude před jeho brankou.
01:25
Neúspěšný byl tenhle útok domácího AK Bars, Barys tak v pohodě drží puk za svou brankou a pokusí se založit svůj atak.
00:29
První nebezpečnější pokus směrem na bránu vyslal domácí bek Zacharčuk, a ten jako že umí vyslat pořádnou pumelici. Tentokráte jeho počínání nebylo přesné.
00:01

Ak Bars Kazaň: S. Galimov (Garipov) – Tokranov, S. Zacharčuk, Abrosimov, Ohtamaa, Jordán, D. Musin, Sidorov – Azevedo, Svitov, Lukojanov – Čibisov, Tkačjov, Žukov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Obuchov, Malychin, Varnakov – M. Lazarev.

Barys Astana: H. Karlsson (Poluektov) – Dallman, M. Semjonov, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Bochenski, St. Pierre, Dawes – R. Starčenko, Kučin, Rymarev – Chudjakov, Trivino, Markelov – N. Ivanov, Grenc, Paňukov – Šin.

Rozhodčí: Kulakov, Fraňo – Majtak, Pronskich.
Kazaň má výbornou bilanci, z posledních jedenácti zápasů hned devětkrát vyhrála po základní hrací době. Astana střídá dobré výkony s těmi špatnými (a těch je v téhle sezóně zatím více), třeba naposledy podlehla Jaroslavli před vlastními fanoušky vysoko 1:8.
Oba celky se letos už jednou střetly a poměrně jednoznačně zvítězil AK Bars na půdě Barysu 4:0. Kazani se jinak dařilo i v předchozích vzájemných duelech, čtyřikrát z pěti případů uspěla vždy po základní hrací době. Zajímavostí je, že nerozhodný výsledek se naposledy urodil v lednu roku 2011, od té doby se oba mančafty střetly patnáctkrát a nikdy nemusely do prodloužení či samostatných nájezdů.
Oba celky Východní konference se nacházejí na opačných pólech tabulky. Zatímco Kazaň horlivě bojuje o první příčku v Charlamovově divizi, Astana se zatím marně snaží vymanit se ze spodních vod Černyševovy divize. Domácí budou v tomhle duelu zkrátka jednoznačným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.