Vyhraná vhazování – 8:10 (27:31)
Hity – 5:2 (20:17)
Československá stopa

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:50
Je konec! Hokejisté CSKA ukázali své kvality a připisují si už šesté vítězství v řadě. Kazaň dnes na soupeře nestačila, což se ukázalo i ve třetí části hry. Domácí do ní vstoupili za stavu 1:2, ale za celých dvaceti minut si nedokázali vytvořit žádný tlak. V 56. minutě naopak zpečetil výhru Armějců ranou po vyhraném vhazování Kirill Petrov. Naprosto zasloužený triumf CSKA.
59:41
Nepříjemné nahození Ohtamaaho. Sorokin si kotouč našel a dostal ho za branku!
59:20
Branka Kazaně je prázdná!
59:00
Poslední minuta, domácí se marně snaží dostat přes útočnou modrou.
58:32
Domácí nemohou ani odvolat brankáře. Naopak museli zastavovat průnik Enlunda.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:56
Hosté kontrolují hru a vůbec nechtějí nechat Kazaň nadechnout.
55:41
CSKA právě vstřelilo branku!
A Armějci dělají velký krok ke třem bodům! Popov vyhrál buly na KIRILLA PETROVA, který se z vrcholu pravého kruhu zápěstím trefil nad lapačku Garipova – 1:3. Asistence: Alexandr Popov.
55:39
Naopak zakázané uvolnění Ak Bars.
55:20
Už je čas na závěrečný tlak Kazaně, ale ten stále nepřichází. Hostující hra je příliš dobrá.
55:07
Začala už poslední pětiminutovka třetí třetiny. S ranou Grega Scotta si poradil Garipov, který přerušil hru.
53:57
Kvartaľnov to zkoušel z pravé strany. Garipov kotouč vyrazil do rohu kluziště.
52:52
Poté, co kotouč skončil v hledišti, se bude vhazovat ve středovém kruhu.
52:35
Golubev byl za brankou držen obráncem hostí, ale rozhodčí hru pustili.
51:36
Vypadá to, že domácí si budou muset počkat na nějaký protiútok. Aktivní soupeř je totiž vůbec do ničeho nepouští.
51:03
Zakázané uvolnění CSKA Moskva. Hra se stěhuje před Sorokina.
50:41
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve střední třetině.
49:56
Abrosimov od modré netrefil branku. Domácí se těžko dostávají do šancí. Obrana CSKA je prostě skvěle propracovaná.
48:57
Hosté kombinují v útočném pásmu. Na puku se dokáží udržet dlouhou dobu.
48:25
Proti pokusu Varnakova z osy kluziště švihla Sorokinova lapačka. Gólman CSKA měl volný výhled a tak to nebyl zas tak složitý zákrok.
47:45
Zakázané uvolnění CSKA.
47:39
Abrosimov vypálil ještě ze středního pásma. Sorokin puk podržel a tak přichází na řadu komerční přestávka.
46:48
Čibisov zkoušel zpoza branky najít některého z najíždějících spoluhráčů. Hosté ale vše velmi dobře pokryli.
46:09
Hosté jsou v plném počtu. Své první oslabení zápase s přehledem ubránili. Sorokin vůbec nemusel zasahovat.
45:41
Hodně nepovedená přesilovka Kazaně. Diváci začínají pískat.
45:16
A CSKA opět vyhazuje.
45:01
Hráči Kazaně se zatím marně snaží usadit v útočné třetině.
44:28
Hostům se povedlo na úvod oslabení vyhodit.
44:08
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., držení protihráče).
43:25
Až nyní Kazaň otočila hru před branku soupeře.
41:52
Garipov musí být neustále velmi pozorný. Hráči CSKA to totiž zkoušejí ze všech pozic.
40:55
Hosté začali třetí třetinu aktivně. Zatím rozhodně nebudou jen bránit.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:17.
Ve druhé třetině už padaly góly a o něco spokojenější mohou být hosté, kteří vedou v TatNeft Areně 1:2. Skóre utkání otevřel ve 24. minutě v přesilovce Maxim Mamin, ovšem na jeho zásah zareagoval o pouhých 23 sekund později Andrej Popov. Domácí však nastalou euforii nevyužili k otočení stavu a ve 34. minutě se tak opět prosadili Armějci, konkrétně Alexandr Popov.

39:36
Střela Musina neprošla až na Sorokina. Tomu pomohli obránci.
39:01
Poslední minuta druhé části. Domácí alespoň vyvezli puk ze svého obranného pásma.
38:24
Hosté chytili slinu a mačkají soupeře v jeho obranném pásmu. Hráči Kazaně by už asi raději byli v kabině.
37:16
Domácí teď zachránila tyčka! Mnoho nechybělo a Armějci odskočili na rozdíl dvou zásahů.
36:29
Od modré střílel Ožiganov. Jeho rána prosvištěla vedle tyčky.
35:55
Domácí by ještě do přestávky rádi vyrovnali. Budou to mít ale těžké. Tým CSKA totiž neinkasuje mnoho gólů.
34:33
Jedovatou střelu vyslal na domácí branku obránce Naumenkov, který z druhé vlny dobře doplnil útok svého týmu. Garipov kotouč vykopl pravým betonem.
34:00
Výborně to udělal ALEXANDR POPOV! Hostující útočník si u mantinelu píchl kotouč kolem obránce, následně dojel až před Garipova a střelou mezi betony Armějcům vrátil vedení – 1:2. Asistence: Bud Holloway.
33:18
Kvartalnovovu střelu tečoval do ochranné sítě Ohtamaa. Andronov následně spadl na brankovou konstrukci, ale zvedl se a vypadá to, že si vážněji neublížil.
32:38
Azevedo nahodil puk za branku, kde čekal Sekáč. Tihle borci spolu nastupovali v dresu pražského Lva a stále o sobě vědí.
32:13
Je tu další reklamní přestávka.
31:19
Abrosimov nahazoval kotouč na branku v momentě, kdy měl Sorokin zakrytý výhled. Kotouč se však od shluku těl před brankou odráží mimo.
30:29
Garipov si poradil se střelou od modré. Hosté ale ještě zůstali v útočné třetině.
30:03
Hosté se snaží rozjet útok od vlastní branky. Ve druhé třetině se už nedostávají tak snadno přes střední pásmo.
29:28
Zacharčuk vyslal od modré tvrdou střelu. Sorokin kotouč udržel ve výstroji, přestože toho nemohl moc vidět.
28:55
Hostům nevyšlo založení útoku. Podobně si však vedla také Kazaň.
27:53
Nyní se hra odehrává ve středním pásmu. Po velmi plodných minutách tedy přichází uklidnění.
27:00
Do akce musel Emil Garipov, který si pro kotouč sáhl lapačkou.
26:21
Je tu reklamní přestávka. V posledních minutách se hraje parádní hokej.
25:12
Přečíslení 2 na 1 řešil Lukojanov nahrávkou na Čibisova. Sorokin se přesunul velmi rychle! Obrana CSKA najednou nestíhá!
24:35
Domácí ožili a najednou jsou velmi nebezpeční! Sorokin teď v leže zabránil gólu!
23:45
Kazaň vstřelila branku!
To je blesková odpověď! Varnakov posunul ve středním pásmu puk na rozjetého ANDREJE POPOVA, který si krásně obhodil obránce a přesnou ranou pokořil Sorokina. Asistence: Michail Varnakov.
23:22
Hosté přesilovou hru přeci jen využívají a ujímají se vedení! Od modré vystřelil Dmitrij Kugryšev. Garipov puk vyrazil betonem pouze před sebe a pohotový MAXIM MAMIN ho dorazil do odkryté branky. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
22:28
Kotouč byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou. Buly je nařízeno ve středovém kruhu.
22:20
Domácí hned po buly vyhazují.
22:11
Domácí špatně vystřídali a v jednu chvíli jich bylo na ledě šest! CSKA tedy čeká přesilová hra!
21:46
Hosté se nyní spokojili s tím, že posunuli kotouč ven ze svého obranného pásma. Puku se opět ujali hokejisté Kazaně.
21:09
Čibisov si na modré neporozuměl se spoluhráčem a je z toho postavení mimo hru.
20:23
Z levé strany to zkoušel Sekáč. Střela českého forvarda minula branku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:24.
V první třetině jsme gól neviděli. Lepším týmem bylo CSKA Moskva. Loňský finalista soutěže se prezentuje výborným pohybem a hrou ve středím pásmu a Kazaň má velké problémy s přechodem do útoku. Domácí musel také několikrát podržet brankář Emil Garipov.

19:58
Ta přišla! Sorokin byl ale pozorný a betonem kotouč vyrazil.
19:56
Ještě zakázané uvolnění hostí. Hokejisté Ak Bars mají čas na jednu střelu...
19:40
Domácí drží kotouč a zřejmě s ním chtějí dohrát třetinu.
19:01
Začala poslední minuta první třetiny.
18:47
Třetí formace domácích se neudržela v útočném pásmu. Do šancí se Kazaň téměř nedostává.
18:09
Ožiganov dostal hokejkou do obličeje. Kupodivu se ale vylučovat nebude, rozhodčí to zřejmě neviděli.
17:54
Z levé strany se řítil na bránu Lukojanov, Sorokin nadvakrát odolal.
17:38
Oba týmy teď vzájemně účinně zastavují útočné akce soupeře. Kazaň začíná chytat tempo duelu.
16:39
Hra se trochu uklidnila. Bojuje se především ve středním pásmu.
15:43
Od modré nahodil puk na branku Abrosimov. Nikdo ze spoluhráčů však nedokázal letící kotouč tečovat a ten skončil na klíně Sorokina. Následuje komerční přestávka.
15:01
Ve velké šanci se ocitl Varnakov! Ten dojel kotouč, který se odrazil před branku od zadního mantinelu po střele Zacharčuka, ale do branky ho nedostal. Sorokin se totiž roztáhl v brankovišti a zabránil tak gólu!
14:29
Mamin dojel nastřelený kotouč a ještě hledal před bránou Stoljarova. Jeden z domácích beků vložil do nahrávky hokejku.
13:37
Abrosimov jen nahodil kotouč za hostující branku, kde se černého kusu gumy ujali zase hostující hráči.
12:27
Nyní se tlačil před Sorokina Varnakov. Hostující gólman si pohlídal bližší tyčku.
11:51
Hosté hrají výborně ve středním pásmu a odtud pramení jejich převaha. Akce Kazaně se u červené čáry tříští a puky získávají hokejisté CSKA.
10:38
Akci Armějců zastavilo postavení mimo hru.
10:19
Domácí se řítili do přečíslení 3 na 2. Lukojanov vzal vše na sebe a branku soupeře netrefil.
09:57
Do rány Sergejeva padl Glinkin, který teď kulhá na střídačku ve velkých bolestech. Snad to nebude nic vážného.
09:35
Dlouho tam nepobyli. Dopředu jdou hosté.
09:23
Zakázané uvolnění CSKA. Domácí se tak konečně dostanou do útočné třetiny.
08:44
Tak jeden z hlavních rozhodčích opravil rozhodnutí čárového. Buly ve středovém kruhu.
08:44
Archipov se snažil dojet vyhozený puk, ale nepřebruslil obránce CSKA. Je z toho zakázané uvolnění.
07:47
Nahození Sergejeva vyrazil Garipov do rohu kluziště. Domácí mají s pohybem soupeře velké problémy.
06:41
Zaměstnanějším gólmanem je domácí Garipov. Ten musel po krásné kličkované Petrova rychle do rozkleku!
06:19
Jiří Sekáč vyvezl kotouč do domácího útočného pásma, jeho nahození však bylo sraženo do rohu.
06:08
Další zákrok Garipova, který podržel kotouč ve své výstroji. Reklamní přestávka.
05:51
Kugryšev nahazoval od pravého mantinelu puk před branku, kam si najížděl Scott. Garipov puk schoval pod lapačku.
05:31
Hokejisté CSKA jsou opravdu velmi nepříjemní. K soupeři hned přistupují a Tataři nemohli dostat kotouč z obranného pásma.
05:08
Od modré vystřelil kapitán CSKA Denisov. Garipov si povyjel a připsal si úspěšný zákrok.
04:58
Zakázané uvolnění Kazaně.
04:43
Před branku se snažil natlačit domácí Lukojanov. Obrana Armějců ho nepustila do zakončení.
04:11
Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Obuchov, který těžil z kvalitní práce Čibisova. Puk je ve výstroji Sorokina.
03:40
Domácí musejí být trpěliví. Přes útočnou modrou se dostávají velmi složitě.
02:50
Kugryšev zavezl kotouč do útočného pásma CSKA, ale byl vytlačen do rohu. U puku je Kazaň.
02:16
Hosté se připomínají také v ofenzivě. V tomto střídání soupeře uzamkli do jeho obranného pásma a nebezpečnými střelami se prezentovali Pivcakin a Mamin.
01:29
Hosté rozestavili ve středním pásmu obrannou hráz. Tohle umí, góly se jim střílí hrozně těžko.
00:22
Domácí přešli bleskově do protiútoku. Žukov hledal před brankou Azeveda, který nedosáhl na kotouč.
00:08
Hned tu máme první přerušení hry, protože Kazaň zahrála na icing. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.
00:01
Kapitáni se ještě pozdravili s rozhodčími a teď už bude následovat úvodní buly.
Aktéři utkání jsou na ledě. Nyní zazní hymny Ruska a republiky Tatarstán.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, Tokranov, Sidorov, Ohtamaa, Abrosimov, D. Musin – Sekáč, Žukov, Azevedo – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Varnakov, An. Popov, Glinkin – Obuchov, Svitov (C), Golubev – Archipov, M. Lazarev.

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Denisov (C), Ar. Sergejev, Naumenkov, Pivcakin, Kiselevič, Blažievskij – Scott, Kugryšev, Enlund – Světlakov, Stoljarov, Mamin – Holloway, Al. Popov, K. Petrov – Kvartalnov, Andronov, V. Žarkov – Kvartaľnov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Misjur, Otmachov.
Ak Bars Kazaň:
Ambiciózní celek vyhrál KHL v letech 2009 a 2010, ovšem do okruhu favoritů patří prakticky každoročně. Loni se ale hokejisté Ak Bars museli smířit s vyřazením hned v prvním kole play-off, když v parádní sedmizápasové sérii nestačili na Ufu. V novém ročníku se zatím Tataři rozjíždějí pomaleji. Z šesti zápasů Na mají na kontě pouze jedno vítězství v řádné hrací době a k tomu získaly další dvě výhry za dva body. Kazaň má ale natolik kvalitní tým, že určitě půjde herně i výsledkově nahoru.
CSKA Moskva:
Armádní klub loni po mnohaleté snaze o návrat na výsluní ruského hokeje ztroskotal těsně pdo vrcholem, když v boji o Gagarinův pohár padl ve vyrovnané sérii s Magnitogorskem. Letos se v Moskvě musejí obejít bez hvězdného forvarda Alexandera Radulova, jenž se rozhodl ještě jednou vyzkoušet NHL a zamířil do slavného Montrealu Canadiens, ovšem na výkonech týmu to zatím není znát. Armějci sice hned na úvod nové sezóny padli v repríze finále na ledě Magnitogorsku 2:3, ale od té doby hrají skvěle. V následujících pěti zápasech totiž neztratili ani bod a navíc inkasovali jen pět gólů. Naposledy hráči CSKA porazili doma Ladu vysoko 6:1.
Všem přeji hezký den! Úterní program Kontinentální hokejové ligy přináší také atraktivní duel mezi AK Bars Kazaň a loňskými finalisty Gagarinova poháru, CSKA Moskva. Zatímco domácí Tataři zatím nehrají v úplně ideální pohodě, tak Armějci opět ukazují, že jsou opravdu velmi kvalitním mužstvem a znovu budou patřit k hlavním aspirantům na celkový triumf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.