To je z mé strany dnes už opravdu vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.

Jiří Sekáč (KZN) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:42

Lukáš Krajíček (MN) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:14

Bodyčeky: 8 – 10
Vyhrané buly: 28 – 28
Využití: 0 – 2
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Hosté po druhé třetině prohrávali o dvě branky – 1:3, ale čtyřmi góly ve třetí třetině dokázali takřka nemožné a otočili zápas na svou stranu. Domácí tak měli na dosah tři body, nakonec odchází z vlastního ledu s prázdnou. Sledovali jsme pohledné utkání a dramatický závěr toho byl jen důkazem.
59:45
Zápas se už pouze dohrává s pukem na hokejkách hostů, kteří mohou být opravdu velmi spokojeni. Z ničeho nic nakonec odvezou z ledu Kazaně všechny body.
59:16
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté ale sebrali v obranném pásmu kotouč domácím a Šinkevič vyslal svou přihrávkou ROBA KLINKHAMMERA do samostatného úniku a pro hostujícího útočníka nebyl problém dopravit puk do opuštěné branky. Je hotovo. Hosté nakonec vítězí za tři body a domácí se musí naopak sklonit před jejich výkonem zejména ve třetí třetině. Asistence: Ilja Šinkevič.
59:05
Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli. Galimov je na střídačce.
58:40
Malychin je na ledě a Kazaň je tedy kompletní.
58:29
Znovu z přesilovkové akce hostů nic nebylo a kotouč tak letí opět před brankáře Minsku. Vypadá to, že se domácí hokejisté ubrání.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35
Domácí se zatím dobře brání a nyní po střele Lingleta vyhazují puk až před brankáře Scrivense. Hosté tak budou zakládat další akci z hloubi vlastního pásma.
56:40
Navíc Malychin dostává dvě minuty za podražení a je tu další početní výhoda pro Minsk.
56:30
No kdo čekal po druhé třetině takovou smršť od Dinama? To je nyní na koni a znovu hrozí před domácí brankou.
55:28
Tak to je pro domácí pořádná sprcha. Dinamo během dvou minut otáčí stav utkání na svou stranu. MATT ELLISON z pravé strany blízko před Galimovem posílá kotouč do poloodkryté klece. Rázem tak zápas dostává úplně nový náboj. Asistence: Charles Linglet, Alexandr Matěruchin.
54:02
Neuvěřitelné. Je vyrovnáno. Hned po inkasované brance domácí chybovali ve středním pásmu a hosté se tak dostali do dalšího útoku. Z pravé strany vystřelil ALEXANDR MATĚRUCHIN, který vrací Minsk zpět do hry. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Charles Linglet, Nick Bailen.
53:08
Hosté se dostávají domácímu celku na dostřel jediné branky. ARTUR GAVRUS tečoval střelu od modré čáry a už je to pouze o jedinou branku. Tak to bude ještě dramatický závěr tohoto duelu. Asistence: Marc-Andre Gragnani, Alexandr Matěruchin.
51:16
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 5 min. + 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Čibisov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., hrubost).
51:16
51:16
50:20
Volkov je na ledě a Minsk je tedy kompletní.
49:55
Jiří Sekáč pálil z mezikruží na Scrivense, ale ten také předvedl kvalitní zákrok. Následně hosté posílají kotouč do bezpečí a osvobozují se.
48:20
Volkov znovu dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další přesilovou hru. Takhle hosté hrát nemohou, pokud chtějí pomýšlet na srovnání stavu skóre.
48:04
Nick Bailen se zjevil v blízkosti Galimova a vyslal na něho nebezpečnou střelu. Jenže domácí brankář byl opět připraven a včas sklapl své betony.
47:07
A také domácí hokejisté jsou v plném počtu.
46:58
Hosté jsou už v plném počtu a čeká je kratičká početní výhoda.
46:29
Pavlovič zachytil kotouč v obranném pásmu a poslal ho na Drozda, jenž s ním uháněl do útočné třetiny. Jenže se dostal do postavení mimo hru a rázem tak akce hostů skončila.
45:59
Ke střele z pravé strany se dostal v útočném pásmu Vladimir Tkačjov, ale lapačka Scrivense byla na svém místě. Brankář Minsku pak raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
45:07
Síly na ledě se ale srovnají. Svitov inkasuje dvě minuty za hákování a bude se hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.
44:58
Arťom Volkov dostává dvě minuty za držení a zbytečně oslabuje svůj tým.
43:54
Už znovu ale hosté okupovali domácí pásmo a snažili se dostat ke kontaktní brance. Nic z toho ale nebylo, a tak do protiútoku mohou vyrazit opět domácí hokejisté.
42:19
Dmitrij Ambožejčik chtěl přihrát do mezikruží Klinkhammerovi, ale tuto myšlenku vystihl domácí obránce Vasilij Tokranov, jenž přihrávku zachytil a nabruslil s pukem směrem k hostující brance.
41:25
Velmi rychlé akce na obou stranách. Nejprve na běloruskou branku střílel Maxim Lazarev, po úspěšném zákroku Scrivense pak ujel Sergej Drozd, ale byl čistě zastaven domácí obranou.
40:21
Hosté hned na začátku třetí třetiny zahrozili před Galimovem, ale ten nakonec po jejich tlaku dokázal kotouč zachytit a poslat ho mimo ohrožení vlastní branky.

Využití: 0 – 0
I druhé dějství je za námi. Hosté měli několik možností vyrovnat, ale také naopak domácí hokejisté mohli několikrát své vedení navýšit. Nestalo se tak a už to vypadalo, že se další branka ve druhé části konat nebude. K ní ale zavelel osm vteřin před koncem druhé třetiny Malychin, který dokázal nakonec prostrčit kotouč za záda Scrivense. Hosté tak budou muset po přestávce dohánět už dvoubrankovou ztrátu. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00
39:52
Kazaň vstřelila branku!
Už to vypadalo, že se ve druhém dějství gólu nedočkáme, ale opak byl pravdou. Pouhých osm vteřin před vypršením druhé periody se totiž ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval FJODOR MALYCHIN, který dokázal dostat puk do hostující klece. Kazaň tak půjde podruhé do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech. Asistence: Andrej Čibisov.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Na druhé straně vyslal přízemní střelu na Scrivense Michail Varnakov, ale také brankář Minsku byl na svém místě a hlavně připraven.
38:00
Sergej Drozd našel svou přihrávkou na pravém kruhu volného Matta Ellisona, který pohotově vystřelil. Galimov tak musel předvést další přesný zákrok, aby neinkasoval.
37:05
A ani tentokráte z mráčku nezaprší. Znovu se minští hokejisté dostali do pásma Kazaně, ale tam opět chybovali a domácí tak bez větších problémů posílají kotouč pryč z vlastního obranného pásma.
36:10
Zacharčuk zachytil na modré čáře kotouč, který mířil do útočného pásma z hole hostujícího Sergeje Drozda. Minsk tak další náznak své šance do konce nedotáhl.
35:07
Šinkevič skáče na led a hosté jsou už v plném počtu.
34:26
Jiří Sekáč mohl sám střílet před hostující svatyní, ale ještě viděl volného Justina Azeveda, kterému poslal puk. Ale druhý jmenovaný pak svou střelu příliš unáhlil a černá guma končí vysoko nad.
33:48
Hosté se dokázali dostat ke kotouči a okamžitě ho vyhazují do bezpečí. Tedy až před domácího brankáře Galimova.
33:20
Čerepanov střílel od modré čáry, ale Scrivens byl na místě. Kotouč ukryl na své hrudi a poté raději přerušil hru. Za chvilku se bude vhazovat po jeho levé ruce.
33:07
Šinkevič dostává dvě minuty za hákování a nabízí tak domácí Kazani další přesilovou hru. V pásmu Minsku tak bude rozhodně velmi rušno.
32:41
Na Scrivense se z pravé strany přihnal Fjodor Malychin, který ale nadvakrát nedokázal hostujícího brankáře prostřelit.
31:32
Scrivens povytáhl svoji hůl, aby zachytil vzdušnou střelu Michaila Varnakova. Hru ale nechává plynout a rozehrává puk mezi své spoluhráče, kteří už míří do dalšího útoku.
30:17
Artur Gavrus prošel s kotoučem do útočného pásma, kde svou přihrávkou hledal najíždějícího Alexandra Pavloviče, ale druhý jmenovaný nakonec promáchl. Další akce Minsku tak velmi rychle skončila.
29:35
Dinamo nyní velmi dobře bránilo tlak Kazaně a Jevgenij Lisovec poslal kotouč do středního pásma. Hosté poté vystřídali a mají na ledě nejčerstvější formaci.
28:51
Nyní už se domácí hokejisté dostali do blízkosti Scrivense, na něhož vystřelil prudkou ránu Justin Azevedo. Hostující brankář vyrazil kotouč pouze před sebe, ale dorážku Jiřího Sekáče už Srivens ukryl pod svojí lapačkou.
28:10
Domácí se sami připravili svou chybou o útočné pásmo a na druhou stranu pak zamířili hosté. V blízkosti Galimova pak vystřelil Marc-Andre Gragnani, ale znovu se Minsk vyrovnání nedočkal.
26:20
Lukáš Krajíček střílel z levého kruhu po tom, co se takřka z půlky hřiště proháčkoval sám do útočného pásma. Galimov ale předvedl další přesný zákrok a srovnat hostům nedovolil.
25:38
Nyní už ale musel Scrivens vytasit přesný zákrok proti střele Arťoma Čibisova z levé strany, jehož střela byla hodně jedovatá. Hostující brankář poté přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
24:50
Scrivens nemusel zasahovat po tom, co se k němu přiřítil Dmitrij Obuchov. Jeho otočka a následná střela skončila pouze na obranném zákroku Jevgenije Lisovce.
24:36
Znovu operovali hosté před domácí brankou, kde se ke střele zblízka dostal Rob Klinkhammer. Jenže svou střelu poslal přímo do připravené lapačky Galimova, který pak raději přerušuje hru.
22:45
Domácí tým je už v plném počtu.
22:28
Z pravého kruhu pálil Kosticyn, před brankou jeho střelu ještě tečoval Alexandr Matěruchin, ten ale v krátkém sledu po sobě znovu střílel nepřesně.
22:04
Matěruchin pálil na Galimova z levé strany, ale tentokráte proti němu dokázal uspět. Druhý přesný zásah v tomto utkání zatím Matěruchin nepřidal.
21:25
Hosté jsou už kompletní a začíná jejich zkrácená početní výhoda.
20:45
Justin Azevedo dostává dvě minuty za vysokou hůl a bývalý útočník Lva Praha tak už sedí na trestné lavici.
20:19
Domácí dohrávají svou přesilovou hru, ale zatím se nedokázali dostat do útočného pásma. Hosté se zatím velmi dobře brání.

Využití: 0 – 1
První třetina tohoto utkání je za námi. V ní padly tři branky. Nejprve se do vedení dostali domácí hokejisté, ale hosté brzy vyrovnali v přesilové hře. Jenže Kazaň ukázala opět svou sílu a své těsné vedení si vzala znovu zpátky. Sledujeme útočný hokej z obou stran, divákům se musí líbit. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně v 19:00.
20:00
19:55
Kazaň je už v plném počtu, hosté jsou ve čtyřech.
19:25
Hosté hráli v pěti a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Kazaň jde do přesilovky 4 na 3.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:35
Domácí znovu okupovali hostující pásmo, ale Jiří Sekáč svou střelu poslal pouze vysoko nad. Hosté tak otáčejí směr hry před domácí branku.
17:55
Vyloučení na obou stranách. Hostující Pavlovič dostává dvě minuty za vražení na hrazení a domácí Malychin pak za hrubost. Uvidíme tedy dnes podruhé hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
17:55
17:55
Jenže domácí Kazaň si velmi brzy bere své vedení zpět. MAXIM LAZAREV se dostal k odraženému kotouči po střele svého spoluhráče a dokázal ho dorazit za záda brankáře hostů. Ti tak musejí opět dotahovat své jednobrankové manko. Asistence: Michajl Žukov, Michail Varnakov.
16:58
Hosté srovnávají stav tohoto utkání, když využívají svou přesilovou hru. ALEXANDR MATĚRUCHIN dostal na levý kruh přesnou přihrávku, odkud bez přípravy vystřelil a našel volné místo nad pravým betonem Galimova. Ten byl na jeho střelu krátký a musel se smířit s tím, že ho Matěruchin připravil o čisté konto. Asistence: Marc-Andre Gragnani, Sergej Kosticyn.
15:40
A opět hosté prošli drze do útočného pásma, kde zahrozili před Galimovem. A vykoledovali si faul domácích. Abrosimov dostává dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
14:15
Artur Gavrus se zjevil z ničeho nic před brankou Galimova, kde z otočky vyslal přízemní střelu. Domácí brankář však včas sklapl betony a kotouč za svá záda opět nepustil.
13:20
Domácí hokejisté vyhodili kotouč z vlastního pásma po tom, co byli v menším tlaku. Tokranov to udělal šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hosté tak musí svůj útok založit z hloubi vlastního pásma.
12:05
Oba týmy jsou už v plném počtu.
11:05
Domácí ožili a znovu zahrozili před brankou Minsku. Tam pálil Maxim Lazarev, ale brankář hostů byl tentokráte na místě a připraven.
10:34
Při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách předvedli krásnou kombinaci domácí hokejisté a otevírají skóre tohoto zápasu. Na pravý kruh dostal přesnou přihrávku ARŤOM LUKAJONOV, který poté svou střelu umístil naprosto přesně. Asistence: Stěpan Zacharčuk, Vladimir Tkačjov.
10:05
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).
10:05
09:19
A další dobrá poziční střela Minsku. Tentokráte na Galimova pálil Alexandr Pavlovič, ale znovu se Galimov zaskvěl. Nyní jsou více vidět hosté, kteří vycítili šanci.
09:01
Rob Klinkhammer si z pravé strany nabruslil blíže Galimovovi a vystřelil na něho prudkou střelu. Galimov kotouč sice vyrazil před sebe, ale nakonec si ho stáhl zpět a raději přerušil hru. Hosté měli velkou příležitost ke skórování, ale domácí brankář svůj tým podržel!
07:54
Na druhé straně dostal prostor Michail Varnakov, ale jeho střela se pouze otřela o boční konstrukci hostující branky. Vzápětí od modré čáry pálil Musin, ale ani on nezamířil přesně.
06:56
Do útočného pásma vtrhl Charles Linglet, jenž byl ale o kotouč obrán Vasilijem Tokranovem a další náznak šance hostů končí. Poté odjel Linglet střídat a přepustil místo čerstvému spoluhráči.
05:54
Pavlovič se ocitl v dobré šanci a po jeho střele musel zasahovat Stanislav Galimov. Nyní svůj tým hodně podržel a neinkasoval.
04:32
Matěruchin obkroužil domácí svatyni a snažil se překvapit Stanislava Galimova. To se mu ale nepodařilo, neboť brankář Kazaně celou situaci dobře viděl a nedopustil, aby hosté skórovali.
03:36
Nick Bailen se mohl dostat do rychlého přečíslení, ale jeden z domácích obránců mu sebral kotouč a otočil hru na opačnou stranu. Aktivnější jsou zatím hokejisté Kazaně, kteří čím dál více tlačí před brankou Minsku.
02:44
Znovu jsou u puku domácí, kteří založili další útok a na jeho konci byla střela Vladimira Tkačjova. Ten ale kotouč mezi tři tyče nedostal.
01:31
Ambožejčik číhal na levém kruhu a dostal přihrávku od Lukáše Krejčíka. Prvně jmenovaný pak ještě celou akci vyšperkoval pasem na Kulakova, ale ten pálil mimo.
01:20
Jiří Sekáč se natlačil před Scrivense, dostal přihrávku přímo na svoji hůl, ale posléze nedokázal protlačit puk za záda hostujícího brankáře.
00:43
Charles Linglet operoval před Galimovem a klepal si o přihrávku, kterou ale nakonec nedostal a hosté tak musí opustit útočné pásmo.
00:13
Domácí hokejisté se hned po vhazování ve středovém kruhu dostali do útočného pásma, ale před brankářem Minsku nic nevymysleli. Do prvního útoku tak zamíří hosté.
00:01
A protože Kazaň je v republice Tatarstánu, ještě si vyslechneme tuto hymnu.
A nyní už na řadu přichází hymna ruské federace.
Halou v Kazani už zní hymna Běloruska.
Oba celky jsou už na ledové ploše a tradičně se rovnají na červených čárách. Utkání už za malou chvilku začne.

Ak Bars Kazaň: S. Galimov (Garipov) – Abrosimov, Tokranov, S. Zacharčuk, Čibisov, Čerepanov, D. Musin, Sidorov, Ohtamaa – Azevedo, Svitov (C), Sekáč – Žukov, Tkačjov, Lukojanov – Obuchov, An. Popov, Glinkin – M. Lazarev, Malychin, Varnakov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Chenkel, Krajíček, Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Bailen – A. Volkov, Gavrus, Pavlovič (C) – Kulakov, Matěruchin, Klinkhammer – Linglet, S. Kosticyn, Ellison – Drozd, Lopačuk, Ambožejčik.

Rozhodčí: Komarov, Kuljov – Michel, Strelcov.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Jiří Sekáč – Ak Bars Kazaň

Lukáš Krajíček – HC Dinamo Minsk
Vzájemná utkání

Naposledy se spolu oba týmy utkaly letos v srpnu v rámci přípravného období. Na ledě Minsku Kazaň zvítězila 5:3. Hosté tak mají dnes domácímu celku rozhodně co vracet.
HC Dinamo Minsk

Dinamo Minsk má zatím odehraných devět utkání a v tabulce Západní konference je zatím desáté se šestnácti body. Zatím tedy není umístění rozhodně podle představ Dinama, ale v posledních dvou utkáních se jeho hokejisté zvedli. V zápase se silným Novosibirskem prohrávali po první třetině 1:3, ale své zbraně nesložili, nakonec dovedli zápas do prodloužení při remíze 4:4 a to rozhodl svou brankou Ellison, jenž dal Minsku bonusový bod navíc. A asi největší skalp mají na svém kontě běloruští hokejisté z posledního zápasu, kdy dokázali na ledě moskevského Dinama plně bodovat a brali výhru 3:0. Naváží na předchozí sérii i dnes na ledě Kazaně? Necháme se překvapit.
Ak Bars Kazaň

Domácí hokejisté mají na svém kontě čtrnáct odehraných utkání a zatím si v tabulce Východní konference vedou dobře. Jsou na čtvrté pozici se ziskem jednadvaceti bodů. Poslední utkání odehráli hokejisté dnes domácího celku v daleké Číně, na ledě nováčka KHL, Red Star Kunlun a i když čínský celek vzdoroval a držel nadějnou remízu 2:2, ve třetí třetině Kazaň rozhodla o těsné výhře 3:2 a tím pádem i zisku všech bodů. Na tuto výhru budou chtít hokejisté Kazaně navázat i dnes, kdy před svými fanoušky hostí běloruské Dinamo Minsk. Připíší si třetí výhru v řadě?
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje a obzvláště pak kontinentální KHL. Dnes jsou na programu tři zápasy této soutěže a my v rámci toho budeme prostřednictvím našeho online přenosu sledovat utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a HC Dinamo Minsk.