Československá stopa v utkání

Jakub Krejčí (MDV) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:26
Jiří Smejkal (MDV) 0+0, 1 střela, čas na ledě 2:07
Tomáš Mertl (MDV) 0+0, +/- 0 střel, čas na ledě 18:50
Statistiky po skončení zápasu: střely: 41-65; střely na bránu: 21-38; vhazování: 32-31; zablokované střely: 7-7; hity: 6-10; přesilové hry (v min.): 10-12.
Statistiky třetí třetiny: střely: 8-24; střely na bránu: 4-14; vhazování: 14-11; zablokované střely: 1-2; hity: 1-3, přesilové hry (v min.): 6-2.
Medveščak s třemi Čechy v sestavě poráží v úvodním zápase nové sezóny KHL 2016/17 Ladu Togliatti, na jejímž ledě vítězí těsně 3:2! Rozhodujícím faktorem byly přesilové hry, které nejprve pomohly domácí Ladě. Ta sice po obrovské chybě Iljy Ježova prohrávala zásluhou Marka Katice 1:0, jenže vzápětí dokázala v přesilové hře 5 na 3 vyrovnat gólem Georgije Bělousova a v polovině druhé třetiny poté v běžné přesilové hře utkání otočit, když se prosadil Viktor Komarov. Domácí to měli dobře rozjeté, jenže závěr zápasu jim absolutně nevyšel. První přesilovou hru Záhřebu v zápase využil po střele Jakuba Krejčíka skvělou tečí Gilbert Brule, na jehož gól v početní výhodě poté navázal Derek Smith a strhl vítězství dramatického zápasu na stranu Záhřebu. Konečný výsledek. Lada Togliatti 2 Medveščak Záhřeb 3.
59:55
Zápas se dohrává ve středním pásmu a hokejisté Záhřebu už si první vítězství v letošní sezóně ujít nenechají.
59:24
Shaone Morrisonn mohl střelou přes celé kluziště rozhodnout, jenže jeho střela nakonec skončila na pravé tyči, od které se puk odrazil na zakázané uvolnění!
59:06
Brána Togliatti zůstává po obrovské šanci Viktora Komarova prázdná! Ilja Ježov je na střídačce.
59:06
Danny Taylor fantastickým zákrokem podržel Záhřeb nad vodou! Georgij Bělousov na levém křídle mezi dvěma protihráči parádně pronikl do útočného pásma, kde předvedl pěknou stahovačku a poté bekhendovou přihrávkou přes šířku útočného pásma vybídl ke skórování najíždějícího Viktora Komarova, tomu se ale puk od bruslí odrazil do lapačky Dannyho Taylora.
58:00
Do konce dnešního dramatického zápasu, v němž sehrály klíčovou roli přesilové hry, zbývají odehrát 2 minuty.
56:21
Togliatti se pokusilo pojistit své vedení střelou od modré čáry, Ilja Ježov měl ale dobrý výhled a puk ukryl ve své výstroji.
55:22
Medveščak právě vstřelil branku!
Colby Genoway na pravém křídle našel na modré čáře zpětnou přihrávkou DEREKA SMITHE, který si na vrcholu přesilovkového deštníku srovnal puk na hůl a poté nádhernou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány. Záhřeb stejně jako domácí Lada využívá druhou přesilovou hru a otáčí vývoj na svou stranu! Hosté vedou těsně před koncem 3:2. Asistence: Colby Genoway.
54:05
Sergej Děmagin ve středním pásmu zbytečně dohrál Alexandreho Girouxe, který se otáčel za pukem a vůbec nebyl na střet připraven, a Záhřeb má šanci rozhodnout.
54:02
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Sergej Děmagin – 2 min., podražení).
52:26
Gilbert Brule se snažil po levém křídle proniknout do útočného pásma, kde byl krátce po přejetí modré čáry podražen. Rozhodčí se ovšem tentokrát vylučovat nerozhodli.
51:26
Anton Krysanov dostal krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma do jízdy a z levém kruhu pro vhazování mohl pálit, jenže si nedokázal puk zpracovat a vzápětí už se ocitl mimo střelecký úhel. V hledišti to jen zahučelo.
50:50
Danny Taylor se rychle vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Lady a pod tlakem rychle rozehrál o mantinel.
49:35
Domácí Togliatti se snaží získat ztracené vedení zpět, jenže zatím marně. Střely jeho hráčů končí buď mimo a nebo na výstroji spolehlivě chytajícího Dannyho Taylora, který ve třetí části nemusel řešit nějakou zapeklitou situaci.
48:09
Hráči Lady Togliatti to vzápětí zkusili znovu, tentokrát tvrdou střelou do modré čáry, ta ovšem skončila opět pouze na Dannym Taylorovi.
47:37
Sergej Děmagin nabral ve středním pásmu skvělou rychlost a po pravém křídle se dostal do útočné třetiny, kde svou individuální akce zakončil prudkou střelou přes obránce. Jeho pokus ovšem skončil pouze na výstroji připraveného Dannyho Taylora, který puk v kleče zastavil a podržel.
47:25
Vyloučený Anton Krysanov je zpět na hrací ploše a Togliatti za to děkuje skvělému brankářovi Iljovi Ježovi, který dokázal pravým betonem vyrazit nebezpečnou bekhendovou střelu Brandona McMillana z mezikruží poté, co se skvěle otočil s pukem!
45:45
Vyloučený Alexandre Giroux je zpět na hrací ploše a začíná přesilová hra Záhřebu.
45:25
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Anton Krysanov – 2 min., hrubost).
45:15
Domácí hokejisté Lady mají k dispozici sedmou přesilovou hru a možnost získat zpět ztracené vedení.
43:45
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 2 min., hákování).
42:40
Gleb Korjagin si na pravém křídle nabruslil na diagonální přihrávku svého spoluhráče a poté tvrdě vypálil po ledě na vzdálenější levou tyč, bránu ovšem minul.
42:17
Jakub Krejčík od modré čáry nahodil puk na bránu, kde ho v houštině těl jemně tečoval GILBERT BRULE a puk nad pravým betonem Iljy Ježova zapadl přesně k levé tyči. Záhřeb využívá první přesilovou hru v dnešním utkání a vyrovnává na 2:2! Asistence: Jakub Krejčík, Mark Katic.
41:23
Colby Genoway se nerozpakoval a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele s příklepem, která s největší pravděpodobností mezi rukou a tělem Iljy Ježova mířila ke vzdálenější pravé tyči, brankář Lady ovšem dokázal puk na poslední chvíli zastavit a připsal si skvělý zákrok!
40:40
Hokejistům Lady se v úvodu přesilové hry soupeře podařilo vyhodit puk až k bráně Dannyho Taylora a fanoušci to ocenili potleskem.
40:33
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Kristaps Sotnieks – 2 min., krosček).
40:09
Vstupujeme do závěrečné části dnešního utkání, Togliatti vede zásluhou dvou přesilových her 2:1. Pokud chce Záhřeb odvrátit prohru, musí se nechat přestat vylučovat.
40:01
Statistiky po dvou třetinách: střely: 33-41; střely na bránu: 17-24; vhazování: 18-20; zablokované střely: 6-5; hity: 5-7; přesilové hry (v min.): 4-10.
Statistiky druhé třetiny: střely: 18-29; střely na bránu: 9-16; vhazování: 11-11; zablokované střely: 5-3; hity: 2-3, přesilové hry (v min.): 4-6.
Další třetina začne přibližně v 18:42.
Prostřední část nabídla pohledný hokej a oba dva týmy si vytvořily několik dobrých šancí, skórovat se ovšem podařilo pouze domácím hráčům Togliatti, kteří ve 29. minutě využili druhou přesilovou hru a otočili zápas na svou stranu. Skvělou střelou do pravého horního rohu se blýskl Viktor Komarov, jehož gól je před začátkem závěrečné části zápasu vítězný. Skóre po druhé třetině. Lada Togliati 2 Medveščak Záhřeb 1.
40:00
38:55
Záhřeb mohl v závěru druhé třetiny vyrovnat, když se v blízkosti pravé tyče po skvělém zákroku Ijly Ježova dostával k dorážce Colby Genoway, domácí brankář ale dokázal puk rukavicí včas posunout za svou bránu!
38:00
V sestavě Záhřebu dnes hrají útočníci Jiří Smejkal a Tomáš Mertl, kteří se zatím do vývoje utkání výraznou měrou nezapsali.
37:26
Danny Taylor vyjel ze své brány před brankoviště, aby holí zastavil vyhození hokejistů Togliatti a přesně rozehrál.
36:00
Do konce prostřední části zbývají odehrát čtyři minuty a v pohledném utkání zatím vede Togliatti nad Záhřebem s dvěma Čechami v sestavě 2:1.
34:11
Anton Krysanov si na pravém křídle sjel pro puk a mohl přihrávat před bránu volnému Kristapsovi Sotnieksovi, jenže se zachoval sobecky a z ostrého úhlu si sjel k pravé tyči, kde našel střelou z blízkosti pouze výstroj připraveného Dannyho Taylora!
34:08
Lada sice nedokázala přesilovou hru i přes několik náznaků šancí využít, pomohla ji ovšem k vymanění se ze sílícího se tlaku Záhřebu.
32:08
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Brandon McMillan – 2 min., sekání).
31:54
Před bránou Lady se opět strhla nepřehledná situace, na jejím konci byl ovšem znovu domácí brankář Ilja Ježov, který puk za svá záda nepustil.
31:04
Hráči Záhřebu si vytvořili v přesilové hře slušný závar, vstřelit gól se jim ovšem nepodařilo. Togliatti drží vedení 2:1 a Ilja Ježov po úvodní chybě začíná chytat hodně spolehlivě. Hra pokračuje v plném počtu.
29:04
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Alexandr Strelcov – 2 min., vysoká hůl).
29:00
Přesilové hry v dnešním zápase hrají velice důležitou roli, když domácí Ladě pomohly otočit jeho vývoj na její stranu.
28:33
Togliatti právě vstřelilo branku!
Taylor Aronson udělal ve středním pásmu nádherný oblouk a poté ještě lepší diagonální přihrávkou našel na pravém křídle rozjetého VIKTORA KOMAROVA, který si v kruhu pro vhazování puk srovnal na hůl a nádhernou střelou s příklepem ho napálil nad lapačkou bezmocného Dannyho Taylora do bližšího pravého horního rohu brány. Lada využívá druhou přesilovou hru a otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Asistence: Taylor Aronson, Georgij Bělousov.
27:33
Lada má k dispozici ve druhé třetině druhou přesilovou hru a krátce po jejím začátku ji domácí hráči mohli využít! Anton Krysanov pálil v blízkosti pravé tyče po zakleknutí, jeho pokus ale dokázal Danny Taylor vyrazit.
27:09
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Blake Parlett – 2 min., vysoká hůl).
26:59
Dlouho to netrvalo a jeden z týmů si opět zahraje přesilovou hru. Rozhodčí mají zdviženou pravici a signalizují trest, který zřejmě bude udělen jednomu z hráčů hostujícího Záhřebu.
26:32
Střely na bránu: 11-14
24:35
Francis Paré vybojoval v útočném pásmu puk a v pravém kruhu pro vhazování krásně vypálil přes obránce na vzdálenější tyč, Ilja Ježov předvedl těžký zákrok a poté musel předvést ještě jeden, když Parého dorážka z blízkosti skončila v jeho lapačce! Fantastický semafor a reflexivní zákrok.
23:41
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Kristaps Sotnieks – 2 min., nedovolené bránění).
23:21
Sergej Děmagin na pravém křídle nabral slušnou rychlost a poté si sjel před bránu, kde se u pravé tyče snažil puk z blízkosti protlačit za záda Dannyho Taylora, ten ovšem volný prostor skvěle ucpal a připsal si dobrý zákrok.
22:24
Alexandre Bolduc předvedl nádherný forčeking a po vybojování kotouče v pravém kruhu pro vhazování se řítil sám na bránu, v jejíž blízkosti se pokusil o bekhendový blafák, Ijla Ježov mu ho ovšem nespolkl a předvedl skvělý zákrok!
22:06
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 2 min., podražení).
21:51
Danny Taylor musel zasahovat na opačné straně ledové plochy také po střele od mantinelu v blízkosti střídaček, jeho zákrok byl ovšem o poznání těžší! Hostující brankář ho ovšem zvládl a pokus mířící do vzdálenějšího levého horního rohu po drobném vyjetí z brány vyrazil pravým ramenem.
20:48
Hostující Derek Smith se krátce po zahájení druhé třetiny dostal ke střele, když vypálil na levém křídle tvrdě od mantinelu, jeho střela ovšem našla pouze výstroj připraveného Iljy Ježova.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 15-12; střely na bránu: 8-8; vhazování: 7-9; zablokované střely: 0-2; hity: 3-4; přesilové hry (v min.): 2-0.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
V Ladě-Areně před pár okamžiky skončila první třetina, která měla fantastický úvod. Záhřeb vstoupil do nové sezóny KHL pořádně zostra a již po minutě a 25 sekundách se ujal po chybě domácího brankáře Iljy Ježova vedení, o které se postaral střelou do prázdné brány Mark Katic. Togliatti inkasovaný gól probudil a v osmé minutě si vypracovali jeho hráči přesilovou hru 5 na 3, kterou po pouhých pěti sekundách po krásné sehrávce využil Georgij Bělousov. Skóre po první třetině. Lada Togliatti 1 Medveščak Záhřeb 1.
20:00
19:58
Danny Taylor si v závěru první třetiny zahrál holí, když zastavil nahození domácí Lady Togliatti a poté puk napálil o mantinel do bezpečí.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:35
Ilja Ježov během posledních minut nemá příliš mnoho práce. Alexandre Bolduc se sice prodíral před bránu, ale domácímu brankářovi pomohli dva spoluhráči, kteří protihráče odclonili, a Ježov mohl v klidu přikrýt puk.
15:05
Dmitrij Sinicyn se z pozice obránce vydal po levém křídle do útoku a od mantinelu napřáhl k pořádné ráně s příklepem, která mířila na přední tyč, Danny Taylor byl u ní ale včas a jeho prudkou střelu vyrážečkou vyrazil mimo!
13:22
Medvěščak těsně před modrou čárou nahodil puk do útočného pásma, Ilja Ježov byl ale připraven a kotouč, které k němu nakonec stěží doklouzal, přikryl.
11:45
Ani hokejisté Lady nejsou směrem vpřed marní a inkasovaný gól je pořádně nabudil. Domácí rozjeli rychlý útok po levém křídle v blízkosti střídaček a okamžitě po přejetí do útočného pásma vyslali prudkou střelu na Dannyho Taylora, ten měl ovšem skvělý výhled a puk v pohodě ukryl ve svém náručí.
10:55
Před bránou domácího Ilji Ježova se strhl velký závar! Brankář Lady nejprve předvedl skvělý zákrok levým ramenem a při druhé střele jednoho z hráčů Záhřebu mu pomohl spoluhráč, který puk mířící na bránu srazil mimo.
09:15
Sergej Děmagin parádně našel svého spoluhráče a v Ladě-Areně je skóre zápasu po využití přesilové hry 5:3 domácího celku vyrovnané 1:1.
07:37
Jefim Gurkin dostal v blízkosti pravé tyče příliš mnoho volného prostoru a po srovnání puku na hůl a zdvižení hlavy našel před bránou najíždějícího GEORGIJE BĚLOUSOVA, který na vzdálenější levé tyči nezaváhal a z blízkosti kotouč napálil během přesilové hry 5 na 3 pod víko. Asistence: Jefim Gurkin, Sergej Děmagin.
07:32
Shaone Morrisonn usedl na trestnou lavici za úder loktem a Lada má k dispozici přesilovou hru 5 na 3!
07:32
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Shaone Morrisonn – 2 min., faul loktem).
07:12
Lada má k dispozici první přesilovou hru zápasu a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování se rychle pokusil vyrovnat stav utkání Mikael Johansson, jeho střela ale byla zablokována.
06:14
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Edwin Hedberg – 2 min., hákování).
06:02
Ilja Ježov si pohlídal střelu z pravého křídla a po jeho prvním spolehlivém zákroku přichází na řadu přerušení hry.
02:45
Stanislav Bočarov mohl velice rychle vyrovnat stav utkání na 1:1, když v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která mířila přesně do pravého rohu brány, jenže brankář Danny Taylor předvedl fantastický semafor a puk ukryl ve své lapačce!
01:25
Brankář Ijla Ježov se dopustil obrovské chyby, když se vydal za svou bránu, aby zastavil nahozený puk, jenže ho svou širokou holí promáchl a MARK KATIC ho po odrazu od zadního mantinelu z úhlu v blízkosti pravé tyče uklidil do prázdné brány. Bez asistence.
00:42
Brandon McMillan se ocitl po několika sekundách ve skvělé brankové příležitosti, když se po přihrávce z pravé strany ocitl sám před bránou, svou střelou ale trefil pouze výstroj připraveného brankáře Ilja Ježova.
00:01

Lada Togliatti: Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, Sinicyn, Korjagin – Filatov, Bumagin, Johansson – Šenfeld, Bělousov, Komarov – Achmetov, Strelcov, Bočarov – Zernov, Krysanov, Mokšancev – Děmagin.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Morrisonn, Parlett, Katic, Smith, Krejčík, Bezina, Larkin – Butler, Brule, McMillan – Mertl, Paré, Mahbod – Genoway, Giroux, Glumac – Smejkal, Bolduc, Hedberg.

Rozhodčí: Anton Kislov, Alexander Sergenev – Maxim Berseněv, Jevgenij Judin.

Medveščak Záhřeb

Gordie Dywer zůstal u týmu a Medveščak bude poprvé vstupovat do nové sezóny se stejným hlavním trenérem a navíc s více než polovinou hráčů, kteří v jeho dresu působili během loňského ročníku. „Do týmu se vrací spoustu hráčů, kteří vědí, co se od nich očekává, a pomohou nám začlenit nové kluky do našeho systému hry,“ prohlásil před nadcházející sezónou Gordie Dywer, bývalý hráč Montrealu Canadiens, New Yorku Rangers a Tampy Bay.
Lada Togliatti

Lada Togliatti bude vstupovat do nové sezóny s jedním velice talentovaným hokejistou, do týmu se totiž vrátil z Magnitogorsku výměnou za peněžní náhradu útočník Anton Shenfeld, který během posledních dvou sezón v Ladě odehrál 108 zápasů a zaznamenal v nich celkem 46 bodů (19+27). V sezóně 2015/16 se stal navíc nejlepším střelcem týmu, když vstřelil 25 gólů. Vedení Lady zřejmě na poslední chvíli došlo, o jaký poklad by klub přišel, a přivedlo ho ještě před startem nové sezóny KHL 2016/2017 zpět.
Nová sezóna KHL 2016/17 odstartovala již v pondělí, když Magnitogorsk v úvodním a jediném utkání dne porazil 3:2 CSKA Moskva. Úterní program bude ovšem o poznání bohatší a jedním z devíti zápasů, na které se zaměříme, bude duel mezi Ladou Togliatti a Medveščakem Záhřeb. Hokejovým odpolednem z Lady-Areny Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.