Máme tady konec zápasu! S Magnitogorskem to po první třetině nevypadalo vůbec dobře, ale ve druhé třetině zvýšil tempo a do třetí třetiny vstoupil jako hurikán Matthew. Třemi góly zničil kazašskou obranu a otočil průběh zápasu ve svůj prospěch. Velké dík patří i fanouškům, kteří dnes svůj tým hnali hlasitě dopředu, zřejmě to byl motor celého vítězství.
Tímto bych se s vámi rozloučil, popřál bych vám pěkný zbytek dne a u hokeje zase někdy, na počtenou.

Vyloučení: 2 – 2
Využití přesilovek: 50% (1/2) – 0% (0/2)
Vyhrané buly: 27 – 25
59:50
Zápas je zřejmě rozhodnut, Magnitogorsk ve třetí třetině otáčí výsledek a bere všechny tři body.
Dnešní utkání sleduje 7154 diváků.
59:22
Metallurg právě vstřelil branku!
Nepřesnou přihrávku jednoho z hostů si zpracoval CHRIS LEE, který ihned zkusil své štěstí střelou přes celé hřiště. Vyplatilo se to, Magnitogorsk zvyšuje své vedení a vede 3:1. Bez asistence.
59:01
Poslední minuta dnešního zápasu.
58:45
Karlsson se hlasí o slovo a míří na střídačku, Astana hraje bez brankáře.
58:20
Hra se momentálně odehrává v útočném pásmu Astany. Hostující trenér za malou chvíli zřejmě odvolá brankáře.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:50
Ihned po buly se dostal ke střele Mozjakin, ale ten se netrefil. Karlsson hlídal pouze pohledem.
57:46
Hra je opět přerušena, vhazovat se bude před brankou Karlssona.
57:20
Astana byla blízko své druhé branky, ale Samsonov předvedl zákrok, který by mohl kandidovat na zákrok roku, nádhera.
56:56
Nebezpečná střela Šalapova končí těsně vedle branky, další střelu hostů Samsonov kryje a hra je opět přerušena.
56:49
Timkin nešťastně vyhazuje mezi diváky, hra se přesouvá do obranného pásma Magnitogorsku.
56:38
Jako by má slova hostů slyšeli. Barys se usadil před brankou Samsonova a tlačí se do zakončení.
56:07
Hostům se krátí čas, pokud si chcou odvézt aspoň bod, tak by měli v koncovce zápasu přidat.
55:37
Zaripov zavezl puk do útočného pásma a posílal skvělou přihrávku před branku, jenomže tam nikdo z domácích nebyl, veliká škoda.
55:15
V brejku na druhé straně byl Sjomin, ale ten nedokázal překonat Karlssona a zvýšit vedení svého týmu.
54:50
Hosté jsou po delší době opět v útočném pásmu a snaží se ohrozit branku, to se jim nedaří.
54:28
Navíc když domácí ztratí kotouč, tak výborně napadají a to dělá hostům veliké problémy.
54:03
Barys míří do útoku, Dawes je osamocený, takže nemá šanci uspět. Domácí jsou opět na puku a jdou do útoku.
53:26
Hosté se skvěle drželi, ale ten tlak prostě nešel ustát. Nemusí vůbec zoufat, mají ještě šest minut na vyrovnání, zápas je stále otevřený.
52:35
Domácí dokonávají obrat v dnešním zápase. Kovář si najel do útočného pásma a nahazoval před branku, tam byl osamocený SERGEJ MOZJAKIN, který poslal puk za záda Karlssona. Asistence: Jan Kovář, Alexej Bereglazov.
52:15
Další střela z úhlu, tentokrát ji měl na svědomí Dmitrij Kazionov, Karlsson opět vyrazil.
51:35
Astana je na výletě u domácí branky, ale žádnou střelu si hosté nepřipisují. Naopak na jejich branku se žene další uragán.
51:18
Další útok se valí na branku Astany, u puku je Sjomin, který získal útočné pásmo a poté i tvrdě vystřelil, Karlsson ukryl puk někde ve výstroji.
50:51
Kovář krouží kolem branky a hledá volného spoluhráče, žádné nevidí a tak zkusí své štěstí střelou z úhlu, ta je však nepřesná.
50:21
Domácí se stále tlačí za vyrovnáním, hostující obranu musí být unavená. Toho by právě mohli domácí využít.
50:01
Máme před sebou posledních deset minut zápasu. Uvidíme ještě nějaký gól, který rozhodne nebo půjdeme do prodloužení?
49:37
Domácí tým však stále drží puk v útočném pásmu, následně Antipin neudržel pásmo a rozhodčí píská ofsajd.
49:29
49:16
Zdá se, že další gól v přesilovce neuvidíme.
48:49
Až tato přihrávka končí ve středním pásmu, hosté však nemůžou střídat, a tak tlak Magnitky pokračuje.
48:17
Hra a zároveň i přesilová hra pokračuje tlakem na Karlssonovu branku, domácí stále drží puk a výborně kombinují.
48:01
Magnitogorsk pokračuje ve skvělé hře v přesilovce, střela Mozjakina však nenašla svůj cil. Následně je hra přerušena, protože se na ledě ocitnul jeden z domácích hráčů.
47:41
Domácí mají k dispozici další přesilovou hru. První střelu v této výhodě má Kovář. Karlsson si nebyl svým zákrokem vůbec jistý.
47:31
Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., hákování).
47:08
Dawes si udělal místu na střelu a vypálil jedovku, Samsonov si nedělal potíže a střelu pokryl.
46:21
Hosté jsou po té obdržené brance jako vyměnění. Astana zřejmě potřeboval nějaký impuls a ten přišel s vyrovnáním.
45:34
Zatím ojedinělý útok Astany zastavil pozorný Antipin, který zároveň vysunul Kováře do brejku. Českému centrovi však puk utekl do útočného pásma, kde si ho vzal pod svou kontrolu jeden z hostů.
45:15
Takže začínáme od začátku, domácí tým se konečně prosadil a může pomýšlet na obrat.
44:48
44:48
Výbornou kombinaci v útočném pásmu zakončil tvrdou střelou CHRIS LEE. Hostující brankář Karlsson neměl nárok zasáhnout. Asistence: Tomáš Filippi.
44:24
Domácí tým zamknul svého soupeře v útočném pásmu, a tlačí na branku Karlssona.
44:02
Astana se osvobozuje a čtyřka, která byla na ledě jde střídat.
43:31
Domácí mají velkou příležitost ke vstřelení branky, je to pouze na nich. Zatím se však drží v útočném pásmu.
43:27
Vyloučení v týmu Barys Astana (Vladimir Markelov – 2 min., hákování).
42:50
Vhazování před Karlssonem bylo úspěšnější pro hosty, kteří míří do útoku. U puku je Rymarev.
42:01
Celý stadión chce gól, ale Karlsson v brance Astany je proti. Magnitogorsk je opravdu bezzubý. Další střela Platonova končí někde u diváků.
41:38
Astana se nedokáže vzpamatovat a zaútočit, a tak jsou na puku stále domácí. Zaripov zkusil své štěstí, jeho střelu Karlsson vyráží do ochranné sítě.
41:18
Magnitogorsk vlétnul do třetí třetiny jako uragán, ovšem hostující obranu zatím ještě nepřekonali.
40:50
Puk až teď opouští obranné pásmo Astany a hosté můžou jít v klidu střídat.
40:36
Omlouvám se za menší zpoždění. Hra se momentálně odehrává v útočném pásmu Magnitky, která se musí tlačit do útoku, protože stále prohrává 0:1.
40:26
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:39.
Skončila nám druhá třetina, ve které jsme neviděli žádnou branku. Hra byla sice vyrovnaná, ale žádná větší příležitost na obou stranách nebyla. Domácí tým je jednu třetinu od první porážky na domácím ledě v této sezóně.
40:00
39:49
Astana tlačí, ale nějaká střela na branku Samsonova nepřichází. stav zůstává nezměněn.
39:29
Rymarev zavezl puk do útočného pásma a snaží se ho tam udržet, to se mu zatím daří.
39:07
Útok Astany musí začít až od Karlssona, jenže akce končí ve středním pásmu nepřesnou přihrávkou jednoho z hostů.
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:27
Hosté si na konci druhé třetiny zahrají svou druhou přesilovku v zápase. Uvidíme, zda ji využivou a zvýší tím své vedení.
38:24
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., vražení na hrazení).
37:46
Nedorozumění v domácí kombinaci, hosté mají puk a míří k brance Samsonova. Antipin se však skvěle vrátit a útok zastavil.
37:18
Domácí se snaží zvrátit osud druhé třetiny a zkoušejí vyrovnat, přes výbornou obranu hostů, to jde však velice těžko.
36:57
Těreščenko se dostal na modré čáře ke střele, ale netrefil branku. Poté se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:05
Domácí trenér gestikuluje na střídačce, tlačí hráče dopředu, ale to se zatím neděje. Astana hraje opravdu výborně.
35:29
Hra se i nadále odehrává v útočném pásmu Astany, hosté nemůžou vyhodit nebo rozjet nějakou zajímavou akci, domácí skvěle napadají.
35:25
Tlak domácích v útočném pásmu končí až střela Mozjakina, tu však Karlsson bezpečně kryje a puk drží ve své lapačce. Vhazovat se bude před jeho brankou.
34:55
Mladší z bratrů Kazionových se teď domácím divákům předvedl, velice krásným hitem poslal jednoho z hostů k ledu.
34:29
Tjasunov pouze nahazuje za domácí branku a jeho tým jde střídat, výborné střídání této formace.
33:54
Chabarov málem neudržel útočné pásmo, ale dokázal se zbavit dotírajícího se obránce a následně i vystřelil. Karlsson pouze vyráží do rohu kluziště.
33:22
Blíží se nám konec druhé třetiny a stav je stále pro domácí hráče nepříznivý. Musíme podotknout, že žádnou větší šanci v tomto dějství neměli.
33:10
Nedorozumění v kombinaci hostů, rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před hostující brankou.
32:38
Až teď o puk přišli, Lipin ho vyvezl do útočného pásma a v roho kluziště drží puk. Ostatní jeho spoluhráči šli střídat.
32:10
Timkin se v inviduální akci neprosadil, střela opět minula Karlssonovou branku. Domácí však stále jsou na puku.
31:55
Chudjakov se následně dostal ke střele, která Samsonovi nedělala problémy. Vhazovat se bude před jeho brankou.
31:45
Rymarev se snažil vyvézt puk pryč z vlastního pásma, ale to se mu moc nepovedlo, o puk přišel.
31:15
Hra nám pokračuje akcí hostů, na jejímž konci byl Trivino. Ten však přestřelil a puku si zmocnili domácí hráči.
31:00
Skvělá šance domácích, Kovář se dostal ke střele ale těsně minul. Máme před sebou komerční přestávku.
29:58
Antipin si vyměnil puk s Birjukovem a vystřelil, označkoval pouze mantinel za brankou Karlssona.
29:32
Kovář stihnul ještě puk tečovat, takže zakázané uvolnění se nepíská a domácí tímpádem zůstávají u puku i nadále.
29:03
Máme za sebou skoro polovinu zápasu a zatím jsme viděli pouze jednu branku. Zápas nám moc gólové radosti nepřináší.
28:30
Trivino nám předvedl vynikající inviduální práci, kdy si vzal puk ve svém pásmu a přejel až do útočného, jenže tam o puk přišel.
28:05
Hosté teď nechtěně zdržují nebo využívají čas, když domácí vůbec nenapadají.
27:36
Magnitogorsk je stále v útoku bezzubý, ale diváci nepřestávají fandit a tlačí své svěřence do útoku.
27:00
Hra se i nadále hraje bez většího přerušení a to je dobře. Přerušení přichází až teď, kdy rozhodčí píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Samsonovem.
26:32
Kombinace domácích bylo na jedničku, následná střela Chabarova od modré už takové parametry neměla, puk letí daleko od hostující branky.
25:52
Astana napodobila svou gólovou šanci z první třetiny. Tentokrát v ní byl Dawes s Bochenskim. Ten si však puk nechal pro sebe a vystřelil, jenže bez úspěchu.
25:21
Samsonov teď zazmatkoval a málem dostal druhý gól. Celou situaci musel řešit až Birjukov.
25:00
Kovář vymyslel nádhernou přihrávku pro svého spoluhráče Mozjakina, ten se snažil natlačit před hostující branku. Jenže byl skvěle zblokován a nedokázal vystřelit.
24:26
Na druhé straně se snažil prokličkovat Zaripov, ale ani ten neuspěl a puk přišel.
24:02
Na druhé straně opět zahrozil Dawes, který je dnes při chuti. Klička mu nevyšla a puk ztratil.
23:32
Domácí jsou poprvé na delší dobu v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro hostující branku není.
23:10
Kovář byl úspěšný na buly, následně se puk dostal k Antipinovi, který neváhal a vystřelil, jenže mimo.
22:51
Na začátku druhé třetiny jsou více aktivnější hosté, kteří se tlačí za zvýšením vedení. Samsonov si musel poradit s nahozením Lipina, to v pohodě pokryl.
22:10
Jenže útokům není konec, další střelu od modré poslal Chabarov, ten však při svém pokusu zlomil hůl a musí si jít pro novou.
21:45
Zaripov byl v první šanci domácích ve druhé třetině, Karlsson jeho střelu vyrazil mimo nebezpečí.
21:27
Hra je opět na začátku třetiny velice rychlá, má spád a to se musí líbit.
21:12
Starčenko v úniku, ale skvělý zákrok předvedl jeden z domácích obránců.
20:47
Dawes v další šanci selhal, výborně si najel na krásnou přihrávku Bochenskiho, ale branku netrefil.
20:20
Druhá třetina nám začala, Magnitogorsk má co dělat. Domácí musí zlepšit koncovku, která byla velice špatná.
20:01
Máme za sebou první třetinu dnešního zápasu. Domácí tým byl v této třetině velice aktivní, ale jako první inkasoval. V 19. minutě se po úniku a přihrávce Lipina trefil Nigel Dawes, který otevřel dnešní střelecký účet zápasu.
Další třetina začne přibližně v 16:55.
20:00
19:32
Konec třetiny se odehrává ve středním pásmu, kde si hosté přihrávají puk bez nějakých větších problémů.
19:12
Skvělým zákrokem se teď prezentoval Samsonov, kdy reflexivně vyrazil nahození Kučina.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:40
Tak to je opravdový šok, průběh třetiny nenaznačoval, že by měla jít Astana do vedení. V tom je hokej krásný.
18:21
Astana právě vstřelila branku!
Obrovská chyba v domácí obraně. Lipin s NIGELEM DAWESEM šli na jednoho obránce a toto přečíslení i využili. Lipin si počkal až se obránce položí a krásnou žabičkou oslovil volného Dawese, tomu nedělalo problém zakončit do odkryté branky. Asistence: Alexander Lipin, Ivan Kučin.
17:51
Přesilovka se vůbec nepovedla, a tak do útoku můžou opět domácí, ale ani tam nepřichází nějaká nebezpečná střela.
17:26
17:04
Přesilová hra se blíží ke svému konci, Astana si v této přesilovce nepřipsala zatím žádnou střelu.
16:40
Na to, že je za námi polovinu trestu, tak neevidujeme žádný pohyb v útočném pásmu Astany. Domácí obrana skvěle pracuje.
16:13
Magnitogorsk v letošní sezóny obdržel 16 branek v oslabení, to je řadí na 21. místo v KHL.
15:43
Hosté mají po nevýrazné třetině šanci zaútočit při první přesilovce, ale zatím se hra odehrává ve středním pásmu, kde puk získávají domácí.
15:36
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., vysoká hůl).
15:15
Hosté byli v útočném pásmu, ale nic závažného z toho nebylo. Roman Starčenko netrefil branku.
14:46
Birjukov zkoušel střelu od modré, ale k brance vůbec nedošla. Trjasunov si vzal puk pro sebe a vyjel ze svého pásma.
14:02
Bochenski se objevil před domácí brankou, ale vůbec nevystřelil. Skvělým zákrokem se předvedl Antipin, který vzápětí skvěle rozehrál na rozjetého Sjomina, ten však pouze nahazuje.
13:35
Tentokrát domácí tým uklidňuje hru a čeká na vystřídání, následná rozehrávka se opět nedaří a sudí píská zakázané uvolnění.
13:02
Blíží se konec první třetiny a zatím jsme neviděli nějakou větší šanci v zápase. Magnitogorsk je sice více aktivnější, ale ne efektivnější.
12:56
Timkin se natlačil na Karlssona a chtěl protlačit puk vší silou. Jenže to se mu nepovedlo, Karlsson se skvěle postavil a puk pokryl. Vhazovat se bude před hostující brankou.
12:35
Buly je opět úspěšné pro domácí celek, který puk vyváží daleko od své branky. Tím minimalizují nebezpečí obdržené branky.
12:24
Nedorozumění v řadách domácích, rozhodčí píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Samsonovem.
11:49
Hra se opět odehrává před brankou hostů, kde domácí zamkli svého soupeře. Dawes se na to nemohl dívat a puk si vzal pro sebe. vyvezl ho do středního pásma a šel střídat.
11:20
Samsonov po delší době v pernamenci, ale se střelou Rymareva si poradil. Vhazovat se bude před jeho brankou.
10:46
Domácí stále drží útočné pásmo a nepouští hosty střídat. To je poté velice těžké bruslit.
10:22
V další šanci byl Těreščenko, který si od modré najel mezi kruhy a vystřelil. Karlsson pouze vyrazil do rohu kluziště.
09:50
Domácí celek teď napadá ve větším počtu a to dělá soupeři velké problémy. Dokonce Mozjakin získal kotouč a z otočky pálil, jenom netrefil branku.
09:15
Astana opět uklidňuje hru, když si puk bere za vlastní branku. Další rozehrávka je opět nepřesná a tímpádem kotouč míří na hole domácích.
08:37
Na ledě jsou druhé formace obou týmů. Ty jsou zatím nejvíce vyrovnané. Domácí se stále tlačí do útočného pásma, ale pozorná obrana je tam zatím nepouští.
08:20
Filippi se jako jediný snažil napadat rozehrávku soupeře a málem se mu to povedlo, jenže skvělou kličkou se prezentoval Šalapov.
08:10
Máme tady další zakázané uvolnění hostů, další vhazování před Karlssonovou brankou.
07:50
Puk se ocitnul za domácí brankou, kde si ho vzal jeden z domácích obránců, který bude opět rozehrávat další domácí útok.
07:25
Lee zkusil své štěstí střelou taháčkem, ale Karlsson si tento projektil pohlídal a vyrazil.
07:02
Led je po kratší pauze upraven a hra může pokračovat. U puku jsou stále domácí, protože se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou hostů.
06:49
Po kratší odmlce jsou u puku hosté, kteří hru uklidňují. Oba týmy jdou střídat, následně se píská domácí ofsajd.
06:24
Magnitogorsk se stále drží v útočném pásmu, ale nějaká nebezpečná střela zatím nepřichází, spíš se snaží kombinovat.
05:47
Dallman je opět o puku, ale jako tvůrce hry. Puk rozehrál na svého spoluhráče, ale ten ztratil puk ve středním pásmu. Tímpádem domácí jdou opět do útoku.
05:11
Sjomin si vzal puk, projel s ním mezi dvěmi obránci a zakončil. Karlsson vyrazil pouze před sebe, Dallman musel rychle odklízet puk před dotírajícím Zaripovem.
04:49
Hraje se už konečně bez nějakého většího přerušení, hra skvěle plyne.
04:16
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění. Tak pozor, někdo se toho ještě dotknul ve středním pásmu, icing se nepíská.
03:40
Buly vyznělo lépe pro hosty, kteří po menší přestávce jdou do útoku, ale jejich útok je už předem určený k zániku, nemá potřebnou podporu.
03:22
Nahození Zaripova na branku musel řešit skvělým zákrokem Karlsson, který nic nechce riskovat a puk radši přidržel. Vhazovat se bude před jeho brankou.
02:53
Domácí tým získává kontrolu nad zápasem, drží stále puk na svých hokejkách a tvoří hru.
02:09
Grenc pouze nahodil za domácí branku a jeho tým jde střídat. Za pukem se vydává pouze St. Pierre, ale proti přesile nemá šanci.
01:48
Zatím to je takové to typické oťukávání soupeře, ke střele se poté dostal Kosov, ale jeho střela je zblokována do ochranné sítě.
01:27
Hra je na začátku zápasu velice rozkouskovaná, stále je nějaké přerušení, které brzí hru.
01:17
Buly úspěšné pro domácí, ale jejích komunikace zůstala na nule. Tentokrát se bude vhazovat před Samsonovem.
01:07
Za bouřlivého fandění Magnitogorsk míří do útoku, ale Sjomin se ocitnul v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:37
Astana stále drží puk, domácí jenom napadají, ale druhá formace Magnitky puk získává a míří s ním dopředu.
00:01
Jan Kovář prohrál úvodní buly zápasu. Astana bude mít k dizpoci první útok v zápase, jenže Bochenski pouze nahazuje do útočného pásma.
00:01
Ruská hymna zazněla, zápas může začít!
Ještě jednou přeji pěkné čtvrteční odpoledne, zápas mezi Magnitkou, která hostí Astanu začne za pár chvil.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Wolski, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Zaripov, Filippi, A. Sjomin – Timkin, Osala, Kosov – Švyrjov, Platonov, Dm. Kazionov – De. Kazionov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Trjasunov, Šalapov, Lipin, Savčenko – Bochenski (C), Dawes, St. Pierre – R. Starčenko, Grenc, Rymarev – Žajlauov, Markelov, Kučin – Trivino, Chudjakov, N. Ivanov – Paňukov.

Rozhodčí: Andris Ansons, Viktor Gašilov – Dmitrij Sivov, Roman Šichanov.

Jan Kovář (MET) 19 zápasů, 8+12
Tomáš Filippi (MET) 19 zápasů, 1+4
Barys Astana

Naopak hosté nezažívají nejlepší sezónu, krčí se na předposledním místě se ziskem 20 bodů a skórem 44 vstřelených 53 obdržených branek. Ani jejich momentální forma nehovoří vůbec kladně. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze dva (Nižněkamsk, Čeljabinsk). Co se týče venkovních zápasů, to taky není žádná sláva. Pět zápasů z toho dvě výhry, tři porážky. Ve venkovní tabulce jim patří momentálně 13. místo se ziskem 8 bodů.

Nejproduktivnější hráči:

1. Brandon Bochenski (KAZ) 6+10
2. Nigel Dawes (KAZ) 7+7
3. Cam Barker (CAN) 3+6
Hezký čtvrteční odpoledne, vítám vás u zápasu KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Barysem Astanou. Podle sázkových kancelářích je favoritem utkání domácí Magnitka, která určitě bude chtít navázat na výbornou formu z předešlých zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.