Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0 + 0, čas na ledě – 19:56
Tomáš Filippi (MET) 0 + 0, čas na ledě – 16:54
Dnešní utkání je za námi. Ve třetí třetině už jsme žádnou branku neviděli a utkání tak skončilo za stavu 3:2. Domácí si tak po dnešní vydřené výhře připisují do tabulky zaslouženě tři body. Hosté se dnes sice dostali do vedení už ve 3. minutě díky brance Kugryševa, poté ale své vedení nedokázali udržet ani do konce třetiny, neboť ještě do přestávky stihli otoči výsledek ve svůj prospěch Osala a Mozjakin. Na začátku druhé třetiny přidal třetí branku domácích Těreščenko a s hosty to nevypadalo příliš dobře, nakonec však ještě do konce druhé třetiny stačili snížit na 3:2, když se střelecky prosadil opět Kugryšev. To však bylo v dnešním utkání od obou týmů vše. Hosté sice ve třetí třetině ještě sahali po vyrovnání, nakonec se jim to však nepodařilo a z ledu Magnitogorsku odjíždějí s prázdnou.

Střely na branku: 28 – 29
Vyhrané vhazování: 27 – 33
59:51
Domácí se osvobozují z vlastního pásma a nejspíše už vedení 3:2 udrží.
59:45
Hosté budou hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání odsedí Chris Lee.
59:40
Tělegin vypálil na branku z pravého kruhu, jeho pokus však Košečkin dobře viděl a kotouč tak vyrazil mimo tři tyče.
59:13
Oddechový čas pro hosty.
59:12
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Košečkinem.
58:53
Hosté odvolávají svého brankáře a zkoušejí to v šesti!
58:36
Na branku se jim však nepodařilo ani vystřelit, neboť si kotouč mezi sebou tak dlouho předávali, až o něj přišli.
58:14
Hosté se usadili s kotoučem v útočném pásmu.
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny!
57:12
Hosté stuňují svůj tlak a snaží se vyrovnat. Dá se očekávat, že dříve nebo později odvolají svého brankáře a zkusí to v šesti.
56:47
Pivcakin napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdou střelu však dokázal Košečkin ukrýt ve své lapačce.
55:37
Oba týmy jsou kompletní. Ve hře čtyři na čtyři se prakticky nic zvláštního nestalo.
54:50
Oba týmy hrají ve čtyřech.
54:12
Opět se bude vylučovat na obou stranách. Dvě minuty za hrubost odsedí Stephane Da Costa a dvě minuty za nedovolené bránění Alexander Sjomin.
54:12
53:14
Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:00
Vylučovat se bude na obou stranách. Dvě minuty za hrubost odsedí Bogdan Potěchin a dvě minuty za sekání Bud Holloway.
53:00
52:59
Da Costa se natlačil s kotoučem zpoza branky před Košečkina, toho však následně nedokázal ani na dvakrát překonat. Následně se strhla za brankou domácích velká strkanice.
52:20
Hosté jsou momentálně mírně aktivnější než jejich soupeř, zatím se však do žádné vyložené šance nedostali.
51:09
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
50:17
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
49:15
De. Kazionov napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus Sorokin vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Sjomin, ale i jeho následnou dorážku dokázal Sorokin chytit! Sorokin tak nyní podržel svůj tým.
47:39
Ve třetí třetině hrají oba týmy velmi opatrně, už to není ten hokej, co jsme mohli vidět v první a druhé třetině.
47:08
To samé se teď událo i v útočném pásmu hostů a kotouč tak drží na svých holích opět hosté.
46:41
Hosté si mezi sebou špatně přihráli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.
46:12
Následuje komerční přestávka.
46:11
Lee dostal skvělou přihrávku do úniku po levé straně kluziště, než se však odhodlal ke střele, tak se dostal do velkého úhlu a jeho následný pokus tak nenadělal Sorokinovi větší potíže.
45:34
Bereglazov čeká s kotoučem za vlastní brankou, až jeho spoluhráči vystřídají.
44:53
Sjomin napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho bombu však dokázal Sorokin vyrazit pravým betonem do ochranné sítě.
44:36
Denisov vyslal na branku střelu z levého kruhu, jeho pokus však skončil pouze v připravené lapačce Košečkina.
43:04
De. Kazionov poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, před brankou se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak skončil pouze v pravém rohu kluziště.
42:42
Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Denisov po odpískání vystřelil na branku soupeře a to se nelíbilo Timkinovi, ten si to tedy následně jel s Denisovem vyříkat.
42:15
42:03
Hostům se však přesilovka vůbec nedaří a zatím si nevystřelili ani na branku.
41:25
Hosté v plném počtu. Začíná tak jejich zkrácená přesilovka 5 na 4.
40:33
Ožiganov napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však nenadělal Košečkinovi větší potíže.
40:13
Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty za podražení odsedí Danis Zaripov.
40:05
Hosté vyhráli úvodní buly závěrečné třetiny, ale o kotouč prakticky ihned přišli.
40:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Třetí třetina tak za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme byli svědky dvou branek. Nejdříve se ve 24. minutě prosadil Těreščenko, který zvyšoval už na 3:1. Ve 32. minutě však hosté snížili na rozdíl jedné branky a to když se střelecky prosadil opět Kugryšev, který tak vstřelil už druhý gól v dnešním utkání. Třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá. Dokáží si domácí pohlídat své vedení a nakonec zvítězit? Nebo hosté dokáží vyrovnat a poslat utkání do prodloužení? To se dozvíme zhruba dnes v 18:30, kdy utkání skončí.

Střely na branku: 23 – 17
Vyhrané vhazování: 21 – 21
40:00
39:26
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení hole odsedí Greg Scott.
39:00
Právě se rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:54
Oddechový čas pro domácí.
38:48
O malou chvíli později však o kotouč přišli a jeden z domácích hráčů poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Košečkinem.
38:30
37:57
Holloway se dostal ke střele z levého kruhu, kotouč však po jeho střele orazítkoval pouze břevno Košečkinovy branky.
37:36
Antipin napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.
36:56
Scott se řítil s Těleginem proti jednomu obránci, Scott to však vzal na sebe, ale jeho střelecký pokus skončil nad brankou.
36:09
35:37
Až teď to zkusil Denisov, jeho pokus však Košečkin dobře viděl a kotouč tak dokázal vyrazit do rohu kluziště.
35:05
Minuta přesilovky je za námi a hosté si ještě ani nevystřelili na branku.
34:36
Hostům se však přesilovka zatím vůbec nedaří, nejsou schopni se ani s kotoučem udržet v útočném pásmu.
34:10
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Jevgenij Birjukov.
32:56
Hosté se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu, následně však přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich a kotouč tak získali na své hole domácí.
32:28
Komerční přestávka.
31:59
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! DMITRIJ KUGRYŠEV převzal kotouč na modré čáře, následně si s ním sjel do levého kruhu a střelou k pravé tyči nedal Košečkinovi žádnou šanci. Asistence: Konstantin Alexejev.
30:56
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
30:09
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
29:59
29:10
Kovář dostal skvělou přihrávku před branku od Mozjakina, jeho následný střelecký pokus z první však dokázal Sorokin vyrazit před sebe a jeden z obránců následně kotouč odpálil až za branku Košečkina.
28:11
Osala se natlačil s kotoučem z pravé strany kluziště až před Sorokina, ten však jeho následný pokus zasunout kotouč mezi betony dokázal vyrazit mimo tři tyče.
27:58
Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení vyfasoval Michail Naumenkov.
27:26
Bereglazov dostal přihrávku do pravého kruhu, jeho následná střela z první se mu vůbec nepovedla a Sorokin tak kotouč v pohodě vyrazit mimo tři tyče.
27:08
26:52
26:51
Hosté jsou ve čtyřech.
26:11
Lee zkusil své střelecké štěstí střelou z mezikruží, do jeho střely však lehl jeden z obránců a střelu tak zablokoval.
25:49
Domácí se však zatím nemohou udržet s kotoučem v útočném pásmu.
25:32
Domácí si zahrají přesilovku 4 na 3. Dvě minuty za držení hole odsedí Dmitrij Kugryšev.
25:00
Jejich přesilovka však neměla dlouhého trvání, neboť se nyní dopustil faulu Danis Zaripov a oba týmy tak budou hrát ve čtyřech.
24:53
Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Greg Scott.
24:12
Hosté po obdržené třetí brance střídají brankáře. Viktora Fastha nahrazuje Ilja Sorokin.
23:47
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a zvyšují své vedení na 3:1! SERGEJ TĚREŠČENKO napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdý střelecký pokus ještě tečoval jeden z hostujících obránců a kotouč tak skončil za bezmocným Fasthem. Asistence: Alexej Bereglazov.
22:50
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hrubost odsedí Igor Ožiganov
22:30
Žarkov napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho tvrdá střela však skončila nad brankou.
21:59
Další ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
21:33
Hosté si mezi sebou neporozuměli ve vlastním pásmu a o kotouč tak přišli.
20:37
Andronov se z ničeho nic dostal ke střele z mezikruží, jeho tvrdý pokus však dokázal Košečkin vyrazit mimo tři tyče.
20:19
20:05
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
20:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina tak za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 16:54.
První třetina je za námi a v ní jsme mohli vidět hned tři branky. Hosté se dostali do vedení hned ve 3. minutě a to když se dokázal střelecky prosadit Kugryšev. Domácí však dokázali do konce první třetiny ještě stav utkání otočit, když nejdříve v 15. minutě vyrovnával na 1:1 Osala a následně v 17. minutě otočil na 2:1 Mozjakin. První třetina byla velmi zajímavá, doufejme, že takové budou i další dvě třetiny.

Střely na branku: 11 – 9
Vyhrané vhazování: 10 – 10
20:00
19:22
Osala se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus však postrádal přesnost a Fasth tak s touto střelou neměl větší potíže.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:41
Domácí se nachvíli usadili v útočném pásmu, následně však přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich a kotouč skončil až ve středním pásmu.
17:46
Domácí jsou na koni a svého soupeře přehrávají.
17:06
Oba týmy jsou v plném počtu.
16:23
Domácí otáčejí stav utkání! SERGEJ MOZJAKIN si sjel s kotoučem od levého mantinelu do středu kluziště, následně kotouč napálil přesně do levého horního růžku. Fasth neměl žádnou šanci proti této bombě. Asistence: Chris Lee a Alexej Bereglazov.
16:02
De. Kazionov se dostal ke střele z velkého úhlu, jeho pokus však nadělal Fasthovi problémy, avšak ten si s nimi poradil a kotouč ukryl ve své lapačce.
15:06
Vylučovat se bude na obou stranách. Dvě minuty za sekání vyfasoval Stephane Da Costa a Alexander Sjomin dvě minuty za hrubost.
15:06
15:05
Na ledě se teď strhla hromadná strkanice ve středu kluziště, nejspíše se tedy bude vylučovat.
14:05
Domácí vyrovnávají na 1:1! OSKAR OSALA se řítil s Filippim proti jednomu obránci, Osala nepřihrál, vzal to na sebe a jeho střelecký pokus mířený pod břevno skončil v síti. Asistence: Jevgenij Timkin.
13:39
Jeden z domácích obránců pouze vyhodil kotouč až k Fasthovi a ten ho následně poslal k jenomu ze svých obránců.
13:09
13:08
Muršak se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však skončil pouze v lapačce Košečkina.
12:34
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Fasthem.
11:49
Dva hráči hostujícího celku se najednou ocitli s kotoučem sami před Košečkinem, ale jako by to ani oni nečekali, jeden z nich zazmatkoval a kotouč mu od hokejky utekl.
10:35
Scott získal kotouč v útočném pásmu, následně však byl vytlačen jedním z obránců do středního pásma.
09:58
Těreščenko dostal nabito do mezikruží od Sjomina, jeho následná dělovka však trefila pouze jednoho z obránců.
09:17
Železkov se dostal ke střele z mezikruží, střela mu však příliš nesedla a kotouč tak skončil pouze v pravém rohu kluziště.
08:36
07:53
Dm. Kazionov se z ničeho nic dostal ke kotouči v levém kruhu, následně na nic nečekal a vypálil na branku, jeho pokus však Fasthovi nenadělal větší potíže.
06:11
Kaletnik se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až ke střele z levého kruhu, jeho pokus však Fasth vyrazil ramenem nad branku.
05:44
Ožiganov zkusil překvapit Košečkina střelou od modré čáry, jeho slabý pokus však nenadělal Košečkinovi větší potíže.
05:33
04:45
Naumenkov vyslal na branku střelu od modré čáry, jeho pokus však dokázal Košečkin vyrazit do rohu kluziště.
03:40
Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
02:33
Hosté se dostávají do vedení! DMITRIJ KUGRYŠEV převzal kotouč u levého mantinelu, následně vyslal na branku střelu z levého kruhu a kotouč skončil až v síti! Košečkin neměl žádnou šanci proti této přesné střele. Asistence: Bogdan Kiselevič a Bud Holloway.
01:40
Kaletnik pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.
01:10
00:46
Pivcakin napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však skončil zhruba metr vedle levé tyče.
00:26
Antipin se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus mířený k bližší tyči však dokázal Fasth bez problúmů chytit.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
00:01
Ještě před samotným začátkem utkání si samozřejmě poslechneme Ruskou hymnu.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Dronov, Těreščenko (C), Žloba – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Timkin, Osala, Filippi – Sjomin, De. Kazionov, Dm. Kazionov – Kaletnik, Kosov, Železkov – Potěchin.

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Ožiganov, Denisov (C), Pivcakin, Kiselevič, Sergejev, Naumenkov, Alexejev, Andronov – Kugryšev, Scott, Tělegin – Da Costa, Stoljarov, Muršak – Žarkov, Kuzmenko, Petrov – Popov, Holloway.

Rozhodčí: Olenin, Gusev – Sysujev, Šichanov.
Poslední 3 vzájemná utkání

CSKA Moskva – Magnitogorsk 1:3
Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:3 po prodloužení
CSKA Moskva – Magnitogorsk 1:2 po prodloužení
CSKA Moskva

CSKA Moskva v minulé sezóně skončila v tabulce Západní konference na první příčce se stosedmadvaceti body, když si na své konto připsala z šedesáti odehraných zápasů 38 výher, 5 výher po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 14 proher. Poté začala jízdu až do finále play-off nejdříve se Slovanem Bratislava, který dokázali vyřadit lehce 4-0 na zápasy, poté je však čekal nepříjemný Nižnij Novgorod, ale s ním také neměla Moskva větší potíže a zvítězila 4-1 na zápasy. Další v cestě jí stál Petrohrad, na němž si smlsla 4-0 na zápasy. Poté následovalo finále s Metallurgem, které jsem již zmiňoval v preview Magnitogorsku. CSKA Moskva prohrála 4-3 na zápasy. Po uplynutí minulé sezóny odehrála CSKA Moskva osm přátelských utkání, ze kterých 6x vyhrála a pouze 2x prohrála. Dnešní zahajovací utkání letošní sezóny 2016/17 tak bude jistě velmi zajímavé, tak si ho nenechte s námi ujít.

Posledních 5 zápasů

Sp. Moskva – CSKA Moskva 1:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
CSKA Moskva – Dyn. Moskva 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
CSKA Moskva – Podolsk 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Soči – CSKA Moskva 3:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
CSKA Moskva – Petrohrad 3:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg Magnitogorsk v minulé sezóně skončil v tabulce Východní konference na druhé příčce se stotřemi body, když si na své konto připsali po šedesáti odehraných zápasech 25 výher, 13 výher po prodloužení či nájezdech, 2 porážky po prodloužení či nájezdech a 20 proher. Poté se v osmifinále play-off utkali s Jekatěrinburgem, ten dokázali porazit 4-2 na zápasy a postoupili tak do čtvrtfinále, kde se utkali s Novosibirskem. Novosibirsk nemohl najít recept na skvělou hru Metallrugu, který je dokázal smést 4-1 na zápasy. V semifinále čekala Metallurg Ufa, ale ani ta jim nenadělala větší potíže a taktéž prohrála 4-1 na zápasy. Ve finále se Metallurg utkal s právě jeho dnešním soupeřem CSKA Moskva. Série to byla hodně vypjatá, Metallurg přehrál CSKA 4-3 na zápasy a získal tak Gagarinův pohár. Po uplynutí minulé sezóny odehrál Magnitogorsk deset přátelských zápasů, ze kterých 6x vyhrál a 4x prohrál. Dnešní zápas bude takovou reprízou finále minulého ročníku, tak uvidíme kdo se z výhry bude radovat dnes.

Magnitogorsk – Omsk 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Magnitogorsk – Omsk 1:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Jugra – Magnitogorsk 0:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Vítám všechny příznivce ledního hokeje u prvního zápasu letošní sezony KHL! V dnešním utkání se střetnou Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva. Úvodní buly je naplánováno na 15 hodinu a pro Vás je připraven plný textový on-line přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.