59:50
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Tento zápas vyhraje domácí celek. Klíčem k úspěchu byla trpělivá hra.
59:20
Hosté to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.
58:00
Domácí kontrolují hru, probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
56:25
Necelé čtyři minuty zbývají do konce zápasu. Domácí vedou o dvě branky a na hře hostů je znát, že i oni vědí, kdo vyhraje tento duel.
55:15
Metallurg právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Jan Kovář našel na modré postaveného SERGEJE MOZJAKINA, který tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Kovář.
54:00
Mnoho času na vyrovnání hostujícímu celku nezbývá. Domácí hrají velmi dobře takticky a kotouč drží daleko od své branky.
53:03
Domácí komanda hraje v plném počtu. Magnitka se i díky velké podpoře z hlediště dokázala ubránit.
52:01
Hostující celek hraje přesilovou hru velmi dobře. Je nastěhovaný před brankou Vasilije Košečkina. Kombinuje, ale ke střele se ne a ne dostat.
50:43
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Wojtek Wolski – 2 min., vražení na hrazení).
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Stav zápasu je nyní příznivější pro domácí. Ti se díky brance Platnova dostali do vedení.
49:15
Sledujeme pasáž zápasu, která je hodně vyhrocená. K vidění je hodně osobních zákroků a některé z nich jsou potrestány.
48:27
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Chabarov – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Masi Marjamäki – 2 min. + 2 min., hrubost).
48:27
47:43
Domácí se ubránili přesilovce soupeře a nyní se dostávají do vedení. DENIS PLATONOV měl dostatek času a prostoru pro zakončení. Jeho střela letěla pod betonem brankáře a skončila v brance. Asistence: Danis Zaripov, Dmitrij Kazionov.
47:17
Hostující celek nehrál přesilovou hru špatně, ale nedokázal se dostat do lepší pozice pro zakončení. Domácí v plném počtu.
45:33
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dmitrij Kazionov – 2 min., hrubost + 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Roope Talaja – 2 min., hrubost).
45:33
44:00
Sledujeme zajímavý hokej, který nabízí mnoho šancí na obou stranách. Před oběma brankami je docela rušno. Diváci ženou domácí tým za vstřelením vedoucí branky.
41:55
Jokerit právě vstřelil branku!
Peter Regin našel zcela volného ROOPEA TALAJU, který si dokázal poradit s domácím brankářem. Z kraje třetí třetiny hosté vyrovnávají stav zápasu na 1:1. Asistence: Peter Regin.
41:14
Domácí celek hraje v plném počtu, dokázal se celkem snadno ubránit. Chris Lee se vrací do hry. Helsinky sehrály početní výhodu špatně.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hokejisté Helsinek, ale puk se dostal na hole domácích. Následně jej získali hosté zpět a vyrazili do útočného pásma. Joey Hishon našel na modré stojícího Villeho Lajunena, který nepřekonal brankáře Vasilije Košečkina.
40:01
Druhá třetina nabídla jednu branku, prosadil se střelou do odkryté části branky Wojtek Wolski. Hostující celek zatím nedokázal najít recept na obranu Metallurgu, a tak na střelecký úspěch čeká. Za nějakých 16 minut bude pokračovat duel třetí třetinou.
40:00
39:43
Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ke střele na branku se však přes dobře hrající defenzivu nemohou dostat. Domácí hrají oslabení velmi dobře.
39:09
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., držení protihráče).
38:16
Necelé dvě minuty zbývají do konce druhé třetiny. Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu. Střídavě vyhrávají oba celky.
37:42
Jevgenij Birjukov zavezl puk na modrou čáru, dostat své kolegy legální cestou do útočného pásma. Následně se ke střele dostal Sergej Mozjakin. Jeho projektil nebude patřit mezi povedené momenty zápasu.
36:50
Vasilij Košečkin sledoval kotouč, který mířil za jeho branku. Tam jej přebral obránce. Jokerit se nemůže dostat dlouhou dobu do střelecké pozice.
35:54
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Sledujeme hru přelévající se ze strany na stranu. Optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří se dokázali ve 22. minutě dostat do vedení.
35:00
Střeleckých pokusů je v této části hry k vidění velké minimum. Někteří mladí kluci se raději než na hokej dívají na slečny sedící v jejich blízkosti. Ostatně, tento obrázek známe také z tuzemských nejen hokejových stadionů.
34:00
Šest minut zbývá do konce druhé třetiny, domácí hokejisté kontrolují dění na hrací ploše a Helsinky nepouští do nějakých vyložených šancí.
33:15
Marko Anttila obkroužil značnou část útočného pásma. Dlouhou dobu čekal na vhodný moment pro střelu. Čekal, čekal, až k němu protihráč přijel a puk mu sebral.
32:10
Akce Jokeritu vedl útočník Peter Regin. Přihrával na modrou čáru, kde stál jeho kolega Juho Rautanen. Ten ovšem napálil puk někam na oběžnou dráhu měsíce.
31:48
Metallurg Magnitogorsk si při přechodu pásma nerozuměl, je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Vasilije Košečkina.
30:47
Domácí hokejisté napadají velmi hluboko ve středním pásmu, díky tomu mnohé akce soupeře zneškodní ještě dříve, než se puk dostane do předbrankového prostoru. Efektivní hra domácích.
30:04
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Diváci v Areně Metallurg viděli zatím jen jednu branku. To ale neznamená, že by sledovali nudný hokej. Jde o atraktivní hru z obou stran.
29:10
Hostující tým vůbec neví, jaký styl hry proti domácím hrát. Helsinky si nedokáží na metr přihrát přesně. Na jejich hře je vidět velká snaha, která je někdy až příliš preferovaná na úkor jednoduchosti a lehkosti.
28:15
Domácí se mohli dostat do přečíslení dva na jednoho. Obránce Ville Lajunen výborně zblokoval přihrávku na volného hráče. Do pasu vložil hokejku. Poněkud riskantní řešení, ale vyplatilo se.
26:37
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, diváci se rozhodně nenudí, k jejich velké spokojenosti Magnitogorsk jednak vede, ale také má výraznou převahu.
24:27
Fanoušci skandují "Metallurg" "Metallurg", podporují své oblíbence jak jen to jde. Domácí hokejisté v této části hry dominují. Z opakovaných závěru je patrné, že to by Tomáš Filippi, kdo trefil před malou chvílí brankovou konstrukci.
23:41
Obrovskou šanci měl nyní domácí tým. Po krásné kombinaci se dostali ke střele do odkryté branky. Střelec ji ovšem nedokázal trefit. Tomu předcházela střela do brankové konstrukce.
22:38
Po vstřelené brance jsou domácí hokejisté dál aktivní a snaží se své vedení ještě navýšit. Blízko byl Wojtek Wolski, ale jeho střelecký pokus byl obráncem zblokovaný do ochranné sítě.
21:25
Gól v přesilové hře posouvá domácí celek do vedení. Sergej Mozjakin dlouho čekal a vymýšlel, komu přihraje. Objevil se volný WOJTEK WOLSKI, který nabídku na skórování přijal a otevírá skóre. Stál na vzdálenější tyči a neměl problém poslat puk za brankovou čáru. Ryan Zapolski se snažil, ale neměl nárok. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.
20:38
Domácí tým pokračuje v přesilové hře. Rychle se dostal do útočného pásma, bránící se kvarteto hráčů vložilo do přihrávky hůl, kotouč končí někde v patnácté řadě mezi sedačkami. Hra je přerušena.
20:01
Prvních dvacet minut zápasu je pryč. Branku jsme neviděli, ale o zábavu je postaráno mírou vrchovatou. V vidění jsou zajímavé střetů a momentů před oběma brankami.
20:00
19:58
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
19:35
V poklidném tempu se dohrává první dějství. Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 12:9, nicméně opticky je převaha podstatně menší.
18:48
Marko Anttila vybojoval na soupeři kotouč v obranném pásmu, hra se nyní pomalu dostává před branku Magnitogorsku. Ani zde se dlouho nehrálo, bojuje se o nadvládu ve středním pásmu.
18:00
Dvě minuty chybí do konce první třetiny. Sledujeme atraktivní hokej z obou stran, jen už by to chtělo nějaký gól, který by zvýšil náboj.
17:26
Alexandr Sjomin se k puku dostal ve středním pásmu. Do útočné třetiny se už nedostal, neboť byl důrazně odstavený obránci Jokeritu.
16:33
Když už se Metallurg dostane do šance, tak ji buď překombinuje, nebo se ji podaří zastavit obráncům. Beci velmi pomáhají svému brankáři.
15:22
Domácí celek se dokázal celkem snadno ubránit, nyní už hraje v plném počtu. Závěr první třetiny se blíží. Na vstřelenou branku stále ještě čekáme. Mnoho vyložených šancí jsme neviděli.
14:31
Mohli jsme sledovat, kterak se vlastní nedůsledností hostující celek o útočné pásmo připravil. Přesilovku hraje Jokerit špatně, nemůže si vypracovat střely na branku.
13:50
Domácí Oskar Osala výborně napadal soupeře při pokusu o rozestavení v útočném pásmu. Puk sice nevybojoval, ale protihráčům pobyt na ledové ploše velmi znepříjemnil.
13:22
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
13:12
Finský celek je nyní aktivnější. Snadno se dostal do útočného pásma. Do zakončení se už nikdo z Helsinek neprobojoval.
12:20
Alexandr Sjomin našel na modré čáře postaveného Sergeje Těreščenka, který vystřelil. Rána z první byla velmi prudká, brankář Ryan Zapolski dokázal výborně puk zastavit. Obrovská šance domácích zůstává neproměněna.
11:30
Denis Kazionov se rozjel od své vlastní branky, ve středním pásmu nabral velkou rychlost a řítil se na branku Jokeritu. K zakončení se nedostal, protože mu kotouč sjel z hole.
10:15
První polovina první třetiny je pryč, sledujeme hodně takticky vedený hokej. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. Převahu v těchto chvílích mají domácí hokejisté. Jejich akce jsou pohledné, ale efektivní už tolik ne.
09:25
Tomáš Filippi se dostal do zakončení, jeho střelu z prostoru křídla kryl hostující brankář. Ryan Zapolski měl volný výhled, a tak na střelce dokonale viděli a nenechal se zaskočit.
Oskar Osala a Ville Lajunen bojovali o kotouč v útočném pásmu domácích. Sudí ztratili kotouč z dohledu, a proto raději přerušili hru.
08:20
V poklidném tempu se zatím hraje tento zápas. Optickou převahu mají domácí hokejisté, střelecky jsou však aktivnější Helsinky. Následovat bude komerční přestávka. Režie multimediální kostky nabídla pohled na roztleskávačky.
06:35
V útočném pásmu se ve snaze vystřelit potkali dva útočníci Helsinek. Jejich střet působil poměrně komicky. Nevystřelil ani jeden, naopak se Magnitogorsk snadno dostal před branku soupeře.
05:48
Aktivněji hrající domácí celek se nyní mohl dostat do vedení. Ryan Zapolski nevěděl, kde má kotouč. Ten se po střele Sergeje Mozjakina zastavil až o tyčku branky.
05:00
Úvodních pět minut hry mnoho gólových šancí nepřineslo. Hraje se hodně na polovině hrací plochy. Ani jeden celek nechce udělat chybu. Domácí fanoušci se vůbec poprvé v zápase hlasitěji projevují.
03:16
Alexandr Sjomin na konci přesilové hry zkoušel kotouč zvednout pod horní tyčku. Tam měl ale brankář rameno. Helsinky jsou už kompletní.
02:35
Metallurg Magnitogorsk zamkl svého soupeře v obranném pásmu, dostal se k několika střelám. Ty ve velkém množství mířily hodně nad branku. Ryan Zapolski mnoho práce neměl, domácí neměli mířidla seřízená dobře.
01:54
Na ledě je elitní domácí přesilovková formace. Ta se dostala ke střele od modré čáry. Následně ale vinou špatné přihrávky přišla o útočné pásmo.
01:16
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Roope Talaja – 2 min.). Domácí mají k dispozici z kraje zápasu přesilovou hru.
00:35
Hostující celek začal zápas aktivněji, nyní na domácího brankáře mířila další střela. Pekka Jormakka se dostal do zakončení, rána se mu však nepovedla podle jeho představ.
00:10
Helsinky se dostaly do útočného pásma díky vyhranému vhazování. Vasilij Košečkin musel nadvakrát zasahovat proti střele Tommia Huhtali. Domácí branka se následně vychýlila ze svého postavení. Hra je přerušena.
00:01
Následovat budou hymny.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Jan Kovář, Mozjakin, Zaripov – Osala, Kaletnik, Timkin – Filippi, Wolski, A. Sjomin – De. Kazionov, Platonov, Dm. Kazionov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Rissanen, Lajunen, A. Kulda, Jalvanti, Lauridsen, Rautanen, Jaakola, Jensen – Huhtala, O'Neill, Regin – Jormakka, Talaja, Hishon – Marjamäki, Anttila, Niemi – Mäkinen, Wirtanen.

Rozhodčí: Eduard Odins, Maxim Sidorenko – Dmitry Golyak, Ivan Dedyulya.
Helsinky z posledních pěti zápasů vyhrály hned 3. Poradili si s Ufou 3:2, Čeljabinskem 2:1 a Spartakem Moskva 2:1. Jokerit prohrál s Nižnij Novgorodem a Soči.
Z posledních pěti zápasů domácí vyhráli dva. Přehráli Rigu 2:1 a Chabarovsk 4:1. Pak tři zápasy prohrály. Nyní mají sérii dvou výher v řadě.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám af fanouškům hokeje. V tomto zápase Kontinentální Hokejové Ligy proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.