Zápas je tedy za námi a domácí ho nakonec v poslední třetině nezvládli – na rozdíl od těch prvních dvou ta poslední totiž neskončila 1:1 ale 1:3 a Omsk tak bere všechny tři body. Nejprve dal Avangard v rozmezí méně než jedné minuty dvě branky – trefili se Michejev a následně i z úniku Burdasov. Poté sice na konci zápasu snížil a vykřesal tak naději pro Magnitogorsk Zaripov, ovšem v poslední minutě pečetil výhru hostů střelou do prázdné branky Lemťugov.

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek středečního večera.
59:44
Avangard právě vstřelil branku!
A je hotovo, protože Omsk nakonec dostal puk do odkryté branky a dnes bude brát tři body! Puk vybojoval v útočném pásmu NIKOLAJ LEMŤUGOV, který ho z otočky důrazně poslal přesně pod břevno prázdné klece, čímž ukončil domácí naděje! Bez asistence.
59:25
Metallurg sice tlačí, ale vůbec se nemůže dostat do nějaké šance – je to jenom takové nahrávání kolem branky a z toho nic nekouká.
58:35
A teď do prázdné banky zamířil Michejev, ovšem trefil pouze velice odvážně blokujícího Chabarova, jenž byl trefen do citlivých míst, puk ale nakonec nějak tečoval nad!
58:09
Stále platí, že Omsk drží své vedení – navíc to domácí už zkoušejí v šesti, protože na střídačku zamířil gólman Samsonov.
57:15
Zatím se Metallurg nemůže dostat do šance – teď si na střílenou přihrávku najížděl Filippi, ovšem ani jeho pokus se neujal a navíc je mu zapískán ofsajd.
55:52
Hra se trochu uklidnila a domácí se vůbec nemohou dostat do tlaku – teď jim to ale trochu ulehčil Birjukov, který pokazil snadnou přihrávku a poslal puk na zakázané uvolnění.
54:32
A teď navíc hostující Omsk skončil v ofsajdu, protože Pestušenko špatně načasoval přechod do útočného pásma a akci tak zastavil.
53:51
Zatím se ale Avangard nemůže vůbec dostat do nějaké pořádné akce – sice drží puk ve své moci, ale domácí brání dobře modrou čáru a je tak těžké se přes ni dostat.
52:45
Pro domácí je tu ale další komplikace – na trestnou lavici je poslán Osala, který podržel svého protihráče a to tak že dost okatě.
51:55
Metallurg právě vstřelil branku!
A domácí celek je zpět v zápase! DANIS ZARIPOV se odhodlal k velice odvážné individuální akci ze samého rohu kluziště – nakonec se i s pukem dostal do brankoviště, projel ho celé napříč a na zadní tyči zasunul puk za záda zcela bezmocně se natahujícího gólmana Šilina! Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.
50:19
Naopak, hosté se dokonce dostávají i do útočné třetiny, kde pořádně zatápějí Magnitogorsku, byť to tentokrát vůbec neskončilo zakončením – šlo asi hlavně o ušetření času.
49:23
Omsk opravdu velice dobře brání a nepouští domácí ekipu do žádných velkých šancí, sledujeme tedy trochu horší hokej, to je ale dáno hlavně defenzivnější hrou hostů.
48:11
Do dobré šance se ale přeci jen dostal před Šilinem Mozjakin, ani domácí kapitán ale neuspěl, protože na zadní tyči trefil pouze beton gólmana Avangardu!
47:22
Tempo hry mírně upadlo a sledujeme hlavně pozornou obranu Omsku a držení puku v podání domácích – to ale zatím vůbec k ničemu nevede a tak to zatím vypadá na výhru hostů.
46:06
A po delší době musel na zem opět Samsonov – ten tentokrát neměl tolik práce, protože nahození Martynova šlo sebrat poměrně lehce do lapačky.
45:16
A domácí se tomuto oslabení úspěšně ubránili a sami tak mohou jít dopředu a něco dělat se současným stavem – to se ovšem nedaří a Metallurg má velké problémy s přechodem přes modrou čáru.
43:39
Zatím se Avangardu ale nedaří dostat se do další šance a tak pouze drží puk v útočné třetině – nutno ale jedním dechem dodat, že to hostům za současného stavu bohatě stačí.
42:28
Navíc domácí si zahrají další oslabení, protože na trestnou lavici musí zamířit Alexandr Sjomin – ten ve středním pásmu zbytečně podrazil svého soupeře.
41:44
No a pro domácí začíná být situace už kritická, protože dnes poprvé prohrávají už o dvě branky! Po obrovské chybě obrany Metallurgu se dostal do úniku z levé strany ANTON BURDASOV a v samostatném úniku proti Samsonovovi si dokázal jednoduchou střelou mimo jeho dosah poradit! Asistence: Alexandr Kučerjavenko.
41:08
A také se tak děje – hosté jdou dnes potřetí do vedení! K puku se dostal v mezikruží nikým nebráněný ILJA MICHEJEV, který nic zvláštního nevymýšlel a dokázal svojí velice tvrdou ránou trefit přesně pravý horní roh Samsonovovy brány! Asistence: Jevgenij Medveděv.
40:42
Přesilová hra Omsku sice stále běží, ale hosté se nemohou vůbec dostat do tlaku a největší potíže mají s udržením pásma – ale stále mají dost času na to, aby ji využili.
40:01
I po druhé třetině platí vyrovnaný stav a k vidění byl skoro stejný průběh, jako ve třetině první – Omsk šel opět do vedení, když se prosadil tentokrát Lauta pohotovou střelou v přesilovce. Magnitogorsk ale znovu vyrovnal a stejně jako předtím to bylo střelou do prázdné branky – tu tentokrát vyslal Kosov a dalším šancím navzdory jsme už branku neviděli. Skončí i poslední třetina 1:1?
40:00
39:25
Je tu další vyloučení za vyhození puku do hlediště, tedy za zdržování hry – na trestnou lavici musí domácí Alexandr Sjomin, který dopustil právě tohoto prohřešku.
39:01
Vypadá to, že opět do sirény branku neuvidíme a i po druhé dvacetiminutovce tak bude platit vyrovnaný stav – oba celky teď hrají o něco více zodpovědně.
38:24
Konec třetiny se opět nese ve spíše bojovném duchu, takže se hraje hlavně ve středním pásmu a ani jeden z celků tam nemůže získat vyloženou převahu.
36:34
Tak toto měla být branka, ale Samsonov zachránil domácí celek od inkasování! Ke střelám se postupně dostali Zubov a Medveděv, ovšem domácí gólman se roztáhl na čáře a zatáhl roletu přes svoji branku!
35:38
A Šilin měl další práci, když musel do vzduchu hodně rychle vymrštit svou lapačku – tou nakonec střelu Kazionova zastavil a hra je opět přerušena.
34:49
Mozjakin se dostal po Zaripovově dobré práci ke střele a kvůli tomu musel na led hodně rychle Šilin, ovšem svým betonem nakonec pokus ruského útočníka vyrazit dokázal!
33:42
Magnitogorsk se opět snaží poněkud uklidnit hru, to mu ale moc nejde – Omsk rychle sebral puk, ovšem Lemťugov byl moc nedočkavý a zavinil tak ofsajd.
32:55
Další akce hostů skončila pouze střelou od modré čáry, kterou bez problémů sebral Samsonov – viděl na ni a navíc nebyla nijak zvlášť prudká.
31:49
A do tutové šance na druhé straně jel Kosov! Ten po lapsu obrany Avangardu ujížděl zcela sám na Šilina, ten se proti němu ale vytáhl a jeho střelu zastavil betonem!
31:39
Na zem musel na druhé straně hodně rychle i Samsonov – ten ale svoji úlohu zvládl a puk dokázal schovat do lapačky!
30:49
Momentálně se hra odehrává převážně v obranném pásmu Omsku a do obrovské šance se dostal Osala! Ten opět dorážel do skoro prázdné branky po zákroku Šilina, ten se ale vytáhl, když dokázal tuto střelu zastavit velice pohotovým zákrokem lapačkou!
29:45
Hra se opět trochu uklidnila a sledujeme pasáž, kdy oba celky sbírají síly na další "šílenosti" – v Magnitorgosku se hraje opravdu pohledný duel.
28:28
Omsk se ale ihned snaží dostat své vedení zpátky a díky tomu se opět nacpal před Samsonova, tentokrát za něj ale puk i díky dobré práci při bloku od Leeho nedostal.
27:31
A opět stejný scénář jako v první třetině a je srovnáno! Puk před branku zavezl velice obětavě přes několik obránců Dronov, následně se odrazil ke zcela volného JAROSLAVU KOSOVOVI a ten? Ano, opět neměl nejmenší problém s tím, aby uklidil puk do poloprázdné klece – zatím mají střelci domácího celku při gólech velice snadnou práci. Asistence: Grigorij Dronov a Alexandr Sjomin.
26:27
Omsk hraje velice dobře, rychle přistupuje k hráčům soupeře a teď například domácího Birjukova donutil k vyhození přes všechny čáry, hra se tedy vrací před Samsonova.
25:31
A opět je tu pasáž, kdy se zápas zklidnil a domácí se ho snaží dostat pod kontrolu, ovšem Omsk i navzdory vedení chce útočit a tak nemůže být obrana domácích v klidu.
24:38
Hra se vyrovnala a díky zvýšení aktivitě Magnitogorsku opět vidíme šance na obou stranách – uvidíme, jestli díky zlepšenému výkonu po slabém úvodu třetiny domácí opět srovnají.
23:45
Domácí se pochopitelně snaží o reakci, ale moc jim to nejde a tak sledujeme jejich trápení v útočné třetině.
22:19
Jako bych to přivolal a domácí opět prohrávají. Kousek před modrou čárou se k puku dostal Grigorjev, rozdal ho přesně do strany na volného ARTURA LAUTU a ten dokázal pohotovým pokusem z první poslat puk mimo dosah zaskočeného Samsonova! Asistence: Michajl Grigorjev a Jevgenij Medveděv.
22:11
Zatím ale Omsk moc nebezpečný není a byť drží puk ve své moci, nemůže se vůbec dostat ke střele – chtělo by to větší aktivitu od modré.
21:12
Je tu první vyloučení zápasu proti domácím – na trestnou lavici musí Chris Lee, který vyhodil puk na tribunu a je tak vyloučen za zdržování hry.
20:39
Začátek druhé třetiny lépe zachytili domácí, kteří se opět natlačili před Šilina a snaží se skóre otočit, gólman Avangardu ale schoval nahození Leeho do lapačky a tím hru přerušil.
20:01
První třetina je za námi a tento zápas zatím rozhodně nezklamal – od obou celků se čekalo hodně a opravdu doposud sledujeme kvalitní hokej. Do vedení šli hosté, když dostal puk přesně pod břevno Pestuško, zanedlouho ale za Magnitogorsk srovnal po Filippiho akci Timkin. Oba celky poté měli ještě několik šancí, ale branku jsme už neviděli a tak momentálně platí nerozhodný stav 1:1.
20:00
19:39
Konec třetiny už se nese v klidném duchu a ani jeden celek se nežene dopředu, takže asi do sirény už žádnou další branku neuvidíme.
18:35
Domácí jsou v závěru periody o něco málo lepší a snaží se dostat do šance, všechny jejich střely jsou ale zatím z nevýhodných pozic a tak se to nedaří.
17:49
K hodně tvrdému pokusu zápěstím se dostal z levého kruhu Mozjakin, cpal svoji střelu pod břevno, ale Šilinova lapačka byla na místě a puk schovala.
16:36
Sobotka opravdu musel do kabin za pomoci zdravotníků, snad to nebude nic vážného. Mezitím se ale hraje a střílet se snažil Sjomin, ovšem branku opět netrefil a Šilin tak mohl být v klidu.
15:49
Na ledě zůstal po srážce se svým spoluhráčem ležet Vladimír Sobotka a nevypadá to s ním vůbec dobře, vypadá to, že bude muset z ledu.
15:15
Přesilovka se chýlí ke konci a stále jsme neviděli pořádnou šanci, teď to sice z otočky zkusil Kosov, ale branku těsně netrefil a Šilin tak zasahovat nemusel.
14:22
Ani tato přesilovka ale Metallurgu nevychází podle představ a sledujeme spíše trápení při přechodu do útočného pásma – při tom si domácí tým vůbec neví rady.
13:39
Je tu ale další vyloučení – i tentokrát pošle do přesilovky domácí, protože v útočné třetině byl před brankou soupeře až moc důrazný Pavel Machanovskij a je vyloučen za nedovolené bránění.
13:26
Jako blesk z čistého nebe je ale srovnáno a to je pro dobře brání Omsk veliká rána! Díky pěknému průniku po křídle se dostal ke střele z levého kruhu Filippi, jeho pokus dokázal vyrazit Šilin pouze na hokejku JEVGENIJE TIMKINA a bylo jasno – ten totiž do prázdné branky puk uklidil bez potíží srovnal skóre! Asistence: Tomáš Filippi.
12:37
A početní výhoda Metallurgu je za námi, ovšem bez výsledku – domácí se nedostali do nějakého pořádného tlaku a šanci na gól neměli žádnou, počet hráčů na ledě se tedy vrací do toho původního.
11:17
Domácí se sice nastěhovali do útočného pásma, nemohou se ale dostat k vůbec žádné pořádné střele a tak sledujeme spíše bezvýsledné obléhání branky Šilina.
10:15
Je to tak, na trestnou lavici míří dnes poprvé hostující hráč – Michajl Juňkov hákoval a nabídl tak Magnitogorsku přesilovou hru.
10:14
I nadále hraje s pukem hlavně domácí celek, do skrumáže před brankou posílal puk Mozjakin, ale obrana hostů si poradila – vypadá to ale tak, že to bylo pouze za cenu faulu.
09:09
Na druhé straně se snažil ihned reagovat rychlou střelou švihem Sjomin, ovšem jeho pokus postrádal přesnost a pouze tak zaduněl o mantinel za brankou.
08:04
Ale teď už to branka je a hostující Omsk jde asi zaslouženě do vedení! Výtečnou práci ve středním pásmu odvedl Zubov, který posunul nezištně puk na najíždějícího MAXIMA PESTUŠKA, jenž dokázal sám proti Samsonovovi zamířit přesně pod břevno a otevřel tak skóre! Asistence: Ilja Zubov a Jevgenij Medveděv.
07:25
Ale teď po chybě obrany domácích mohl Avangard jít velice snadno do vedení! Zcela sám na Samsonova jel Medveděv, který mu dokázal dát kličku, ale přes vracející se obránce nakonec neprocpal puk ani na několik pokusů do branky! Domácím tady pomohla i tyčka.
06:45
Opravdu, tempo trochu upadlo a hra už nemá takovou intenzitu – logicky tak ubylo i šancí a každý přechod do pásma je spíše upracovaný.
05:52
Omsk teď musel rozehrávat pod velkým tlakem a Martynov tak také o puk přišel, protože ho pouze naslepo vyhodil do středního pásma – Metallurg začíná získávat převahu.
04:45
Hra se trochu uklidnila a přesunula se do středního pásma, kde sledujeme důrazný fyzický hokej a množství tvrdých soubojů – všechny se ale zatím nesou v rámci pravidel.
03:49
Hraje se ve velkém tempu a na druhou stranu zase mířili domácí, kteří se snažili o rychlý přechod do útoku, při přechodu do pásma ale nakonec o kotouč přišel až moc zbrklý Mozjakin.
02:54
Samsonov má také poměrně hodně práce – na led musel po střele Grigorjeva od modré čáry, a protože před jeho brankou bylo pořádně husto, puk raději schoval do lapačky.
01:51
Hodně aktivní vstoupil do zápasu i Avangard – ten se sice do velké šance zatím nedostal, ale druhá formace kolem Zubova se natlačila do třetiny a snaží se dostat Magnitogorsk pod tlak.
00:42
Úvod zápasu nám nabídl hned pořádnou šanci, do které se dostal díky střele Antipina od modré čáry dorážející Zaripov, domácí útočník ovšem trefil pouze Šilina a stav se tak zatím nemění!
00:01
Úvodní sestavy nám řekly, že dnes se proti sobě v prvních formacích postaví Češi Jan Kovář a Vladimír Sobotka. Za domácí Metallurg pak na centru druhé formace nastoupí Tomáš Flippi, pouze na střídačce Omsku naproti tomu začne gólman Dominik Furch.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov (A), Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – Kosov, Filippi, A. Sjomin – Santala, Osala, Timkin – Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – Železkov.

Avangard Omsk: Šilin (Furch) – Martynov, J. Medveděv (C), Meňšikov, Nikitin, Ahnelöv, Grigorjev, A. Osipov, Orlov – Pěrežogin (A), Sobotka, Lemťugov – Pestuško, Zubov (A), I. Michejev – Burdasov, Kučerjavenko, Booth – Machanovskij, Juňkov, Lauta.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Gordenko, Sysujev.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské hokejové KHL – dnes se proti sobě postaví celky Mettalurgu Magnitogorsk a Avangardu Omsk.

Domácí Magnitogorsk zažívá parádní sezónu a díky skvělým výkonům stojí v čele celé Východní konference – za 50 zápasů získal úžasných 107 bodů a pyšní se velice ofenzivním skóre 166:109. Co se momentální formy týká, i ta odpovídá umístění – Metallurg získal za posledních pět zápasů 11 bodů. Nejprve vyhrál venku 0:1 s Nižněkamskem a 0:2 s Kazaní, následně sice doma nestačil 3:5 na Soči, poté ale znovu dvakrát vyhrál – 6:3 nad Spartakem Moskva a 3:2 po prodloužení nad Novgorodem.

I Osmk se může chlubit hodně povedenou sezónou a v tabulce Východní konference okupuje druhé místo hned za Magnitogorskem – za 50 zápasů získal 96 bodů a má skóre 133:100. Momentální forma je o něco málo horší, než u domácího celku, ale také se dá označit za solidní – za posledních pět zápasů stačila na devět bodů. Nejprve Osmk doma nestačil na Dinamo Moskva 2:3, poté ale dvakrát vyhrál – nad Podolskem 3:2 a nad Jaroslavlí stejným poměrem. Následně sice padl v Petrohradě s SKA 5:3, ale posledně vyhrál 0:2 v Čerepovci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.