Chris Lee (25:30) – Nick Plastino (20:46)

Jan Kovář #43 (MET) – 0+2, 4 střely na branku čas na ledě 19:07.
Tomáš Filippi #41 (MET) – 0+0, 7 střel na branku, čas na ledě 15:22.

Václav Nedorost #13 (SBA) – 1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 15:54.
Tomáš Kubalík #81 (SBA) – 1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 11:30.
Jakub Valský #71 (SBA) – 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 11:15.
Je konec! Metallurg Magnitogork díky využitým přesilovkám v samém závěru pokračuje v sérii domácích vítězství. Vítěznou branku si připisuje spasitel Metallurgu, kapitán Sergej Mozjakin.

Slovan Bratislava byl, kromě většiny první třetiny, soupeři vyrovnaným sokem a dlouho to vypadalo, že si ze svého prvního zápasu na venkovním tripu odveze minimálně bod. Ovšem v závěru se vidina bodového zisku pro svěřence Miloše Říhy rozplynula.
59:49
Magnitogorsk dohraje zápas v útočném pásmu.
59:02
Kubalík nejprve napálil Chabarova, poté se ale dostal zpět k volnému puku a z bezprostřední blízkosti vysřelil. Samsonov kryje.
58:15
Bereglazov pálí mimo od levého mantinelu.
57:39
Slovan je zaskočený dvěma inkasovanými brankami. Metallurg drží kotouč na svých holích.
56:50
Slovan reklamuje počínání Kováře v rozporu s pravidly, ale týmu Miloše Říhy to není nic platné.
56:50
Metallurg právě vstřelil branku!
Šest sekund před návratem Cheechooa je zřejmě rozhodnuto. Pogge vyrazil Leeho střelu před sebe, kde se o volný puk strhla velká mela. OSKAR OSALA byl podle rozhodčích tím, kdo dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Kovář.
55:23
Tomuhle muži by měli vystavit sochu! SERGEJ MOZJAKIN využívá přesilovku pět na tři. Narazil si s Wolskim, napřáhl, vypálil z vrcholu pravého kruhu a mohl začít slavit. Asistence: Wojtek Wolski.
54:56
To je pro Slovan hodně zlé! Pogge chtěl omést puk o plexisklo ven z obranného pásma a vystřelil jej mimo hřiště. Trest odpyká Cheechoo.
54:28
A pozor! Tomáš Kubalík zasáhl Leeho holí do obličeje. Magnitogorsk má možnost dvouminutové početní výhody.
54:04
Mozjakin se ale vrací do hry. A teď byl na ledě při další velké šanci. Wojtek Wolski si teď znovu vylámal zuby na Poggeovi. Zvolil dlouhý bekhendový blafák, ale nedokázal přehodit betony hostujícího brankáře.
52:30
S Kovářem a Wolskim teď potřetí nastoupil právě Osala, problémy Mozjakina zřejmě jsou dosti limitující.
52:20
Průnik Osaly zastavuje jeden z obránců Slovanu.
51:15
Téměř bez práce jsou oba brankáři. Puk ometá mantinely po celé ploše arény.
49:37
Leeho jedovka zaduněla o Poggeovy betony.
49:18
A teď má zdravotní trable i Bereglazov. Ten schytal pukem do obličeje od Jegliče a je odváděn do kabiny.
48:50
Po jednom ze soubojů u mantinelu na střídačku odjíždí Sergej Mozjakin. Tohle příznivci Metallurgu nevidí rádi.
48:22
Magnitogorsk sice rychle získal puk, ale poté jeho hráči odpálili puk na zakázané uvolnění.
48:11
Sjomin zakličkoval na vlastní modré čáře a puk mu uskočil, hraje tak Kubalík.
47:08
Stále stejná písnička. Oba celky v této fázi hlavně zodpovědně brání.
45:45
Zigo přenechal Valskému, toho ale o puk připravil rychlonohý Filippi. Viděli jsme souboj bývalých hráčů libereckých Bílých Tygrů.
45:04
V úvodních minutách třetí třetiny sledujeme tuhý boj o každý centimetr ledu. Hraje se především ve středním pásmu.
44:14
Brankář domácích znovu v permanenci. Ve změti těl musel lovit Ďalogovo nahození.
43:50
Jeff Taffe se uvolnil a vypálil z mezikruží. Samsonov proti němu vytasil lapačku.
43:27
Švarný ustrážil Mozjakina a Magnitogorsk se vyhání z útočného pásma.
42:15
Kaletik zadovkou na střed hřiště přihrál Kosovovi, jeho tvrdou ránu ale zblokoval Rosandič.
40:52
Tak to byla paráda! Mozjakin přihrál Filippimu, který projel obranou Slovanu jako nůž máslem. Byl faulovaný Meszárošem, čehož si rozhodčí nevšimli. V pádu ale našel zcela volného Sjomina, před kterým vzývala poloodkrytá klec. Tu ale netrefil.
40:19
Nedorost vystřelil z otočky, Samsonov zasáhl levým betonem.
40:01
STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ:

Střely: 32 – 14
Vhazování: 16 – 19
Hity: 11 – 13
Zblokované střely: 7 – 4
Chris Lee (17:44) – Nick Plastino (13:29)
Čtyřicet minut hry je za námi. Ve svižné druhé části se podařilo domácím vyrovnat v přesilové hře, kdy se z dorážky trefil Sjomin.
K vidění je mnoho osobních soubojů a velice pohledný hokej.
Šance si vytvářejí oba celky.

Poslední dva zápasy Slovanu rozhodly až samostatné nájezdy. Magnitogorsk naopak v osmi předchozích utkáních skončil po šedesáti minutách. Vydrží nám vyrovnaný stav?
40:00
39:17
Mozjakin nabral rychlost a od vlastní brány se dostal až do útočné třetiny proti dvěma obráncům ale nemohl zakončit a po objetí Poggeho klece nepřesně přihrál.
38:09
Magnitogorsk se držel v útočné třetině, nic kloudného ale svěřenci trenéra Vorobjova nevymysleli.
37:05
Hokejisté obou týmů znovu nejdou pro tvrdý souboj daleko. Teď se Skalický opřel do Mozjakina.
35:36
Timkin vyrazil na útočný výlet v oslabení. A ukázal své bruslařské vlohy. Po brilantní otočce vypálil, Pogge musel přerušit hru.
35:15
Mezsároš s Nedorostem si připsali po jednom střeleckém pokusu. Poté se ale Magnitogorsk osvobodil a může vystřídat.
34:09
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., hákování).
33:43
Čtvrtá formace Slovanu skvěle napadala a vykoledovala si faul. V pokračující akci se k zakončení dostal Jakub Valský. Bekhendovým blafákem ale ani nadvakrát neuspěl.
33:11
Hraje se nahoru-dolu. Předvedená hra musí diváky bavit.
32:18
Birjukov zboural Skalického za domácí brankou. Povedený hit.
31:32
Využitá přesilovka. Mozjakin vypálil ze svého tradičního místa. Pogge jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde se po volném puku natahovala hned dvojice hráčů domácích a ALEXANDR SJOMIN byl tím, kdo zajistil vyrovnání. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin,
30:42
Další početní výhoda pro domácí. Švarný před brankou podsekl Filippiho a putuje na lavici hanby.
30:26
Valský se z pravé strany tlačil před Samsonova a už se jal zakončoval. Skvělou práci ale předvedl Chris Lee, který českému útočníkovi nadzvedl hůl a puku jej zbavil.
29:45
Mozjakin si tentokrát s Kovářem nerozuměl a puk mají obránci Slovanu.
29:09
Ve hře znovu přibylo osobních soubojů. Sledujeme bojovný hokej. Aktivní jsou oba týmy.
28:17
Zámořská trojice ve službách Slovanu drží kotouč na svých holích v útočném pásmu. To svěřencům trenéra Říhy nyní stačí.
26:10
Mozjakin z otočky poslal kotouč na Poggeho. Kus černé pryže tečoval Wolski, mimo branku.
25:36
Cheechoo v akci dva na jednoho napřáhl a razantně vypálil. Dvoubrankové vedení ovšem Slovan nezískal, zatřepetala se pouze boční síť. Hosté každopádně vystrkují růžky.
25:05
Rychlá střela Nedorosta končí v Samsonovově lapačce.
24:47
Luža se vrací do hry. Slovan v pěti.
24:30
Antipin přihrál na pravý pruh Filippimu, který okamžitě střílel. Jeho pokus tečoval obrovitý Osala. Toho ale zpacifikovali obránci hostujícího týmu a Pogge schoval kotouč do své výstroje.
24:08
Zigo s Plastinem skvěle zabojovali a ukrojili další vteřiny z přesilovky soupeře.
23:56
Slovan obětavě brání. Metallurg je oproti předchozí početní výhodě nulový.
22:47
Patrik Luža vystřelil puk mimo hřiště a odjíždí na trestnou lavici. Přesilovka pro Magnitogorsk.
22:22
Úvod druhé třetiny nabídl velmi rychlý hokej. Hra má veliké tempo.
21:39
Osala zůstal úplně sám před Poggem. Z ostrého úhlu ale branku netrefil. Volný puk se dostal k Filippimu, který už mířil lépe a protáhl hostujícího brankáře.
21:07
Kovář si narazil s Leem a pálí tvrdě od modré. Pogge vyráží.

Zblokované střely: 4 – 1
Chris Lee (8:27) – Nick Plastino (7:02).
Máme za sebou velmi poutavou první třetinu. Domácí poslal do vedení Wolski, který byl nejaktivnějším hráčem Metallurgu a mohl zvýšit vedení svého týmu v početní výhodě. Celkově byl Magnitogorsk jasně lepším celkem do 17. minuty.

Závěr třetiny ale jasně patřil svěřencům Miloše Říhy. Nejprve šikovnou tečí vyrovnal Nedorost a ležérnost v v bránění potrestal poté Kubalík. Uvidíme, s čím oba týmy vstoupí do další části. Bezesporu nás čeká zajímavý duel.
20:00
19:50
Filippi teď mohl vyrovnat, obránci Slovanu teď neměli příliš jisté střídání a český útočník je zbavil puku. Jeho následnou střelu ale vytěsil gólman Pogge.
18:53
Viedenský vypálil, Samsonov vyráží do rohu.
18:30
Belasí mají teď energie na rozdávání a pokračují v útoku.
18:00
Slovan právě vstřelil branku!
Bratislavský celek otáčí vývoj utkání. Zigo dobruslil volný puk a před brankou našel dojíždějícího TOMÁŠE KUBALÍKA, který dostal kotouč do branky. První formace domácích se teď vracela velmi vlažně a rezignovaně a přišel zasloužený trest. Asistence: Tomáš Zigo, Juraj Šiška.
17:28
S přibývajícími minutami nám přibylo osobních soubojů.
16:40
Máme vyrovnáno! Prosazuje se první útok hostů z ojedinělé akce. Plastino znovu sáhl ke střele zápěstím od modré a puk za záda Samsonova dokázal tečovat projíždějící VÁCLAV NEDOROST. Asistence: Nick Plastino, Marek Viedenský.
16:05
Plastinův švih po vyhraném buly se zastavil ve změti těl před Samsonovem.
14:23
Švarný se vrací do hry, tohle oslabení Slovan přežije.
14:16
Obrovský závar před Poggeho brankovištěm! Puk létal křížem krážem, ze strany na stranu. Wolski spálil obrovskou příležitost, když u levé tyče pálil téměř do prázdné branky. V pokračující akci pálil Jan Kovář, ale Pogge teď podržel svůj tým.
13:38
Kovář vybídl ke skórování Wolskiho. Ten ale ani nadvakrát nepřenoval Poggeho.
12:40
První formace Magnitogorsku kombinuje ze strany na stranu.
12:23
Početní výhoda také pro Metallurg. Švarný nedovoleně zastavil Jana Kováře. Je mu udělen dvouminutový trest.
11:54
Rosandič nevyhodil kotouč z obranné třetiny a ten se dostal na čepel hole Chrise Leeho, kanadský obránce hledal Denise Kazionova, ten ovšem jeho úmysly nepřečetl a o volný puk se tak bojuje za brankou Slovanu.
10:38
Valský se zbavil obránce a po obkroužení branky vypálil bekhendem, bohužel pro hosty, mimo tři tyče.
10:25
Po delší době se hra podívá před Samsonova. Zakázané uvolnění domácích.
09:20
Mozjakin nahrával v akci dva na jednoho Kovářovi. Nahrávka mu nesedla, ovšem kapitán Metallurgu si našel volný puk a stačil zakončit bekhendem. Zajímavá šance!
08:52
Domácím vlila vstřelená branka energii do žil. Kombinovaná formace prvního a třetího teď zavařila hostům znovu.
07:48
Střelu Kováře z mezikruží Pogge kryje a má kotouč ve své výstroji. Po pískání se ještě Kovář postrkal s mladíkem Jurajem Šiškou, rozhodčí však zůstávají klidní.
06:51
Gól mohl přijít na druhé straně. Oskar Osala se prodral středním pásmem a uháněl na Poggeho, tlačil se do zakončení, při kterém ale neměl dostatečný prostor kvůli Mezsárošovi a netrefil branku.
06:35
Něco přes minutu početní výhodu hostů je pryč a bratislavský celek si nevytvořil žádnou brankovou příležitost.
05:29
Slovan si zahraje první přesilovku. Timkin vyloučen za hákování.
04:57
Domácí jdou do vedení. Chris Lee po vhazování v obranné třetině fantasticky našel WOJTEKA WOLSKIHO, který si v samostatném úniku vychutnal Poggeho a po perfektním blafáku může slavit první gól. Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin.
04:46
A teď Chipchura po nahrávce Jegliče na druhé straně. Jeho schovaná střela ale nezamířila za brankovou čáru.
04:34
Kovář našel Wolskiho, který si nabruslil z druhé vlny. Útočník s polskými kořeny vyslal střelu míříci mezi betony. Pogge byl ovšem připravený.
03:07
A třetí formace Metallurgu pořádně rozhýbala bratislavský Slovan. Viděli jsme první větší závar.
02:27
Alexandr Sjomin získal kotouč po vhazování a ihned jej poslal na branku soupeře.
02:16
První kontakt s pukem také pro Justina Poggea, Platonov se tlačil do branky.
01:19
Teď se do poku opřel Meszároš, Samsonov znovu pozorný.
00:47
Jeglič vyslal svižnou střelu zápěstím, Samsonov vytrčil svoji vyrážečku a připisuje si první zákrok.
00:25
Mozjakin zastavil Jegliče na modré čáře a u puku je Magnitogorsk.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě a zní hymny Slovenska a Ruské federace za chvíli začínáme.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Antipin, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Wolski – Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – A. Sjomin, Filippi, Osala – Kaletnik, Timkin, Kosov – Železkov.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš (C), Ďaloga, Pokorný, Bačik, Rosandić – Jeglič, Viedenský, Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Taffe – Skalický, Šiška, Lušňák – T. Kubalík, Zigo, Valský.
ABSENCE

Domácích zřejmě i dnes bude chybět útočník Danis Zaripov. Slovan nemůže počítat se zraněnou čtveřicí Smoleňák, Šťastný, Sersen a Starosta. Hostům chybí také Tomáš Kundrátek, který se účastní Světového poháru s českou reprezentací.
METALLURG MAGNITOGORSK

Obhájci titulu se po deseti odehraných zápasech nacházejí na páté příčce Východní konference. Tým pod vedením Iljy Vorobjova při startu sezóny podává kolísavé výkony. V posledním domácím zápase sice Metallurg otočil vývoj s Dynamem Minsk, když prohrával 1:3, ovšem poté přišla porážka na ledě Čeljabinsku.

Jeden z favoritů soutěže se může již několikátou sezónu spoléhat na Sergeje Mozjakina, který se 13. září stal nejlepším střelcem ruské soutěže a potvrdil tak svoji extratřídu. Mozjakin se ale na ledě neobejde bez Jana Kováře, Danise Zaripova či v posledních zápasech Wojteka Wolskiho.
SLOVAN BRATISLAVA

Pro Slovan bude dnešní duel desátým v letošním ročníku. Během předchozích devíti nasbírali svěřenci českého trenéra Miloše Říhy dvanáct bodů. Cílem Belasích není nic jiného, než proniknout do play-off, kde loni skončili ve čtvrtfinále Gagarinova poháru. V Bratislavě hodně čekají od nové akvizice – Jonathana Cheechooa. Říha se také může spolehnout na početnou českou kolonii vedenou Václavem Nedorostem.

Poslední dvě utkání dotáhl Slovan až do nájezdů, prodlouží si sérii rozdělování bodů v této dovednostní soutěži? A pošle trenér Říha do branky znovu Barryho Brusta, který si uprostřed zápasu se Záhřebem vykoledoval osobní trest do konce utkání? To jsou jedny z mnoha otazníků dnešního střetnutí.
Hezké odpoledne všem hokejovým fanouškům,
nadnárodní soutěž KHL dnes pokračuje zápasem mezi domácím Magnitogorskem a hostujícím celkem Slovanem Bratislava, těšme se na další zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.