Československá stopa

Jan Kovář (MET) 1 + 0, 3 střely, 20:16 na ledě
Tomáš Filippi (MET) 0 + 1, 2 střely, 15:57 na ledě
Samostatné nájezdy byly velice zajímavé, když se v první sérii trefil Wojtek Wolski, aby až ve třetí sérii vyrovnal Igor Makarov. Jenže po Makarovovi jel ještě Chris Lee a domácí obránce zajistil svému celku bonusový bod. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je CHRIS LEE.
Obránce Chris Lee se s pokusem nepáral, udělal kličku a bekhendem poslal puk do sítě, čímž zajistil svému týmu vítězství.
Makarov poslal kotouč pod břevno a srovnává stav.
Danis Zaripov si sice položil gólmana, ale už nezvedl kotouč dostatečně.
Fin Hartikainen neproměňuje, když trefil jen brankáře.
Wojtek Wolski absolvoval první nájezd Metallurgu a výborně vymíchal kotouč, načež ho na dlouhou ruku poslal za záda Gavrilova.
Enver Lisin jel na náhradníka Samsonova, který ho výborně vychytal.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, takže o vítězi dnešního klání rozhodnou až samostatné nájezdy. V prodloužení měli rozhodně více ze hry hráči Salavatu Julajev Ufa, kteří trefili i tyč Jevgenijem Bodrovem, ale na to se nehraje, takže rozhodne dovednostní soutěž.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:10
Hosté jsou v prodloužení jednoznačně nebezpečnějším týmem a drží i nadále kotouč.
63:05
Omark sice našel Hartikainena, ale ten už nedokázal sklopit hokejku a kotouč poslal mimo.
62:07
Kaprizov nedává gól, když dobrý zákrok opět předvedl Vasilij Košečkin.
61:31
Neuvěřitelné – hostující hráč mohl rozhodnout, ale Jevgeniji Bodrovovi se nepodařilo trefit odkrytou branku, když zamířil jen do tyčky.
61:17
Gavrilov dobře zasáhl proti zakončení Viktora Antipina z pravého kruhu, které ho trefilo do hrudi
60:27
Alexej Bereglazov vypálil od levého mantinelu a gólman musel zasahovat, načež ještě puk odvrátil vypíchnutím holí.
60:01
Ve třetí třetině žádná branka nepadla, i když jsem mohli i nadále sledovat poměrně zajímavé představení. V první části měli mnohem více ze hry hosté, ale nepodařilo se jim Košečkina překonat, načež se museli bránit chvíli i ve třech, leč Metallurg přesilovou hru využít nedokázal, takže za malou chvíli uvidíme prodloužení.
60:00
58:45
Tomáš Filippi na pravé straně útočného pásma nedokázal přejít přes Dmitrije Vorobjova.
58:07
Chris Lee si potáhnul kotouč, načež vypálil, ale jeho rána nenašla místo za zády Gavrilova.
57:35
Je znát, že se blíží závěr utkání, takže ani jeden z celků nechce udělat vyloženou chybu.
56:26
Igor Makarov se natlačil před branku soupeře, kde donutil gólmana k přikrytí kotouče.
56:10
Tomáš Filippi si najížděl před branku, kde se ale k zakončení nedostal.
55:47
Střelecký pokus Stanislava Garejeva končí v náručí Vasilije Košečkina, který přerušuje hru.
55:29
K vidění byla trochu hlušší pasáž hry, kdy ani jeden z celků nehrozí žádným útokem na branku soupeře.
53:53
Hostům se podařilo přežít nepříjemnou přesilovou hru Metallurgu Magnitogorsk.
53:09
Před Tomášem Filippim byla odkrytá branka, jenže český útočník se do zakončení přes protihráče nedostal.
52:30
Gavrilov nepustil kotouč za svoje záda, když vyrážečkou zasáhnul proti ráně a první vyloučený hráč se již pomalu vrací na led.
52:04
Sergej Mozjakin napřáhnul, ale svým pokusem vůbec netrefil branku.
51:53
Tomáš Filippi byl faulován vysokou holí, o což se postaral Denis Bodrov a hostující kapitán posílá svůj celek do tří.
51:16
Hostům se podařilo odpravit kotouč do středního pásma, takže domácí musí zakládat nový útok.
50:35
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., podražení).
49:30
Alexandr Loginov schytal nesmírně tvrdou ránu od modré čáry do hlavy a potřebuje ošetření lékaře.
49:00
Mozjakin se pokusil zlomit nepříznivý vývoj třetí části hry, ale branku se mu vstřelit nepodařilo.
47:37
Enver Lisin si vzal kotouč a bekhendovou střelou chtěl zvednout kotouč pod břevno, jenže trefil jen Košečkina.
47:13
Vladislav Kaletnik v útočném pásmu příliš dlouho kotouč udržet nedokázal.
46:27
Pozorný Košečkin opět raději přikryl kotouč po Černychově zakončení a bude se vhazovat před ním. Ve třetí třetině jsou hosté zatím jasně lepším celkem.
45:23
Nebezpečně vypálil Igor Makarov, jemuž se ranou od modré čáry podařilo rozezvučet břevno domácí branky.
44:59
Od modré čáry pálil Maxim Gončarov, ale jeho střelecký pokus až k brankáři nedoletěl.
44:05
Hosté kombinují s pukem na hokejkách v útočném pásmu a hledají skulinu v obranném postavení soupeře.
43:20
Vladislav Kaletnik poslal k zemi projíždějícího Maxima Majorova, což sudí vyhodnotili jako nedovolené bránění a trestají dvěma minutami.
43:00
Další střelecký pokus finského útočníka Hartikainena míří jen do zadního mantinelu.
42:05
Domácí se dostali do útočného pásma, kde však o kotouč velmi rychle přišli.
41:00
To Enver Lisin ze středního pásma branku sice trefil, ale Košečkina takový pokus nemůže ohrozit.
40:35
Teemu Hartikainen se dostal do zakončení, ale branku se mu trefit nepodařilo.
40:01
Nesmírně zajímavé utkání pokračovalo i ve druhé třetině, kde jsme nejprve viděli navýšení vedení, o které se postaral Jan Kovář, ale poté přišlo snížení z hole Michaila Vorobjkova a během půl minuty i vyrovnání, o což se postaral Igor Makarov. Hned vzápětí mohl vedení zpět na stranu Magnitogorsku strhnout Denis Platonov, leč trefil pouze tyčku. Sledujeme spoustu zajímavých momentů a snad si pro nás hráči zajímavou podívanou schovali i na třetí periodu, jež začne zhruba v 17:45.
40:00
39:39
Kovář od modré čáry napálil kotouč směrem na branku, ale před ním bylo příliš těl, takže střela neprošla.
39:04
Gavrilov musel být na pozoru před střelou Denise Kazionova, ale jeho pokus dokázal chytit do lapačky a přerušuje hru.
37:40
Alexandr Loginov nahodil kotouč před branku, kde se ho Kaprizov snažil dorazit, ale jeho střela letí těsně vedle.
36:47
Enver Lisin se snažil využít protiútoku, ale jeho tvrdý projektil z levého křídla Košečkin vyráží.
36:09
Domácí se tlačí do útoku a rádi by si vzali ztracené vedení opět zpátky.
35:15
Denis Platonov se vzápětí hnal na branku, ale trefil pouze tyčku hostující branky!
34:33
Ufa právě vstřelila branku!
Ihned vzápětí hosté po precizní kombinaci vyrovnávají. Po vyšachování obrany se do zakončení dostal IGOR MAKAROV a trefuje přesně. Asistence: Jevgenij Bodrov, Zachar Arzamascev.
34:07
Sami Lepistö vyřešil situaci výborně, když našel volného MICHAILA VOROBJOVA, který poslal kotouč pod brankářem Košečkinem do sítě. Asistence: Linus Omark, Sami Lepistö.
33:25
Chris Lee získal kotouč za modrou čarou, nabruslil si do útočného pásma, odkud vyslal pěkně jedovatou ránu, která skončila na tyčce!
32:41
Košečkin měl další práci a zatím drží svůj celek výbornými zákroky. Tentokrát vyrazil střelu a nepustil soupeře k dorážce.
32:03
Kombinace hostujícího celku v útočném pásmu sice vypadala nebezpečně, ale obrana Metallurgu nakonec vše uspokojivě vyřešila.
31:17
Oskar Osala se dostal ke střele z dobré pozice, ale jeho pokus nemusel řešit Andrej Gavrilov, protože kotouč letěl nad branku.
30:51
Omarkovu přihrávku na Hartikainena zblokoval obránce Metallurgu.
30:20
Znovu v akci Teemu Hartikainen, který tentokrát sám střílel, ale tísněn protihráčem trefil jen brankáře Košečkina.
29:11
Filippi hledal křižnou přihrávkou spoluhráče, ale úmysl se mu realizovat nepodařilo.
28:17
Opět výborný Košečkin proti střele Kirilla Kaprizova, jemuž adresoval přihrávku zpoza branky Teemu Hartikainen.
27:50
Jevgenij Bodrov posílal střílenou přihrávku, ale našel pouze hokejku bránícího soupeře.
27:11
Wojtek Wolski unikl po pravé straně, ale nedokázal svou střelou zaměřit prostor branky.
26:48
Domácí i nadále pokračují v útočné aktivitě a snaží se svého soupeře zatlačit, dokud je rozhozený z obdržené branky.
25:53
Metallurg právě vstřelil branku!
JAN KOVÁŘ číhal před brankou na přihrávku, kterou také od Zaripova dostal. Český útočník zamířil přesně a využívá přesilovou hru. Dobrou práci odvedl i Wojtek Wolski, který za brankou kotouč vybojoval. Asistence: Danis Zaripov, Wojtek Wolski.
25:29
Aktivita se okamžitě přesunula před branku Andreje Gavrilova, protože vyloučený Chabarov je již nějakou dobu zpět.
24:38
Maxim Majorov trefil brankáře do hlavy a za svůj přečin dostává dvě minuty plus deset minut osobního trestu.
24:20
Domácí se opět osvobodili, když získali puk a poslali ho přes všechny čáry.
23:54
Dmitrij Kazionov dokázal ušetřit hodně času, když bojoval v útočném pásmu a nenechal soupeře hrát.
23:12
Jaroslav Chabarov podrazil Stěpana Chripunova a musí na dvě minuty na trestnou lavici.
22:43
Domácí bojovali za hostující brankou o kotouč, ale obrana Salavatu Julajevu si poradila.
21:52
Filippi našel spoluhráče na modré čáře, jehož tvrdou ránu tečovala obrana mimo branku.
21:13
Wolski přihrával na Kováře, ale ani český reprezentant se o kousek do zakončení nedostal, když mu puk tečoval pryč obránce soupeře.
20:41
Jenom kousíček chyběl domácím ke druhé brance, ale Wolski se k dorážce před brankou nedostal.
20:01
Máme za sebou nesmírně zajímavou první třetinu utkání mezi Magnitogorskem a Ufou, ve které se do vedení dostali domácí díky přesnému zakončení Danise Zaripova ze druhé minuty. Hosté postupem času hru vyrovnali a několikrát zahrozili, ale pokaždé našli připraveného Vasilije Košečkina. Ve druhé třetině se dá očekávat opět interesantní podívaná, takže se můžeme těšit, co si pro nás oba celky přichystají. Další perioda začíná přibližně v 16:55.
20:00
19:54
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., sekání).
19:12
Před branku domácího gólmana mířila další nepříjemná přihrávka, leč nikdo z hostů se k ní nedostal.
18:22
Další dobrý zákrok Košečkina proti střele Majorova z levé strany. Následovala menší rozmíška mezi Kovářem a Omarkem, do které se vložili i další hráči.
17:49
Domácím se podařilo ubránit v oslabení, ale nutno poznamenat, že hosté sehráli dobrou přesilovku.
17:23
Enver Lisin našel na levé straně volného Maxima Gončarova, ale jeho rána míří hodně mimo tři tyče.
16:55
Velká šance, v níž se ocitnul Sami Lepistö, brankou nekončí, protože finský bek trefil pouze Košečkina, od nějž se puk odráží mimo hrací plochu.
16:31
Omarkovi se pod nohy vrhnul jeden z domácích hokejistů a švédský šikula jen s vypětím všech sil udržel kotouč pro Ufu.
15:49
Birjukov seknul aktivního Kaprizova, čehož si rozhodčí všimli a domácího hráče vylučují.
14:56
Tomáš Filippi je dnes při chuti, když vymyslel další zajímavou akci domácího celku, kterou však ani jeden ze zakončujících hráčů gólově neposvětil.
14:23
Igor Makarov dostal pas na levou stranu, odkud hledal některého spoluhráče před brankou, ale nenašel.
13:45
Mozjakin převzal kotouč, našel na pravém křídle najetého Filippiho, jemuž adresoval přihrávku. Český forvard si popojel do útočného pásma, kde vypálil, avšak jeho pokus Gavrilov chytá.
12:44
Chris Lee vysílal střílenou přihrávku před branku, ale místo spoluhráče našel hokejku hostujícího hráče.
11:47
Hostující obránce jen s vypětím všech sil zamezil cestě domácího útočníka směrem vpřed, když byl posledním bránícím bruslařem Ufy.
10:58
Kirill Kaprizov se dostal do zajímavé individuální akce, když unikl po pravé straně a vyslal tvrdou ránu na Košečkina. Střela však trefila gólmana do masky, načež je hra přerušena.
09:40
Z levé strany si najel Oskar Osala, ale střelecký pokus finského forvarda si cestu za záda Gavrilova nenašel.
09:09
Ještě ve středním pásmu napřáhnul Vladislav Kaletnik, ale jeho pokus až k brankáři soupeře nedoletěl.
08:20
Chris Lee se snažil najít spoluhráče dlouhým pasem, ale to se mu nepodařilo a kotouče se ujali hosté.
07:31
Zakázané uvolnění v podání domácího celku přesouvá hru před brankáře Košečkina.
07:05
Hra se přelévá ze strany na stranu a zatím sledujeme poměrně zajímavé střetnutí.
05:36
Opět v akci střelec úvodní branky Zaripov, ale tentokrát nedokázal po dobré Filippiho práci trefit kotouč za záda gólmana.
04:48
Kirill Kaprizov vypálil z otočky, ale nepodařilo se mu zamířit dostatečně přesně.
04:11
Hosté nebezpečně kombinovali, ale ke střelbě se příliš nedostali a nyní se již Kaletnik vrátil na hřiště.
03:28
Enver Lisin hledal před brankou spoluhráče, ale k puku se nakonec dostali domácí a vyhodili.
03:00
Domácí se však přeci jen dokázali propracovat ke kotouči, který vyhodili přes všechny čáry.
02:37
Přesilovková formace s Omarkem a Hartikainenem se drží v útočném pásmu a hledá místo, odkud udeřit.
02:11
Vladislav Kaletnik podrazil Linuse Omarka, za což si vysloužil dvě trestné minuty.
01:38
Tak to je bleskový start, když se střelou do poloodkryté branky prosazuje DANIS ZARIPOV. Asistence: Tomáš Filippi, Sergej Těreščenko.
01:18
Jaroslav Chabarov držel kotouč za vlastní brankou a čekal, až se mu někdo pohne, aby mu mohl přihrát.
00:28
Teemu Hartikainen dostal kotouč, ale finský útočník neviděl cestu do útočného pásma, takže raději rozehrál směrem do obrany.
00:01
Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše a čeká se na hymnu Ruské federace, po níž budeme moci zápas odstartovat.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Wolski – Timkin, Kaletnik, Osala – A. Sjomin, Filippi, Zaripov – Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – Švyrjov.

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Lepistö, Loginov, Gončarov, D. Vorobjov, S. Garejev, Kuljaš, D. Bodrov (C), Arzamascev – Omark, Hartikainen, M. Majorov – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Černov, Černych, A. Lazarev – Kaprizov, M. Vorobjov, Chripunov.

Rozhodčí: Beljajev, Fraňo – Majtak, Pronskich.

Jan Kovář (MET) 16 zápasů – 6 + 10
Tomáš Filippi (MET) 16 zápasů – 1 + 2
Salavat Julajev Ufa

I hosté pomýšlí na příčky nejvyšší a během šestnácti kol dokázali zapsat do tabulky 24 bodů, když sedm zápasů vyhráli za tři body a ve třech duelech podlehli po více než šedesáti minutách. Na hřištích soupeřů patří Ufa k nadprůměru, když během osmi utkání zapsala třináct bodů za čtyři výhry, jednu porážku na nájezdy a tři prohry v základní hrací době. V posledních třech zápasech na ledě soupeřů navíc Ufa zvítězila.
Metallurg Magnitogorsk

Domácí celek opět patří k favoritům na zisk poháru a to naplňuje již od úvodních kol. Momentálně kraluje Východní konferenci se ziskem 32 bodů během 16 zápasů. V rovných deseti případech Metallurg dokázal zvítězit v základní hrací době. Na domácím kluzišti pak Magnitogorsk drží vynikající sérii, kdy v letošním ročníku ještě neztratil ani jeden bod ze sedmi případů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.