Jakub Krejčík (MDV) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:08
Tomáš Mertl (MDV) 3+0, 7 střel, čas na ledě 22:45
Jakub Kovář (SEV) 24:50 min., 4 góly, 14 zákroků, úspěšnost zákroků 77,8%
Vojtěch Polák (SEV) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:34
Statistiky Střely: 54-73 ; Střely na bránu: 33-40 ; Vhazování: 33-40 ; Zablokované střely: 11-16 ; Hity: 10-14 ; Fauly: 4-3 ; Trestné minuty: 16-8.
Dom Sportova v Záhřebu se zbarvil do modra a celá hala oslavuje vysoké vítězství Medveščaku, který v prvním třetině otočil vývoj utkání a na začátku té druhé poté předvedl ofenzivní smršť. Utkání vyvrcholilo nádherným okamžikem v čase 44:45, když český útočník Tomáš Mertl po přečíslení 2 na 1 zkompletoval v přesilové hře hattrick! Konečný výsledek. Medveščak Záhřeb 7 Severstal Čerepovec 3.
59:47
Niko Hovinen třináct sekund před koncem předvedl ještě jeden zákrok, v dnešním zápase už se ale zřejmě nic nestane.
58:54
Domácí fanoušci chorvatského týmu jsou s výkonem svých hráčů nadmíru spokojení a hlasitě jim tleskají.
58:00
Do konce již dávno rozhodnutého utkání zbývají odehrát 2 minuty.
57:35
Nikolaj Stasenko dobře clonil před bránou, Niko Hovinen si ale přesto dokázal najít puk a podržel ho v lapačce.
55:36
Alexandr Jevsejenkov byl na levém křídle po nádherné stahovačce podražen, hra ale pokračovala dále a hosté napřáhli k táhlé střele, která skončila ve výstroji Nika Hovinena.
55:35
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mike Glumac – 2 min., podražení).
55:00
Do konce velice ofenzivně laděného utkání, které nabídlo již deset branek, zbývá odehrát přesně pět minut.
54:09
Na opačné straně pálil z levého kruhu pro vhazování jeden z hráčů Severstalu, Niko Hovinen ale puk ukryl v náručí.
53:46
Záhřeb se v blízkosti pravé tyče dostal do zakončení, na pozorného Romana Smirjagina ale nevyzrál.
51:25
Čerepovec právě vstřelil branku!
VOJTĚCH POLÁK se rozhodl sám zakončit přečíslení Severstalu 2 na 1, a přestože napoprvé z blízkosti mezi betony couvajícího Nika Hovinena puk zasunout nedokázal, z následné dorážky už byl úspěšný. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
51:05
Dnešní utkání sleduje 4528 diváků.
50:08
Do konce utkání zbývá odehrát necelých deset minut a Záhřeb vede zásluhou Tomáš Mertla nad Čerepovcem už 7:2.
49:17
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Edwin Hedberg – 10 min. osobní trest).
49:12
Adam Masuhr na pravém křídle vypálil od modré čáry a prudkou střelou s příklepem mířil mezi betony Nika Hovinena, ten ovšem předvedl dobrý zákrok a puk na ledě přikryl rychle lapačkou.
47:56
Francis Paré se pokusil jako třetí hráč v dnešním zápase vstřelil svůj druhý gól, na rozdíl od Tomáše Mertla a na opačné straně Daniila Vovčenka ale neuspěl a Niko Hovinen ukryl puk ve svém náručí.
44:55
Medveščak právě vstřelil branku!
TOMÁŠ MERTL kompletuje v přesilové hře hattrick a na led létají čepice! Záhřeb se dostal do přečíslení dva na jednoho, které se Tomáš Mertl rozhodl v pravém kruhu pro vhazování zakončit sám a nádhernou střelou zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány. Asistence: Thomas Larkin a Mark Katic.
43:33
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., sekání).
43:10
Daniil Vovčenko se dostal v levém kruhu pro vhazování k odraženému puku a okamžitě se snažil zamířit do levého horního rohu brány, jenže v dosažení hattricku mu zabránil skvělý Niko Hovinen, který jeho pokus hrudí vyrazil!
41:50
Záhřeb se dostal v oslabení v levém kruhu pro vhazování ke střele, ta ovšem zamířila mimo a Roman Smirjagin zasahovat nemusel.
41:08
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Goran Bezina – 2 min., vysoká hůl).
41:00
Sergej Monachov se dostal v oslabení do samostatného úniku a pokusil se střelou zápěstím zamířit mezi betony Nika Hovinana, ten ovšem skvěle zakročil a na švestkách se nachytat nenechal!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 39-44; Střely na bránu: 26-25; Vhazování: 25-24; Zablokované střely: 6-11; Hity: 8-12; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 18:52.
Daniil Vovčenko během první minuty druhé třetiny po pouhých šesti sekundách odpověděl na přesilovkový gól Colbyho Genowaye a rozpoutal hotové peklo. Tomáš Mertl svým druhým gólem v utkání vrátil Záhřebu dvoubrankové vedení, které během necelých třech minut navýšili Brandon McMillon a Mark Katic. Skóre po divoké druhé třetině. Medveščak Záhřeb 6 Sevestal Čerepovec 2.
40:00
39:12
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).
39:12
Thomas Larkin si před vlastní bránou zahrával s ohněm, nakonec ale situaci ustál a vykoledoval si faul.
38:18
Yann Sauve na levém křídle vypálil od mantinelu zápěstím a po odrazu puku od ledu brankář Roman Smirjagin ukryl puk na vzdálenější levé tyči v lapačce.
38:00
Do konce druhé třetiny zbývají odehrát 2 minuty.
37:27
Severstal rozjel ve středu ledové plochy nadějný protiútok a z pravého kruhu pro vhazování poté přišla nebezpečná střela, Niko Hovinen ji ale dokázal ukrýt v lapačce a přerušil hru!
36:11
Jakub Kovář působí na střídačce Čerepovce hodně sklíčeným dojmem a bezmocně hledí směrem do ledové plochy. Jako by se v ledu snažil nalézt odpovědět, proč vstup do druhé části jeho týmu nevyšel.
35:18
Náhradní brankář Roman Smirjagin si hravě poradil s nahozením Záhřebu ze středního pásma a poprvé si výrazně osahal kotouč.
34:06
Jevgenij Mons se na pravém křídle nádherně protáhl kolem jednoho z obránců Záhřebu a poté se snažil puk v pádu zasunout za brankáře Nika Hovinena, ten ovšem vytáhl další perfektní zákrok a podržel svůj tým nad vodou!
33:37
Zatím je to utkání dvou českých hokejistů. Tomáš Mertl na domácí straně vstřelil dva góly a daří se mu, zatímco jeho krajan Jakub Kovář na opačném konci ledové plochy prožil hrůzostrašný vstup do prostřední části po dvou slepených gólech opustil svou klec.
32:03
Zdá se, že se Čerepovec z inkasovaných branek otřepal. Hosté se tentokrát pokusili zahrozit po pravém křídle, jenže jejich následná střela z blízkosti byla zablokována.
30:48
Jevgenij Mons se pokoušel z levého kruhu pro vhazování mezi pravým betonem a lapačkou Nika Hovinana zamířit k přední tyči, jenže brankář Záhřebu vytáhl skvělý zákrok a puk mezi rukou a tělem zachytil!
29:02
Dmitrij Kagarlickij na pravém křídle spěchal za pukem, ten ale v blízkosti levé tyče přikryl na ledě brankář Niko Hovinen.
27:39
MARK KATIC na levém křídle pláchl dvěma pronásledovatelům a po krásném oblouku puk u pravé tyče uklidil bekhendem do prázdné brány! Jakub Kovář se rozplácl v brankovišti jako žába, vleže ale zakročit nedokázal. Asistence: Bobby Butler a Yann Sauve.
27:02
Severstal se dostal v blízkosti levé tyče do zakončení, jenže Niko Hovinen byl na místě a podržel puk ve své výstroji.
25:50
Utkání v úvodu druhé třetiny nabralo pořádný spád a během necelých pěti minut jsme byli svědky již čtyř branek!
25:29
Záhřeb rozjel na levém křídle další krásnou akci a po následné přihrávce z ostrého úhlu na vzdálenější pravé tyči dopravil puk do prázdné brány BRANDON MCMILLON! Záhřeb vede již 5:2.
24:50
Čerepovec sáhl ke střídání brankářů! Místo Jakuba Kováře mezi třemi tyče zastoupil náhradník Roman Smirjagin.
24:50
Záhřeb na levém křídle předvedl nádhernou kombinační akci na jeden dotek, kterou na vzdálenější pravé tyči z blízkosti zakončil TOMÁŠ MERTL! Český útočník sice na poprvé trefil pouze lapačku Jakuba Kováře, poté se ale dostal k dorážce a napodruhé už se nemýlil. Tomáš Mertl vstřelil v dnešním zápase svůj druhý gól a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Asistence: Alexandre Giroux a Colby Genoway.
23:27
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., podražení).
20:56
DANIIL VOVČENKO po pouhých šesti sekundách odpovídá na třetí gól Záhřebu a snižuje na 2:3 z pohledu Čerepovce! Daniel Vovčenko střelou z pravého kruhu pro vhazování nad pravým betonem Nika Hovinena zamířil ke vzdálenější levé tyči a vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Maxim Truňov.
20:50
Záhřeb využívá v úvodu druhé třetiny přesilovou hru a po třech brankách v řadě se ujímá vedení 3:1! Mark Katic přenesl hru z pravého křídla na levou stranu útočného pásma, kde COLBY GENOWAY napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k fantastické diagonální střele, která nad lapačkou bezmocného Jakuba Kováře zamířila do pravého horního rohu brány. Asistence: Mark Katic a Bobby Butler.
20:20
Paradoxně to ale byl hráči Severstalu, kteří jako první zahrozili! Niko Hovinen ale předvedl fantastický zákrok a po bleskovém přesunu jedovatou střelu jednoho z hostujících hráčů vyrazil vyrážečkou mimo! Nechybělo mnoho a Čerepovec mohl skórovat v oslabení.
20:08
Medveščak vstupuje do druhé třetiny s jednobrankovým vedením a navíc má k dispozici přesilovou hru.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 21-15; Střely na bránu: 14-10; Vhazování: 10-9; Zablokované střely: 2-6; Hity: 3-8; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:54.
Severstal měl během úvodních minut více ze hry a poté, co přečkal následný tlak ze strany Záhřebu, se ujal vedení. Daniil Vovčenko využil nepřesvědčivého zákroku Nika Hovinana a puk, který zůstal ležet na jeho levém betonu v blízkosti pravé tyče dorazil do brány. Záhřeb ovšem na inkasovaný gól dokázal rychle odpovědět zásluhou Tomáše Hertla, na jehož gól vzápětí navázal Francis Paré a domácí v závěru první třetiny otočili utkání na svou stranu. Medveščak navíc bude hrát v úvodu druhé třetiny přesilovou hru, která potrvá bez čtyř sekund dvě minuty. Skóre po první třetině. Medveščak Záhřeb 2 Severstal Čerepovec 1.
20:00
19:56
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., napadení).
19:42
Severstal vybojoval v obranném pásmu puk a může přejít v závěru první třetiny do rychlého protiútoku.
18:49
Tomáš Mertl mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, když si na vrcholu levého kruhu pro vhazování srovnal po zpětné přihrávce svého spoluhráče puk na hůl a poté střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Jakub Kovář ale vytáhl fantastický zákrok a puk letící těsně nad ledem ukryl ve své lapačce!
18:00
Do konce první třetiny zbývají odehrát 2 minuty.
16:08
FRANCIS PARÉ se v blízkosti pravé tyče dostal po vyhraném vhazování do slibné brankové příležitosti, jenže se neukvapil a na vzdálenější levé tyči hledal Alexandreho Girouxe, který by puk dorážel do prázdné brány. K puku se ale nedostal, protože Parého přihrávku si nešťastně srazil k pravé tyči vlastní brány kapitán Severstalu. Záhřeb otáčí vývoj zápasu a krátce před koncem první třetiny se ujímá vedení 2:1.
15:56
Clay Wilson nabral na pravém křídle dobrou rychlost a v pravém kruhu pro vhazování vypálil zápěstím, jenže jeho následná střela zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Niko Hovinen .
13:25
Colby Genoway krásnou zpětnou přihrávkou zpoza brány našel v levém kruhu pro vhazování TOMÁŠE MERTLA, který střelou zápěstím zamířil mezi pravým betonem a vyrážečkou Jakuba Kováře k přední levé tyči. Asistence: Colby Genoway.
11:20
Tomáš Mertl mohl vyrovnat, když se v blízkosti levé tyče dostal ke střele zápěstím a jeho krajan v bráně Čerepovce Jakub Kovář se za ní bezmocně ohlížel, nakonec ale zjistil, že puk zůstal mezi jeho betony a připsal si dobrý zákrok!
10:08
Niko Hovinen předvedl skvělý zákrok, když střelu Maxima Truňova, který dobře vyjel zpoza brány a snažil se puk zasunout do brány bekhendem, vyrážečkou dobře ztlumil. Jenže puk mu zůstal ležet na hraně levého betonu, čehož využil DANIIL VOVČENKO a kotouč dorazil do brány. Asistence: Maxim Truňov.
08:55
Severstal si během přesilové hry nedokázal vytvořit souvislejší tlak a polovina z jeho přesilové hry je pryč.
07:54
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mark Katic – 2 min., hrubost).
07:29
Jakub Kovář předvedl úžasný zákrok, když diagonální střelu Záhřebu z pravého křídla míří ke vzdálenější levé tyči vyrazil vyrážečkou do bezpečí. Střela byla tak prudká, že mu vyrazila hůl z ruky!
06:17
Záhřeb zasypal bránu Jakuba Kováře sérii několika střel, jenže ani jedna z nich se neujala. Při prvním pokusu domácích hokejistů Jakub Kovář předvedl skvělý zákrok levým betonem!
05:06
Edwin Hedberg na levém křídle nabral rychlost a vypálil přes obránce, jeho následná střela ale byla zablokována.
04:00
Záhřeb se snaží odpovědět na úvodní tlak Severstalu, jenže až na jednu nebezpečnou střelu se zatím k ničemu nedostal.
02:33
Ruslan Karlin se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou mířil k bližší pravé tyči, Niko Hovinen ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
01:02
Čerepovec získal kotouč zpět a tentokrát se vydal do útoku po levém křídle, kde od modré čáry nahodil puk směrem na bránu, Niko Hovinen byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.
00:12
Severstal vyhrál úvodní vhazování zápasu, jenže vzápětí se na pravé straně prezentoval nepřesnou přihrávkou, po které si pro puk dojel Alexandre Giroux.
00:01
Utkání mezi Medveščakem Záhřeb a Severstalem bude mít hlubší význam, vedení domácího týmu se totiž rozhodlo podpořit ženy v boji proti rakovině prsu.

Medveščak Záhřeb: Hovinen – T. Larkin, Morrisonn, J. Krejčík, Bezina, Katic, Sauve, Smith – Co. Genoway, Hedberg, Mertl – Butler, McMillan, A. Giroux – Glumac, Perkovich, Paré – Arkalov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Wilson, Stasenko, Jevsejenkov, Masuhr, Sizov, D. Ježov, Kudako, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Mons, Magogin, Orlov – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Peter Gebej, Alexander Sojn. Čároví: Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin.

Severstal Čerepovec

Čerepovec prožil katastrofální vstup do nové sezóny KHL, když z úvodních jedenácti zápasů dokázal pouze v jednom zvítězit. Během posledních dnů se ovšem blýská na lepší časy. Sérii devíti porážek vystřídalo pět výher v řadě, z nichž poslední tři Severstal zaznamenal po shodném výsledku 2:1. Skvělé výsledky hostujícího týmu v posledním zápase přerušil až Slovan Bratislava.
Medveščak Záhřeb

Medveščak po čtyřech prohrách v řadě přidal a postupně porazil Ufu, Slovan Bratislava a Petrohrad. Hráči chorvatského týmu vstřelili ve všech třech zápasech minimálně pět gólů a Slovan vyprášili dokonce 6:0. Po sérii tři výher v řadě Záhřeb nestačil na CSKA Moskva, kterému podlehl jednoznačně 2:5. Medveščak v sobotu čeká čtvrté domácí utkání v řadě a před svým publikem se chce vrátit na vítěznou notu.
Medveščak Záhřeb a Severstal Čerepovec se v sobotu večer budou chtít ve vzájemném zápase v Domu Sportova vrátit zpět na vítěznou dráhu a navázat na předchozí výhry, uspět ovšem může pouze jeden.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.