Celkem divoká byla první třetina, 13:9 na střely, 6:7 zblokované střely. Na úvodní gól stále čekáme. Více ze hry měli domácí hokejisté, ale nedokázali se prosadit. Hostující celek měl k dispozici v závěru třetiny početní výhodu, ani přesilovka ke změně skóre nepřispěla.

Dlouhou dobu to byla nerozhodná bitva. První gól vstřelil při vlastním oslabení Tomáš Mertl. Druhou branku v přesilovce přidal Alexandre Giroux. Lépe hrající domácí hokejisté vedli po čtyřiceti minutách o dvě branky.

Ve třetí třetině nejprve snížil hostující Vasilij Strelcov, poněm vyrovnal Stanislav Bočarov. Rozhodující branku vstřelili domácí v čase 50:33 se krásnou ránou prosadil Brandon McMillan.
Česká stopa v zápase
Tomáš Mertl (ZAG) 1+0, 1 střela, čas na ledě 21:01
Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:06
59:44
Lada je v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do lepší střelecké pozice.
59:00
Probíhá poslední minuta hry a hosté hrají v šesti proti čtyřem.
58:50
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jakub Krejčík – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
58:42
Hostující brankář Ilja Ježov míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti.
58:00
Buly před brankou Drewa MacIntyreho. Následně Alexandre Giroux odvezl puk daleko od své branky.
57:30
Lada Togliatti se snaží o vyrovnání, mnoho času hostujícímu celku nezbývá, nicméně domácí komanda hraje zodpovědně. Před brankou se hned několik hráčů, kteří nenechají Ladu pořádně vystřelit.
56:25
Ilja Ježov musel být pozorný, před brankou zůstal volný Alexandre Bolduc. Jeho zakončení nebude patřit mezi nejpovedenější akce v tomto zápase.
56:00
Další minuta hry je pryč. Lada se snaží, ale domácí hráči hrají takticky velmi dobře. Hlasitě je podporují fanoušci.
55:10
Dostáváme se do finální části třetí třetiny, jednobrankový náskok Medveščaku je aktuální.
54:41
Hostujícímu celku nelze odepřít snahu o vyrovnání, ale Lada doplácí na nepřesnosti ve vlastní hře.
54:10
Domácí celek kontroluje hru a snaží se něco vymyslet před brankou Ježova. Ten musí být pozorný.
53:09
Alexandre Bolduc se vrací do hry, Lada početní výhodu proměnit jednak nedokázala, ale ani se nedostala do lepších střeleckých pozic.
52:10
Domácí hrají oslabení velmi dobře, jakmile se dostanou ke kotouči, vystřelují ho pryč z pásma.
51:09
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Bolduc – 2 min., sekání).
50:33
Medveščak právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení, krásnou střelou zápěstím z mezikruží se prosazuje BRANDON MCMILLAN. Asistence: Francis Paré a Blake Parlett.
50:01
Ilja Ježov se pokusil dlouhým pasem najít spoluhráče na útočné modré, pas byl zblokovaný ve středním pásmu.
49:29
Blížíme se do poloviny třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný a momentálně si šance nevytvářejí domácí ani hosté.
49:00
Drew MacIntyre si výborně dokázal poradit se střeleckým pokusem Stanislava Bočarova.
48:25
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme souboje o kotouč ve středním pásmu. Brankáři mnoho práce nemají.
47:55
Sledujeme vyrovnaný hokej opticky i statisticky.
46:20
Domácí tým při vlastní přesilovce inkasoval branku, což určilo ráz oněch dvou minut. Záhřeb toho před brankou soupeře mnoho nevymyslel. Vyloučený hráč se vrací do hry.
44:35
Togliatti právě vstřelilo branku!
Vasilij Strelcov vyslal do brejku při vlastním oslabení STANISLAVA BOČAROVA, který si elegantně dokázal poradit s domácím brankářem. Oba týmy se dokázaly prosadit při vlastní početní nevýhodě. Asistence: Vasilij Strelcov.
44:20
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Gleb Korjagin – 2 min., nedovolené bránění).
43:57
Sledujeme rychlý hokej, který po vstřelené brance hostů dostal ještě větší náboj.
42:47
Po krásné samostatné akci se prosazuje střelou do horní části banky VASILEJ STRELCOV. Drew MacIntyre nedokázal kotouč zastavit. Bez asistence.
41:41
Tvrdá rána Dereka Smitha končí po zásahu brankáře vysoko nad brankou. Buly před brankářem Ježovem.
41:17
Přesilovou hru hraje domácí celek, který se stabilně usadil v útočném pásmu, ale do zakončení se zatím nemůže dostat.
40:25
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 2 min., podražení).
40:01
Dlouhou dobu to byla nerozhodná bitva. První gól vstřelil při vlastním oslabení Tomáš Mertl. Druhou branku v přesilovce přidal Alexandre Giroux. Lépe hrající domácí hokejisté vedou po čtyřiceti minutách o dvě branky.
40:00
39:45
Už se nic nestane, domácí půjdou do kabiny a odnesou si vedení.
39:15
V poklidném tempu se druhá třetina dohrává.
38:35
Domácí hráči i fanoušci jsou ve velmi dobré náladě, naopak hosté se nemohou dostat do tempa.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:31
Tentokrát se domácí trefují v přesilové hře a vedou o dvě branky. Krásnou střelou pod horní tyčku se prezentuje ALEXANDRE GIROUX. Ilja Ježov se snažil, ale na kotouč nedosáhl. Asistence: Colby Genoway, Mark Katic.
37:21
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Gleb Korjagin – 2 min., hákování).
36:13
35:56
Gól v oslabení otevírá brankový účet zápasu. Brandon McMillan vyslal do brejku TOMÁŠE MERTA, který si počkal na první pohyb brankáře, naznačil střelu. Kotouč si stáhl a pohodlně zasunul puk za brankovou čáru. Domácí vedou 1:0. Asistence: Brandon McMillan.
35:10
Mnoho šancí k vidění není v početní výhodě. Obrana domácích hraje zodpovědně.
34:43
Domácí celek posílá kotouč přes všechny čáry, hosté musí od své branky založit pokus o útočnou akci.
34:20
Sledujeme přesilovou hru Lady. Uvidíme, zda tato početní výhoda povede ke vstřelení branky.
34:13
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 2 min., podražení).
33:10
Blížíme se do finální části druhé třetiny, sledujeme vyrovnaný hokejový zápas, který zatím nenabídl gól. Obrany hrají zodpovědně, útočníci ani na jedné straně mnoho prostoru pro zakončení nemají.
32:22
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Andrej Ivanov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
32:15
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
31:40
Mark Katic dostal pas na modrou, jeho střelecký pokus byl tečovaný mimo branku. Ilja Ježov zasahovat nemusel.
31:19
Do obrovské šance se dostal Gleb Korjagin, ten ovšem v dobré střelecké pozici trefil jen beton domácího brankáře. Drew MacIntyre si připisuje šťastný zákrok.
30:54
Sledujeme rychlý hokej, hra plyne, čas běží, ale gólové šance jsou nedostatkovým zbožím. Trenéři se rozhodli pro taktickou bitvu. Jejich pokyny plní hráči na ledě dokonale.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene. Čeká se na chybu jedné z obran. Ta zatím nepřichází, a tak stále platí bezbrankový stav.
29:10
Domácí fanoušci neúnavně ženou hráče Záhřebu ke vstřelení vedoucí branky, zatím je tento zápas do gólové pozice velmi chudý.
28:27
Hosté v plném počtu. Do výraznější šance se Záhřeb v přesilové hře dostat nedokázal. Výborně hrála Lada a její obránci zblokovali velké množství střel.
27:56
Ilja Ježov zastavuje hru, střelou jej prověřil domácí Alexandre Giroux. Hosté se mohou na svého maskovaného muže spolehnout.
27:20
Domácí hokejisté se snaží v přesilové hře něco vymyslet, ale nedaří se jim stabilněji se dostat do útočného pásma. Lada hraje v oslabení dobře.
26:27
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Georgij Bělousov – 2 min., podražení).
25:57
Lucas Lessio hledal spoluhráče, kterému by přihrál. Nikdo se mu nenabízel, a tak to zkusil sám. O puk byl obrán dvěma soupeři.
25:10
Hra je přerušena, jeden z hráčů Záhřebu nešikovně podklouzl a zůstal ležet na ledě. Vypadalo to, že si přivodil nějaké zranění. Po malé chvilce s bolestivou grimasou opustil hrací plochu.
24:30
Nathan Perkovich nyní ve svém obranném pásmu dokázal velmi dobrým čtením hry zamezit šanci soupeře. Tento obránce hraje dnes velmi dobře.
23:31
K vidění není mnoho střeleckých šancí. Až nyní op dlouhé době musel zasahovat brankář Lady. Nathan Perkovich ho prověřil střelou z mezikruží.
22:20
Lucas Lessio se tvrdě střetl s Jefim Gurkinem, oba jsou poněkud otřeseni, ale pokračují ve hře.
21:35
Drew MacIntyre nyní musel zasahovat po střele jednoho z hráčů Lady. Kotouč byl před brankou možná ještě tečovaný, nic to nemění na tom, že puk končí v náruči brankáře.
20:50
Rychlý hokej pokračuje i ve druhé třetině, k vidění není mnoho zajímavých šancí přes jednou nebo druhou brankou.
20:01
20:00
19:25
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Lady. Domácí se snadno dostávají do útočného pásma.
19:12
Mnoho času už z první periody nezbývá, domácí fanoušci stále hlasitě podporují své oblíbence ve snaze skórovat.
18:41
Ilja Ježov musel zasahovat, kotouč dokázal tak tak vyrazit ramenem.
18:21
Alexandre Giroux si najížděl mezi kruhy, spoluhráč mu kotouč přes bránící hokejku poslat nedokázal.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, na úvodní branku stále ještě čekáme.
17:38
17:30
Vlastní nedůsledností a laxním přístupem se Lada připravila o útočné pásmo.
16:40
Minuta přesilové hry Lady pryč, stejná doba početní výhody ještě zbývá. Lada hraje početní výhodu dobře, je v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba a důraz před brankou.
16:17
Maxim Rybin a jeho kolegové jsou již znovu v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Drew MacIntyre dokázal utěsnit všechny mezírky, které měl ve svém postoji. Hra je tak přerušena. Buly v obranném pásmu Záhřebu.
16:00
Domácí hrající v oslabení dokázali dostat kotouč do středního pásma.
15:38
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Lucas Lessio – 2 min., hákování).
15:00
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, následně se jeden z domácích hráčů dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
14:20
Alexandr Bolšakov to zkoušel dobře, snažil se rychlým pasem najít spoluhráče, ten byl ale ve středním pásmu obsazený, a tak z akce nebylo vůbec nic.
13:35
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
13:20
Nyní se Lada dostala do zakončení, útočník Maxim Rybin vystřelil z velkého úhlu. Brankář Drew MacIntyre zasáhl.
12:14
Lada se nyní musí bránit, protože její beci celkem laxně přišli o kotouč, domácí však velkou šanci proměnit nedokázali.
11:10
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.
10:54
Znovu se hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence za vstřelením první branky.
10:35
Hraje se velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je ale hodně nepřesností před oběma brankami. Kvůli tomu se hokejisté nemohou dostat do lepších pozic, protože finální pas je nepřesný.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, stále platí bezbrankový stav, nicméně více ze hry mají domácí hokejisté.
09:10
Momentálně sledujeme nudnější pasáž hry, ani jeden celek si nedokáže vytvořit vyloženou gólovou pozici, gólmani mnoho práce nemají.
08:45
Gleb Korjagin uklidňuje hru, zaváží kotouč do obranného pásma za svou branku, kde čeká na lepší příležitost.
08:14
Medveščak Záhřeb má v tomto zápase hlasitou podporu z hlediště, ale zatím to k ničemu nevede. Na góly je tento zápas stále chudý.
08:00
Alexandr Bumagin nahrával na modrou čáru, odkud tvrdě zápěstím pálil Alexandr Bolšakov. Jeho střelu kryje brankář Drew MacIntyre v rukavici.
07:18
Alexandr Bolšakov nedokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu, a tak se k puku dostali domácí, kteří jsou hodně nebezpeční v předbrankovém prostoru.
06:50
Vhazovalo se ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene a čeká se na to, kdo udělá chybu. Optickou převahu mají domácí hokejisté.
06:15
Hra je pro postavení mimo hru přerušena, následovat bude komerční přestávka.
05:30
K vidění je hodně rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Diváci hlasitě podporují domácí hokejisty, kteří jsou v úvodu zápasu aktivnější. Lada se ale nemůže spolehnout na svého maskovaného muže.
04:19
Francis Paré vystřelil z mezikruží, hostující brankář dokázal jeho pokus zastavit. Ilja Ježov si na nedostatek práce rozhodně nemůže naříkat.
03:27
Hosté se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale nikdo z hráčů Lady nedokázal zakončit přesně.
03:00
Ilja Ježov musel znovu zasahovat, tentokrát na něj vystřelil z výborné pozice Edwin Hedberg.
02:36
Taylor Aronson dlouho váhal s rozehrávkou až málem o kotouč přišel a byla z toho velká šance domácích.
01:54
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce udělat chybu. Zatím jsme viděli útočný hokej ze strany domácích.
01:10
Ilja Ježov musel zasahovat, hráči Záhřebu na něho vyslali hned tři výborné střely. Hostující brankář zatím neinkasoval.
00:43
Colby Genoway se probojoval do šance, jeho střela z předbrankového prostoru nebyla přesná.
00:20
Domácí se jako první dostali do zajímavé střelecké pozice, Alexandre Giroux nedokázal přesněji trefit branku soupeře.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Medveščak Záhřeb: MacIntyre (Gajdučenko) – Parlett, Morrisonn, T. Larkin, D. Smith, J. Krejčík, Bezina, Sauve, Perkovich – Mertl, Co. Genoway, Lessio – Paré, Hedberg, McMillan – Katic, A. Giroux, Bolduc – Glumac.

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Korjagin, A. Bolšakov, Maleňkich, Kostromitin, Aronson, Gurkin – Filatov, A. Ivanov, Bumagin – Bělousov, Šenfeld, V. Komarov – Achmetov, Rybin, Zernov – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov.

Rozhodčí: Komarov, Lavrentjev – Misjur, Pavej.
Češi v zápase
Jakub Krejčík 14 zápasů, 0+6, 6 bodů;
Tomáš Mertl 22 zápasů, 5+5, 10 bodů;
Jiří Smejkal 14 zápasů, 1+0, 1 bod.
Nejproduktivnějším hráčem hostujícího týmu za posledních pět zápasů je Nikita Filatov a Anton Šenfeld. Oba mají po pěti kanadských bodech. Přesněji 2+3 a 1+4. Na straně domácích je několik hráčů, kteří mají tři kanadské body. Alexandre Giroux, Francis Pare či Alexandre Bolduc.
V Západní konferenci je Záhřeb na 12. místě z patnácti a ve Východní konferenci je Lada na pozici číslo 10.
Lada Togliatti rovněž z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Chabarovskem a Barysem Astana. Nestačila na Slovan Bratislava, Vladivostok a Kunlun.
Medveščak Záhřeb z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Poradil si Nižněkamskem a Kazaní. Nestačil na Jaroslavl, Podolsk a Dynamo Moskva.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Medveščak Záhřeb a Lada Togliatti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.