S konstatováním, že Dinamo Minsk na domácím ledě po nedobrém výkonu podlehlo Spartaku Moskva 1:5, a hlavní zásluhu na vítězství má gólman hostí Nikita Bespalov, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Lukáš Krajíček (MIN) – do utkání nezasáhl
Lukáš Radil (SPM) 0+1, 2 střely, čas na ledě: 15:26.
Zápas je u konce a dal by se popsat asi takto. První dvě třetiny Minsk soupeře tlačil, ovšem svá šance pálil na výborném gólmanu hostí Nikitovi Bespalovovi. Naopak Spartak se v první i druhé části jednou prosadil, nejprve zásluhou Konstantina Glazačeva a poté díky Anatoliji Nikoncevovi. Když ve třetí třetině Dinamo stále nemohlo překonat Bespalova a ve 48. minutě dal svůj druhý gól dnes a podruhé v přesilovce Konstantin Glazačev, bylo rozhodnuto. Hosté si navíc přibalili na cestu domů další dva zásahy, v čase 57:14 zvyšoval Arťom Voronin a za dalších 43 vteřin poslal Spartak do hrozivého vedení 5:0 druhým gólem v utkání Anatolij Nikoncev. Domácí už v poslední minutě pouze korigovali na konečných 1:5, když Nikita Ustiněnko propálil od modré vše, co mu stálo v cestě.
59:23
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Alespoň čestný úspěch pro domácí, kteří korigují na 1:5. To je taky hrozivé skóre, ale lepší, než kdyby na kontě domácích svítila nula. Chenkel poslal kotouč podél modré na NIKITU USTINĚNKA, jenž ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě: Asistence: Kristian Chenkel, Nikita Komarov.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.
57:57
Spartak právě vstřelil branku!
Zkáza domácího celku pokračuje. Berdnikov přešel modrou jako nůž máslem, na pravé straně přenechal puk ANATOLIJI NIKONCEVOVI, jenž si nabruslil mezi kruhy a trefil se přesně pod víko. Asistence: Vadim Berdnikov.
57:14
A hosté přidávají navíc ještě jednu branku. Vasiljev na hranici ofsajdu zavezl puk přes modrou. Ač byl stíněn obráncem, který mu vypíchl puk, tak se kus černé pryže dostal přímo mezi kruhy na ARŤOMA VORONINA, který pohotově zamířil pod víko. Asistence: Alexandr Vasiljev.
56:00
Už jen čtyři minuty chybí do konce dnešního zápasu, o výsledku je samozřejmě jasno.
54:55
Dinamo hraje v plném počtu. Ubráněná přesilovka je pro domácí fanoušky malou náplastí na dnešní bídě, kterou jim Býci naservírovali.
54:11
Dinamu se dvakrát podařilo vyhodit puk ven z pásma.
53:25
Spartak samozřejmě v přesilové hře nikam nespěchá. Kombinuje sice před Scrivensem, ale dává pozor na zadní vrátka a na udržení čistého konta pro Nikitu Bespalova, dnes skvěle chytajícího.
52:55
Tresty jsou rozdány jasně. Za domácí jde ven na dvě plus dvě minuty za napadení Matt Ellison, hosté si naopak zahrají přesilovku, jelikož vyloučeným hráčem Spartaku je pouze Vladislav Provolněv.

Na vyloučení: 9-8.
52:55

52:55
Scrivense, jenž měl puk jasně ve své moci, dohrál Arťom Voronin, kterého ihned vzal do klinče Rob Klinkhammer. Je jasné, že se bude vylučovat, do šarvátky za domácí brankou se zapojili z každé strany čtyři plejeři.
52:45
Zdá se, že jediní, kdo mají nyní v Minsk areně důvod k veselí – protože jim to profese skoro přikazuje – jsou domácí roztleskávačky a maskot.
52:13
Hosté hasí nepřehlednou situaci před svojí brankou vyhozením na zakázané uvolnění.
51:31
Sergej Kosticyn předvedl v závěru přesilovky hezkou individuální akci, když si vybruslil nikým neatakován až mezi kruhy a měl dostatek času připravit si puk na ideální palebnou pozici, jenže znovu Bespalova nepřekonal.
51:10
I tentokrát se Spartak osvobozuje.
50:59
Pískán je znovu ofsajd. Nikoliv po tom, že by domácí nyní neudrželi v pásmu puk, ale proto, že se do něj vůbec nedostali a modrou přešli jen ofsajdem.
50:44
Po vyhraném buly to běloruský celek znovu zkusil nahozením. Neúspěšným a poté Gragnani neudržel kotouč na modré.
50:15
Ani v přesilovce se nyní Dinamu nedaří, domácí ekipě je pískán ofsajd.
49:40
Spartak se ale hned po buly osvobozuje.
49:29
že by jedna z posledních šancí pro Dinamo? Alexej Bondarev se před svojí brankou provinil krosčekem a dává soupeři možnost vstřelit alespoň čestný gól.

Na vyloučení: 7-7.
49:03
Až nyní se Minsk po delším čase usídlil přes Bespalovem. Stěpanov dával kotouč na modrou pro Gragnaniho, jenž nemířil přesně. Kotouč se ale odrazil před branku a zde je pořádný závar.
48:37
Ilja Šinkevič to při třetím založení útoku zkusil nahozením, hosté si kotouč za brankou zásluhu Bondareva bez problémů pohlídali.
48:13
Spartak hraje naprosto v pohodě. Domácí hokejisté nyní ukázali další dva neúspěšné pokusy o přechod útočné modré.
47:15
Ačkoliv Spartak musel po vyhození domácích založit akci znovu od svojí klece, zavezl puk do pásma a prosazuje se potřetí, z toho podruhé v přesilové hře. Úspěšným střelcem je, stejně jako v prvním přesilovkovém případě, KONSTANTIN GLAZAČEV, který se po pobídce Gilroye sám před volnou klecí nemýlil a poslal Šinkeviče z trestné lavice zpět. Asistence: Matthew Gilroy.
46:19
Při střele Högströma od modré, kterou má nyní také pozorný Scrivens v lapačce, jsou již domácí ve čtyřech.
46:11
Hosté zkusili ohrozit Scrivense hned po vyhraném buly, ten má kotouč bezpečně ve své moci.
46:02
Hosté budou mít výhodu přesilové hry pět na tři, a to celkem osmnáct sekund. Ke Klinkhammerovi usedá na trestnou lavici jeho spoluhráč Ilja Šinkevič, což se domácí střídačce vůbec nelíbí. Jenže rozhodčí svůj verdikt stoprocentně nezmění.

Na vyloučení: 7-6.
45:48
Po pravé straně ujel i při vlastním oslabení Alexander Pavlovič. Namířil si to k pravému kruhu, vypálil, ovšem Bespalov byl věrný své dnešní tradici a bez potíží střelu lapil.
45:27
Spartak je ale znova před Scrivensem. Gilroy objel branku a přihrál na pravý kruh pro Stou, nejproduktivnějšího muže moskevského týmu, jehož střelu z první kryje gólman Dinama.
45:02
Jedna z mála věcí, co se dneska Spartaku nepovedla. Po zakázaném uvolnění se hra při přesilovce hostí stěhuje před jejich branku.
44:45
Stoa s Radilem a Lesčenkovem kombinovali poblíž pravého kruhu, ovšem jejich snaha byla přerušena zákrokem domácích, kteří se osvobozují.
44:19
Napadání je dobrá věc, nesmí se to ale přehnat. Rob Klinkhammer v útočném pásmu na pravém kruhu napadal soupeře, kterého si po jeho kličce podržel, a jde na dvě minuty ven. Další rána do bodových zisků pro Dinamo v tomto utkání.

Na vyloučení: 6-6.
43:30
Pokračuje neúspěšné dobývání obranného pásma Spartaku. Dinamo se do něj prostě nemůže dostat. Neuspěl Komarov, který neprošel na modré přes Gilroye. Ačkoliv obránce hostí poté špatně rozehrál, proti Kitarovovi svojí chybu rychle napravil.
42:45
V útoku Dinama se začínají i ve třetí třetině objevovat první nepřesnosti. Nyní vidíme po dlouhé přihrávce Pavloviče zakázané uvolnění.
42:00
Spartak přestál další krizový moment, když do třetí třetiny vstupoval v oslabení. Bespalov spolu s obětavými spoluhráči uhájili čisté konto.
41:11
Na modré ještě zastavil puk Gragnani. Zkusil to střelou z pokleku, ale také neuspěl. Následně se neprosadil ani dělovkou od pravého kruhu jeden z útočníků domácích.
40:37
Matěruchin zavezl kotouč do pásma, ovšem příliš Bespalova neohrozil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:13.
Ve druhé třetině byl Spartak zhruba do pětatřicáté minuty lepším týmem. To se projevilo i na skóre, když Högström poslal výborným pasem do úniku Anatolije Nikonceva, jenž tváří v tvář nedal Scrivensovi šanci. V závěru druhého dějství měl šanci Lukáš Radil, který náskok Moskvanů nezvýšil. Na druhé straně byl v obrovské šanci Rob Klinkhammer, který po bekhendové kličce nedokázal zasunout puk nad ležícím gólmanem Bespalovem do sítě.
40:00
40:00
Je to tak, vyloučeným hráčem je Alexej Bondarev, jenž půjde ven za podražení. To je pro domácí vítaná podpora k začátku třetí třetiny.

Na vyloučení: 5-6.
39:59
Po střele Šinkeviče od modré zasáhl Bespalov. Tečovat puk se snažil Kulakov, kterého zřejmě podrazil Bondarev a závěrečnou část tak začnou domácí přesilovou hrou.
39:33
Výpad Spartaku do rozhozené obrany domácích končí ofsajdem.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Tohle byla snad největší šance Dinama v celém průběhu zápasu" Rob Klinkhammer si nyní při odchodu na střídačku pořádně a od plic ulevil. Před brankou Bespalova nejprve posílal puk na Kosticyna, který jej tečoval vedle. Poté dostal parádní zadovku, před brankou si bekhendovou kličkou položil gólmana Spartaku, jenže bekhendem zamířil těsně vedle levé tyče.
37:44
Ani Andrej Stas nebyl úspěšný. Také to zkusil protlačením se z pravé strany k bližší tyči branky Spartaku. Posílal kotouč mezi betony Bespalova, ale neúspěšně, tomu navíc pomohli obránci.
37:05
Charles Linglet projel po pravé straně do útočného pásma. Dobrou prací tělem se protlačil až před branku, jenže znovu se mu nepodařilo překonat gólmana hostí.
36:34
Lukáš Radil znovu v šanci. Jakoby chtěl dnešní nominaci do národního týmu oslavit gólem. Mezi kruhy se dostal ke střele a mířil dobře na horní část branky. Scrivens ale zasáhl výborně levým ramenem.
35:50
Kdepak, kdyby takhle hrál Spartak v každém zápase, jistě by nepatřil do dolních pater celé KHL. Zatím je to výborný výkon celé ekipy hostí a když už se domácí dostanou do šancí, je na místě Bespalov, který měl rozhodně více práce v první třetině.
34:15
Navíc Dinamo nesmí zapomínat na zadní vrátka! Berdnikov s Nikoncevem operovali před brankou Scrivense, nicméně obránci domácích ve spolupráci s Drozdem jim nakonec puk sebrali.
33:29
Spartak se zatím může spolehnout na výbornou obranu. Obrázek je asi takový, že domácí se snaží útočit, ale naráží na pětičlennou hráz Moskvanů na obranné modré.
32:53
Domácí hrají v plném počtu, alespoň malá útěcha pro běloruský tým při dosavadním neblahém výkonu.
32:23
Zdá se, že v této přesilovce Spartak úspěšný nebude. Dinamo krátce po buly posílá kotouč do středního pásma.
32:09
Mela to byla také na druhé straně. Všudybyl Högström vystřelil od modré a Vasiljev s Nikoncevem se před brankou za cenu vypuštění duše snažili dostrkat kotouč za čáru. Scrivens ale odolal.
31:27
Sergej Drozd se vydal do útoku a Bespalov musel po jeho střele z pravého kruhu podržet puk v zástěře. Za brankou navíc Drozda nešetrně, leč asi neúmyslně, atakoval obránce Högström a hned z toho byla pořádná mela. Vhazovat se bude po levici gólmana Spartaku.
30:53
Ben Scrivens jen stvrzuje hru trápícího se Dinama, když dostává dvě minuty za podražení. Trest si samozřejmě odpyká jeho spoluhráč.

Na vyloučení: 5-5.
30:22
Hosté samozřejmě mají výrazně navrch. Nejen skórem,a le i horu. Nyní doslova uzavřeli soupeře před jeho brankou a Scrivens byl rád, že našel střelu Vasiljeva od modré, na kterou vůbec neviděl, ve své výstroji a přerušil tak hru.
28:50
Jak je to jednoduché. Tohle byla skutečně akce par excellence. Högstöm dlouhou přihrávkou z vlastního pásma našel před modrou rozjetého ANATOLIJE NIKONCEVA, jenž přebral puk, v situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe, najel si před branku a poslal Scrivensovi navštívenku do horní části branky. Jako z hokejové učebnice. Asistence: Marcus Högström, Matthew Gilroy.
27:15
Pro domácí je komerční přestávka vítaným přerušením, mohou si alespoň něco k předešlé akci vyříkat. To taky Scrivens dost důraznou gestikulací směrem ke spoluhráčům dělá.
26:30
No pozor, tohle byla velká chyba Bena Scrivense, jenž si vyjel z branky na levý kruh, kde jej napadal Viktor Bobrov. Domácí strážce svatyně o tom prakticky vůbec nevěděl a útočník hostí stačil dát zadovkou puk mezi kruhy na Kuvajeva, kterému zakončení do prázdné klece kolem dvou hráčů Dinama neesedlo, puk mu sjel z hole.
25:36
Ani Spartak se zatím nemůže výrazněji prosadit, Alexander Vasiljev byl v útočném pásmu zdvojen a zbaven puku.
24:59
Pro něho je nyní nahození z pravé strany jasnou lahůdkou, ačkoliv se po puku snažil před brankou sáhnout Alexander Kitarov.
24:11
Linglet si ještě prodloužil střídání, ačkoliv hosté čekali, že půjde jako jeho spoluhráči na střídačku. Přejel modrou, zde přihrál puk pro Matěruchina, jenž si s ním sjel prakticky až mezi kruhy. Můžete hádat, na kým svojí šancí vyhořel – ano, na Nikitovi Bespalovovi.
23:30
Domácí celek je přece jen o něco málo aktivnější a tlačí se před branku Nikity Bespalova. Gólman hostí ale zatím žádný fantastický zákrok, jako v první třetině, vytahovat nemusel.
22:27
Berdnikov za brankou ve spolupráci s Nikoncevem vybojovali puk. Následný zákrok Gragnaniho na prvního jmenovaného hráče hostí byl na hraně podražení. Hraje se ale dále.
21:36
Dnes hodně aktivní Charles Linglet objel prakticky celé útočné pásmo, když se dostal na modrou, tak se mu nikdo nenabídl a jeho nahození nemohlo Bespalova ohrozit.
21:07
Úvod druhé třetiny se zatím ve znamení žádných přesností nenese. Spíše naopak. Kloudná akce zatím v Minsk areně schází.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Úvodní perioda je u konce a Minsk může hodně mrzet, že na začátku zápasu nevyužil přesilovku pět na čtyři, poté 34 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a vzápětí ani klasickou dohrávanou přesilovku. Jen co dostali tuto výhodu hosté, šli do vedení. Gilroy přihrál mezi kruhy pro Konstantina Glazačeva, jenž přes clonícího Radila s Stoou překonal bezmocného Scirvense. Dinamo se poté dostalo do zápasu, ale zatím si všichni hráči domácích býků lámou zuby, nebo spíše hokejky, na výborném gólmanu Spartaku Bespalovovi.
20:00
19:47
Stejně tak jako domácí tým.
19:36
Hosté jsou v pěti.
19:15
Po přenesení hry vypálil od modré Jevgenij Lisovec, ovšem obránce první lajny Dinama si na Bespalova, jenž je zatím výborný, nepřišel.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49
Spartak kombinoval před brankou Scrivense, ale domácí se dobrým napadáním dostali na druhou stranu.
17:47
Navíc před jeho svatyní se provinil napadením Charles Linglet a jde za tento prohřešek dnes již podruhé v první třetině na trestnou lavici. Oslabuje tak svůj tým a první třetina se bude dohrávat při hře čtyři na čtyři.

Na vyloučení: 4-5.
17:46
Po vyhraném buly pálil od modré Matt Ellison, ovšem Bespalov dokázal vyrazit kotouč do rohu za svojí branku.
17:36
Při akci Matěruchina viděli sudí podražení Alexandra Vasiljeva, jenž je tak pátým vyloučeným hráčem hostí v první třetině. Podaří se domácím před přestávkou srovnat?

Na vyloučení: 3-5.
17:29
Domácí se dostávali do situace dva na dva. Ačkoliv to poté vypadalo, že celou akci překombinovali a přihrávka při útoku tři na tři už bude na škodu, nestalo se tak. Matěruchin naznačil přihrávku, ale z pravé strany si sjel mezi kruhy a vypálil. Jeho pokus přešel přes Gilroye, jenž se rozhodl padnout do střely, až ke gólmanovi, který třímá puk ve své moci.
17:10
Od modré zkusil vypálit Kristian Chenkel, ovšem střela mu vůbec nesedla s domácí se museli bránit rychlému kontru hostí. Při něm si vybruslil na pravý kruh Viktor Bobrov, proti jehož střele zápěstím s váhou na jednou nohou zasáhl dobře Scrivens.
16:01
Úvodní branka je nakonec přiznána Glazačevovi, sudí se shodli na tom, že Radil puk před brankou netečoval. Český forvard a čerstvý reprezentant tak má alespoň druhou asistenci.
15:16
Nikita Bespalov třímá kotouč ve své moci. Z pravého kruhu vystřelil Nikita Komarov, ovšem lapačka gólmana Spartaku byla na svém místě.
14:55
Dinamo zcela vypadlo z role a kdyby po vedoucí brance přidal Spartak další dva zásahy, nikdo by se nemohl divit.
13:01
Další velká šance Spartaku. Hosté zůstali u puku a Stoa jej poslal do ohně. Kotouč se odrazil k Lukáši Radilovi, jenž mířil bekhendem pod nohy Scrivense. Tomu kotouč projel pod betony, jenže před doklepávajícím Leščenkem jej vypíchl jeden z domácích beků.
12:40
Stejně tak jako nyní, Lukáš Radil znovu ohrožoval branku Scrivense. Po levé straně projel až na kruh. Vypálil a domácí gólman jeho střelu málem vyrazil na dojíždějícího Stou, který se těsně nedostal k dorážce.
11:19
Využitá přesilová hra je samozřejmě vodou na mlýn pro Spartak, jenž dostal chuť a prakticky z každé akce se tlačí před branku.
10:28
Dinamo se pokoušelo o rychlou odpověď, ale Matěruchin se střelou z pravého kruhu neprosadil, nemířil přesně.
09:55
No, neříkal jsem, že by nevyužité přesilovky mohly domácí celek zamrzet? Přesně tak to je! Gillroy sebral na pravém kruhu puk, poslal jej do mezikruží na KONSTANTINA GLAZAČEVA. Útočník se opřel do puku a poslal jej za záda bezmocného Scrivense, který vůbec neviděl, neboť mu stínil Stoa s Radilem, jenž bere asistenci. Asistence: Matthew Gilroy, Lukáš Radil.
09:34
První přesilovou hru si vyzkouší také hosté, obránce Marc-André Gragnani jde ven za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-4.
09:11
Drozd se snaží kombinovat v útočném pásmu s Matěruchinem, což zatím k žádnému efektu nevede.
08:39
Zahřál se také lehce Ben Scrivens, jenž raději podržel nahození Lukáše Radila ve své výstroji.
08:29
Fantastický zákrok Nikity Bespalova. Přihrávkou z pravé strany našel Klinkhammer mezi kruhy volného Matta Ellisona, jenž to zkusil z první, jenže po výborném zákroku gólmana Spartaku je stav stále bezgólový.
07:40
Hraje se sice bez gólu, ale je k vidění poměrně slušný hokej. Nyní to je vyloženě nahoru – dolu.
06:02
Ačkoliv hosté kombinovali před brankou Scrivense, sami se poté "zásluhou" nepřesné přihrávky o puk připravili.
05:24
No, domácí celek se v přesilových hrách neprosadil, naopak Spartak přežil hned na úvod krizový moment a nyní má psychickou výhodu na svojí straně.
05:20
Andrei Stas zavezl po pravé straně puk do branky, kde znovu zblízka doráželi kotouč Linglet a Klinkhammer. I tentokrát ale gólman Spartaku odolal. Nicméně šlo o hezkou přímočarou akci.
03:58
Ačkoliv domácí celek a zvláště jeho první lajna předvedla pořádný tlak do branky, nestačilo to na nějakou gólovou šanci. Spartak je ve čtyřech.
03:24
Tak vyloučení nám, zdá se, jen tak nebudou brát konce. Alexek Bondarev je totiž poslán ven na dvě minuty za vysokou hůl a pro Dinamo se naskýtá přesilová hra pět na tři dlouhá 34 vteřin.

Na vyloučení: 2-4.
02:55
Takže si to pojďme shrnout. Hostující Dmitrij Kalinin a Jaroslav Dyblenko jdou shodně na dvě minuty ven za napadení, stejně tak jako domácí Rob Klinkhammer a Charles Linglet. Pokračovat se bude při hře pět na čtyři pro Minsk.

Na vyloučení: 2-3.
02:55

02:55

02:55

02:47
Dobrá akce také v podání Matta Ellisona. Spartak čekal, že hráč hostí bude z levého kruhu střílet. Jenže ten si bleskově najel téměř až před branku a Nikita Bespalov musel předvést parádní zákrok jak proti jeho střele, tak při dorážkách Lingleta a Klinkhammera, po kterých vznikla pořádná šarvátka před brankou hostí.
01:58
To se také projevilo na rozhodnutí sudího, kdy jde Markus Högstöm ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 0-1.
01:55
Tohle nebyla vůbec špatná akce. Po pravé straně se do rychlého protiútoku dostal domácí kapitán Alexander Pavlovič, který předvedl rychlé nohy a natlačil se do branky. Tam jej fauloval Marcus Högström a celé akci zamezil.
01:01
V úvodní minutě jsem zatím žádnou vážnější šanci neviděli. Oba týmy se zatím rozkoukávají.
00:01
Domácí hráči za bouřlivé podpory fanoušků nastupují na hrací plochu. Minsk Arenou zní nejprve ruská a poté běloruská hymna.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov, Gragnani, Ustiněnko, Šinkevič, Chenkel – Stas, Matěruchin, Kitarov – Linglet, Ellison, Klinkhammer – Kulakov, An. Stěpanov, Pavlovič – Drozd, N. Komarov, S. Kosticyn – Karaban.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy, Högström, Dyblenko, Kalinin, Provolněv, Bondarev, Jermakov – Stoa, Radil, Leščenko – M. Plotnikov, A. Voronin, Alexandr Vasiljev – Glazačev, Nikoncev, V. Berdnikov – Kuvajev, Bobyljov, Bobrov – N. Li..
Lukáš Krajíček (MIN) 17 zápasů, 4 body (0+4)
Lukáš Radil (SPM) 17 zápasů, 13 bodů (4+9).
Krátký pohled do statistik:
Kanadské bodování:
Dinamo: Alexander Matěruchin, 18 zápasů, 13 bodů (9+4)
Spartak: Matthew Gilroy, 21 zápasů, 18 bodů (4+14).

Nejlepší střelec:
Dinamo: Alexander Matěruchin, 18 zápasů, 9 gólů
Spartak: Ryan Stoa, 21 zápasů, 10 gólů.

Nejlepší nahrávač:
Dinamo: Marc-André Gragnani, 19 zápasů, 11 asistencí
Spartak: Matthew Gilroy, 21 zápasů, 14 asistencí.

Nejproduktivnější obránce:
Dinamo: Marc-André Gragnani, 19 zápasů, 12 bodů (1+11)
Poslední vzájemné zápasy:
Spartak – Dinamo 4:2 (6.9.2016)
Spartak – Dinamo 3:2 (6.8.2016 – příprava)
Dinamo – Spartak 2:5 (16.2.2016)
Dinamo – Spartak 2:1 sn. (29.1.2016)
Spartak – Dinamo 1:4 (14.9.2015).
Spartak Moskva:
Slavnému týmu se v současném ročníku KHL zkrátka a jednoduše nedaří. Netřeba si nic nalhávat, Spartak totiž patří s 26 body z 21 zápasů k horší polovině ligy. Ve své divizi je sice čtvrtý, ale v rámci celé konference mu patří až jedenácté místo a na osmou pozici Viťazu, jenž znamená poslední místo v play-off, ztrácí osm bodů. Spartak doposud vyhrál devětkrát (z toho sedmkrát za tři body) a v dalších dvanácti utkáních si připsal hned dvanáct porážek (z toho jednu za bod). Šanci na mírné zlepšení dávají Spartaku poslední dva zápasy, které vyhrál v nájezdech a ukončil tak sérii šesti porážek v základní hrací době.

HC Dinamo Minsk:
Běloruský mančaft sice již ukončil sérii šesti vítězných zápasů z přelomu září a října, kterými se posunul tabulkou vzhůru, ale i přes dílčí neúspěchy z posledních utkání má Dinamo stále jistou poměrně slušnou pozici na druhém místě své divize. S pětatřiceti body je na druhém místě za suverénním Petrohradem (30 bodů). Od již zmiňované série si Minsk připsal hned čtyři porážky v šesti zápasech, na druhou stranu je třeba říct, že má za sebou čtyřzápasový venkovní trip.

Poslední zápasy Dinama:
Soči – Dinamo 2:1 pr.
Čerepovec – Dinamo 3:4 sn.
CSKA Moskva – Dinamo 7:2
Petrohrad – Dinamo 6:2
Dinamo – Dinamo Moskva 2:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nejprestižnější evropské hokejové klubové soutěže – Kontinentální hokejové ligy. Ta má na programu další zápas, který se odehraje v Minsk Areně. Domácí HC Dinamo Minsk, které se v tabulce divize Bobrova pohybuje na druhém místě a v celkové tabulce všech týmů KHL je jedenácté, přivítá čtvrtý tým stejné Divize a dvaadvacátý mančaft celé KHL – Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.