To je ode mě pro dnešek vše! Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. Brankář Jakub Sedláček strávil celý zápas na lavičce hostujícího týmu.
Nižněkamsk se ve třetí třetině soustředil na ubránění výsledku, což se mu nakonec vyplácí! Třetí perioda totiž i přes tlak hostujícího týmu žádnou branku nenabídla, takže domácí vítězí nad Dinamem Riga 3:1.
59:52
Zakázané uvolnění domácího týmu.
59:33
Obrovské zmatky před Lisutinem! Někteří z týmu Dinama již zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč se do branky nedostal.
59:14
Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma, kam se pro něj vrací Galvinš.
59:00
Dinamo pokračuje v tlaku v útočné třetině.
58:13
Hosté odvolali brankáře a drží kotouč v útočném pásmu.
58:00
Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:04
56:30
Dinamo rozehrává zpoza vlastní brány a do konce třetí třetiny zbývá už jen tři a půl minuty.
55:51
Další nepřesnou střelu vyslal tentokrát domácí Gynge. Nižněkamsk drží útočné pásmo, což mu zcela vyhovuje.
55:38
Ojedinělý brejk domácího týmu končí nepřesnou střelou Sallinena, který teď drží kotouč v rohu kluziště.
55:13
Galvinš trefuje z levého kruhu jen připraveného Lisutina.
55:00
Nižněkamsk se už vůbec nedostává do útoku, ale vadit mu to příliš nemusí, protože do konce zápasu zbývá jen pět minut a Neftěchimik stále vede o dvě branky.
53:14
Freibergs nahazoval puk do skrumáže před brankou, jenže kotouč nakonec bez teče doletěl až k Lisutinovi, který přerušuje hru.
53:00
Domácí jsou pod tlakem a nedaří se jim dostat kotouč pryč ze své třetiny.
51:30
Další zajímavá akce hostů vůbec neskončila zakončením, protože Meija zcela minul letící kotouč. Hosté nedokáží zúročit své šance, což je za tohoto výsledku a v této fázi zápasu může hodně mrzet.
50:48
Koňkov nahodil puk od modré a gólman Dinama přerušuje hru.
50:33
Oba týmy jsou v plném počtu.
50:11
Darzinšovu nebezpečnou střelu likviduje skvělým zákrokem Lisutin!
49:14
Obrovská šance hostů! Mikelis Redlihs už měl Lisutina položeného, ale ani z dorážky se neprosadil.
48:33
Sallinen dostal trest 2+2, takže hosté budou hrát dvě minuty 5 na 4.
48:33
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Tomi Sallinen – 2 min., hrubost + 2 min. za krosček).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Maris Bičevskis – 2 min., hrubost).
48:33
47:50
Hosté se snaží útočit, ale zatím jsou bezzubí. V prvních dvou třetinách Dinamo vystřelilo na bránu dvaatřicetkrát, ve třetí zatím pouze dvakrát, přestože 3 minuty z toho hrálo přesilovku.
44:45
Domácí se dostali do přečíslení, Sallinenova přihrávka prošla přes bránícího hráče na Sextona, který v gólové pozici trefuje tyč!
44:26
Hodně nepovedená přesilovka Dinama je u konce.
43:49
Hosté hrají zatím přesilovku mizerně. Nižněkamsk už třikrát dokázal vyhodit kotouč ven ze své třetiny.
42:26
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Ščitov – 2 min., podražení).
42:21
Galvinš střílel od modré a Lisutin měl zcela zakrytý výhled, ale naštěstí pro domácí ho střela doslova trefila.
41:11
Shuggova střela byla sražena obráncem mimo bránu.
40:46
Rjasenskij je na ledě a domácí hrají v plném počtu.
40:01
Střely na bránu: 16:32 (9:18, 7:14, -:-)
Ve druhé třetině se oba týmy prosadily jednou, takže Nižněkamsk stále drží dvoubrankové vedení a má nakročeno lépe k zisku tří bodů. Třetí perioda začne přibližně v 19:50.
40:00
39:55
Hosté si vytvořili velký tlak, který vedl k nepřehledné situaci u domácí branky. Nakonec se však pět sekund před koncem bude pouze vhazovat ve střením pásmu.
38:46
Pro domácí teď bude důležité uhájit do konce třetiny dvougólový náskok a rozpůlit přestávkou přesilovou hru Dinama.
38:46
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., podražení).
38:00
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a do konce druhé třetiny už zbývají pouhé dvě minuty.
35:35
Nižněkamsk přežil hru v oslabení, Sergejev je na ledě.
35:22
Domácí vyvezli kotouč ven ze svého pásma a Sergejev už se pomalu chystá na návrat do hry.
34:50
Hosté si vytvořili tlak, hned dvakrát pálil Lauris Darzinš, ale Lisutin jeho střely dobře viděl a neměl s nimi potíže.
33:35
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl).
33:14
Darzinš se vrací na led, tentokrát domácí přesilovku nevyužili.
32:32
Domácí se opět usídlili v útočném pásmu, ale obrana Rigy je zatím drží u mantinelů.
31:50
Dinamo vyhazuje kotouč přes celou délku kluziště.
31:14
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., vražení na hrazení).
30:48
Hosté zatím doplácí na svou nedisciplinovanost, rozhodčí navíc signalizuje, že se opět bude vylučovat na straně Dinama.
29:52
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí drželi od začátku přesilové hry útočné pásmo a rychlou kombinací nakonec rozebrali obranu Dinama. Polygalov přihrál pod sebe do levého kruhu Sextonovi, který si na druhé straně všiml volného TOMIHO SALLINENA, jenž pohotovým zakončením nedal gólmanovi šanci. Asistence: Dan Sexton a Igor Polygalov.
29:10
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Tim Sestito – 2 min., nedovolené bránění).
27:37
Hosté jsou při chuti a pokračují v aktivní hře. Vůbec bych se nedivil, kdyby Riga dokázala vyrovnat, protože výsledek první třetiny úplně nevypovídal o dění na hřišti a hosté rozhodně nejsou horší.
26:18
Riga právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovou hru! Galvinš vypálil od modré a jeho střelu dokázal těsně před bránou tečovat MIKELIS REDLIHS, který znemožnil Lisutinovi zasáhnout. Asistence: Guntis Galvinš a Pjotr Ščastlivyj.
25:44
Domácí čtveřice byla hodně zatažená a Dinamo si vytvořilo velký tlak, který skončil střelou Shugga, ten si sice najel do dobré střelecké pozice, ale mířil jen přímo do brankáře.
25:00
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Ščitov – 2 min., držení hole).
23:57
Gygne se během chvilky dostal dvakrát do zakončení, ale oba jeho pokusy likviduje Kalninš.
22:48
Dlouhý kotouč dojel v útočném pásmu Bičevskis, který se dostal za domácí obranu, ale s nataženou holí nestihl provést žádný blafák a pohotový Lisutin mu kotouč vypíchl. V bráně Nižněkamsku poté místo puku skončil sám Bičevskis.
20:41
Rjasenskij se vrací na led, domácí bez potíží zvládli závěr oslabení.
20:01
Po první třetině vede Nižněkamsk nad Dinamem Riga 2:0. Domácí poslal ve 4. minutě ránou od modré do vedení Ščitov, po němž se v 10. minutě prosadil ještě Polygalov. Obraz hry byl nicméně vcelku vyrovnaný a šance na skórování měli i hosté. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:44
Velký závar před Lisutinovou brankou skončil dobře pro domácí tým.
19:20
Domácí posílají puk až za bránu Dinama.
18:41
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., nedovolené bránění).
17:45
Galvinšovo nahození končí v lapačce domácího gólmana.
16:40
Hra na ledě je zcela vyrovnaná, více střel na bránu mají dokonce hosté, ale výsledek je zatím mnohem příznivější pro Neftěchimik.
15:26
Na druhé straně míjí bránu Sallinen, ale domácí zůstávají v útoku.
14:51
Listuin měl práci i nyní, když musel betonem vytěsnit střelu Darzinše.
13:37
Hostující Shugg se rovnou dvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou nepřekonal pozorného Lisutina.
12:22
Na druhé straně mířil z levého kruhu vedle domácí Polygalov, který se dnes již jednou prosadil.
11:17
Indrašis mohl střílet z mezikruží, kde byl úplně sám, ale místo toho celou akci překombinoval a zbytečnou přihrávkou ještě hledal spoluhráče, který byl v horší pozici.
09:15
Hosté si v reakce na vývoj zápasu vyžádali oddechový čas.
09:15
Domácí reagují na tlak Dinama nejlépe, jak mohou! Nižněkamsk si teď doslova pohrál s obranou Lotyšů a na konci celé akce naservíroval Sexton kotouč IGORU POLYGALOVI, který zblízka překonal Kalninše. Asistence: Dan Sexton a Andrej Sergejev.
07:12
Dinamo má převahu i po skončení přesilové hry, domácí se potřebují dostat zpátky do tempa.
06:06
Hosté odehráli přesilovou hru aktivně a dlouho drželi pásmo, ale žádnou stoprocentní gólovou příležitost si nevytvořili.
04:06
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podražení).
03:55
Rozhodčí signalizuje výhodu pro hostující tým, který si zahraje přesilovou hru.
03:20
Domácí se ujímají vedení! NIKITA ŠČITOV napálil kotouč od modré a jeho povedená rána končí až v Kalninšově brance, aniž by ji kdokoliv tečoval. Asistence: Richard Gygne a Dmitrij Makarov.
03:05
Hosté hrají v plném počtu.
02:51
Domácí konečně vystřelili, ale Koňkov míjí bránu.
02:37
Domácí se konečně usadili s pukem v útočném pásmu, ale obrana Dinama je zatím nepouští do střeleckých pozic.
02:05
Dinamo se osvobozuje vyhozením kotouče a minuta přesilové hry je za námi.
01:39
Hosté vyvezli kotouč a ve vlastním oslabení se ke střele dostal Darzinš, jehož vychytal Lisutin. Riga získala vhazování v útočném pásmu.
01:05
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., podražení).
00:33
První útočnou akci obstarali domácí, kteří také poprvé vystřelili, ale rána z levého kruhu jen rozezněla zadní mantinel.
00:01
Na stadionu postupně zazněly hymny Lotyšska, Ruska a Tatarstánu, ale teď už je vše připraveno na úvodní buly zápasu Neftěchimik Nižněkamsk – Dinamo Riga.

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Chakimov) – Rjasenskij, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Ogurcov, Ščitov, Kuzmin – Sexton, Sallinen, Polygalov – D. Makarov, Gynge, Koňkov – Stas, Kitarov, Chajrullin – K. Makarov, P. Kulikov, Korotkov.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Freibergs, Mullen, K. Redlihs, Jerofejevs, J. Redlihs, Zile – M. Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Sestito, Shugg, Indrašis – Meija, Jelisejevs, Bičevskis – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs.

Rozhodčí: Vladimír Bukin, Sergej Morozov – Jevgenij Litvinov, Alexandr Nikolajev.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Jedenáctý tým tabulky Východní konference KHL přivítá doma poslední celek Západní konference. Hosté z Rigy vyhráli v normální hrací době jen jeden zápas z dvanácti a spolu s Novokuzněckem jsou zatím jasně nejhorším týmem celé soutěže. Favoritem tak dnes bude domácí celek, který sice také příliš nezáří, ale přeci jen má o deset bodů více a v posledním domácím zápase dokázal porazit po nájezdech poměrně silný Jokerit Helsinky. Budou naplněny papírové předpoklady, nebo se lotyšský celek konečně probere?