To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.

Do tohoto utkání nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Bodyčeky: 12 – 14
Vyhrané buly: 40 – 24
Využití: 0 – 1
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Domácí po velmi dobrém výkonu porážejí svého dnešního soupeře z Jokeritu a připisují si po zásluze tři body v tomto duelu. Hosté naopak odjedou s prázdnou.
59:05
Moc času jim už ale nezbývá. Vypadá to, že domácí svůj náskok už nepustí a dost možná je toto končený stav.
58:45
Hosté pokračují bez brankáře a ještě to zkusí, stále mají přesilovou hru.
58:35
Torpedo právě vstřelilo branku!
VLADIMIR GALUZIN sebral hostům kotouč ve vlastním obranném pásmu, povyjel si ke středové čáře a odtud posílá kotouč do opuštěné klece. Domácí tak vedou rozdílem dvou branek. Bez asistence.
57:50
Jokerit je v šesti. Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:04
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Stanislav Jegoršev – 2 min., hákování).
57:30
Jokerit vrhá své poslední síly do útoku, dá se očekávat, že sáhne po hře v powerplay.
56:55
Hosté jsou už v plném počtu.
56:17
Hosté se osvobozují, vyhazují kotouč až před brankáře Proskurjakova.
55:44
Domácí se drží v útočném pásmu, ale Heleniuse ne a ne překonat. Ten tak stále drží svůj tým a jeho naděje na případné vyrovnání.
54:55
Hosté hráli v šesti a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Sakari Salminen
54:33
Domácí hokejisté se snaží držet puk co nejdále od vlastní branky a zatím se jim to daří. Hosty opět k ničemu nepouštějí a těm tak začíná ubíhat čas velmi rychle.
53:51
Hosté neudrželi útočné pásmo po tom, co nadvakrát nedokázali prostřelit Proskurjakova. Ten si tak sáhl na kotouč a okamžitě ho rozehrává mezi své spoluhráče.
53:18
Další střela domácích neskončila brankou. Novgorod stále drží těsný náskok. Pokud by přidali ještě jednu branku, asi by bylo toto utkání rozhodnuté. Ale zatím jsou tak stále ve hře hosté.
51:35
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Višněvskij – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
51:35
51:20
Tentokráte si oddechový čas bere Jokerit,.
50:27
Domácí hokejisté jsou už v plném počtu.
49:34
Peter Regin chtěl pálit z levého kruhu, ale jeho akce skončila zmarem. Nakonec promáchl a připravil se tak o možnost skórování.
48:39
V oslabení ujel jeden z domácích hráčů, ale nakonec svou akci do zdárného konce nedotáhl. Hosté tak mohou založit svou přesilovkovou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
48:27
Na dvě minuty za vysokou hůl putuje na trestnou lavici domácí Kuljomin. Hosté mají šanci vyrovnat v přesilové hře.
47:48
Domácí se dostali znovu do přečíslení, Kaspars Daugavinš našel svou přihrávkou Vladimira Galuzina, ale jejich spolupráce tentokráte ovoce nesklidila.
46:33
Nikolaj Žerděv mohl navýšit vedení svého celku, ale v cestě po jeho střele mu stál znovu pozorný Helenius. Domácí Nižnij Novgorod je tak znovu aktivnějším celkem v této části hry.
45:37
Hra v tuto chvíli byla neučesaná, ani jeden tým se nedostal do blízkosti brankáře soupeře. Skóre se tak ve třetí části hry ještě nemění.
44:56
Kirill Urakov z otočky střílel v těsné blízkosti Heleniuse, ale nedokázal ho prostřelit. Ten si tak připisuje další veledůležitý zákrok a drží svůj tým ještě ve hře.
44:37
Oddechový čas si vybírá domácí lavička.
43:37
Jokerit propadl ve středním pásmu a do útoku mohli jít hokejisté Novgorodu. Jenže kotouč mířící na Fredrika Petterssona nakonec končí na hokejce obránců hostů, kteří otáčejí směr hry zase do blízkosti Proskurjakova.
43:01
Hostům se prostě teď nic nedaří. Mohli jít do další pěkné šance, ale opět se vystavili postavení mimo hru. Ta se zase stěhuje zpět do středního pásma.
42:09
Po dvou nepřesných střelách finského celku znovu Proskurjakov bez práce. Domácí si přebírají kotouč a míří do rychlého protiútoku.
40:31
Do útoku se hned vrhli hosté, kteří se snažili znovu vyrovnat, jenže střela Sakariho Salminena se přiliš nepovedla a brankář Proskrjakov neměl vůbec žádnou práci. Kotouč skončil pouze vedle jeho svatyně.

Vyhrané buly: 14 – 9
I druhá perioda je u konce. V té už jsme viděli tři přesné trefy. Nejprve se vedení ujali domácí hokejisté, ale hosté dokázali srovnat. Novgorod ale v závěru této části hry strhl vedení znovu na svou stranu, a tak se po druhé třetině šlo do kabin lépe domácímu celku. Uvidíme, co nám přinese třetí část hry. Hosté rozhodně ještě své zbraně nesložili. Třetí třetina začne přibližně v 17:50.
40:00
39:42
Kaspars Daugavinš pálil z prostoru mezi kruhy, ale pouze do připraveného Heleniuse. Druhá třetina tak pomalu, ale jistě spěje do svého konce.
39:11
Domácí hokejisté se ocitli v další šanci. Z levé strany najížděl na Heleniuse Dmitrij Sjomin, jeho přízemní střela ale skončila na jeho pohotovém pravém betonu.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:13
Ve stejném čase, kdy opustil trestnou lavici Jorrmakka, domácí přidávají druhou branku a strhávají tak vedení znovu na svou stranu. VLADIMIR GALUZIN si našel odražený kotouč po střele svého spoluhráče a dokázal ho dopravit za záda Heleniuse. Hosté tak musejí znovu dohánět jednobrankové manko. Asistence: Kaspars Daugavinš, Fredrik Pettersson.
38:13
Hosté jsou v plném počtu.
37:50
Domácí jdou znovu do útoku, ale jejich početní výhoda se jim už rapidně krátí, stejně jako se krátí také druhá část tohoto zápasu.
37:10
Hosté čelí tlaku domácího celku, ale zatím drží. Nicméně se jim nepodařilo zachytit kotouč, nemohli ho tedy vyhodit. Domácí hokejisté stále drží útočnou třetinu.
36:13
Pekka Jormakka dostává dvě minuty za podražení. Domácí si zahrají přesilovou hru.
35:56
Po zmaru domácích v útočném pásmu se do rychlého kontru dostali hokejisté Jokeritu. Ale před Proskurjakovem nenašel skulinku mezi betony Pekka Jormakka.
35:28
Z pravé strany vyprášil Proskurjakovy betony Mika Niemi a donutil domácího brankáře přerušit hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
34:35
Tempo hry dostalo úplně jiný náboj. Nyní jsou na koni hosté, kteří znovu hrozí před Proskurjakovem. Ten ale chytil další dvě střely a drží svůj tým.
33:16
Jokerit právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Hosté využívají přesilovou hru, když se v blízkosti domácí branky přesně trefil JESSE JOENSUU, který tak připravuje Proskurjakova o čisté konto a začíná se znovu od začátku. Asistence: Sakari Salminen, Pekka Jormakka.
32:22
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Fredrik Pettersson – 2 min., hraní puku rukou).
32:01
Hosté jsou bezzubí, nyní se pokoušeli dostat se do útočného pásma, ale zase z toho nic nebylo. Jejich střelecká potence rozhodně trenéry netěší.
30:15
Proskurjakov dalším přesným zákrokem zamotal hlavu finskému útoku. Sakari Salminen pálil z levého kruhu a Proskurjakov včas sklapl své betony. Další zákrok domácího brankáře znamená, že Novgorod stále drží těsný náskok.
29:29
Domácí jsou aktivnějším týmem a před malou chvílí stál u pravé tyče Heleniuse připravený Fredrik Pettersson, ale svou střelou poloodkrytou branku hostů nenašel.
28:20
Na druhé straně se zrodila akce na straně Jokeritu. Ale ta záhy skončila. Hosté totiž byli v postavení mimo hru a musejí opustit útočné pásmo.
27:27
Po nenápadné střele Cartera Ashtona musel raději zalehnout puk u svého brankoviště Helenius a přerušil tak hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Domácí tedy udrželi útočné pásmo.
25:39
Tak už má slova neplatí. Hned po buly v útočném pásmu vyhrál vhazování Galuzin a přenechal puk KASPARSU DAUGAVINŠOVI, jenž svou střelou doslova propálil Heleniuse. Úvodní branka je na světě a domácí mají jednobrankový náskok. Asistence: Vladimir Galuzin.
25:24
Dalekonosná střela Sakariho Salminena skončila na lapačce domácího brankáře Proskurjakova. Další šance nekončí brankou, a tak si stále budeme muset počkat na úvodní trefu v tomto utkání.
25:00
Jokerit je v plném počtu. Po delší době tak uvidíme hru v klasickém počtu hráčů. Tedy v pěti na obou stranách.
24:16
Hosté se osvobozují a ukrajují další cenné vteřinky svého oslabení. Novgorod musí zakládat svou útočnou akci z hloubi vlastního pásma.
22:56
Novgorod je v plném počtu.
22:43
Z levé strany pálil Jesse Joensuu, ale domácí brankář jeho střelu dobře viděl. Poté ji ukryl ve své lapačce a přerušil hru.
22:01
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Potapov – 2 min. + 10 min. osobní trest, nafilmovaný pád nebo přehrávání).
22:01
21:11
Hosté jsou ve čtyřech. Na každé straně je tak po čtyřech hráčích. Domácí se sami připravili o dlouhou početní výhodu.
20:56
Osipov dostává dvě minuty za vysokou hůl a nyní se bude hrát 4 na 3.
20:39
Domácí roztočili dvojnásobný přesilovkový kolotoč, ale Helenius jejich tlaku dobře čelil. Poté zachytil puk a okamžitě ho vyhodil do bezpečí.

Využití: 0 – 0
První třetina je minulostí. V ní jsme neviděli ani jednu branku, nejblíže k ní měl na konci desáté minuty Kurbatov, který ale Heleniuse propálit nedokázal. Aktivnější se zdají zatím domácí, kteří budou začátek druhé třetiny dohrávat svou přesilovou hru. Druhá třetina začne přibližně v 16:55.
20:00
20:00
Rasmus Rissanen dohrál. Dostává pět minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí si tak v úvodu druhé periody zahrají dvojnásobnou početní výhodu.
19:50
Novgorodští se uhnízdili v pásmu Jokeritu a snažili se ještě v první periodě využít přesilovou hru. Ale obrana hostů je k žádné střele nepustila. Třetina je u konce a zřejmě se už nic nestane.
19:11
V závěru prvního dějství se ještě bude vylučovat. Arturs Kulda inkasuje dvě minuty za krosček a nabízí tak domácím hokejistům početní výhodu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:26
Hosté z Jokeritu zatím působí spíše zakřiknutě. Až na pár výjimek se k nějaké vážnější střele spíše nedostali. Domácí tak míří do dalšího rychlého brejku.
17:51
Hosté se mají v obraně co otáčet. Alexej Potapov se šikovně postavil přímo před Heleniuse, ale puk, který na něho mířil, se mu nepodařilo sklepnout do jeho branky.
16:56
Aktivní domácí se dostali k další slibné střele, která znovu skončila na pozorné obraně Jokeritu. Hra je opět přerušena a bude se vhazovat v hostujícím pásmu.
16:33
Následně poté pálil z levého kruhu Kirill Rasskazov, ale ten svou ránu příliš zvedl a kotouč končí na ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Heleniuse.
15:32
Jevgenij Gračjov si nabruslil do těsné blízkosti hostujícího brankáře Heleniuse, i ten ale včas zakročil. Na úvodní branku tohoto zápasu tak musíme stále čekat.
14:46
V útočném pásmu chybovali helsinští hokejisté, kteří se tak sami připravili o další slibnou akci. Puk si tak přebírají domácí hráči a míří s ním do útočného pásma.
13:25
Šance se zrodila také na opačném konci kluziště. Od modré čáry se k mohutné střele napřáhl Oliver Lauridsen a letící puk se zastavil až o levý beton Proskurjakova. Ten si připisuje další přesný zákrok.
12:25
A opět se do pěkné kombinace dostali domácí hokejisté, kteří zavezli kotouč do útočného pásma. Tam z prostoru mezi kruhy vystřelil Kaspars Daugavinš, lotyšský útočník ovšem poslal svůj projektil vysoko nad.
11:51
Na druhé straně byl v dobré střelecké pozici Joey Hishon, jeho prudká přízemní střela skončila na holenním chrániči obránce Maxima Osipova. Další akce tedy končí zmarem.
09:58
Jevgenij Kurbatov pálil z levého kruhu a Helenius musel být proti jeho projektilu připraven. Velkou šanci domácích chytil a podržel tak svůj tým!
08:59
Gračjov skáče na led a Jokerit je už v plném počtu.
08:30
Jokerit se dopustil vlastní chyby, když zahrál puk až na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před brankáře Heleniuse a domácí tak pošetřili cenné vteřiny svého oslabení.
07:30
Sakari Salminen tečoval střelu svého spoluhráče v blízkosti branky Nižného Novgorodu, ale levý beton Proskurjakova byl připraven. Tím vykopl míč do levého rohu v blízkosti branky a domácí se následně osvobozují.
06:59
Nyní si početní výhodu vyzkouší také hosté. Jevgenij Gračjov dostává dvě minuty za držení protihráče.
05:51
U hostující branky číhal úplně volný Dmitrij Sjomin, který si klepl o přihrávku. Ta na něho mířila, ale nakonec si ji převzít nemohl. Hostující obrana zapracovala na jedničku a domácí celek o šanci připravila.
04:58
Nyní byli na řadě domácí hokejisté. V útoku si nepočínali vůbec zle. Založili pohlednou akci, která ale záhy skončila. Kirill Rasskazov se totiž dostal do postavení mimo hru a ta je vykázána zpět do středního pásma.
03:55
Hosté z Jokeritu se pokusili o další svou akci. Sakari Salminen viděl volného najíždějícího Pekku Jormakku, který si ještě více nabruslil do blízkosti Proskurjakova. Jeho následná střela ale končí vedle jeho branky.
03:08
Jevgenij Kurbatov našel svou přihrávkou od modré čáry Fredrika Petterssona, který okamžitě bez přípravy vystřelil z prostoru mezi kruhy. Obrana domácích však zakročila.
02:24
Je to tak, Sakari Salminen skáče na led a Jokerit je tedy v plném počtu.
01:57
Znovu puk letěl až k Proskurjakovi, vypadá to, že se hosté v prvním oslabení ubrání.
01:16
Hosté se ale zatím dobře brání a několikrát už kotouč vyhodili daleko od své branky. Novgorod tak musí zakládat akci z vlastního pásma.
00:24
Je tu první přesilovka pro domácí tým. Salminen dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
00:15
Z vrcholu levého kruhu pálil hostující Peter Regin, ale po jeho ráně má puk ve své moci domácí brankář Proskurjakov.
00:01
Vše je připraveno a za chvilku začínáme.
Utkání za malou chvíli začne, ale nejprve si vyslechneme hymny obou zemí. Nejprve bude hrát finská hymna, poté hymna ruské federace.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Aljajev, Osipov, Višněvskij, Kurbatov, Jegoršev, Šulenin – Galuzin, Pettersson, Daugavinš – Mozer, Rasskazov, Ashton – Sjomin, Potapov, Norman – Gračjov, Kuljomin, Urakov – Verjajev, Žerděv.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Genoway, Rissanen, Kulda, Jaakola, Jensen, Lauridsen – Salminen, Regin (C), Joensuu – O'Neill, Hishon, Huhtala – Jormakka, Niemi, Keränen – Anttila, Wirtanen, Marjamäki – Mäkinen..
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v dnešním podvečeru. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

V ani jednom týmu nepůsobí český nebo slovenský hokejista. Československou stopu nám tak tento duel nepřinese.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba týmy utkaly celkem dvakrát a pokaždé zápas skončil 3:2 po základní hrací době. Po jednom vítězství si připsaly oba celky, a tak je bilance vyrovnaná. Kdo dnes bude úspěšnější?
Jokerit Helsinky

Hosté z Helsinek už odehráli dva zápasy. V tom prvním zvítězili na ledě Spartaku Moskva 2:1, pak ale přišel další venkovní zápas na ledě ofenzivního celku HK Soči. To nakonec dokázalo Jokerit porazit 3:2 v základní hrací době a hosté se museli smířit s tím, že nezískali ani bod. Proto dnes do zápasu dají úplně vše, aby se třetí utkání na venkovním tripu změnilo ve výhru. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Torpedo Nižnij Novgorod

Domácí hokejisté mají zatím na svém kontě jeden zápas v nové sezóně Kontinentální hokejové ligy. Na domácím stadionu přivítali lotyšské Dinamo Riga, se kterým si dokázali poradit a zvítězili 2:0. Na své konto si tak připsali první tři body. Na domácí výhru budou chtít navázat i s Jokeritem, ale nebude to pro ně zrovna jednoduché. Hosté budou v tomto duelu určitě favoritem a nebudou chtít prodat svou kůži lacino.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje, zejména pak kontinentální KHL. Dnes je na programu další várka zápasů této soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na utkání mezi týmy Torpedo Nižnij Nogorod a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.