Statistiky: Střely: 51-57; Střely na bránu: 29-34; Vhazování: 30-30; Zablokované střely: 8-9; Hity: 6-14; Fauly: 5-5; Trestné minuty: 12-12.
Dmitrij Sjomin, Carter Ashton, Maxim Osipov a Kirill Vorobjov se zasloužili o to, že Torpedo vstupovalo do závěrečné části s čtyřbrankovým vedením a zdálo se, že má vývoj utkání pevně v rukou. Neftěchimik se ale po třech inkasovaných gólech během necelých čtyř minut nesesypal a ve třetí třetině se mu podařilo dostat na dostřel dvou branek, když nejprve v přesilové hře skóroval Ivan Lekomcev a při hře bez brankáře poté Sergej Koňkov. Hosté nakonec dohráli utkání se ctí, zázrak v době vyrovnání se ale nekonal. Konečný výsledek. Torpedo Nižnij Novgorod 4 Neftěchimik Nižněkamsk 2.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:20
Ville Kolppanen minutu a čtyřicet sekund před koncem znovu opustil svou bránu! Podaří se hostům dostat na dostřel jednoho gólu?
57:37
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Jen, co se vyloučený Nikolaj Žerděv vrátil zpět na led, SERGEJ KOŇKOV při hře bez brankáře snížil na 4:2! Samotný závěr dnešního utkání začíná mít zajímavou zápletku. Asistence: Konstantin Makarov a Igor Polygalov.
57:35
Neftěchimiku se bez brankáře v dvojnásobné přesile skórovat nepodařilo a vyloučený Nikolaj Žerděv se vrátil zpět na led.
55:35
Ville Kolppanen zůstal na střídačce a Neftěchimik Nizněkamsk to zkouší v šesti proti čtyřem bez brankáře!
55:35
Nikolaj Žerděv dostal menší trest za držení a oddechový čas si vzal tentokrát Nižněkamsk, který zřejmě za tříbrankového manka zvažuje odvolání brankáře. Hosté už nemají co ztratit.
55:20
Vyloučený Nikita Kvartalnov odseděl na trestné lavici celé dvě minuty, což znamená, že Nižněkamsk úspěšně přečkal další oslabení a hraje v plném počtu.
53:20
Torpedo má k dispozici čtvrtou přesilovou hru, před kterou si vyžádalo oddechový čas.
53:20
Nikita Kvartalnov poslal svůj tým do čtyřech a na trestné lavici si odpyká dvouminutový trest za podražení.
51:03
IVAN LEKOMCEV po 38 sekundách využil přesilovou hru a Nižněkamsku se dnes minimálně podařilo vstřelit čestný gól. Ivan Lekomcev si najel v pravém kruhu pro vhazování na zpětnou přihrávku Gennadiho Stoljarova a bez přípravy zamířil nad pravým ramenem Iljy Proskurjakova do levého horního rohu brány. Asistence: Gennadij Stoljarov a Konstantin Makarov.
50:25
Kirill Urakov dostal dvouminutový trest za hákování a Nizněkamsk má k dispozici další přesilovou hru. Tak teď a nebo nikdy!
50:01
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a hokejisté Nižněkamsku se během ní doposud dostali pouze ke dvěma střelám, takto se jim zápas podaří vyrovnat opravdu jen zázrakem.
49:51
Ville Kolppanen ve třetí třetině čelil i přes přesilovou hru domácího týmu pouze třem střelám a v závěrečné části zápasu nesledujeme příliš atraktivní hokej.
48:49
Vyloučený Gilbert Brulé se vrátil zpět na led a Neftěchimik Nižněkamsk hraje opět v plném počtu.
47:34
Skvělé utkání hraje dnes Dmitrij Sjomin, který k úvodnímu a zatím vítěznému gólu přidal asistenci.
46:49
Gilbert Brulé podrazil jednoho ze svých protihráčů a potřetí v zápase usedl na trestnou lavici.
46:03
Neftěchimik několikrát v rychlém sledu vyrazil do útočného pásma, k ohrožení brány Iljy Proskurjakova se ovšem nedostal. Torpedo bez problému kontroluje čtyřbrankový náskok.
44:44
Hra je ve třetí třetině vyrovnaná, i když mírně střelecky aktivnější jsou hosté, kteří vyslali na bránu Iljy Proskurjakova o jednu střelu více, zatím se jim ale skórovat stále nepodařilo.
41:45
Realizační tým Neftěchimiku zřejmě neví, co má se zápasem dělat. Ivan Lisutin do třetí třetiny v bráně hostujícího celku nenastoupil, vrátil se do ní Ville Kolppanen.
40:01
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ivan Lisutin, přichází Ville Kolppanen.
40:01
Neftěchimik vstupuje do závěrečné části utkání s čtyřbrankovým mankem a na oficiálních twitterových stránkách napsal, že má dvacet minut na zázrak, lépe se to vyjádřit nedá.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 38-33; Střely na bránu: 24-20; Vhazování: 18-19; Zablokované střely: 5-7; Hity: 6-11; Fauly: 3-4; Trestné min: 8-8.
Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
Nižněkamsk si po přestávce vytvořil obrovský tlak, z něhož pramenily dvě přesilové hry a velké množství šancí, jenže domácí hokejisty podržel ve správný čas brankář Ilja Proskurjakov a hra hostů se v závěru druhé třetiny totálně rozpadla. Necelých šest minut před zazněním druhé sirény se v rozpětí pouhých 39 sekund prosadili Carter Ashton s Maximem Osipovem a střídající brankáře Ivana Lisutina přivítal gólovou střelou Kirill Vorobjov. Prostřední část dokonale ukázala, jak se vývoj zápasu z vteřiny na vteřinu může změnit. Skóre po druhé třetině. Torpedo Nižnij Novgorod 4 Neftěchimik Nižněkamsk 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:45
Alexandr Bryncev se pustil do Dmitriho Radionyčeva, který si to nenechal líbit, a oba dva borci si odsedí na trestné lavici dvě minuty za hrubost. Hosté jsou hodně frustrovaní.
38:45
37:47
Torpedo právě vstřelilo branku!
Ani střídání brankářů hostujícímu Nižněkamsku nepomohlo a KIRILL VOROBJOV po přihrávce Dmitriho Sjomina v závěru druhé třetiny zvyšuje střelou z levého kruhu pro vhazování mezi betony Ivana Lisutina už na 4:0. Hra hostujícího Neftěchimiku se po neproměněných šancích a dvou přesilových hrách totálně rozpadla! Asistence: Dmitrij Sjomin.
34:54
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ville Kolppanen, přichází Ivan Lisutin.
34:54
MAXIM OSIPOV po přihrávce Dmitriho Šulenina střelou z levého křídla procedil puk mezi betony Villeho Kolppanena do brány a Torpedo se po dvou slepených gólech, které od sebe dělilo pouhých 39 sekund, ujímá rychle tříbrankového vedení! Hosté budou střídat brankáře. Asistence: Dmitrij Šulenin a Kaspars Daugavinš.
34:15
Stanislav Jegoršev předložil puk CARTEROVI ASHTONOVI, který prudkou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování nad pravým betonem Villeho Kolppanena zamířil ke vzdálenější levé tyči. Torpedo se necelých šest minut před koncem druhé třetiny ujímá vedení 2:0! Asistence: Stanislav Jegoršev.
30:29
Vyloučený obránce Stanislav Jegoršev naskočil na led a oba týmy hrají opět v plném počtu. Neftěchimik si během přesilové hry vytvořil znovu několik velmi nadějných šancí, jenže ani jednu z nich proměnit nedokázal.
30:26
Dan Sexton se vzápětí v mezikruží ocitl ve slibné šanci, jenže bránu tvrdou střelou s příklepem přestřelil!
29:06
Dmitrij Ogurcov byl zřejmě hráčem, který v přesilové hře mířil z mezikruží bez přípravy po ledě přesně k levé tyči, puk se od ní ale odrazil zpět do hry! To byla největší šance Neftěchimiku v utkání.
28:29
Stanislav Jegoršev dostal menší trest za nedovolené bránění a Nižněkamsk si zahraje druhou přesilovou hru.
27:55
Sam Lofquist dostal dvě minuty za hrubost a souběžně s ním byl vyloučen Gilbert Brulé za hákování.
27:55
27:45
Alexandr Frolov naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Torpedo přečkalo první přesilovou hru Nižněkamsku.
27:45
Andrej Sergejev tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Ilja Proskurjakov a ukryl puk ve svém náručí.
26:29
Nižněkamsk to skvěle sehrál a po přihrávce z levého křídla mohl na vzdálenější pravé tyči skórovat z blízkosti zřejmě Andrej Sergejev, jenže puk promáchl a napodruhé už se k němu nedostal!
25:45
Alexandr Frolov dostal menší trest za hákování a Nižněkamsk si v dnešním zápase zahraje první přesilovou hru!
25:29
Dmitrij Sjomin se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, ani nadvakrát ale výtečného brankáře Villeho Kolppanena propálit nedokázal! To byl další skvělý zákrok hostujícího brankáře Nižněkamsku.
25:02
Nižněkamsk napřáhl na pravém křídle od mantinelu k prudké střele zápěstím, kterou Ilja Proskurjakov po rychlém zakleknutí ukryl ve své výstroji.
24:48
Maxim Osipov se v blízkosti levé tyče snažil dostat k dorážce, Ville Kolppanen ale bleskově ukryl volný puk ve výstroji.
24:34
Na opačné straně ledové plochy napřáhli ke střele hráči Neftěchimiku, následný pokus od modré čáry letící těsně nad ledem ale na brankáře Ilju Proskurjakova neprošel.
23:31
Jevgenij Gračjov se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné brankové příležitosti, jeho následná střela ale v blízkosti pravé tyče trefila jeho spoluhráče, od něhož se puk odrazil do rohu ledové plochy.
22:44
I v úvodu druhé třetiny jsou aktivnější domácí hokejisté Torpeda, zatím si ale žádnou slibnou příležitost vypracovat nedokázali.
20:33
V Nagorny Areně před pár okamžiky začala prostřední část utkání, do které domácí Torpedo vstupuje s jednobrankovým vedením, o které se postaral v přesilové hře Dmitrij Sjomin.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 23-7; Střely na bránu: 14-5; Vhazování: 8-10; Zablokované střely: 1-4; Hity: 4-8; Fauly: 0-2; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
Ville Kolppanen během první třetiny předvedl několik skvělých zákroků, krátce před přestávkou ale přece jen inkasoval, když na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele bez přípravy Dmitrij Sjomin a v přesilové hře zamířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu. Ilja Proskurjakov měl jeden těžký zákrok. Skóre po první třetině. Torpedo Nižnij Novgorod 1 Neftěchimik Nižněkamsk 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:06
Hokejisté Torpeda využili první ze dvou přesilových her a před bránou Villeho Kolppanena vytvořili obrovský závar, podruhé v zápase se jim ale zatím skórovat nepodařilo!
16:45
Sam Lundqvist rozdal puk od modré čáry doprava, kde DMITRIJ SJOMIN napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem a v přesilové hře zamířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány – 1:0. Asistence: Vladimir Galuzin a Sam Lofquist.
16:14
Gilbert Brulé dostal menší trest za podražení a Torpedo si v závěru první třetiny zahraje druhou přesilovou hru, přičemž tu první využít nedokázalo.
15:26
Jeden z hokejistů Neftěchimiku po nádherné kombinaci mohl pálit z levého kruhu pro vhazování, jenže na jeho vnitřním oblouku ztratil stabilitu a vpádu pálil vedle vzdálenější pravé tyče.
14:28
Ville Kolppanen v blízkosti pravé tyče své brány zastavil nahození Nižniho Novgorodu a jeden z domácích hokejistů ho sekl, rozhodčí se ale překvapivě vylučovat nerozhodli.
14:04
Dan Sexton v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou připravený Ville Kolppanen na přední tyči ukryl po rychlém zakleknutí ve své výstroji.
13:38
Ville Kolppanen předvádí v bráně Nižněkamsku úžasný výkon a jen jeho zásluhou ještě hosté neprohrávají.
12:13
Ville Kolppanen předvedl dva absolutně úžasné zákroky, když nejprve zakročil proti střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování pravým betonem a po bleskovém přesunu si poradil i s dorážkou Johna Normana, který si v blízkosti levé tyče najel na puk a bez přípravy se ho pokusil napálit do brány!
11:01
Hokejisté Nižněkamsku po pravém křídle podruhé v zápase vyrazili do rychlého protiútoku a z ostrého úhlu přišla nebezpečná střela letící těsně nad ledem, Ilja Proskurjakov si s ní ale dokázal proradit a lapačkou ji vyrazil!
10:51
Ville Kolppanen znovu v akci, tentokrát po nahození Torpeda, který v pohodě v blízkosti své levé tyče brány zastavil a volný puk na ledě přikryl rychle lapačkou.
10:34
John Norman dokázal na levém křídle dobruslit prudkou přihrávku a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Ville Kolppanen v blízkosti své pravé tyče brány ukryl v náručí!
07:45
Stanislav Jegoršev tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem směrem na přední tyč, Ville Kolppanen ale předvedl skvělý zákrok a puk zřejmě pravým betonem vyrazil do rohu ledové plochy!
06:31
Vyloučený Pavel Kulikov je zpět na ledě a Nižněkamsk skvěle zvládl úvodní oslabení zápasu, během něhož domácí Torpedo nepustil do žádné šance.
05:31
Hokejisté Nižniho Novgorodu se na pravém křídle dostali v přesilové hře ke střele, kterou na přední tyči zneškodnil připravený Ville Kolppanen a ukryl puk ve své výstroji.
04:31
Pavel Kulikov dostal menší trest za držení a domácí Nižnij Novgorod si v dnešním zápase zahraje první přesilovou hru.
03:02
Carter Ashton se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci a po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Ville Kolppanen ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil mimo!
02:29
Neftěchimik podnikl po pravém křídle rychlý protiútok a z úhlu napřáhl ke střele, kterou připravený Ilja Proskurjakov na přední tyči ukryl ve své výstroji.
01:15
Arťom Aljajev se ocitl před bránou v obrovské šanci a dobře mířil nad lapačku brankáře Villeho Kolppanena, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
00:48
Igor Polygalov na pravém křídle tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela mířící k přední tyči ale byla těsně před bránou zablokována.
00:01
Puk dopadl na led a hokejisté Něftěchimiku se jako první mohou vydat směrem vpřed.
00:01
Hokejisté obou týmů nastupují na ledovou plochu a do začátku zápasu mezi Torpedem Nižnijem Novgorodem a Neftěchimikem Nižněkamskem zbývá pár okamžiků. Na lavičce domácího celku je dnes připraven náhradní brankář Michail Birjukov, který si v případě zásuhu do utkání odbude v dresu Torpeda debut. Halou se rozezněla ruská národní hymna.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (M. Birjukov) – Jegoršev, Aljajev, M. Osipov, K. Vorobjov (C), Lofquist, Šulenin, Radionyčev – Ashton, Norman, Gračjov – Daugavinš, Frolov (A), D. Sjomin – Galuzin (A), McMillan, Žerděv – Mozer, Rasskazov, Urakov – V. Kuľomin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (35. Lisutin) – An. Sergejev, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev (A), Kuzmin, Bryncev, Fazylzjanov, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov (C), K. Makarov, Polygalov (A) – Porjadin, P. Kulikov, N. Kvartalnov – Koňkov, Jakimov, Zdunov.

Rozhodčí: Michail Buturlin, Martin Fraňo. Čároví: Vladislav Kesler, Jevgenij Litvinov.
Vzájemné zápasy

01.12.16 Nižněkamsk – Nižnij Novgorod 6:5
Nižněkamsk prohrál pouze jeden z posledních osmi zápasů a v úterý odpoledne zavítá na led Nižniho Novgorodu, který se po čtyřech prohrách v řadě vrátil zpět na vítěznou dráhu. Oba celky se v letošní sezóně KHL střenou podruhé. První vzájemný zápas vyhrál 1. prosince domácí Nižněkamsk, který zvítězil v nádherném utkání bohatém na góly 6:5 po prodl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.